Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις έβαλα μπροστά την πεθερά μου γιατί μου πέταξε κάτι ότι θα έρθουν να φιλάνε το μωρό και της είπα ότι το μωρό δεν το φιλάει κάνεις. Θύμωσε και από πάνω, είμαι υπερβολική???  Μου πέταξε κ ένα "άλλο οι συγγενείς" ο άντρας μου αλλά θα τον κανονίσω όταν πάμε σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ καρδιοτοκογραφο δεν έχω κάνει κ ούτε θα κάνω. Κατευθείαν την επόμενη εβδομάδα γέννα με καισαρική. Ναι όλα ψαράκια θα είναι τα μωρά μας. Κ εγώ έλεγα να πετύχω υδροχοακι αλλά δεν..! 

Εκτός από τις 2 κοπέλες που θα είναι Ιασώ, οι υπόλοιπες που είμαστε για τη ν ερχόμενη εβδομάδα σε ποιο μαιευτήριο θα είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να σκεφτούν το καλό του μωρού. Δεν ειναι και καλοκαίρι ειμαστε μεσα σε μια περίοδο ιωσεων. Το ξερουμε οτι τα αγαπούν ας κανουν λίγο υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φώναξε κ από πάνω αν είναι λέει να μην έρθουνε κ καθόλου. Κ της είπα ότι μπορούν να έρθουν να το δουν να το σηκώσουν αλλά όχι φιλιά και θύμωσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria6390 είπε:

Μα πες τα γιατί νευρίασα άσχημα και πάει να βγει κ από πάνω, δεν της έχω αντιμλησει ποτέ αλλά τώρα δεν αντεξα. 

Αχ τι μου θύμησες τώρα.. Κ εμένα ο πρώτος τσακωμός με τα πεθερικά ήταν όταν γεννήθηκε ο πρώτος μου γιος κ ήρθαν κ το βούτηξαν αγκαλιά κ άρχισαν κ το πηγαινοφερναν ο ένας στον αλλο. Έγινα Τούρκος βέβαια κ μετά από τόσα χρόνια ακόμη το κρατάνε μανιατικο.. ξυδακι φιλενάδα! Αν κολλήσει τίποτα εσυ θα τρέχεις όχι αυτοί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα κοριτσιαααα!!!  σαν τν δικια μ πεθερα δν εχετε...!!!  προχθες π ηρθε σ ρηξη μ τν γιοκα τς, του ειπε πως ετσι κ αλλιωσ δν περιμενει ν τν φερει στο μαιευτηριο..χαχαχαχα    κ μονο π δν τν εβρισε ο αντρας μ.... γτ αυτα ειναι παρανοησεις δικες τς..εχει ξεφυγει λιγακι...

επιπλεον ειναι φουλ στα νευρα γτ η μαμα μ θ ειναι ολες τς μερες στην αθηνα,κ μετα θ μεινουμε στην μαμα μ κ οι 3(εγω,μωρο κ ο αντρας μ) γ ενα διαστημα....οποτε καταλαβαινετε...ο αντρας μ εχει αρχισει ν μ λεει ν παμε στις 20 μερες στο σπιτι π θ μεινουμε κανονικα,κ εγω διαφωνω κοριτσια απο τν μια γτ δν θελω ν τ στερω τν μικρη(πρεπει οπωσδηποτε ν φυγει γ τν δουλεια) αλλα απο τν αλλη στο εκει σπιτι ειμαστε μ τν πεθερα μ κ στο σπιτι ερχεται οποιος θελει..κ πριν λιγες μερες π ειχα παει εκει γ 2 βραδια πιασαμε αυτη τν κουβεντα μ τν πεθερα μ κ μ ειπε πως ξερει οτι η μπεμπα δν θ εχει σαραντησει αλλα δν μπορει ν διωξει κ αυτους π ερχονται στο σπιτι γ  ν μν θυμωσουν..κ μιλαμε γ κυρια π ειναι καθαριστρια στο νηπιαγωγειο οποτε ακομη κ αν δν νοσει η ιδια ποσα μικροβια θ μπορει ν κουβαλαει κ τ εγγονια τς(απο ανιψια π εχει) π πανε κ τ δυο δημοτικο....  αφηστε μ δν θελω ν σκεφτομαι οταν φτασει εκεινη η ωρα τ θ κανω τλκ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά το λάθος της είναι που θύμωσε γιατί στην κατάστασή σου οτι και να πεις δεν πρεπει να σου δημιουργούν άσχημα συναισθήματα γιατι τώρα στην εγκυμοσύνη τα παίρνουμε όλα πολύ σοβαρά και εσύ μπορεί να στεναχωρηθηκες και να το σκέφτεσαι τώρα ολη μέρα. Μη σκας όμως..ολοι κατι εχουν να πουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Κατερίνα μου η δική σου δεν παίζεται..ευτυχως η δική μου δεν χωνεται καθόλου γιατι ειχε περασει πολυ άσχημα απο τη δικη της πεθερά..Εγώ προτείνω να μεινεις με τη μαμα σου όσο πιο πολυ μπορεις. Θα την έχεις πολυ ανάγκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love1988 είπε:

Βασικά το λάθος της είναι που θύμωσε γιατί στην κατάστασή σου οτι και να πεις δεν πρεπει να σου δημιουργούν άσχημα συναισθήματα γιατι τώρα στην εγκυμοσύνη τα παίρνουμε όλα πολύ σοβαρά και εσύ μπορεί να στεναχωρηθηκες και να το σκέφτεσαι τώρα ολη μέρα. Μη σκας όμως..ολοι κατι εχουν να πουν..

Αφήστε κορίτσια μου φώναξε και από πάνω. Μου ήρθε να σηκωθώ να της δώσω μια μπουνιά το πως κρατηθηκα. Κατερίνα δε βγάζεις άκρη και μένα θα μου κουβαλήσει στο σπίτι ένα σωρό άγνωστους και στο γάμο μου τα ίδια έκανε πάντου κουμάντο, κάνω υπομονή αλλά μέχρι πότε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love1988 είπε:

Τι ακούω θα γεννήσω πριν την ωρα μου! Χαχα

Ακόμα τρέμω από τα νευρα, μου κρατάει κ μούτρα μιλάει με όλους εκτός από εμένα τώρα. Πήρε κ τον άντρα μου μέσα κ κάτι τ έλεγε στα κρυφά, αλλά θα έρθει κ η σειρά του κ αυτού, φοβάται να της μιλήσει. Το καλό Κατερίνα εσένα είναι ότι ο άντρας σ σε υποστηρίζει εμένα μπροστά της δε βγάζει άχνα όταν είμαστε μόνοι Μ λέει ότι είχα δίκιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria6390 τ θεμα ιεναι πως η δικια μ ηταν σαν μαμα μ τ 2 πρωτα χρονια  πειριπου...αλλαξε λογω αλλοων ανθρωπων δυστυχως... κ πλεον πολλες φορες απλα βαζω τν νατρα μ στην μεση κ τελος...αδικο γ εκεινον αλλα κ εγω δν εχω αλλη υπομονη.. θελει ν ερθει στο μαιευτηριο ας ερθει,δν θελει δικαιωμα τς... ουτε θ παω ν τν παρω αγκαζε ν ερθει ουτε θ τν διωξω αν ερθει... εμας μας κανονησες αρραβωνες χωρις ν τ ξερουμε αλλα μ τν χαρα εμεινε γτ εγω τλκ κατεληξα στην αθηνα σ πληρη ακινησια...  κ ειχε καλεσει κ τν κοσμο...  στο θεμα τ μωρου νμζω πως θ πατησω ποδι κ οτι θελει ας γινει..γ τν ιδιο ακρβως π λεει κ  η @Love1988,οτι οτι κ αν γινει εμεις θ τρεχουμε κανενας αλλος,κ δν εχω σκοπο ν παιζω μ τν μπεμπα πανω κατω σ νοσοκομεια κ γιατρους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοοοοοκ!!!! :shock:

Τι να πρωτοσχολιασω??

Εννοειται οτι δεν φιλας το μωρο... Εδω εγω κ ειδικα ο μπαμπας της μου εχει κ γενια για να το φιλησω θα πλενομαι πρωτα.. Ενταξει, αμα θελουν να του δωσουν ενα φιλακι στο ποδαρακι του δε θα με ενοχλησει καθολου, αλλα μεχρι εκει!! Νομιζω οτι δεν χρειαζεται καν να το πω.

Κατερινα εγω δε καταλαβα... Το σπιτι σας ειναι ετοιμο?? Αν ειναι ετοιμο γιατι σκας? Πας εκει κ κλειδωνεσαι..!! Κ ασε τους συγγενεις να χτυπαν κουδουνια!! Δε φταις εσυ που εχεις τοσο βαρυ υπνο κ δεν ακους το κουδουνι..! Επισης ο αντρας σου, μπορει απλα να απογορευσει επισκεψεις που δεν θελετε. Κ βασικα ημαρτον... γιατι να επισκευτεις ενα νεογγεννητο..? Τοσος χρονος υπαρχει... Πρεπει να πας οταν ειναι 1 μηνα??? Γραψε σημειωμα στην πορτα: "ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ"!!!

Οσο γι αυτο που ειπες πως δε θελεις να στερησεις το παιδι απο τον αντρα σου, εχεις απολυτο δικιο. Κανενας (ουτε η μητερα σου) δεν πρεπει να παρει την θεση του.. Οι πρωτες στιγμες δε θα ξαναγυρισουν πισω κ πρεπει να τις ζησει κι αυτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία βλέπω ότι όλες συμφωνούμε σε σχέση με τα φιλιά και χαίρομαι, έτσι όπως έκανα νόμιζα ότι το είχα παρακάνει εγώ. Όσο για τις επισκέψεις εμενα θέλει να Μ φέρει ένα σωρό άσχετους, σιγά μην ανοίξω. Θα το παίζω κουφή είναι κ δυωροφο το σπίτι θα πω ότι κοιμόμουν κ δεν ακουγα. Όχι να μ κάνει κ κουμάντο στο πώς θα έχω τ παιδι μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maria6390 είπε:

Ωραία βλέπω ότι όλες συμφωνούμε σε σχέση με τα φιλιά και χαίρομαι, έτσι όπως έκανα νόμιζα ότι το είχα παρακάνει εγώ. Όσο για τις επισκέψεις εμενα θέλει να Μ φέρει ένα σωρό άσχετους, σιγά μην ανοίξω. Θα το παίζω κουφή είναι κ δυωροφο το σπίτι θα πω ότι κοιμόμουν κ δεν ακουγα. Όχι να μ κάνει κ κουμάντο στο πώς θα έχω τ παιδι μ.

Τι επισκεψεις παιδι μου?? Θα ειμαστε σαν ζομπι τις πρωτες μερες.. Ασε που κυκλοφορουν ιωσεις κλπ.. Εγω μονο την πολυ στενη οικογενεια θα δεχτω (γονεις, αδερφια.... κ αυτοι ενας-ενας). Απο ΄κει κ περα, μονο αν εχω πολυ αναγκη να δω καποια φιλη μου θα την παρω να ερθει. Αλλα πιστευω οτι κανενας δε θα εχει το θρασος να ερθει τοσο νωρις (χωρις τουλαχιστον να παρει ενα τηλ να κοψει κινηση). Αν παρουν τηλ, θα τους πω οτι ειμαι χαλια κ καλυτερα να τα πουμε τις μεθεπομενες ημερες. Κ ουτε πιστευω οτι θα γινω κακια γιατι το θεωρω αυτονοητο!! Αν καποιος παρεξηγηθει, ξυδι κ  δεν τον εθελω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Τι επισκεψεις παιδι μου?? Θα ειμαστε σαν ζομπι τις πρωτες μερες.. Ασε που κυκλοφορουν ιωσεις κλπ.. Εγω μονο την πολυ στενη οικογενεια θα δεχτω (γονεις, αδερφια.... κ αυτοι ενας-ενας). Απο ΄κει κ περα, μονο αν εχω πολυ αναγκη να δω καποια φιλη μου θα την παρω να ερθει. Αλλα πιστευω οτι κανενας δε θα εχει το θρασος να ερθει τοσο νωρις (χωρις τουλαχιστον να παρει ενα τηλ να κοψει κινηση). Αν παρουν τηλ, θα τους πω οτι ειμαι χαλια κ καλυτερα να τα πουμε τις μεθεπομενες ημερες. Κ ουτε πιστευω οτι θα γινω κακια γιατι το θεωρω αυτονοητο!! Αν καποιος παρεξηγηθει, ξυδι κ  δεν τον εθελω!!!

Αυτά πες τα στην πεθερά μου, που μ πέταξε πριν ότι θα έρθει με τις φίλες τις. Στην αρχή μας είπε τι το θέλαμε το μωρό από τώρα που έχει έξοδα κ τώρα θα μ.κανει κουμάντο και ποιος θα έρθει σπίτι μου. Μάλλον πρέπει να ξεκινήσω γιόγκα κάτι τέλος πάντων να μπορώ να συγκρατήσω τα νεύρα μου γιατι με βλέπω να την πετάω από κανένα μπαλκόνι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria6390 είπε:

Αυτά πες τα στην πεθερά μου, που μ πέταξε πριν ότι θα έρθει με τις φίλες τις. Στην αρχή μας είπε τι το θέλαμε το μωρό από τώρα που έχει έξοδα κ τώρα θα μ.κανει κουμάντο και ποιος θα έρθει σπίτι μου. Μάλλον πρέπει να ξεκινήσω γιόγκα κάτι τέλος πάντων να μπορώ να συγκρατήσω τα νεύρα μου γιατι με βλέπω να την πετάω από κανένα μπαλκόνι. 

Εγω λεω να κανεις το αντιθετο. Να ξεκινησεις να την πετας απο το μπαλκονι!! Απο τωρα κοριτσια γιατι μετα δε θα μπορουμε να επιβληθουμε με τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...