Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Μαρακι μου, δε θα μπω σ αυτή τη διαδικασία γιατί με αγχώνει όπως αυτή τη φορά. ...δε ξέρω γιατί δεν έγινε το θαυματακι!ήμουν σχεδον σίγουρη! ???Τα κορίτσια μου ήρθαν σε φάση που ούτε το περίμενα οπότε θα το αφήσω έτσι και τώρα. ..οποτε έρθει! Είμαι σίγουρη ότι από το πολύ άγχος δεν άφησε ο οργανισμός μου να γίνει η σύλληψη. ..ούτε στο πρώτο δεν είχα τόσο πολύ άγχος! Δε ξέρω γιατί. ...???

Άσχετα με το άγχος, εφοσον το θέλετε παρα πολύ, υπολογίζοντας τις γόνιμες θα έρθει πολύ πιο γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Μαρακι μου, δε θα μπω σ αυτή τη διαδικασία γιατί με αγχώνει όπως αυτή τη φορά. ...δε ξέρω γιατί δεν έγινε το θαυματακι!ήμουν σχεδον σίγουρη! ???Τα κορίτσια μου ήρθαν σε φάση που ούτε το περίμενα οπότε θα το αφήσω έτσι και τώρα. ..οποτε έρθει! Είμαι σίγουρη ότι από το πολύ άγχος δεν άφησε ο οργανισμός μου να γίνει η σύλληψη. ..ούτε στο πρώτο δεν είχα τόσο πολύ άγχος! Δε ξέρω γιατί. ...???

Τα ειχες υπολογίσει όλα;ήξερες γόνιμες κ ωορρηξία κ επαφή μέρα παρα μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

Τα ειχες υπολογίσει όλα;ήξερες γόνιμες κ ωορρηξία κ επαφή μέρα παρα μέρα;

Επαφή μέρα παρα μέρα όχι! Όλα τα άλλα ναι!☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενιωσα σημερα την αναγκη να σας γραψω. Επισημως κλεισαμε εναν χρονο προσπαθειων, με μονο αποτελεσμα μια βιοχημικη τον Οκτωβριο. Απο οτι φαινεται αυριο θα αδιαθετησω με δυο μερες καθυστερησης (μαλλον λογω μπανιων) κ το θετικο τεστ δεν ηρθε ακομη... Κουραστηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η glykoula είπε:

Ενιωσα σημερα την αναγκη να σας γραψω. Επισημως κλεισαμε εναν χρονο προσπαθειων, με μονο αποτελεσμα μια βιοχημικη τον Οκτωβριο. Απο οτι φαινεται αυριο θα αδιαθετησω με δυο μερες καθυστερησης (μαλλον λογω μπανιων) κ το θετικο τεστ δεν ηρθε ακομη... Κουραστηκα...

Γλυκούλα μου...μην απογοητεύεσαι! 

Πάρε δύναμη απ' όλες εμάς...όλες το ίδιο επιθυμούμε. Θα έρθει...και τότε όλα θα είναι αλλιώς.

Έχετε κάνει εξετάσεις; Ο γιατρός που σε παρακολουθεί τι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η glykoula είπε:

Ενιωσα σημερα την αναγκη να σας γραψω. Επισημως κλεισαμε εναν χρονο προσπαθειων, με μονο αποτελεσμα μια βιοχημικη τον Οκτωβριο. Απο οτι φαινεται αυριο θα αδιαθετησω με δυο μερες καθυστερησης (μαλλον λογω μπανιων) κ το θετικο τεστ δεν ηρθε ακομη... Κουραστηκα...

Κοριτσι μου...εμεις τον Μαιο κλεισαμε 2 χρονια προσπαθειων..δλδ μεχρι τωρα ειμαστε 2 χρονια και 3 μηνες.... Με μια αποβολη τον ιανουαριο...

Μην απογοητευεσαι απο τωρα...

Θετικη σκεψη και ολα θα ερθουν... Σκεψου οτι ολα για καποιον λογο γινονται...δεν θελω να το παιξω ξερολας...απλα κι εγω πολλες φορες εχω πει να τα παρατησω..εχω απογοητευτει..εχω κλαψει...αλλα παντα στο τελος κατι γινεται και παιρνω τα πανω μου....ερχεται σημαδι ξαφνικα...και κατι φτερουγιζει μεσα μου...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η glykoula είπε:

Ενιωσα σημερα την αναγκη να σας γραψω. Επισημως κλεισαμε εναν χρονο προσπαθειων, με μονο αποτελεσμα μια βιοχημικη τον Οκτωβριο. Απο οτι φαινεται αυριο θα αδιαθετησω με δυο μερες καθυστερησης (μαλλον λογω μπανιων) κ το θετικο τεστ δεν ηρθε ακομη... Κουραστηκα...

Γλυκουλα μου,σήμερα λόγω του ότι είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά και δεν έχω να μιλήσω σε κάποιον να με καταλάβει θα ήθελα να ήμασταν όλες μαζί, να τα λέγαμε ,να χαλαρωναμε λίγο. ..!!!!αφού δε γίνεται όμως σου λέω από δω όσο γίνεται να μην απογοητευεσαι. ...μη σκέφτεσαι για λίγο μέρες, ωορηξια κτλ....πηγαίνετε διακοπές και μη σκέφτεστε τίποτα αρνητικό! Και εκεί που δε θα το περιμένεις ξαφνικά θα δεις ένα σπορακι στον υπέρηχο! Δύο φορές μου έτυχε και τις δύο σε μήνες που δε μέτρησα ούτε γόνιμες ούτε ωορηξια ούτε πρόσεχα ούτε τίποτα! Νόμιζα ότι έτσι απλά θα ήταν και για το τρίτο! Ότι μια που θα το έλεγα και μια που θα γινόταν αλλά δεν είναι έτσι! Θα έρθει αυτό όταν είναι η κατάλληλη ώρα! !!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααααα βοηθεια!! Πριν απο λιγο ενιωσα τοσα υγρα..λεω ηρθε η ακατανομαστη... Και τελικα τιποτα.... Εχω αρχισει και λεω μηπως και εγινε καθυστερημενη συλληψη?? Ακομα και να αλλαζε ο κυκλος μου θα επρεπε να ειχα αδιαθετησει...35 μερες ηταν ο μεγλυτερος κυκλος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

@Ε.Γ.Α. εσυ τι επαθες τωρα??? Γιατι ετσι η ψυχολογια σου?? Λογω περιοδου???

 

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

@Ε.Γ.Α. εσυ τι επαθες τωρα??? Γιατι ετσι η ψυχολογια σου?? Λογω περιοδου???

 

Και αυτό που δεν περίμενα να με πειράξει τόσο αλλά και άλλα μικροπροβληματακια που σήμερα μου φαίνονται μεγάλα. ...

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσιααααααα βοηθεια!! Πριν απο λιγο ενιωσα τοσα υγρα..λεω ηρθε η ακατανομαστη... Και τελικα τιποτα.... Εχω αρχισει και λεω μηπως και εγινε καθυστερημενη συλληψη?? Ακομα και να αλλαζε ο κυκλος μου θα επρεπε να ειχα αδιαθετησει...35 μερες ηταν ο μεγλυτερος κυκλος μου...

Μπορεί και να έγινε καθυστερημένη σύλληψη. Συμβαίνουν και αυτά! !!!δεν κάνεις καμία ακόμα χοριακη?ή υπέρηχο? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

 

Και αυτό που δεν περίμενα να με πειράξει τόσο αλλά και άλλα μικροπροβληματακια που σήμερα μου φαίνονται μεγάλα. ...

 

Μπορεί και να έγινε καθυστερημένη σύλληψη. Συμβαίνουν και αυτά! !!!δεν κάνεις καμία ακόμα χοριακη?ή υπέρηχο? ???

Σκεφτομουν αυριο να παρω τον γιατρο..να κλεισω ραντεβου απο βδομαδα.... Σημερα ειμαι στην 35η μερα...  Και 14 μερες μετα τα καφε υγρα(αν αυτα ηταν υγρα ωορρηξιας)... Λογικα η χοριακη απο αυριο θα αυξηθει αν εγινε συλληψη?

Τι εχεις καλο μου εσυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θέλω να πέφτουμε. Βαθιές ανάσες και αύριο είναι μια καινούρια μέρα.

Κατερινακι μου και γη πιστεύω καλό θα ήταν να κάνεις ακόμα μια χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki μου...μη μου βαζεις ιδεες..δεν θα μπορεσω να κοιμηθω απο την αγωνια... 

Ας υποθεσουμε οτι ειμαι στην 35η μερα (ο μεγαλυτερος κυκλος μου), απο ποτε θα φανει η χοριακη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα μετά την εμφύτευση δείχνει η χοριακη. Εμένα είχε δείξει την 31 του κύκλου.

Επειδή βλέπω ότι σε τρώει...Η θα το αφήσεις λίγες μέρες ακόμααλλά θα προσπαθήσεις να μην το έχεις συνέχεια στο μυαλό σου ή θα κάνεις μια χοριακη ακόμα για να ηρεμήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Σκεφτομουν αυριο να παρω τον γιατρο..να κλεισω ραντεβου απο βδομαδα.... Σημερα ειμαι στην 35η μερα...  Και 14 μερες μετα τα καφε υγρα(αν αυτα ηταν υγρα ωορρηξιας)... Λογικα η χοριακη απο αυριο θα αυξηθει αν εγινε συλληψη?

Τι εχεις καλο μου εσυ???

Ναι να τον πάρεις! !!!η χοριακη αυξάνεται κατά την εμφυτευση οπότε τώρα θα δείξει! !!!θα σου έλεγα κι ένα τεστακι που είναι πιο εύκολο αλλά η χοριακη είναι πιο σίγουρη εξέταση! !!!

Εγώ γενικά δεν δείχνω τα συναισθήματα μου εύκολα και κάποια στιγμή σκάω όπως τώρα! !!!αλλά οκ θα μου περάσει! !!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ditaki είπε:

Κοίτα μετά την εμφύτευση δείχνει η χοριακη. Εμένα είχε δείξει την 31 του κύκλου.

Επειδή βλέπω ότι σε τρώει...Η θα το αφήσεις λίγες μέρες ακόμααλλά θα προσπαθήσεις να μην το έχεις συνέχεια στο μυαλό σου ή θα κάνεις μια χοριακη ακόμα για να ηρεμήσει.

Θα περιμενω λιγο ακομα... Αποκλειεται τοσο συντομα να εδειχνε η χοριακη..την δευτερα ηταν στο 0,01 και σε 4 μερες θα ηταν θετικη? Δεν νομιζω βρε κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ναι να τον πάρεις! !!!η χοριακη αυξάνεται κατά την εμφυτευση οπότε τώρα θα δείξει! !!!θα σου έλεγα κι ένα τεστακι που είναι πιο εύκολο αλλά η χοριακη είναι πιο σίγουρη εξέταση! !!!

Εγώ γενικά δεν δείχνω τα συναισθήματα μου εύκολα και κάποια στιγμή σκάω όπως τώρα! !!!αλλά οκ θα μου περάσει! !!!???

Αχ κοριτσι μου..χαλαρωσε!! Οι ορμονες σου τωρα χορευουν καλαματιανο... Προσπαθησε να ηρεμησεις...

Θα περιμενω αυτες τις μερες...και μεχρι τον υπερηχο θα δουμε....αυτος θα δειξει σι-γου-ρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αχ κοριτσι μου..χαλαρωσε!! Οι ορμονες σου τωρα χορευουν καλαματιανο... Προσπαθησε να ηρεμησεις...

Θα περιμενω αυτες τις μερες...και μεχρι τον υπερηχο θα δουμε....αυτος θα δειξει σι-γου-ρα!

Ναι παίζω με τα παιδιά και χαλαρωνω!!!!!αν μπορείς να κρατήθεις μέχρι τον υπερηχο!!!!αλλιώς κάνε! !!δε χάνεις τίποτα! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

@Κατερίνα21 θερμοκρασια εχεις μετρησει αλλο?

Μια φορα την μετρησα..νομιζα οτι ειχα πυρετο..ηταν 35,9... Αλλα δεν εχω κατσει να μετρησω συνεχομενα εναν ολοκληρο κυκλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γλυκουλα μου,σήμερα λόγω του ότι είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά και δεν έχω να μιλήσω σε κάποιον να με καταλάβει θα ήθελα να ήμασταν όλες μαζί, να τα λέγαμε ,να χαλαρωναμε λίγο. ..!!!!αφού δε γίνεται όμως σου λέω από δω όσο γίνεται να μην απογοητευεσαι. ...μη σκέφτεσαι για λίγο μέρες, ωορηξια κτλ....πηγαίνετε διακοπές και μη σκέφτεστε τίποτα αρνητικό! Και εκεί που δε θα το περιμένεις ξαφνικά θα δεις ένα σπορακι στον υπέρηχο! Δύο φορές μου έτυχε και τις δύο σε μήνες που δε μέτρησα ούτε γόνιμες ούτε ωορηξια ούτε πρόσεχα ούτε τίποτα! Νόμιζα ότι έτσι απλά θα ήταν και για το τρίτο! Ότι μια που θα το έλεγα και μια που θα γινόταν αλλά δεν είναι έτσι! Θα έρθει αυτό όταν είναι η κατάλληλη ώρα! !!????

@Ε.Γ.Α. καλημερα κ εγω στα 2 πρωτα κανενα προβλημα. Τωρα μετα απο μια παλλινδρομη τον φλεβαρη τα εχω δει ολα... Ψυχολογια στα πατωματα, δεν μενω εγκυος, τα σερπαφαρ δεν εκαναν τιποτα στη μικροτερη δοση βεβαια, περιοδος στις 42 μερες γενικα πολυ χαλια. Κ να σας πω κατι? ΝΙωθω οτι μετα την παλινδρομη οτι ολοι με κοιτανε στην κοιλια! Μπορει να ειναι η ιδεα μου , καταλαβαινω ομως οτι ολοι περιμενουν να τους πω ειμαι εγκυος. Οι μηνες περνανε χωρις να μενω και δυστυχως νομιζω οτι παιζει ρολο η ηλικια μου πια και δεν θα μπορεσω(38,5).

ψυχολογια στα πατωματα αλλα παιζω θεατρο σε ολους. το πρωτο πραγμα που κανω οταν ερχομαι γραφειο ειναι να μπω εδω για παρω δυναμη απο εσας. Φιλια σε ολες σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Διαβασα μηνυματα απογοήτευσης μαζεμένα. Μην το βάζετε κάτω! Με τη σωστή καθοδήγηση των γιατρών μας μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα. Ενημερωθείτε,διαβάστε, εγώ αυτό κάνω πάντα και με έχει βοηθήσει πολύ. Δεν έχω έρθει σε αυτήν την θέση προσπάθειας για μηνες,ομως ξέρω ότι θα το αντιμετώπιζα με ήρεμια κ σωστή ενημέρωση. @Κατερίνα21 φυσικά κ μπορεί να εχεις καθυστερημένη σύλληψη με τέτοιο κύκλο.μπες εδώ: http://www.imommy.gr/egkimosini/ygeia/article/6507/b-xoriakh-ti-einai-kai-ti-shmainei/ να διαβάσεις για την χοριακη κ μιλα με τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Θέλω ανεβασμένη διάθεση....Είναι παρασκευή πρωί, έρχεται ΣΚ, χρόνος με την οικογένεια μας, ξεκούραση....κυριακάτικο ωραίο φαγητό....

Πως ήμαστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...