Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα... ήθελα να σας ρωτήσω έχει κάνει κάποια εξέταση για θρομβους.; (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) μου έχει γίνει σκέψη από εχθές και έχω δει όλες της εξετάσεις αν έχω κάνει και δεν βρήκα πουθενά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @NikhNikh καλή εβδομάδα.Εγώ έχω κάνει όταν πήγα στο νοσοκομείο για κάτι που με ανησύχησε και πέρα από την αιματολογικη μου έκαναν και triplex άκρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko σε ευχαριστώ που μου απάντησες.. σκεφτόμουν μήπως έκανα. Θα ρωτήσω και την παθολόγο μου (ξέρω θα με βρίσει αλλά φοβαμε με το παραμικρό και πάει το μυαλό μου στο κακο με την μια) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh αν είχες τέτοιο θέμα από όσο ξέρω και μου είπαν και στο νοσοκομείο θα υπήρχαν συμπτώματα. Μην τρελαίνεσαι κορίτσι. Δεν θυμάμαι και πως λέγεται.....νομίζω διμερή αλλά δεν μπορώ να το κοιτάξω τώρα γιατί το φάκελο τον έχω στο δωμάτιο και κοιμάται ο σύζυγος.Θα το τσεκάρω το απόγευμα!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με @zoi.ko, μην μπεις σε αυτο το τριπάκι @NikhNikh γιατί μετά θα δεις και κάτι άλλο και μετά κάτι άλλο. συνήθως για την θρομβοφιλία υπάρχουν ενδείξεις στις τυπικές εξετάσεις αίματος. Αν στο πει ο γιατρός σου κάνε την. Η κάθε μια μας (και γω μεσα) βάζουμε το μυαλο μας και δουλευει περιεργα διαβάζοντας πολλά στο διαδικτυο. Εγω υποσχέθηκα να μην μπω πουθενα αλλου πλην του φορουμ και σημερα τουλαχιστον το τηρησα και θα το παλεψω να το κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko δεν χρειάζετε σε ευχαριστώ πολύ..

@Kat-Cat Εχθές πόνεσε το πόδι μου και έκατσα και έψαξα στο internet και μετά από αυτά που διάβασα πάει αγχώθηκα χωρίς λόγο.

Μ'αρέσει που λέω να μην ψάχνουμε στο internet και το κάνω πρώτη εγώ αχ καλά λέει ο άντρας μου και η μάνα μου ότι θέλω ξύλο πολύ...!!! 

Βρε κορίτσια έχω ένα κακο εδώ και 1 χρόνο με το παραμικρό λέω έχω κάτι δλδ λίγο να πονέσει το κεφάλι μου η το πόδι μου άμεσος λέω πάει έχω αυτό.. ας το καλό προσπαθώ να το αποβαλω από πανό μου αλλά δεν μπορώ.. Και μετά θέλω να κάνω και παιδί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα... ήθελα να σας ρωτήσω έχει κάνει κάποια εξέταση για θρομβους.; (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) μου έχει γίνει σκέψη από εχθές και έχω δει όλες της εξετάσεις αν έχω κάνει και δεν βρήκα πουθενά. 

 

   Νικη μου, δεν υπαρχουν σαφεις ενδειξεις συνηθως για την θρομβοφιλια σε μια γυναικα-εκτος κ αν μιλαμε για ακραιες καταστασεις ή καθ'εξιν αποβολες..

   Δε βρισκω κ λογο να την κανεις.. Ειναι μια πολυ ακριβη εξεταση που οι γυναικολογοι την συστηνουν κυριως σε γυναικες που εχουν αποβαλει πανω απο 2 φορες ή σε γυναικες με καποια επιπλοκη σε χειρουργεια κλπ. Ρωτα κ τον γιατρο σου καλυτερα..!

  Εγω την εκανα μετα απο τις αποβολες μου. Βρηκα καποιες μεταλλαξεις αλλα δεν ευθυνονταν αυτες για τις αποβολες μου. Αυτος ειναι ο λογος που παιρνω κ προληπτικα σαλοσπιρ τωρα που ειμαι εγκυος αλλα πολυ γιατροι το φαρμακο αυτο το δινουν ετσι κι αλλιως στην κυηση (για παν ενδεχομενο).

   Δε νομιζω οτι ει ναι κατι που πρεπει να σε αγχωνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh τίποτα να είσαι καλά!Χαίρομαι που δεν ψάχνω μόνο εγώ να βρώ στο internet τι μπορεί να σημαίνει το παραμικρό πονακι που θα νιώσω.....κάπου όμως πρέπει να το περιορισουμε αυτό γιατί είναι χειρότερο.Εγώ να σκεφτείς έχω κατεβάσει φωτογραφίες ανατομίας σώματος και το παραμικρό να νιώσω κοιτάω πρώτα τη φωτογραφία για να εντοπίσω το σημείο και μετά ψάχνω χαχαχα psycho τελείως!?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

 

   Νικη μου, δεν υπαρχουν σαφεις ενδειξεις συνηθως για την θρομβοφιλια σε μια γυναικα-εκτος κ αν μιλαμε για ακραιες καταστασεις ή καθ'εξιν αποβολες..

   Δε βρισκω κ λογο να την κανεις.. Ειναι μια πολυ ακριβη εξεταση που οι γυναικολογοι την συστηνουν κυριως σε γυναικες που εχουν αποβαλει πανω απο 2 φορες ή σε γυναικες με καποια επιπλοκη σε χειρουργεια κλπ. Ρωτα κ τον γιατρο σου καλυτερα..!

  Εγω την εκανα μετα απο τις αποβολες μου. Βρηκα καποιες μεταλλαξεις αλλα δεν ευθυνονταν αυτες για τις αποβολες μου. Αυτος ειναι ο λογος που παιρνω κ προληπτικα σαλοσπιρ τωρα που ειμαι εγκυος αλλα πολυ γιατροι το φαρμακο αυτο το δινουν ετσι κι αλλιως στην κυηση (για παν ενδεχομενο).

   Δε νομιζω οτι ει ναι κατι που πρεπει να σε αγχωνει!!

Α ωραία..!! Ναι το ξέρω ότι είναι ακριβή. Καπια στιγμή θα ρωτήσω και τον γιατρό μου αννηταν θα μου είχε πει. Ως τώρα τόσες έχω κάνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko δεν έχω φτάσει ως εκεί να εχω φωτο αλλά από μικρή έχω διαβάσει τα πάντα πανό σε ιατρικά θέματα μου άρεσαν και θα ήθελα να ειμουν γιατρός αλλά η μοίρα δεν το ήθελε αχαχα.. Εγώ πριν κανένα χρόνο ειμουν αναίσθητη σε θέματα τέτοια μετά από ένα σοκ που έπαθα (ψυχολογικό) μου αλαξε τα πάντα μέσα μου με το παραμικρό φοβαμε.. Και ειμαι και μικρή και μου κάνει κακο αυτό πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@zoi.ko δεν έχω φτάσει ως εκεί να εχω φωτο αλλά από μικρή έχω διαβάσει τα πάντα πανό σε ιατρικά θέματα μου άρεσαν και θα ήθελα να ειμουν γιατρός αλλά η μοίρα δεν το ήθελε αχαχα.. Εγώ πριν κανένα χρόνο ειμουν αναίσθητη σε θέματα τέτοια μετά από ένα σοκ που έπαθα (ψυχολογικό) μου αλαξε τα πάντα μέσα μου με το παραμικρό φοβαμε.. Και ειμαι και μικρή και μου κάνει κακο αυτό πιστεύω. 

Ακόμα δεν μπορώ να βάλω like!Το καταλαβαίνω και κάνει κακό σε όλους ανεξαρτήτως ηλικίας προκαλώντας άγχος,πανικό......τα λέω για να τα ακούω κι εγώ αλλά.....δεν το καταφέρνω πάντα!Καλή μας δύναμη!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko αστα να πάνε αστό από άγχος και πανικό άλλο πράγμα..!! παίζει να είμαι η πιο αγχωτική γυναικά δλδ με το τίποτα αγχώνομε στο μονό που δεν αγχώνομαι είναι το ποτέ θα έρθει ένα παιδί δλδ τις προσπάθειες...!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko κάλα πάμε βλέπω χαχαχα το θέμα είναι να μην μας μαζέψει κανένας με άσπρη ρόμπα (δεν μου πάει το Άσπρο) χαχα. που να μένουμε εγκυουλες...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

@zoi.ko δεν χρειάζετε σε ευχαριστώ πολύ..

@Kat-Cat Εχθές πόνεσε το πόδι μου και έκατσα και έψαξα στο internet και μετά από αυτά που διάβασα πάει αγχώθηκα χωρίς λόγο.

Μ'αρέσει που λέω να μην ψάχνουμε στο internet και το κάνω πρώτη εγώ αχ καλά λέει ο άντρας μου και η μάνα μου ότι θέλω ξύλο πολύ...!!! 

Βρε κορίτσια έχω ένα κακο εδώ και 1 χρόνο με το παραμικρό λέω έχω κάτι δλδ λίγο να πονέσει το κεφάλι μου η το πόδι μου άμεσος λέω πάει έχω αυτό.. ας το καλό προσπαθώ να το αποβαλω από πανό μου αλλά δεν μπορώ.. Και μετά θέλω να κάνω και παιδί.. 

αχαχαχ, δε θυμαμαι τι εψαχνα προσφατως. Κατι πολυ απλο σε ενα πονακι που ειχα μια μερα, ουτε λιγο ουτε πολυ μου βγαζε καρκινο! Απλα ενταξει γενικα δε φοβαμαι με τις βλακειες που διαβαζω οπότε το λεγα στον αντρα μου και γελουσα. Μην το ψαχνεις αληθεια! Τζαμπα θα αγχωνεσαι και θα χαλιεσαι! Μπαινε και βλεπε ρουχα! Μακρυα απο σελιδες ιατρικες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

@NikhNikh τίποτα να είσαι καλά!Χαίρομαι που δεν ψάχνω μόνο εγώ να βρώ στο internet τι μπορεί να σημαίνει το παραμικρό πονακι που θα νιώσω.....κάπου όμως πρέπει να το περιορισουμε αυτό γιατί είναι χειρότερο.Εγώ να σκεφτείς έχω κατεβάσει φωτογραφίες ανατομίας σώματος και το παραμικρό να νιώσω κοιτάω πρώτα τη φωτογραφία για να εντοπίσω το σημείο και μετά ψάχνω χαχαχα psycho τελείως!?? 

αχαχαχαχ κλαιω αληθεια! Σα τα μοσχαρια στο χασαπη που χει τα μερη :P Οχι νταξει ειμαι πολυ αγχωδης, φημιζομαι και γω, αλλα εγω παθαινω κατι εμμονες με τη δουλεια πχ, και τωρα τελευταια και με το παιδι χιχιιχιχ! Ελπιζω να μη διαβαζει κανεις απο ψυχιατρειο δω μεσα γιατι μας βλεπω να τα λεμε παρεα προς Χαιδάρι μεριά. (Δεν εχω και λαικ γαμωτο μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...