Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Θα περιμενω και αυτη τη βδομαδα...να φτασω στις 40 μερες κοντα..και μετα κλεινω ραντεβου στο γυναικολογο για υπερηχο...αυτος θα δειξει σιιιιγουρα!! 

Απολαυσε τις κορουλες σου και θα ερθει και το τριτο!! Χιχι

Αύριο ακριβώς θα κανωρίς κι αν έρθει καλώς αλλιώς δεν πειράζει! !!!!

Συμφωνώ για τον υπέρηχο! !!!αυτός θα δειξει οπωσδήποτε! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

30 με 35 μέρες πάνω κάτω είναι ο κύκλος μου!κανονικά αύριο περίμενα περίοδο!θα κάνεις τεστακι σήμερα? 

Μεγάλο κύκλο εχεις κι εσυ, τότε πρέπει να περιμένεις. Εγώ θα περιμένω και σήμερα και βλέπω από αύριο.η ατονια συνεχίζεται και οι ανεβασμένοι παλμοί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!  Περιμένω από χθες και ακόμα περίοδος τίποτα!! Τα ροζ έχουν σταματήσει από την προηγούμενη εβδομάδα αλλά ψιλό ζαλαδες και υπνηλια σταθερά.. Τεστ δεν έχω κάνει ακόμα.. Υπάρχει κάποιο που να είναι αξιόπιστο και να δείξει αποτέλεσμα από τώρα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariaG1215 , ναι ο κύκλος μου είναι μεγάλος. ...στη δεύτερη κόρη μου έκανα το τεστ μετά από 6 μέρες καφέ υγρα και είχε βγει πολύ αχνο θετικό. ...ατονια κι εγώ. ...οι παλμοί σου είναι ακόμα στο 100?

@Μαρια26 , μαρακι μου εγώ έχω σπίτι τις ταινίες της  hometest  και μέχρι στιγμής δεν έχουν κάνει λάθος. ...τώρα οποίο και να πάρεις από το φαρμακειο πιστεύω να δείξει αφού έχεις ήδη καθυστέρηση. Φυσικά για  πιο σιγουρα αποτελέσματα κάνε μια χοριακη.ότι πιο σιγουρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μαρια26 είπε:

Επειδή είμαι λίγο άσχετη με αυτά.. Που μπορώ να κάνω χοριακη και πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα??

Μαρία μου σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο ....Εγώ πήγα πρωί στις εφτα και δώδεκα είχε βγει το αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

Μαρία μου σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο ....Εγώ πήγα πρωί στις εφτα και δώδεκα είχε βγει το αποτελεσμα

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου και εσένα και όλα τα κορίτσια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Μαρια26 είπε:

Επειδή είμαι λίγο άσχετη με αυτά.. Που μπορώ να κάνω χοριακη και πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα??

Μαρια μου,πήγαινε το πρωί σε ένα μικροβιολογικο να κάνεις την εξέταση αίματος.  Δε χρειάζεται κάποια προεργασια!και εμείς περιμένουμε τα αποτελέσματα! !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Μαρια μου,πήγαινε το πρωί σε ένα μικροβιολογικο να κάνεις την εξέταση αίματος.  Δε χρειάζεται κάποια προεργασια!και εμείς περιμένουμε τα αποτελέσματα! !!!!!

Αυτό τώρα το πρωινό είναι δύσκολο!! Θα προσπαθήσω να ξεκλεψω λίγο χρόνο από τη δουλειά μήπως καταφέρω να πάω!! Αλλιώς σίγουρα θα κάνω ένα τεστ!! Αν και προτιμώ το τεστ όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά γιατί εδώ λειτουργεί το σύστημα "πριν από εσάς για εσάς" δηλαδή σε έναν γνωστό να πέσεις το έχουν μάθει όλα τα περίχωρα! Φαντάσου ότι την προηγούμενη εβδομάδα που έκανα ένα τεστ το πήραμε από άλλη περιοχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μαρια26 είπε:

Αυτό τώρα το πρωινό είναι δύσκολο!! Θα προσπαθήσω να ξεκλεψω λίγο χρόνο από τη δουλειά μήπως καταφέρω να πάω!! Αλλιώς σίγουρα θα κάνω ένα τεστ!! Αν και προτιμώ το τεστ όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά γιατί εδώ λειτουργεί το σύστημα "πριν από εσάς για εσάς" δηλαδή σε έναν γνωστό να πέσεις το έχουν μάθει όλα τα περίχωρα! Φαντάσου ότι την προηγούμενη εβδομάδα που έκανα ένα τεστ το πήραμε από άλλη περιοχή! 

ΧΑΧΑΑΑΑ!!!!κι εγώ τα ίδια! Από ιντερνετ τα παραγγελνω πάντα! Και δεν εχουμε μικροβιολογικο εδώ αλλιως θα είχα πάει για χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

ΧΑΧΑΑΑΑ!!!!κι εγώ τα ίδια! Από ιντερνετ τα παραγγελνω πάντα! Και δεν εχουμε μικροβιολογικο εδώ αλλιως θα είχα πάει για χοριακη! 

Χαχαχα καταλαβαινομαστε!!  Και εμείς εδώ που έχουμε είναι οικογενειακοι γνωστοί ή γνωστοί του αφεντικου μου!!  Οπότε αύριο που ο φίλος μου θα είναι εκτός περιοχής θα τον στείλω πάλι να μου πάρει ένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε.Γ.Α. @Μαρια26 πως πατε?? Εχουμε νεοτερα?? 

Λογω δουλειας δεν μπορουσα να μπω..και πριν λιγο γυρισα σπιτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

@Ε.Γ.Α. @Μαρια26 πως πατε?? Εχουμε νεοτερα?? 

Λογω δουλειας δεν μπορουσα να μπω..και πριν λιγο γυρισα σπιτι...

Καλά είμαστε κατερινακι μου!πριν λίγο γυρισαμε σπιτι από κάτι γενέθλια. Τώρα που κοιμούνται όλοι εδώ κάθομαι να χαλαρωσω!εσύ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλά είμαστε κατερινακι μου!πριν λίγο γυρισαμε σπιτι από κάτι γενέθλια. Τώρα που κοιμούνται όλοι εδώ κάθομαι να χαλαρωσω!εσύ????

Μπραβο μπραβο!! Σου ηρθε τελικα???

Εγω εχω τρομερους πονους στη μεση...ή απο την κουραση θα ειναι ή θα ερθει περιοδος(αν και δεν ειχα ποτε τετοια συμπτωματα...)...παρατηρουσα το στηθος μου...μου φαινεται οτι σκουραινει ρε γαμωτο...τι να πω...αυτος ο οργανισμος θα με τρελανει...χιχιιχι

Κανονιζαμε σημερα ποτε θα ξαναπαρουμε στο σπιτι το βαφτιστηρι μας..να ξεχαστουμε λιγο....(και να κανουμε και προβα!! Χιιχιχι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Να και η βραδινη μου αμαρτια!!!

20170823_001527.jpg

Κερνας? ??????????????

Εγώ ακομα τα ίδια. Αλλά δεν έχω τίποτα άλλο από συμπτώματα οπότε ανωμαλία κύκλου! 

Λες η χοριακη σου να ήταν λάθος λόγω καθυστερημενης σύλληψης? ???έχει συμβεί κι αυτό! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κερνας? ??????????????

Εγώ ακομα τα ίδια. Αλλά δεν έχω τίποτα άλλο από συμπτώματα οπότε ανωμαλία κύκλου! 

Λες η χοριακη σου να ήταν λάθος λόγω καθυστερημενης σύλληψης? ???έχει συμβεί κι αυτό! !!!

Κερναω κερναω!! 

Ετσι ειχα μεινει εγκυος την προηγουμενη φορα...καθυστερημενη συλληψη... Δεν θυμαμαι ακριβως μερες να σου πω..παντως ειχα κανει φαρμακειου αρνητικο...τεστ ουρων στο νοσοκομειο αρνητικο...χοριακη αρνητικη..και στις 25 νομιζω μερες καθυστερησης κανω τεστ φαρμακειου και βγαινει αχνο θετικο..την επομενη χοριακη 37 μοναδες....εφτασε μεχρι 890 και μετα απεβαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κερναω κερναω!! 

Ετσι ειχα μεινει εγκυος την προηγουμενη φορα...καθυστερημενη συλληψη... Δεν θυμαμαι ακριβως μερες να σου πω..παντως ειχα κανει φαρμακειου αρνητικο...τεστ ουρων στο νοσοκομειο αρνητικο...χοριακη αρνητικη..και στις 25 νομιζω μερες καθυστερησης κανω τεστ φαρμακειου και βγαινει αχνο θετικο..την επομενη χοριακη 37 μοναδες....εφτασε μεχρι 890 και μετα απεβαλα...

Οπότε πολύ πιθανό να είσαι εγκυουλα!!!!κάνε λοιπόν υπομονή και μετά πας για υπερηχο!ο γιατρός συμφωνει με αυτό? Σου είπαν τίποτα για την αποβολή?εγώ μια βιοχημικη που είχα μου είχαν πει τυχαίο γεγονός και δεν το έψαξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Οπότε πολύ πιθανό να είσαι εγκυουλα!!!!κάνε λοιπόν υπομονή και μετά πας για υπερηχο!ο γιατρός συμφωνει με αυτό? Σου είπαν τίποτα για την αποβολή?εγώ μια βιοχημικη που είχα μου είχαν πει τυχαίο γεγονός και δεν το έψαξα...

Αυτη τη φορα δεν εχω δει γιατρο...οταν ειχα την αποβολη μου ειχε πει οτι ειναι πολυ συχνο μιας κ εχω θεμα κ με πολυκυστικες κ με θυρεοειδη..και μια αποβολη ισον καμια... Μετα την αγωγη που πηρα καναμε υπερηχο ηταν ολα καλα φυσιολογικα!! Δεν το εχω ξαναψαξει η αληθεια ειναι... Παντως θα κλεισω ραντεβου σε αλλο γιατρο την αλλη βδομαδα...να κανουμε και μια συζητηση εφ'ολης της υλης....να δουμε πως θα κινηθουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αυτη τη φορα δεν εχω δει γιατρο...οταν ειχα την αποβολη μου ειχε πει οτι ειναι πολυ συχνο μιας κ εχω θεμα κ με πολυκυστικες κ με θυρεοειδη..και μια αποβολη ισον καμια... Μετα την αγωγη που πηρα καναμε υπερηχο ηταν ολα καλα φυσιολογικα!! Δεν το εχω ξαναψαξει η αληθεια ειναι... Παντως θα κλεισω ραντεβου σε αλλο γιατρο την αλλη βδομαδα...να κανουμε και μια συζητηση εφ'ολης της υλης....να δουμε πως θα κινηθουμε...

Δεν εισαι ευχαριστημενη από τον γιατρό? Εγώ έχω αλλάξει πολλούς γυναικολογους κι ακόμα δεν έχω βρει κάποιον να τον εμπιστευτω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε.Γ.Α. ναι, οι παλμοί μου είναι στους 95-100.ατονια πολύ,υπνηλία,πονο στη μέση,πρήξιμο στη κοιλιά,στο στηθος,έντονη όσφρηση,καλά αυτό μπορεί να είναι κι η ιδέα μου? Τι να πω;είδωμεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MariaG1215 είπε:

@Ε.Γ.Α. ναι, οι παλμοί μου είναι στους 95-100.ατονια πολύ,υπνηλία,πονο στη μέση,πρήξιμο στη κοιλιά,στο στηθος,έντονη όσφρηση,καλά αυτό μπορεί να είναι κι η ιδέα μου? Τι να πω;είδωμεν!

Πάρε καλέ ένα τεστακι!!!!εσείς μου φαίνεται το σκαρωσατε το τρίτο θαυματακι! !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Δεν εισαι ευχαριστημενη από τον γιατρό? Εγώ έχω αλλάξει πολλούς γυναικολογους κι ακόμα δεν έχω βρει κάποιον να τον εμπιστευτω....

Ειμαι ευχαριστημενη..απλα αλλαξαμε περιοχη και δεν μου ειναι ευκολο να πηγαινοερχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ειμαι ευχαριστημενη..απλα αλλαξαμε περιοχη και δεν μου ειναι ευκολο να πηγαινοερχομαι...

Καλημέρα! Κατάλαβα. ...εγώ πάλι ακόμα ψάχνω! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...