Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Η μπεμπουλα μ κουνιεται αρκετα..χερια ποδια κ τ σωματακι τς τ καταλαβαινω..κ νμζω δλδ αν δν κανω λαθος,νιωθω κ οταν γυρναει τ κεφαλι τς δεξια αριστερα εκει κατω... 

αλλα αυτο μ τς μπουρμπουλιθρες δν τ καταλαβαινω...λετε ν εχει αερια; χαχαχχα

Παντως εγω οταν εχω αυτα τ πονακια/σουβλιες ειναι κοντα στο κοκαλο,δλδ ετσι τ νιωθω,κ οχι σαν καποιο μυικο επιφανειακο πονο...ο γιατρος μ ειπε πως ειναι φυσιολογικα πονακια επειδη ανοιγουμε...

οταν ομως νιωθω πονους περιοδου σ τακτα διαστηματα ή μ ιδια συχνοτητα ή ν πετρωνει η κοιμια μ ειπε ν τν παρω αμεσως τηλεφωνο...

Ακριβως ετσι ειναι με τους πονους!!

Εμεις ειμαστε 2800 σημερα!! Εχω μια κοπελαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας! Ειμαι καινούρια στην παρέα σας, 35+4 σήμερα κ περιμένω αγοράκι! Άργησα να μπω αλλά σας διάβαζα αραιά κ που. Πρόκειται να γεννήσω σε 2-3 εβδομάδες με καισαρική. Είδα ότι είστε κ άλλες στις ίδιες εβδομάδες κ θα ήταν όμορφο να λέμε τα νέα μας έστω κ για το λόγο διάστημα που μας απομένει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε....σας διαβαζω αλλα δε προλαβαινω να γραφω μιας κ δουλευω ακομα κ τρεχω ποσω απο τη κορούλα μου τα απογευματα......ολες μπηκατε τελικη ευθεια....με το καλο να κρατησετε τα μωρουλινια σας.....εγω σταματαω επιτέλους σε τρεις μερες την δουλεια να ξεκινησω να ετοιμαζομαι...βρισκομαι 31 εβδ.....βρε κοριτσια θυμαται καποια 29 με 30 εβδ.ποσο βαρος ειχαν τα μωράκια σας;;;;;μου ειπε ο γιατρός οτι θα βγει μεγαλο μωρο ..η κορουλα μοτ γεννηθηκε μινιατουρα 2840οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης....αν θυμαστε για πειτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα σήμερα.... 3400! ?

Και είμαι στις 38 εβδομάδες. Ο Χριστός και η Παναγία!!!!! Μέσα σε 10 μέρες πήρε 800 γραμμάρια;;; να το κιλό που σας έλεγα. 

Είναι ψηλά ακόμα Κ μου εξέτασε τον τράχηλο... Κορίτσια δεν πονάει καθόλου η διαδικασία... 2 δευτερόλεπτα είναι... έχει ξεκινήσει να μαλακώνει μου είπε αλλά δεν είναι έτοιμος.  Επίσης είναι ακόμα ψηλά δεν έχει εμπεδωθεί... Κ μου είπε ότι καλά τα λέμε... Αν δε χωράει δε θα εμπεδωθεί. 

Το μωρό ουσιαστικά εμπεδώνεται όταν το κεφάλι του μπει στα κόκαλα της λεκάνης.  Εκεί θα πιέζει αφάνταστα την ουρήθρα. @katerinant95

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα.... 3400! ?

Και είμαι στις 38 εβδομάδες. Ο Χριστός και η Παναγία!!!!! Μέσα σε 10 μέρες πήρε 800 γραμμάρια;;; να το κιλό που σας έλεγα. 

Είναι ψηλά ακόμα Κ μου εξέτασε τον τράχηλο... Κορίτσια δεν πονάει καθόλου η διαδικασία... 2 δευτερόλεπτα είναι... έχει ξεκινήσει να μαλακώνει μου είπε αλλά δεν είναι έτοιμος.  Επίσης είναι ακόμα ψηλά δεν έχει εμπεδωθεί... Κ μου είπε ότι καλά τα λέμε... Αν δε χωράει δε θα εμπεδωθεί. 

Το μωρό ουσιαστικά εμπεδώνεται όταν το κεφάλι του μπει στα κόκαλα της λεκάνης.  Εκεί θα πιέζει αφάνταστα την ουρήθρα. @katerinant95

3400??? Με εχετε κουφανει σημερα!!! αχαχαχ μπαινω και στο αλλο με τα μωρακια σεπτεμβριου που ειναι 8 χιλιοστα και μετα βλεπω και εσας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Για την ακρίβεια μου είπε ότι έχει μια απόκλιση μέχρι 200 γρ... Δλδ μπορεί να είναι 3200 αλλά μπορεί Κ 3600! Κ να φανταστείς ότι ζήτημα να έχω πάρει 9 κιλά συνολικά.... έχω προβληματιστεί! Πώς θα βγει;;; ουφ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lini είπε:
στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Για την ακρίβεια μου είπε ότι έχει μια απόκλιση μέχρι 200 γρ... Δλδ μπορεί να είναι 3200 αλλά μπορεί Κ 3600! Κ να φανταστείς ότι ζήτημα να έχω πάρει 9 κιλά συνολικά.... έχω προβληματιστεί! Πώς θα βγει;;; ουφ! ?

Θα βγει με θαρρος και αυτοπεποιθηση! χιχιχιχι! Ζουμπουρλουδικο με ωραιες διπλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Marytina είπε:

Καλησπέρα σας! Ειμαι καινούρια στην παρέα σας, 35+4 σήμερα κ περιμένω αγοράκι! Άργησα να μπω αλλά σας διάβαζα αραιά κ που. Πρόκειται να γεννήσω σε 2-3 εβδομάδες με καισαρική. Είδα ότι είστε κ άλλες στις ίδιες εβδομάδες κ θα ήταν όμορφο να λέμε τα νέα μας έστω κ για το λόγο διάστημα που μας απομένει. 

Καλως ήρθες στην παρέα μας με το καλό το μωρακι σου!!! Είναι το πρώτο; δεν θα τα λέμε μονο αυτο το διαστημα που μένει αλλα και μετά θα συζηταμε για τα μωράκια μας!

@Lini εμένα 34+5 ήταν 2500

35+6 ήταν 3100 πάντα με μια απόκλιση

Αύριο που θα πάω και είμαι 36+6 για να δω πόσο θα μου πει; ζυμαρουλια μου φαίνονται! Χαχα να δω όντως απο που θα βγουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είμαι στην κλινική.  Γενναω... σπασαν τα νερά, το μωρό είναι πολύ ψηλά, καθόλου διαστολή... αυτά.  Μέχρι το μεσημέρι μου είπαν θα έχω γεννήσει.  

Αυτά από εμένα... το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης τελειώνει εδώ ❤

Εύχομαι σε όλες σας με το καλό τα μωράκια σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια μου είμαι στην κλινική.  Γενναω... σπασαν τα νερά, το μωρό είναι πολύ ψηλά, καθόλου διαστολή... αυτά.  Μέχρι το μεσημέρι μου είπαν θα έχω γεννήσει.  

Αυτά από εμένα... το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης τελειώνει εδώ ❤

Εύχομαι σε όλες σας με το καλό τα μωράκια σας. 

Με το καλό κορίτσι μου με εναν πόνο!!! 

Τα πονακια μου πέρασαν και δε με έχουν ξαναπιάσει οπότε θα τ αναφέρω στο γιατρό μου αύριο. Κοιμήθηκα νωρίς σήμερα αλλά τζάμπα η χαρά ξύπνησα 3 ώρες αργότερα με τρομερή ημικρανία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου με τ Καλό! Τ όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης σταματά εδώ κ δίνει τη θέση του στο θαυμαστό ταξίδι της μητρότητας!

Ξέρω πως είναι κ δύσκολη ώρα καθότι ξημερώματα άλλα περπατά όσο μπορείς! Αναμένουμε νέα σου!

Λίγες ώρες μείνανε μέχρι να πάρεις στα χέρια σου τ μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια μου είμαι στην κλινική.  Γενναω... σπασαν τα νερά, το μωρό είναι πολύ ψηλά, καθόλου διαστολή... αυτά.  Μέχρι το μεσημέρι μου είπαν θα έχω γεννήσει.  

Αυτά από εμένα... το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης τελειώνει εδώ ❤

Εύχομαι σε όλες σας με το καλό τα μωράκια σας. 

Τιιιιιιι?? Δεν περιμενα οτι θα διαβασω ενα τετοιο μηνυνα κ θα μου βγουν δακρυα!! Ολα τελεια απο δω κ περα...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini Αντε αντε μ τ καλο!! Κ μ κανεναν πονο αν ειναι δυνατον!!

περιμενουμε νεα σ κ εντυπωσεις!!! Τελος τ ταξιδι,τωρα ομως ξεκινα ενα αλλο π δν θ τελειωσει ποτε αγαπη μ!!!! 

@StelvanΕμενα 29+5 ηταν 1890...Μπεμπα εχω!

@Marytina Καλως ηρθες κ εσυ εδω στο κλαμπ μ τς τρελες...Μ τ καλο τ μωρακι σ!! Αθηνα γεννας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 Ευχαριστώ πολύ! Με το καλό κ σε σένα κ σε όλες τις κοπέλες! Είναι το δεύτερο μωράκι μου. Έχω άλλο ένα αγορακι. 

@Lini με το καλό να κρατήσεις στα χέρια σου το μωρό σου! Πόσων εβδομάδων είσαι; εύχομαι να έχεις μια ωραία εμπειρία γέννας και να τη μοιραστείς όταν μπορέσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια μου είμαι στην κλινική.  Γενναω... σπασαν τα νερά, το μωρό είναι πολύ ψηλά, καθόλου διαστολή... αυτά.  Μέχρι το μεσημέρι μου είπαν θα έχω γεννήσει.  

Αυτά από εμένα... το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης τελειώνει εδώ ❤

Εύχομαι σε όλες σας με το καλό τα μωράκια σας. 

Με το καλό :) <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δε το πιστευωωωω....κοριτσαρα μου με το καλο και.με.ενα.πονο!!!!!!τι ωραιο.νεο να διαβαζεις πρωι πρωι!!!!αντε κοριτσια με.το.καλο να ζησουμε.κ.οι υπόλοιπες αυτη την.μαγικη στιγμη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marytina είπε:

@katerinant95 Ευχαριστώ πολύ, επίσης και σε σένα. Ναι Αθήνα ειμαι. Εσεις;

αθηνα κ εμεις.... που γεννας..? μηπως πεσουμε μαζι... μ τν @Love1988 εχουμε καποιες πιθανοτητες....γενναμε κ οι δυο στο ιασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

αθηνα κ εμεις.... που γεννας..? μηπως πεσουμε μαζι... μ τν @Love1988 εχουμε καποιες πιθανοτητες....γενναμε κ οι δυο στο ιασω...

Όχι εγώ είμαι στο ΜΗΤΈΡΑ. Υπάρχει άλλη κοπέλα για ΜΗΤΈΡΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...