Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

@Cat! τωρα διαβασα σ ειχα μπερδέψει  με την @Kat-Cat και δεν προλαβαινω τα σχόλια. Ανακατεύτηκαν και οι συζητήσεις εμβρυομεταφορες ωοληψιες χοριακες εγκυμοσύνες απορίες όλα σε μια μην παρεξηγηθω απλως δεν μπορω να θυμηθω τι κατασταση βρίσκεται η καθεμία.... Καλημέρα, μπράβο σου εύχομαι με θετική εξέλιξη και αύξηση χοριακης ξαπλαρε να σαι ήρεμη χαλαρή και ακόλουθα πίσταοδηγιες γιατρού φουλ προγεστερόνη και όλα θα πάνε καλα. Μη σκέφτεσαι αρνητικά ??δεν βοηθάει. 

ΧΑΧΑΧΑΧ, κοριτσάκι μου, πετάγομαι και γω σε αυτό το τοπι σαν την τσουτσου η αληθεια ειναι, που δεν εχω και ιδεα, για το τι να πω περα απο ευχες!!!! Αναμενω με μεγαλη ανυπομονησια τα νεακια σου συντομως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

ΧΑΧΑΧΑΧ, κοριτσάκι μου, πετάγομαι και γω σε αυτό το τοπι σαν την τσουτσου η αληθεια ειναι, που δεν εχω και ιδεα, για το τι να πω περα απο ευχες!!!! Αναμενω με μεγαλη ανυπομονησια τα νεακια σου συντομως!

Μαζευτηκαμε πολλες γάτες! Αχαχχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η loralora είπε:

@Cat!Ποσα ουτροτζεσταν παιρνεις την ημέρα; Σου έδωσε και ένεση προγεστερόνης; 

Έπαιρνα 3 των 200mg κολπικά και απο χθες τα καναμε 4! Οχι σε ένεση παλι καλα δεν μου δωσε. Μου αρκούν οι αντιπηκτικες! Οι οποίες παρεπιπτόντως με πονάνε για καποιο λόγο, καμια σχεση με της εξωσωματικης... δεν ξερω τι παιζει! Κανουν και μελανιές.. δε βαριεσαι! Αξιζει τον κόπο παντως! Εσυ εχεις κανει και σε ένεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!!!Γεια σας κι από 'μενα!!!εκανα κι εγώ εμβρυομεταφορα σήμερα!!!απο τα 6 που μου πήραν ,γονιμοποιηθηκαν τα 4 κι από αυτά τελικά κρατηθηκαν τα 2,τα οποία ειναι β ποιότητας.Στην πρώτη μου προσπάθεια ο αριθμός ήταν ιδιος, αλλά τα έμβρυα ηταν α ποιότητας. . . Να απογοητευτω από τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat!Μπράβο κοριτσι,πολυ καλη αυξηση σε 1 μερα.Κανονικά τόσο θα ηταν η χοριακη ,πανω απο 50.

Υπομονη,ξαπλα και ουτροτζεσταν.

Εγω δεν κάνω ένεση.Μου δινει 4 ουτρο κολπικα και 2 απο το ατομα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@papouΝα μην απογοητευτείς γιατι δεν ξέρεις ποτέ τι θα γινει.Αριστα εμβρυα δε δινουν εγκυμοσύνη και δίνουν μετρια.

Προσπαθησε να μην πεφτεις ψυχολογικά και να εισαι ηρεμη.Απασχολησε το μυαλο σου με ταινιες ,βιβλια κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η papou είπε:

Κορίτσια!!!Γεια σας κι από 'μενα!!!εκανα κι εγώ εμβρυομεταφορα σήμερα!!!απο τα 6 που μου πήραν ,γονιμοποιηθηκαν τα 4 κι από αυτά τελικά κρατηθηκαν τα 2,τα οποία ειναι β ποιότητας.Στην πρώτη μου προσπάθεια ο αριθμός ήταν ιδιος, αλλά τα έμβρυα ηταν α ποιότητας. . . Να απογοητευτω από τωρα;

@papou με το καλό η χοριακή!!!Να μην απογοητευτείς βέβαια. Η Loralora έχει δίκιο για τα εμβρυα. Ευχομαι ό,τι καλύτερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona  και @loralora σας ευχαριστώ πολύ!!!Προσπαθώ να το πάρω αλλιώς!!!και γιατί όχι...να αποτελεί και το δικό μου το μωράκι ένα θαύμα!!!Καλή δύναμη σε όλες μας!!!:x

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η papou είπε:

Κορίτσια!!!Γεια σας κι από 'μενα!!!εκανα κι εγώ εμβρυομεταφορα σήμερα!!!απο τα 6 που μου πήραν ,γονιμοποιηθηκαν τα 4 κι από αυτά τελικά κρατηθηκαν τα 2,τα οποία ειναι β ποιότητας.Στην πρώτη μου προσπάθεια ο αριθμός ήταν ιδιος, αλλά τα έμβρυα ηταν α ποιότητας. . . Να απογοητευτω από τωρα;

Καλή επιτυχία να εχεις!!! Μία χαρά είναι τα πρωτης και δεύτερης είναι καλά αλλά κ τα τρίτης έχουν δώσει μωρά απ ότι έμαθα,κ ι εγώ προχθες έκανα εμβρυομεταφορα κ περιμένω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια βοηθεια!! Ειμαι στην 7η μερα με γκοναλ 350 , ειδαμε στον υπερηχο 5 ωαρια σημερα ωριμα , και οιστραδιολη 1950!!! 

Πως σας φαινεται;; Φοβαμαι λιγακι .. γιατι την προηγουμενη μου ειπε 8 ο γιατρος και τελικα δεν εξελισονται ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Κορίτσια έχει πρηστεί τόσο πολύ ή κοιλιά μου λες κ είμαι τεσσάρων μηνών έτσι πρήζεται;;

Τρως πολλους υδατανθρακες καιγενικα junk food? Συνδιασμος τους με την προγεστερόνη σε κάνει υπυμπανο.Ετσι κι αλλιως η προγεστερόνη πρηζει και προκαλει κατακρατηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η loralora είπε:

Τρως πολλους υδατανθρακες καιγενικα junk food? Συνδιασμος τους με την προγεστερόνη σε κάνει υπυμπανο.Ετσι κι αλλιως η προγεστερόνη πρηζει και προκαλει κατακρατηση.

Όχι καθόλου υδατάνθρακες γενικά μόνο πρωτεινες και λαχανικά,ναι όλες τις μέρες ημουνα πρησμένη αλλά λίγο,σημερα παραεγινε το κακό

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Κορίτσια έχει πρηστεί τόσο πολύ ή κοιλιά μου λες κ είμαι τεσσάρων μηνών έτσι πρήζεται;;

Ναι μην ανησυχεις! Και εγώ ειχα πρηστεί πολυ και με εκανα εικονα πως θα ειμαι οταν θα ειμαι έγκυος! Να αποφεύγεις το αλατι οσο μπορεις! Και να πινεις νερά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Cat! είπε:

Ναι μην ανησυχεις! Και εγώ ειχα πρηστεί πολυ και με εκανα εικονα πως θα ειμαι οταν θα ειμαι έγκυος! Να αποφεύγεις το αλατι οσο μπορεις! Και να πινεις νερά.

Χαχα κι εγώ το ίδιο κοιτάζω,μ ε τα φάρμακα έχω κ πρόβλημα δυσκοιλιότητας έντονο κ χτες φοβήθηκα πολύ μήπως τα εχασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είδα και κόκκινο αίμα και εχω τρομάξει παρα πολυ. Τον πηρα τηλεφωνο τον γιατρο και μου ειπε πως μπορει να ειναι απο τον πλακούντα και να κανω υπομονη μεχρι τη Δευτερα. Αλλα μια οι πόνοι, μια το καφε που δεν σταματάει,μια το κοκκινο που έσκασε μυτη, νιωθω και το στηθος πιο μαλακο... ουφ!!! Είδωμεν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Miracle17 είπε:

Κοριτσια βοηθεια!! Ειμαι στην 7η μερα με γκοναλ 350 , ειδαμε στον υπερηχο 5 ωαρια σημερα ωριμα , και οιστραδιολη 1950!!! 

Πως σας φαινεται;; Φοβαμαι λιγακι .. γιατι την προηγουμενη μου ειπε 8 ο γιατρος και τελικα δεν εξελισονται ?

Ή οιστραδιολη ξέρω ότι από 1000 μέχρι 4000 είναι εντάξει μετά ξεφεύγει,εχεις κι άλλες μερουλες ακόμα αλλά αν είναι ώριμα αυτά μία χαρα,ο γιατρός τι λέει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

Χαχα κι εγώ το ίδιο κοιτάζω,μ ε τα φάρμακα έχω κ πρόβλημα δυσκοιλιότητας έντονο κ χτες φοβήθηκα πολύ μήπως τα εχασα.

Αχ τα ιδια άγχη εχουμε ολες τελικα...  οχι σε καμια περιπτωση μη φοβασαι κατι τετοιο. Ασε που εγω μετα την ωοληψια ενιωθα πως πρηζομουν ακομη περισσοτερο για κανα -δυο μερες... μπορουσα να φορέσω μονο ελαστικά ρούχα. Προσπαθησε να μη τα σκεφτεσαι. Οτι ηταν να γινει απο μεριάς σου εγινε. Τωρα Κοιτα να εισαι ηρεμη, θετικη και οχι υπερβολές. Εννοειται πως θα ξεκουραστεις αλλα οχι και πλήρη ακινησία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat!σου ειπε ξαπλα; Σταμάτησε το κοκκινο σίμα; Αχ βρε κοριτσι κανε υπομονη και σκεψου θετικα οσο μπορεις οτι ειναι ο πλακουντας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Εγώ είδα και κόκκινο αίμα και εχω τρομάξει παρα πολυ. Τον πηρα τηλεφωνο τον γιατρο και μου ειπε πως μπορει να ειναι απο τον πλακούντα και να κανω υπομονη μεχρι τη Δευτερα. Αλλα μια οι πόνοι, μια το καφε που δεν σταματάει,μια το κοκκινο που έσκασε μυτη, νιωθω και το στηθος πιο μαλακο... ουφ!!! Είδωμεν....

Σουτ όλα μία χαρά θα πάνε έκανες ποδαρικο αυτό το μήνα θα είσαι το γούρι μας κ για τις υπόλοιπες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Ή οιστραδιολη ξέρω ότι από 1000 μέχρι 4000 είναι εντάξει μετά ξεφεύγει,εχεις κι άλλες μερουλες ακόμα αλλά αν είναι ώριμα αυτά μία χαρα,ο γιατρός τι λέει;

@Mairh32 ο γιατρος μου λεει παμε καλα αλλα εγω φοβαμαι.. μην δεν ειναι καλη η ποιοτητα ?

μια φιλη μου λεει ειναι καλη η οιστραδιολη οποτε θα ναι και κσλη ποιοτητα , μακαρι να ναι ετσι.. εχω κατααγχωθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...