Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Ήθελα να σας ρωτήσω για τις ραγάδες, σε ποιο μήνα κάνατε; εγώ είμαι 33+1 εβδομάδες σήμερα κι ακόμα (φτου φτου) δεν έχω κάνει! Λέτε να τη γλίτωσα; ήμουν σίγουρη ότι θα κάνω μιας κι έχω κάποιες από την εφηβεία και η Μαμα μου ειχε κάνει σε μένα από τον τρίτο μήνα εγκυμοσθνης ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Εγώ ήμουν ανέκαθεν δυσκοιλια..Μετά την γέννα για να πάω έβαλα υπόθετο,δεν αντεχα άλλο!πλέον, 12 μέρες μετά,πάω μέρα παρά μέρα!

Ραγάδες έκανα στα μπούτια μόνο..Στην κοιλιά δεν έκανα ούτε μια..Αλλά έβαζα και βάζω καθημερινά της frezyderm..χρησιμοποιώ και ζώνη για να μην πονάω στην τομή..Ναι ακόμα ποναω!μπορώ να κάνω τα πάντα πλέον(να σκύψω, να ντυθώ κλπ)αλλά ακόμα τραβάει !και είναι σκληρή και πρησμένη γύρω γύρω..Και εσας;;;

Κιλά,πήρα 16 και μου έχουν φύγει τα 10..Η κοιλια μου είναι μαλακή και έχει μείνει το baby boom κάτω από τον αφαλό..ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙΙΙΙ;;;;

παντως κι εγω που δεν εκανα καισαρικη, ακομα ενοχλουμαι απο τα ραμματα.. Στην αρχη φοβομουν να παω κ τουαλεττα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Ήθελα να σας ρωτήσω για τις ραγάδες, σε ποιο μήνα κάνατε; εγώ είμαι 33+1 εβδομάδες σήμερα κι ακόμα (φτου φτου) δεν έχω κάνει! Λέτε να τη γλίτωσα; ήμουν σίγουρη ότι θα κάνω μιας κι έχω κάποιες από την εφηβεία και η Μαμα μου ειχε κάνει σε μένα από τον τρίτο μήνα εγκυμοσθνης ... 

Λευτερη, εγω ημουν ξαπλωμενη στην καρεκλα τοκετου κ δεν ειχα σχεδον τιποτα. Λιγο μετα την γεννα τις ειδα!! Παντως να εχεις το νου σου 8ο κ 9ο. Βαζε κ 2 φορες κρεμα!! Τοτε μςγαλωνει αποτομα η κοιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maria6390 είπε:

Ναι έχουμε κολικούς, μας έχει γράψει τις biolact start, έχουμε δει μεγάλη διαφορά η αλήθεια. Εχθές ξεχάσαμε να της δώσουμε και όλο το βράδυ έκλαιγε η καημενη... 

 

Εγώ ζώνη φοράω εδώ και 2 μέρες δεν μπορούσα πιο πριν ένιωθα ότι με ενοχλεί στα ράμματα. Κιλά δεν είχα πάρει μόνο 7 και τώρα έχω χάσει 11 δεν έχω ιδέα πως έγινε αυτό, όταν λέω ότι γέννησα πριν 18 μέρες δε με πιστεύουν. Ούτε ραγαδες έκανα. Δυσκοιλιότητα έχω και γω αλλά μάλλον φταίει το ότι ακόμα παίρνω σίδηρο.

Κι εμεις αυτες παιρνουμε!! Τι ωρα τις δινετε στο μωρο?? Μηπως τις δινω λαθος ωρα? Τις της δινω το απογευμα κατα τις 8.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Κι εμεις αυτες παιρνουμε!! Τι ωρα τις δινετε στο μωρο?? Μηπως τις δινω λαθος ωρα? Τις της δινω το απογευμα κατα τις 8.

Ο γιατρός μας είπε το πολύ μέχρι τις 6 το απόγευμα, να θέλουν κάποια ώρα να δράσουν, για αυτό να την πιάνει εσένα?? Εμείς έχουμε δει μεγάλη διαφορά πάντως. Πολύ καλές είναι και οι biogaia αλλά είναι πολύ ακριβές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις παίρνουμε της biogaia. Παρα πολύ καλό μεχρι στιγμής αλλα είναι όντως ακριβό. Ραγάδες εγω δεν είχα καμμία τελευταία βδομάδα παίζει να τις έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Κι εμεις αυτες παιρνουμε!! Τι ωρα τις δινετε στο μωρο?? Μηπως τις δινω λαθος ωρα? Τις της δινω το απογευμα κατα τις 8.

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Η τομή ; είναι σκληρή γύρω γύρω; 

Εμένα η τομή δε φαίνεται καν ούτε είναι σκληρή, έχουν φύγει τα ράμματα και ειλικρινά δε φαίνεται τίποτα ουτ γραμμή ούτε τίποτα δεν περίμενα να φύγει τόσο γρήγορα. Πονάω ακόμα όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά δε φαίνεται απολύτως τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria6390 είπε:

 

Εμένα η τομή δε φαίνεται καν ούτε είναι σκληρή, έχουν φύγει τα ράμματα και ειλικρινά δε φαίνεται τίποτα ουτ γραμμή ούτε τίποτα δεν περίμενα να φύγει τόσο γρήγορα. Πονάω ακόμα όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά δε φαίνεται απολύτως τπτ.

Θ μπορουσες ν μ στειλεις μια φωτο απο τν τομη σ;

εγω 34μερες κλεινω αυριο κ η τομη ελαχιστα εχει μαζευτει...

κ μ εχει κανει κ κτ σαν καρουμπαλακια καπου καπου,κ μερικες φορες φαγουρα ρ κοριτσια...

ν μν σχολιασω πως ακομη εχω αρκετα υγρα..καφε..ποτε θ τελειωσουν;;;

κ κοριτσια ενω ελεγα ν γεννησω ν περασουν οι μερες ν "βρεθω" μ τν αντρα μ,ειναι μερες π δν θελω ουτε αγκαλια ν μ παρει..ειναι φυσιοκογικο ή ν ανησυχησω;!

εσεις πως νιωθετε;;

Ααα ξεχασα ν σας ρωτησω λιγο πιο κατω απο τν αφαλο κ απο τν αριστερη πλευρα τς κοιλιας νιωθω κτ σκληρο κ ποναω οταν τ κανω μασαζ οπως καναμε τς πρωτες μερες γ ν σπρωξουμε τν μητρα προς τ κατω.. κ γνκ λιγο πιο κατω κ πανω απο τν τομη νιωθω οτι ειναι ακομη μουδιασμενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 κορίτσι μ Εγώ έχει 7.5 μήνες π γέννησα κ η τομη μ ακόμη φαίνεται κ στην αφή είναι τραχιά. Σιγά σιγά ξεθωριάζει. Εχει να κάνει κ με τ δέρμα. Πες στο γιατρο σ να σ γράψει κάποια αλοιφή επουλωτικη. Αυτό τ μούδιασμα π λες ακόμη τ νιώθω τόσους μήνες μετά. Όχι τόσο έντονα βέβαια όσο στην αρχή. Θα πάρει λίγο τ χρόνο της μην ανησυχείς. Ενημέρωσε όμως τ γιατρό σου γι αυτό π ψηλαφισες. Ίσως είναι κάποια κύστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Θ μπορουσες ν μ στειλεις μια φωτο απο τν τομη σ;

εγω 34μερες κλεινω αυριο κ η τομη ελαχιστα εχει μαζευτει...

κ μ εχει κανει κ κτ σαν καρουμπαλακια καπου καπου,κ μερικες φορες φαγουρα ρ κοριτσια...

ν μν σχολιασω πως ακομη εχω αρκετα υγρα..καφε..ποτε θ τελειωσουν;;;

κ κοριτσια ενω ελεγα ν γεννησω ν περασουν οι μερες ν "βρεθω" μ τν αντρα μ,ειναι μερες π δν θελω ουτε αγκαλια ν μ παρει..ειναι φυσιοκογικο ή ν ανησυχησω;!

εσεις πως νιωθετε;;

Ααα ξεχασα ν σας ρωτησω λιγο πιο κατω απο τν αφαλο κ απο τν αριστερη πλευρα τς κοιλιας νιωθω κτ σκληρο κ ποναω οταν τ κανω μασαζ οπως καναμε τς πρωτες μερες γ ν σπρωξουμε τν μητρα προς τ κατω.. κ γνκ λιγο πιο κατω κ πανω απο τν τομη νιωθω οτι ειναι ακομη μουδιασμενο...

Ναι θα σου στείλω!!!

Εγώ δεν έχω αυτά τα καρούμπαλακια που λες, ούτε αίμα έχω και αύριο έχω 19 μέρες που έχω γεννήσει, αίμα δεν έχω εδώ και 4 μέρες. Οσο για αυτό που λες με τον άντρα σου εγώ πάλι εντελώς το αντίθετο αλλά περιμένω να μας δώσει το οκ ο γυναικολόγος.

Εμένα γενικά η τη δε με ενοχλεί καθόλου πάντως αλλά εγώ φαντάσου ότι από την πρώτη μέρα ένιωθα εντάξει πονουσα μόνο όταν είχα βήχα γενικά αντέχω τον πόνο οπότε ίσως έχει να κάνει με τον άνθρωπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρος μου είπε να παρω μια κρεμα για την τομή αλλα δεν φαίνεται πολυ και δεν την πήρα..

Κι εγώ περιμενω πώς κ πώς να βρεθώ με τον αντρα μου. Κατερίνα μου μηπως είσαι επηρεασμενη ψυχολογικά που θα φύγεις;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 Σου έστειλα. 

Αλλά τζάμπα στεναχωριέσαι όπως σ είπα είναι στον άνθρωπο. Η μητερα μου φαντάσου έχει κάνει 3 καισαρικές δεν πόνεσε όπως κ εγώ κ η τομή της σχεδόν δε φαίνεται, η θεία μου έκανε μια στο ίδιο γυναικολόγο και πόνεσε και φαίνεται η τομή. Έχεις ένα μήνα που γεννησες ακόμα είναι νωρίς για να δεις αν θα μείνει σημάδι η οχι, εγώ ίσως απλά να είμαι τυχερή. Φαντάσου ότι ζώνη δε φόρεσα καθόλου τώρα σήμερα κ χθες την έβαλα για λίγο, δεν πονουσα ούτε παυσίπονα δεν έπαιρνα. Οπότε μην κάθεσαι και στεναχωριέσαι άδικα. Είναι το πώς θα αντιδράσει ο κάθε οργανισμός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον θ ειναι στο σωμα οπως κ μ τς ραγαδες...

κοριτσια λετε απλα ν ειναι ψυχολογικο;;; 

ο αντρας μ βεβαια αν κ ξερει πως δν μπορουμε ν κανουμε κτ μεχρι ν μας τ επιτρεψει ο γιατρος ολο σποντες κ γνκ κινησεις π αποβλεπουν σ εκεινη τ φαση...χαχαχαχ τ τραβανε κ αυτοι μαζι μας..πρωτα τς κοιλιτσες μας κ τωρα π δν εχουμε μωρακι περιμενουμ τουλαχιστον 40μερες..χαχαχα

ισως ν ειμαι ετσι επειδη ξερω κιολας οτι δν μπορουμε ν κανουμε κτ..

ελπιζω ν μ περασει κ ν ειμαστε οκ!!! Θ παρω αυριο τ γιατρο... 

πο πο περασαν ηδη 3 μηνες απο τ 2018..απο τν εγκυμοσυνη κ μετα νιωθω πως περναει γρηγορα ο καιρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το μούδιασμα το νοιώθω και εγώ! Και επίσης εμένα φαίνεται η τομή,και σαν αιματακι σε καποια σημεια μη σας πω..Τα ραμματα ακομα δεν αποροφηθηκαν.ΕίΝαι 2 βδομάδων μόνο,αλλά Κατερίνα καμιά σχέση με τη δική σου που μου είχες στείλει!μάλλον είναι αυτό που λέτε, στο δέρμα..Όσο για τον αν πονεσα..Υπέφερα τις μέρες στην κλινικη..Δεν μπορούσα ούτε να γελάσω..γελούσα και εκλαιγα μαζί! 

Με τον άντρα μου θέλω πάρα πολύ αλλαα..Δεν έχω ρωτήσει καθόλου το γιατρό μου,πόσος καιρος άραγε πρέπει να περασει;σαν έχουν πει οι δικοί σας;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; έχω μέρες να μπω... χέρια δεν μου έμειναν από το κουνα κουνα... μεγαλωσαν τα μπουμπουκακια σας; εγώ ακόμη συνεχίζω τον αποκλειστικό θηλασμό ... φτάνουμε στις 50 μέρες.  Έχει ηρεμήσει από πόνους και τώρα πηγαίνουμε και τις βόλτες μας! Τον αφήνω και στη γιαγιά κάπου κάπου ώστε να πάω κ εγώ για ένα γρήγορο καφεδάκι (χυμό) ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Minime είπε:

Αυτό το μούδιασμα το νοιώθω και εγώ! Και επίσης εμένα φαίνεται η τομή,και σαν αιματακι σε καποια σημεια μη σας πω..Τα ραμματα ακομα δεν αποροφηθηκαν.ΕίΝαι 2 βδομάδων μόνο,αλλά Κατερίνα καμιά σχέση με τη δική σου που μου είχες στείλει!μάλλον είναι αυτό που λέτε, στο δέρμα..Όσο για τον αν πονεσα..Υπέφερα τις μέρες στην κλινικη..Δεν μπορούσα ούτε να γελάσω..γελούσα και εκλαιγα μαζί! 

Με τον άντρα μου θέλω πάρα πολύ αλλαα..Δεν έχω ρωτήσει καθόλου το γιατρό μου,πόσος καιρος άραγε πρέπει να περασει;σαν έχουν πει οι δικοί σας;

 

Κ εγώ πονούσα φρικτά στην κλινική.  Θυμάμαι μου ήρθε να βηξω και πόνεσα πάρα πολύ.  Τώρα όμως μετά από 2 μήνες σχεδόν δεν έχω κανένα πόνο... ακόμη Κ το έντερο μου είναι πλέον σε άριστη κατάσταση.  Το μόνο που δε μπορώ να κάνω είναι να φορέσω τα ρούχα μου καθώς δε μπορώ να τα κουμπωσω... νιώθω ένα μούδιασμα εκεί και πόνο στα στενά παντελόνια που φορούσα πριν.  Η τομη μου ούτε καν φαίνεται... να φανταστείς η μαμά μου νόμισε ότι η τομη ήταν η μαύρη γραμμή που δημιουργείτε στην κοιλιά κατά την εγκυμοσύνη! Που και που βάζω αμυγδαλελαιο για να βοηθήσω την περιοχή να θρέψει γρηγορότερα.  Ό γιατρός μου είπε ότι μπορεί μια τομη να κάνει χειλωματα... ελπίζω και απευχομαι να μου και σας συμβεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μας είπε στις μετα τις 40 μέρες για σεξ..Φοβάμαι κι αυτό που λέει η Κατερίνα πρέπει να προσέχουμε πολύ δεν θέλω ακομα με τίποτα να μείνω έγκυος. Ο γιατρός μου είπε με το θηλασμό και μέχρι να αδιαθετησω έχω μια φυσική αντισύλληψη αλλα σίγουρος δεν μπορείς να είσαι γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα είναι η επόμενη ωορρηξία.

Χθες βράδυ το κοριτσάκι μου απο τις 11 μέχρι τη 1 δεν μπορούσε να κοιμηθεί έτρωγε λίγο κ έκλαιγε δεν ξέρω αν ηταν κολικος. Της ετριψα την κοιλίτσα κ μετά έκανε πολλά αέρια μάλλον είχε πολλά στην κοιλίτσα και μετά κοιμήθηκε απο τη 1 ως τις 6 το πρωί. Έφαγε και κοιμηθηκε πάλι ως τις 9. Μακάρι να μην το πάθει πάλι. Στεναχωρήθηκα πολύ που πονούσε. Μετά ήταν ήρεμη και σήμερα μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι μου θυμίσατε!!! Στο νοσοκομείο δεύτερη μέρα είπε ο άντρας μου κάτι πολυ αστείο ήθελα να μην γελάω γιατί πονούσα αλλά ηταν τόσο αστείο..να γελάσω ή να κλάψω; απίστευτες αναμνήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 κορίτσι μ δ ισχύει η φυσική αντισύλληψη. Θηλάζω αποκλειστικά 7.5 μήνες κ αδιαθετησα ήδη 4 φορές. Άρα δ σε προστατεύει ο θηλασμός. Ίσα ίσα όλα είναι πιο γόνιμα.

Κοριτσια μια είναι η λύση αν δ θέλουμε ατυχηματακι. Σωστές προφυλάξεις. Κ δ εννοώ τη διακεκομμενη συνουσία. Επίσης καλό είναι Εμείς π είμαστε με καισαρική να κλείσουμε τουλ 9 με 10 μήνες για μια επόμενη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Love1988 κορίτσι μ δ ισχύει η φυσική αντισύλληψη. Θηλάζω αποκλειστικά 7.5 μήνες κ αδιαθετησα ήδη 4 φορές. Άρα δ σε προστατεύει ο θηλασμός. Ίσα ίσα όλα είναι πιο γόνιμα.

Κοριτσια μια είναι η λύση αν δ θέλουμε ατυχηματακι. Σωστές προφυλάξεις. Κ δ εννοώ τη διακεκομμενη συνουσία. Επίσης καλό είναι Εμείς π είμαστε με καισαρική να κλείσουμε τουλ 9 με 10 μήνες για μια επόμενη εγκυμοσύνη.

χαχαχα τς 9 10 μηνες.?? εγω χρονια θελω ν κλεισω..κ αν κ θελω παρα πολυν ξαναζησω τς στιγμες τς γεννας,δν ξερω αν θ μπω στη διαδικασια ν κανω αλλο παιδακι μ αυτα π εζησα..ναι ξερω η καθε εγκυμοσυνη ειναι κ διαφορετικη..αν ομως ειναι ιδια κ εχω κ ενα μικρο τ θ κανω.?? κ ουτε ειναι λυση ν κατασκηνωσω παλι στη μαμα μ μαζι μ ενα παιδι...

εμενα ο γιατρος μ ειπε ν μν μεινω ξανα εγκυος σ λιγοτερο απο χρονο..γ μενα κ γ τν οργανισμο μ... 

κ μ ειπε πως στους  επομενους μηνες πιανεις αμεσως.... κ πως στην ουσια πιο ελευθερες ειναι αυτες απο τς φυσιολογικους τοκετους γτ δν εχουν κανει χειρουργειο..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95Και μένα ο γιατρός μ μετά τ χρόνο μ είπε. Άλλοι λένε ένα 6μηνο. Μπορεί να αλλάξεις γνώμη. Έγινες πολύ μικρή μανούλα. Στα 30 σου μπορεί να έχεις άλλη άποψη κ να θες να κάνεις ένα αδερφάκι στη μπουμπού σου. Μεγαλώνοντας όλα θα τα βλέπεις διαφορετικά. Οι περισσότερες κοπέλα στην ηλικία σου δ σκέφτονται καν τ ενδεχόμενο ενός παιδιού κ συ είσαι ήδη μανούλα.  Προσοχή διπλή τότε κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κάπου έχω διαβάσει ότι όσο θηλαζουμε υπάρχει μια φυσική αντισύλληψη..Αλλά αν θέλουμε να είμαστε ήσυχες νομίζω δεν κάνει δουλειά! Θέλω πολυ ακόμα ένα παιδάκι τουλάχιστον..Σαν μοναχοπαιδι το αντιλαμβανομαι διαφορετικα!όποτε μου δώσει ο γιατρός το οκ..εχουμε φύγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα οταν θηλαζεις μπορεί να αργήσει η περίοδος μπορει όμως να έρθει να έρθει και αμέσως. Όσο δεν εχεις περιοδο δεν εχεις και ωορρηξία αλλα δεν μπορεις να ξέρεις ποτε θα έχεις..γι αυτο πρέπει να προσέχουμε. Κι μενα μου ειπε να μην μείνω έγκυος αυτή τη χρονιά..δεν θελω κιόλας. Δεν ξερω ίσως αν περάσουν τα χρόνια να αλλάξω γνώμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...