Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

χρονια πολλα!!χριστος ανεστη!! Εμεις ολες αυτες τ σμερες εχουμε βγει βολτες εκτος τς μ.πεμπτης λογω καιρου..στη βολτα κ ξυπναιε κ κοιμαται,αλλα δν γκρινιαζει...  ανασταση πηγαμε γτ κρατησε η μαμα μ τν μπεμπα..κ σμρ μετα απο τοσους μηνες βγηκα εεξω..τωρα γυρισα σπιτι..η τελευταια μ νυχτερικη κ κλαμπιστικη εξοδος ηταν 17/6...

αα καναμε κ σεξ επιτελους(παρακουσαμε τν γιατρο κ περασαν λιγοτερες απο 10π μας ειχε πει,κοριτσια εγω ηθελα σαν τρελη χαχχαχ,δν ξερω γτ)...τλκ δν πονεσα απλα ειχα μια μικρη ενοχληση καπου καπου αλλα δν πτοηθηκανε..αλλα δν καναμε κ ακραια πραγματα... ελπιζω ν ειστε ολες σας καλα!!!

Kαλημερααα!! Πωπω, ποσο τυχαιρη εισαι?? Εγω περιμενω πως κ πως να ερθει η μαμα μου (μενει πολυ μακρια δυστυχως) για να παμε κ εμεις μια μπαροτσαρκα!!

Ανασταση πηγαμε στα πεθερικα μου κ μονο κλαιγαμε!! Χθες παλι, μονο γελαγαμε!!

σημερα μου κοιμηθηκε 7ωρο (10 με 5), στις 5 τη θηλασα κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 9!! Θα μας τρελανει η μικρη.. Μια ξυπναει καθ 1 ωρα την νυχτα κ μια λιωνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 ώρες, ο/η Minime είπε:

Χρόνια πολλά Χριστός ανέστη!Ευχομαι υγεια και πολύ πολύ αγάπη!πως περάσατε κορίτσια;εμείς σπίτι..Από τις 10 με πήρε ο ύπνος γιατί κοιμήθηκε και η μικρή και με ξυπνησε ο άντρας μου με χίλια ζόρια για την ανάσταση! 

Να κάνουμε και λίγο κουτσομπολιο! Η οικονομακου γέννησε την ίδια μέρα με μένα..Θέλετε να μου πειτε που βρίσκει το κουράγιο-χρονο για ταξίδια, λαμπάδες και ξενύχτια..;

Εσείς πως το ζησατε;

Μαλλον θα εχει 2-3 προσωπικες μαιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

σημερα μου κοιμηθηκε 7ωρο (10 με 5), στις 5 τη θηλασα κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 9!! Θα μας τρελανει η μικρη.. Μια ξυπναει καθ 1 ωρα την νυχτα κ μια λιωνει!!!

Εμένα το πεσσοτερο που έχει κοιμηθεί είναι 3 ώρες και 45 λεπτά..καθημερινά τη νυχτα ξυπναμε στο 2ωρο(αφού μας πιάσει ο υπνος)..

Το καλό με μας είναι ότι δεν κλαίμε..εννοώ γοερά..Τα 2λεπτα ψευτοκλαματα 3 φορές τη μέρα δε τα μετραω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια! Εμείς εχθές κοιμηθήκαμε από τις 4-9 και 10- 4 ... μιλάμε για 11 ωρες σχεδόν σερί!!! Κ μετά ξυπνησαμε  4-5-7-9-11 και ακόμη παλεύουμε να κοιμηθούμε... με τέτοια ηρεμία εχθές και στο αρνί... λες και το κάνει επίτηδες μπροστά στον κόσμο για να λένε μα τι γλυκό μωράκι είναι αυτό; Κ από τα ξημερώματα με έχει τρελάνει! Αύριο πάμε για το πρώτο μας εμβόλιο! Ελπίζω η παρενέργεια να είναι υπνηλία! (Προσευχές κανώ δλδ)! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minime είπε:

Εμένα το πεσσοτερο που έχει κοιμηθεί είναι 3 ώρες και 45 λεπτά..καθημερινά τη νυχτα ξυπναμε στο 2ωρο(αφού μας πιάσει ο υπνος)..

Το καλό με μας είναι ότι δεν κλαίμε..εννοώ γοερά..Τα 2λεπτα ψευτοκλαματα 3 φορές τη μέρα δε τα μετραω!

2 λεπταααα??? Εμενα χθες πχ που ειπα θεε μου τι ησυχη που ειναι εκλαψε κανα μισαωρο κ μου φανηκε τιποτα!! Τις μερες που κλαιει ο χρονος σταματα!!! Μιλαμε για ωρες!!!

Επισης σημερα πχ που δεν εχει κλαψει σχεδον καθολου, την εχω σχεδον συνεχεια αγκαλιτσα. Στο καλαθακι της καθεται μονο οταν κοιμαται. Εσας τα παιδακια σας το κανουν αυτο?? Αν την αφησω απο την αγκαλια μου κλαιει.. Το πολυ καμια ωρα την ημερα να ξαπλωνει μονη της κ να κουναει χερακια απο χαρα... Εχω κανει μπρατσα μιλαμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lini είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια! Εμείς εχθές κοιμηθήκαμε από τις 4-9 και 10- 4 ... μιλάμε για 11 ωρες σχεδόν σερί!!! Κ μετά ξυπνησαμε  4-5-7-9-11 και ακόμη παλεύουμε να κοιμηθούμε... με τέτοια ηρεμία εχθές και στο αρνί... λες και το κάνει επίτηδες μπροστά στον κόσμο για να λένε μα τι γλυκό μωράκι είναι αυτό; Κ από τα ξημερώματα με έχει τρελάνει! Αύριο πάμε για το πρώτο μας εμβόλιο! Ελπίζω η παρενέργεια να είναι υπνηλία! (Προσευχές κανώ δλδ)! 

 

Πωωω!! Κι εγω το σκεφτομουν αυτο?? Οσες φορες πηγαμε στα πεθερικα μου, η μικρη αγγελουδι!! Στο σπιτι βαραγε 5ωρες τσιριδες!! Θα νομιζουν οτι διογκωνουμε την κατασταση..! Την ανασταση ομως που πηγαμε βραδυ στα πεθερικα, του εδωσε κ καταλαβε!! Τα ειδαν ολα οι παπουδες!!!!

Ποιο εμβολιο θα τις κανεις?? Γιατι κυκλοφορουν 5απλα, 6απλα κλπ... Δεν εχω ρωτησει ακομα τη γιατρο μου πιο θα κανουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Πωωω!! Κι εγω το σκεφτομουν αυτο?? Οσες φορες πηγαμε στα πεθερικα μου, η μικρη αγγελουδι!! Στο σπιτι βαραγε 5ωρες τσιριδες!! Θα νομιζουν οτι διογκωνουμε την κατασταση..! Την ανασταση ομως που πηγαμε βραδυ στα πεθερικα, του εδωσε κ καταλαβε!! Τα ειδαν ολα οι παπουδες!!!!

Ποιο εμβολιο θα τις κανεις?? Γιατι κυκλοφορουν 5απλα, 6απλα κλπ... Δεν εχω ρωτησει ακομα τη γιατρο μου πιο θα κανουμε..

Δεν ξέρω πραγματικά.  Αύριο θα σας πω. Μου τα είχε αναφέρει την προηγούμενη φορά αλλά τα ξέχασα.  Εγώ έτσι με τη μάνα μου... της έλεγα το παιδι είναι δύσκολο και δε με πίστευε μέχρι που ήρθε κ έμεινε μαζί μας 3 μέρες και δεν προλαβαινε να χτενιστει το πρωι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Επισης σημερα πχ που δεν εχει κλαψει σχεδον καθολου, την εχω σχεδον συνεχεια αγκαλιτσα. Στο καλαθακι της καθεται μονο οταν κοιμαται. Εσας τα παιδακια σας το κανουν αυτο?? Αν την αφησω απο την αγκαλια μου κλαιει.. Το πολυ καμια ωρα την ημερα να ξαπλωνει μονη της κ να κουναει χερακια απο χαρα... Εχω κανει μπρατσα μιλαμε!!

Εμένα το κάνει αλλά όχι παντα..συνήθως απογευματινες ωρες..πχ την έχει πάρει ο ύπνος στο θηλασμό..Την κραταω κανα 10λεπτο(με τη λογικη να την πιάσει καλά ο ύπνος )και με το που την ξαπλώνω ξυπνάει και γκρινιάζει..

Όταν δεν θέλει να κοιμηθεί αλλά είναι ήρεμη..Την βάζω στο γυμναστήριο απέναντι από την τηλεόραση στον καναπέ και λίγο οι ήχοι λίγο τα παιχνίδια πάνω από το κεφάλι της κουναει χερακια ποδαρακια και έχει τύχει να την πάρει και ο ύπνος μετά..

Αύριο θα πάμε να πάρουμε relax..Όταν μένει ξύπνια την ημέρα να την βάζω εκεί να κάθεται..Για να δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Minime είπε:

Εμένα το κάνει αλλά όχι παντα..συνήθως απογευματινες ωρες..πχ την έχει πάρει ο ύπνος στο θηλασμό..Την κραταω κανα 10λεπτο(με τη λογικη να την πιάσει καλά ο ύπνος )και με το που την ξαπλώνω ξυπνάει και γκρινιάζει..

Όταν δεν θέλει να κοιμηθεί αλλά είναι ήρεμη..Την βάζω στο γυμναστήριο απέναντι από την τηλεόραση στον καναπέ και λίγο οι ήχοι λίγο τα παιχνίδια πάνω από το κεφάλι της κουναει χερακια ποδαρακια και έχει τύχει να την πάρει και ο ύπνος μετά..

Αύριο θα πάμε να πάρουμε relax..Όταν μένει ξύπνια την ημέρα να την βάζω εκεί να κάθεται..Για να δούμε! 

Καλημεραα!!

Εμενα δε θελει ουτε το ριλαξ!! Εχω κι εγω γυμναστηριο αλλα δεν το εχω βγαλει ακομα απο το κουτι.. Δε νομιζω να το καταλαβαινει ακομα..!

Σημερα 40ισαμε!!!

Αααχ... μου ξυπνησε 3 τη νυχτα κ εκλαιγε μιαμιση ωρα.. Ειμαι κομματια.. Θα παμε μια τεραστια βολτα σημερα, να ξελαμπηκαρω γιατι δε με βλεπω καλα..

Εγω εχω εξαντληθει αρκετα κ εχω ρεψει. Ισως φταιει κ ο θηλασμος αλλα δε φτανει που εχασα ολα τα κιλα της κυησης (ενω ηθελα να κρατηαω 2-3), απο την κουραση φαινομαι σαν πρεζακι..

Κατα τα αλλα ομως η μπουμπουκα μου ειναι σπιρτο κ με κανει κ λιωνω!!! Πριν 3 μερες μου εβγαλε κ την πρωτη τσιριδα χαρας μαζι με το γελακι της!!! Πεθανα!! Οταν ξυπναει μου χαμογελαει συνεχεια!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι?? Καθε ποτε αλλαζετε πανα?? Εγω αλλαζω παντα πριν το θηλασμο (δηλ χοντρικα ανα 3ωρο). Οποτε αλλαζω εχει κανει κ κακακια.. Μονο τη νυχτα που μπορει να κοιμηθει πιο πολυ, την αλλαζω μολις ξυπνησει κ συνηθως δεν κανει τοσα κακα τη νυχτα.. Μηπως θα επρεπε να την αλλαζω συχνοτερα (πχ αν μου κατουρησει μιση ωρα μετα τον θηλασμο). Παντως η περιοχη ειναι πολυ καθαρη κ υγιης (βεβαια της βαζω συνεχεια κρεμουλα)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι?? Καθε ποτε αλλαζετε πανα?? Εγω αλλαζω παντα πριν το θηλασμο (δηλ χοντρικα ανα 3ωρο). Οποτε αλλαζω εχει κανει κ κακακια.. Μονο τη νυχτα που μπορει να κοιμηθει πιο πολυ, την αλλαζω μολις ξυπνησει κ συνηθως δεν κανει τοσα κακα τη νυχτα.. Μηπως θα επρεπε να την αλλαζω συχνοτερα (πχ αν μου κατουρησει μιση ωρα μετα τον θηλασμο). Παντως η περιοχη ειναι πολυ καθαρη κ υγιης (βεβαια της βαζω συνεχεια κρεμουλα)..

Εγώ άλλαζα κάθε 2 ωρο... Πριν το φαγητό.  Μετά το μήνα έπαψε να κάνει κακα κάθε μέρα... κάνει κάθε 3 ημέρες.  Του αλλάζω κάθε 4 ωρες πάνα. Το βράδυ του αλλάζω στις 6 ωρες. Αλλά εσείς με τα κορίτσια σίγουρα πρέπει να προσέχετε περισσότερο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του κάναμε σήμερα το πρώτο εμβόλιο.  Είναι 6πλο... εντάξει έκλαιγε ο μικρούλης. Μου ράγισε την καρδιά. Τώρα κοιμόμαστε.  Οι αντιδράσεις είναι πυρετός... Μπορεί και ατονία... Μπορεί και τρομερό κλάμα... ακόμα δεν έχω ενδειξεις για κάτι από τα παραπάνω.  Έχει φτάσει 5300. 

Μιλάμε τόσο κλάμα ... ακόμα ακούω τη φωνούλα του στα αυτιά μου.  Αφού όταν γυρίσαμε στο σπίτι Κ ήθελα να του βγάλω τα ρούχα για να του βάλω τις πυτζάμες για να κοιμηθούμε το μωρό φοβήθηκε και νόμιζε πάλι κάτι θα του κάνουμε και εκλαιγε, ενώ του αρέσει να είναι χωρίς ρούχα.  Ουφ! Πάει πέρασε κ αυτο! Εν τω μεταξύ μου στείλανε Κ από το Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού ότι δεν έφτασε το δείγμα για τις εξετάσεις και θέλουν πάλι δείγμα από τη φτέρνα του παιδιού.  ? σας έτυχε μήπως Κ εσάς;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι?? Καθε ποτε αλλαζετε πανα?? Εγω αλλαζω παντα πριν το θηλασμο (δηλ χοντρικα ανα 3ωρο). Οποτε αλλαζω εχει κανει κ κακακια.. Μονο τη νυχτα που μπορει να κοιμηθει πιο πολυ, την αλλαζω μολις ξυπνησει κ συνηθως δεν κανει τοσα κακα τη νυχτα.. Μηπως θα επρεπε να την αλλαζω συχνοτερα (πχ αν μου κατουρησει μιση ωρα μετα τον θηλασμο). Παντως η περιοχη ειναι πολυ καθαρη κ υγιης (βεβαια της βαζω συνεχεια κρεμουλα)..

Εγώ αλλάζω πριν το θηλασμό στο περίπου 3ωρο όπως λες..σχεδόν κάθε φορά έχει κακακια έστω πολύ λίγα..Τα πολλά(που έχει γεμίσει όλη η πανα) τα βλέπω 2 φορές τη μέρα περίπου..

Την πλένω κάθε φορά με νεράκι..εσείς χρησιμοποιείτε μωρομαντηλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μ!!

εμεις κοντευουμε τς 50ημερες...

τ γνωστα ειμαστε οπως τ ξερετε μαμ κακα κ νανι,,

βολτες φουλ..ζωαρα καναι τ παιδι μ..χαχχαχα

κ εγω την πλενω πολυ συχνα,κανουμε καθε μερα μπανακι,τ κορμι 10ωρες κ τ κεφαλακι ισα γ 3λεπτα γτ τσιριζουμε,δν τς αρεσει καθολου ν τς βρεχω τ κεφαλι...μ ξυπναει συνηθως στο 4ωρο...ειμαστε λιγο παραπανω απο τ 4κιλα...παιδιατρο εχουμε σ 15 μερες περιπου π θ κανουμε κ εμβολιο..τ οποιο δν ξερω κ πως θ ειναι..μ αγχωνει πολυ...

Μωρομαντηλο θ τς χρησιμοποιησω παρα μα παρα πολυ σπανια...ουτε στα χερακια τς χρησιμοποιω..

τ αστειο τωρα ειναι πως τ κοριτσακι μ ενω τ βαζω ν κοιμαται στην κουνια κανονικα μετα τν βρισκω οριζοντια στην κουνια κ στην μεση..χαχαχα

τ κανουν κ τ δικα σας αυτο;

η μπεμπα μ ηταν υπερκινητικη απο τν κοιλια μ... 

ασχετο κοριτσια,αυριο εχουμε επετειο 4χρονια μ τν αντρα μ..κανω τν απολογισμο κ καταληγω στο 4χρονια γεματα απο ολα..απο αγαπη απο γκρινια απο τσακωμους απο τρυφεροτητα...κ μ ενα υπεροχο πλασματακι!!!τ πιο σημαντικο απο ολα... ειμαι τοσο χαρουμενη...κ ταυτοχρονα τοσο στεναχωρεμενη γτ μ τ μωρο δν μπορεσα ν τ ετοιμασω τπτ απολυτως φετος.. πρωτη φορα..εκεινος μ ειπε πως αυριο ν ετοιμαστω θελει ν μ παει καπου,μεχρι εκει ξερω κ ν διαλεξω εγω αν θελω κ τν μικρη ή οχι μαζι μας...φυσικα κ τ ειπα πως θ ειναι μαζι μας... αντε ν δουμε τ εχει στο μυαλο τ...

σας βρηκα νεο θεμα,εσεις ποσο καιρο ειστε μ τς αντρες σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω με νερακι την καθαριζω.. Τα μωρομαντηλα τα χρησιμοποιω μονο εκτος σπιτιου.

Μπανιο κανουμε καθε μερα κ κυριολεκτικα τρελαινεται απο χαρα!! Μεχρι κ ο κολικος της σταματα!!

Η ωρα ειναι 5:30 κ κραταω την μικρη στην αγκαλια μου απο τις 4. Πριν λιγο μου κοιμηθηκε..!

καταρρεωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ πάλι χρησιμοποιώ μωρομαντηλα για να πάρω τα πολλά... καταλαβαίνεται... Και μετά ένα νερό καθαρισμού και κρέμα για αλλαγή πανας.  Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένη από την εταιρεία που έχω επιλέξει για τα προϊόντα αυτά must... Και φυσικά χρησιμοποιώ Κ το αφρόλουτρο Κ την κρέμα προσώπου και σώματος και το σαμπουάν που είναι κατά της νινιδας.  Του έχουν ταιριάξει απίστευτα στο δέρμα του.  Καλά όσο για το μπάνιο.... Επίσης μας αρέσει πολύ, αλλά μη μας πειράξει το μαλλί κανένας! Δε θέλει με τίποτα να λουστεί!

@katerinant95 εμείς είμαστε μαζί από το 2003 ... Το Νοέμβριο κλείνουμε 15 χρόνια! Μαζί από 18 χρονών.  Εντάξει νομίζω πως γεννηθήκαμε μαζί... να πω την αλήθεια με τον άντρα μου δεν έχουμε ούτε είχαμε ποτέ καβγαδισει όσο περίεργο Κ αν ακούγεται αυτό. Όπως επίσης σε καμία επέτειο δεν κάναμε κάποιο δώρο ή κανονίσαμε κάτι ο ένας για τον άλλο.  Θα έλεγα ότι τα κανουμε σε άσχετες φάσεις... ειμαι Κ εγώ ιδιοτροπη... τι να μου πάρει ο άνθρωπος! Γυναίκα που δε φοράει κοσμήματα ?? δεν έχω ούτε  τρύπες στα αυτιά. Από ρούχα πάλι 3 ντουλαπες! Θυμάμαι όταν μαζεύαμε τα πράγματα από το δωμάτιο του μωρού που το είχαμε αποθήκη και εκεί έβαζα τα παπούτσια μου... είχα τόσα ζευγάρια και μάλιστα από 2 και 3 φορές τα ίδια παπούτσια που έλεγε ο άντρας μου...καλα τώρα δε το βάλαμε στην κούτα; Πώς βρέθηκε εδω;;;; ??? όμως γενικότερα εμείς είμαστε της τεχνολογίας... Δλδ τα δωρα που κάνουμε έχουν να κάνουν κυριως με αντικείμενα όπως είναι υπολογιστές, κινητά, τάμπλετ... προχθές μου πήρε έναν εκτυπωτή δώρο sprocket λέγετε για να εκτυπώνω φωτογραφίες του μωρού και να τις κολλάω στο ημερολόγιο αναμνήσεων του. ❤ 

Επίσης Ναι Κ εμένα το κάνει αυτό με το πλάι... τον βάζω οριζόντια Κ τον. Βρίσκω πλαγια!  

Όσο για το εμβόλιο και τις παρενέργειες... Δεν είχε τίποτα.  Ούτε πυρετό, ούτε υπνηλία, ούτε γκρίνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου! Εμείς σήμερα ήμασταν πολύ καλά παιδάκια! Κοιμήθηκε 12-6 το βράδυ, έφαγε, άλλαξε και κοιμηθηκε αμέσως μεχρι 9.30. Ξύπνησα πολύ ωραία. Βέβαια κάθε βραδυ 10-12 έχει λίγο γκρίνια και είναι συνεχεια στήθος λες και φορτιζει για το βράδυ. Πως το καταλαβαίνει δεν ξέρω. Οι θηλασμοι της γενικά διαρκούν 10-15 λεπτά καθε χοντρικά 2-3 ώρες. Μονο το βραδυ κανει μαραθώνιο αλλα μου αρέσει πολυ γιατι χαζευω στην τηλεόραση και την έχω αγκαλιά. 

Εγω την καθαρίζω με  τους δίσκους ντεμακιγιαζ τους μεγαλους όμως τους βουτάω σε ζεστό νερακι. Είμαι πολυ ευχαριστημένη. Έξω βάζω μωρομαντηλο. Όλο βολτες την πάω τη μικρη και για καφέ. Εχω παρει κ ποδιά θηλασμού και μια χαρα τρώει στις καφετέριες. Καθόμαστε μόνο έξω λογω τσιγάρων. Ευτυχώς είναι τέλειος ο καιρός. 

Εγώ με τον άντρα μου είχαμε σχέση όταν ήμουν 16 κι αυτός 18. Παιδικά πράγματα όμως..χωρίσαμε εγώ έφυγα για σπουδές, κάναμε άλλες σχέσεις πάντα όμως κρατούσαμε φιλική επαφή. Όταν επέστρεψα στην πόλη μου μετα απο σχεδόν 10 χρόνια (έζησα για λίγο και εξωτερικό) ξαναβρεθηκαμε σαν φιλοι να πούμε τα νέα μας. Μετά αυτές οι βόλτες έγιναν καθημερινές και κάπου εκεί ήρθαμε πάλι κοντά. 10 χρόνια μετά :-)

Τώρα τον Αύγουστο θα κλείσουμε 4 χρόνια μαζί και είμαστε ήδη παντρεμένοι με παιδί. Είμαι πολύ τυχερή :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγκινούμαι! Τι ωραιο θεμα!

Εμείς δυο βδομάδες μετά τη γέννηση της μικρής κλείσαμε 2 χρόνια! Όλα τα κάναμε πολύ γρήγορα από την αρχή..γνωριστήκαμε Μάρτιο του 16..ερωτευτηκαμε..κάναμε τρελες σαν να ειμαστε 15 χρονών..περάσαμε ένα καλοκαίρι σαν να μην υπήρχε άλλο..Τον Σεπτέμβριο συγκατοικησαμε..Και Ιούλιο του 17(την ημερα των γενεθλιων του)μάθαμε για την εγκυμοσύνη..Μου έκανε πρόταση γάμου ένα μήνα μετά και κάναμε πολιτικό τον Νοέμβριο! Αναμένεται γαμοβάφτιση..Γενικά περάσαμε πολλές δυσκολίες με τις οικογένειές μας αλλα όταν βρεις το άλλο σου ολόκληρο όλα μοιάζουν εύκολα! 

Εμένα το δώρο μου για φέτος ήταν σετ μπλουζάκια για μένα και την μικρή..χαχαχα

Ανυπομονώ για τις βολτες που ακούω..σαραντιζουμε την άλλη Κυριακή και δεν κρατιεμαι!

Την μικρή μου την κοιμίζω στο πορτ μπεμπέ (στο δωματιο της)και δεν έχει τόσο χώρο για να γυρίσει κλπ..Αλλά η αλήθεια είναι πως όπως την βάζω έτσι την βρίσκω! Έχω δοκιμάσει να την βάλω στο κρεβατάκι της αλλά κλαίει..εσείς που τα κοιμηζετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μεναμε καπου κοντα, να τα λεγαμε ολα αυτα σε κανεναν καφε!!

Εμεις με την αγορινα μου ειμαστε 5 χρονια μαζι!! Ολα εντονα στην σχεση μας!! Γελια, σεξ, χοροι σε μπαρακια... Αλλα κ κοντρες, καυγαδες...!!! Παντα ομως τα βρισκουμε μετα..! Ειμαστε κ οι 2 αρκετα εντονοι χαρακτηρες, ισχυρογνωμονες κ οξυθυμοι, οποτε πανικοοος!! Ομως ειμαστε πολυ τρυφεροι ο ενας με τον αλλον!! Παρολα αυτα μετα το παιδι υπαρχει μια ενταση μεταξυ μας κ φταιει η κουραση, γιατι οποτε ειναι ηρεμο το μωρο, ειμαστε κι εμεις μια χαρα..! Εμεις δε κανουμε επετειους!!! Κανουμε ομως δωρα στο ασχετο!!

Love, εγω χρησιμοποιω τα septona Baby που ειναι τετραγωνα βαμβακια κ με εχουν βολεψει απιστευτα.

Minime κ εμενα η μικρη μου κοιμαται στην καλαθουνα. Το βραδυ βαζω την καλαθουνα μεσα στο κρεματακι. Απο 2 μηνων θα προσπαθησω να την βαζω στο κρεβατακι της (το οποιο ειναι στο δωματιο μας).

Πιο πολυ με κουραζει οτι δεν κοιμαται ποτε χωρις κουνιμα.. Αντε να δουμε αν θα καλυτερεψουν τα πραγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ήταν τέλεια να τα λέγαμε απο κοντά όντως! Μόνο εγώ με την Κατερίνα έχουμε συναντηθεί στο μαιευτήριο και τη νιωθω ηδη φιλη μου! Όποια θέλει να γίνουμε φίλες και στο facebook θα χαρώ να μου στείλει προσωπικό μήνυμα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω Facebook δυστυχώς!!Όλες από Αθήνα είστε. Ε;

Αν φάει η δικιά μου και χορτάσει και είναι καθαρη..Την βάζω στο κρεβατάκι της και θα την πάρει ο ύπνος αν νυσταζει,αλλιώς κάθεται,δεν γκρινιαζει.το θέμα είναι ότι δεν χορταίνει έτσι απλά..Και ο θηλασμός κρατάει τουλάχιστον 45 λεπτά κάθε φορά..Θα στρώσουν που θα πάει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα σήμερα ειναι ολο γκρίνια. Πρώτη φορά.. τρωει την παίρνει ο ύπνος στα χέρια, τη βάζω κάτω και κλαίει. Μήπως κατι την πονάει..δεν ξέρω. Θα την παμε μια βολτα μήπως ηρεμήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θεσσαλονικη!

Love και εμένα μου το κάνει αυτό συχνα..μήπως δεν χόρτασε επειδή την πήρε ο υπνος;η μηπως δεν ρευτηκε καλά;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Εγω έχω fb!!Εμένα σήμερα μετά από πολύ καιρό είναι ήσυχη. Κοιμήθηκε 8 ώρες το βράδυ κ γενικά δεν έχει κλάψει πολύ. Πήγαμε και μια μικρή βόλτα, κλείσαμε και τον παπά για τη δευτέρα που σαραντιζουμε. 

Να σας πω κ γω. Εγώ με τον άντρα μου είμαστε σχεδόν τρία μισή χρόνια μαζι. Η αλήθεια δεν περίμενα ότι θα ππαντρευομουν  και πόσο  μάλλον  τόσο  γρήγορα. Είχα βγει από μια μακροχρόνια σχέση όταν τον γνώρισα και το έπαιζα κ λίγο δύσκολη η αλήθεια???.Αναγκαστικά κάναμε πολιτικο τον Αύγουστο λόγο του ότι δεν είχα αρκετά ένσημα για ασφαλιση κ το Νοέμβριο κάναμε κανονικά το θρησκευτικό μιας και τα είχαμε ήδη κλείσει όλα όταν μάθαμε για την εγκυμοσύνη. Είχαμε κλείσει τα πάντα 1 μήνα πριν μείνω έγκυος. Εμείς είμαστε από Ρόδο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...