Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η ourania είπε:

Λόγω χαμηλής ΑΜΗ και παραπάνω κιλών. Επίσης δεν μεγαλώνουν με τον ρυθμό που θα περίμενε. Είναι όλα σχετικά κοντά σε μέγεθος με το κυρίαρχο στα 16χλ. και τα υπόλοιπα να ακολουθούν στα 15, 14, 13χλ. Απλά με την δόση ελέφαντα που μου δίνει (400iu) περίμενε να είναι έτοιμα την Τετάρτη ενώ τώρα πάμε για Παρασκευή. Από την μία μου λεει ότι δεν περίμενε να έχουμε τόσα ωοθυλακια από την άλλη δεν ξέρει αν έχουν περιεχόμενο ή την ποιότητα.... Μια χαιδεύει μια χαστουκίζει.... Θα μου πεις τι φταίει κ αυτός???

Καλημέρα Ουρανία και μακάρι πραγματικά να αποκτήσετε παιδάκια :) 

Η χαμηλή ΑΜΗ σου έχει εξηγήσει κανείς γτ τόσο γρήγορα ; Γτ αντιλαμβάνομαι πως δεν είσαι και πολύ μεγάλη ηλικιακά ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα Ουρανία και μακάρι πραγματικά να αποκτήσετε παιδάκια :) 

Η χαμηλή ΑΜΗ σου έχει εξηγήσει κανείς γτ τόσο γρήγορα ; Γτ αντιλαμβάνομαι πως δεν είσαι και πολύ μεγάλη ηλικιακά ... 

Ίσως το κάπνισμα, ίσως απλα έτυχε. Πόσες γυναίκες δεν μπαίνουν νωρίς στην εμμηνόπαυση??? Και είμαι 36. Πριν 4 χρόνια η ΑΜΗ ηταν 2,8. Απλα έχει γρήγορη πτώση. Τοτε αν δεν το αφηνα θεωρόντας οτι μπορω κ μονη μου θα είχα μεγαλυτερα ποσοστά επιτυχίας. Αλλά όλα για κάποιο λογο γίνονται. Όσο άνετα νιώθω τώρα με τον γιατρό δεν αισθανομουνα με τον τοτε γιατρό... Ο θεός έχει το σχεδιο του για ολους μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Ίσως το κάπνισμα, ίσως απλα έτυχε. Πόσες γυναίκες δεν μπαίνουν νωρίς στην εμμηνόπαυση??? Και είμαι 36. Πριν 4 χρόνια η ΑΜΗ ηταν 2,8. Απλα έχει γρήγορη πτώση. Τοτε αν δεν το αφηνα θεωρόντας οτι μπορω κ μονη μου θα είχα μεγαλυτερα ποσοστά επιτυχίας. Αλλά όλα για κάποιο λογο γίνονται. Όσο άνετα νιώθω τώρα με τον γιατρό δεν αισθανομουνα με τον τοτε γιατρό... Ο θεός έχει το σχεδιο του για ολους μας.

Πόσο δίκιο έχεις :) Άντε με το καλό να γίνει η εμβρυομεταφορά και σε 9 μήνες να κρατάτε τα μωράκια σας ^_^

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2018 at 11:32 ΠΜ, ο/η nikona είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Ουρανία τι κάνεις;;;Πότε έχετε την ωοληψία;;;Σας έχασα λίγο μια δυο μέρες τώρα...

 

Καλημέρα. Αύριο θα τα πάρει. Χτες ηταν 19 το πιο μεγαλο κ ακολουθούσαν 18,17 και 16 τα υπολοιπα. 1025 η οιστραδιόλη. Θα ζοριστει να μου τα πάρει γιατί δεν μπορεί εύκολα να δει την αριστερή ωοθήκη. Ντροπαλή μας βγήκε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ όλα τα κοριτσάκια!!!Να ρωτήσω πριν κλείσετε ραντεβού με την επιτροπή έχετε μιλήσει με τον εξωσωματικό για τις μονάδες που χρειάζονται??Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλα τα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Χαιρετώ όλα τα κοριτσάκια!!!Να ρωτήσω πριν κλείσετε ραντεβού με την επιτροπή έχετε μιλήσει με τον εξωσωματικό για τις μονάδες που χρειάζονται??Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλα τα κορίτσια!!!

@marillia μου η επιτροπη δίνει συγκεκριμενες μοναδες για όλες τις περιπτωσεις.. νομιζω 3600 μοναδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ourania είπε:

Καλημέρα. Αύριο θα τα πάρει. Χτες ηταν 19 το πιο μεγαλο κ ακολουθούσαν 18,17 και 16 τα υπολοιπα. 1025 η οιστραδιόλη. Θα ζοριστει να μου τα πάρει γιατί δεν μπορεί εύκολα να δει την αριστερή ωοθήκη. Ντροπαλή μας βγήκε....  καλη επυτυχια  ολα καλα να πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η love30 είπε:
στις πριν 6 ώρες, ο/η ourania είπε:

Καλημέρα. Αύριο θα τα πάρει. Χτες ηταν 19 το πιο μεγαλο κ ακολουθούσαν 18,17 και 16 τα υπολοιπα. 1025 η οιστραδιόλη. Θα ζοριστει να μου τα πάρει γιατί δεν μπορεί εύκολα να δει την αριστερή ωοθήκη. Ντροπαλή μας βγήκε....  καλη επυτυχια  ολα καλα να πανε!!!

Καλη επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουρανία καλή επιτυχία!!!Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου!!!

Marilia  ο εξωσωματικός θα σου δώσειμαζί με όλα τα υπόλοιπα και ένα έγγραφο όπου θα αναγράφονται επάνω οι μονάδες που θα χρειαστείς. Όπως είπε και το Πικοκάκι η μέγιστη ποσότητα που δίνουν είναι 3600 μονάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα.... Πηραμε 4 ωαρια. 2 τελεια και 2 καλα. Η διαδικασια υπεροχη (μη με πειτε ανωμαλη)... Περασα τελεια. Ολοι γελαστοι κ χαρουμενοι, με τη πλακα τους, τα αστεια. Απιστευτη εμπειρια. Μακαρι να το ζησετε ολες όπως εγω. Μια θαυμασια αναμνηση που δεν θα ξεχασω ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπερααα τι κάνετε καλό σκ..ευχομαι να περάσετε τέλεια..να ρωτήσω για Επιτροπή που κλείνεις ραντεβού?είναι 2 επιτροπές η μια για τα φάρμακα η άλλη για το επίδομα?πόσο καιρό χρειάζεται?στα φαρμακεία τα βρίσκεις εύκολα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή για τα φάρμακα κλείνεις ανάλογα με τ π μένεις. Αν είσαι Αθήνα στην Αθήνα, αν είσαι σε επαρχία ανάλογα που ανήκεις. Πατα στο ίντερνετ Επιτροπή εξωσωματικής κ θα σ βγάλει. Τα φάρμακα μετά τα παίρνεις από φαρμακείο τ ικα. Υπάρχει σχετική λίστα. Στη Θεσσαλονίκη κ στην Αθήνα τα παίρνεις νομίζω άμεσα. Στην επαρχία ενδεχομένως να χρειαστούν κπ μέρες να σ τα φέρουν. Για τ επίδομα δ γνωρίζω άλλα κάνεις τα χαρτιά μετά την εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ourania είπε:

γειαααααα.... Πηραμε 4 ωαρια. 2 τελεια και 2 καλα. Η διαδικασια υπεροχη (μη με πειτε ανωμαλη)... Περασα τελεια. Ολοι γελαστοι κ χαρουμενοι, με τη πλακα τους, τα αστεια. Απιστευτη εμπειρια. Μακαρι να το ζησετε ολες όπως εγω. Μια θαυμασια αναμνηση που δεν θα ξεχασω ποτε...

Πολυ χαιρομαι Ουρανια!Μπραβο!!!!!Να πανε ολα περιφημα και απο εδω και περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Επιτροπή για τα φάρμακα κλείνεις ανάλογα με τ π μένεις. Αν είσαι Αθήνα στην Αθήνα, αν είσαι σε επαρχία ανάλογα που ανήκεις. Πατα στο ίντερνετ Επιτροπή εξωσωματικής κ θα σ βγάλει. Τα φάρμακα μετά τα παίρνεις από φαρμακείο τ ικα. Υπάρχει σχετική λίστα. Στη Θεσσαλονίκη κ στην Αθήνα τα παίρνεις νομίζω άμεσα. Στην επαρχία ενδεχομένως να χρειαστούν κπ μέρες να σ τα φέρουν. Για τ επίδομα δ γνωρίζω άλλα κάνεις τα χαρτιά μετά την εξωσωματική.

Ευχαριστώ πολυ diwniμου..να χαίρεσαι το ΜΩΡΆΚΙ σουυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχαμε νέα απο τα Ζουζούνια μου. Γονιμοποιηθηκαν και τα 4 και είναι όλα πολύ καλά. Ακόμα και τα 2 μέτρια πάνε πολύ καλά. Αύριο απόγευμα θα τα ξαναδουν και αν προχωράνε το ίδιο καλά πάμε για βλαστοκυστες. Τα γλυκουλια μουυυυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Ειχαμε νέα απο τα Ζουζούνια μου. Γονιμοποιηθηκαν και τα 4 και είναι όλα πολύ καλά. Ακόμα και τα 2 μέτρια πάνε πολύ καλά. Αύριο απόγευμα θα τα ξαναδουν και αν προχωράνε το ίδιο καλά πάμε για βλαστοκυστες. Τα γλυκουλια μουυυυ...

Υπέροχα τα νέα σου μπράβο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ourania είπε:

γειαααααα.... Πηραμε 4 ωαρια. 2 τελεια και 2 καλα. Η διαδικασια υπεροχη (μη με πειτε ανωμαλη)... Περασα τελεια. Ολοι γελαστοι κ χαρουμενοι, με τη πλακα τους, τα αστεια. Απιστευτη εμπειρια. Μακαρι να το ζησετε ολες όπως εγω. Μια θαυμασια αναμνηση που δεν θα ξεχασω ποτε...

Γεια σου Ουρανία!!! Χαίρομαι πολύ που το ευχαριστήθηκες. Συγχαρητηρια και μπράβο που πήγαν όλα καλά. Με το καλό να προχωρήσουν όλα τελεια και να κάνετε την εμβρυομεταφορά.

Εγώ από την ωοληψία δεν καταλαβα κάτι αλλά αυτό που ευχαριστήθηκα ήταν η εμβρυομεταφορά. Ενιωσα δέος!!! Μαγεύτηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλησπέρα κορίτσια !!!

Ουράνια μου με το καλό!!!??

Εγώ σήμερα εκανα υπέρηχο και ορμονικές και ξεκιναω....αχ πως θα κάνω την ενεση μου λέτε?στις 9 θα κάνω την πρώτη....ε ρε γλέντια!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

 Καλησπέρα κορίτσια !!!

Ουράνια μου με το καλό!!!??

Εγώ σήμερα εκανα υπέρηχο και ορμονικές και ξεκιναω....αχ πως θα κάνω την ενεση μου λέτε?στις 9 θα κάνω την πρώτη....ε ρε γλέντια!!!????

τσιμπάς λίγο εκεί που θα την κάνεις κ καρφώνεις... χωρις δευτερες σκεψεις... δεν είναι τπτ... θα το δεις... Μετα να δεις που παιρνεις 1 σακουλα χαπια... απο πανω κ απο κατω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikona ήταν όλοι τόσο χαρουμενοι και χαλαροί. Μπήκα με απίστευτο αέρα στην αίθουσα.... Το γέλιο που ριξαμε πριν με κοιμησουν δεν λεγετε... Κ με βγαζουν μετα κ με ρωτάει ο καημένος ο γιατρός εισαι καλα??? Και εγω "ΟΧΙ. Δεν μυρίζω καφείνη"... 30 λεπτά μετά πίναμε καφέ στο γραφείο... Νομίζω θα τους μείνω αξέχαστη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

 Καλησπέρα κορίτσια !!!

Ουράνια μου με το καλό!!!??

Εγώ σήμερα εκανα υπέρηχο και ορμονικές και ξεκιναω....αχ πως θα κάνω την ενεση μου λέτε?στις 9 θα κάνω την πρώτη....ε ρε γλέντια!!!????

ioannapl καλή αρχή!!! Θα τις συνηθισεις τις ενεσεις, να μην ανησυχεις γιαυτο. Δεν ειναι επιπονες. Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά η ένεση δεν ηταν τίποτα!!!ουτε που την κατάλαβα!!!???

Προχωράμε λοιπον χωρίς φόβο...με πάθος!!!χαχαχα!!!

Καλό βράδυ!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ioannapl είπε:

Κορίτσια τελικά η ένεση δεν ηταν τίποτα!!!ουτε που την κατάλαβα!!!???

Προχωράμε λοιπον χωρίς φόβο...με πάθος!!!χαχαχα!!!

Καλό βράδυ!!!!!!???

Καλή αρχή με πολλά ωαρια και πολλά έμβρυα σας εύχομαι κορίτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...