Μετάβαση σε περιεχόμενο

θετικο τεστ εγκυμοσυνης και πολλούς πονος περιοδου,.


Fainareti

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Minime είπε:

Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες..Θα πάω αυριο με το καλό και βλέπουμε..Θα σας πω τα νεακια μου!

ναι ναι περιμενουμε..παντως ζητα ν σ πει κ τ φυλο,αν ειναι στις καλες τ μωρο κ σας αφησει ν δειτε... εστω κ ν σ δωσει πιθανοτητες....!!

κ εγω μ πιθανοτητες 80% μ εδωσε μπεμπα..θυμισε μ αθηνα πας σ γιατρο.? 

απλα μιλαμε πολλες εδω μεσα κ μπερδευομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

ναι ναι περιμενουμε..παντως ζητα ν σ πει κ τ φυλο,αν ειναι στις καλες τ μωρο κ σας αφησει ν δειτε... εστω κ ν σ δωσει πιθανοτητες....!!

κ εγω μ πιθανοτητες 80% μ εδωσε μπεμπα..θυμισε μ αθηνα πας σ γιατρο.? 

απλα μιλαμε πολλες εδω μεσα κ μπερδευομαι....

Χαχα..Όχι από θεσσαλονικη είμαι!!Εσύ Αθήνα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Minime είπε:

Χαχα..Όχι από θεσσαλονικη είμαι!!Εσύ Αθήνα; 

δν ειμαι απο αθηνα,αλλα μενω σχετικα κοντακ εκει παω στους γιατρους μ κ θ γεννησω στο ιασω...ν πανε πρωτα ο θεος ολα καλα....

μ τ καλο τ σπορακια μας..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/9/2017 at 11:27 ΠΜ, ο/η Λευτέρης είπε:

Πήρα τα αποτελέσματα! Είναι 82. Έιμαι συγκρατημένα χαρούμενη! 

συγχαρητηρια!!!!!κ εμενα τα τεστ που ειχα αντίστοιχα με τα δικα σου ετσι ηταν οσα κ αν εκαναν!!χοριακη ειχα κανει κ εγω 2 φορες..φαντασου δευτερα (οχι αυτην απλα για να καταλάβεις την αποσταση)εκανα την 2η και βγηκε 374 και παρασκευη ειδαμε σακο κ εμβρυικα στοιχεια!καλα αποτελεσματα για αυριο!!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Minime είπε:

Θεωρείς ότι είναι νωρίς;στην τελευταία επίσκεψη είπαμε τον επόμενο μήνα θα κάνω αυχενική διαφάνεια και ο επόμενος μήνας είναι αυτή τη βδομάδα..Λόγω δουλειάς μπορω να πάω αύριο αντι για Πέμπτη..του είπα να κλείσουμε ραντεβού για αυριο και μου είπε οκ..Πρώτη μου φορά είναι,κάνω ότι μου λέει χωρίς πολλές ερωτήσεις! 

κ εμενα ο γιατρος μου απο την 11η την κανει!εγω θα παω την τριτη θα ειμαι 11κ5...παντως εκανα υπερηχο 10κ4 κ ηταν 3.6εκ λιγο μικρουλη για αυχενικη πιστευω αλλα για να στο ειπε ο γιατρος σου κατι παραπανω θα ξέρει!καλα αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερες!

Δεν ξερω γιατι αλλα παλι δεν κοιμηθηκα καλα ολο τοβραδυ, ηρθα και δουλεια πρωτη μερα μετα τις διακοπες σημερα κι εχω μια ψυχολογια χαλια...

Δεν ξερω γιατι με εχει πιασει τοσο αγχος απο το πρωι ειμαι στο τσακ να παω να κανω χοριακη σημερα και να μην περιμενω μεχρι αυριο ή να παω και σημερα και αυριο και να του πω την τιμη την αυριανη....χμμμμμμ

Δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ απολυτως συμπτωμα μονο κατι ελαφριες ζαλαδες τυπου σαν να ειμαι απο χθεσινο μεθυσι ξερωγω το οποιο δικαιολογειται απολυτα απο τις λιγες ωρες υπνου που εχω κανει.

Εντωμεταξυ ειναι και αρρωστος ο αντρας μου και νιωθω λιγο περιεργα κι εγω καπως βραχνιασμενη και μπουκωμενη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Ναι κατάλαβα... 

εμενα όλες μου οι φίλες κάνουν χοριακες τι να πω ίσως είναι οι γιατροί όντως ο καθένας έχει τον τρόπο του κι εγω επειδή έχω κύκλο 26-27 μέρες μάλλον είναι νωρίς ακόμα για να δει κάτι, είχα και τη βιοχημική και φαντάζομαι ότι περιμένουμε κι εγω κι αυτός να δούμε ότι δεν είναι το ίδιο και τώρα ώστε να με δει... 

εγω εκανα δυο χοριακες...μαλιστα η δευτερη 1280 την προηγουμενη εβδομαδα κ μου ειπε θα με δει απο κοντα σε 10 μερες....δηλ, την επομενη δευτερα 11/09....προφανως δεν εχει νοημα να παω νωριτερα γιατι σκοπος ειναι να ακουσουμεωκ καρδουλα......θα ειμαι οταν παω 6w2d αλλα κ παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα ακουσω..ειναι λιγο νωρις.....αρα μην ανησυχεις καθολου............με το καλο

 

@Fainareti εσυ ποτε πας στο γιατρο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geozak Ευχαριστω κοριτσακι μου, δεν ξερω τι εχω παθει σημερα εχω πολυ αγχος, περιμενω πως και πως να κανω τη χοριακη αυριο και να δω μια μεγααααααααααλη χοριακη, αλλα εχω χ@@@στει πανω μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

@geozak Ευχαριστω κοριτσακι μου, δεν ξερω τι εχω παθει σημερα εχω πολυ αγχος, περιμενω πως και πως να κανω τη χοριακη αυριο και να δω μια μεγααααααααααλη χοριακη, αλλα εχω χ@@@στει πανω μου 

ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη?

κ γιατι παρακαλω τα εχεις ηδη χαμενα?  τι να πουμε κ οι παλιες οπως εγω που ειχα δυο παλινδρομες?????? θα επρεπε να ειχα πεθανει απο αγχος.....αρα σταματα το γιατι ειτε αγχωθεις ειτε οχι οτι ειναι να γινει θα γινει......καταλαβε το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

εγω εκανα δυο χοριακες...μαλιστα η δευτερη 1280 την προηγουμενη εβδομαδα κ μου ειπε θα με δει απο κοντα σε 10 μερες....δηλ, την επομενη δευτερα 11/09....προφανως δεν εχει νοημα να παω νωριτερα γιατι σκοπος ειναι να ακουσουμεωκ καρδουλα......θα ειμαι οταν παω 6w2d αλλα κ παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα ακουσω..ειναι λιγο νωρις.....αρα μην ανησυχεις καθολου............με το καλο

 

@Fainareti εσυ ποτε πας στο γιατρο ?

αγαπούλα μου καλημέρα.Εγω κανονικά έπρεπε να παω αύριο αλλά κάνω το παπί και θα παω τη Πέμπτη να κοντεύω την 9η εβδομαδα (8+6 θα είμαι την πέμπτη). Για κάποιο λόγο έχω αποβάλλει το άγχος μου και έχω χαλαρώσει. οτι τύχει λεω, και απλά τσουλάνε οι μέρες :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λευτέρης είπε:

@geozak Ευχαριστω κοριτσακι μου, δεν ξερω τι εχω παθει σημερα εχω πολυ αγχος, περιμενω πως και πως να κανω τη χοριακη αυριο και να δω μια μεγααααααααααλη χοριακη, αλλα εχω χ@@@στει πανω μου 

μην σε πιάνει άγχος...να δεις σε 9 μήνες που κάποιος άλλος θα χ.....τε πανω του και θα πρέπει να το αλλάζεις κάθε λίγο!!!ρέγουλα με το σ...το πριν την γέννα παρακαλώ, θα φάμε πολύ μετα!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λευτέρης είπε:

@Fainareti ρε συ δε μου δινει κι ενα συμπτωματακι καταλαβαινεις, κατι να πιαστω :P 

τώρα τώρα θα σου βγάλω λίστα εγω....

ζαλάδες,κούραση, υπνηλια,καφέ  υγρά,  πόνος στη μέση, ναυτια, πονοι περιόδου (είναι επίσης σύμπτωμα), πονοκέφαλος;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζαλαδες, κουραση, ψιλοπονακια περιοδου. ΑΛΛΑ ειμαι αυπνη απο το αγχος μου οποτε τα 2 πρωτα μαλλον ειναι απο αυτο, νιωθω διαρκως λες και και ξυπνησα με hangover αλλα το θεμα ειναι οτι δεν κοιμαμαι ετσι κι αλλιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λευτέρης συγχαρητήρια! Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλά κάνε υπομονή. Η αύξηση της χοριακής ανά 2 ημέρες δείχνει πολλά για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης σου κατά τις πρώτες εβδομάδες που δεν μπορεί να δούμε κάτι με υπέρηχο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

ζαλαδες, κουραση, ψιλοπονακια περιοδου. ΑΛΛΑ ειμαι αυπνη απο το αγχος μου οποτε τα 2 πρωτα μαλλον ειναι απο αυτο, νιωθω διαρκως λες και και ξυπνησα με hangover αλλα το θεμα ειναι οτι δεν κοιμαμαι ετσι κι αλλιως

παντως με εξαιρεση το πονο στο στηθος απο την ωορηξια εως σημερα...δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα.....εσυ γιατι θελεις να εχεις με το ζορι πχ εμετους , καφε αιμα, κτλ....για να προσγειωθουμε σιγα σιγα...:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα μιλήσει με την κοπέλα από εκεί που πήρα τα τεστ και μου είπε ότι είναι ένας άτυπος τρόπος να μετράς την αύξηση της χοριακης στο σπίτι κι αφού είχα αρκετουτσικα έκανα, το κουλο είναι ότι το πρωί έβγαιναν πιο αχνα, ενώ το μεσημέρι πιο σκούρα... Τα βάζω μέχρι τώρα από όλες τις μέρες που εχω κάνει να μου πείτε γνώμες(είναι τα μεσημεριανά/δευτερα όχι από αχνα) ? Και σταματάω για σήμερα γιατί καταλαβαίνω ότι στο τέλος δεν θα μου μιλάει καμία ? Συγνώμη ρε κορίτσια 

το 1 είναι της Παρασκευής 

το 2 είναι το σημερινό και το 3 είναι το χθεσινό 

IMG_4495.JPG

IMG_4529.JPG

IMG_4522.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Είχα μιλήσει με την κοπέλα από εκεί που πήρα τα τεστ και μου είπε ότι είναι ένας άτυπος τρόπος να μετράς την αύξηση της χοριακης στο σπίτι κι αφού είχα αρκετουτσικα έκανα, το κουλο είναι ότι το πρωί έβγαιναν πιο αχνα, ενώ το μεσημέρι πιο σκούρα... Τα βάζω μέχρι τώρα από όλες τις μέρες που εχω κάνει να μου πείτε γνώμες(είναι τα μεσημεριανά/δευτερα όχι από αχνα) ? Και σταματάω για σήμερα γιατί καταλαβαίνω ότι στο τέλος δεν θα μου μιλάει καμία ? Συγνώμη ρε κορίτσια 

το 1 είναι της Παρασκευής 

το 2 είναι το σημερινό και το 3 είναι το χθεσινό 

IMG_4495.JPG

IMG_4529.JPG

IMG_4522.JPG

Αν κάνεις άλλο ενα δεν θα βγουν μονο οι γραμμουλες αλλα και ενα σημα να γραψει " εισαι εγκυος λεμε!!"

Δεν μου λες να κοτσαρω και εγω ενα το πρωι να δω οτι ολα πανε καλα;;;;; μου εβαλες ιδεες φιλη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε μη σε παρασύρω με το άγχος μου!!! Εντωμεταξύ γυρίζω σπίτι φορτωμένη λαχανικά και φρούτα τα νεύρα μου σε άθλια κατάσταση, και δεν έχουμε νερό! 

Έχει σπάσει ένας σωλήνας εσωτερικά κάπου μεταξύ υπογείου και πέμπτου ορόφου που μένουμε εμείς κι έχουν πλυμμυρισει όλες οι αποθήκες κι εμείς δεν είχαμε καθόλου νερό! 

Εφτιαξα και κάτι μπιφτέκια λύσσα και λιωσαμε μέχρι να πάμε στο σούπερ να πάρουμε 6αδα. 

Ειμαστε με εμφιαλωμένα και κουβάδες νερό για την τουαλέτα μια υπέροχη κατάσταση. 

Με πονάει και η κοιλιτσα μου σαν να αδιαθετώ μάλλον κουράστηκα σήμερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λευτέρης είπε:

Έλα ρε μη σε παρασύρω με το άγχος μου!!! Εντωμεταξύ γυρίζω σπίτι φορτωμένη λαχανικά και φρούτα τα νεύρα μου σε άθλια κατάσταση, και δεν έχουμε νερό! 

Έχει σπάσει ένας σωλήνας εσωτερικά κάπου μεταξύ υπογείου και πέμπτου ορόφου που μένουμε εμείς κι έχουν πλυμμυρισει όλες οι αποθήκες κι εμείς δεν είχαμε καθόλου νερό! 

Εφτιαξα και κάτι μπιφτέκια λύσσα και λιωσαμε μέχρι να πάμε στο σούπερ να πάρουμε 6αδα. 

Ειμαστε με εμφιαλωμένα και κουβάδες νερό για την τουαλέτα μια υπέροχη κατάσταση. 

Με πονάει και η κοιλιτσα μου σαν να αδιαθετώ μάλλον κουράστηκα σήμερα... 

Μην σε αγχώνει ο πόνος ετσι θα πονας για λίγο καιρό στην αρχή!! Βεβαια οποτε το νοιώθεις ξάπλα αμέσως!! Και μη κουβαλάς ε;;;;;; πωπω παντως φρουτακια ανετα τα τιμαγα τωρα!!! Ροδακινακια ειδικα!!! Σαν τη τρελη θα παω το πρωι πριν τη δουλεια να παρω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Κορίτσια!!! Καλημέρα!!! Έκανα τη χοριακη και περιμένω αποτελεσματαααααα έχω τρομερή αγωνία ??????

καλημερα κοριτσι μ..!! καλα αποτελεσματα..

τ ωρα τ περιμενουμε..??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...