Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθούμε παρα πολυ καιρό


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xoris είπε:

Μου φαίνεται φοβερό που καποιοες εδω οπως εσυ που μου απαντας και μου δίνεις πολυ κουράγιο περνούν το ίδιο με μένα την ιδια χρονική στιγμη. Πραγματικά δε ξερω που να τα πω!

Καλως μας ήλθες..εδω θα βρεις,ολα όσα δεν μπορεις στην "αληθινή ζωη" εκει έξω!!Εγω πέρυσι που εκανα εγγραφή ημουν στην διαδικασία πρόκλησης,και την πρωτη φορά που απέτυχα ενω δεν το περίμενα,επεσα στα πατώματα..εδωμεσα λοιπον υπαρχουν κοριτσια αληθινά στηρίγματα,που δεν θα κρίνουν ποτε τον τροπο που σκέφτεσαι και αισθάνεσαι..θα διαβάσεις αλήθειες που στον πραγματικό κόσμο δεν τις συναντάς..Μεσα σε εναν χρόνο,εχω αλλαξει απίστευτα τον τροπο που σκέφτομαι και πράττω..και μεγάλο μέρος της  αλλαγής μου,εχει αποτελέσει το φορουμ αυτο..γιατι διαβάζω καθημερινά παραδείγματα που δείχνουν το ποσο αξιζει τελικά να παλεύεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αυτο πιστευω και γω..κάποιος λόγος θα υπαρχει..ασχέτως αν δεν μπορουμε να τον καταλάβουμε..Αν μπεις βαθιά στο "γιατι" φτάνεις να χάσεις τον εαυτό σου..Οποτε πλεον πιστευω οτι ολα ειναι μέρος ενός κομματιού προετοιμασίας για την μητρότητα...

Σύμφωνω μαζι σου πολυ! Ετσι πρέπει να ειναι δεν εξηγείται αλλιώς.. αυτο το «γιατι» πια εχω κουραστεί να με βασανίζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xoris είπε:

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου εμείς δυστυχώς προσπαθούμε ακομα για το πρώτο.. η συλληψη επετεύχθη έπειτα απο αγωγή με κλομιφαινη και προγεστερονη. Οι εξετάσεις βγαίνουν καλές ουτε φραγμένες σάλπιγγες ουτε νοσήματα τιποτα. Και το σπερμα καλο. Οχι άριστο αλλα καλο. Με τα δεδομένα της εποχής. Μέχρι την ένατη εβδομαδα ειχα ανεμβρυϊκο σακο. Και ετσι ήρθε και η απόξεση. Αλλα τα προηγούμενα χρονια τιποτα. Μονο με τη κλομιφαινη έγινε και παλι τιποτα δεν έγινε...

Μην απογοητεύεσαι κοπέλα μου! Όλα καλά θα πάνε άσε όσους κύκλους σου είπε ο γιατρός και ξεκίνα προσπάθειες χαλαρά και με αισιοδοξία. Τυχαίο γεγονός είναι φαντάζομαι θα στο είπε και ο γιατρός! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο και σου φαίνεται βουνό, αλλά σε λίγο που θα έχεις την επόμενη επιτυχημένη εγκυμοσύνη σου θα το βάλεις στην άκρη. Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xoris είπε:

Σύμφωνω μαζι σου πολυ! Ετσι πρέπει να ειναι δεν εξηγείται αλλιώς.. αυτο το «γιατι» πια εχω κουραστεί να με βασανίζει. 

Πρεπει να περαςουμε απο πολλα στάδια..και ειμαι σίγουρη πως τα παιδακια μας στο μέλλον θα ειναι πολυ περήφανα για τους γονεις τους,που πάλεψαν τοσο πολυ για να τα αποκτήσουν..Ειναι η πιο συνειδητή μας επιλογή..οχι κατι που μας έτυχε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xoris είπε:

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου εμείς δυστυχώς προσπαθούμε ακομα για το πρώτο.. η συλληψη επετεύχθη έπειτα απο αγωγή με κλομιφαινη και προγεστερονη. Οι εξετάσεις βγαίνουν καλές ουτε φραγμένες σάλπιγγες ουτε νοσήματα τιποτα. Και το σπερμα καλο. Οχι άριστο αλλα καλο. Με τα δεδομένα της εποχής. Μέχρι την ένατη εβδομαδα ειχα ανεμβρυϊκο σακο. Και ετσι ήρθε και η απόξεση. Αλλα τα προηγούμενα χρονια τιποτα. Μονο με τη κλομιφαινη έγινε και παλι τιποτα δεν έγινε...

Μην το λες γλυκια μου..εγινε η αρχή..πολλές φορές λενε πως οταν ο οργανισμός της γυναίκας μπει σε μια τετοια διαδικασία μετα έρχεται πιο εύκολα!!!ευχομαι μαζι με την νεα χρονια να έρθει και το δωρο ζωης σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2018 at 5:31 ΜΜ, ο/η Maraki15 είπε:

@zoi.ko και μετά;;

καταφερες εγκυμοσύνη;;

Καλησπέρα Maraki15 όχι γιατί δεν προσπαθούσαμε τότε.....τα πείρα για να φτιάξουν κάτι προβλήματα που είχα με τον κύκλο μου. Τους τελευταίους 2 μήνες προσπαθούμε πολύ χαλαρά αλλά τώρα με το νέο χρόνο θα δείξω παραπάνω ζήλο ?. Πάντως από όσα διαβάζω και ακούω δεν είναι όσο απλό φανταζόμουν πριν μερικά χρόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά παρα πολυ δύσκολο πια να γίνεις μανούλα..δεν ειναι τιποτα εύκολο και τιποτα δεδομένο!!

Δυστυχως ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Μην απογοητεύεσαι κοπέλα μου! Όλα καλά θα πάνε άσε όσους κύκλους σου είπε ο γιατρός και ξεκίνα προσπάθειες χαλαρά και με αισιοδοξία. Τυχαίο γεγονός είναι φαντάζομαι θα στο είπε και ο γιατρός! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο και σου φαίνεται βουνό, αλλά σε λίγο που θα έχεις την επόμενη επιτυχημένη εγκυμοσύνη σου θα το βάλεις στην άκρη. Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται?

Καλημέρα oly 10!!! Και στα κορίτσια ολα! Ειμαι 33. Σευχαριστω που μου δίνεις κουράγιο. Οπως είπα και χθες ειναι η μονη φορα που νιωθω δεν ειμαι μονη παρόλο που ξερω Ότι το πρόβλημα σε εισαγωγικά ειναι γενικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μην το λες γλυκια μου..εγινε η αρχή..πολλές φορές λενε πως οταν ο οργανισμός της γυναίκας μπει σε μια τετοια διαδικασία μετα έρχεται πιο εύκολα!!!ευχομαι μαζι με την νεα χρονια να έρθει και το δωρο ζωης σας!!!

Σευχαριστω και εύχομαι μεσα απο τη καρδια μου οτι καλύτερο πραγματικά. Εύχομαι κάποτε να υπαρχουν μονο θέματα που θα αφορούν τη μητρότητα και οχι τη προσπάθεια για ολα τα κορίτσια του κόσμου.,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Πρεπει να περαςουμε απο πολλα στάδια..και ειμαι σίγουρη πως τα παιδακια μας στο μέλλον θα ειναι πολυ περήφανα για τους γονεις τους,που πάλεψαν τοσο πολυ για να τα αποκτήσουν..Ειναι η πιο συνειδητή μας επιλογή..οχι κατι που μας έτυχε!!

Συμφωνώ και Σευχαριστω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xoris είπε:

Καλημέρα oly 10!!! Και στα κορίτσια ολα! Ειμαι 33. Σευχαριστω που μου δίνεις κουράγιο. Οπως είπα και χθες ειναι η μονη φορα που νιωθω δεν ειμαι μονη παρόλο που ξερω Ότι το πρόβλημα σε εισαγωγικά ειναι γενικό..

Καλημέρα σου! Συνομιλικες ήμαστε χε-χε! Και βέβαια δεν είμαστε μόνες μας και βέβαια θα το ξεπεράσουμε και όλα θα λυθούν είμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Πραγματικά σε αυτό το forum έχω διαβάσει πράγματα που δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν.Βλέπω ότι πολλές απογοητευόμαστε όμως είναι λάθος! Εχθές η κυρία που μένει στον κάτω όροφο από τη χαρά της μου είπε τα δικά της: η κόρη της 43 χρ. στην οποία όλοι οι γιατροί είχαν αποκλείσει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης είναι 6 μηνών έγκυος με ένα υγιέστατο μωρό.....δεν ρώτησα λεπτομέρειες αλλά πείστηκα ότι όλα γίνονται με πίστη,υπομονή και επιμονή.Ήθελα πολύ να σας το πω και να πάρουμε όλες κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε μια εβδομαδα περιμένω τη περιοδο μου. Εχουμε κανει ελεύθερη προσπάθεια σε αυτο το κυκλο μετα την απόξεση με τις ευχες του γιατρού. Δε κρύβω οτι ειμαι απαισιόδοξη.. μακάρι να μας συμβεί το θαύμα τι να πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Πραγματικά σε αυτό το forum έχω διαβάσει πράγματα που δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν.Βλέπω ότι πολλές απογοητευόμαστε όμως είναι λάθος! Εχθές η κυρία που μένει στον κάτω όροφο από τη χαρά της μου είπε τα δικά της: η κόρη της 43 χρ. στην οποία όλοι οι γιατροί είχαν αποκλείσει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης είναι 6 μηνών έγκυος με ένα υγιέστατο μωρό.....δεν ρώτησα λεπτομέρειες αλλά πείστηκα ότι όλα γίνονται με πίστη,υπομονή και επιμονή.Ήθελα πολύ να σας το πω και να πάρουμε όλες κουράγιο!

Μου δίνεις ελπίδες. Η αδελφή μου κλείνει τον Μάιο τα 43, είχε μια παλίνδρομη πριν 6 χρόνια, έχει κάνει προσπάθειες με φάρμακα για παραγωγή ωαρίων, έχει κάνει σπερματέγχυση και τελικά διαγνώστηκε με ανεξήγητη υπογονιμότητα και δύο γιατροί την είχαν βεβαιώσει πως μόνο με εξωσωματική θα τα καταφέρει. Πριν 2 χρόνια έμεινε έγκυος φυσικά και αναπάντεχα! Το έμβρυο όμως έπασχε από σοβαρά σύνδρομα και έπρεπε η κύηση να τερματιστεί. Από τότε έχει σταματήσει να πιστεύει σε Θεούς και ανθρώπους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Μου δίνεις ελπίδες. Η αδελφή μου κλείνει τον Μάιο τα 43, είχε μια παλίνδρομη πριν 6 χρόνια, έχει κάνει προσπάθειες με φάρμακα για παραγωγή ωαρίων, έχει κάνει σπερματέγχυση και τελικά διαγνώστηκε με ανεξήγητη υπογονιμότητα και δύο γιατροί την είχαν βεβαιώσει πως μόνο με εξωσωματική θα τα καταφέρει. Πριν 2 χρόνια έμεινε έγκυος φυσικά και αναπάντεχα! Το έμβρυο όμως έπασχε από σοβαρά σύνδρομα και έπρεπε η κύηση να τερματιστεί. Από τότε έχει σταματήσει να πιστεύει σε Θεούς και ανθρώπους... 

Καλημέρα κορίτσι μου.Σίγουρα όλες μας έχουμε να πούμε πολλές ιστορίες για προσπάθειες χωρίς αποτέλεσμα από συγγενείς,φίλες κλπ. όμως υπάρχουν κι άλλα τόσα που μας κάνουν να χαμογελάμε.Πρέπει να ήταν πολύ δύσκολο....κάτι παρόμοιο έπαθε και η κουνιαδα μου πέρσι εδώ και 2 μήνες όμως κρατάει αγκαλιά το μπέμπη της. Θεωρώ πως όταν υπάρχει θέληση τα πάντα γίνονται αργά η γρήγορα! Σου εύχομαι καλή επιτυχία και στην αδερφή σου δύναμη και επιμονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Μου δίνεις ελπίδες. Η αδελφή μου κλείνει τον Μάιο τα 43, είχε μια παλίνδρομη πριν 6 χρόνια, έχει κάνει προσπάθειες με φάρμακα για παραγωγή ωαρίων, έχει κάνει σπερματέγχυση και τελικά διαγνώστηκε με ανεξήγητη υπογονιμότητα και δύο γιατροί την είχαν βεβαιώσει πως μόνο με εξωσωματική θα τα καταφέρει. Πριν 2 χρόνια έμεινε έγκυος φυσικά και αναπάντεχα! Το έμβρυο όμως έπασχε από σοβαρά σύνδρομα και έπρεπε η κύηση να τερματιστεί. Από τότε έχει σταματήσει να πιστεύει σε Θεούς και ανθρώπους... 

Οοοοοχι θεε μου.. ποσο λυπάμαι.. κουράγιο δε ξερω τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Οοοοοχι θεε μου.. ποσο λυπάμαι.. κουράγιο δε ξερω τι να πω..

Είμασταν - και είμαστε - όλοι συντετριμμένοι. Περισσότερο η αδελφή μου με τον άντρα της. Είχαν φτάσει στο σημείο να χωρίσουν για ένα διάστημα, λόγω κακιάς ψυχολογίας. Για να μην μιλήσω για τη "χολή" της πεθεράς... 
Όλα αυτά με αγχώνουν και εμένα, μπαίνω στα 37, για οικονομικούς, κυρίως, λόγους είχα αφήσει το θέμα παιδί, είμαι κ ανύπαντρη για τους ίδιους λόγους, και επειδή σκέφτομαι όσα περνάει η αδελφή μου επηρεάζομαι σε μεγάλο βαθμό... Δεν προσπαθούμε για πολύ καιρό, από τέλος Μάρτη έχουμε ελεύθερες επαφές, έκανα αφαίρεση χολής τον Φεβρουάριο και ήταν και αυτό το πρόβλημα ένας από τους λόγους που καθυστερούσα τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη, και τώρα σκέφτομαι πιο πρέπει να είναι το επόμενο βήμα μου. Εφοδιάστηκα με τεστ ωορρηξίας, σκέφτομαι να αρχίσω να παίρνω φυλλικό οξύ... Μήπως να πάω και για έναν προγεννητικό; Δεν είχα ποτέ κάποιο γυναικολογικό πρόβλημα υγείας, τον Σεπτέμβρη του 2016 έκανα τελευταία φορά τεστ ΠΑΠ και υπέρηχο και ήταν όλα μια χαρά...
Τέλος πάντων, συγνώμη για την κατάχρηση της δημοσίευσής. Όλα καλά να πάνε εύχομαι σε όλα τα ζευγάρια που επιθυμούν να κάνουν παιδάκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...