Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Οταν τα ειχα ξαναπαρει..σε 1,5 μηνα εμεινα εγκυος...

Τέλεια! !!οπότε τι μενει τώρα? ????βουρρρρρ για αγκαλιτσες!!!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τέλεια! !!οπότε τι μενει τώρα? ????βουρρρρρ για αγκαλιτσες!!!!!!!!???

Ετσιιιιιι❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί να μην υπάρχει... δεν σηαίνει οτι όλες πρέπει να έχουμε ΟΛΑ τα συμπτώματα...καμια θερμοκρασία μέτρησες καθόλου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2017 at 1:28 ΜΜ, ο/η Sofia35 είπε:

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!!!

Λες;;;;;;;;;;;Το αστείο είναι ότι ήταν να πάω για χοριακή και το ανέβαλλα..Από το πρωί έχω δει δυο φορές καφέ σταγόνες και μετά τίποτα..Πόνους περιόδου έχω κανονικά αλλά αυτό που με αποθαρρύνει είναι ότι ενώ μέχρι χθες βράδυ το στήθος μου ήταν πρησμένο ( πονάω και πρήζομαι υπερβολικά!!!) από σήμερα ξεπρήστηκε λίγο και δεν πονάει, μόνο λίγη φαγούρα έχω στο δεξί μαστό ( η δεξιά μου πλευρά έχει ξεσαλώσει σε αυτόν τον κύκλο..). Πιστεύεις ότι υπάρχει πιθανότητα;;;

Γιατί να μην υπάρχει πιθανότητα;; Εξάλλου δεν έχουμε όλες ΟΛΑ τα συμπτώματα...πχ λενε οτι γίνεται σκούρο καφέ ο μαστός και οτι πετάγονται φλεβες...εγώ δεν το έχω δει απλά με πονάει και είναι πρησμένο, ούτε ζαλάδες έχω, ούτε αναγούλες...περίσσοτερες είχα πριν την εγκυμοσύνη! καμια θερμοκρασία κανά 2-3 μέρεςς σε άσχετη φάση μέτρησες;; Εμένα έπαιζε απο 36,8-37,4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!  Τι κάνετε????? Είχα κάποια θεματακια τις τελευταίες μέρες και δεν κατάφερα να μπω!!!!!!  Έχουμε κανένα ευχάριστο???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Είμαι καινούργια εδώ και θέλω τη γνώμη σας για κάτι που μου συνέβει πρώτη φορά και αγχώθηκα. Έχω σταθερό κύκλο 26-28 μέρες. Αδιαθέτησα στις 23/8. Είχα επαφές στις 29/8, 2/9 και 7/9. Στις 8/9 είδα στο εσώρουχο μου καφέ υγρά και σαν να υπήρχε κάτι σαν βλέννη λίγο μέσα. Δεν ένιωσα κάτι στην αρχή. Αργότερα άρχισα να νιώθω κάτι ενοχλήσεις χαμηλά, παρόμοιες Μ αυτές όταν περιμένω να αδιαθετήσω. Κάτι τσιμπήματα δεξιά αριστερά αλλά όχι έντονα. Σήμερα δεν είχα καφέ υγρά απλά λίγες ενοχλησούλες μόνο. Ποια είναι η γνώμη σας; μπορεί να πρόκειται για εγκυμοσύνη; ευχαριστώ!


 

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Μαρια26 ,τι κάνεις κοπέλα μου?όλα καλά? Χάθηκες! !!!πες μας τα νέα σου!

@Rafu , όλα ειναι πιθανά! Οι μέρες των επαφών είναι πολύ καλές! Πάρε ένα τεστακι ή κάνε μια χοριακη με την πρώτη καθυστέρηση κι όχι νωρίτερα προς αποφύγει λάθος αποτελεσμάτων.

@Sofia35 ,τι έγινε τελικά? ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Μαρια26 ,τι κάνεις κοπέλα μου?όλα καλά? Χάθηκες! !!!πες μας τα νέα σου!

@Rafu , όλα ειναι πιθανά! Οι μέρες των επαφών είναι πολύ καλές! Πάρε ένα τεστακι ή κάνε μια χοριακη με την πρώτη καθυστέρηση κι όχι νωρίτερα προς αποφύγει λάθος αποτελεσμάτων.

@Sofia35 ,τι έγινε τελικά? ????

Ευχαριστώ πολύ! Έτσι θα κάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rafu είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Έτσι θα κάνω! 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη; Θα μπορούσε να είναι και ωορρηξία;; Και αν ναι πόσες μέρες κρατάνε τα καφέ υγρά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη; Θα μπορούσε να είναι και ωορρηξία;; Και αν ναι πόσες μέρες κρατάνε τα καφέ υγρά; 

Κάποιες κοπέλες εχουν πει ότι βλέπουν λίγο αίμα στην ωορηξια τους.εμένα προσωπικά δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο! Εγώ είχα καφέ υγρα εμφυτευσης αλλά όχι τόσο νωρίς! Ακριβώς τη μέρα που περίμενα περίοδο και για περίπου μια εβδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κάποιες κοπέλες εχουν πει ότι βλέπουν λίγο αίμα στην ωορηξια τους.εμένα προσωπικά δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο! Εγώ είχα καφέ υγρα εμφυτευσης αλλά όχι τόσο νωρίς! Ακριβώς τη μέρα που περίμενα περίοδο και για περίπου μια εβδομάδα! 

Κατάλαβα. Και εμένα πρώτη φορά μου συνέβει κάτι τέτοιο. Σήμερα δεν έχω τίποτα απολύτως. Ούτε καφέ ούτε ενόχληση. Πιστεύετε πως πρέπει να πάω στο γιατρό άμεσα; Η να περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα που περιμένω να αδιαθετήσω; συγνώμη που ρωτάω τόσα πολλά απλά λίγο με άγχωσε αυτό και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Κατάλαβα. Και εμένα πρώτη φορά μου συνέβει κάτι τέτοιο. Σήμερα δεν έχω τίποτα απολύτως. Ούτε καφέ ούτε ενόχληση. Πιστεύετε πως πρέπει να πάω στο γιατρό άμεσα; Η να περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα που περιμένω να αδιαθετήσω; συγνώμη που ρωτάω τόσα πολλά απλά λίγο με άγχωσε αυτό και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι!

Γειά σου κορίτσι μου!!Εγώ 1-2 φορές το χρόνο στην ωορρηξία έχω καφέ υγρά.Είναι ή στο σκούπισμα ή στο εσώρουχο μια σταγόνα.Κρατάει μόνο μια μέρα.Είχα ρωτήσει τη γυναικολόγο μου και μου είπε ότι ήταν από ωορρηξία.Συβαίνει γιατί σπάει το ωοθηλάκιο.Καλά είναι να συνέχιζες τις επαφούλες!!Και θα το καταλάβεις ανάλογα τον κύκλο σου και ποια μέρα τα είδες.Πχ ανα έχεις κύκλο 28-30 μέρες και τα είδες 14-16 μέρα είναι από ωορρηξία.Σου εύχομαι σύντομα εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!!Εγώ 1-2 φορές το χρόνο στην ωορρηξία έχω καφέ υγρά.Είναι ή στο σκούπισμα ή στο εσώρουχο μια σταγόνα.Κρατάει μόνο μια μέρα.Είχα ρωτήσει τη γυναικολόγο μου και μου είπε ότι ήταν από ωορρηξία.Συβαίνει γιατί σπάει το ωοθηλάκιο.Καλά είναι να συνέχιζες τις επαφούλες!!Και θα το καταλάβεις ανάλογα τον κύκλο σου και ποια μέρα τα είδες.Πχ ανα έχεις κύκλο 28-30 μέρες και τα είδες 14-16 μέρα είναι από ωορρηξία.Σου εύχομαι σύντομα εγκυούλα!!

Ο κύκλος μου είναι 26-28 μέρες! Είχα και πόνους περιόδου. Νόμιζα ότι μου ερχόταν αλλά τελικά δεν ήταν. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!! Θα επικοινωνήσω και αύριο με τη γιατρό μου και θα περιμένω και την επόμενη εβδομάδα την περίοδο μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Ο κύκλος μου είναι 26-28 μέρες! Είχα και πόνους περιόδου. Νόμιζα ότι μου ερχόταν αλλά τελικά δεν ήταν. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!! Θα επικοινωνήσω και αύριο με τη γιατρό μου και θα περιμένω και την επόμενη εβδομάδα την περίοδο μου! 

Να σημειώσω πως αυτά τα καφέ υγρά τα είχα Την 18η μέρα του κύκλου μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rafu είπε:

Να σημειώσω πως αυτά τα καφέ υγρά τα είχα Την 18η μέρα του κύκλου μου.

Αν πούμε ότι ήταν ωορρηξία τότε θα έχεις κύκλο 32 μέρες.Αλλά δεν έχεις κύκλους τέτοιους.Μπορεί να είναι και σημάδι εμφύτευσης.Η εμφύτευση πραγματοποιείτε 5-12 μέρες μετά την ωορρηξία.Αν κατάλαβες γόνιμες 13 μέρα υπάρχουν πιθανότητες πολλές.Στο εύχομαιιιιιιι.....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Αν πούμε ότι ήταν ωορρηξία τότε θα έχεις κύκλο 32 μέρες.Αλλά δεν έχεις κύκλους τέτοιους.Μπορεί να είναι και σημάδι εμφύτευσης.Η εμφύτευση πραγματοποιείτε 5-12 μέρες μετά την ωορρηξία.Αν κατάλαβες γόνιμες 13 μέρα υπάρχουν πιθανότητες πολλές.Στο εύχομαιιιιιιι.....!!!

Ναι ήταν η 5η μέρα μετά την ωορρηξία! Μακάρι!!! Απλά θα περιμένω τώρα για να δω! Να σαι καλά και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Rafu περίμενε μέχρι την άλλη εβδομάδα και αν δεν έρθει κανονικό αίμα περιόδου, κάνε χοριακή.

Εγώ κορίτσια πάω για τον άλλο μήνα...μου ήρθε περίοδος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι νέα στην παρέα και θα ήθελα την γνώμη σας. Με τον άντρα μου προσπαθούμε 2 μήνες τώρα για ένα μωράκι. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 23/8. Ο κύκλος μου έιναι περίπου 26-28 μέρες. Ήρθαμε σε επαφή στις 31/8, 2/9, 3/9, 4/9 και 5/9. Λίγες μέρες μετά στις 9/9 είχα λίγα καφέ με κόκκινο όχι όμως στο εσώρουχο. Εκει που καθόμουνα ανέμελη, ένιωσα κάτι σαν σύσπαση κάτω χαμηλά και μετά από περίπου 10-15 λεπτά ήθελα να πάω τουαλέτα. Στο σκούπισμα πρόσεξα αυτά τα καφέ -κόκκινα αλλά από εκείνη την στιγμή και μετά δεν τα ξαναείχα. Σημειώστε επίσης ότι είχα πόνους δεξιά στην ωοθήκη πριν από αυτό και τώρα εδώ και 2 μέρες νοιωθω λες και τεντώνεται η κοιλία μου (στην περιοχή της μήτρας) με λίγους αραιούς πόνους. Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί και αρχικά εμφανίστηκε η γραμμή της εγγύου αλλά μετά δεν φαινόταν καθόλου. Περίοδο περιμένω στις 20/9. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποια γιατί θα τρελλαθώ??? και το κορυφαίο. Έχω λίγες ζαλάδες και αναγούλες αλλά όχι εμετό. Τα νεύρα δε...δίνουν ρέστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AndriM είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι νέα στην παρέα και θα ήθελα την γνώμη σας. Με τον άντρα μου προσπαθούμε 2 μήνες τώρα για ένα μωράκι. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 23/8. Ο κύκλος μου έιναι περίπου 26-28 μέρες. Ήρθαμε σε επαφή στις 31/8, 2/9, 3/9, 4/9 και 5/9. Λίγες μέρες μετά στις 9/9 είχα λίγα καφέ με κόκκινο όχι όμως στο εσώρουχο. Εκει που καθόμουνα ανέμελη, ένιωσα κάτι σαν σύσπαση κάτω χαμηλά και μετά από περίπου 10-15 λεπτά ήθελα να πάω τουαλέτα. Στο σκούπισμα πρόσεξα αυτά τα καφέ -κόκκινα αλλά από εκείνη την στιγμή και μετά δεν τα ξαναείχα. Σημειώστε επίσης ότι είχα πόνους δεξιά στην ωοθήκη πριν από αυτό και τώρα εδώ και 2 μέρες νοιωθω λες και τεντώνεται η κοιλία μου (στην περιοχή της μήτρας) με λίγους αραιούς πόνους. Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί και αρχικά εμφανίστηκε η γραμμή της εγγύου αλλά μετά δεν φαινόταν καθόλου. Περίοδο περιμένω στις 20/9. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποια γιατί θα τρελλαθώ??? και το κορυφαίο. Έχω λίγες ζαλάδες και αναγούλες αλλά όχι εμετό. Τα νεύρα δε...δίνουν ρέστα!!! 

Άντρη μου μπορεί να ήταν η οωρρηξία, μπορεί να ήταν εμφύτευση, μπορεί να ήταν και τυχαίο. Το τεστ που έκανες ήταν για πριν την καθυστέρηση ή το κανονικό? Η γραμμή της εγκυμοσύνης έφυγε μετά τον προβλεπόμενο χρόνο για ανάγνωση του τεστ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τεστ ήταν για πριν την καθυστέρηση. Γράφει ότι είναι για 10 μέρες πριν την περίοδο. Λογικά η ωορρηξία μου ήταν 5-6/9. Δεν ξαναείχα ποτέ αίμα στην οωρρηξία. Αυτο που έγινε ήταν καθώς χρωματιζόταν το τεστ, φάνηκε η πρώτη γραμμη που λεεί ότι είσαι έγγυος, μετά εμφανίστηκε και η δευτερη και μετά χάθηκε αυτή της εγγύου. Το συγκεκριμένο τεστ το έχω ξανακάνει και πρωτη φορά έγινε αυτό. Δεν ξέρω τι να πιστέψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η AndriM είπε:

Το τεστ ήταν για πριν την καθυστέρηση. Γράφει ότι είναι για 10 μέρες πριν την περίοδο. Λογικά η ωορρηξία μου ήταν 5-6/9. Δεν ξαναείχα ποτέ αίμα στην οωρρηξία. Αυτο που έγινε ήταν καθώς χρωματιζόταν το τεστ, φάνηκε η πρώτη γραμμη που λεεί ότι είσαι έγγυος, μετά εμφανίστηκε και η δευτερη και μετά χάθηκε αυτή της εγγύου. Το συγκεκριμένο τεστ το έχω ξανακάνει και πρωτη φορά έγινε αυτό. Δεν ξέρω τι να πιστέψω...

Μήπως δεν έγινε καλά το τεστ...μήπως ήταν ελαττωματικό. Μια χοριακή είναι μια λύση αλλά θα σε συμβούλευα αν μπορείς να περιμένεις μέχρι την άλλη εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Δυστυχώς έτρεχα αυτές τις μέρες και μόλις τώρα κατάφερα να μπω...Εγώ δυστυχώς αδιαθετησα κανονικότατα...Δεν το βάζουμε κάτω πάμε για τον επόμενο μήνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...