Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Love ουτε εγω δυστυχως εχω fb.

Minime, μου φαινεται φοβερο να κοιμαται μονη της η μικρη σου-δε μου το εχει κανει ποτε!

Κοριτσια τα εχω παιξει σημερα.. Ολη την ημερα η μικρη εχει κοιμηθει μονο 2 ωρες! Τωρα την εχω αγκαλια κ το ματι γαριδα!!

Ελπιζω να κοιμηθει σερι ολο το βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Rosemary τα μωρά π βγάζουν γουλιες κ χρειάζεται να τα κρατάς αναγκαστικά αγκαλιά αρκετή ώρα είναι λογικό να μαθαίνουν να κοιμουνται στην αγκαλιά. Όσο για το πόσο κοιμήθηκε η μικρή σου σήμερα εμένα κοιμόταν έτσι από 20 ημερών μέχρι 3 μηνων. Σύνολο μιάμιση με δύο ώρες μέσα στη μερα. Ελπίζω να μη στο ξανά κάνει γτ είναι εξοντωτικό να μην κοιμάται όλη μέρα. Πραγματικά άκουγα για μωρά π ήταν μαμ κακα κ νανι, για μωρά που κοιμόταν 3 ώρες συνεχομενα μέσα στη μερα κ έλεγα αποκλείεται. Η δικιά μ ποτέ μα ποτέ δ κοιμήθηκε μέσα στη μερα τόσο. Έφθασε 6 μηνων για να κοιμηθεί πάνω από ωρα μέσα στη μερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Rosemary τα μωρά π βγάζουν γουλιες κ χρειάζεται να τα κρατάς αναγκαστικά αγκαλιά αρκετή ώρα είναι λογικό να μαθαίνουν να κοιμουνται στην αγκαλιά. Όσο για το πόσο κοιμήθηκε η μικρή σου σήμερα εμένα κοιμόταν έτσι από 20 ημερών μέχρι 3 μηνων. Σύνολο μιάμιση με δύο ώρες μέσα στη μερα. Ελπίζω να μη στο ξανά κάνει γτ είναι εξοντωτικό να μην κοιμάται όλη μέρα. Πραγματικά άκουγα για μωρά π ήταν μαμ κακα κ νανι, για μωρά που κοιμόταν 3 ώρες συνεχομενα μέσα στη μερα κ έλεγα αποκλείεται. Η δικιά μ ποτέ μα ποτέ δ κοιμήθηκε μέσα στη μερα τόσο. Έφθασε 6 μηνων για να κοιμηθεί πάνω από ωρα μέσα στη μερα. 

Ασε... Αρχισε κ η κριτικη απο τον περιγυρο... Εχεις κακομαθει το μωρο, εσυ το εμαθες συνεχεια αγκαλια, αστο να κλαιει για μαθει να καθεται κ μονο του κ αλλα τετοια...

Δηλ τι??? Να σκληραγωγησω μωρο 40 ημερων κ να το αφησω να πλανταζει???

Επισης τι οριζει καποιος "κακομαθημαινω"? Εγω το μωρο μου θελω να ξερει πως αν πονεσει, αν φοβηθει, ακομα κ αν βαρεθει, θα κλαψει κ θα ερθει η μαμα του.. Οχι να εχει μαθει πως δεν εχει νοημα να κλαψει γιατι κανεις δε θα ερθει ή να κοιμαται βαθια επειδη εξαντληθηκε απο το κλαμα.. Κ μαλιστα μου εκανε κριτικη κ ενα ζευγαρι που το 4χρονο τους τρωει 10 σοκολατες την ημερα γιατι κλαιει αν δε του δωσεις κ τσιριζει σε οποιο σπιτι ή καφετερεια κι αν βρεθει..

Το παιδι μου θα ακουσει κ τα "οχι" του οταν χρειαστει.

Ελπιζω σε λιγο καιρο που θα αρχιζει να παιζει να μην θελει τοση αγκαλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary ένα βρεφακι 40 ημερών δ μπορεί να κακομαθει. Ακόμη δ ξέρει που βρίσκεται. Δεν ξέρει καν ότι έχει βγει από την κοιλιά της μάνας του κ βιώνει πρωτόγνωρες καταστάσεις. Ακόμη κ η αίσθηση πείνας είναι δυσάρεστη για αυτό. Την καλύτερη συμβουλή μ την έδωσε ο παιδίατρος μου. Θα κάνεις ότι ικανοποιεί και ηρεμεί τ μωρο. Κούνημα, αγκαλιά, κτλ. Αν τ μωρο είναι ήρεμο είναι κ η μαμά. Η αγκαλιά δ έκανε κακο σε κανένα παιδί και μόνο ωφελεί έχει για την ανάπτυξη του. Να υπενθυμίσεις σε όλους αυτούς πως όλα τα μωρά δ είναι ιδια όπως κ οι ανάγκες τους. Μεγαλώνουν κ αλλάζουν τόσο γρήγορα στην τελική. Σκέψου κ τ αλλο όταν Εμείς θέλουμε να ηρεμήσουμε, να νιώσουμε ασφάλεια η έστω μια ένδειξη τρυφερότητας τρυπώνουμε στην αγκαλιά τ συντρόφου μας. Είναι δυνατόν αυτά που δ ξέρουν ακόμη τι τους γίνεται να μη θέλουν την αγκαλιά της μαμάς τους; κάθε μωρο είναι διαφορετικό. Μπορεί ένα επόμενο να μη ζητάει αγκαλιά, να αποκοιμιεται μόνο του κ να κάθεται με τις ωρες στο ριλαξ. Κάθε δυάδα μαμάς παιδιού είναι μοναδική. Θα κάνεις ότι ικανοποιεί εσένα κ τ μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μην μου λέτε για περίγυρο..κριτές και υποκριτές..Όλοι ξέρουν τι κάνεις λάθος εκτός απο σένα. Εσυ δεν το ξέρεις το παιδί σου. Οκ να μην το κακομαθω το μωρό, να μην το παίρνω αγκαλιά, να μην το ταΐσω όποτε πεινάει αλλα οταν θελω εγω για να μην μάθει όλο στο στήθος, να μην το κουνήσω για να κοιμηθεί, να μην το νανουρισω. Οκ ας τα πετάμε μόνα τους στην κούνια και να λεμε ΚΟΙΜΗΣΟΥ! Ας καταργήσουμε όλα τα αναπτυξιακά στάδια αγάπης και δεσίματος και αργότερα ας παραπονιομαστε, δεν με ακούει δε με σέβεται κλπ...

Κορίτσια μην ακούτε τίποτα μόνο αγάπη θέλουν τα παιδιά. 

Η μικρή όπως σας είπα χθες ηταν ανήσυχη. Η κορύφωση ήταν το βράδυ από τις 10 μεχρι 1. Θηλαζε, το άφηνε και σπαραζε. Τεντωνε και τα ποδαράκια οπότε σίγουρα την πονούσε η κοιλίτσα. Ίσως την πείραξε κάτι που έφαγα εγώ. Αφήστε δεν ήξερα τι να κάνω. Στη 1 έβαλα λευκούς ήχους μουσική και κοιμήθηκε αμέσως. Η μικρουλα μου κουραστηκε τοσο που ξύπνησε στις 8.30! Το πιστευετε; ξύπνησε όλο γέλια και χαρά! Έφαγε και κοιμήθηκε άλλη μια ωρίτσα περίπου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Αχ μην μου λέτε για περίγυρο..κριτές και υποκριτές..Όλοι ξέρουν τι κάνεις λάθος εκτός απο σένα. Εσυ δεν το ξέρεις το παιδί σου. Οκ να μην το κακομαθω το μωρό, να μην το παίρνω αγκαλιά, να μην το ταΐσω όποτε πεινάει αλλα οταν θελω εγω για να μην μάθει όλο στο στήθος, να μην το κουνήσω για να κοιμηθεί, να μην το νανουρισω. Οκ ας τα πετάμε μόνα τους στην κούνια και να λεμε ΚΟΙΜΗΣΟΥ! Ας καταργήσουμε όλα τα αναπτυξιακά στάδια αγάπης και δεσίματος και αργότερα ας παραπονιομαστε, δεν με ακούει δε με σέβεται κλπ...

Κορίτσια μην ακούτε τίποτα μόνο αγάπη θέλουν τα παιδιά. 

Η μικρή όπως σας είπα χθες ηταν ανήσυχη. Η κορύφωση ήταν το βράδυ από τις 10 μεχρι 1. Θηλαζε, το άφηνε και σπαραζε. Τεντωνε και τα ποδαράκια οπότε σίγουρα την πονούσε η κοιλίτσα. Ίσως την πείραξε κάτι που έφαγα εγώ. Αφήστε δεν ήξερα τι να κάνω. Στη 1 έβαλα λευκούς ήχους μουσική και κοιμήθηκε αμέσως. Η μικρουλα μου κουραστηκε τοσο που ξύπνησε στις 8.30! Το πιστευετε; ξύπνησε όλο γέλια και χαρά! Έφαγε και κοιμήθηκε άλλη μια ωρίτσα περίπου!

Αυτό ακριβώς κάνει κ η δικιά μου. Αλλά εγώ δίνω κ ξένο επειδή δεν έχω αρκετό γάλα. Εκεί που θηλάζει η πίνει από το μπιμπερο σταματάει τεντώνει τα πόδια και ουρλιάζει. Το θέμα είναι ότι εμένα δεν το εκανε αυτό, τις τελευταίες μέρες το κάνει. Από την αρχή δίνουμε το ίδιο γάλα, να την πειράζει κάτι που έχω φάει εγώ, ενώ δε θηλάζω αποκλειστικά??? Αύριο έχουμε παιδίατρο να δούμε τι θα μας πει. Πάντως κ μένα όταν την πιάνει μόνο με λευκούς ηχούς κοιμάται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο περίγυρος να τα κάνει στα δικά του παιδιά. Το παιδί έχει μανα και το ένστικτο αυτό λέει... Αυτό θα κάνεις! Εγώ πάλι έχω ένα παιδί που το βράδυ τρώει κοιμάται... άσχετα πόσες φορές θα ξυπνήσει.  Τουλάχιστον δεν κάθετε ξύπνιος... Αλλά τη μέρα μου αλλάζει τα φώτα.  Ούτε βόλτα με το καρότσι δε θέλει να πάει.  Όλη μέρα αγκαλιά... τρελός μαμακιας.  Αφού άλλος αν τον πάρει αγκαλιά κλαίει.  Ακόμα Κ ο πατέρας του! Βρήκα Κ το μάρσιπο οπότε κάνω τις δουλειές μου Κ αυτός αγκαλιά και κοιμάται... 

Προσπαθώ βέβαια να του μάθω να κοιμάται μόνος του.  Τον βάζω στο κρεβατάκι του Κ εγώ κάθομαι από έξω και του μιλάω... που και που πιάνει και κοιμάται! 

Βλέπω κάτι μαμάδες ντυμένες περιποιημένες με τα καρότσια έξω στις καφετέριες και στα μαγαζιά... Κ λέω θα το κάνω ποτέ εγώ αυτό;;; ο δικός μου άπαξ και ξεκινήσει να κλαίει πρέπει να γυρίσεις σπίτι... δε σταματάει με τίποτα! Και όχι μόνο δε σταματάει στο καρότσι... Ούτε και στην αγκαλιά! Ελπίζω μεγαλώνοντας να στρώσει αυτή η κατάσταση...

Εν τω μεταξύ πάλι μας έστειλαν δείγματα... περιττό να πω ότι έχω πιπιλες mam για 10 παιδιά και την κρέμα της frezyderm και τα κουτάκια με τη sudocream ... Για το συγκαμα...μεχρι να πάει φαντάρος θα μας στέλνουν διαφημιστικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maria6390 είπε:

Αυτό ακριβώς κάνει κ η δικιά μου. Αλλά εγώ δίνω κ ξένο επειδή δεν έχω αρκετό γάλα. Εκεί που θηλάζει η πίνει από το μπιμπερο σταματάει τεντώνει τα πόδια και ουρλιάζει. Το θέμα είναι ότι εμένα δεν το εκανε αυτό, τις τελευταίες μέρες το κάνει. Από την αρχή δίνουμε το ίδιο γάλα, να την πειράζει κάτι που έχω φάει εγώ, ενώ δε θηλάζω αποκλειστικά??? Αύριο έχουμε παιδίατρο να δούμε τι θα μας πει. Πάντως κ μένα όταν την πιάνει μόνο με λευκούς ηχούς κοιμάται...

Κορίτσια είναι πόνοι στο εντερακι τους οι γνωστοί κολικοί.  Το μωρό κάνει το σώμα του πίσω σαν τοξο .. κλαίει... τσιρίζει... στο τέλος τέλος αεριζεται... υπομονή... οι πρώτοι 3 μήνες είναι έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια είναι πόνοι στο εντερακι τους οι γνωστοί κολικοί.  Το μωρό κάνει το σώμα του πίσω σαν τοξο .. κλαίει... τσιρίζει... στο τέλος τέλος αεριζεται... υπομονή... οι πρώτοι 3 μήνες είναι έτσι. 

Μα παίρνουμε ήδη σταγόνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Maria6390 είπε:

Μα παίρνουμε ήδη σταγόνες...

Κ εμείς παίρνουμε... Και πάλι έχει πόνους. Κ εγώ του δίνω από την 20η ημέρα Κ γάλα για κολικούς 1 φορά τη μέρα και πάλι πονάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Κ εμείς παίρνουμε... Και πάλι έχει πόνους. Κ εγώ του δίνω από την 20η ημέρα Κ γάλα για κολικούς 1 φορά τη μέρα και πάλι πονάει 

Ναι κ μεις κ γάλα κ σταγόνες, απλά εμένα είχε σταματήσει να τεντώνεται κ να κλαει κ εδώ κ δύο μέρες μ το ξανακάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Maria6390 είπε:

Ναι κ μεις κ γάλα κ σταγόνες, απλά εμένα είχε σταματήσει να τεντώνεται κ να κλαει κ εδώ κ δύο μέρες μ το ξανακάνει.

Κ εγώ στην αρχή που του έδινα είχα βρει την ησυχία μου.  Το έλεγα Κ όλας... άλλο παιδί είχε γίνει.  Αλλά βλέπω πάλι τον πιάνουν τώρα... λιγότερη ώρα, αλλά πάλι έχει πονακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Αχ μην μου λέτε για περίγυρο..κριτές και υποκριτές..Όλοι ξέρουν τι κάνεις λάθος εκτός απο σένα. Εσυ δεν το ξέρεις το παιδί σου. Οκ να μην το κακομαθω το μωρό, να μην το παίρνω αγκαλιά, να μην το ταΐσω όποτε πεινάει αλλα οταν θελω εγω για να μην μάθει όλο στο στήθος, να μην το κουνήσω για να κοιμηθεί, να μην το νανουρισω. Οκ ας τα πετάμε μόνα τους στην κούνια και να λεμε ΚΟΙΜΗΣΟΥ! Ας καταργήσουμε όλα τα αναπτυξιακά στάδια αγάπης και δεσίματος και αργότερα ας παραπονιομαστε, δεν με ακούει δε με σέβεται κλπ...

Κορίτσια μην ακούτε τίποτα μόνο αγάπη θέλουν τα παιδιά. 

Η μικρή όπως σας είπα χθες ηταν ανήσυχη. Η κορύφωση ήταν το βράδυ από τις 10 μεχρι 1. Θηλαζε, το άφηνε και σπαραζε. Τεντωνε και τα ποδαράκια οπότε σίγουρα την πονούσε η κοιλίτσα. Ίσως την πείραξε κάτι που έφαγα εγώ. Αφήστε δεν ήξερα τι να κάνω. Στη 1 έβαλα λευκούς ήχους μουσική και κοιμήθηκε αμέσως. Η μικρουλα μου κουραστηκε τοσο που ξύπνησε στις 8.30! Το πιστευετε; ξύπνησε όλο γέλια και χαρά! Έφαγε και κοιμήθηκε άλλη μια ωρίτσα περίπου!

Xορτασε υπνο η μπουμπουκα!! Ισως την επιασε κανενας κολικος. Εμενα χθες την ημερα ηταν το ματι της γαριδα αλλα τη νυχτα απο της 11 μεχρι της 9 ξυπνησε μα φαει μονο για 15 λεπτακια στις 5!!

Συμφωνω σε ο,τι λες!! Ασε που αν ενα παιδι νιωθει οτι απο μικρο το "απορριπτουν" οι γονεις του ή οτι δεν ειναι διπλα του σε ο,τι χρειαστει-ακομη κ σε μια βλακεια, θα γινουν ενηλικες με ανασφαλειες. Ενω ενα παιδι με αγαπη κ σιγουρια θα μεγαλωσει εχοντας αυτοπεποιθηση κ επικοινωνια με τους γονεις του!

Εν τω μεταξυ, αυτοι που τα λεν αυτα, ειναι συνηθως οι ιδιοι που λεν οτι ενα χαστουκακι δε βλαπτει κλπ.. Δεν εχω δει ποτε παιδι που οι γονεις του του φωναζουν σαν αγριανθρωποι ή το μαλωνουν παρα πολυ να ειναι ησυχο κ συγχρονως κοινωνικο. Ή θα κανει σαν παλαβο οπου παει κ δε θα ακουει κουβεντα ή θα ειναι ησυχο σε ανησυχητικο βαθμο απο τον φοβο κ την ανασφαλεια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Maria6390 είπε:

Ναι κ μεις κ γάλα κ σταγόνες, απλά εμένα είχε σταματήσει να τεντώνεται κ να κλαει κ εδώ κ δύο μέρες μ το ξανακάνει.

Μη περιμενεις οι σταγονες να κανουν θαυματα.. Εμας ολα αυτα ξεκινησαν απο πολυ νωρις.. Απο την 2η βδομαδα ειχαμε κολικου, εμετους, βογγητα μετα το φαγητο.. Τα παντα προσεχα απο διατροφη.. Τωρα ειμαστε 42 ημερων κ εδω κ 10 μερες το παιδι εχει γινει αλλο παιδι.. Βεβαια παλι κλαιει αλλα για αγκαλιες κ σπανια θα κλαψει σπαρακτικα (κ αυτο λιγα λεπτα). Βογγητα κ εμετους δεν εχουμε πλεον καθολου κ οι γουλιες εχουν μειωθει παρα πολυ!!

Κανε υπομονη κ θα φτιαξει.

Lini, ουτε εγω δεν μπορω να παω για καφε με την μικρη αν κ ηρεμει στις βολτες.. Ετσι κ σταματησω ομως το καροτσι θα πλανταξει...

Χθες την εβαλα στο γυμναστηριο κ κάπως παρατηρουσε τα παιχνιδια κ ακουγε τους ηχους. Εκατσε 15 λεπτα περιπου να τα κοιταει (φοβερη εξεληξη αυτο για εμας)! Σημερα της ανοιξα το παιχνιδι πανω απο το κρεβατακι της κ το παρατηρουσε που γυρνουσε αλκα εκλαψε μετα απο λιγα λεπτα.. Ελπιζω οταν θα αρχισει να βρισκει ενδιαφερον στα παιχνιδια να μην εχει αναγκη την τοση αγκαλια γιατι ποναει το σωμα μου πια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ευτυχώς στη βόλτα κάθεται κ συνήθως κοιμάται..Σήμερα είναι παλι το καλο παιδάκι που ξέρουμε. Μίλησα με τον παιδίατρο μου είπε ίσως να ήταν απο τη μαγιονεζα που έφαγα. Ίσως όμως να είναι κ κολικος. Να δω αν το πάθει κ σήμερα θα μου πει θα κάνουμε. Έκλεισα και ραντεβού για υπέρηχο ισχίων στις 27 στο Ιασώ παίδων. Είχαμε παρει το εξτρα πακετο εξετάσεων οταν γέννησα και θα παμε εκει να το κάνουμε μετα το πρώτο εμβόλιο που είναι στις 23..άγχος που το έχω για το εμβόλιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!!

κριμα π δν εχετε φεις οι περισσοτερες...

εγω σμρ ειμαι ν σκασω,κ κουτουλαω απο τν νυστα...γνκ αυτες τς 2τελευταιες μερες ειμαι πολυ χαλια...

κ δν ξερω αν ειναι τυχαιο ή οχι,αλλα κ τ κοριτσακι μ ειναι τερμα ανησυχο κ ολο εκλαιγε(δν εκανε μπουνιτσες,δν τιναζε κ μαζευε ποδαρακια) τν παιρναμε αγκαλια κ παλι δν ηρεμουσε αμεσως..κοιμηθηκε σερι 4ωρες ηρεμη στο κρεββατι μας κ τωρα κοιμαται στην αγκαλια μ μια ωρα περιπου...

κ εχω κ απο πανω μ τν πεθερα μ ν μ ρωταει ολη τν ωρα γτ κλαιει κ φυσικα τ ν κανω ή τ μπορει ν φταιει καθως αυτη ξερει ενω εγω οχι...!!!!ηταν αρρωστη κ ενω ημουν στην μαμα μ εβαλαν ν ερθω εδω,κ μ ζηταει κ τ ρεστα γτ δν ηθελα ν ερχεται σ επαφη μ τν μπεμπα,υποστηριζοντας απλα πως τν πειραξε τ κρεας π εφαγε κ πως ο γιατρος δν θ τς κανει κατι κ οτι σιγουρα δν εχει ιωση... ειμαι χαλια κ ο αντρας μ μ καταλαβαινει αλλα κ δν μπορει ν κανει κ πολλα..

μ ειπε κ τ θεικο"σ λαχταρουσα π σ λαχταρουσα 40μερες π ησουν μακρυα σ λαχταραω κ τωρα π εισαι εδω στο σπιτι"..

οχι πειτε μ ειμαι καπου λαθος; δλδ ν παιξουμε κορωνα γραμματα τν υγεια τ παιιδιου;ουτε δυο μηνων δν ειναι ακομη!!

κ σμρ πηρε τ φαγητο κ πηγε κ εφαγε στο δωματιο της!  Εχω κουραστει πολυ... σκεφτειτε πως τν κυριακη τ πασχα πηγα τν μικρη στην μαμα μ κ βγηκα εξω,κ πιπιλαγε ολη τν ωρα τν αντρα μ κ παιρνει τ παιδι κ φευγει οποτε θελει... ενω ο αντρας μ δουλευε τν αλλη μερα κ ειχαμε συμφωνησει πως εγω θ φυγω κ θ βγω εξω(μ τ αδερφια μ κ κοινους φιλους)κ μετα ο αντρας μ μ ελεγε αντε ελα τωρα κ θελω κ εγω τν μπεμπα κ τετοια..αυτα ειναι απο τ δικα τς λογια γτ εκεινος ηξερε πως θ γυριζα μετα απο 2μερες... ενω εκεινη εμαθε πως θ φευγαμε τν ωρα π εβαζα τν μπεμπα στο αμαξι..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ζαλισα μ ολο αυτο τ ποστ!!

ασχετο αλλα σας ζηλευω πολυ,μπορει η μικρη μ ν ειναι ησυχη γενικα εκτος απο αυτες τς δυο μερες, δν κοιμαται τ βραδυ πανω απο 5 ωρες..ποτε!!!φυσικα ουτε κ τν μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλή η ζωή με το μωρό... Αλλά από Δευτέρα ξεκινάω δουλειά και το περιμένω πως και πως... Είναι ο μόνος τρόπος για να ξεκουραστώ. Θα ζητήσω από το αφεντικό μου για 1 χρόνο να πηγαίνω 4ωρο ...ελπιζω να συμφωνήσει.  Θα τον αφήνω στις γιαγιάδες, πενθήμερο δουλεύω...αντε να νιώσω λίγο γυναίκα. Εσείς θα πάρετε το 6μηνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια καλή η ζωή με το μωρό... Αλλά από Δευτέρα ξεκινάω δουλειά και το περιμένω πως και πως... Είναι ο μόνος τρόπος για να ξεκουραστώ. Θα ζητήσω από το αφεντικό μου για 1 χρόνο να πηγαίνω 4ωρο ...ελπιζω να συμφωνήσει.  Θα τον αφήνω στις γιαγιάδες, πενθήμερο δουλεύω...αντε να νιώσω λίγο γυναίκα. Εσείς θα πάρετε το 6μηνο;

Εγω Lini μου δεν εχω κοντα γιαγιαδες κ παππουδες οποτε αναγκαστικα... Ηδη αγχωνομαι για το τι θα κανω οταν τελειωσει το 6μηνο..

Παντως δυσκολευομαι πολυ που ειναι μακρια οι δικοι μου.. Υπαρχουν μερες που τρωω για μεσημερι τοστ επειδη δεν προλαβαινω να μαγειρεψω.. Κ ο αντρας μου χιλια κομματια..!

Απο την αλλη βδομαδα θα φερνω κ γυναικα στο σπιτι γιατι πραγματικα με το ζορι προλαβαινω να κανω ενα φαι κ να σιδερωσω τα ρουχα του μωρου-αφιστε που ποτε δεν ημουν κ καμια νοικοκυρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει από τώρα να βρεις την κοπέλα που θα το κρατάει... Αλλιώς βρεφονηπιακό σταθμό.  Δεν έχεις άλλη λύση.  Φυσικά Κ εγώ αν δεν είχα χέρια το 6 μηνο θα επερνα είναι αναγκαστικό για σένα. 

@Rosemary Μάρσιπο έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω μάρσιπο μέι τάι την έβαλα μια φορά για λίγο να το δοκιμάσω. Βόλτα δεν έχουμε πάει για να δω αν της αρέσει..

Κατερίνα εννοείται προέχει η υγεία του παιδιού..υπομονή κορίτσι μου, είναι περίεργη και δύσκολη κατάσταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Πρέπει από τώρα να βρεις την κοπέλα που θα το κρατάει... Αλλιώς βρεφονηπιακό σταθμό.  Δεν έχεις άλλη λύση.  Φυσικά Κ εγώ αν δεν είχα χέρια το 6 μηνο θα επερνα είναι αναγκαστικό για σένα. 

@Rosemary Μάρσιπο έχεις; 

Εχω το babasling αλλα δε με βολευει κ πολυ... Ισως δεν το βαζω κ σωστα.. Εσυ εχεις καποιο που σε βολεψε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα το μάρσιπο και τον είχα βάλει 1 φορά και εκλαιγε ... Έτσι τον έβαλα στο συρτάρι.  Τελικά επειδή δεν πήγαινε άλλο η κατάσταση έστειλα μνμ στην κοπέλα που τον αγόρασα... Η οποία μέσα από φωτογραφίες που της έστειλα όπως το φορούσα... με διόρθωσε. Κ τελικά περνάμε ώρες ατελείωτες με το μάρσιπο Κ εγώ κάνω όλες τις δουλειές μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Εχω το babasling αλλα δε με βολευει κ πολυ... Ισως δεν το βαζω κ σωστα.. Εσυ εχεις καποιο που σε βολεψε??

Mei tai έχω Κ εγώ.  Βολεύει και παρά πολύ μάλιστα! Αυτός ο babasling δεν ξέρω αν βολεύει για δουλειές σπιτιού. 

Να φανταστείς σήμερα σιδέρωμα 3 πλυντήρια.  Άπλωσα 1 πλυντήριο. Μαγείρεψα. Έφαγα εγώ σαν άνθρωπος.  Έπλυνα τα πιάτα.  Δούλεψα στον υπολογιστή.  Τον έβγαλα στο μπαλκόνι κανα μισάωρο. .... Και όλα αυτά με το μάρσιπο.  Άλλες μέρες δεν έκανα ούτε τα μισά.  Εχθές που τον είχα πάλι στο μάρσιπο έβαλα ηλεκτρική και σφουγγάρισμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lini είπε:

Mei tai έχω Κ εγώ.  Βολεύει και παρά πολύ μάλιστα! Αυτός ο babasling δεν ξέρω αν βολεύει για δουλειές σπιτιού. 

Να φανταστείς σήμερα σιδέρωμα 3 πλυντήρια.  Άπλωσα 1 πλυντήριο. Μαγείρεψα. Έφαγα εγώ σαν άνθρωπος.  Έπλυνα τα πιάτα.  Δούλεψα στον υπολογιστή.  Τον έβγαλα στο μπαλκόνι κανα μισάωρο. .... Και όλα αυτά με το μάρσιπο.  Άλλες μέρες δεν έκανα ούτε τα μισά.  Εχθές που τον είχα πάλι στο μάρσιπο έβαλα ηλεκτρική και !!!!

Δε βολευει καθολου για δουλειες. Βολευει βεβαια πολυ στον θηλασμο κ στο να κοιμηθει το παιδι πολυ ωρα, αν πχ εισαι εξω.. Επιδης επειδη ειναι ολο το βαρος στον ενα ωμο, ειναι κ κουραστικος. Σε λιγες μερες ομως θα μου φερει μια φιλη μου το δωρο της που ειναι μαρσιπος trico slen κ μοιαζει πολυ με τον δικο σας αλλα ειναι πιο ελαστικος νομιζω-ελπιζω να με βολεψει!!

Σημερα η μικρη κοιμαται απο της 9 κι εμενα δε με πιανει υπνος!!! Τετοιες ευκαιριες δ πρεπει να χανονται..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...