Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και εγώ ξύπνησα νωρίς σήμερα, κοιμήθηκα σχετικά το βράδυ μόνο που έχω ξυπνήσει πιασμένη δε νιώθω το χέρι μου μάλλον όλο το βράδυ κοιμόμουν σ ένα πλευρό γιατί πονουσα κ δε μπορούσα να γυρίσω. Από αύριο μπαίνω στο μήνα μου επιτέλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Rosemary συγγνώμη κιόλας π πετάγομαι άλλα μπορεί η κοπέλα να μη μπορέσει να σ απαντήσει άμεσα. Τ 3ο 24ωρο τ στήθος πρηζεται παρά πολύ, μπαίνει σε άλλη διάσταση κ κρατάει για 3 μέρες. Είναι λίγο δύσκολες άλλα μετά επανέρχεται στο κανονικό.

Εγώ π έκανα καισαρική μόνο τ βράδυ π γέννησα κ τ πρωί με πλυναν από κάτω. Μετά μόνη μ κανονικα στο μπανιο. Με βοήθησε η μαμά μ με τα μαλλιά για να μη βραχεί η τομή κ μετά από τη μέση κ πάνω μόνη μ τοπικά κ από τη μέση κ κάτω κανονικα πάλι μόνη μου. Όντως οι νυχτικιες βολεύουν στην καισαρική άλλα Εγώ μόνο τ πρωτο βράδυ φόρεσα, μετά πυτζάμες κανονικα με βόλευαν πιο πολύ. Αααα για τ πρώτο 12ωρο είχα πάρει κ πάνες ενηλίκων είχα βρε με τ κομματι κ με βόλεψαν παρά ποκυ. Έδωσα  κ μ βάλαν μια μόλις γέννησα τ βράδυ κ μια στις 7 τ πρωι π ήρθαν πάλι. Στις 10 σηκώθηκα οπότε έβγαλα καθετήρα κ πήγα πλυθηκα μόνη μου κ έβαλα κανονικη σερβιετα λοχείας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον πηρα τν γιατρο μ...κ μ ειπε πως ειναι απολυτα φυσιολογικο γτ η μπεμπα μ εχει μπει την λεκανη κ συνεχιζει κ σπρωχνει... θελει ν βγει το κοριτσι μου.....   μ ειπε αν δω συσπασεις μ τ ρολοι ή πολλα υγρα ή νιχω κτ σαν ν κατουρηθηκα ν τν παρω αμεσως.... αλλιως πονακια μεσης,πλατης στα κοκαλα εκει στη λεκανη μας ειναι επειδη τ ζουζουνι σπρωχνει.....    αχ ανακουφιστικα.....   εγω παω γ φυσιολογικα,αλλα κανεις δν ξερει,οποτε εχω παρει 2 νυχτικακια θηλασμου κ μακρυ μανικι,ενα μ τιραντακι,2 στε πυζαμας...ισως κ ν τ εχω παρακανει,αλλα δν ξερω ,πορει ν λερωθω μπορει μπορει....   εβαλα κ τ ρουχα εξοδου μ στην βαλιτσα κ ειμαστε ετοιμες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερα να χεις παραπανω. Εγώ είχα ένα νυχτικο κ 4 σετ πυτζάμες κ τα έβαλα όλα! Ήταν κ καλοκαίρι κ ειδικά όταν κατέβηκε τ γάλα γινομουν μούσκεμα. 

Αυτή η πίεση στο ισχύο είναι απόλυτα φυσιολογική. Την είχα από τ 8ο μήνα κ ώρες ώρες δ μπορούσα να περπατήσω. Πήγαινα όμως θάλασσα κ πραγματικά ένιωθα άλλος ανθρωπος. Έχει κ ρα Καλά του να γέννας καλοκαίρι. Αν κ εσείς πιστεύω γέννατε την καλύτερη περίοδο!

Απ8 μέρα σε μέρα θα μαθαίνουμε κ για κάποια άλλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Linaki, πως πας με τον θηλασμο?? Ειναι αληθεια οτι η 3η ημερα ειναι η πιο δυσκολη?

Είναι αλήθεια! Είναι αλήθεια ότι ο θηλασμός είναι δύσκολος γενικότερα.  Τον θηλάζω αποκλειστικά και πεινάει πολύ συχνά.  

Purelan Κορίτσια!!!! 

Και καλό κουράγιο!!!! 

Θέλει θήλαστρο οπωσδήποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Rosemary συγγνώμη κιόλας π πετάγομαι άλλα μπορεί η κοπέλα να μη μπορέσει να σ απαντήσει άμεσα. Τ 3ο 24ωρο τ στήθος πρηζεται παρά πολύ, μπαίνει σε άλλη διάσταση κ κρατάει για 3 μέρες. Είναι λίγο δύσκολες άλλα μετά επανέρχεται στο κανονικό.

Εγώ π έκανα καισαρική μόνο τ βράδυ π γέννησα κ τ πρωί με πλυναν από κάτω. Μετά μόνη μ κανονικα στο μπανιο. Με βοήθησε η μαμά μ με τα μαλλιά για να μη βραχεί η τομή κ μετά από τη μέση κ πάνω μόνη μ τοπικά κ από τη μέση κ κάτω κανονικα πάλι μόνη μου. Όντως οι νυχτικιες βολεύουν στην καισαρική άλλα Εγώ μόνο τ πρωτο βράδυ φόρεσα, μετά πυτζάμες κανονικα με βόλευαν πιο πολύ. Αααα για τ πρώτο 12ωρο είχα πάρει κ πάνες ενηλίκων είχα βρε με τ κομματι κ με βόλεψαν παρά ποκυ. Έδωσα  κ μ βάλαν μια μόλις γέννησα τ βράδυ κ μια στις 7 τ πρωι π ήρθαν πάλι. Στις 10 σηκώθηκα οπότε έβγαλα καθετήρα κ πήγα πλυθηκα μόνη μου κ έβαλα κανονικη σερβιετα λοχείας. 

Κάθε κλινική έχει τους δικούς τις κανόνες. Εμένα 2 μέρες με έπλεναν οι μαιες 3 φορές....

Με σήκωσαν την πρώτη μέρα και μου έβγαλαν τον καθετήρα στο τέλος της δεύτερης ημέρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου βγήκα. Ειμαι στο σπίτι με το μωράκι μου. Του κάναμε και μπάνιο. Έφαγε και τώρα κοιμάται. Είναι η πρώτη φορά μου εμεινα εντελώς μόνη.... Κορίτσια κλαίω από ευτυχία .  Οι ορμόνες χτυπάνε κόκκινο!!!! 

Λοιπόν εγώ και όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έπαιρνα d3. Ακούστε εδώ.... ήταν το μοναδικό μωρό που δεν είχε ικτερο! Ούτε καν το φυσιολογικό! Κ όλοι τα είχαν στα παράθυρα (όπως κ εγώ σαφως) για να φωτοσυνθεσουν. Αν διαβάσετε παλαιότερα σας το είχα ξαναπει αυτό για τη φωτοσύνθεση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini Καλώς μπηκατε 3 στο σπιτάκι σας! Ναι όντως κάθε κλινική έχει ρα δικά της. Σε έπλεναν επειδή είχες τ καθετήρα. Εγώ ζήτησα να ν τ βγάλουν την ίδια στιγμή άλλα πολλές κοπέλες τον κρατούσαν. Και γω έπαιρνα d3 ένα χρόνο πριν μεινω εγκυος κ σε όλη την εγκυμοσύνη κ τ μωρο θηλάζε μέσα στην κλινική κ έβρεχε πολλές πάνες άλλα ανέβασε ικτερο κ οριακά δ μπήκε στη λάμπα.

Σπίτι θα θηλάζει ακόμη πιο συχνά γτ σιγά σιγά μεγαλωνει τ στομάχι τ κ έχει άλλες ανάγκες! Καλό κουράγιο κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίγες ώρες έχω να μπω και είπατε τόσα πολλά!!! Κι εγώ στις 6 πεταχτηκα σήμερα και ξανακοιμηθηκα στις 7..

@Lini καλως ορισατε στο σπιτάκι σας, :-):-):-)

D3 πίνω κι εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη. 

Κατερινακι μου βιάζεται η μπουμπου σου! Περπατησα κ εγώ σήμερα αρκετά θα δούμε την Τρίτη τι έχει γίνει. Αγόρασα κ άλλο ενα νυχτικο το επλυνα τωρα κ πιστεύω τα έχω ετοιμάσει όλα! Κοντεύουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αντε ν γεννησουμε μια μια σιγα σιγα...

αα θ παω ν παρω κ εγω κ αλλα...εχω παρει κ πολλα μπλουζακια θηλασμου μ τς πυζαμες μ γτ μ λενε πως λερωνεσαι μ τ γαλα,αν κ αυτο διαφερει απο γυναικα σ γυναικα..

@Lini Μ ν σ ζησει κ παλι,καλως μπηκατε σπιτι σας..απολαυσε το..κ ανυπομονουμε ν τ νιωσουμε κ εμεις!!!

κοριτσια εγω ουτε πριν ουτε κατα τν διαρκεια πινω αυτο τ D3,κτ γ βιταμινη μ κανει αλλα οπως κ ν εχει δν τ εχω πιει ποτε..

@Love1988 Η θεια μ ουσα μ 4παιδια,μ ειδε σμρ κ μ ειπε πως σ καμια 10-15αρια μερες νμζει πως θ εχω γεννησει,βλεπει λεει τ σημαδια πανω μ π τς ειχε πει ο γιατρος τς γ αυτην..τ ν πω;! Μακαρι ν ερθει τ κοριτσι μ..πιστευω πως θ ειμαστε οκ κ απο τ κιλα μας κ απο τν αναπτυξη μας...

αντε ν δουμε..γ τν θηλασμο αγχωνομαι,αλλα πιστευω πως καπως θ μας καθοδηγησουν στον νοσοκομειο οπως κ σ ολα τ αλλα π δν ξερουμε λογω απειριας...σμρ βρεχει ολη μερα κ δν θ παω γ περπατημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Rosemary συγγνώμη κιόλας π πετάγομαι άλλα μπορεί η κοπέλα να μη μπορέσει να σ απαντήσει άμεσα. Τ 3ο 24ωρο τ στήθος πρηζεται παρά πολύ, μπαίνει σε άλλη διάσταση κ κρατάει για 3 μέρες. Είναι λίγο δύσκολες άλλα μετά επανέρχεται στο κανονικό.

Εγώ π έκανα καισαρική μόνο τ βράδυ π γέννησα κ τ πρωί με πλυναν από κάτω. Μετά μόνη μ κανονικα στο μπανιο. Με βοήθησε η μαμά μ με τα μαλλιά για να μη βραχεί η τομή κ μετά από τη μέση κ πάνω μόνη μ τοπικά κ από τη μέση κ κάτω κανονικα πάλι μόνη μου. Όντως οι νυχτικιες βολεύουν στην καισαρική άλλα Εγώ μόνο τ πρωτο βράδυ φόρεσα, μετά πυτζάμες κανονικα με βόλευαν πιο πολύ. Αααα για τ πρώτο 12ωρο είχα πάρει κ πάνες ενηλίκων είχα βρε με τ κομματι κ με βόλεψαν παρά ποκυ. Έδωσα  κ μ βάλαν μια μόλις γέννησα τ βράδυ κ μια στις 7 τ πρωι π ήρθαν πάλι. Στις 10 σηκώθηκα οπότε έβγαλα καθετήρα κ πήγα πλυθηκα μόνη μου κ έβαλα κανονικη σερβιετα λοχείας. 

Ετσι κι αλλιως, οποτε πεταγεσαι, ειναι για καλο!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Καλύτερα να χεις παραπανω. Εγώ είχα ένα νυχτικο κ 4 σετ πυτζάμες κ τα έβαλα όλα! Ήταν κ καλοκαίρι κ ειδικά όταν κατέβηκε τ γάλα γινομουν μούσκεμα. 

Αυτή η πίεση στο ισχύο είναι απόλυτα φυσιολογική. Την είχα από τ 8ο μήνα κ ώρες ώρες δ μπορούσα να περπατήσω. Πήγαινα όμως θάλασσα κ πραγματικά ένιωθα άλλος ανθρωπος. Έχει κ ρα Καλά του να γέννας καλοκαίρι. Αν κ εσείς πιστεύω γέννατε την καλύτερη περίοδο!

Απ8 μέρα σε μέρα θα μαθαίνουμε κ για κάποια άλλη!

Εγω εχω 3 πυτζαμες κ ουτε μια νυτικια... Μα ρε κοριτσια, ολες οι νυχτικες που εχω δει, ειναι τυπου νυχτικια της γιαγιας!!! Χαθηκε να ηταν Μαης να φορεσουμε κανενα σουπερ σεξυ μπειμπι ντολ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary και γω π γέννησα Αύγουστο τέτοια πήρα! Αλλά την έβαλα τ βράδυ π γέννησα κ τ πρωί π πλυθηκα έβαλα πυτζάμες. Βολεύουν πιο πολύ οι νυχτικες σε περίπτωση καισαρική για την τομη άλλα Εγώ δ της μπορούσα. Κ μερικές κοπέλες π φορούσαν κατι τέτοια νυχτικακια δράμα. Τράβα από δω τράβα από κει. Δυστυχώς η κοιλιά μένει για λίγες μέρες οπότε πίστεψε  με τ θέαμα  δ ήταν κ πολύ κολακευτικό. Βασικά η μαια στα μαθήματα ανώδυνου μας είχε πει θα πάρετε ότι σας βολεύει. Μετά στο σπιτι για τ θηλασμο με βόλεψαν παρά πολύ κάτι φανελάκια μαύρα τιραντε π είχα πάρει. Ακόμη ρα φοράω μέσα στη μερα βολεύουν καλύτερα από τ πυτζαμα κ εξω κάτω από τις μπλούζες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μπερδευτηκα...κ επειδη εχουμε γραψει 35 σελιδες..(.μπραβο μας)...

λοιπον ποια ειναι θεωρητικα η επομενη;

εγω 35+6...

η @Love1988 37+2νμζω!;

η @Maria6390 νμζω ειναι οσο εγω...

η @Rosemary πρεπει κ εκεινη ν εχει μπει στον μηνα τς...

κ η @Winter mama to be χαθηκε,ισως εχει γεννησει...

ελπιζω ν μν ξεχασα καποια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

37+3 εγώ..για πείτε κορίτσια πόσο είστε;; κάτι μου λέει πως είμαι η επόμενη....

Εγω εχω ηνερομηνια τοκετου 25 Φλεβαρη!! Τον εχασα το λογαριασμα απο την 35 κ μετα..!! Love καπου κοντα δε γενναμε??

Αχ Lini μουουου...!! Ζηλευω κ ανυπομονωωω..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Εγω εχω ηνερομηνια τοκετου 25 Φλεβαρη!! Τον εχασα το λογαριασμα απο την 35 κ μετα..!! Love καπου κοντα δε γενναμε??

Αχ Lini μουουου...!! Ζηλευω κ ανυπομονωωω..!!

Λοιπον τ βρηκα..

@Rosemary 37+6 εισαι λογικα...

μετα η @Love1988 37+3...

Μετα εγω 35+6 μαζι μ τν @Maria6390....

αχ τ καλα...αρα κ αυτα π θ βλεπουμε στα ζουζουνια παλι θ μπορουμε ν τ συζηταμε γτ θ ειναι σχτικα κοντα τ ενα μ τ αλλο...αλματα κ τετοια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/9/2011 at 9:19 ΜΜ, ο/η maria12 είπε:

 

να σας ζήσει ο ήρωας σας!!!!!!!

να είναι γερός και καλότυχος!!!!!!!!

άσε που έχει γενέθλια ίδια μέρα με τον άντρα μου!!!!!!

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Λοιπον τ βρηκα..

@Rosemary 37+6 εισαι λογικα...

μετα η @Love1988 37+3...

Μετα εγω 35+6 μαζι μ τν @Maria6390....

αχ τ καλα...αρα κ αυτα π θ βλεπουμε στα ζουζουνια παλι θ μπορουμε ν τ συζηταμε γτ θ ειναι σχτικα κοντα τ ενα μ τ αλλο...αλματα κ τετοια...

 

Εμείς Κατερίνα είμαστε μαζί δίκιο έχεις άρα ειμαστε οι τελευταίες λογικά. Προηγούνται η @Rosemary και η @Love1988.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria6390 είπε:

 

Εμείς Κατερίνα είμαστε μαζί δίκιο έχεις άρα ειμαστε οι τελευταίες λογικά. Προηγούνται η @Rosemary και η @Love1988.

παντως τ πολυ σ ενα μηνα ολες θ τ εχουμε αγκαλιααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όλες θα τα έχετε αγκαλίτσα! Είναι το μόνο σίγουρο ❤

Η σειρά βέβαια δεν έχει καμία σημασία όπως καταλαβαίνετε!!!

@Rosemary εγώ πήρα πολύ μοντέρνα νυχτικα.  Έχει αλλά είναι λίγο τσιμπημενα.  Τελικά Καλώς και τα πήρα όπως τελικά έγινε γιατί στο σπίτι αυτά φοράω.  

@katerinant95 θυμάσαι που σου είπα ότι μάλλον έχει εμπεδωθεί το μωρό; θα μας βάλεις σε όλες μας τα γυαλιά!!!! Με όλα όσα είχες περάσει. 

Κορίτσια ακόμη κάτι... γαντακια για το μωρό.  Έχει απίστευτα κοφτερά νύχια και γδερνει το μουτράκι του. Εγώ επειδή ουσιαστικά έχει μια προοροτητα αν και 38 εβδομάδων. Τα φορμακια του έπλεαν... οπότε του τραβούσα τα μανίκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love1988 είπε:

Δεν μπορώ άλλη συχνοουρια!!!!!!! Θέλω να απολαύσω την Παολα στον σκαι και δεν μπορώ! Χαχαχα

Αχαχαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ζεσταίνομαι πολυυυυυ βρέχει κ έχουμε 11 βαθμούς κ εγώ είμαι με καλοκαιρινες  πιτζάμες χωρίς κουβέρτες κ μούσκεμα στον ιδρώτα έχω κάνει ντους ήδη 2 φορές αλλά δεν πιάνει δε μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα. Δηλαδή αν ήταν καλοκαίρι τι θα έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria6390 είπε:

Εγώ ζεσταίνομαι πολυυυυυ βρέχει κ έχουμε 11 βαθμούς κ εγώ είμαι με καλοκαιρινες  πιτζάμες χωρίς κουβέρτες κ μούσκεμα στον ιδρώτα έχω κάνει ντους ήδη 2 φορές αλλά δεν πιάνει δε μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα. Δηλαδή αν ήταν καλοκαίρι τι θα έκανα.

Εγω το αντιθετο-ειμαι κουκουλωμενη!!! Παλι ξυπνησα χαραματα.. Απο τις 5 ρε κοριτσια.. Κανω απο τωρα προπονηση εγω!! ΗΜΑΡΤΟΝ!!

ΝΥΣΤΑΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...