Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Σε ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση!! Ακομα ειναι νωρίς να την κανω μαλλον γιατι ειμαι τυπου 4 μηνες προσπαθειών. Το θετικο ειναι οτι δε χανεις κυκλο οπως νομιζα λογω αντιβιωσεων, σκιαγραφικου κλπ. Χλαμυδια και χειρουργεια δεν ειχα ποτε. Δεν ξερω. Τι να πω. Θα δουμε κατά το καλοκαιρι τοτε. Σε ευχαριστουμε πολυ και παλι! Τι κριμα να μη φαινεται στον υπερηχο ρε γαμωτο. χιχιχιχι. Η αληθεια ειναι βεβαια οτι και ο γιατρος μου μονο για ωοθηκες/μητρα/ενδομητριο/και ωοθυλακια μου μιλουσε.

ναι και μενα μονο για αυτα και οτι ειναι αριστα!!

ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑΑ ΟΛΑΑ!

εδω θα μαστε να τα λεμε εγκυουλες σε λιγο καιρο..♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

ναι και μενα μονο για αυτα και οτι ειναι αριστα!!

ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑΑ ΟΛΑΑ!

εδω θα μαστε να τα λεμε εγκυουλες σε λιγο καιρο..♥️♥️

Μακάριιιι! Παμε και με ιδιο κυκλο και εξετασεις! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Μια απο τα ιδια. Εχεις δικιο. Μεχρι το καλοκαιρι ας το απολαυσουμε γιατι θα γινουμε και ενοχλητικες στους αντρες μας στο τελος. εμενα μουηρθαν τα προεορτια χτες στο μαγαζι που χαμε βγει και ξενερωσα τη ζωη μου. Αλλα δε γινεται ετσι. Θα ρθουν που θα παει. Φαγαμε την ηττα τωρα αλλα σε δεκα μερες παλι θα προσπαθουμε!

αυτο ακριβως!!

σε δεκα μερες θα προσπαθουμε!

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Μακάριιιι! Παμε και με ιδιο κυκλο και εξετασεις! :P

ΝΑΙ ΝΑΙ!!

ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ!!

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Τι κοστος εχει η σαλπιγγογραφια?

την εκανες σε ιδωτικο ή δημοσιο?

Tην έκανα ιδιωτικά και πλήρωσα 150ε!!!!Λένε μετά είμαστε για ένα τρίμηνο γόνιμες λόγω με την πίεση που πέφτει το υγρό καθαρίζουν οι σάλπιγγες από υπολείματα των υγρών μας!!!Αν δε τη συστήσει ο γιατρός και δεν περάσει κάποιο διάστημα σωστών επαφών δε χρειάζεται να γίνει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ναι και μενα μονο για αυτα και οτι ειναι αριστα!!

ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑΑ ΟΛΑΑ!

εδω θα μαστε να τα λεμε εγκυουλες σε λιγο καιρο..♥️♥️

Κοριτσια δεν ειναι τιποτα η σαλπιγγογραφι!Ποναει λιγακι αλλα ειναι υποφερτος πονος.Οταν την εκανα δεν ειχα παρει καν παυσιπονο γιατι μαλλον ξεχασε να μου το πει ο γιατρος και πονεσα λιγακι.Με παυσιπονο φανταζομαι δεν θα νιωθεις τιποτα.Παντως ειναι μια απαραιτητη εξεταση πιστευω και χρειαζονται διαβατες σαλπιγγες οταν παλευεις με φυσικη συλληψη!Να σας πανε ολα περιφημα και με διαβατες σαλπιγγες!Οπως λεει και η Μαριλια ,μονο οταν την συστησει ο γιατρος.Κι εμενα γυρω στα 170 μου στοιχισε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat @zoi.ko @γωγω γωγω ειμαι στην ιδια φαση ακριβως με εσας απο αποψη προσπαθειων - απλα με πολλους φοβους γιατι ειχα δυο εγκυμοσυνες που δεν εξελιχθηκαν καλα και τρεμει το φιλοκαρδι μου! καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας. και φυσικα και στα υπολοιπα κοριτσια που προσπαθουν.απλα ηθελα να σας πω αν δεν συντρεχει λογος που πρεπει να ψαχτειτε νωρις (είτε ηλιακιακά, είτε λογω παθολογικού προβλήματος που γνωριζετε) μην πτοειστε απο το 2ο-3ο μήνα και πέφτετε ψυχολογικά. θέλει υπομονη και επιμονη! 

@Kukki @Athena D.@Blublu μακαρι να ηταν ο τυχερος σας μηνας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat @zoi.ko @γωγω γωγω ειμαι στην ιδια φαση ακριβως με εσας απο αποψη προσπαθειων - απλα με πολλους φοβους γιατι ειχα δυο εγκυμοσυνες που δεν εξελιχθηκαν καλα και τρεμει το φιλοκαρδι μου! καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας. και φυσικα και στα υπολοιπα κοριτσια που προσπαθουν.απλα ηθελα να σας πω αν δεν συντρεχει λογος που πρεπει να ψαχτειτε νωρις (είτε ηλιακιακά, είτε λογω παθολογικού προβλήματος που γνωριζετε) μην πτοειστε απο το 2ο-3ο μήνα και πέφτετε ψυχολογικά. θέλει υπομονη και επιμονη! 

@Kukki @Athena D.@Blublu μακαρι να ηταν ο τυχερος σας μηνας!

 

Αχ κοπέλα μου!Τοσες ευχες που οι μισες να πιάσουν , θα έχουμε πολλες εγκυουλες.Ευχαριστούμε πολυ!!!Και σε σενα οτι καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. πες το ψεματα! μακαρι να υπηρχε τροπος να λυνονταν τα θεματα με τις ευχες μας. δυστυχως ομως δεν ειναι ετσι. σε τιποτα στη ζωη. ευχομαστε το καλυτερο για ολα τα κοριτσια και οτι ειναι να γινει θα γινει! διαβασα σε αλλο post  οτι σκεφτεσαι τελικα για εξωσωματικη. το αποφασισες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

@Athena D. πες το ψεματα! μακαρι να υπηρχε τροπος να λυνονταν τα θεματα με τις ευχες μας. δυστυχως ομως δεν ειναι ετσι. σε τιποτα στη ζωη. ευχομαστε το καλυτερο για ολα τα κοριτσια και οτι ειναι να γινει θα γινει! διαβασα σε αλλο post  οτι σκεφτεσαι τελικα για εξωσωματικη. το αποφασισες?

Ειχα κανει μια προσπάθεια ηδη το καλοκαίρι ,που δεν αντέδρασε ο οργανισμός στις ενέσεις κ ειχα μονο 1 ωοθυλακιο που δεν αναπτυχθηκε οποτε διακοπηκε η διαδικασία.Ο γιατρός μ απογοήτευσε.Σκέφτομαι το ψαξιμο σ αλλο γιατρο να δουμε τι θα μ πει.Δεν σ κρυβω οτι κ με εξωσωματική φοβαμαι...Μ εχουν πει γ 2 τα εκατο πιθανότητες..με εξωσωματική...Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.Εσυ;;Σε ποια φαση εισαι;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. 2% μόνο? γιατι τόσο λίγο? νόμιζα θα ήταν λίγο καλυτερες οι πιθανοτητες.

εγω τωρα ξεκιναω παλι. παλι απο την αρχη. με πολλους φοβους. αλλα δεν μου μενει τιποτα αλλο. ειχα 2 εγκυμοσυνες που εληξαν αδοξα. η μια πολυ προχωρημενη και στο καπακι μια αποβολη. η ψυχολογια στα πατωματα. εχω ψαχτει πολυ. δεν βρηκαμε κατι βεβαια. θελει δυναμη απο πλευρας μου και ελπιζω να υπαρξει επομενη φορα και να ειναι και τυχερη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat @zoi.ko @γωγω γωγω ειμαι στην ιδια φαση ακριβως με εσας απο αποψη προσπαθειων - απλα με πολλους φοβους γιατι ειχα δυο εγκυμοσυνες που δεν εξελιχθηκαν καλα και τρεμει το φιλοκαρδι μου! καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας. και φυσικα και στα υπολοιπα κοριτσια που προσπαθουν.απλα ηθελα να σας πω αν δεν συντρεχει λογος που πρεπει να ψαχτειτε νωρις (είτε ηλιακιακά, είτε λογω παθολογικού προβλήματος που γνωριζετε) μην πτοειστε απο το 2ο-3ο μήνα και πέφτετε ψυχολογικά. θέλει υπομονη και επιμονη! 

@Kukki @Athena D.@Blublu μακαρι να ηταν ο τυχερος σας μηνας!

 

Να είσαι καλά κορίτσι μου τα καλύτερα και σε εσένα.Ο γιατρός το είπε καθαρά:μετά το 6αμηνο οπότε προσπαθούμε και βλέπουμε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko και εμενα οταν ξεκινησα 6 μου ειχε πει. ψυχραιμια θελει! και τωρα και ακομη περισσοτερη μετα το θετικο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat @zoi.ko @γωγω γωγω ειμαι στην ιδια φαση ακριβως με εσας απο αποψη προσπαθειων - απλα με πολλους φοβους γιατι ειχα δυο εγκυμοσυνες που δεν εξελιχθηκαν καλα και τρεμει το φιλοκαρδι μου! καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας. και φυσικα και στα υπολοιπα κοριτσια που προσπαθουν.απλα ηθελα να σας πω αν δεν συντρεχει λογος που πρεπει να ψαχτειτε νωρις (είτε ηλιακιακά, είτε λογω παθολογικού προβλήματος που γνωριζετε) μην πτοειστε απο το 2ο-3ο μήνα και πέφτετε ψυχολογικά. θέλει υπομονη και επιμονη! 

@Kukki @Athena D.@Blublu μακαρι να ηταν ο τυχερος σας μηνας!

 

Μας δινεις κουράγιο! Στο μεταξυ απο το αγχος μου και την τσαντιλα μου και ενω εχω σταθερο κυκλο σημερα μου χουν ερθει ακομα μονο τα προεορτια χωρις να χει ξεκινησει κανονικο αιμα και νευριαζω ακομα πιο πολυ. Ελπιζω να ρθει το βραδυ κανονικα μη μου ταρακουνησει και τον κυκλο μου που τοσα χρονια δεν εχει αποκλιση. Ολα με την παλιοψυχολογια μας τα κανουμε! Ευχομαι και σε σενα πολυ γρηγορα να εξελιχθει πολυ καλα η εγκυμοσυνη σου χωρις αλλα προβληματα. Πιστευω οτι θα ολοκληρωθουν ολων μας οι προσπαθειες. Ειμαστε στην ιδια φαση!!!

ΥΓ 6μηνο μου πε και μενα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι @Kat-Cat! εχουμε συγχρονιστει στους κυκλους, οποτε παμε για τους επομενους μηνες και ελπιζουμε να ειναι τυχεροι! εγω βεβαια εχω μεγαλο κυκλο οποτε και περισσοτερη αναμονη. διαβασα καπου που ανεφερες την ηλικια. δεν ξερω ποσο εισαι, παντως και το θεμα της ηλικιας σχετικο ειναι. οποτε μην σε αγχωνει αυτο απο μονο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@zoi.ko και εμενα οταν ξεκινησα 6 μου ειχε πει. ψυχραιμια θελει! και τωρα και ακομη περισσοτερη μετα το θετικο! 

Χαχαχαχαχα καλά έτσι κι έχω τεστ θετικό.....ποιά ψυχραιμία και που να τη βρώ.....και μόνο που το διαβάζω τριβω τα χέρια μου!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

Μακαρι @Kat-Cat! εχουμε συγχρονιστει στους κυκλους, οποτε παμε για τους επομενους μηνες και ελπιζουμε να ειναι τυχεροι! εγω βεβαια εχω μεγαλο κυκλο οποτε και περισσοτερη αναμονη. διαβασα καπου που ανεφερες την ηλικια. δεν ξερω ποσο εισαι, παντως και το θεμα της ηλικιας σχετικο ειναι. οποτε μην σε αγχωνει αυτο απο μονο του.

35 ειμαι (και μισο :P ) κοιτα σημερα ειναι η πρωτη φορα που ο κυκλος μου παει να γινει 28 ημερων αντι για 27 γιατι εχει ξεκινησει μεν αλλα χωρις κανονικο αιμα ακομα. Βεβαια επειδη ημουν λιγο χαλια που τα ειδα το πρωι εκλαιγα και γω σα χαζο και γενικα ταραχτηκα και δε θελει και πολυ να ταραξεις και τον κυκλο σου μαυτα και μαυτα. Θελει ψυχραιμια και τωρα ειπα να χαλαρωσω. Μη χαλασω και αυτο που δεν ηταν χαλασμενο ημαρτον. Η αναμονη ειναι λιγο αισχος. Βασικα η αναμονη οταν εισαι αδιαθετη γιατι τοτε δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Μετα μια τα τεστακια μια οι αγαπουλες κουτσοπερναει μεχρι να ξαναφας τη σφαλιαρα. Εσυ ποσες μερες εχεις? 30αρι? Όλες πανω κατω σε αυτο το ποστ μαζι αδιαθετουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα καλά έτσι κι έχω τεστ θετικό.....ποιά ψυχραιμία και που να τη βρώ.....και μόνο που το διαβάζω τριβω τα χέρια μου!!!!???

καλα ποσες φορες εχω σκεφτει αν παρω θετικο τεστ τι θα κανω? Που θα πρεπει να προσγειωθω και εκει γιατι και το πρωτο 3μηνο προσοχη θελει αλλα πιστευω θα κλαιω 3 μερες. Ουτε στις πανελληνιες τοση χαρα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat χαχαχαχαχα να είσαι καλά χαλαρωσα με τόσο γέλιο!!!!Α εγώ μάλλον θα ουρλιάζω στο μπάνιο και μετά θα πάρω τη μανούλα τηλέφωνο.... είναι στάνταρ!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat χαχαχαχαχα να είσαι καλά χαλαρωσα με τόσο γέλιο!!!!Α εγώ μάλλον θα ουρλιάζω στο μπάνιο και μετά θα πάρω τη μανούλα τηλέφωνο.... είναι στάνταρ!?

Αντε να ρθει και αυτο να ανοιξουμε ποστ: Τι κανατε μολις ειδατε το θετικο τεστ. Εγώ παιζει να σας γραψω "λιποθυμησα" αλλά θα θελα να μαι πιο διαυγής να μπορώ να το αξιοποιήσω ως καμια φαρσα στον συζυγο με καποιο τρόπο. Τοση γκρινια τρώει τώρα :P Αντε να περάσει και αυτός ο μήνας σχετικά γρήγορα. Ο Γεναρης που πηγε και απατος τελικά μου φάνηκε αιώνας! Τεράστιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Αντε να ρθει και αυτο να ανοιξουμε ποστ: Τι κανατε μολις ειδατε το θετικο τεστ. Εγώ παιζει να σας γραψω "λιποθυμησα" αλλά θα θελα να μαι πιο διαυγής να μπορώ να το αξιοποιήσω ως καμια φαρσα στον συζυγο με καποιο τρόπο. Τοση γκρινια τρώει τώρα :P Αντε να περάσει και αυτός ο μήνας σχετικά γρήγορα. Ο Γεναρης που πηγε και απατος τελικά μου φάνηκε αιώνας! Τεράστιος!

Εμένα να δεις......εν τω μεταξύ ο άντρας μου στην εταιρεία που δουλεύει είναι νύχτα και γυρίζει σπίτι γύρω στις 8.30 το πρωί κομμάτια κι έχει κι εμένα που μετράω τις μέρες σα φυλακισμένη και του χτυπάω καμπανάκια.....δύσκολο πολύ! Άντε αμήν τέλος Φεβρουαρίου να γεμίσει αυτό το post με ευχάριστες ανακοινώσεις!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Εμένα να δεις......εν τω μεταξύ ο άντρας μου στην εταιρεία που δουλεύει είναι νύχτα και γυρίζει σπίτι γύρω στις 8.30 το πρωί κομμάτια κι έχει κι εμένα που μετράω τις μέρες σα φυλακισμένη και του χτυπάω καμπανάκια.....δύσκολο πολύ! Άντε αμήν τέλος Φεβρουαρίου να γεμίσει αυτό το post με ευχάριστες ανακοινώσεις!??

Δεν εχω αλλα λαικ να κανω! Αλλιώς θα σου χτυπούσα ένα! Τι τραβάνε και αυτοί.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat συνομιλικες ειμαστε. οχι βρε μην στεναχωριεσαι που ηρθε η περιοδος. αν στεναχωριεσαι εσυ, εγω πρεπει να παω κατα Φαληρο μερια. παντως εγω στην 1η εγκυμοσυνη επαθα σχεδον αυτο που λες. λιποθυμησα! οταν το εκανα και αμεσως εμφανιστηκε το σχετικο σηματακι..... ενιωσα να φευγει το αιμα απο το κεφαλι και να βουιζουν τα αυτια μου. ξαπλωσα στο πατωμα για να μην πεσω. 

κυκλο 35 εχω. παλια επαιζε 32-35. τωρα σχεδον σταθερα 35.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat συνομιλικες ειμαστε. οχι βρε μην στεναχωριεσαι που ηρθε η περιοδος. αν στεναχωριεσαι εσυ, εγω πρεπει να παω κατα Φαληρο μερια. παντως εγω στην 1η εγκυμοσυνη επαθα σχεδον αυτο που λες. λιποθυμησα! οταν το εκανα και αμεσως εμφανιστηκε το σχετικο σηματακι..... ενιωσα να φευγει το αιμα απο το κεφαλι και να βουιζουν τα αυτια μου. ξαπλωσα στο πατωμα για να μην πεσω. 

A ειδες ειμαστε και στην ιδια ηλικια πανω κατω, ιδια περιοδος. Νταξει τι αλλο πια! Φανταζομαι το σοκ. Ερχεται η ωρα που βλεπεις θετικο και απτις στραπατσες που χεις φαει δεν το πιστευεις οτι ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Δεν εχω αλλα λαικ να κανω! Αλλιώς θα σου χτυπούσα ένα! Τι τραβάνε και αυτοί.....

Δεν τον λυπάμαι καθόλου ? απλά κατανοώ την κούραση του αλλά.... δεν γίνεται.....ο γιατρός μου σε μια κουβέντα πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες και δούλευα κι εγώ τιυ λέω:γιατρέ Σαββατοκύριακο μόνο και μου λέει:με Σαββατοκύριακο δεν γίνεται παιδί. Οπότε ας κουραστεί κι αυτός λίγο.....μετά εμείς τα τραβάμε όλα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...