Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

Εμ σας είπα τα είπατε πολλα και μπερδουκλωθηκα η ξανθια. Οπως και να έχει όλα καλά θα πάνε και αντιρήσεις δεν σηκώνω... Πάω να συνεχίζω την φασίνα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κανονικά κάνεις αναρόφηση πρώτα. Επίσης αν δεν μπήκες πολύ βαθιά είναι μικρές οι φλεβίτσες κ δεν έχει θέμα. Σε πολλές ενέσεις που έχω κάνει κ δεν έχω χτυπήσει φλέβα βγάζει αίμα. Μπορεί απλά να την πέρασες με την βελόνα. Επίσης τώρα τελείωσε. Θα ζήσεις μην ανχώνεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ourania είπε:

κανονικά κάνεις αναρόφηση πρώτα. Επίσης αν δεν μπήκες πολύ βαθιά είναι μικρές οι φλεβίτσες κ δεν έχει θέμα. Σε πολλές ενέσεις που έχω κάνει κ δεν έχω χτυπήσει φλέβα βγάζει αίμα. Μπορεί απλά να την πέρασες με την βελόνα. Επίσης τώρα τελείωσε. Θα ζήσεις μην ανχώνεσαι...

Acxaxaaxxa nai to diapistwsa oti anapnew ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πραγματικά σας θαυμάζω όλες για τη δύναμη και το κουράγιο σας. Ένας λόγος που δεν εχω ξεκινήσει τις εξωσωματικές προσπάθειες ειναι τα τρυπηματα. Εχω τόσο τρυπήθει απο τις χοριακες της παλινδρομης που παρόλα τα τέσσερα χρονια προσπάθειας οι ενέσεις ειναι ανασταλτικός παράγοντας για μένα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Xoris είπε:

Κορίτσια πραγματικά σας θαυμάζω όλες για τη δύναμη και το κουράγιο σας. Ένας λόγος που δεν εχω ξεκινήσει τις εξωσωματικές προσπάθειες ειναι τα τρυπηματα. Εχω τόσο τρυπήθει απο τις χοριακες της παλινδρομης που παρόλα τα τέσσερα χρονια προσπάθειας οι ενέσεις ειναι ανασταλτικός παράγοντας για μένα... ?

Kalimera xoris ax oxi agapiti mou den prepei na skeftesai etsi den prepei na ta paratas kserw borei na min exeis alli dunami psixiki alla prepei na eisai dunati ....Egw exw tin mitera mou apo to 2000 palevei me ton karkino auti kai an exeo trupithei auti kai an exei kanei therapeis kai ta exei kataferei kai akoma palevei kai ksereis giati???Epeidi agapaei rin zwi tis giati thelei ma zisei...an kai den einai to idio i eksosomatiki me tin kakia arwstia apla thelw na sou pw oti prepei kai esu na eisai dinati kai na les nai tha ta kataferw an kai pistevw oti einai idia i thelisi na ziseis me tin thelisi na apoltiseis ena mwraki pou tha sou allaksei oli tin zwi!!!!Kserw oti emeis pou den exoume kanei toses prospathies kai pou den exoume perasei kai tosa ta leme eukola alla prepei na eimaste oles Dunates!!!Ksereis posoi giatroi exoun kopsei tis elpides stin mana mou???kai pose fores tis tis exoun kopsei alla na pou einai pali edw koda mas....Etsi kai esu me tin dunami sou ola tha ta katafereis!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Kalimera xoris ax oxi agapiti mou den prepei na skeftesai etsi den prepei na ta paratas kserw borei na min exeis alli dunami psixiki alla prepei na eisai dunati ....Egw exw tin mitera mou apo to 2000 palevei me ton karkino auti kai an exeo trupithei auti kai an exei kanei therapeis kai ta exei kataferei kai akoma palevei kai ksereis giati???Epeidi agapaei rin zwi tis giati thelei ma zisei...an kai den einai to idio i eksosomatiki me tin kakia arwstia apla thelw na sou pw oti prepei kai esu na eisai dinati kai na les nai tha ta kataferw an kai pistevw oti einai idia i thelisi na ziseis me tin thelisi na apoltiseis ena mwraki pou tha sou allaksei oli tin zwi!!!!Kserw oti emeis pou den exoume kanei toses prospathies kai pou den exoume perasei kai tosa ta leme eukola alla prepei na eimaste oles Dunates!!!Ksereis posoi giatroi exoun kopsei tis elpides stin mana mou???kai pose fores tis tis exoun kopsei alla na pou einai pali edw koda mas....Etsi kai esu me tin dunami sou ola tha ta katafereis!!!!

Η μανούλα σου αποδυκνειει κάθε μερα το μεγαλείο της ψυχής της. Σευχαριστω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Καμπάνημ είπε:

Θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποια κοπέλα?

Μόνο σφουγγάρισμα μην ζητήσεις. Ότι αλλο θες είμαι εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Καμπάνημ είπε:

Θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποια κοπέλα?

Με κάποιο τροπο βοηθάμε η μια την άλλη εδω. Πιστευω πολλες κοπέλες μπορούν να λύσουν αρκετές απο τις απορίες μας. Η κάθε μια εχει διαφορετική εμπειρία που όμως όλες οι εμπειρίες μας συνδέονται και κάπου συναντιούνται.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Θα σας πω πόσο είχα οιστραδιόλη χτες... κρατηθείτε..... 9.500! Εγώ κατατρόμαξα αλλά ο γιατρός όχι.

Είπε ότι είναι πολύ καλή η ανταπόκριση αλλά μη αναμενόμενη για αυτό σταματήσαμε τη γοναδοτροπίνη (έκανα 150IU μόνο).

Απόψε κάνω την μεσονύχτια και Τρίτη πρωί η ωοληψία.

15 ωάρια έχω, να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθούν.

Κάθε στάδιο και τα άγχη του.

Και ναι, εγώ έχω την 3,1 ΑΜΗ, παρότι είμαι 37 και χωρίς πολυκυστικές. Τι να πω, ίσως είναι κληρονομικό γιατί η γιαγιά μου και η μητέρα μου μέχρι τα 60 είχαν περίοδο. Φέρνει άλλα προβλήματα αυτό βέβαια αργότερα.

Ξανθούλα @ourania, σου έχουν πέσει μαζεμένα :) Χαλάρωση, συμπαράσταση, αγάπη και θετικές σκέψεις για όλες μας!

α! και ασπράδια αυγών! Σας φιλώ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Γεια σας κορίτσια. Θα σας πω πόσο είχα οιστραδιόλη χτες... κρατηθείτε..... 9.500! Εγώ κατατρόμαξα αλλά ο γιατρός όχι.

Είπε ότι είναι πολύ καλή η ανταπόκριση αλλά μη αναμενόμενη για αυτό σταματήσαμε τη γοναδοτροπίνη (έκανα 150IU μόνο).

Απόψε κάνω την μεσονύχτια και Τρίτη πρωί η ωοληψία.

15 ωάρια έχω, να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθούν.

Κάθε στάδιο και τα άγχη του.

Και ναι, εγώ έχω την 3,1 ΑΜΗ, παρότι είμαι 37 και χωρίς πολυκυστικές. Τι να πω, ίσως είναι κληρονομικό γιατί η γιαγιά μου και η μητέρα μου μέχρι τα 60 είχαν περίοδο. Φέρνει άλλα προβλήματα αυτό βέβαια αργότερα.

Ξανθούλα @ourania, σου έχουν πέσει μαζεμένα :) Χαλάρωση, συμπαράσταση, αγάπη και θετικές σκέψεις για όλες μας!

α! και ασπράδια αυγών! Σας φιλώ

 

 

Wow απίστευτο καλή επυτυχια πολλά ασπράδια λουκοζαντε μην ξεχάσεις και καθόλου αλάτι σου εύχομαι πολλά έμβρυα να εχετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsiaaaaa simera piga sto giatro kai mou eipe oti ola pane kala kai oti exw 2 wothilakia pou exoun ftasei 22 ????Simera to vradu tha kanw tin ovitrele kai tetarti tha paw na kanw tin wolipsia....ti mporei na simvei me auta ta 2???mporei na ta xasw???einai kako pou megalwsan toso???ax koritsia eimai sto eksoteriko kai den mporw na sinenoithw kalaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι είναι κούτσικα.. το μεγαλύτερο 16... Τετάρτη ξανα υπέρηχο και ορμονικές και παμε για Παρασκευή ωοληψία. Εμφανίστηκε και 1 ακόμα στην αριστερή οπότε σύνολο 7. Αλλά δεν ελπίζει να καταφέρουμε να καταψυξουμε. Μου είπε θα είναι ευχαριστημένος με 2 καλά εμβρυα. Και θα μιλάμε για ένα μικρό θαυμα αν πετύχουμε εγκυμοσύνη με την πρωτη. Με απογοήτευσε λίγο αλλά μου έκανε καλό το ότι είμουνα μόνη. Στα 100χλμ απόσταση να γυρίσω σπίτι "έγλυψα" τις πληγές μου και πείσμωσα. Θα τα καταφέρω και θα τον κάνω να πανιγυρίζει διπλά (έτσι είπε)....

Σας φιλώ και θα βγούμε νικήτριες σε αυτό τον αγώνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel & @ourania εγώ προχθες είχα 15 ωοθηλάκια τα οποία είχαν μεγέθη από 10 έως 22. Υποθέτω ότι δεν θα είναι όλα καλά και φοβάμαι ότι θα χάσω κάποια. Τα μεγάλα; τα μικρά; Θα σας πω αύριο που είναι η ωοληψία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα είναι όλα σχεδόν στο ίδιο μέγεθος. Οπότε ελπίζω να βγούν όλα καλά. Και αν βγούν κ πεισματάρικα σαν τη μαμα τους θα γονιμοποιηθούν όλα....

Antelope να χάσεις τα μεγάλα το βλέπω δύσκολο. Αντε κανένα από τα 10αρια που δεν θα είναι ώριμο να μην προχωρήσει.... Αντε να μας πεις αυριο τα καλά νέα και σε 3 μέρες τα ακόμα καλύτερα.... Δεν μιλάμε για 15 μέρες μετα... Εκεί θα είναι PARTY TIMEEEEE....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

@Castrop rauxel & @ourania εγώ προχθες είχα 15 ωοθηλάκια τα οποία είχαν μεγέθη από 10 έως 22. Υποθέτω ότι δεν θα είναι όλα καλά και φοβάμαι ότι θα χάσω κάποια. Τα μεγάλα; τα μικρά; Θα σας πω αύριο που είναι η ωοληψία

Ax makari na min xaseis oute ena...Egw pali otan leme “na ta xasw”den mporw ma katalavw tin enoia...diladi ti na pathoun???emena diladi mexri terarti poso tha exoum ftasei ta 22????se parakalw na mas grapseis....Sou euxomai ola na pane kala!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ourania είπε:

Εμένα πάλι είναι κούτσικα.. το μεγαλύτερο 16... Τετάρτη ξανα υπέρηχο και ορμονικές και παμε για Παρασκευή ωοληψία. Εμφανίστηκε και 1 ακόμα στην αριστερή οπότε σύνολο 7. Αλλά δεν ελπίζει να καταφέρουμε να καταψυξουμε. Μου είπε θα είναι ευχαριστημένος με 2 καλά εμβρυα. Και θα μιλάμε για ένα μικρό θαυμα αν πετύχουμε εγκυμοσύνη με την πρωτη. Με απογοήτευσε λίγο αλλά μου έκανε καλό το ότι είμουνα μόνη. Στα 100χλμ απόσταση να γυρίσω σπίτι "έγλυψα" τις πληγές μου και πείσμωσα. Θα τα καταφέρω και θα τον κάνω να πανιγυρίζει διπλά (έτσι είπε)....

Σας φιλώ και θα βγούμε νικήτριες σε αυτό τον αγώνα...

Ourania na eisai dinati kai na exeis pisti ola tha pane kala eisai thetikos amthrwpos apo oti exw katalavei kai min se apogoitevei tipota...Mporei odws na ginei thavma exe pisti!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις γλυκες κυρίες! Ωοληψία σήμερα. Πήραμε 11 ωαριάκια! Εύκολη η διαδικασία με μεθη που μου εφερε μια γλυκια ζαλισμένη ευφορία. Το αρνητικό ήταν ότι μετα ειχα ταση για εμετό ΚΑΙ εκανα δυο εμετούς. Με κρατησαν λίγο παραπάνω στην ανάνηψη. Ταυτόχρονα έδωσε σπέρμα ο άντρας μου και αυριο θα μας ενημερώσουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. Και εννοειται θα σας ενημερώσω κι εδώ! Καλή επιτυχια κορίτσια, πλησιαζουν κι οι δικές σας! Ειστε δυνατές και θετικές. Όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

Καλημέρα στις γλυκες κυρίες! Ωοληψία σήμερα. Πήραμε 11 ωαριάκια! Εύκολη η διαδικασία με μεθη που μου εφερε μια γλυκια ζαλισμένη ευφορία. Το αρνητικό ήταν ότι μετα ειχα ταση για εμετό ΚΑΙ εκανα δυο εμετούς. Με κρατησαν λίγο παραπάνω στην ανάνηψη. Ταυτόχρονα έδωσε σπέρμα ο άντρας μου και αυριο θα μας ενημερώσουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. Και εννοειται θα σας ενημερώσω κι εδώ! Καλή επιτυχια κορίτσια, πλησιαζουν κι οι δικές σας! Ειστε δυνατές και θετικές. Όλα θα πάνε καλά.

Καλη επιτυχία σε όλα τα αυγουλακια σου. Δεν με λες καταλαβαινες τι γινόταν? Ακουγες δλδ. Επειδή θέλω να παρακολουθώ (γαμω την ανωμαλία μου) κ η dormicum συνήθως σε αφήνει λίγο ξύπνιο. Αν κ μου είπε πως δεν θα καταλάβω τπτ. Μα εγώ θέλω να καταλάβω πουλάκι μουυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Καλη επιτυχία σε όλα τα αυγουλακια σου. Δεν με λες καταλαβαινες τι γινόταν? Ακουγες δλδ. Επειδή θέλω να παρακολουθώ (γαμω την ανωμαλία μου) κ η dormicum συνήθως σε αφήνει λίγο ξύπνιο. Αν κ μου είπε πως δεν θα καταλάβω τπτ. Μα εγώ θέλω να καταλάβω πουλάκι μουυ...

Ευχαριστω πολύ! Propofol μου βαλανε και ναι! ειχα συνειδηση μεν, ζαλισμενη δε! Τους μιλούσα κι ολας, αναθεμα τι ελεγα! Σε υστεροσκόπηση που ειχα κάνει με dormicum ειχα κοιμηθει τελειως. Και στις δυο περιπτώσεις ενιωθα μια γαληνη, μια ευτυχια αλλα με την προποφόλη όλα τα λεφτα! Κάπως έτσι δεν την πάτησε κι ο michael jackson?!

Ασχετο, αλλά σήμερα τα περισσότερα κοριτσια που καναμε μαζί ωοληψια, κανανε φυσικούς κύκλους 1 ωαριο χωρίς ναρκωση και αυθημερόν γονιμοποίηση κ κατάψυξη. Όταν θα μαζέψουν ικανό αριθμό καλών εμβρύων δηλ 2, θα κανουν εμβρυομεταφορά! Θελω να πω, ακόμα και να μην καταφέρουν να φτασουν ολα, δεν θα πανε χαμένα. Θα τα κρατησουν για τον επόμενο κύκλο ο οποίος θα είναι κ πιο ανώδυνος. Αν και ειμαι σίγουρη για σενα ότι δεν θα χρειαστείς 2ο κύκλο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Καλημέρα στις γλυκες κυρίες! Ωοληψία σήμερα. Πήραμε 11 ωαριάκια! Εύκολη η διαδικασία με μεθη που μου εφερε μια γλυκια ζαλισμένη ευφορία. Το αρνητικό ήταν ότι μετα ειχα ταση για εμετό ΚΑΙ εκανα δυο εμετούς. Με κρατησαν λίγο παραπάνω στην ανάνηψη. Ταυτόχρονα έδωσε σπέρμα ο άντρας μου και αυριο θα μας ενημερώσουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. Και εννοειται θα σας ενημερώσω κι εδώ! Καλή επιτυχια κορίτσια, πλησιαζουν κι οι δικές σας! Ειστε δυνατές και θετικές. Όλα θα πάνε καλά.

Poso xairomai pou ola pigan kala!!!!einai i prwti prospatheia me eksosomatiki???Na se rwtisw kati pou skeftomai diladi emena pou tha ta paroun avrio tha kanw emvriometafora Paraskeui???i Deutera???Deutera den einai polles oi meres?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Poso xairomai pou ola pigan kala!!!!einai i prwti prospatheia me eksosomatiki???Na se rwtisw kati pou skeftomai diladi emena pou tha ta paroun avrio tha kanw emvriometafora Paraskeui???i Deutera???Deutera den einai polles oi meres?

3 με 5 μέρες μετά γίνεται η εμβρυομεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Castrop rauxel είπε:

Poso xairomai pou ola pigan kala!!!!einai i prwti prospatheia me eksosomatiki???Na se rwtisw kati pou skeftomai diladi emena pou tha ta paroun avrio tha kanw emvriometafora Paraskeui???i Deutera???Deutera den einai polles oi meres?

Αντε κοριτσακι μου, τελειωνουν κι εσενα τα ζόρικα αυριο! Εμένα που έκανα σήμερα ωοληψία μου είπαν εμβρυομεταφορά ή την Παρασκευή ή την Κυριακή. Αναλογα με το πώς προχωράνε τα έμβρυα.

Κανονικά την εμβρυομεταφορά την κάνουν την τρίτη μέρα από τη γονιμοποίηση. Εκτός αν πρεπει για καποιο λόγο να περιμένετε για βλαστοκύστες που τότε παει στην 5η μέρα. 

Αν δεν σου εχει πει ο γιατρός για βλαστοκύστες τότε λογικά Σάββατο θα την κάνεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...