Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Τι λες βρε κορίτσι μου!!Πάλι καλά που ήσασταν εσείς από πάνω και το προλάβατε..Γιατι είναι πολύ επικίνδυνα αυτά τα πράγματα...Ελπιζω να ηρέμησε το μπεμπακι σου!!!???

Ναι τυχεροι μεσα στην ατυχία μας γιατι αν δεν ειχαμε ανοιχτό το παράθυρο του μπάνιου δεν θα μας ειχε φτάσει η μυρωδιά πάνω. Ουτε που θελω να το σκέφτομαι τι θα γινόταν! Ε μου πηρε λίγη ωρα η αλήθεια ειναι ειχα κατι τσιμπηματακια αλλα κοιμήθηκα και ηρέμησαν. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κορίτσια Πάσχα στο χωριό μ που τ υπέρ αγαπώ. Μαζευόμαστε καμία 20 άτομα κ σουβλιζουμε, ψήνουμε κ τρώμε άλλες 10 μέρες.

@NicolVall πολλές κοπέλες στην εγκυμοσύνη περνάνε τα ίδια. Μια ποκυ καλή μ φίλη τα ίδια. Αφού με έπαιρνε τηλ ο άντρας της κ μ έλεγε ρε συ εσύ είχες νεύρα στην εγκυμοσύνη;

Εγώ πάντως εκτός από τ πρωτο τρίμηνο π δ μπορώ να πω ότι είχα νεύρα, είχε πέσει η ψυχολογία μ λογο Κλεισούρας κ φαρμάκων, ήμουν τελείως στον κόσμο μου. Δεν αγχωνομουν για τπτ Ούτε νεύρα Ούτε τπτ. Όλη μέρα την κοιλίτσα μ κ βόλτες. Νομίζω η εγκυμοσύνη μ ήταν η πιο χαλαρή περίοδος της ζωής μου.

Βγήκαμε σήμερα τ πρωί μια βόλτα έξω ένας χαμος. Η επαρχία τις γιορτές μαζεύει πολύ κόσμο. Τα μαγαζιά γεμάτα, οι πεζόδρομοι τ ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααα και καλή μεγαλοεβδομαδα! Ελπίζω να είστε όλες καλά!Από τρέξιμο και κούραση από ότι σας διάβασα λίγο καλά πάμε....κι εγώ μια από τα ίδια....ευτυχώς η Πέμπτη πλησιάζει (για μένα) μέρα τετραημερακι τρελό??!  

Εχθές πήγα στο γυναικολόγο μου και για να είμαι ειλικρινής ανησύχησα λίγο.....στον υπέρηχο είδε ένα μικρό πολυποδα...... μου είπε ότι σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να δυσκολέψει τη σύλληψη. Μου λέει:είσαι μια χαρά,δεν έχεις τίποτα,έχεις κανονικά περίοδο και ωορρηξία αλλά άν μέχρι το καλοκαίρι δεν έχεις μείνει έγκυος θα κάνουμε μια αποξεση!Τι λέτε βρε κορίτσια? Να την κάνω μετά τις γιορτές να ξεμπερδευω ή να περιμένω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Γυρισα απο το γιατρο. Ολα ηταν μια χαρα ευτυχως. Πολυ καλο ενδομητριο, ωοθυλακια μια χαρα μητρα τελεια κλπ κλπ. Βεβαια δε θα ξεκινησω προσπαθειες ακομα θα την αφησω ενα κυκλο ακομα να ισιωσει και απο το Μαιο βλεπουμε! Τωρα αναμενω ανυπομονα την περιοδο μου. Μου λειψε την αγαπω! Ελπιζω την αλλη εβδομαδα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπερααααα και καλή μεγαλοεβδομαδα! Ελπίζω να είστε όλες καλά!Από τρέξιμο και κούραση από ότι σας διάβασα λίγο καλά πάμε....κι εγώ μια από τα ίδια....ευτυχώς η Πέμπτη πλησιάζει (για μένα) μέρα τετραημερακι τρελό??!  

Εχθές πήγα στο γυναικολόγο μου και για να είμαι ειλικρινής ανησύχησα λίγο.....στον υπέρηχο είδε ένα μικρό πολυποδα...... μου είπε ότι σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να δυσκολέψει τη σύλληψη. Μου λέει:είσαι μια χαρά,δεν έχεις τίποτα,έχεις κανονικά περίοδο και ωορρηξία αλλά άν μέχρι το καλοκαίρι δεν έχεις μείνει έγκυος θα κάνουμε μια αποξεση!Τι λέτε βρε κορίτσια? Να την κάνω μετά τις γιορτές να ξεμπερδευω ή να περιμένω?

Στην θεση σου θα την εκανα τώρα μετα το Πάσχα ειμαι της αποψης μια ψυχή που ειναι να βγει... ασε που παιζει να βοηθησει και την σύλληψη. Αλλα φυσικά δεν είμαι γιατρός να σου πω τι να κάνεις. 

 

@Kat-Cat θα έρθει η περίοδος και θα χαλαρωσεις εντελώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπερααααα και καλή μεγαλοεβδομαδα! Ελπίζω να είστε όλες καλά!Από τρέξιμο και κούραση από ότι σας διάβασα λίγο καλά πάμε....κι εγώ μια από τα ίδια....ευτυχώς η Πέμπτη πλησιάζει (για μένα) μέρα τετραημερακι τρελό??!  

Εχθές πήγα στο γυναικολόγο μου και για να είμαι ειλικρινής ανησύχησα λίγο.....στον υπέρηχο είδε ένα μικρό πολυποδα...... μου είπε ότι σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να δυσκολέψει τη σύλληψη. Μου λέει:είσαι μια χαρά,δεν έχεις τίποτα,έχεις κανονικά περίοδο και ωορρηξία αλλά άν μέχρι το καλοκαίρι δεν έχεις μείνει έγκυος θα κάνουμε μια αποξεση!Τι λέτε βρε κορίτσια? Να την κάνω μετά τις γιορτές να ξεμπερδευω ή να περιμένω?

Ωχ τωρα το ειδα αυτο. ποσταραμε μαζι μαλλον πριν σχεδον! Εγω θα την εκανα τωρα να ξεμπερδευω. Αν πρεπει να το κανεις, το καλοκαιρι ειναι πολυ κοντα. Μολις 2 μηνες. Οποτε γιατι να μην ξεκινησεις τοτε κανονικα τις προσπαθειες σου απερισπαστη. Αν δεν πρεπει να βγει υποχρεωτικα αλλο αυτο τοτε οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Στην θεση σου θα την εκανα τώρα μετα το Πάσχα ειμαι της αποψης μια ψυχή που ειναι να βγει... ασε που παιζει να βοηθησει και την σύλληψη. Αλλα φυσικά δεν είμαι γιατρός να σου πω τι να κάνεις. 

 

@Kat-Cat θα έρθει η περίοδος και θα χαλαρωσεις εντελώς! 

Αντε η ρημαδα ναι....Αυτον και τον αλλο μηνα δε θα με νοιαζει καθολου η περιοδος που θα ρθει. Τη θελω τρελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat @Μπλε μου είπε (μου το έδειχνε κιόλας στον υπέρηχο)ότι είναι πολύ μικρό και ανάλογα τον οργανισμό ίσως εμποδίζει ίσως όχι δεν είναι απόλυτο δλδ. Της ίδιας άποψης είμαι κι εγώ στο να το κάνω γιατί μετά θα χάσω κι ένα μήνα προσπαθειών.Μου είπε πώς αν την κάνουμε μετά από ένα μήνα θα πρέπει αρχίσω ξανά προσπάθειες. Είδε ότι φρικαρα κιόλας και μου λέει:άλλες έχουν ολόκληρα σταφύλια και μένουν έγκυος,σου είπα μπορεί δεν είναι στάνταρ ότι θα εμποδίσει. Για να είμαι ειλικρινής το μόνο που με κρατάει είναι αυτό....δε θέλω να μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες αν και ξέρω ότι είναι επέμβαση ρουτίνας και μετά θα έχω και περισσότερες πιθανότητες.....ουφφφφ! Που βρέθηκε στα καλά καθούμενα κι αυτό?Τα γεννάει λέει ο οργανισμός δεν έχω κάνει δλδ. εγώ κάτι λάθος! Θα δω.... αν και τείνω στο να το κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat @Μπλε μου είπε (μου το έδειχνε κιόλας στον υπέρηχο)ότι είναι πολύ μικρό και ανάλογα τον οργανισμό ίσως εμποδίζει ίσως όχι δεν είναι απόλυτο δλδ. Της ίδιας άποψης είμαι κι εγώ στο να το κάνω γιατί μετά θα χάσω κι ένα μήνα προσπαθειών.Μου είπε πώς αν την κάνουμε μετά από ένα μήνα θα πρέπει αρχίσω ξανά προσπάθειες. Είδε ότι φρικαρα κιόλας και μου λέει:άλλες έχουν ολόκληρα σταφύλια και μένουν έγκυος,σου είπα μπορεί δεν είναι στάνταρ ότι θα εμποδίσει. Για να είμαι ειλικρινής το μόνο που με κρατάει είναι αυτό....δε θέλω να μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες αν και ξέρω ότι είναι επέμβαση ρουτίνας και μετά θα έχω και περισσότερες πιθανότητες.....ουφφφφ! Που βρέθηκε στα καλά καθούμενα κι αυτό?Τα γεννάει λέει ο οργανισμός δεν έχω κάνει δλδ. εγώ κάτι λάθος! Θα δω.... αν και τείνω στο να το κάνω!

μωρε ολο και κατι βρισκεις οσο ψαχνεις. Εμενα στην αποξεση μου βρηκε μια μικρη κλιση στη μητρα σαν διαφραγματακι. αλλα ειναι τοσο μικρο που δε φαινεται καν στον υπερηχο. Σημερα παλι αχλαδοειδεστατη φαινοταν ουτε καν το διεκρινες. Ελεγε τα κλασικα του αψογη τελεια κλπ. Αν δεν ειχα κανει αποξεση πχ δε θα το χαμε δει ποτε. Ρωτησα αν πρεπει να το αφαιρεσω μου πε οτι οχι. Αν μου λεγε ομως οτι αστο 2 μηνες και αν ως τοτε δεν εχουν παει καλα τα πραγματα θα το αφαιρεσεις, μαλλον θα το αφαιρουσα επιτοπου. Δηλαδη αφου σου δωσε δυο μηνες διορια και μετα να το βγαλεις δεν εχει πολυ νοημα να περιμενεις. Μου ειπε σημερα ο γιατρος 8-10% ποσοστο επιτυχιας συλληψη σε καθε προσπαθεια υπαρχει. Πολυ μικρο. Να περιμενεις τωρα 2 μηνες? Βλακεια ειναι, αν οντως θα το βγαλεις το καλοκαιρι. Αν σου λεγε δε θα το βγαλουμε ποτε και εγω στη θεση σου δε θα το πειραζα τοτε θα σου λεγα αστο, αλλα αν οντως προκειται να το κανει σε 2 μηνες, καλυτερα τωρα και να ξεκινησεις απερισπαστη τον ιουνιο, παρα το αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat μου είπε θα δούμε πως θα πάει.....δε μπορούσε να μου πει στάνταρ ότι ναι θα εμποδίσει η όχι δε θα σε εμποδίσει πουθενά.Είμαι σαφώς μπερδεμένη......ο άντρας μου μου είπε:εννοείται να το δούμε κι αν χρειαστεί πάμε! 

Είμαι τόσο πνιγμένη και πελαγωμενη αυτές τις μέρες που πραγματικά δεν έχω καθαρό μυαλό για να σκεφτώ και να αποφασίσω με νηφαλιότητα....... τετραήμερο που θα χαλαρώσω θα το σκεφτώ.Εννοείται πως αν ήταν αναγκαίο θα μου το έλεγε (μου το ανάφερε κιόλας) μετά από τόσα χρόνια που με ξέρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat μου είπε θα δούμε πως θα πάει.....δε μπορούσε να μου πει στάνταρ ότι ναι θα εμποδίσει η όχι δε θα σε εμποδίσει πουθενά.Είμαι σαφώς μπερδεμένη......ο άντρας μου μου είπε:εννοείται να το δούμε κι αν χρειαστεί πάμε! 

Είμαι τόσο πνιγμένη και πελαγωμενη αυτές τις μέρες που πραγματικά δεν έχω καθαρό μυαλό για να σκεφτώ και να αποφασίσω με νηφαλιότητα....... τετραήμερο που θα χαλαρώσω θα το σκεφτώ.Εννοείται πως αν ήταν αναγκαίο θα μου το έλεγε (μου το ανάφερε κιόλας) μετά από τόσα χρόνια που με ξέρει!

ναι ναι, απλα λεω οτι νομιζω οτι προσωπικα θα αποφασιζα με βαση το καλοκαιρι. Δηλαδη αν το καλοκαιρι οντως μου πει το βγαζουμε, ε θα το βγαζα τωρα, αν μου το ελεγε οπως μου το πε ο δικος μου, οτι εγω στη θεση σου δε θα το πειραζα καθολου, ε, δεν εκανα τιποτα και το αφησα εκει που ειναι. Οταν χαλαρωσετε θα το σκεφτειτε. Απλα αν καταληξετε οτι θα το βγαλετε καποια στιγμη, καλυτερα ισως να τελειωνετε πιο συντομα. Νομιζω οτι σου ειπε εξαλλου πως ενας κυκλος στην ουσια θα χαθει αν γινει? Παντως ειναι αδικο αυτο που συμβαινει στις γυναικες. Ακομα και το τιποτα μας αγχωνει και εμεις ειμαστε που το περναμε ρε γαμωτο καθε φορα.....Με τη μερια του αντρα δεν πολυασχολουμαστε ποτε. Πιο απλο το συστημα. Παραγει δεν παραγει. αχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι ναι, απλα λεω οτι νομιζω οτι προσωπικα θα αποφασιζα με βαση το καλοκαιρι. Δηλαδη αν το καλοκαιρι οντως μου πει το βγαζουμε, ε θα το βγαζα τωρα, αν μου το ελεγε οπως μου το πε ο δικος μου, οτι εγω στη θεση σου δε θα το πειραζα καθολου, ε, δεν εκανα τιποτα και το αφησα εκει που ειναι. Οταν χαλαρωσετε θα το σκεφτειτε. Απλα αν καταληξετε οτι θα το βγαλετε καποια στιγμη, καλυτερα ισως να τελειωνετε πιο συντομα. Νομιζω οτι σου ειπε εξαλλου πως ενας κυκλος στην ουσια θα χαθει αν γινει? Παντως ειναι αδικο αυτο που συμβαινει στις γυναικες. Ακομα και το τιποτα μας αγχωνει και εμεις ειμαστε που το περναμε ρε γαμωτο καθε φορα.....Με τη μερια του αντρα δεν πολυασχολουμαστε ποτε. Πιο απλο το συστημα. Παραγει δεν παραγει. αχαχαχαχα

Χαχαχαχαχα πόσες φορές έχω αναρωτηθεί γιατί η μαμά μου δε μου έδωσε πουλάκι ? χαχαχαχαχα! Ναι μου είπε πως αν τελικά το κάνουμε για ένα μήνα θα είμαι off!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα πόσες φορές έχω αναρωτηθεί γιατί η μαμά μου δε μου έδωσε πουλάκι ? χαχαχαχαχα! Ναι μου είπε πως αν τελικά το κάνουμε για ένα μήνα θα είμαι off!

ελα ντε! Αραχτοι μια χαρα. Ολα τα υπολοιπα εμεις τα περναμε, σιχτιρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat @Μπλε μου είπε (μου το έδειχνε κιόλας στον υπέρηχο)ότι είναι πολύ μικρό και ανάλογα τον οργανισμό ίσως εμποδίζει ίσως όχι δεν είναι απόλυτο δλδ. Της ίδιας άποψης είμαι κι εγώ στο να το κάνω γιατί μετά θα χάσω κι ένα μήνα προσπαθειών.Μου είπε πώς αν την κάνουμε μετά από ένα μήνα θα πρέπει αρχίσω ξανά προσπάθειες. Είδε ότι φρικαρα κιόλας και μου λέει:άλλες έχουν ολόκληρα σταφύλια και μένουν έγκυος,σου είπα μπορεί δεν είναι στάνταρ ότι θα εμποδίσει. Για να είμαι ειλικρινής το μόνο που με κρατάει είναι αυτό....δε θέλω να μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες αν και ξέρω ότι είναι επέμβαση ρουτίνας και μετά θα έχω και περισσότερες πιθανότητες.....ουφφφφ! Που βρέθηκε στα καλά καθούμενα κι αυτό?Τα γεννάει λέει ο οργανισμός δεν έχω κάνει δλδ. εγώ κάτι λάθος! Θα δω.... αν και τείνω στο να το κάνω!

Κοιτα να δεις κ εμενα το διάφραγμα που εχω εμποδίζει την σύλληψη υποτίθεται αλλα εχει αποδειχθεί ότι πιανω εύκολα. Οποτε δεν σημαίνει απαραίτητα κατι. Κανε αυτο που σου λεει το κεφαλακι σου ωστε να εισαι εσυ ήρεμη. Εμενα ξαφνικά δεν μου βγηκε μια κύστη; εφυγε βεβαια κιολας με την εξέλιξη της εγκυμοσύνης αλλα και παλι. Ολο και κατι βγαζουμε που και που. Εγω παλιότερα ειχα αφαιρέσει ινοαδενωμα απ το στηθος και το αφαιρεσα μονο επειδη πονουσα πολυ αλλιως δεν χρειαζότανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχ τι να πω βρε κορίτσια.... η μάλλον θα πω αυτό που έχω πει άπειρες φορές:ΆΒΥΣΣΟΣ!!!!!! 

@Μπλε ναι......τίποτε δεν είναι απόλυτο τελικά!

@Kat-Cat έτσι δώσε πόνο ? αλλά μην το παρακάνουμε μέρες που είναι χαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπερααααα και καλή μεγαλοεβδομαδα! Ελπίζω να είστε όλες καλά!Από τρέξιμο και κούραση από ότι σας διάβασα λίγο καλά πάμε....κι εγώ μια από τα ίδια....ευτυχώς η Πέμπτη πλησιάζει (για μένα) μέρα τετραημερακι τρελό??!  

Εχθές πήγα στο γυναικολόγο μου και για να είμαι ειλικρινής ανησύχησα λίγο.....στον υπέρηχο είδε ένα μικρό πολυποδα...... μου είπε ότι σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να δυσκολέψει τη σύλληψη. Μου λέει:είσαι μια χαρά,δεν έχεις τίποτα,έχεις κανονικά περίοδο και ωορρηξία αλλά άν μέχρι το καλοκαίρι δεν έχεις μείνει έγκυος θα κάνουμε μια αποξεση!Τι λέτε βρε κορίτσια? Να την κάνω μετά τις γιορτές να ξεμπερδευω ή να περιμένω?

@zoi.ko ξαναδιαβαζοντας το μηνυμα σου καταλαβαινω οτι ο γιατρος το συνεδεσε με τη συλληψη.οχι δλδ οτι ετσι γενικα πρεπει να βγει. γιατι λες οτι σου ειπε οτι αν δεν μεινεις μεχρι το καλοκαιρι ελα να το βγαλουμε.καταλαβα σωστα?

φυσικα θα κανεις αυτο που θες κ που προτεινει ο γιατρος που ειναι ο ειδικος. αν ωστοσο ημουν στη θεση σου κ μου εξηγουσε ο γιατρος οτι εστω κ λιγο κατι εμποδιζει, θα το αφαιρουσα μαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat μου είπε θα δούμε πως θα πάει.....δε μπορούσε να μου πει στάνταρ ότι ναι θα εμποδίσει η όχι δε θα σε εμποδίσει πουθενά.Είμαι σαφώς μπερδεμένη......ο άντρας μου μου είπε:εννοείται να το δούμε κι αν χρειαστεί πάμε! 

Είμαι τόσο πνιγμένη και πελαγωμενη αυτές τις μέρες που πραγματικά δεν έχω καθαρό μυαλό για να σκεφτώ και να αποφασίσω με νηφαλιότητα....... τετραήμερο που θα χαλαρώσω θα το σκεφτώ.Εννοείται πως αν ήταν αναγκαίο θα μου το έλεγε (μου το ανάφερε κιόλας) μετά από τόσα χρόνια που με ξέρει!

@zoi.ko ,κάνε ότι θα σε κάνει εσένα πιο ήρεμη...Εγω προσωπικά ίσως να μην την έκανα γιατί φοβάμαι τα χειρουργεία έστω και αν είναι ρουτίνας...Και αφού είναι μόνο 2 μήνες, δεν προκειται για ενα χρονικό διάστημα που θα αλλάξει κάτι τρομερά..Τι τώρα τι σε 2 μήνες,καλο μου..

@Kat-Cat ,χαίρομαι πάρα μα πάρα πολύ που όλα είναι τέλεια!!!Άντε να έρθει και αυτή η περίοδος όσο πιο γρήγορα γίνεται..????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena88 είπε:

@zoi.ko ,κάνε ότι θα σε κάνει εσένα πιο ήρεμη...Εγω προσωπικά ίσως να μην την έκανα γιατί φοβάμαι τα χειρουργεία έστω και αν είναι ρουτίνας...Και αφού είναι μόνο 2 μήνες, δεν προκειται για ενα χρονικό διάστημα που θα αλλάξει κάτι τρομερά..Τι τώρα τι σε 2 μήνες,καλο μου..

@Kat-Cat ,χαίρομαι πάρα μα πάρα πολύ που όλα είναι τέλεια!!!Άντε να έρθει και αυτή η περίοδος όσο πιο γρήγορα γίνεται..????

Αχ ναι...τεμεναδες για την περιοδο. Νομιζω δε θα ανακοινωσω μελλοντικη εγκυμοσυνη οσο θα ανακοινωσω την περιοδο! :P To  ειδαμε παχυ το ενδομητριο οποτε ευελπιστω να μην αργησει πολυ... (Εκτος αν συμβαινει τιποτα αλλο που δεν μπορεσαμε να δουμε δεν ξερω, δε θελω να το σκεφτομαι). Τουλαχιστον σκεφτομαι οτι αυτον τον κυκλο και τον επομενο δε θα τον σκεφτομαι καν, δε θα κανω τεστακια ωορρηξιας τιποτα. Θα μαι χαλαρη και απλα θα χαιρομαι :P Απο το Μαιο ξαναβλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@zoi.ko ξαναδιαβαζοντας το μηνυμα σου καταλαβαινω οτι ο γιατρος το συνεδεσε με τη συλληψη.οχι δλδ οτι ετσι γενικα πρεπει να βγει. γιατι λες οτι σου ειπε οτι αν δεν μεινεις μεχρι το καλοκαιρι ελα να το βγαλουμε.καταλαβα σωστα?

φυσικα θα κανεις αυτο που θες κ που προτεινει ο γιατρος που ειναι ο ειδικος. αν ωστοσο ημουν στη θεση σου κ μου εξηγουσε ο γιατρος οτι εστω κ λιγο κατι εμποδιζει, θα το αφαιρουσα μαλλον.

Ξέρει ότι προσπαθώ......με ρώτησε αν κάνω προσπάθειες κανονικά (οπως μου είχε πει)του είπα ναι και επειδή ξέρει ότι το 6αμηνο μου είναι ως το καλοκαίρι μου το είπε ξανά και για τον πολυποδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ξέρει ότι προσπαθώ......με ρώτησε αν κάνω προσπάθειες κανονικά (οπως μου είχε πει)του είπα ναι και επειδή ξέρει ότι το 6αμηνο μου είναι ως το καλοκαίρι μου το είπε ξανά και για τον πολυποδα.

οκ τωρα καταλαβα.ουτως ή αλλως το καλοκαιρι θα μιλουσατε αν δεν (φτου φτου μακρια).οτι κ να αποφασισεις.....ευχομαι να ειναι για το καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Αχ ναι...τεμεναδες για την περιοδο. Νομιζω δε θα ανακοινωσω μελλοντικη εγκυμοσυνη οσο θα ανακοινωσω την περιοδο! :P To  ειδαμε παχυ το ενδομητριο οποτε ευελπιστω να μην αργησει πολυ... (Εκτος αν συμβαινει τιποτα αλλο που δεν μπορεσαμε να δουμε δεν ξερω, δε θελω να το σκεφτομαι). Τουλαχιστον σκεφτομαι οτι αυτον τον κυκλο και τον επομενο δε θα τον σκεφτομαι καν, δε θα κανω τεστακια ωορρηξιας τιποτα. Θα μαι χαλαρη και απλα θα χαιρομαι :P Απο το Μαιο ξαναβλεπουμε

Κοίτα που φτάσαμε να παρακαλάμε να έρθει η περίοδος!!???

Εγώ πάντως είμαι ξεκάθαρη!!Αιτουμαι ήδη στην επόμενη ζωή να γεννηθώ άντρας..Δεν τη παλεύω αλλο!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Κοίτα που φτάσαμε να παρακαλάμε να έρθει η περίοδος!!???

Εγώ πάντως είμαι ξεκάθαρη!!Αιτουμαι ήδη στην επόμενη ζωή να γεννηθώ άντρας..Δεν τη παλεύω αλλο!!???

ναι ρε, ποιος θα μας το λεγε δηλαδη οτι θα παρακαλαμε..Ουτε το φανταζομουν δηλαδη :P Περνανε πολυ καλυτερα, ξεκαθαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 ευχαριστωωω!!!!??

@Rena88 δε φοβάμαι τις επεμβάσεις άλλωστε με τη μέθη δεν καταλαβαίνεις και τίποτα.Θα σκεφτώ με καθαρό μυαλό τις επόμενες μέρες!?

Κάπου εδώ σας καληνυχτιζω γιατί το πρωί θα βαράει πάλι το ξυπνητήρι και δε θα έχω σηκωμο!Καλό βράδυ και καλό υπόλοιπο σε όλες!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko κοριτσι μου 2 φιλες αφαιρεσαν πολύποδα κ σε 2 μηνες ηταν κ οι 2 εγκυμονούσες ! Απο την αλλη, γνωστη μου έμεινε έγκυος με πολύποδα τεράστιο που δεν ενοχλούσε κ δεν τον πείραξαν...

αν εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου άκουσε τον, απο την αλλη αν θες να τον βγάλεις για να ηρεμήσεις παλι καλα θα κανεις! Παντως μην αγχωνεσαι ειναι πραγματικα ρουτίνας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...