Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

@misofeggaro όντως είναι νωρίς για να το νιώθεις κάθε μέρα. Κάνε υπομονή και θα έρθει ο καιρός που θα λες: "Άντε φτάνει τόσο, άσε τώρα λίγο τη μανούλα να ηρεμήσει". ?

@popi2 πόσα γραμμάρια ήταν δλδ και σε ποια εβδομάδα;

Την Τετάρτη με σκούντησε τοοοσο δυνατά! Γύρω στα 2-3 λεπτά κατά τις 5 το απόγευμα και πάλι κατά τις 7. Εκεί σχεδόν πετάχτηκα από το κρεβάτι. Χθες μπορώ να πω ελάχιστα το ένιωσα. Αλλά πλέον δεν αγχώνομαι. Πρέπει απλά να συντονιστούμε.

Τώρα αυτό που περιμένω με αγωνία είναι τα αποτελέσματα τις αμνιο....  Και επιπλέον έχω και βήχα και πονόλαιμο από χθες. Δεν κρύωσα όλο το χειμώνα και την πάτησα τώρα! 


Με το καλό το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Ειμαι κ εγω έγκυος 21 εβδομάδες κ 2 μερες με ΠΗΤ 27/9!

Περιμένω το αγοράκι μου με μεγάλη αγωνία...κ προσπαθώ κάθε στιγμή να μειώσω το άγχος μου αλλά οχι με μεγάλη  επιτυχία!

Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό γιατί νομίζω οτι κάθε φορά με ξεπεταει! 

Τρώμε αναμονή 3 ωρων για να μας δει στην κυριολεξία 3 λεπτά. Επίσης δε νιώθω οικειότητα ώστε να ρωτήσω οτι θέλω. Δε με ζυγίζει, δε μου μετράει την πίεση, μέχρι τωρα παίρνω μόνο φυλλικο κ τώρα ειναι η δεύτερη φορά που μου γράφει εξετάσεις αίματος αλλά δε μου έβαλε τοξόπλασμα.

Πως σας ακούγονται εσας όλα αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Irene08 είπε:

Καλημέρα σας! Ειμαι κ εγω έγκυος 21 εβδομάδες κ 2 μερες με ΠΗΤ 27/9!

Περιμένω το αγοράκι μου με μεγάλη αγωνία...κ προσπαθώ κάθε στιγμή να μειώσω το άγχος μου αλλά οχι με μεγάλη  επιτυχία!

Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό γιατί νομίζω οτι κάθε φορά με ξεπεταει! 

Τρώμε αναμονή 3 ωρων για να μας δει στην κυριολεξία 3 λεπτά. Επίσης δε νιώθω οικειότητα ώστε να ρωτήσω οτι θέλω. Δε με ζυγίζει, δε μου μετράει την πίεση, μέχρι τωρα παίρνω μόνο φυλλικο κ τώρα ειναι η δεύτερη φορά που μου γράφει εξετάσεις αίματος αλλά δε μου έβαλε τοξόπλασμα.

Πως σας ακούγονται εσας όλα αυτά?

Καταρχην με το καλο το αστερι σου!! Ενοειται να αλλαξεις γιατρο. Εμενα παντα με εβλεπε τουλαχιστον 40 λεπτα.. Ειναι δυνατον να μη σου μετραει πιεση?? Κ συγγνωμη, τον πληρωνεις για 3 λεπτα??

Επισης εξετασεις αιματος, ουρων κ.α. πρεπει να κανεις καθε μηνα.. Οικονομια στη συνταγογραφιση κανει ο γιατρος σου??

Το πιο σημαντικο στην εγκυμοσυνη ειναι η προληψη.

Στον γιατρο μας πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη κ να του λεμε οοοολες μας τις αποριες. Σε 3 λεπτα ουτε το παντέλονι σου δεν προλαβαινεις να ξεκουμπωσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Irene08 είπε:

Καλημέρα σας! Ειμαι κ εγω έγκυος 21 εβδομάδες κ 2 μερες με ΠΗΤ 27/9!

Περιμένω το αγοράκι μου με μεγάλη αγωνία...κ προσπαθώ κάθε στιγμή να μειώσω το άγχος μου αλλά οχι με μεγάλη  επιτυχία!

Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό γιατί νομίζω οτι κάθε φορά με ξεπεταει! 

Τρώμε αναμονή 3 ωρων για να μας δει στην κυριολεξία 3 λεπτά. Επίσης δε νιώθω οικειότητα ώστε να ρωτήσω οτι θέλω. Δε με ζυγίζει, δε μου μετράει την πίεση, μέχρι τωρα παίρνω μόνο φυλλικο κ τώρα ειναι η δεύτερη φορά που μου γράφει εξετάσεις αίματος αλλά δε μου έβαλε τοξόπλασμα.

Πως σας ακούγονται εσας όλα αυτά?

Γεια σου! Είμαστε σχεδόν μαζί στις μέρες! 3 μέρες μόλις διαφορα εχουμε!! Και περιμένουμε και εμεις αγοράκι :D

Θα ειμαι ωμή. Τον βρισκω τραγικό τον γιατρό. Κοιτα εχω καεί και εγω με την δικια μου κ εκνευρίζομαι οταν τα ακουω αυτά. Για τα συμπληρώματα ναι μεν εγω παίρνω απ τον δεύτερο μηνα εκτός απο φολικο οξυ , Μαγνησιο, σιδηρο και ασβέστιο αλλα ξερω οτι δεν τα δινουν ολοι. 

Το τοξόπλασμα ομως που δεν σε βαζει να κανεις το βρίσκω τραγικό οπως κ το 3λεπτο ξεπεταγμα!!! Θα έπρεπε να νοιωθεις άνετα να τον ρωτήσεις ο,τι θες!!  Αν εχεις κάποιον αλλον κατα νου εγω προτείνω να τον επισκεφτείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ παρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις! Εχω κάποια στα υπόψη μου κ θα πάρω την Δευτέρα να κλείσω ραντεβού! Τουλάχιστον να έχω ενα μέτρο σύγκρισης!

Απο κιλά πως πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene08 είπε:

Καλημέρα σας! Ειμαι κ εγω έγκυος 21 εβδομάδες κ 2 μερες με ΠΗΤ 27/9!

Περιμένω το αγοράκι μου με μεγάλη αγωνία...κ προσπαθώ κάθε στιγμή να μειώσω το άγχος μου αλλά οχι με μεγάλη  επιτυχία!

Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό γιατί νομίζω οτι κάθε φορά με ξεπεταει! 

Τρώμε αναμονή 3 ωρων για να μας δει στην κυριολεξία 3 λεπτά. Επίσης δε νιώθω οικειότητα ώστε να ρωτήσω οτι θέλω. Δε με ζυγίζει, δε μου μετράει την πίεση, μέχρι τωρα παίρνω μόνο φυλλικο κ τώρα ειναι η δεύτερη φορά που μου γράφει εξετάσεις αίματος αλλά δε μου έβαλε τοξόπλασμα.

Πως σας ακούγονται εσας όλα αυτά?

Καλός ήρθες στην παρέα μας εγώ έχω πητ 1/10 Με το καλό το νινί σου ??.

Εγώ είμαι της άποψης ότι στην φάση που είμαστε χρειαζόμαστε εξηγήσεις φροντίδα κτλ στο κάτω κατω τους πληρώνουμε. Εμένα ο γιατρός από την αρχή της κύησης με έβαζε για εξετάσεις της οποίας κάνω κάθε μήνα το προγενετικο επισεις το ξαναεκανα στην αρχή άσχετα που τα είχα κάνει όλα πριν και σχεδόν σε όλα είχα αντισώματα. Η διαδικασία σε κάθε ραντεβού είναι πίεση ζυγαριά βλέπει της εξετασεις με ρώτα για τυχόν ενοχλήματα αν είχα απορίες αν έχω για κάτι υπέρηχο που βλέπει το νινί εξετάσεις της οποίας μου γράφει φάρμακα βιταμινουλες μου εξηγεί και για το εμβρυο την ώρα του υπέρηχου γενικά με καθησυχάσει σε ότι τρέλα με πιάνει γιατί η αλήθεια είναι όλο ανησυχείς ήμαστε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Irene08 είπε:

Σας ευχαριστώ παρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις! Εχω κάποια στα υπόψη μου κ θα πάρω την Δευτέρα να κλείσω ραντεβού! Τουλάχιστον να έχω ενα μέτρο σύγκρισης!

Απο κιλά πως πάτε?

Κιλα ε πονεμένη ιστορία χαχαχα από την αρχή ήμουν στο κρεβάτι δεν είχα καθόλου εμετούς η αναγουλες εκτός από την ζαλάδα έτρωγα τα παντα τώρα είμαι 20 και 5 και +6 κιλά χαχαχα να δω στο τέλος πως θα γίνω για φαλενα με βλέπω αλλά τι να κάνουμε μας αρέσει το φαΐ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Irene08 είπε:

Σας ευχαριστώ παρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις! Εχω κάποια στα υπόψη μου κ θα πάρω την Δευτέρα να κλείσω ραντεβού! Τουλάχιστον να έχω ενα μέτρο σύγκρισης!

Απο κιλά πως πάτε?

Τα κιλα ειναι οντως πονεμένη ιστορία. Εγω δεν εχω καταφερει να παρω τίποτα αλλα ειχα μεχρι και τον 4ο πολλους εμετούς και εχανα συνεχώς. Επίσης εχασα πολυ μυϊκή μαζα οποτε κ πολλους πόντους. Νομίζω ομως πως τωρα μισο κιλο την εβδομάδα ιιιισως λιγο λιγότερο ε το βάζω σιγά σιγά. Δεν τρωω βέβαια εγω. Δλδ προσέχω πολυ όποτε υποφέρω και πολυ χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είχε δώσει κάποιες εξετάσεις πριν μείνω έγκυος κ μετά μου ξαναεδωσε στην 12 εβδομάδα οπου έκανα κ τοξοπλασμα στο οποίο δεν έχω αντισώματα, κ ξεκίνησα κ φυλλικο οξυ. Στην 21η εβδομάδα που πηγα πάλι μου εδωσε κάποιες εξετάσεις αιματος αλλα λιγα πράγματα (ασβέστιο, σίδηρο κ κατι ακομη) όπως κ εξέταση ούρων. Κ δε με ρωτάει ποτέ αν εχω καποια απορία αλλά κ σε αυτά που τον ρωτάω εγω πότε δε μου απαντάει αναλυτικά.

Τελοσπαντων, με αυτα που μου ειπατε με βοηθησατε να αποφασισω να παω κ σε καποιον άλλον όποτε θα το κάνω το συντομότερο κ αποφασίζω μετά σε ποιον θα συνεχίσω.

Απο κιλά εχω βάλει ήδη 8 κ ανησυχώ για το πως θα φύγουν μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ έχω ήδη πολλά περιττά κιλά, είχα και αρκετές αδιαθεσίες κ αναγούλες όλο τον προηγούμενο καιρό και τώρα στον Πέμπτο εβαλα ένα κιλό, αφού το πρώτο καιρό έχασα δύο. 


Βρε κορίτσια, κάπου κρύωσα!
Ξεκίνησε την Πέμπτη με ελαφρυ βηχαλάκι χαμηλά στο στέρνο,την Παρασκευή συνέχισε με κανονικό βήχα κ φαγούρα στο λαιμό, το Σάββατο το βράδυ απέκτησα και σινάχι. Και τώρα τα έχω όλα και φτέρνισμα. Ο γιατρούλης μου εννοείται ότι είπε πως δεν μπορώ να πάρω τίποτα, εγώ την παλεύω με ζεστά, φυτικές καραμέλες, πολλά νερά, φυσιολογικό ορό και πολλά χαρτομάντηλα. Αλλά δεν μπορώ άλλο αυτό το βήχα, με ποναει η κοιλιά μου χαμηλά.... Το έχει περάσει καμία να μου πει πότε θα κάνει κύκλο να περάσει; Ανησυχώ για το μπεμπεκι μου... Διάβασα ότι στην εγκυμοσυνη επειδή είναι ο οργανισμός εξασθενησμένος κάνει μέρες να περάσει... ουφ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και στα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας...τελικά με αυτά που διαβάζω κατέληξα οτι δεν είμαι και πολύ απογοητευμένη με τον δικό μου γιατρό...εφόσον κάποιοι δεν κάνουν ούτε τα βασικά...Θεωρώ τελείως αντιεπαγγελματικο και ανόητο να μην ελέγχεις πίεση ,να μη δίνεις συμπληρώματα και να μην βάζεις μια εγκυμονούσα να κανεις τις απαραίτητες εξετάσεις του μήνα... απλά εγω είχα μια απορία γιατι έχω ακούσει απο φιλικά ζευγάρια οτι οι δικοί τους γιατροί δεν παίρναν χρήματα για την επίσκεψη παρα μόνο πληρωνόταν στο τέλος  ...  Εμένα κάθε φορά μου παίρνει 50 ευρώ...και ακόμα δεν έχουμε ακούσει ποια θα είναι η "ταριφα" για την την γέννα ... Όσο για το κρυωματάκι που περνάς εφόσον δεν ανεβαζεις πυρετό καλό είναι να το περνάς χωρίς καποιο φαρμάκο αλλά με φυσικούς τρόπους....εγώ αυτό που δεν μπορω με τίποτα να κόψω για νομίζω οτι θα σκάσω είναι το σπρευ για την μύτη...απλα κάνω υπομονή και το παίρνω οσο πιο σπάνια γίνεται...αλλά απ το να μη παίρνω και καθόλου οξυγόνο...δεν ξερω τι άλλο να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Wed May 23 2018 at 3:06 ΜΜ, ο/η M4rina είπε:

Γεια και στα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας...τελικά με αυτά που διαβάζω κατέληξα οτι δεν είμαι και πολύ απογοητευμένη με τον δικό μου γιατρό...εφόσον κάποιοι δεν κάνουν ούτε τα βασικά...Θεωρώ τελείως αντιεπαγγελματικο και ανόητο να μην ελέγχεις πίεση ,να μη δίνεις συμπληρώματα και να μην βάζεις μια εγκυμονούσα να κανεις τις απαραίτητες εξετάσεις του μήνα... απλά εγω είχα μια απορία γιατι έχω ακούσει απο φιλικά ζευγάρια οτι οι δικοί τους γιατροί δεν παίρναν χρήματα για την επίσκεψη παρα μόνο πληρωνόταν στο τέλος  ...  Εμένα κάθε φορά μου παίρνει 50 ευρώ...και ακόμα δεν έχουμε ακούσει ποια θα είναι η "ταριφα" για την την γέννα ... Όσο για το κρυωματάκι που περνάς εφόσον δεν ανεβαζεις πυρετό καλό είναι να το περνάς χωρίς καποιο φαρμάκο αλλά με φυσικούς τρόπους....εγώ αυτό που δεν μπορω με τίποτα να κόψω για νομίζω οτι θα σκάσω είναι το σπρευ για την μύτη...απλα κάνω υπομονή και το παίρνω οσο πιο σπάνια γίνεται...αλλά απ το να μη παίρνω και καθόλου οξυγόνο...δεν ξερω τι άλλο να κάνω...

Καλησπέρα κι εμείς το πρώτο τρίμηνο δίναμε 50€ ανά επίσκεψη και τώρα 50€ ανά μήνα αλλά είναι σχεδόν το ίδιο γιατί κάθε μήνα πάμε μια φορά συνήθως (σε λίγο βέβαια θα πηγαίνω παραπάνω καθώς μπήκα τώρα στο γ τρίμηνο). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες Σεπτεμβρίου τι κάνετε?? πλησιάσειη μέρα για την β επιπέδου και με έχει πιάσει ένα άγχος ??. Εγώ χάσει τον ύπνο μου και όλο εφιάλτες σήμερα πήγα στον γιατρό μου είδαμε και το μικρό μου μια χαρά τα είδε ολα εκείνος τον μικρό τον νιώθω από της 18 εβδομάδες και εδώ και δέκα μέρες νιώθω καθαρά της κινήσεις του κλωτσιές σήμερα 21 και 4 ήταν 450 γρ μήκος ?? δεν κατάλαβα τα μετρούσε χωριά ο γιατρός πόδια κεφαλή κτλ .Εθχα ηρεμήσει παρα πολυ και τώρα ξαφνικά με έπιασε παλι το άγχος για πείτε μου εμπειρίες από της β σας όσες έχετε κάνει ??.Πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2018 at 2:31 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Μανούλες Σεπτεμβρίου τι κάνετε?? πλησιάσειη μέρα για την β επιπέδου και με έχει πιάσει ένα άγχος ??. Εγώ χάσει τον ύπνο μου και όλο εφιάλτες σήμερα πήγα στον γιατρό μου είδαμε και το μικρό μου μια χαρά τα είδε ολα εκείνος τον μικρό τον νιώθω από της 18 εβδομάδες και εδώ και δέκα μέρες νιώθω καθαρά της κινήσεις του κλωτσιές σήμερα 21 και 4 ήταν 450 γρ μήκος ?? δεν κατάλαβα τα μετρούσε χωριά ο γιατρός πόδια κεφαλή κτλ .Εθχα ηρεμήσει παρα πολυ και τώρα ξαφνικά με έπιασε παλι το άγχος για πείτε μου εμπειρίες από της β σας όσες έχετε κάνει ??.Πολλά φίλη 

Καλησπέρα. Την έκανες την β επιπέδου; Εγώ έχω ραντεβου 9 Ιουνίου.  Βγήκαν τα αποτελεσματα της αμνιο, περιμενω ενα φυσιολογικο αγορακι! 
Οι άλλες συνεγκυούλες που είναι;; Χαθήκαμε κορίτσια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Εγώ έκανα την βεπιπεδου όλα καλά με τον μπέμπη 22και1 ήταν 485 γρ όλα τέλεια μας είπε ο γιατρός σχεδόν 28εκ ο μικρός μου μας έδωσε και φωτο ο γιατρός και τώρα ψάχνουμε εδώ και μέρες να βρούμε σε ποιον μοιάζει.Απο μένα τράχηλο πλακούντα και αρτηρία βγήκανε τελείες . Καλή επυτυχια και σένα @misofeggaro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κοριτσακιααααααα γεια σας!Πως ειστε και που ειστε εξαφανισμενες;;;;

Λοιπον εχω ερωτησουλες! Προσπαθω να συγκεντρωσω τα πρωτα ρουχαλακια του μαιευτηριου (ναι με επιασε ενα αγχος ξαφνικα) και επειδη εμεις οι του σεπτεμβριου ειμαστε φθινοπωρινες, δεν ξερω τι να παρω για το μωρο. Μακρυμανικα; κοντομανικα; φανελακια για απο μεσα ναι; ή οχι; ειναι καποια ενημερωμενη ή δευτερομανα να μας πει τι του βαζουμε τον σεπτεμβρη του παιδιου;;;  Αισθανομαι οτι ουσιαστικα θα ειναι ακομα καλοκαιρι αλλα δεν ειμαι σιγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακιααααααα γεια σας!Πως ειστε και που ειστε εξαφανισμενες;;;;

Λοιπον εχω ερωτησουλες! Προσπαθω να συγκεντρωσω τα πρωτα ρουχαλακια του μαιευτηριου (ναι με επιασε ενα αγχος ξαφνικα) και επειδη εμεις οι του σεπτεμβριου ειμαστε φθινοπωρινες, δεν ξερω τι να παρω για το μωρο. Μακρυμανικα; κοντομανικα; φανελακια για απο μεσα ναι; ή οχι; ειναι καποια ενημερωμενη ή δευτερομανα να μας πει τι του βαζουμε τον σεπτεμβρη του παιδιου;;;  Αισθανομαι οτι ουσιαστικα θα ειναι ακομα καλοκαιρι αλλα δεν ειμαι σιγουρη.

Εμεις είμασταν της άνοιξης αλλα και παλι να πάρεις κοντομάνικα και μακρυμανικα. Βάλε ας πούμε 3 απο το καθένα. Βάλε επίσης και 3 φορμάκια λεπτά ανοιξιάτικα και θα φοράτε ή κοντομάνικο με φορμάκι ή μακρυμάνικο σκέτο με κανένα παντελονάκι βρεφικό που κλείνει και τα πόδια. Μη το φασκιωσεις με πολλά ρούχα γιατι σκέψου οτι τους πρώτους μήνες θα το τυλίγεις και με πάνα, μη σκάσει το νινι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mama2015 είπε:

Εμεις είμασταν της άνοιξης αλλα και παλι να πάρεις κοντομάνικα και μακρυμανικα. Βάλε ας πούμε 3 απο το καθένα. Βάλε επίσης και 3 φορμάκια λεπτά ανοιξιάτικα και θα φοράτε ή κοντομάνικο με φορμάκι ή μακρυμάνικο σκέτο με κανένα παντελονάκι βρεφικό που κλείνει και τα πόδια. Μη το φασκιωσεις με πολλά ρούχα γιατι σκέψου οτι τους πρώτους μήνες θα το τυλίγεις και με πάνα, μη σκάσει το νινι!!! 

Αυτο σκεφτομαι και εγω! οτι θα ειναι και τυλιγμενο το ζουζουνι ποσα να του φοραω πια; Προσπαθω να υπολογισω κιολας ποσα να παρω για νεογεννητο και ποσα μεγαλυτερα αλλα μαλλον θα κανω κατι τετοιο οπως λες με μια μιξη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!Εγώ μετά την Β επιπεδου έκανα μερικά ψώνια πήρα σχεδόν όλα μακρυμανικα και αρκετά κοντομάνικα ζιπουνακια πήρα επισεις τρεις φορμιτσες σετ με μπλούζα τρία ζακετακια τα περισσότερα ρούχα τα πήρα έως 4.5 κιλά και μερικά αλλά 1-3 μηνών που είναι 56 με 62εκ και πολυ λίγα 52 εκ για νεογέννητο από τί ξερω τα μωρά πρέπει να φοράνε ένα ρούχο παραπάνω από μας οπότε το μακρυμανικο θα είναι απαραίτητο το πρώτο μηνα μετά τέλη Οκτώβρη θα αρχίζει να πέσει η θερμοκρασία και οπότε αυτά θα μας βολεύουν. Τώρα επειδή θα γεννήσω δημόσιο και ξέρω ότι εκεί θα φοράνε τα δικά μας σκέφτηκα αυτή σαν λύση μετά με το καλό βλέπουμε τι αλλά θα χρειαστούμε ??.

Πάντως είναι τα ωραιότερα ψώνια της ζωής μου και ούτε που τα λυπάμαι τα λεφτά και είναι όλα τόσο όμορφα που τα θέλω όλα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Αυτο σκεφτομαι και εγω! οτι θα ειναι και τυλιγμενο το ζουζουνι ποσα να του φοραω πια; Προσπαθω να υπολογισω κιολας ποσα να παρω για νεογεννητο και ποσα μεγαλυτερα αλλα μαλλον θα κανω κατι τετοιο οπως λες με μια μιξη :P

Μόνο έτσι βγαίνει άκρη!!! Μη πάρεις πολλά μεγάλα, θα σου φέρουν και θα σου χαρίσουν άπειρα μόλις γεννήσεις ? εμενα μου έμειναν και με ετικέτες κάποια και τα έδωσα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Καλε κοριτσακια που ειστε! Εφτασε ο Σεπτεμβρης κοντευουμε ολες και χαθηκαμε! Γεννησε καμια;;;; Λογικα οχι. Πως ειστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 4/9/2018 at 5:02 ΜΜ, ο/η Μπλε είπε:

Καλε κοριτσακια που ειστε! Εφτασε ο Σεπτεμβρης κοντευουμε ολες και χαθηκαμε! Γεννησε καμια;;;; Λογικα οχι. Πως ειστε;

@Μπλε @Sunshine 88 που χαθήκατε;;; Μήπως ήρθαν τα μωρά σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2018 at 6:03 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

@Μπλε @Sunshine 88 που χαθήκατε;;; Μήπως ήρθαν τα μωρά σας;

Καλημέρα κορίτσια εγώ γέννησα την Παρασκευή έναν κουκλί που μου έχει πάρει τα μυαλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά τώρα προσπαθούμε να μπούμε σε ρυθμούς με το θηλασμό είναι και λίγο τεμπελιά αυτός ?? @Μπλε γεννήσεις εσύ κορίτσι με ενα πονο σε ολες κοριτσια ???και οσες γεννησατε γερα και δυνατα να ειναι τα μωράκια σας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ γέννησα την Παρασκευή έναν κουκλί που μου έχει πάρει τα μυαλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά τώρα προσπαθούμε να μπούμε σε ρυθμούς με το θηλασμό είναι και λίγο τεμπελιά αυτός ?? @Μπλε γεννήσεις εσύ κορίτσι με ενα πονο σε ολες κοριτσια ???και οσες γεννησατε γερα και δυνατα να ειναι τα μωράκια σας !!

Γέννησε και η Μπλε!
Να σας ζήσουν τα μωρά σας, να ειναι γερά και τυχερά! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...