Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυξημένα Natural killers


annaste

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια που να κατάφερε μια επιτυχή εγκυμοσύνη ενώ έχει αυξημένα natural killers (CD3, CD16,CD56) και αν ακολουθήθηκε κάποια φαρμακευτική αγωγή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κολλητή μου τα κατάφερε κ έμεινε έγκυος φυσιολογικα με αυξημένα nk. 4 χρόνια τ πάλευε κ τ έψαχνε μέχρι που ο τελευταίος της γιατρός την ξεζουμισε στις εξετάσεις κ έτσι τ βρηκανε. Ξέρω ότι έπαιρνε σαλοσπιρ κ ότι κάθε 5-6 βδομάδες έβαζε ένα όρο π έριχνε τ ανοσοποιητικο. Μόλις προσπαρμοστηκε ο οργανισμός έμεινε έγκυος. Λίγους μήνες μετά δηλαδή. Δεν ξέρω ακριβώς τι αγωγή αλλά σήμερα έχει μια κοπέλαρα ενός έτους! Υπάρχει λύση να τ ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diwni

θα μπορούσες να ρωτήσεις την κολλητή σου για περισσότερες πληροφορίες για αυτό τον ορό (ποιος γιατρός της το πρότεινε και τι είδους ορός ήταν, αν είχε παρενέργειες για την ίδια) γιατί οι δικές μου πληροφορίες είναι συγκεχυμένες και βρίσκομαι σε δίλημμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η annaste είπε:

Diwni

θα μπορούσες να ρωτήσεις την κολλητή σου για περισσότερες πληροφορίες για αυτό τον ορό (ποιος γιατρός της το πρότεινε και τι είδους ορός ήταν, αν είχε παρενέργειες για την ίδια) γιατί οι δικές μου πληροφορίες είναι συγκεχυμένες και βρίσκομαι σε δίλημμα. 

Κοριτσι μου, εμένα μου βρήκαν αυξημένα νκ. Έχω μείνει έγκυος όμως αλλά με κενό σάκο κ τις 2 φορές... Μόνο αυτό μου βρήκαν παθολογική τελικά και πιθανώς αυτο ευθύνεται για τις παλινδρομες...  Θα κάνω μια επαναληπτική εξέταση για να είμαστε σίγουροι.. Αν είναι αυτό θα σε ενημερώσω για το τι θα μου πει η ανοσολογος.. Ωστόσο η θεραπεία με όρο που λέει η αγαπημένη Dioni, δεν είναι αθώα.. Είναι θεραπεία με ανοσοσφαιρινες η οποία είναι πάρα πολύ επικίνδυνη και για εσένα κ πιθανώς για το μωρό.. Εγώ αν μου τη προτείνουν δεν θα τη κάνω... Αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος θα ψάξω για παρένθετη μη σου πω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annaste είπε:

joy2 ενημέρωσε για την απάντηση της ανοσολόγου. Για τις παρενέργειες φοβάμαι και εγώ.....

Ναι κορίτσι μου! Μπορεί να αργήσουν τα αποτελέσματα αλλά μόλις ξέρω κ εγώ θα σου στείλω! Κοίτα οι γιατροί σου λένε Αα κάνε αυτό κ αυτό κ αυτό αλλά δεν σου λένε πόσο επικίνδυνο είναι... Οπότε προτιμώ να εχω εγώ τη τύχη μου στα χέρια μου κ όχι να διακνδυνευσω τη ζωή μου η να φέρω στον κόσμο ένα μωρό που μπορεί να έχει εξαιτίας μου χίλια προβλήματα... Οπως κ να έχει θα σε ενημερώσω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ορος ειναι τα ιντραπιλιτς.ειναι εντελως αθωος( καμια σχεση με οτι αναφερεται πανω και δεν ενεχει κανενα κινδυνο για μαμα κ μωρο εκτος εαν η κοπελα αναφεροταν σε αλλη αγωγη)Ειναι ιδιος με αυτο που βαζουν οι αρρωστοι κ εντελως φυσικος( κ με ελαχιστο κοστος)..ρωτησε το γιατρο σου..εγω λογω αλλων αυτοανοσων τον πηρα 2 φορες προληπτικα.( γενικα ειδικα στις εξωσωματικες δινεται συχνα). Και τις δυο πετυχα..δεν ξερω αν ευθυνεται αυτο μιας κ ουσιαστικα δεν ειχα θεμα με νκ αλλα σιγουρα εκανε πιο φιλικο το περιβαλλον της μητρας μου ειδικα λογω αυξημενων αντισωματων απο τα αυτοανοσα..Αυτο που ειναι αμφιλεγομενο ειναι τα ιδια nk απο τους γιατρους ...καποιοι γιατροι τα δεχονται αλλοι οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς όπως τα λέει η finally. Αυτό π αμφισβητούν πολλοί γιατροί είναι τ αν όντως ευθύνονται τα αυξημένα ΝΚ για τυχόν αποβολές. Τον όρο αυτό τ έβαλα κ γω προληπτικά όταν έμεινα έγκυος γτ είχα ελάχιστα αυξημένα κ δ είχα καμία παρενέργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Finally είπε:

https://www.assistingnature.gr/blog/?p=235

Κι εδω..ελπιζω να βοηθησα

Σογια ειναι.. ;)

Μακάρι να είναι αυτό! Γιατί είχα διαβάσει για την ανοσοσφαιρινη μονο! Όταν μιλήσω κ εγώ με την ανοσολογο θα σας πω! Να είσαι καλά γλυκιά μου που μας έδωσες αυτές τις πολύτιμες πληροφορίες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Μακάρι να είναι αυτό! Γιατί είχα διαβάσει για την ανοσοσφαιρινη μονο! Όταν μιλήσω κ εγώ με την ανοσολογο θα σας πω! Να είσαι καλά γλυκιά μου που μας έδωσες αυτές τις πολύτιμες πληροφορίες! 

H ανοσολογος σου ειναι η Λ; Αν ειναι ο ορος η θεραπεια μη φοβασαι..χιλιδες την κανουν σογια ειναι .μονο μη δεχτεις μια βλακεια με εμβολιο που λενε( αβτιπατρικα) αυτο ειναι οβτως επικινδυνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Finally είπε:

H ανοσολογος σου ειναι η Λ; Αν ειναι ο ορος η θεραπεια μη φοβασαι..χιλιδες την κανουν σογια ειναι .μονο μη δεχτεις μια βλακεια με εμβολιο που λενε( αβτιπατρικα) αυτο ειναι οβτως επικινδυνο

Oχι ειναι η κα Β. Στο Ελενα... Ακόμη δν μου έχει πει τίποτα αλλά δεν πρόκειται να δεχτώ ούτε αντιπατρικα ούτε ανοσοσφαιρινη.. Τα ιντραλιπιντς με έπεισαν :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές και πολύτιμες πληροφορίες κορίτσια!!!!! Τουλάχιστον τώρα βρήκα μια κατεύθυνση προς την οποία θα κινηθώ. Ευχαριστώ!!! :):) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Γεια σας

 

Εχω αυξημένα natural killers και ιστορικό δυο αποβολών.

Ειμαι στη φάση που ο γυναικολόγος μου θεωρεί ότι πρεπει να επισκεφτώ ανασολόγο. Δυστυχως με όσα άκουσα ειμαι λίγο επιφυλακτική

Μπορείτε  παρακαλώ να μου συστήσετε κάποιον ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η SofP είπε:

Γεια σας

 

Εχω αυξημένα natural killers και ιστορικό δυο αποβολών.

Ειμαι στη φάση που ο γυναικολόγος μου θεωρεί ότι πρεπει να επισκεφτώ ανασολόγο. Δυστυχως με όσα άκουσα ειμαι λίγο επιφυλακτική

Μπορείτε  παρακαλώ να μου συστήσετε κάποιον ;

Καλησπέρα! Πως το ανακάλυψες αυτό; λόγω αποβολών το ψαξατε η το γνώριζες απο πριν; η εξέταση πως γίνεται, ειναι αιματολογικές ή κάτι άλλο; σε ευχαριστώ κ συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλησπέρα! Πως το ανακάλυψες αυτό; λόγω αποβολών το ψαξατε η το γνώριζες απο πριν; η εξέταση πως γίνεται, ειναι αιματολογικές ή κάτι άλλο; σε ευχαριστώ κ συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις!

Κ εγώ θα ενδιαφερόμουν να μάθω για αυτή την εξέταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλησπέρα! Πως το ανακάλυψες αυτό; λόγω αποβολών το ψαξατε η το γνώριζες απο πριν; η εξέταση πως γίνεται, ειναι αιματολογικές ή κάτι άλλο; σε ευχαριστώ κ συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις!

Με εβαλε να την κάνω γυναικολόγος. Δεν ειναι όμως κάτι που ειναι γενικώς αποδεκτό.Και εγώ δεν ειμαι σίγουρη οτι το πολυπιστεύω. Δεν το γνώριζα από πριν, οχι. Στις πολλές εξετάσεις που κάναμε, βγήκε και αυτό. Μια απλή αιματολογική εξέταση (κοστίζει ομως πάνω από 100 ευρω...)ειναι αν και υπάρχουν κάποιοι που λένε οτι το αίμα πρέπει να ληφθεί από την μήτρα ..Εχε πολλά πράγματα στο ιντερνετ για αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η SofP είπε:

Με εβαλε να την κάνω γυναικολόγος. Δεν ειναι όμως κάτι που ειναι γενικώς αποδεκτό.Και εγώ δεν ειμαι σίγουρη οτι το πολυπιστεύω. Δεν το γνώριζα από πριν, οχι. Στις πολλές εξετάσεις που κάναμε, βγήκε και αυτό. Μια απλή αιματολογική εξέταση (κοστίζει ομως πάνω από 100 ευρω...)ειναι αν και υπάρχουν κάποιοι που λένε οτι το αίμα πρέπει να ληφθεί από την μήτρα ..Εχε πολλά πράγματα στο ιντερνετ για αυτό. 

Σ'ευχαριστώ πολύ!Διάβασα κ εγώ στο internet ότι δν είναι πολύ αποδεκτό όντως από τους γιατρούς.Παρ'ολα αυτά την Πέμπτη που πήγα να πάρω τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος του άντρα μου,η μικροβιολογος με ρώτησε αν έχω ελέγξει τα αντισώματα μου, γιατί είναι κάτι συχνο μου είπε που συμβαίνει στα ζευγάρια.Μου είπε ότι μπορεί να μην επιτρέπουν εμφύτευση  ή να ευθύνονται για αποβολές. Μετά σκέφτηκα ότι ίσως εννοούσε τα natural killers.Το ίδιο πράγμα λέμε;;;Όπως κ να έχει θα ζητήσω απ'την γιατρό μου να μου δώσει να την κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...