Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η loralora είπε:

@Cat!σου ειπε ξαπλα; Σταμάτησε το κοκκινο σίμα; Αχ βρε κοριτσι κανε υπομονη και σκεψου θετικα οσο μπορεις οτι ειναι ο πλακουντας.

@Cat! ολα θα πανε καλα!! Ολες εχουν καφε κ αιμα μετα απο εξωσωματικη .. προσπαθησε να εισαι ηρεμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Miracle17 είπε:

@Mairh32 ο γιατρος μου λεει παμε καλα αλλα εγω φοβαμαι.. μην δεν ειναι καλη η ποιοτητα ?

μια φιλη μου λεει ειναι καλη η οιστραδιολη οποτε θα ναι και κσλη ποιοτητα , μακαρι να ναι ετσι.. εχω κατααγχωθει 

Βρε μη στεναχωριεσαι,ποσο σε νιώθω εγώ έμεινα με τρία από τόσα κ βαλανε τα δύο κι έχω κι ένα κατάψυξη,αμα έχεις 5 ώριμα πιστεύω θα προχωρήσουν κάποια δε μπορεί αφού στο λέει ο γιατρός έτσι θα είναι.θα το δεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mairh32 είπε:

Βρε μη στεναχωριεσαι,ποσο σε νιώθω εγώ έμεινα με τρία από τόσα κ βαλανε τα δύο κι έχω κι ένα κατάψυξη,αμα έχεις 5 ώριμα πιστεύω θα προχωρήσουν κάποια δε μπορεί αφού στο λέει ο γιατρός έτσι θα είναι.θα το δεις?

@Mairh32 εσυ ποσα ειχες στην αρχη και ποσα εμειναν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Miracle17 είπε:

@Mairh32 εσυ ποσα ειχες στην αρχη και ποσα εμειναν;

Πήραν δέκα από τα οποία τα 8 ήταν ώριμα γονιμοποιηθηκαν τα εφτά και προχώρησαν τα τέσσερα,εβαλα δύο τρίτης μέρας κ ένα έφτασε βλαστοκυστη μετά κ το κατεψυξαν.δε θα κοιτάς αυτά γιατί ήταν πολλές μαζί που είχαν ένα κ δύο και έγιναν βλαστοκύστες κ έμειναν αμέσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Πήραν δέκα από τα οποία τα 8 ήταν ώριμα γονιμοποιηθηκαν τα εφτά και προχώρησαν τα τέσσερα,εβαλα δύο τρίτης μέρας κ ένα έφτασε βλαστοκυστη μετά κ το κατεψυξαν.δε θα κοιτάς αυτά γιατί ήταν πολλές μαζί που είχαν ένα κ δύο και έγιναν βλαστοκύστες κ έμειναν αμέσως.

@Mairh32 ναι εχεις δικιο !! Ποτε δεν ξερεις .. απα οσο λιγοτερα ειναι μειωνονται και οι πιθανοτητες .. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Miracle17 είπε:

@Mairh32 ναι εχεις δικιο !! Ποτε δεν ξερεις .. απα οσο λιγοτερα ειναι μειωνονται και οι πιθανοτητες .. ?

Κάτσε μπορεί να ξεπεταχτουν κι άλλα ακόμα είσαι έβδομη μέρα,θα το δεις που όλα καλά θα πάνε δε μπορεί σίγουρα υπάρχουν πολλές κοπέλες κι εδώ πέρα που είχαν τοσα κ μία χαρά εμβρυομεταφορα έκαναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Κάτσε μπορεί να ξεπεταχτουν κι άλλα ακόμα είσαι έβδομη μέρα,θα το δεις που όλα καλά θα πάνε δε μπορεί σίγουρα υπάρχουν πολλές κοπέλες κι εδώ πέρα που είχαν τοσα κ μία χαρά εμβρυομεταφορα έκαναν.

@Mairh32Ελπιζω να ξεπεταχτουν !!!! Σιγουρα υπαρχουμ κοριτσια που εχουν πετυχει με 1 μονο φαντασου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Miracle17 είπε:

@Mairh32Ελπιζω να ξεπεταχτουν !!!! Σιγουρα υπαρχουμ κοριτσια που εχουν πετυχει με 1 μονο φαντασου..

Ναι σου λέω,εσυ θα έχεις παραπάνω,τις προαλλες γνώρισα εκεί μία που είχε δυο είχε κάνει ένα μωρό με το ένα κ τώρα πήγαινε για δεύτερο με το άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Ναι σου λέω,εσυ θα έχεις παραπάνω,τις προαλλες γνώρισα εκεί μία που είχε δυο είχε κάνει ένα μωρό με το ένα κ τώρα πήγαινε για δεύτερο με το άλλο.

@Mairh32Μακαρι κοπελα μου !!! Ευχομαι μια θετικη χοριακη και στις δυο μας!!!❤️??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Πήραν δέκα από τα οποία τα 8 ήταν ώριμα γονιμοποιηθηκαν τα εφτά και προχώρησαν τα τέσσερα,εβαλα δύο τρίτης μέρας κ ένα έφτασε βλαστοκυστη μετά κ το κατεψυξαν.δε θα κοιτάς αυτά γιατί ήταν πολλές μαζί που είχαν ένα κ δύο και έγιναν βλαστοκύστες κ έμειναν αμέσως.

Πολυ άγχος αγωνία φόβο ανησυχία Μαιρουλα ηρέμησε  Σκέψου οτι η φύση διαλέγει και παιρνει το ενα και καλύτερο. Μη σκέφτεσαι διαφορα αρνητική και επικεντρώσουν στη προσπαθεια σου με αισιοδοξία. Περιπτώσεις πολλές και διαφορετικές ενα και μονο μας ειναι αρκετό εχουμε δει σε πολλές γυναίκες θέλουμε το ενα το καλο. Ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά και φυσικά θέλει το κατάλληλο πρωτόκολλο. Να εισαι χαρούμενη με όσα σου δώσει και να ελπιζεις  γιατι μπορείς να συνεχίσεις τι να πούμε και εμείς με τα δανεικά;Άλλαξε σκέψεις και ψυχολογία ολα καλα θα πάνε απέβαλε το άγχος ένας σημαντικός παράγοντας που δεν βοηθαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η loralora είπε:

@Cat!καλημέρα ,πως είσαι σήμερα σταμάτησε το αιματακι και τα καφε; 

Καλημερα! Τωρα θα έγραφα μηνυμα! Σημερα δεν εχω δει κοκκινο αιμα παλι καλα, απο καφε όμως να φάνε και οι κότες! Αφου ειμαι με σερβιετα ολη την ώρα. Και πονους εχω αλλα κατα διαστήματα. Ειναι στιγμες που νευριαζω και λεω "τι χρωστάω ρε παιδι μ,πηρα επιτελους θετικη χοριακη και δεν μαφηνει να το χαρω!"

εσυ τι νεα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το οτι δεν εχεις αίμα ειναι καλό.Είσαι ξαπλα; Στη δουλεια θα πας αυριο; 

Εγω ειμαι στην αναμονη ακομα. 4η μου φορα.

Τα φαρμακακια σου,τηλεοραση και προσπαθησε να κοιμηθεις για να μη σκέφτεσαι.Το ξέρω οτι η αβεβαιοτητα ειναι φριχτή.Τα εχω περασει και σε καταλαβαίνω.Αυριο πρωι χοριακη και μαλλον θα χαιρομαστε φουλ εδω μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Καλημερα! Τωρα θα έγραφα μηνυμα! Σημερα δεν εχω δει κοκκινο αιμα παλι καλα, απο καφε όμως να φάνε και οι κότες! Αφου ειμαι με σερβιετα ολη την ώρα. Και πονους εχω αλλα κατα διαστήματα. Ειναι στιγμες που νευριαζω και λεω "τι χρωστάω ρε παιδι μ,πηρα επιτελους θετικη χοριακη και δεν μαφηνει να το χαρω!"

εσυ τι νεα;;;

@Cat! καλημέρα κορίτσι μου..για να σε παραγορήσω θα σου πω ότι κ εγώ έχω καφέ,για την ακρίβεια χρυσομπεζ (!) διάσπαρτα μέσα στην ημέρα κ φοβήθηκα αλλά μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό κ έχουν πολλές γυναίκες το πρώτο τρίμηνο..επίσης πήγα κ στο γιατρό κ είδαμε καρδιακή λειτουργία!εφόσον ανεβαίνει η χοριακή σου μην ανησυχείς..προσπάθησε να ξεκουράζεσαι,αυτό μου είπαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

@Cat! καλημέρα κορίτσι μου..για να σε παραγορήσω θα σου πω ότι κ εγώ έχω καφέ,για την ακρίβεια χρυσομπεζ (!) διάσπαρτα μέσα στην ημέρα κ φοβήθηκα αλλά μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό κ έχουν πολλές γυναίκες το πρώτο τρίμηνο..επίσης πήγα κ στο γιατρό κ είδαμε καρδιακή λειτουργία!εφόσον ανεβαίνει η χοριακή σου μην ανησυχείς..προσπάθησε να ξεκουράζεσαι,αυτό μου είπαν!

Το κοκκινο που μεσολάβησε με τάραξε περισσοτερο και οτι τα καφε ειναι πολλα!!! Αχ Μακαρι!!! Τα καλυτερα σου ευχομαι!!! Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η loralora είπε:

Το οτι δεν εχεις αίμα ειναι καλό.Είσαι ξαπλα; Στη δουλεια θα πας αυριο; 

Εγω ειμαι στην αναμονη ακομα. 4η μου φορα.

Τα φαρμακακια σου,τηλεοραση και προσπαθησε να κοιμηθεις για να μη σκέφτεσαι.Το ξέρω οτι η αβεβαιοτητα ειναι φριχτή.Τα εχω περασει και σε καταλαβαίνω.Αυριο πρωι χοριακη και μαλλον θα χαιρομαστε φουλ εδω μεσα.

Καλή επιτυχία!!!μια μεγάλη χοριακή σου εύχομαι..νομίζω περιμένουμε κ από άλλα κορίτσια αυτές τις μέρες ε; άντε να γεμίσει χαρούμενα νέα το ποστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat! είπε:

Το κοκκινο που μεσολάβησε με τάραξε περισσοτερο και οτι τα καφε ειναι πολλα!!! Αχ Μακαρι!!! Τα καλυτερα σου ευχομαι!!! Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον! 

Με τόσο άγχος που τραβήξαμε κ τραβάμε ακόμα νομίζω ότι θέλουμε να βοηθήσουμε κ να υποστηρίξουμε όποιον κ όπως μπορούμε!!όλη μέρα μες στην αγωνία είμαι κ εγώ κ επειδή έχω περάσει κ παλλίνδρομη τρέμω ακόμα περισσότερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου.. τα νέα μου είναι λιγάκι απογοητευτικά... έκανα χοριακή την Παρασκευή και βγήκε 5! Έχασα τη γη κάτω απο τα πόδια μου.. πήρα το γιατρό και μου είπε οτι είναι πολύ χαμηλό το νούμερο αλλά δεν είναι και αρνητικο.. τη Δευτέρα θα ξανακάνω χοριακή ... αλλά έλα που έκανα τεστ στο σπιτι το πρωί και έδειξε αρνητικό.. νομίζω οτι δεν υπάρχει ελπίδα για αύριο.. απέφυγα να σας γράψω τα νέα μου για να μην επηρεάσω άλλα κορίτσια αλλά ήθελα και σε κάποιον να μιλήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια μου.. τα νέα μου είναι λιγάκι απογοητευτικά... έκανα χοριακή την Παρασκευή και βγήκε 5! Έχασα τη γη κάτω απο τα πόδια μου.. πήρα το γιατρό και μου είπε οτι είναι πολύ χαμηλό το νούμερο αλλά δεν είναι και αρνητικο.. τη Δευτέρα θα ξανακάνω χοριακή ... αλλά έλα που έκανα τεστ στο σπιτι το πρωί και έδειξε αρνητικό.. νομίζω οτι δεν υπάρχει ελπίδα για αύριο.. απέφυγα να σας γράψω τα νέα μου για να μην επηρεάσω άλλα κορίτσια αλλά ήθελα και σε κάποιον να μιλήσω..

Μην αποφυγεις ξανα όλα θα μας τα γραφεις γι αυτο είμαστε για να μιλάμε.  5;Δέν τα έχω καλα με τα νούμερα Εύχομαι την δεύτερα με μια τεραστια ανοδο χοριακης. Μη στεναχωριεσαι να σαι ήρεμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat! είπε:

Το κοκκινο που μεσολάβησε με τάραξε περισσοτερο και οτι τα καφε ειναι πολλα!!! Αχ Μακαρι!!! Τα καλυτερα σου ευχομαι!!! Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον! 

Πως εισαι γλυκιά μου;Δεν θέλουμε άγχος ούτε ανησυχίες εύχομαι οτι καλύτερο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η loralora είπε:

Το οτι δεν εχεις αίμα ειναι καλό.Είσαι ξαπλα; Στη δουλεια θα πας αυριο; 

Εγω ειμαι στην αναμονη ακομα. 4η μου φορα.

Τα φαρμακακια σου,τηλεοραση και προσπαθησε να κοιμηθεις για να μη σκέφτεσαι.Το ξέρω οτι η αβεβαιοτητα ειναι φριχτή.Τα εχω περασει και σε καταλαβαίνω.Αυριο πρωι χοριακη και μαλλον θα χαιρομαστε φουλ εδω μεσα.

Ωρες μετράμε , με το καλο αύριο και με μια τεραστια χοριακη σου εύχομαι ολόψυχα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/3/2018 at 3:42 ΜΜ, ο/η Mairh32 είπε:

Ωχ!κ εμένα 3ης μέρας με 8 κύτταρα ήταν βαθμίδας 1 με 2.τι να πω μακάρι,απλα όταν ακούς ότι έχουν πετυχει άλλες κοπέλες με τα ίδια παίρνεις λίγη αισιοδοξία παραπάνω.

Αχ ηρέμησε βρε κορίτσι μου πολυ άγχος και απαισιοδοξία  μην ψαχνεις να βρεις συνεχώς απαντήσεις στις απορίες σου περί εμβρύων κυττάρων διαιρέσεις βλαστοκυστες  έμβρυα 3 μέρας ποιότητα ωαρίων κλπ η κάθε περίπτωση και ιστορικό γυναίκας διαφέρουν σταματα σε παρακαλώ πολυ έχε εμπιστοσυνη στους εμβρυολογους και Σκέψου θετικά πως ξεκινας διαδικασίες με τέτοια ψυχολόγια;είπαμε δεν βοηθάει το άγχος. Υπάρχουν γυναίκες πιάσαν με την πρωτη άλλες με τη 2 και παει λεγοντας αλλες με βλαστοκυστες αλλες με 3μερα ειχαμε διάφορες ποιότητας διαιρέσεων. Μη χαλας την ψυχολογία σου πολύ στρεςς άγχος φόβο αγωια απέβαλε τα και ενα μας φτανει να μας φτάσει σε εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η karen είπε:

Πως εισαι γλυκιά μου;Δεν θέλουμε άγχος ούτε ανησυχίες εύχομαι οτι καλύτερο ??

Με εναν μόνιμο φόβο συνεχώς. Ολη την ώρα ασχολούμαι με το ποσο αιμα και τι χρωμα αιμα εχω. Τα ιδια... ειδα μια κουκίδα μονο κοκκινο αιμα και ακομη αρκετό καφε... και κράμπες/σουβλιες κατω χαμηλα ...

να σας ρωτησω κατι... εχει καμία σας πρηστεί εσωτερικά; νιωθω πως τα κολπικά υποθετα μερα με τη μερα τα βαζω με το ζορι... σαν να εχει φουσκώσει κατι εκει μεσα και εχει μικρυνει πολυ ο κόλπος ... :)

ειναι νορμαλ αυτο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια μου.. τα νέα μου είναι λιγάκι απογοητευτικά... έκανα χοριακή την Παρασκευή και βγήκε 5! Έχασα τη γη κάτω απο τα πόδια μου.. πήρα το γιατρό και μου είπε οτι είναι πολύ χαμηλό το νούμερο αλλά δεν είναι και αρνητικο.. τη Δευτέρα θα ξανακάνω χοριακή ... αλλά έλα που έκανα τεστ στο σπιτι το πρωί και έδειξε αρνητικό.. νομίζω οτι δεν υπάρχει ελπίδα για αύριο.. απέφυγα να σας γράψω τα νέα μου για να μην επηρεάσω άλλα κορίτσια αλλά ήθελα και σε κάποιον να μιλήσω..

@Bellaki μου είχαμε τη σκέψη σου,μακαρι και στο εύχομαι από καρδιάς να έχει ανέβει αύριο❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Με εναν μόνιμο φόβο συνεχώς. Ολη την ώρα ασχολούμαι με το ποσο αιμα και τι χρωμα αιμα εχω. Τα ιδια... ειδα μια κουκίδα μονο κοκκινο αιμα και ακομη αρκετό καφε... και κράμπες/σουβλιες κατω χαμηλα ...

να σας ρωτησω κατι... εχει καμία σας πρηστεί εσωτερικά; νιωθω πως τα κολπικά υποθετα μερα με τη μερα τα βαζω με το ζορι... σαν να εχει φουσκώσει κατι εκει μεσα και εχει μικρυνει πολυ ο κόλπος ... :)

ειναι νορμαλ αυτο; 

Αναμενόμενος ο φόβος αλλά να σκέφτεσαι οτι όλα καλα θα πάνε ειναι συνατο το σπιτάκι που χεις μεσα σου και θα τα καταφέρει. Προγεστερόνη βάζεις;Δεν γνωριζω αν συμβαίνει τίποτε εκεί κάτω η είναι ιδέα σου να σαι χαλαρή όταν τα βάζεις. Εύχομαι με θετικές εξελίξεις ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...