Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη που διπλασιάζεται


Recommended Posts

Γεια σας..Την Παρασκευή έκανα τεστ φαρμακείου και ήταν αρνητικό.Δευτέρα ξαναεκανα και βγήκε αχνο θετικο..πήγα αμέσως για χοριακη και δυστυχώς ήταν μόνο 18.6..Τρίτη έκανα υπέρηχο και φάνηκε απλά ένα παχύ ενδομητριο.Πέμπτη ξαναεκανα χοριακη και ήταν 120. Είχα μια αποβολή στο παρελθόν και τρέμω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsi mou kalispera! Kai fysika sygxaritiria!

Synithws oi giatroi den kanoun yperixo prin nq deiksei i xoriaki 1000 monades gt ontws de fainetai tpt. Opote ayto mi se apasxolei.

Episis to oti ksekinises me 18 monades min t skeftesai kan afou i xoriaki sou anevainei fysiologikotata. Mia teleiomini egkymosyni sou eyxomai! Ola kala tha pane!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση σου..Έχω αγχωθεί τόσο πολύ..Του γιατρού δεν του άρεσε καθόλου η πρώτη χοριακη..είπε βέβαια ότι ίσως ήταν καθυστερημένη σύλληψη..Τώρα μου πε ηρεμία χαλάρωση και ξανά χοριακη σε μια βδομάδα και υπέρηχο σε 2..Πως θα περάσουν?να σημειώσω ότι έχω πονακια και τραβηγματακια και ανησυχώ ακόμα πιο πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den peirazei einai fysiologika. Ola kala tha pane, ksekourasou! Sou eipe na kaneis xoriaki se mia vdomada pou ypologizei oti tha paei stis 1000 monades wste na borei na dei sako. Pio prin den fainetai tpt opote de thelei na se valei sti diadikasia na kaneis xoriaki mera para mera. Pantws gia na pas gia yperixo boreis k tin epomeni vdomada molis deiksei xilies monades i xoriaki wste na min agxwnesai. Kai an s pei den xreiazetai epemeine isa isa na s fygei i prwti agwnia. Agxos tha exeis gia poly kairo akomi, na akouseis kardoula,na deis an anaptysetai,na kaneis ayxeniki ktl. Kathe fora k kati allo! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Down I σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοπέλα μου..Με εκανες να χαμογελάσω και να σκεφτώ αισιόδοξα..μακάρι να πανε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Renia90 είπε:

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση σου..Έχω αγχωθεί τόσο πολύ..Του γιατρού δεν του άρεσε καθόλου η πρώτη χοριακη..είπε βέβαια ότι ίσως ήταν καθυστερημένη σύλληψη..Τώρα μου πε ηρεμία χαλάρωση και ξανά χοριακη σε μια βδομάδα και υπέρηχο σε 2..Πως θα περάσουν?να σημειώσω ότι έχω πονακια και τραβηγματακια και ανησυχώ ακόμα πιο πολύ..

Μην αγχώνεσαι, να ξεκουραζεσαι κ ολα καλα θα πανε.. τραβηγματα κ πονακια σαν της περιοδου ειχα κι εγω στην αρχη κ νομιζα θα αδιαθετησω αλλα τελικα.. οχι.. τωρα ειμαι στον 6ο 

Μην σηκωνεις βαρη κ οχι αγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχουν και εγκυμοσυνες που ξεκινανε απο χαμηλη χοριακη, αναλογως ποτε εγινε η συλληψη   μην ανγχώνεσαι ολα καλά θα πάνε   βγαλε απο το μυαλό σου την παλιά σου αποβολη γιατι δεν μας βοηθάει,σου ευχομαι ολοψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη διχως προβληματα!![smilie=love1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ πολύ..Η αλήθεια είναι πως όσο χαλαρώνω και ηρεμώ πονάω πολύ λιγότερο.Ίσως το άγχος όντως να μην κάνει καλό..περιμένω την Πέμπτη που θα πάω για χοριακη πως και πως..εύχομαι και σε σας ότι καλύτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια σήμερατο πρωί είδα πάνω στο χαρτί ροζ υγρα..πήρα τον γιατρο και μου πε να πάρω utrogestan και να μείνω ξαπλωμένη..Δεν θα ησυχάσω ποτέ??Δεν προχωράει καλά έτσι δεν είναι??Μήπως είναι βιοχημική??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renia90 είπε:

Αχ κοριτσια σήμερατο πρωί είδα πάνω στο χαρτί ροζ υγρα..πήρα τον γιατρο και μου πε να πάρω utrogestan και να μείνω ξαπλωμένη..Δεν θα ησυχάσω ποτέ??Δεν προχωράει καλά έτσι δεν είναι??Μήπως είναι βιοχημική??

Koritsi mou min kaneis tetoies skepseis. Polles kopeles eixan roz k kafe stin egkymosyni tous akomi k se poio proxwrimenous mines. Egw eixa stin arxi aimataki k kafe gia 5-6 meres. K ola mia xara pigan. Gia na s fygei t agxos kane ayrio mia xoriaki. Ksekourasou k prospathise na min agxwnesai gia na mi sfiggesai. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Asterimini είπε:

Κάνε υπομονή. Το άγχος δεν βοηθάει. Το αίμα συνεχίζεται η ήταν μόνο στο σκούπισμα? 

Ήταν μόνο στο σκούπισμα και μετά τίποτα..Μετά από τρεις ώρες ξαναείδα λίγο πάλι στο σκούπισμα..το εσώρουχο μου είναι καθαρό..δε ξέρω..τρέμω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Koritsi mou min kaneis tetoies skepseis. Polles kopeles eixan roz k kafe stin egkymosyni tous akomi k se poio proxwrimenous mines. Egw eixa stin arxi aimataki k kafe gia 5-6 meres. K ola mia xara pigan. Gia na s fygei t agxos kane ayrio mia xoriaki. Ksekourasou k prospathise na min agxwnesai gia na mi sfiggesai. 

ο γιατρος μου είπε να περιμένω και ότι είναι να γίνει θα γίνει..Είναι καλό βέβαια λέει που δεν είναι κόκκινο και σε συνεχόμενη ροή..Έτσι ξεκινούν όμως οι αποβολές..περιμένω,προσευχές και αύριο χοριακη..σε ευχαριστώ τόσο πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renia90 είπε:

Ήταν μόνο στο σκούπισμα και μετά τίποτα..Μετά από τρεις ώρες ξαναείδα λίγο πάλι στο σκούπισμα..το εσώρουχο μου είναι καθαρό..δε ξέρω..τρέμω..

Τίποτα. Ηρεμία....όχι άγχος κι όλα θα πάνε καλά. Πότε είναι ο υπερηχος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Asterimini είπε:

Τίποτα. Ηρεμία....όχι άγχος κι όλα θα πάνε καλά. Πότε είναι ο υπερηχος?

Μου είχε πει να πάω Δευτέρα. Μήπως να του πω να πάω νωρίτερα?αν είναι όλα καλά μέχρι τότε.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Renia90 είπε:

Μου είχε πει να πάω Δευτέρα. Μήπως να του πω να πάω νωρίτερα?αν είναι όλα καλά μέχρι τότε.. ?

Εξαρτάται στις πόσες βδομάδες είσαι και πόσο είναι η χοριακη σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου από χτες δεν ξαναείδα καθόλου ροζ..ευτυχώς ο άντρας μου είναι πολύ υποστηρικτικός..δε με αφήνει να σηκωθω απο το κρεβάτι Ούτε για να μαγειρέψω..Μου τα φέρνει όλα στα κρεβάτι και βοηθάει και στις δουλειές..έχουν μειωθεί πολύ και τα πονακια..Αυτό είναι καλό η σημαίνει ότι σταμάτησε να μεγαλώνει?Η θερμοκρασια μου είναι σταθερά 37.6

Όλο διαβάζω για εγκυμοσύνες που δεν πήγαν καλά και αγχώνομαι..Αύριο πάω για χοριακη..μακάρι να δω ένα μεγάλο νούμερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βέβαια είναι καλό που μειώθηκαν τα πονάκια.Να διαβάζεις για εγκυμοσύνες που πήγανε μια χαρά γιατί τώρα που αλλάζουν και οι ορμόνες θα είσαι πιο επιρρεπής ψυχολογικά.Σου στέλνω θετική ενέργεια και σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακή:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Βέβαια είναι καλό που μειώθηκαν τα πονάκια.Να διαβάζεις για εγκυμοσύνες που πήγανε μια χαρά γιατί τώρα που αλλάζουν και οι ορμόνες θα είσαι πιο επιρρεπής ψυχολογικά.Σου στέλνω θετική ενέργεια και σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακή:)

Σ ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου..Είναι απίστευτη η συμπαράστασή που βρίσκω εδώ.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2017 at 5:00 ΜΜ, ο/η Renia90 είπε:

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση σου..Έχω αγχωθεί τόσο πολύ..Του γιατρού δεν του άρεσε καθόλου η πρώτη χοριακη..είπε βέβαια ότι ίσως ήταν καθυστερημένη σύλληψη..Τώρα μου πε ηρεμία χαλάρωση και ξανά χοριακη σε μια βδομάδα και υπέρηχο σε 2..Πως θα περάσουν?να σημειώσω ότι έχω πονακια και τραβηγματακια και ανησυχώ ακόμα πιο πολύ..

Κοπελα μου συγχαρητηριαααααα!!! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!?????

Και εγω ειχα  ξεκινησει με χαμηλή χοριακη (ασχετα που δεν πηγε καλα η εγκυμοσυνη μου για αλλους λογους), αλλα μου εκανε συνεχεια υπερηχο..απλα βλεπαμε  μονο τον σακο... Να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου και να του εχεις εμπιστοσυνη!!! 

Οι μερες δεν περνανε..σε καταλαβαινω..απλα αρχισε να διαβαζεις βιβλια, να ξεχνιεται το μυαλο, δες ταινιες και θα περασει που θα παει..χιχιιχι αν δεν αντεχεις καθολου την πεμπτη κανε μια χοριακουλα, απλα να σου φυγει το αγχος!! 

Οπως κ να εχει θα ειναι ολα τελεια!! Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο σας!!! Με το καλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοπελα μου συγχαρητηριαααααα!!! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!?????

Και εγω ειχα  ξεκινησει με χαμηλή χοριακη (ασχετα που δεν πηγε καλα η εγκυμοσυνη μου για αλλους λογους), αλλα μου εκανε συνεχεια υπερηχο..απλα βλεπαμε  μονο τον σακο... Να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου και να του εχεις εμπιστοσυνη!!! 

Οι μερες δεν περνανε..σε καταλαβαινω..απλα αρχισε να διαβαζεις βιβλια, να ξεχνιεται το μυαλο, δες ταινιες και θα περασει που θα παει..χιχιιχι αν δεν αντεχεις καθολου την πεμπτη κανε μια χοριακουλα, απλα να σου φυγει το αγχος!! 

Οπως κ να εχει θα ειναι ολα τελεια!! Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο σας!!! Με το καλο!!!!!

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ κούκλα μου..τι αισιόδοξο και τρελό πλάσμα είσαι εσύ??να είσαι πάντα έτσι..το μεταδιδεις..?? 

Κενό σάκο είχα στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη μετά ακολούθησαν λίγα εμβρυικα στοιχεία και μετά η αποβολή.συγχαρητήρια για τη θετική σου ενέργεια ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Renia90 είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ κούκλα μου..τι αισιόδοξο και τρελό πλάσμα είσαι εσύ??να είσαι πάντα έτσι..το μεταδιδεις..?? 

Κενό σάκο είχα στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη μετά ακολούθησαν λίγα εμβρυικα στοιχεία και μετά η αποβολή.συγχαρητήρια για τη θετική σου ενέργεια ❤

Εύχομαι όλα να πανε καλα και πολυ πολυ σύντομα να εισαι ηρεμη με μια τεραστια χοριακη στα χερια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Renia90 είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ κούκλα μου..τι αισιόδοξο και τρελό πλάσμα είσαι εσύ??να είσαι πάντα έτσι..το μεταδιδεις..?? 

Κενό σάκο είχα στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη μετά ακολούθησαν λίγα εμβρυικα στοιχεία και μετά η αποβολή.συγχαρητήρια για τη θετική σου ενέργεια ❤

Πριν ενα μηνα ειχα την αποβολη μου εγω και έκανα αποξεση..μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειων...στενοχωρηθηκα πολυ αλλα δεν με πηρε απο κατω... Ειχε τους λογους του κ εφυγε...θα ερθει το επόμενο. Ηδη ξαναδημιουργηθηκε μεσα μου το μητρικο φιλτρο, αλλα εχουμε ακομα ενα μηνα... 

Εσυ οπως και να  χει να σκεφτεσαι θετικα και το μπεμπακι σας θα κρατηθει!! Μην αγχωνεσαι για τιποτα!!! Προτεραιοτητα εχει το νινακι!! 

???????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου, να σας ρωτησω κατι ασχετο?? Μετα απο αποξεση ποσο καιρο κανει να επανελθει ο οργανισμος? Εγω πριν ενα  μηνα την εκανα..και απο χθες βλεπω σταγονες μπεζ υγρων...τιποτα αλλο... 

Ποτε θα ερθει η αναθεματισμενη???? Δεν αντέχω αλλο να πηγαινω στα τυφλα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσια μου, να σας ρωτησω κατι ασχετο?? Μετα απο αποξεση ποσο καιρο κανει να επανελθει ο οργανισμος? Εγω πριν ενα  μηνα την εκανα..και απο χθες βλεπω σταγονες μπεζ υγρων...τιποτα αλλο... 

Ποτε θα ερθει η αναθεματισμενη???? Δεν αντέχω αλλο να πηγαινω στα τυφλα..........

Εγώ είχα περίπου δύο βδομαδες αίμα..Κάθε μέρα και λιγότερο..Όταν σταμάτησε τελείως πέρασαν γύρω στις 35 μερες για  να έρθει η καταραμένη..Αλλά γενικά ο κύκλος μου είναι μεγάλος και όχι σταθερός..Τώρα να σου πω εγώ η πιο αγχώδης να η ρεμησεις να μη το σκέφτεσαι καθόλου Και θα έρθει..Ο γιατρός σου τι σου είπε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...