Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Άσε αυτό σκέφτομαι από τη μία λέω να βγούμε όλοι μαζί στην εξοχή όπως κάθε χρόνο(αν δε βρεχει φέτος) κ από την άλλη τι κάνω έτσι κ με πιάσουν οι πόνοι. Καλά μη φανταστείς ότι έχει τρελλές αποστάσεις το νησί αλλά όσο να είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρακι σε ποιο νησί είσαι; 

Κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση; επιτρέπεται στο μαιευτήριο να παμε με βαμμενα νυχια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Μαρακι σε ποιο νησί είσαι; 

Κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση; επιτρέπεται στο μαιευτήριο να παμε με βαμμενα νυχια;

 Στα μαθηματα τοκετου μας ειπαν ΟΧΙ ΒΑΜΜΕΝΑ ΝΥΧΙΑ, εκτος κι αν ειναι γαλλικο ή διαφανο γιατι θελουν να βλεπουν το χρωμα κατω απο το νυχι. Εγω τα εχω βαμμενα με απλο μανο οποτε αν συμβει κατι, θα μπορουν να ξεβαφτουν αμεσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό σ ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ με απλό μανο τα έχω βαμμενα οπότε θα τα ξεβαψω. :-)

Αύριο έχω καρδιοτοκογραφο και την Τρίτη έχω υπέρηχο. Σκέφτομαι πως λογικά είναι ο τελευταίος υπέρηχος και συγκινουμαι πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Άντε @katerinant95 με το καλό κοριτσάκι μου!!! Κοίτα εγώ από ένστικτο εδώ και καιρό πιστεύω πώς θα γεννήσω στις 23..δεν ξερω γιατί αλλα αυτό πιστεύω. Είτε με καισαρική η φυσιολογικά καμμία σημασία δεν έχει! Στο λέω θα βρεθούμε σίγουρα εκεί! Τα άλλα κορίτσια δεν θα το ξέρουν αλλά μέσω του φορουμ με την Κατερίνα γίναμε φίλες και στο facebook και τα λεμε κ απο κει. Και γενικά χαίρομαι κορίτσια που ολο αυτόν τον καιρό μοιραστηκαμε αυτό το ταξίδι!

Αχ τωρα το διαβασα αυτο το μηνυμα... Συγκινουμαι...! (τελειωσαν κ τα like μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπες μου καλημερα..... τι κανετε.? εγω σμρ πονουσα,ξυπνησα στις 6 κ ξανακοιμηθηκα στις 8 και κατι....

ξυπνησα παλι στις 1παρα...χαχαχα

εγω επιτελους τελειωσα με τ παντα τν βαλιτσα μ,πηρα κ σουτιεν.... τωρα π βρεχει καθομαι απλα στο σπιτι κ απολαμβανω τν τελευταια μ εβδομαδα...   νμζω πως αφησα ολα μ τ αγχη,κ απλα περιμενω... 

το κοριτσακι μ πλεον δν κλωτσαει τοσο συχνα,αλλα ο γιατρος μ ειπε πως ειναι φυσιολογικο...αρκει ν τν  ακουω καμια 15φορες...  αχ κοριτσια αληθεια νμζω πως τλκ τωρα καταλαβαινω πως ειμαι εγκυος κ θ γεννησω, κ παλι οχι ολες τς φορες....    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό σ ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ με απλό μανο τα έχω βαμμενα οπότε θα τα ξεβαψω. :-)

Αύριο έχω καρδιοτοκογραφο και την Τρίτη έχω υπέρηχο. Σκέφτομαι πως λογικά είναι ο τελευταίος υπέρηχος και συγκινουμαι πολύ.

@Lini τι κανετε?? Για πες μας!! ξυπναει συχνα το μικρουλι σου?? Τελικα ισχυει αυτο που λενε οτι οι κινησεις του μωρου στον 9ο αντικατοπτριζουν τις συνηθειες που θα εχει ως νεογεννητο?? Δηλ οτι αν κουνιεται πολυ το βραδυ στην κοιλια, θα κανει το ιδιο κ οταν γεννηθει.. Η΄αν ειναι ησυχο στην κοιλια, θα ειναι ησυχο κ σαν βρεφος..

@Love1988 εγω σημερα εχω γιατρο κ θα τον ρωτησω αν κανει να φαω ταραμοσαλατα!!! Τα εχεις ολα ετοιμα εσυ?? Εγω χθες πηρα ενα πολυ καλο επιστρωμα μου ειναι μεν αδιαβροχο αλλα αναπνεει.. Μου ειχαν κατσει ασχημα τα σελτεδακια στο κρεβατι...

Ολο λεω οτι ειμαι ετοιμη κ ολο κατι προκυπτει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως κι εγώ νιώθω μια φοβερή ηρεμία και απλά περιμένω. Μάλλον η φύση προνοεί και μας κάνει να νιώθουμε έτσι. Το πολύ σε μία βδομάδα δεν θα έχω πια την κοιλίτσα μου. Θα έχω βέβαια το μωρακι μου με τη βοήθεια της Παναγίας. Και σε μας βρέχει. Μάλλον σε ολη την Ελλάδα σήμερα. Βαλιτσουλα εχω ετοιμη αν και πιστευω ολο κ κατι θα βαλω μέσα τελευταια στιγμή. 

Σήμερα κοιμήθηκα σχετικά καλά μπορώ να πω και σήμερα μονο κατι τσιμπήματα έχω..λιγα πράγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

αγαπες μου καλημερα..... τι κανετε.? εγω σμρ πονουσα,ξυπνησα στις 6 κ ξανακοιμηθηκα στις 8 και κατι....

ξυπνησα παλι στις 1παρα...χαχαχα

εγω επιτελους τελειωσα με τ παντα τν βαλιτσα μ,πηρα κ σουτιεν.... τωρα π βρεχει καθομαι απλα στο σπιτι κ απολαμβανω τν τελευταια μ εβδομαδα...   νμζω πως αφησα ολα μ τ αγχη,κ απλα περιμενω... 

το κοριτσακι μ πλεον δν κλωτσαει τοσο συχνα,αλλα ο γιατρος μ ειπε πως ειναι φυσιολογικο...αρκει ν τν  ακουω καμια 15φορες...  αχ κοριτσια αληθεια νμζω πως τλκ τωρα καταλαβαινω πως ειμαι εγκυος κ θ γεννησω, κ παλι οχι ολες τς φορες....    

 Σε καταλαβαινω... Κι εγω δεν ξερω αν το εχω συνειδητοποιησει ακομα...

Ασε που με πιανει κ ενας φοβος για το αν θα παν ολα καλα...

Βαλιτσα εχω φτιαξει κι εγω αλλα δεν εχω βαλει"τα πιο σημαντικα πραγματα"οπως: Καλλυντικα, Ενυδατικη, πιστολακι κ σαμπουαν!!!! Ε....... Πρεπει να 'μαστε κ ομορφες οταν μας δουν τα νινακια μας πρωτη φορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Ξερεις τι με αγχωνει-θα ρωτησω κ τον γιατρο αυριο... Αν υπαρξει περεταιρω διαστολη κ παρολ'αυτα δεν μαλακωσει ο τραχηλος ή δεν κανω συσπασεις.. Βεβαια μπορει να λεω κ βλακειες... Φοβαμαι μηπως αυτα ειναι λογοι καισαρικης ή μηπως μου κανουν τεχνητους αμα περασει η ημερομηνια τοκετου. Εχω ακουσει οτι ποναν παρα πολυ οι τεχνητοι..

Δεν εχω γεννησει ως γνωστον, αλλα γεννηθηκα με τεχνητους πονους γιατι ειχα ξεπερασει τις μερες και δεν ηθελα να βγω (τοτε δεν κανανε και επισκληριδιο μην ξεχναμε) και μου λεει η μανα μου πως πραγματικα, οχι απλα δεν πονεσε καθολου, αλλα στην ουσια νομιζε οτι τα εκανε πανω της και τελικα βγηκα εγω...επειδη σημερα ειδα πολλες γεννες, κοριτσια, εχω προαισθημα οτι αυτες οι μερες, και κυριως η αλλη βδομαδα θα χει ενα μινι χαμουλη με τις γεννες!! Με το καλο ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Δεν εχω γεννησει ως γνωστον, αλλα γεννηθηκα με τεχνητους πονους γιατι ειχα ξεπερασει τις μερες και δεν ηθελα να βγω (τοτε δεν κανανε και επισκληριδιο μην ξεχναμε) και μου λεει η μανα μου πως πραγματικα, οχι απλα δεν πονεσε καθολου, αλλα στην ουσια νομιζε οτι τα εκανε πανω της και τελικα βγηκα εγω...επειδη σημερα ειδα πολλες γεννες, κοριτσια, εχω προαισθημα οτι αυτες οι μερες, και κυριως η αλλη βδομαδα θα χει ενα μινι χαμουλη με τις γεννες!! Με το καλο ολες!

 Σε ευχαριστουμε πολυ κοριτσι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Δεν εχω γεννησει ως γνωστον, αλλα γεννηθηκα με τεχνητους πονους γιατι ειχα ξεπερασει τις μερες και δεν ηθελα να βγω (τοτε δεν κανανε και επισκληριδιο μην ξεχναμε) και μου λεει η μανα μου πως πραγματικα, οχι απλα δεν πονεσε καθολου, αλλα στην ουσια νομιζε οτι τα εκανε πανω της και τελικα βγηκα εγω...επειδη σημερα ειδα πολλες γεννες, κοριτσια, εχω προαισθημα οτι αυτες οι μερες, και κυριως η αλλη βδομαδα θα χει ενα μινι χαμουλη με τις γεννες!! Με το καλο ολες!

Ευχαριστούμε να είσαι καλά!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Δεν εχω γεννησει ως γνωστον, αλλα γεννηθηκα με τεχνητους πονους γιατι ειχα ξεπερασει τις μερες και δεν ηθελα να βγω (τοτε δεν κανανε και επισκληριδιο μην ξεχναμε) και μου λεει η μανα μου πως πραγματικα, οχι απλα δεν πονεσε καθολου, αλλα στην ουσια νομιζε οτι τα εκανε πανω της και τελικα βγηκα εγω...επειδη σημερα ειδα πολλες γεννες, κοριτσια, εχω προαισθημα οτι αυτες οι μερες, και κυριως η αλλη βδομαδα θα χει ενα μινι χαμουλη με τις γεννες!! Με το καλο ολες!

ευχαριστουμε πολυυυ..!!!!  με το καλο σε ολες μας..!! αλλα κ σ εκεινες τς γυναικες π προσπαθουν,συντομα ν τς βρει ενα μωρακι...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

ευχαριστουμε πολυυυ..!!!!  με το καλο σε ολες μας..!! αλλα κ σ εκεινες τς γυναικες π προσπαθουν,συντομα ν τς βρει ενα μωρακι...!!

@Love1988 Από τη Ρόδο είμαι!

 

Μόλις γύρισα από το περπάτημα, μας έπιασε βροχή σήμερα και δεν προχωρήσαμε κ πολυ. Τελείωσα τη βαλίτσα τα έβαλα όλα μέσα μόνο που μόλις θυμήθηκα ότι τα σουτιέν α τ αγόρασα τα έπλυνα αλλά δεν τα δοκίμασα καν, τα έχω βάλει κ κάτω κάτω οπότε άντε να τ βγάλω όλα κ να τ ξαναβάλω από την αρχή ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

 Σε καταλαβαινω... Κι εγω δεν ξερω αν το εχω συνειδητοποιησει ακομα...

Ασε που με πιανει κ ενας φοβος για το αν θα παν ολα καλα...

Βαλιτσα εχω φτιαξει κι εγω αλλα δεν εχω βαλει"τα πιο σημαντικα πραγματα"οπως: Καλλυντικα, Ενυδατικη, πιστολακι κ σαμπουαν!!!! Ε....... Πρεπει να 'μαστε κ ομορφες οταν μας δουν τα νινακια μας πρωτη φορα!!

Εγώ σου προτείνω να πάρεις σαμπουαν ξηρό.  Δε νομίζω να έχεις διάθεση να λουσεις τα μαλλιά σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κορίτσια διαβάζουμε τα νέα σας και πίνουμε γαλατακι.  

Διαβάζω τις αγωνίες σας και σας χαίρομαι! Εχθές πήγε ο άντρας μου να πληρώσει την κλινική και μας έδωσαν ένα λεύκωμα για τα πρώτα χρόνια του μωρού και τις πρώτες φωτογραφίες από το χειρουργείο.  Περιττό να πω ότι έκλαιγα με λυγμούς για τη στιγμή εκείνη. Θα έχετε φωτογραφίες με το μωρο αγκαλιά Κ θα χαμογελάτε ενώ στην ουσία στο γύρω περιβάλλον από δίπλα σας θα είναι ο γιατρός που θα κάνει τη δουλειά του.... Και τώρα έχω ένα πυραγχας στη θηλή μου που δε φτάνει που ρουφάει σαν τρελό... Την τραβάει Κ προς τα πισω.

@Rosemary δεν ξέρω αν οι κινήσεις είναι ίδιες με της κοιλιάς... το πιο αστείο είναι που σηκώνει τα χέρια μόλις ακούσει ένα θόρυβο.  Μου θυμίζει μαέστρο ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini αυτό νε τα χέρια έχει πολύ πλάκα. Η μπεμπουλα μ γεννηθηκε 2.5 κιλά κ 50 ποντους. Για κοριτσάκι ψηλό άλλα πολύ πολύ αδύνατο. Ήταν κ καλοκαίρι κ φορούσε μόνο κορμάκι οπότε ήταν μια σταλια. Όταν όμως τρόμαζε άνοιγε έτσι τα χεράκια της κ ήταν μακρυα μακρυα κ πολύ αδύνατα κ έλεγα σαν νυχτεριδακι είναι. Που αν τα δεις είναι μια σταλιά κ όταν ανοίγουν τα φτερά τους γίνονται τεράστιες.

Μπράβο στο μπεμπουλη έτσι φαγανος να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini μου καλησπερα..πολλα πολλα φιλακια στα μπουτακια τ αντρακλα σ..

γενναω μ προγραμματισμενη καισαρικη... θελεις ν μ πεις αν πρεπει να προσεξω κατι,ή να ζητησω κατι,ή οτιδηποτε.. επιπλεον να παρω οντως σεσουαρ κ τετοια γ μαλλια ή δν θ εχω τετοια κουραγια; ποτε θα σηκωθω;ποτε θα θηλασω;

σε ρωταω τοσα πολλα γτ τ εζησες πριν απο τοσο λιγο καιρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

@Lini μου καλησπερα..πολλα πολλα φιλακια στα μπουτακια τ αντρακλα σ..

γενναω μ προγραμματισμενη καισαρικη... θελεις ν μ πεις αν πρεπει να προσεξω κατι,ή να ζητησω κατι,ή οτιδηποτε.. επιπλεον να παρω οντως σεσουαρ κ τετοια γ μαλλια ή δν θ εχω τετοια κουραγια; ποτε θα σηκωθω;ποτε θα θηλασω;

σε ρωταω τοσα πολλα γτ τ εζησες πριν απο τοσο λιγο καιρο...

Δεν επιτρέπεται το μπάνιο στην καισαρική. Δεν μπορείς να βρεξεις την πληγή σου εγώ ακόμα δεν έκανα μπάνιο.... Να θηλάσεις αμέσως.  Να πάρει το πρώτο γάλα σου το μωρό.  Όποτε νομίζεις ότι πονάς...πριν πονέσεις καλά καλά να ζητάς παυσιπονες.  Θα σε σηκώσουν οι μαιες την πρώτη μέρα Κ όλας.  Λοιπόν επίσης κατά την άποψή μου τις ημέρες που θα είσαι στην κλινική φρόντισε τον εαυτό σου.  Άσε τους άλλους με το μωρό (μαιες γονείς σύζυγο πεθερικά κτλ κτλ) 

Επίσης μην πανικοβαλεσαι με τον θηλασμό... Εγώ έκανα σαν τρελή.  Να θηλάσει να μην πάρει ξένο κτλ κτλ όταν θα γυρίσεις σπίτι όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Θα μπεις σε πρόγραμμα.  

Επίσης αν θέλεις να μείνεις λίγο μόνη σου να το ζητήσεις.  Να φύγουν όλοι.  4 μέρες θα είσαι εκεί και θα νιώθεις να πνίγεσαι και θα θέλεις να κλάψεις και να γελάσεις... οι ορμόνες ξέρεις....

Σε γενικές γραμμές αυτά. Δε θα πονέσεις. Δε θα νιώσεις πόνους γέννας. Υπάρχει μια δυσκολία στην αποθεραπεία αλλά είτε με τον ένα είτε τον άλλο τρόπο... Η αποθεραπεία είναι δύσκολη για εμάς τις πρωταρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια...σ ευχαριστω πολυ... 

μ ειπε ο γιατρος πως σερβιετες θα μου δωσουν εκει,οκ μετα στο σπιτι ποιες σ βολεψαν;

σκεφτομαι να παρω αυτες π ειναι σαν βρακακι,μ τς συστησε κ μια φιλη μ..μ ειπε πως ετσι δν εχεις κ αγχος αν θ λερωθεις.. εννοειται πως οποιες παρω θ τς εχω κ στο νοσοκομειο.. αρα τ μαλλια μ δν θ μπορω ν τ λουσω,γτ πως θ σκυψω; 

θ τ εχω ισιωσει απο τν πεμπτη πριν παμε στο νοσοκομειο...ο αντρας μ μ κοροιδευει π θελω να παρω μαζι μ κ μασκαρα κ ενα λιποσαν,ναι οκ δν θ ειμαι καμια θεα,αλλα νμζω πως θελω ν ειμαι εστω ελαχιστα περιποιημενη,οι πρωεες φωτο μ τ ζουζουνι μ θ ειναι... λετε ν ειμαι υπερβολικη;

αρωμα,μεικ απ πουδρες κ τετοια δν τ συζηταω καν πως δν θ βαλω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Ωραια...σ ευχαριστω πολυ... 

μ ειπε ο γιατρος πως σερβιετες θα μου δωσουν εκει,οκ μετα στο σπιτι ποιες σ βολεψαν;

σκεφτομαι να παρω αυτες π ειναι σαν βρακακι,μ τς συστησε κ μια φιλη μ..μ ειπε πως ετσι δν εχεις κ αγχος αν θ λερωθεις.. εννοειται πως οποιες παρω θ τς εχω κ στο νοσοκομειο.. αρα τ μαλλια μ δν θ μπορω ν τ λουσω,γτ πως θ σκυψω; 

θ τ εχω ισιωσει απο τν πεμπτη πριν παμε στο νοσοκομειο...ο αντρας μ μ κοροιδευει π θελω να παρω μαζι μ κ μασκαρα κ ενα λιποσαν,ναι οκ δν θ ειμαι καμια θεα,αλλα νμζω πως θελω ν ειμαι εστω ελαχιστα περιποιημενη,οι πρωεες φωτο μ τ ζουζουνι μ θ ειναι... λετε ν ειμαι υπερβολικη;

αρωμα,μεικ απ πουδρες κ τετοια δν τ συζηταω καν πως δν θ βαλω... 

Όπως θα μαζέψεις τα μαλλιά σου με το λαστιχάκι έτσι θα βγεις! 

Εγώ λοχεια δεν είχα.  Φόρεσα τις τεράστιες για όσες μέρες ήμουν στην κλινική Κ στο σπίτι φοράω night. Δεν έχω αίμα καθόλου. 

Εγώ να πω την αλήθεια δεν είχα διάθεση για μακιγιάζ. Άρωμα δε θα φορέσεις γιατί το μωρό τη μυρωδιά σου αναγνωρίζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτο λεω πως δν θ βαλω αρωματα μεικ απ κ τετοια..

τλσπ...μ φαινονται ολα βουνο..μια εβδομαδα ειναι θ τ διαπιστωσω κ μονη μ..

σ ευχαριστω κ παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Ναι αυτο λεω πως δν θ βαλω αρωματα μεικ απ κ τετοια..

τλσπ...μ φαινονται ολα βουνο..μια εβδομαδα ειναι θ τ διαπιστωσω κ μονη μ..

σ ευχαριστω κ παλι!!

Εσύ που έχεις περάσει τόσα... Αυτό θα σου φανεί πολύ εύκολο! Εν πάση περιπτώσει η κάθε μία θα ζήσει την εμπειρία της και θα ανταποκριθεί σίγουρα διαφορετικά.  Εγώ σας λέω τη δική μου εμπειρία και όπως το έζησα εγώ. 

Μπροστά στην αγάπη αυτή που θα νιώσετε για το πλασματάκι αυτό... Δεν έχει καμία αξία ο πόνος ή η ταλαιπωρία. Ο πόνος είναι παροδικος και σε 10 μέρες δε θα θυμάστε καν ποσος ήταν... Ενώ η αγάπη είναι παντοτινή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 όλα καλα θα πανε. Θα πας κ σε μια ώρα θα χεις ξεμπερδέψει. Δε θα ταλαιπωρηθείς με πόνους πριν. Εγώ γέννησα στις 9 τ βραδυ με καισαρική μετα απο 22 ώρες πόνων με σήκωσαν στις 10 τ πρωι κ στις 11 λουστηκα κανονικα με τη βοήθεια της μαμάς μου. Την τομή δ την βρέχεις κ πλένεσαι από ρη μέση κ κάτω κανονικα κ από ρη μέση κ πάνω τοπικά. Σίγουρα υπάρχει πόνος τις πρώτες μέρες άλλα να περπατάς όσο μπορείς, θα στο πει κ ο γιατρός, βοηθάει παρά πολύ. Για τ θηλασμο θα συμφωνήσω. Ούτως ή άλλως τ μωρο τις πρώτες μέρες πίνει γάλα 5 με 7 ml περίπου. Μόλις πάτε σπιτάκι σας κ θα πάρει κ η μικρή ρα πάνω της θα δεις θα θέλει περισσότερο γαλατακι οπότε θα τη βρείτε την ακρη. Επίσης θα συμφωνήσω αν δ θες κανέναν για κπ ώρα διώξε τους. Ακόμη κ στο σπίτι. Ο θηλασμός χρειάζεται ηρεμια κ για τους δύο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...