Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνό θετικό ή λάθος;


Μπλε

Recommended Posts

στις On 22/1/2018 at 7:47 ΜΜ, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια ομορφα μολις γυρισα , η χοριακη μου βγηκε 174 μοναδες αλλα δεν εχω μιλησει ακομα με την γυναικολογο μου , περιμενω να με παρει. Απ το μικροβιολογικο μου ειπαν οτι ειναι νορμαλ τιμη για την βδομαδα μου. Αυταααααα. Ο αντρας μου περιμενοντας τα αποτελεσματα αρχισε να τρεμει ολοκληρος και μου λεει "ε τωρα εγω αγχωθηκα" χαχαχα . Λοιπον θελω να πω το εξης σημερα που ουσιαστικα περιμενα περιοδο καποια στιγμη ενοιωσα σαν να αδιαθετησα , λεω θα σηκωθω και θα ειμαι κατακοκκινη αλλα τελικα ηταν υγρα , πολλα υγρα  αλλα οχι υγρα οπως εχεις κανονικα πριν την περιοδο αλλα πολυ πολυ πιο πηχτα τα οποια εξακολουθουν να ειναι αοσμα και δεν εχω και καμια ενοχληση και το λεω αυτο για να προσθεσω κατι στην λιστα "συμπτωματα πριν την καθυστερηση" χαχαχ γιατι ξερω την αγωνια σας. Οπως ξανα ειπα αισθανομαι παρα πολυ ευλογημενη καθως αυτη ηταν η δευτερη μας προσπαθεια και η πρωτη με τεστ ωορρηξιας και δεν περιμεναμε καθολου οτι θα τα καταφερναμε τοσο συντομα. Συνιστω ομως ανεπιφυλακτα τα τεστ ωορρηξιας καθως αυτο που καναμε αυτον τον μηνα ηταν μετα την περιοδο, επαφες μερα παρα μερα ή καθε μερα αναλογα την ορεξη :P και επιασα ακριβως και την μερα αλλα και την ωρα που γινοταν η ωορρηξια μου το οποιο πιστευω ηταν και το ολο "κολπακι" Με αυτον τον τροπο το ωαριο με το που εμφανιστηκε συναντησε σιγουρα σπερμα. Α επισης αν καποια κοπελα ξερει να μου πει για την τιμη της χοριακης (μεχρι να με παρει τηλ η γυναικολογος) θα το εκτιμουσα να ξεαγχωθω. :D:D:D:D

συγχαρτηρια!!!!!!!!!!σε ποια εβδομάδα είσαι @Μπλε;Μετά από πόσες μέρες της σύλληψης έδειξε η χοριακη σου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μακάρι να εχουμε ευχάριστα οσο το δυνατόν γρηγορότερα για όλες!! Η αναμονή θέλει και γερή ψυχολογία! Ευκολη συλληψη και καλή εγκυμοσυνη για όλες! Γιατι σιγουρα οποια μπαινει εδώ μέσα το θέλει και το προσπαθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε Κι εγω εχω αυξηση θερμοκρασιας απο σημερα,37,1 ...Ειναι η 9η μερα μετα την αν και μακαρι συλληψη...Να ειναι συμπτωμα;;Ψαχνω κι εγω τωρα απο καπου να κρατηθω για να ελπισω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

@Μπλε Κι εγω εχω αυξηση θερμοκρασιας απο σημερα,37,1 ...Ειναι η 9η μερα μετα την αν και μακαρι συλληψη...Να ειναι συμπτωμα;;Ψαχνω κι εγω τωρα απο καπου να κρατηθω για να ελπισω...

 

Και εγώ @Athena D. 9η μέρα μετά την πιθανή σύλληψη και έχω 2 μέρες τώρα απο 36.8 μέχρι 37.2 ...μακαριιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ειρήνη ρασακη είπε:

Και εγώ @Athena D. 9η μέρα μετά την πιθανή σύλληψη και έχω 2 μέρες τώρα απο 36.8 μέχρι 37.2 ...μακαριιιι

ΑΧΧΧΧΧ ΜΑΚΑΡΙ!Ποτε λες να κανεις χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Athena D. είπε:

ΑΧΧΧΧΧ ΜΑΚΑΡΙ!Ποτε λες να κανεις χοριακη;;

Παρασκευή αν κρατηθώ. ... αλλα και να κρατηθω για χοριακη για τεστ δεν νομιζω να κρατηθω...Μου είπαν ότι μετά τις 10 μέρες παράγεται η ορμόνη. ..Δεν δείχνει νωρίτερα. . Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει @Athena D.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια να σας πω κατι; δεν θελω καθολου να δινω ψευτικες ελπιδες οποτε γενικα λεω , Ειχα συμπτωματα 6-7 μερες μετα την ωορρηξια. ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ. Θεωρω πως τελικα καποιες γυναικες οντως εχουν νωρις συμπτωματα γιατι μεχρι τωρα 3 γιατροι (γυναικολογος-παθολογος-ψυχιατρος) μου επιβεβαιωσαν οτι οντως αυτα που ειχα λιγες μερες μετα την ωορρηξια ηταν συμπτωματα της συλληψης. Ομως απ οτι καταλαβαινω δεν ισχυει αυτο για ολες τις γυναικες. Το λεω αυτο γιατι πολλοι και εμενα με κοροιδευανε που εψαχνα νωρις σημαδια γιατι υπαρχει αυτη η απολυτοτητα περι συμπτωματων αλλα ΔΕΝ ισχυει. Αυτο ομως που μου ειπε η γιατρος ειναι το εξης, αν εχεις συμπτωματα τοτε ειναι και τα επιπεδα της ορμονης κοντα ωστε να ανιχνευτει. Δλδ νωρις συμπτωματα=νωρις θετικο τεστ. Ελπιζω να βγαζει νοημα οπως το εξηγω γιατι δεν ειμαι και γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ειρήνη ρασακη είπε:

Παρασκευή αν κρατηθώ. ... αλλα και να κρατηθω για χοριακη για τεστ δεν νομιζω να κρατηθω...Μου είπαν ότι μετά τις 10 μέρες παράγεται η ορμόνη. ..Δεν δείχνει νωρίτερα. . Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει @Athena D.

Κοιτα ,στο κεντρο που κανω χοριακη ,μου λενε οτι δειχνει η χοριακη μετα την 8η μερα μετα την συλληψη.Ωστοσο ο γιατρος μου λεει 10-14 μερες.Ας ακουσω το γιατρο μου και ας περιμενω..Χαχαχαχχ!Στο μεταξυ σφιγγομαι να μην αδιαθετησω!χαχαχχαχαχ.Τωρα νομιζω οτι ποναει και το στηθος μου!Αντε να δω τι αλλο θα φανταστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε Καταλαβα..Οσο νωριτερα τα συμπτωματα ,τοσο νωριτερα ανιχνευεται η αυξηση της χοριακης.Καλη εγκυμοσυνη να εχεις κοπελα μου και ολα να πανε περιφημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. Και @Ειρήνη ρασακη γνώμη μου πάντα ειναι να μην μπείτε στο τριπάκι των τεστ νωρίς! Ακόμα και το θέμα των συμπτωμάτων θελει πολυ καθαρο μυαλό για να αντιληφθεις οτι προκειται για κανονικά συμπτώματα και οχι για συμπτώματα με το στανιο. Ειδικά γυναικες που προσπαθουν περισσότερο καιρό (Η Μπλε νομίζω με τη  δευτερη προσπαθεια εμεινε), εχουν την τάση να προσπαθουν να βρουν συμπτωματα. Δηλαδη και ψυχοσωματικα πια τα παθαίνουν. Επίσης το αρνητικο τεστ θα σας ρίχνει την ψυχολογία κάθε φορά και θα τα κάνει χειρότερα τα πραγματα. Υπαρχουν και οι περιπτώσεις που το κανουν νωρίς και τους βγαινει, όμως ΑΝ δε σου βγει τελικά, η κλωτσια που τρως εκεινη την ωρα ειναι χειρότερη ισως και απο την περίοδο που θα ερθει. Ασε στην ακρη το οικονομικό καθε τρεις και λίγο τεστάκια! Ευχομαι σε όλες πραγματικα το ενα και μοναδικο τεστ που θα κανουν να ειναι και αυτο που θα βγει θετικό, αλλά προς θεου μη μας γινει εμμονη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Athena D. Και @Ειρήνη ρασακη γνώμη μου πάντα ειναι να μην μπείτε στο τριπάκι των τεστ νωρίς! Ακόμα και το θέμα των συμπτωμάτων θελει πολυ καθαρο μυαλό για να αντιληφθεις οτι προκειται για κανονικά συμπτώματα και οχι για συμπτώματα με το στανιο. Ειδικά γυναικες που προσπαθουν περισσότερο καιρό (Η Μπλε νομίζω με τη  δευτερη προσπαθεια εμεινε), εχουν την τάση να προσπαθουν να βρουν συμπτωματα. Δηλαδη και ψυχοσωματικα πια τα παθαίνουν. Επίσης το αρνητικο τεστ θα σας ρίχνει την ψυχολογία κάθε φορά και θα τα κάνει χειρότερα τα πραγματα. Υπαρχουν και οι περιπτώσεις που το κανουν νωρίς και τους βγαινει, όμως ΑΝ δε σου βγει τελικά, η κλωτσια που τρως εκεινη την ωρα ειναι χειρότερη ισως και απο την περίοδο που θα ερθει. Ασε στην ακρη το οικονομικό καθε τρεις και λίγο τεστάκια! Ευχομαι σε όλες πραγματικα το ενα και μοναδικο τεστ που θα κανουν να ειναι και αυτο που θα βγει θετικό, αλλά προς θεου μη μας γινει εμμονη....

Καλα τα λες ,αλλα πλεον μ εχει γινει συνηθεια μια χοριακη το μηνα.Δεν με πτοει και τοσο.Εχω συνηθισει κ ειναι το ιδιο οπως κ οταν αδιαθετω.Μαλλον παθαινεις ανοσια μετα απο λιγο...Φαντασου 2.5 χρονια...Οσο για τα συμπτώματα εχεις δικιο.Ειναι οτι πιο χαζο μπορει να κανει κανεις.Νομιζει οτι τα εχει ολα κ ολα ειναι συμπτώματα.Πριν 4 χρόνια π ειχα μεινει εγκυος κ παλινδομησε  δεν ειχα κανενα συμπτώμα ,μονο υπνηλια που κ αυτη μετα συνειδητοποιήσα...Υπομονη θελει κ τιποτα αλλο..Αν θέλει ν έρθει ,θα έρθει ετσι κ αλλιως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Καλα τα λες ,αλλα πλεον μ εχει γινει συνηθεια μια χοριακη το μηνα.Δεν με πτοει και τοσο.Εχω συνηθισει κ ειναι το ιδιο οπως κ οταν αδιαθετω.Μαλλον παθαινεις ανοσια μετα απο λιγο...Φαντασου 2.5 χρονια...Οσο για τα συμπτώματα εχεις δικιο.Ειναι οτι πιο χαζο μπορει να κανει κανεις.Νομιζει οτι τα εχει ολα κ ολα ειναι συμπτώματα.Πριν 4 χρόνια π ειχα μεινει εγκυος κ παλινδομησε  δεν ειχα κανενα συμπτώμα ,μονο υπνηλια που κ αυτη μετα συνειδητοποιήσα...Υπομονη θελει κ τιποτα αλλο..Αν θέλει ν έρθει ,θα έρθει ετσι κ αλλιως.

Ειδικατα συμπτωματα επειδη και σχετικά ειναι, και μοιαζουν με της περιοδου, και καποιες δεν εχουν καθολου ειναι καμια φορα ως και αστεια να τα διαβαζεις. Βλεπω δηλαδη ακομα και εγω ως αναγνωστρια την αναγκη πολλων κοριτσιων να περιγραψουν πονακια/τσιμπηματακια/ζαλαδες ως συμπτωματα. Και γω καθε μηνα παρολο που δεν το λεω και δεν το παραδεχομαι ανοικτα εχω σκεφτει διαφορα τετοια. Ωστοσο αντιλαμβανομαι οτι καθε μηνα χρονια τωρα πριν την περιοδο μπορει να εχω μια αναγουλα πολυ απλα γιατι γενικα το πρωι δεν ειναι καλα το στομαχι μου ποτε, ενα πονακι ενα κατιτις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ καλα τα λετε κοριτσια και τελικα αυτο που βλεπω απο ολες ειναι οτι οταν οντως μενεις εγκυος δεν τα ψαχνεις τα συμπτωματα! Συνηθως ερχεται στο ασχετο, απολυτη αποδειξη οτι θελει ηρεμια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ειρήνη ρασακη Αν σου πω οτι η δικη σου ειδοποίηση ΤΩΡΑ μου βγήκε; αχ κ δεν μ αρέσει να μην απαντάω! Ευτυχώς. Λοιπόν αρχικα Ευχαριστώ :D Σύμφωνα με την ωορρηξία μου ειμαι τωρα 5 εβδομάδων κ το μετράω απ την ωορρηξία κ οχι απο την τελευταία περιοδο γιατί η ωορρηξία μου ηταν την 17η μερα  κ αν μετρούσα απ την τελευταία περιοδο θα έβγαινα 6 εβδομάδων ενώ καμία σχέση. Χοριακη εκανα 12 μερες μετα την ωορρηξία αλλα τεστ μολις 6-7 μερες μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Κοιτα ,στο κεντρο που κανω χοριακη ,μου λενε οτι δειχνει η χοριακη μετα την 8η μερα μετα την συλληψη.Ωστοσο ο γιατρος μου λεει 10-14 μερες.Ας ακουσω το γιατρο μου και ας περιμενω..Χαχαχαχχ!Στο μεταξυ σφιγγομαι να μην αδιαθετησω!χαχαχχαχαχ.Τωρα νομιζω οτι ποναει και το στηθος μου!Αντε να δω τι αλλο θα φανταστω!

  Αθηνα μου, η χοριακη δειχνει περιπου 7-8 ημερες μετα την εμφυτευση, οχι μετα την επαφη!! Μπορει δηλ μια γυναικα να εχει επαφη 1 ημερα πριν την ωορρηξια της, αλλα η εμφυτευση της να γινει 6 ημερες μετα. Μετα την εμφυτευση αρχιζει κ αυξανεται η β χοριακη κ οχι μετα την πετυχημενη, ας το πουμε, επαφη!!

   Γι αυτο κοριτσια, καλυτερα να ακουτε τους γιατρους σας (που δεν εχουν κ λογο να σας πουν ψεματα γι αυτο το θεμα), ενω εναν μικροβιολογο θα τον βολευε καθε ανυπομονη γυναικα που λαχταραει να δει ενα θετικο τεστ, να τρεχει καθε μηνα για χοριακη πριν την καθυστερηση.

 (καθυστερηση=1-2 μερες μετα το διανυσμα του μεγαλυτερου κυκλου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Οσο για τα συμπτωματα πριν την  καθυστερηση, εγω πχ ειχα αυξημενα υγρα (εντελως διαυγη) που δεν τα ειχα ξαναδει κ πολυ μεγαλη κουραση.. Τελικα ημουν εγκυος με πολυ μεγαλη χοριακη..!

   Αλλα ρε κοριτσια, ξερετε ποσους μηνες τυχαινε να εχω το κατιτις μου?? Καποιον μηνα λιγη ζαλαδα, καποιον πυρετο, αλλον υπνηλια... Ειναι τοσο γενικα αυτα τα συμπτωματα... Δεν ειναι ξεκαθαρα, μπερδευουν, ειναι ομοια με συμπτωματα περιοδου, γριπης ή απλου stress.. Δε μετανιωσα στιγμη που δεν εκανα καθε φορα τεστ κ ΠΑΝΤΑ περιμενα την καθυστερηση (παρα την λαχταρα μου κ ολα αυτα που ειχα περασει με τις αποβολες μου). Οποτε κ τις 3 φορες που εχω κανει τεστ, ειδα ενα ωραιο θετικο-βεβαια μετα εβλεπα μια περιποιημενη αποβολη κ ομως να που τωρα περιμενω την μπουμπουκα μου!!

   Μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου ευχομαι ολες να ζησετετο θαυματακι της μητροτητας κ ποσο μαλλον οι γυναικες που εχουν προσπαθησει πολυ, ειχαν τις ατυχιες τους ή δεν εχουν την πολυτελεια του χρονου συμμαχο.. Χρειαζεται ομως ψυχραιμια κ....απολαυση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

@Ειρήνη ρασακη Αν σου πω οτι η δικη σου ειδοποίηση ΤΩΡΑ μου βγήκε; αχ κ δεν μ αρέσει να μην απαντάω! Ευτυχώς. Λοιπόν αρχικα Ευχαριστώ :D Σύμφωνα με την ωορρηξία μου ειμαι τωρα 5 εβδομάδων κ το μετράω απ την ωορρηξία κ οχι απο την τελευταία περιοδο γιατί η ωορρηξία μου ηταν την 17η μερα  κ αν μετρούσα απ την τελευταία περιοδο θα έβγαινα 6 εβδομάδων ενώ καμία σχέση. Χοριακη εκανα 12 μερες μετα την ωορρηξία αλλα τεστ μολις 6-7 μερες μετα.

   Μπλε, με το καλο το μωρακι σου!! Την εγκυμοσυνη την μετραμε απο την τελευταια περιοδο (μετραει κ το ωαριο που ωριμαζει)-σιγουρα θα σου το εχει πει κ ο γιατρος σου!!Αν η ωορρηξια σου εγινε καποιες μερες πανω ή κατω, απλα θα αλλαξει η ημερομηνια τοκετου κατα ελαχιστες ημερες!!

   Αν μπεις δηλ σε ενα side να δεις πως αναπτυσσεται το σπορακι σου, να γραψεις την εβδομαδα την σωστη!!!! (Ειναι ολα υπολογισμενα!! )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

   Οσο για τα συμπτωματα πριν την  καθυστερηση, εγω πχ ειχα αυξημενα υγρα (εντελως διαυγη) που δεν τα ειχα ξαναδει κ πολυ μεγαλη κουραση.. Τελικα ημουν εγκυος με πολυ μεγαλη χοριακη..!

   Αλλα ρε κοριτσια, ξερετε ποσους μηνες τυχαινε να εχω το κατιτις μου?? Καποιον μηνα λιγη ζαλαδα, καποιον πυρετο, αλλον υπνηλια... Ειναι τοσο γενικα αυτα τα συμπτωματα... Δεν ειναι ξεκαθαρα, μπερδευουν, ειναι ομοια με συμπτωματα περιοδου, γριπης ή απλου stress.. Δε μετανιωσα στιγμη που δεν εκανα καθε φορα τεστ κ ΠΑΝΤΑ περιμενα την καθυστερηση (παρα την λαχταρα μου κ ολα αυτα που ειχα περασει με τις αποβολες μου). Οποτε κ τις 3 φορες που εχω κανει τεστ, ειδα ενα ωραιο θετικο-βεβαια μετα εβλεπα μια περιποιημενη αποβολη κ ομως να που τωρα περιμενω την μπουμπουκα μου!!

   Μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου ευχομαι ολες να ζησετετο θαυματακι της μητροτητας κ ποσο μαλλον οι γυναικες που εχουν προσπαθησει πολυ, ειχαν τις ατυχιες τους ή δεν εχουν την πολυτελεια του χρονου συμμαχο.. Χρειαζεται ομως ψυχραιμια κ....απολαυση!!

Ακριβως!!!! Εγώ εγκυος δεν εχω μεινει, αλλά σημερα που εχω περιοδο πχ οποτε αποκλειεται να ειμαι εγκυος ειχα αναγουλα το πρωι γιατι πολυ απλά ειναι ενα συνηθες συμπτωμα καθημερινο οταν ξυπναω νωρις με αδειο στομαχι. Οταν θα περιμενω περιοδο ομως θα το εκλαβω ως συμπτωμα εγκυμοσυνης. (Συν ποσα αλλα συμπτωματα που ολα μοιαζουν με εγκυμοσυνης, αλλα μοιαζουν και με  περιοδου, αλλα ειναι απτο μυαλο μου, αλλα ειναι εντερικα πχ και εγω λεω με ποναει η μητρα μου κ.ο.κ). Δε λεω οτι δεν μπορει να εχεις και πραγματικα συμπτωματα αλλα τελικα καταληγω το μονο ασφαλες συμπτωμα ειναι η καθυστερηση εκτος αν εχεις κατι καραμπαμ πχ κανεις εμετους χωρις να χεις ιωση που δεν εκανες ποτε. Με το καλο και το μωράκι σου κιολας! Σε ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες και μακαρι για ολες μας να ρθει το θετικο και με θετικη εξελιξη βεβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον θα σας πω τι παίζει με τις μερες . Το εψαξα σε πολλα σαιτ στην αρχη κ πολλοί το λένε οτι οταν η ωορρηξία σου είναι εκτος της μεσης του κύκλου η οταν ο κύκλος σου ειναι πανω απο 35 μερες ή κάτω απο 25 δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον υπολογιστή κύησης κ πρεπει να περιμένεις βα σου πει ο γυναικολόγος στον υπέρηχο πανω κάτω την ηλικία. Αλλα γυναικολογικά σαιτ ακριβώς για αυτον τον λογο σου δίνουν την δυνατότητα να βαλεις την μερα της ωορρηξιας σου η απόκλιση μπορει να ειναι 3 μερες ουσιαστικά αλλα εγω πχ στην πρώτη μου χοριακη με τελευταία περίοδο θα ήμουν 4 εβδομάδων+ ενω ήμουν στο τελος της 3ης. Δλδ και η μερα της ωορρηξίας ειναι σωστος τροπος να υπολογίσεις την κύηση και το χρησιμοποιούν και γυναίκες που πχ δεν θυμούνται ακριβώς την τελευταία περίοδο. Να διευκρινίσω οταν λέω είμαι  5 εβδομάδων δεν εννοώ απο την ωορρηξία χαχαχα . Ειμαι 5 εβδομάδων συμφωνα με τους υπολογιστές κύησης χρησιμοποιώντας την μερα ωορρηξίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Μπλε όταν κάνεις και τον υπέρηχό σου λογικά θα σου πει και ο γιατρός σε ποια βδομαδα/μέρα θα είσαι!

Παντα! Για μέχρι τοτε λέμε (την Δευτέρα δλδ) :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Παντα! Για μέχρι τοτε λέμε (την Δευτέρα δλδ) :D

E, κοντος ψαλμός!!!!! Αχ τι ωραια θα φανει σποριδιον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε καλησπέρα και καλή και εύκολη εγκυμοσύνη!!!  να σε ρωτήσω κάτι, παίρνεις καμία βιταμινουλα η κάτι ? Εγώ φαγώθηκα να πάω στον γιατρό να μου δώσει τπτ να παίρνω  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@DianaT ελα κοπελα μου. Εμένα η γυναικολόγος με το που της ειπα την πρώτη θετικη χοριακη μου ειπε να παρω filicine το οποιο θα παίρνω και αφου γεννήσω πρωτα ο Θεός. Λογικα και εσένα θα σου δωσει. Αλλα δεν μου εδωσε όταν της ειπα για το θετικό τεστ μονο μετα την χοριακη. Δεν ξερω αν εχει σημασια απλα στο λεω. Μην αγχώνεσαι ξερουν οι γιατροί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε filicine το παίρνω και εγώ , απλά είναι και ωμέγα 3 και μαγνήσιο β6, τέλος πάντων , να πάνε όλα καλά και θα μας πουν οι γιατροί τι να κάνουμε !)

φιλακια και καλό υπόλοιπο της ημέρας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...