Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη που διπλασιάζεται


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renia90 είπε:

Κορίτσια μου καλά..χτες πήγα με φριχτους πόνους και αίμα στο νοσοκομείο..Η χοριακη ήταν 7 μοναδες λιγότερο..Η μήτρα μου πεντακάθαρη αλλά είχα λίγο ελεύθερο αίμα στην κοιλια..Ο γιατρός κατεληξε ότι ο Οργανισμός μου αποροφησε το κυημα Επειδή ήταν τόσο χαμηλές οι μονάδες..τουλάχιστον μες στην ατυχία μου δε χρειαστηκα Ούτε αποξεση Ούτε αφαίρεση σαλπιγγας..να περνετε πάντα δεύτερη και Τρίτη γνώμη..Εγώ παραλίγο να χάσω τη σαλπιγγα..Τώρα νιώθω τυχερή..Καλή ΔΥΝΑΜΗ σε όλες και καλό κουράγιο..

Καλησπερα γλυκια μου..τωρα ειδα το μνμ σου..θελω να σου πω ειλικρινα οως λυπαμαι για αυτο που εγινε..αλλα υπαρχει το θετικό της υπόθεσης πως δεν χρειάστηκε τιποτα!!εισαι τυχερή κοριτσακι μου και μην φοβάσαι τιποτα!!το μωράκι θα έρθει ξανά...και θα μείνει!!!Γνωμη μου αν θελεις κοίταξε μερικα πράγματα με τον γυναικολο σου οπως π.χ το να κανεις εξετάσεις για θρομβοφιλια(η πρωτη αιτία αποβολών παγκοσμίως) και καποια αλλα που τα ξερουν οι γιατροί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όταν τελειώσει με το καλό το αίμα θα το ψάξω..θρομβοφιλια και εξέταση ιστού..Ο γιατρός "μου" τηλεφωνικά μου πε χτες το απόγευμα είναι εξωμητριο αριστερά έλα αύριο αμέσως για λαπαροσκόπηση μη πάθεις ρήξη..Α θα έχεις λεει 30 %λιγότερο πιθανότητες και το διαδικαστικό είναι 1200 ευρώ και 1400 το νοσοκομείο.πάγωσα..Μέσα σε 5 λεπτά..τηλεφωνική διάγνωση και μου λέει στην κατάσταση που με άκουσε για λεφτά..πάω στο Έλενα με φριχτους πόνους και μου λένε βλέπω πηγματα αριστερά έχεις μερική ρήξη σαλπιγγας..θα χρειαστείς καισαρική να δούμε σίγουρα..παίρνει η νύφη μου τον γιατρό της..Και λέει ότι όλα αυτά ήταν γελοία..με 262μοναδες (255πλεον)ρήξη δε γίνεται. Και μου πε για το εμβόλιο μεθοτρεξατης που δεν το ανέφερε κάνεις..Αλλά βέβαια αυτό δεν έχει λεφτά..υπέγραψα έφυγα και πήγα στο νοσοκομείο που είναι ο γιατρός..τα πηγματα ήταν από σπασμένο αγγείο..Αυτό..Ήταν όντως εξωμητριο Αλλά θα το αποβαλω μόνη μου με βοήθεια από τα φάρμακα..

Τώρα νιώθω ανακουφισμένη και τυχερή..Μετά από όλο αυτό το σοκ και την ταλαιπωρία..Και λίγο φόβο για μια μελλοντική εγκυμοσύνη..Αλλά είμαστε Τελικά φτιαγμένες να τα αντέχουμε όλα..

Δεύτερες και τρίτες γνώμες κορίτσια..πάντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renia90 είπε:

Όταν τελειώσει με το καλό το αίμα θα το ψάξω..θρομβοφιλια και εξέταση ιστού..Ο γιατρός "μου" τηλεφωνικά μου πε χτες το απόγευμα είναι εξωμητριο αριστερά έλα αύριο αμέσως για λαπαροσκόπηση μη πάθεις ρήξη..Α θα έχεις λεει 30 %λιγότερο πιθανότητες και το διαδικαστικό είναι 1200 ευρώ και 1400 το νοσοκομείο.πάγωσα..Μέσα σε 5 λεπτά..τηλεφωνική διάγνωση και μου λέει στην κατάσταση που με άκουσε για λεφτά..πάω στο Έλενα με φριχτους πόνους και μου λένε βλέπω πηγματα αριστερά έχεις μερική ρήξη σαλπιγγας..θα χρειαστείς καισαρική να δούμε σίγουρα..παίρνει η νύφη μου τον γιατρό της..Και λέει ότι όλα αυτά ήταν γελοία..με 262μοναδες (255πλεον)ρήξη δε γίνεται. Και μου πε για το εμβόλιο μεθοτρεξατης που δεν το ανέφερε κάνεις..Αλλά βέβαια αυτό δεν έχει λεφτά..υπέγραψα έφυγα και πήγα στο νοσοκομείο που είναι ο γιατρός..τα πηγματα ήταν από σπασμένο αγγείο..Αυτό..Ήταν όντως εξωμητριο Αλλά θα το αποβαλω μόνη μου με βοήθεια από τα φάρμακα..

Τώρα νιώθω ανακουφισμένη και τυχερή..Μετά από όλο αυτό το σοκ και την ταλαιπωρία..Και λίγο φόβο για μια μελλοντική εγκυμοσύνη..Αλλά είμαστε Τελικά φτιαγμένες να τα αντέχουμε όλα..

Δεύτερες και τρίτες γνώμες κορίτσια..πάντα..

Εντάξει κοριτσι μου τι να πω τωρα με τους γελοίους τους γιατρους... Ευχομαι να περασει γρηγορα ο καιρος και να εχεις χαρουμενα νεα συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2017 at 7:40 ΜΜ, ο/η Renia90 είπε:

Όταν τελειώσει με το καλό το αίμα θα το ψάξω..θρομβοφιλια και εξέταση ιστού..Ο γιατρός "μου" τηλεφωνικά μου πε χτες το απόγευμα είναι εξωμητριο αριστερά έλα αύριο αμέσως για λαπαροσκόπηση μη πάθεις ρήξη..Α θα έχεις λεει 30 %λιγότερο πιθανότητες και το διαδικαστικό είναι 1200 ευρώ και 1400 το νοσοκομείο.πάγωσα..Μέσα σε 5 λεπτά..τηλεφωνική διάγνωση και μου λέει στην κατάσταση που με άκουσε για λεφτά..πάω στο Έλενα με φριχτους πόνους και μου λένε βλέπω πηγματα αριστερά έχεις μερική ρήξη σαλπιγγας..θα χρειαστείς καισαρική να δούμε σίγουρα..παίρνει η νύφη μου τον γιατρό της..Και λέει ότι όλα αυτά ήταν γελοία..με 262μοναδες (255πλεον)ρήξη δε γίνεται. Και μου πε για το εμβόλιο μεθοτρεξατης που δεν το ανέφερε κάνεις..Αλλά βέβαια αυτό δεν έχει λεφτά..υπέγραψα έφυγα και πήγα στο νοσοκομείο που είναι ο γιατρός..τα πηγματα ήταν από σπασμένο αγγείο..Αυτό..Ήταν όντως εξωμητριο Αλλά θα το αποβαλω μόνη μου με βοήθεια από τα φάρμακα..

Τώρα νιώθω ανακουφισμένη και τυχερή..Μετά από όλο αυτό το σοκ και την ταλαιπωρία..Και λίγο φόβο για μια μελλοντική εγκυμοσύνη..Αλλά είμαστε Τελικά φτιαγμένες να τα αντέχουμε όλα..

Δεύτερες και τρίτες γνώμες κορίτσια..πάντα..

Πωπω τι τράβηξες κορίτσι μου!.. Εμένα ευτυχώς ο γιατρος μου για να σιγουρευτεί αν είναι εξωμήτριο μου εκανε απόξεση και μετά βιοψία για να βεβαιωθούμε πως υπήρχαν εμβρυικά στοιχεία στη μήτρα.. και αν ήταν εξωμήτριο (που τελικά δεν ήταν) μου είπε αμέσως πως με τόσο μικρή χοριακή (410) θα μου έκανε μία ένεση για να αποβάλω μόνη μου.. 

Ευτυχώς σου πήγαν όλα καλά.. Για τη μεθοτρεξάτη ξέρω πως μετά από 3 μήνες μπορείς να ξαναδοκιμάσεις εγκυμοσύνη γιατί είναι δυνατο φάρμακο και πρέπει να καθαρίσει ο οργανισμός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα την εξέλιξη και εχω μείνει πραγματικά με το στόμα ανοιχτό..απλα απίστευτη ταλαιπωρία..Δοξα το θεο όμως ολα πηγαν καλα κοριτσακι μου..ευχομαι να ναι η τελευταία ταλαιπωρία και να ανταμειφθείς συντομα για ολα όσα εχεις περάσει..Περαστικα και δύναμη γλυκια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μου σας υπερευχαριστω για τις ευχές..ήδη ειμαι πολύ καλύτερα και σωματικά και ψυχικά..Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας και συντομα Όλες μας με ένα μπεμπέ αγκαλιά..Εύχομαι σύντομα να ανοίξω νέα θέμα με απορίες για μια υγιή εγκυμοσύνη.. ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...