Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

Καλημερααα κοριτσια μου!!!

Σημερα ειμαι πιο αισιοδοξη...ετσι κι αλλιως θα αφησω το σ/κ να περασει...να χαλαρωσω και απο δευτερα στον γιατρο για υπερηχο...

Λεγαμε οτι θα παρουμε το βαφτιστηρι μας σπιτι για σ/κ..αλλα τελικα δουλευω οποτε το ακυρωσαμε...αυτο το μωρο ειναι το μονο που μου δινει κουραγιο σε ολο αυτο το χαος που ζω...

@STIRELLA μου, μην το βλεπεις ετσι...σε καταλαβαινω απολυτα!! Εγω μετα την αποβολη ενιωθα κενη μεσα μου...ενιωθα οτι κατι ελειπε... Και φαντασου οτι με το που το μαθαμε τρεξαμε και το ειπαμε σε ολους απο τη χαρα μας(μεγααααλο λαθος) και μετα με ρωτουσαν πως παει η εγκυμοσυνη και αν ακουσα καρδουλα...με νυχια και με δοντια κρατουσα τα δακρυα μου και τους ελεγα οτι το χασαμε.... 

Μιλησε με τον γιατρο σου...μπορει να σου βρει καποια λυση... 

@ditaki μου καλημερα καλημερα!! Εαυ πως εισαι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Κατερίνα21 καλημέρα! Καλά είμαι...λίγο άυπνη βέβαια γιατί έκανε εμβόλιο χθες και ήταν λίγο ανήσυχη το βράδυ αλλά καλά.

Δουλεύεις ΣΚ ε? Δεν πειράζει...καλά είναι και έτσι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερααα κοριτσια μου!!!

Σημερα ειμαι πιο αισιοδοξη...ετσι κι αλλιως θα αφησω το σ/κ να περασει...να χαλαρωσω και απο δευτερα στον γιατρο για υπερηχο...

Λεγαμε οτι θα παρουμε το βαφτιστηρι μας σπιτι για σ/κ..αλλα τελικα δουλευω οποτε το ακυρωσαμε...αυτο το μωρο ειναι το μονο που μου δινει κουραγιο σε ολο αυτο το χαος που ζω...

@STIRELLA μου, μην το βλεπεις ετσι...σε καταλαβαινω απολυτα!! Εγω μετα την αποβολη ενιωθα κενη μεσα μου...ενιωθα οτι κατι ελειπε... Και φαντασου οτι με το που το μαθαμε τρεξαμε και το ειπαμε σε ολους απο τη χαρα μας(μεγααααλο λαθος) και μετα με ρωτουσαν πως παει η εγκυμοσυνη και αν ακουσα καρδουλα...με νυχια και με δοντια κρατουσα τα δακρυα μου και τους ελεγα οτι το χασαμε.... 

Μιλησε με τον γιατρο σου...μπορει να σου βρει καποια λυση... 

@ditaki μου καλημερα καλημερα!! Εαυ πως εισαι??? 

@Κατερίνα21 κ εγω τα ιδια εκανα. Αστα. Μιλαω με τον γιατρο μου δεν εχω θεμα απλα η απογοητευση κ το αγχος δεν φευγουν απο το μυαλο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@STIRELLA εγώ στην παλλινδρομη έμεινα εγκυος 6 μηνες μετά την απόξεση και ας λένε οι γιατροί ότι μετά τους 3 μηνες μπορείς να ξανά ξεκινήσεις προσπάθειες.στην ουσία με πήγε πίσω 8 μηνες(αν βαλω μέσα κ τις 8 εβδομαδες πριν την απόξεση) η μήτρα θέλει πολύ χρόνο να επανέλθει στα φυσιολογικά της.σχεδον όλες μας το έχουμε περάσει,μη κοιτάς μερικεσ Που δε το λένε!εγώ όταν άρχισα να το λέω ξέρεις πόσες γνωστές μου μου είπαν:"κι εγώ το χω περάσει"αλλά δεν έλεγαν τίποτα;κανεις λοιπόν δεν είναι καλύτερος από τον καθένα μας,μη δίνεις καμια σημασια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πραγματικα μου δινετε δυναμη! Κ εγω σαν εσενα ειμαι @Ε.Γ.Α., τα κραταω ολα μεσα μου κ μετα ξεσπαω, αλλα ξεσπαω πολυ ασχημα! Τελικα ουτε σημερα αδιαθετησα αλλα την περιμενω απο μερα σε μερα! Εκανα την Τεταρτη τεστακι κ ηταν αρνητικο, παλι!!! Τα νευρα μου ειναι χαλια... Απο την μια παιρνω ελπιδες, απο την αλλη προσγειωνομαι αποτομα. Εχω αποφασισει να αφησω κ τον Σεπτεμβριι κ τον Οκτωβριο θα επισκεφτω τον γυναικολογο για εξετασεις, οδηγιες κλπ. Κ αν ερθει καποτε, μακαρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@glykoula καλημερα. Γιατι αφηνεις σεπτεμβριο οκτωβριο ετσι? γιατι δεν πας τωρα το σεπτεμβριο στο γιατρο σου? μην αφηνεις τους μηνες να περνουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η glykoula είπε:

Κοριτσια πραγματικα μου δινετε δυναμη! Κ εγω σαν εσενα ειμαι @Ε.Γ.Α., τα κραταω ολα μεσα μου κ μετα ξεσπαω, αλλα ξεσπαω πολυ ασχημα! Τελικα ουτε σημερα αδιαθετησα αλλα την περιμενω απο μερα σε μερα! Εκανα την Τεταρτη τεστακι κ ηταν αρνητικο, παλι!!! Τα νευρα μου ειναι χαλια... Απο την μια παιρνω ελπιδες, απο την αλλη προσγειωνομαι αποτομα. Εχω αποφασισει να αφησω κ τον Σεπτεμβριι κ τον Οκτωβριο θα επισκεφτω τον γυναικολογο για εξετασεις, οδηγιες κλπ. Κ αν ερθει καποτε, μακαρι...

Τι κύκλο εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνηθως 28 ημερων. Γενικα με τον κυκλο μου δεν εχω προβλημα, μονο μετα τη βιοχημικη αλλαξε για 4 μηνες. Εκανα τοτε καποιες ορμονολογικες εξετασεις, ολες καλες! Θα δω κοριτσια, θα προσπαθησω να ηρεμησω λιγες ημερες κ μετα με καθαρο μυαλο, ολα θα γινουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, καλημερα σας!!!!!!πως είστε? ???εγώ λέω να το ρίξω στην εργασιοθερεπεια!έτσι δε θα προλαβαίνω να σκέφτομαι γόνιμες και τετοια!!!!κι ότι γίνει! !!!

τι κάνετε εσείς? ???έχουμε καμία ανακοίνωση εγκυμοσύνης? ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η glykoula είπε:

συνηθως 28 ημερων. Γενικα με τον κυκλο μου δεν εχω προβλημα, μονο μετα τη βιοχημικη αλλαξε για 4 μηνες. Εκανα τοτε καποιες ορμονολογικες εξετασεις, ολες καλες! Θα δω κοριτσια, θα προσπαθησω να ηρεμησω λιγες ημερες κ μετα με καθαρο μυαλο, ολα θα γινουν.

Σε ποια μέρα του κύκλου έκανες το τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κοριτσάκια μου, καλημερα σας!!!!!!πως είστε? ???εγώ λέω να το ρίξω στην εργασιοθερεπεια!έτσι δε θα προλαβαίνω να σκέφτομαι γόνιμες και τετοια!!!!κι ότι γίνει! !!!

τι κάνετε εσείς? ???έχουμε καμία ανακοίνωση εγκυμοσύνης? ????

Κοριτσακι μου καλα θα κανεις!! Απλα μην το παρακανεις και κουραστει περισσοτερο απ'οτι πρεπει... 

Εγω ευτυχως δεν δουλευω σημερα...ειχα αυτο το υπεροχο τηλεφωνημα "δεν εχει πολλη δουλεια σημερα..οποτε μην κατεβεις!" 

Καο βρηκα ευκαιρια να διαβασω λιγο για την εξεταστικη που ερχεται..χιχιχ

Περιοδος ακομα τιποτα..αλλα δεν σκαω ακομα...ελπιζω για ενα ακομα θαυμα..και οι προσευχες μου να πραγματοποιηθουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσακι μου καλα θα κανεις!! Απλα μην το παρακανεις και κουραστει περισσοτερο απ'οτι πρεπει... 

Εγω ευτυχως δεν δουλευω σημερα...ειχα αυτο το υπεροχο τηλεφωνημα "δεν εχει πολλη δουλεια σημερα..οποτε μην κατεβεις!" 

Καο βρηκα ευκαιρια να διαβασω λιγο για την εξεταστικη που ερχεται..χιχιχ

Περιοδος ακομα τιποτα..αλλα δεν σκαω ακομα...ελπιζω για ενα ακομα θαυμα..και οι προσευχες μου να πραγματοποιηθουν! 

Όχι δεν θα το παρακανω! !!!!!???

Όπως έγινε το θαυμα με τη δουλειά έτσι θα γίνει και το θαυματακι με την κοιλίτσα! !!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Όχι δεν θα το παρακανω! !!!!!???

Όπως έγινε το θαυμα με τη δουλειά έτσι θα γίνει και το θαυματακι με την κοιλίτσα! !!!!????

❤❤❤ μακαρι❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά αρνητική η χοριακη,κάτω από 1,2 μου είπαν.πηγα σήμερα κ την εκανα γιατί είδα λίγα ροζ υγρά κ ήθελα να επιβεβαιωθω.δε μπορούσα να περιμένω ως τη Δευτέρα.τι να πω;εχω κανει τόσα τεστ κ πίστευα ότι ήξερα να τα διαβάζω.τόσο έξω έπεσα!λες κι είναι η πρώτη μου φορά!η καθυστέρηση συνεχίζεται κ τα συμπτώματα αύτα δε τα ξαναείχα πριν τη περίοδο.οτι να ναι!!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

Κορίτσια τελικά αρνητική η χοριακη,κάτω από 1,2 μου είπαν.πηγα σήμερα κ την εκανα γιατί είδα λίγα ροζ υγρά κ ήθελα να επιβεβαιωθω.δε μπορούσα να περιμένω ως τη Δευτέρα.τι να πω;εχω κανει τόσα τεστ κ πίστευα ότι ήξερα να τα διαβάζω.τόσο έξω έπεσα!λες κι είναι η πρώτη μου φορά!η καθυστέρηση συνεχίζεται κ τα συμπτώματα αύτα δε τα ξαναείχα πριν τη περίοδο.οτι να ναι!!!χαχα

Χαχα σε νιωθω... Υπομονη..τρωει φλασιες ο οργανισμος μας απ'οτι φαινεται...

Εγω απο το μεσημερι μια συνεχομενη ταση για εμετο...μια απεχθεια για ολα τα φαγητα...νιωθω οτι αν φαω θα κανω εμετο..πονοκεφαλους...αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 , μια ανακατωσουρα την εχω κι εγω αλλα μαλλον γιατι τρωω οτι να ναι τελευταια!!!!!!:roll::roll:

@MariaG1215 , ειχες κανει το clear blue? εχει βγαλει αρκετα ψευδως θετικα τεστ τον τελευταιο καιρο εδω στο φορουμ... υπαρχει περιπτωση για καθυστερημενη συλληψη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariaG1215 ασε λιγες μερες να περασουν και ξανακανε χοριακη...

Ρε Κοριτσια αυτο το εχω απορια: λεμε οτι η χοριακη κατω απο 5 ειναι αρνητικη... Ομως οταν ειναι στο 1,2 ή 2, δεν σημαινει οτι κατι γινεται? Πως το ερμηνευουμε αυτο?? 

Το απολυτο 0 ειναι σιγουρα αρνητικο, τα υπολοιπα μεχρι το 5, τι λεμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Κατερίνα21 , μια ανακατωσουρα την εχω κι εγω αλλα μαλλον γιατι τρωω οτι να ναι τελευταια!!!!!!:roll::roll:

@MariaG1215 , ειχες κανει το clear blue? εχει βγαλει αρκετα ψευδως θετικα τεστ τον τελευταιο καιρο εδω στο φορουμ... υπαρχει περιπτωση για καθυστερημενη συλληψη???

Αλήθεια λες;πρώτη φορά μου συμβαίνει!εχω κανει τόσα τεστ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες και κάνω πάντα αυτό κ πάντα πέφτει μέσα,οπως κ το ηλεκτρονικό.καθυστερημενη σύλληψη με τίποτα!ειναι σταθερος 27-28 ημερών ο κύκλος μου.εχει τύχει άλλη μια φορά να έχω μια εβδομάδα καθυστέρηση,μπορεί να έτυχε κ τώρα λόγω θάλασσας,τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 , την ίδια απορία έχω κι εγώ! 

@MariaG1215 , ναι αν δεις είναι αρκετές κοπέλες που το έπαθαν αυτό τις τελευταίες μέρες. ...μήπως είναι ελάττωματικη παρτίδα. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

@MariaG1215 ασε λιγες μερες να περασουν και ξανακανε χοριακη...

Ρε Κοριτσια αυτο το εχω απορια: λεμε οτι η χοριακη κατω απο 5 ειναι αρνητικη... Ομως οταν ειναι στο 1,2 ή 2, δεν σημαινει οτι κατι γινεται? Πως το ερμηνευουμε αυτο?? 

Το απολυτο 0 ειναι σιγουρα αρνητικο, τα υπολοιπα μεχρι το 5, τι λεμε?

Μπα δεν έχει νόημα μωρε!θα είχε δείξει!θεωρειται μηδενική.αστα κομμάτια κ μας ήρθαν λίγο τα πάνω κάτω γιατί ούτε εγω ήμουν ακόμα σε φάση κ λέγαμε πως έγινε γιατί προσέχουμε παρα πολύ γενικως,αλλά αν ερθες έστω κατα τύχη,καλοδεχουμενο! ο σύζυγος ομως, ομως είπα,δεν επιθυμεί τρίτο, αλλά θα του τη σκάσω που θα μου πάει!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Κατερίνα21 , την ίδια απορία έχω κι εγώ! 

@MariaG1215 , ναι αν δεις είναι αρκετές κοπέλες που το έπαθαν αυτό τις τελευταίες μέρες. ...μήπως είναι ελάττωματικη παρτίδα. ..

Αλήθεια;μπορεί να έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα,τι να πω!Σε ποιο θέμα είναι να μπω να διαβάσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariaG1215 είπε:

Μπα δεν έχει νόημα μωρε!θα είχε δείξει!θεωρειται μηδενική.αστα κομμάτια κ μας ήρθαν λίγο τα πάνω κάτω γιατί ούτε εγω ήμουν ακόμα σε φάση κ λέγαμε πως έγινε γιατί προσέχουμε παρα πολύ γενικως,αλλά αν ερθες έστω κατα τύχη,καλοδεχουμενο! ο σύζυγος ομως, ομως είπα,δεν επιθυμεί τρίτο, αλλά θα του τη σκάσω που θα μου πάει!?

Κάνε εσύ τα κόλπα σου και θα έρθει και το τρίτο! !!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κι εγω το ειχα διαβασει...

@Ε.Γ.Α. μας εχεις τακτοποιημενες ολες εε??? Εσυ τελικα αδιαθετησες?? Εχω χασει επεισοδια...

@MariaG1215 καντε τις αγαπουλες σας και το τριτο δεν θα αργησει!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariaG1215 είπε:

Αλήθεια;μπορεί να έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα,τι να πω!Σε ποιο θέμα είναι να μπω να διαβάσω;

Τώρα δε θυμάμαι ακριβώς αλλά το ειδα πολλές φορές....και στο θέμα εδώ νομίζω έχει ειπωθεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Χαχα σε νιωθω... Υπομονη..τρωει φλασιες ο οργανισμος μας απ'οτι φαινεται...

Εγω απο το μεσημερι μια συνεχομενη ταση για εμετο...μια απεχθεια για ολα τα φαγητα...νιωθω οτι αν φαω θα κανω εμετο..πονοκεφαλους...αυτα!

Εσυ εχεις πιθανοτητες για καθυστερημένη σύλληψη με τον άστατο κύκλο σου.εγω καμια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...