Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν εχω αλλη διεξοδο


Guest

Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η fwths είπε:

exei ακουσει κανεις απο εσας περιπτωση με τοσο χαλια σπερματοδιαγραμμα μετα απο θεραπεια η χρονο να εχει δει βελτιωση και να ξερει περιπτωσεις φυσικης συλληψης;

 Επισης χανεις χρονο. Σταματα να κλαιγεσαι κ η δρασε ή αστο στην ακρη κ ασχολησου με κατι αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 298
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτές της ήμερες σε διαβάζω και αναρωτιέμαι κάθεσαι και μας γράφεις και κάλα κάνεις άλλα κάλο είναι να το κυνηγήσεις να πας και σε άλλον γιατρό και να ξανά κάνεις σπερματοδιαγραμμα αλλά να το κάνεις στο κεντρο εκεί που θα πας όχι στο σπίτι γιατί είδα ότι το πήγες έτσι κανονικά πρέπει να είναι εντός του 20λεπτου και κοντά στο σώμα μπορεί αυτό που έκανες να μην ήταν σωστό το σπέρμα μέχρι να φτάσει στο κέντρο πρέπει να είναι μετάξι 18 και 30 °C για αυτό τα πιο πολλά κέντρα συστήνουν να γίνεται εκεί
και κάτσε συζήτησε με την γυναικά σου πως νιώθεις και να την ακούσεις κι εκείνοι πως νιώθει κάλο είναι να μιλήσετε βοηθάει σε αυτές της περιπτώσεις δεν είσαι μονός ή μονή της σε αυτό τον αγώνα είστε 2 και πρέπει να είστε κάλα και ότι έρχεται να το αντιμετωπίζετε μαζί όχι μονός ο καθένας βγείτε έξω περπατήστε στην θάλασσα η οπού σας ήρεμη μπορεί να μην θέλετε να βγείτε στο σπίτι στον καναπέ μιλήστε και βρείτε ξανά τον ευτού σας για να αρχίσετε δυναμικά και ας αφήστε της κλάψες δεν σώθηκε κανένας έτσι με το κλάμα εκεί έξω υπάρχου και χειρότερα θέματα όπως και να έχει παιδί θα κάνετε εγώ στον άντρα μου έκατσα και μίλησα του είπα τα πάντα πως είναι και ότι και αν έβγαινε το σπερματοδιαγραμμα θα συνέχιζα και  θα συνεχίσω να τον αγαπάω ο κόσμος δεν χάλασε οποίος τρόπος και να είναι να το κυνηγήσετε α και κάλο είναι να βρείτε έναν γιατρό που ασχολείται με την αντρική υπογονιμότητα όχι άπλα έναν ανδρολόγο. μπορεί να σας βοηθήσει και ο γυναικολόγος της γυναικά σου αν έχει κάποιον η αλλιώς ψάξε να βρεις έναν στο google θα σου βγάλει..!!! να συμπληρώσω και κάτι ακόμη κάλο είναι να σκεφτείς την πιθανότητα εξωσωματικής ναι ναι κάλα διάβασες πρέπει να το δεχτείς αν δεν υπάρχει λύση για φυσιολογικά τότε υποβοηθούμενα ναι ξέρω σαν άντρας θέλεις να είναι φυσιολογικά και όμως πρέπει να καθίσεις να το συζητήσεις με τον εαυτό σου και να το δεχτείς ξέρω θίγετε ο ανδρισμός σου άλλα δεν είναι έτσι... πάντως μην χάνεις και άλλο χρόνο άρχισε να το κοιτάς......!!!!! η ζωή είναι μικρή.....!!! καλή συνεχεία..!!!

 

Η ζωή είναι λίγη και λήγει....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη για να καταλαβω ακομα και για εξωσωματικη να παμε εν τελη ειναι δυσκολο; μα τι σημασια θα εχει η 0 κινητηκοτητα απο τη στιγμη που θα γινει εξωσωματικη θα ειναι ολα τεχνιτα  τουλαχιστον στην εξωσωματικγ θελω να πιστευω θα εχουμε ελπιδες σοβαρες αφου εκεινη δεν εχει θεμα.  επισης διαβασα πως εξωσωματικη με μικρογονιμοποιηση γινεται σε περιπτωση  που το σπερμα εχει θεμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fwths άσε  το τι διαβάζεις στο internet και βρες έναν ειδικό στο θέμα σου να σε βοηθήσει αλλά όχι ένα  απλό γιατρό έναν γιατρό για υπογονιμότητα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φώτη και γω θα σε συμβούλευα μετά το πρώτο σοκ έρχεται η αποδοχή του προβλήματος και η αντιμετώπιση!!Συζήτα με την γυναίκα σου το να προχωρήσετε σε εξωσωματική όπως πάρα πολλά ζευγάρια!!Αν το θέλετε πολύ να γίνετε γονείς θα το παλέψετε σίγουρα με τα πάνω και τα κάτω της ψυχολογιας αλλά θα τα καταφέρετε.Επανέλαβε το σπερμοδιάγραμμα απευθείας σε κάποιο κέντρο και μετά ένα ένα βήμα προχωράτε.Εύχομαι να είστε υγιής και μαζί δεμένοι όλα θα γίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φώτη μου θα σου πω κάτι ....δεν είμαι ειδική..ουτε γιατρός ..θα σου πω όμως και κάτι ακομα...εχω την αίσθηση ότι ότι σου γράφουν όλες οι κοπέλες εδώ στα λένε με πολλή αγάπη και κατανόηση ...αλλα έχω την αίσθηση ότι διαβάζεις τις απαντήσεις αλλά έχεις παρωπίδες ...και σκέφτεσαι μόνο αυτό που σε έχει πανικοβαλλει... έχω γίνει μαμα.πολυ εύκολα και δε θα το παίξω άνετη και έξυπνη αλλά το θέμα υπογονιμότητα το έχω χιλιοαναλυσει ψάξει από πολλές πλευρές για άτομο πάρα πολύ δικό μου.   οπότε θα σου πω το εξής....ναι αν η γυναίκα δεν έχει θέμα κ έχει ο άντρας γίνεται μικρογονιμοποιηση δηλ βαζουν τ σπερμα μεσα στ ωαριο δε το αφηνουν μονο του να γονιμοποιηθει...εχει ακόμα περισσότερες πιθανοτητες...αλλα από εκεί κ πέρα παίζουν 1000 πράγματα ρόλο ποιοτητες.... διαιρεσεις  των κυττάρων η εξωσωματική δεν είναι ένα κουμπί τ πατάς πετυχε....μπορει να αποτύχουν υγιή ζευγάρια κ να κανουν.παιδια ζευγάρια με μύρια προβληματα...ο Θεός κ η πίστη μας μας βοηθάει σε ολα....σε παρακαλώ ηρέμησε....σταμάτα να εισα ι απόλυτος ..πχ 0 κινητικοτητα...τωρα στ επόμενο μπορεί να σαι πολύ καλύτερα η με βιταμίνες να γίνεις πολύ καλα...αλλα να ξέρεις το άγχος καταστρέφει κ την αντρική γονιμότητα....εδω σ λένε άντρες με 5 η 6 κάναν παιδια....αλλα σίγουρα αυτοί οι άντρες είπαν ΕΓΏ ΠΑΙΔΊ ΘΑ ΚΆΝΩ....Κ ΑΣ ΕΧΩ 0...ολα τα κορίτσια μίλησαν τόσο σωστά!!βρες ένα καλό ανδρολογο σε αυτά τα ζητήματα κ όχι να δίνεις σπέρμα στ σπίτι αλλά στο εκάστοτε κεντρο...εχουν περάσει ήδη πολλές μέρες από το 1ο θα πρεπε ήδη να έχεις κάνει τα πλάνα σου ..βημα βημα....ξεπερασε το ψυχολογικό ΣΑΣ ΚΡΑΤΆΕΙ ΠΙΣΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fwthsΚαλη χρονια ! Μην απελπιζεστε και προσπαθηστε να μην σας παρει απο κατω οταν υπαρχει καποιο προβλημα σε καποιον απο τους δυο το προβλημα ειναι κοινο και το αντιμετωπιζετε μαζι!κανε και αλες απαρετητες εξετασεις και μην το βαλεις κατω και εμας οταν πηγαμε τιςνεξετασεις μας ειπανε απαπα με αυτα δεν γινετε τιποτα πηραμε και βιταμθνες και οκ! Προσπαθουμε 12 χρονια και φτασαμε στην 5η εξωσωματικη και δεν ειπαμε ποτε γιατι σε εμας γιατι οχι και σε εμας αλωστε !? Ολα θα γινουνε και θα σας φενοντε ολα ενα μακρυνο ονειρο!!!! Να στυριζει ο ενας τον αλλον πολυ συμαντικο!!!!!καλη επυτυχια σου ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2018 at 8:16 ΜΜ, ο/η fwths είπε:

δηλαδη για να καταλαβω ακομα και για εξωσωματικη να παμε εν τελη ειναι δυσκολο; μα τι σημασια θα εχει η 0 κινητηκοτητα απο τη στιγμη που θα γινει εξωσωματικη θα ειναι ολα τεχνιτα  τουλαχιστον στην εξωσωματικγ θελω να πιστευω θα εχουμε ελπιδες σοβαρες αφου εκεινη δεν εχει θεμα.  επισης διαβασα πως εξωσωματικη με μικρογονιμοποιηση γινεται σε περιπτωση  που το σπερμα εχει θεμα. 

Τα ποσοστα επυτυχιας ειναι αναλογα καπου στα 35% 40% ναι τα τοποθετουν γονιμοποιημενα αλλα αλο κομματι πως θα προχωρισουν στη γυναικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την δευτερα 5 το απογευμα εκλεισα ραντεβου με τον μικροβιολογο που μου προτεινε ο ανδρολογος , για καλλιεργεια σπερματος και σπερμοδιαγραμμα. ΘΑ κανω εκει την εξεταση.

αυτα τα νεοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η fwths είπε:

την δευτερα 5 το απογευμα εκλεισα ραντεβου με τον μικροβιολογο που μου προτεινε ο ανδρολογος , για καλλιεργεια σπερματος και σπερμοδιαγραμμα. ΘΑ κανω εκει την εξεταση.

αυτα τα νεοτερα.

Μπράβο Φώτη!!!Ολά θα πάρουν τον δρόμο τους!!!Τώρα θα έχεις και πιο ξεκάθαρη εικόνα με τον 2ο σπερμοδιάγραμμα και σίγουρα με την καλλιέργεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η fwths είπε:

την δευτερα 5 το απογευμα εκλεισα ραντεβου με τον μικροβιολογο που μου προτεινε ο ανδρολογος , για καλλιεργεια σπερματος και σπερμοδιαγραμμα. ΘΑ κανω εκει την εξεταση.

αυτα τα νεοτερα.

Καλη επυτυχια να εχεις καλα αποτελεσματαααα!!!!!!!!εμεις ειχαμε κανει και κατακερματισμο σπερματος γιατι ειχανε πει πως δεν προχοραγανε ουτε στην καταψυξη απο εξετασεις θα κανεις πολλες!!! Ενα φιλικο ζευγαρι ειχε θεμα με το σπερμα 0.... Εκανε βιοψυα πηρανε σπερμα εκανε μια εξωσωματικη πετυχε δυδιμα και ειχε και καταψυξη και ξαναεκανε ενα ακομα αμεσως δυο εξωσωματικες τρεια παιδακια γι'αυτο μην χανεις την πιστη σου και την δυναμη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εννοεις κατακερματισμο; ti ειναι αυτοο; δεν μου ειπε ο γιατρος κατι τετοιο. με θεμα 0 εννοεις δεν ειχε σπερμα η ταχυτητα; βιοψια δεν θελω να κανω ειναι εγχειρηση ουσιαστικα δεν θελω. δεν νοιωθω καλα στην ιδεα να με κανουν κατι εκει κατω. με αυτο που εχω ας γινει αν θελει και η γυναικα μου η εξωσωματικη. υπαρχουν εστω καποιες χιλιαδες ενα χρειαζεται ασ το βρουν και ας το παρουν  . Τ ι αλλες εξετασεις θα χρειαστουν μετα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλη επυτυχια να εχεις καλα αποτελεσματαααα!!!!!!!!εμεις ειχαμε κανει και κατακερματισμο σπερματος γιατι ειχανε πει πως δεν προχοραγανε ουτε στην καταψυξη απο εξετασεις θα κανεις πολλες!!! Ενα φιλικο ζευγαρι ειχε θεμα με το σπερμα 0.... Εκανε βιοψυα πηρανε σπερμα εκανε μια εξωσωματικη πετυχε δυδιμα και ειχε και καταψυξη και ξαναεκανε ενα ακομα αμεσως δυο εξωσωματικες τρεια παιδακια γι'αυτο μην χανεις την πιστη σου και την δυναμη σου!

Τις ωραιες περιπτωσεις!Παιρνουμε δυναμη κι εμεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fwths μπράβο που ξεκίνησες να το ψάχνεις παραπάνω.Εύχομαι ολόψυχα καλά αποτελέσματα και μια υπέροχη καρποφόρα συνέχεια με οποιονδήποτε τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2018 at 8:16 ΜΜ, ο/η fwths είπε:

δηλαδη για να καταλαβω ακομα και για εξωσωματικη να παμε εν τελη ειναι δυσκολο; μα τι σημασια θα εχει η 0 κινητηκοτητα απο τη στιγμη που θα γινει εξωσωματικη θα ειναι ολα τεχνιτα  τουλαχιστον στην εξωσωματικγ θελω να πιστευω θα εχουμε ελπιδες σοβαρες αφου εκεινη δεν εχει θεμα.  επισης διαβασα πως εξωσωματικη με μικρογονιμοποιηση γινεται σε περιπτωση  που το σπερμα εχει θεμα. 

Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΕΙΑ...OYTE EXEI 100%EΠITYXIA ME THN ΠΡΩTH..σκεψου οτι εμεις δεν ειχαμε θεμα και φτασαμε στην τριτη να κρατησουμε παιδι στα χερια μας..Η μικρογονιμοποιηση μπορει και να αποτυχει απο τη στιγμη που με το ματι ουσιαστικα αποφασιζουν ποιο σπερμα ειναι καλο..μπορει να μην προχωρανε τα εμβρια  μπορει μπορει χιλια μπορει...ακομα και για τη συζυγο σου μη το δενεις κομπο πως δεν εχει θεμα...υπαρχουν δεκαδες εξετασεις που ουτε καν σου περνανε απο το μυαλο..το οτι εχει καλο ορμονολογικο και καλη μητρα δε λεει κατι..κι εγω ειχα κι ομως εμφυτευση δε γινοταν λογω αυτοανοσων ...για αυτο οπως σου ειπαν δειτε ειδικο γυναικολογο αναπαραγωγης...και εκεινη μη το δενει κομπο οτι εσυ εχεις το θεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η fwths είπε:

την δευτερα 5 το απογευμα εκλεισα ραντεβου με τον μικροβιολογο που μου προτεινε ο ανδρολογος , για καλλιεργεια σπερματος και σπερμοδιαγραμμα. ΘΑ κανω εκει την εξεταση.

αυτα τα νεοτερα.

Μπράβο! Καλη αρχη κ καλη δύναμη στις προσπάθειες σου.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fwths καλά αποτελέσματα..!!! Και ότι να είναι να ξέρεις πάντα στο τέλος θα πάνε όλα καλά. Αλλά πάντα να είστε μαζί και να μην τα παρατάς..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η fwths είπε:

τι εννοεις κατακερματισμο; ti ειναι αυτοο; δεν μου ειπε ο γιατρος κατι τετοιο. με θεμα 0 εννοεις δεν ειχε σπερμα η ταχυτητα; βιοψια δεν θελω να κανω ειναι εγχειρηση ουσιαστικα δεν θελω. δεν νοιωθω καλα στην ιδεα να με κανουν κατι εκει κατω. με αυτο που εχω ας γινει αν θελει και η γυναικα μου η εξωσωματικη. υπαρχουν εστω καποιες χιλιαδες ενα χρειαζεται ασ το βρουν και ας το παρουν  . Τ ι αλλες εξετασεις θα χρειαστουν μετα; 

Στην ουσια περνουν δειγμα οπως στο σπερμοδιαγραμμα και με απλα λογια σκοτωνουν τα σπερματοζωαρια! Θα δειτε τι εξετασεις θα σας ζυτησουν !!! Να πατε και σε γιατρο ειδικο σε υπογονιμοτιτα θα σας τα πει ποιο καλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φώτη τι κάνεις? Έκανες επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα?  Πως είναι τα αποτελεσματα σου αυτή τη φορά?  Κάτι μου λέει ότι θα ναι καλύτερα!!!  ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και ευχαριστω για το ενδιαφερον ρενα28. Οταν πηγα και εδωσα σπερμα για να γινει εκ νεου σπερμοδιαγραμμα  και καλλιεργεια την Δευτερα , ο βιολογος 'γενετιστης μου ειπε πως θα με παρει τηλ την Πεμπτη μαλλον. Δεν πηρε και επειδη δεν παλευεται η αναμονη πηρα σημερα τηλ πριν δυο ωρες να δω τι γινεται και μου ειπε πως βγηκαν τα μισα αποτελεσματα και θα με παρει τηλ αυτος οταν ειναι. Οποτε αναμενω και πλαθω σεναρια αντιμετωπισης με το τι θα ακουσω. Στο τηλ που τον πηρα δεβ νου ειπε κατι αλλο και σκεφτομαι αν ηταν παλι τοσο χαλια δεν θα μου ελεγε κατι να εχω μια ιδεα ξερω εγω δεν ξερω. Οσο θελω να παρει τηλ να παω να δω τι θα ακουσω αλλο τοσο δεν θελω να παρει γτ ετσι μπορω να εχω μια αισθηση αναμονης κατι πχ απροσμενα ευχαριστου που ουσιαστικα ειναι μια ουτοπια. Αντε να δουμε λοιπον ουφ λιγο εμεινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερει να μου πει καποιος ποσες μερεσ κανει να βγει η καλλιεργεια σπερματος; γιατι εμενα μεχρι την παρασκευη που μιλησα με τον γιατρο μου ειπε πως βγηκαν οι μισες και θα με επαιρνε αυτος , ομως δεν με πηρε. Λογικα αυριο θα παρει ετσι δεν ειναι; An οχι θα παρω εγω γυρω στις 4 το μεσημερι να δω τι γινεται αν και δεν θελω να το ξαναενοχλησω γτ ειπε θα παρει αυτος. Ομως ειναι λογικη αυτη η καθυστερηση; ξερει καποιος παρακαλω να μου πει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η fwths είπε:

ξερει να μου πει καποιος ποσες μερεσ κανει να βγει η καλλιεργεια σπερματος; γιατι εμενα μεχρι την παρασκευη που μιλησα με τον γιατρο μου ειπε πως βγηκαν οι μισες και θα με επαιρνε αυτος , ομως δεν με πηρε. Λογικα αυριο θα παρει ετσι δεν ειναι; An οχι θα παρω εγω γυρω στις 4 το μεσημερι να δω τι γινεται αν και δεν θελω να το ξαναενοχλησω γτ ειπε θα παρει αυτος. Ομως ειναι λογικη αυτη η καθυστερηση; ξερει καποιος παρακαλω να μου πει;

Καλησπέρα!!Η καλλιέργεια κανει μερικές ημέρες κάπου 5 αν θυμάμαι καλά εξαρτάτε και από το εργαστήριο μερικές φορές καλά αποτελέσματα σου εύχομαι  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας . ακομα δεν με πηρε τηλ ο γιατρος να μου πει τα αποτελεσματα η να μου κλεισει ενα ραντεβου.

τι πρεπει να κανω΄΄;  να ξαναπαρω τηλ η να τον αφησω να παρει αυτος οπως μου ειπε την παρασκευη που τον ειχα παρει τηλ;  πιστευετε πως οφειλετε καπου αυτη η καθυστερηση΄΄;;  αρχιζω να ανησυχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φώτη μου εγώ θα έπαιρνα τηλ γενικά οι καλλιέργειες αργούν να ξέρεις.. Αλλά επειδή είμαι Κ. Εγώ ανυπομονη θα έπαιρνα τηλ... Και δε θανησυχουσα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...