Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

Ωπα ζωδιακα διαβάζω!  Δεν γνωρίζω πολλά για τον κριο, Καθώς έχω άντρα και πεθερά λιοντάρια ( και κινδυνεύει και η κόρη μου να γεννηθεί λιονταρινα χαχα), έχω να πω ότι χίλια καλά έχουν αλλά είναι πολύ ισχυρογνωμονες και ξεροκεφαλοι ώρες ώρες!!  Δεν αντεχεται αυτό!! Να μη πω για τη γλωσσαρα που βγάζουν..!!  ψαράκι εγώ ωστόσο, ελπίζω το παιδί μου να βγει καρκινακι!!!  Το προλαβαίνω;;;;;  8 Ιουλίου μπαίνω στο μήνα μου και 8 Αυγούστου τελειώνω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άννα να πάρεις ανατομικά παπούτσια ή να φοράς αθλητικά και σαμπο μέσα στο σπίτι. Μπορεί να επιβαρυνεις τις αρθρώσεις σου ή τη μέση σου. 

Άννα και baby το είχα πάθει αυτόμεταξύ 28-30 εβδομάδας. Από εκεί και μετά όλα καλά. Μονό χθες ταλαιπωρηθηκα λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ  θα παρω αν ειναι να μν τα κανω χειροτερα ..ηδη ποναει η μεση μου!!! Αλλα με παραξενεψαν τα κιλα αποτομα και δε φαινονταιιι κααααν χαχχαχ!!!! 

New mom λιονταρακιιιιι θα σ βγει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kelly28 είπε:

Καλημέρα...Άννα μου και γω ανήσυχο ύπνο έκανα χθες. Είχα και την έννοια της μπέμπας, που ήταν πιο ήρεμη εχθές όλη μέρα και όταν κουνιόταν πονούσε η κοιλιά μου. Πότε επιστρέφεις Αθήνα?

Να σου πω έχεις καμία γνωστή να γέννησε στο ολύμπιον να μάθουμε αν όντως είναι καλό το προσωπικό και οι υποδομές του???

 

κελλυ εμενα χθες με ταραξε στις κλωτσιές και ποναγα ρε....καποιες φορες αισθανεστε την κοιλια σαν να γεμιζει αερα κ αν την πιανεται σαν ταμπουρλο?αχ δεν ξερω αν το εξιγω σωστα.παντως δεν νομιζω να ειναι συσπασεις.πιο πολυ για εντερο το κοβω...

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna and baby είπε:

Κορίτσια μου να σας κάνω μια ερώτηση!! Δυσκολεύομαι τα βραδιά να κοιμηθώ... Και όταν κοιμηθώ μετά απο δυο ώρες θα ξυπνήσω για να πάω στο μπάνιο και μετά δε με παίρνει ο ύπνος με τίποτα!!! Τι να κάνω;;; Εάν απο τώρα έχω αϋπνίες αργότερα δε θα κοιμάμαι καθόλου;;;;

εγω εχω εδω κ κανα διμηνο απο τις πολλες εννοιες αυπνια αλλα προφανως κ κυριως απο τις ορμονες.εγω δε ειμαι κ σε γενικες γραμμες σε ξεκουραση.ο γιατρος με ειχε σε πληρη ακινησια.τωρα λιγο που κινουμαι κ βγαινω κοιμαμαι καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Αχ  θα παρω αν ειναι να μν τα κανω χειροτερα ..ηδη ποναει η μεση μου!!! Αλλα με παραξενεψαν τα κιλα αποτομα και δε φαινονταιιι κααααν χαχχαχ!!!! 

New mom λιονταρακιιιιι θα σ βγει ?

Αννουλα ουτρε σ εμενα φαινοντουσαν..οταν τ εχεις παρει συνολικα δν φαινονται καθολου.απλα εγω ενιωθα οτι τ εχω παρει γτ ηξερα οτι πρωι μεσημερι βραδυ ετρωγα γλυκα και δυο κ τρεις φορες ενα πιατο σαν τ μεσημςριανο...συν κτ ενδιαμεσα τσιμπολογηματα....να ξερεις πως τρ ειναι π αν δεν προσεξεις αρχιζεις κ παιρνεις την κατω φορα στ κιλα...

New mam πητ εχεις 8.8.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mommy 5 είπε:

Κοριτσια στην τελευταία μου γεννα εδω στην Αγγλια ηταν και μενα ο δικός μου μέσα.Και μάλιστα οχι μονο στο προσκεφάλι μου αλλα κανονικά τα έβλεπε ολα.Εδω οχι μονο επιτρέπεται αλλα επιβάλλεται κιολας να εχεις σύνοδο και επιτρέπουν μέχρι δυο την ωρα του τοκετου.Η αλήθεια βεβαια ειναι οτι ειχα και εγω ενα αγχος για το μετα πχ αν θα σιχαθεί,αν θα με βλέπει αλλιως μετα κτλ.Αλλα οχι μονο δεν εγινε τιποτα απο ολα αυτα,αντιθέτως ακομα μιλάει για το ποσό υπέροχη εμπειρία ηταν γι'αυτον.Μαλιστα τωρα που έρχεται και η δεύτερη κόρη του του ειπα μια μερα πως αυτη την φορα δεν θα μπορέσει να ειναι μέσα στην αίθουσα μαζί μου γιατι θα πρέπει να κρατάει την μικρη μας.Και αμεσως πήρε τηλεφωνο το νονό του απο Ελλαδα να ερθει εκείνες τις μερες για να μείνει αυτος με τη μεγαλη μας κόρη όταν ερθει η ωρα.Ανυπομονει να το ξαναζήσει μωρε...???

Αχ τι ωραίο όλο αυτό......... Αλήθεια του άρεσε πολύ ε;;;;μακάρι να έμπαινε κ εμένα μέσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maraki!Tk είπε:

Τελειο!!! Αν ειχα και την παραμικρη αμφιβολια για να ειναι μεσα ο δικος μου την εξαλειψες! χαχα!!!

Απλα και εγω δε θελω να ειναι μπροστα να κοιταει! Τον θελω διπλα μου να μου κραταει το χερι κ να με υποστηριζει!!! Πωπω εκει εχουν τετοιο συστημα εεε??? Παρακολουθουν εκει μαθηματα οι συζηγοι??? Η ετσι τους αφηνουν να μπουν μεσα ??? Χωρις καποιο χαρτι???

Οχι βρε τιποτα.Τι μαθήματα;Απλα πρέπει να εχεις σύνοδο μαζί σου και γενικά ειναι σύστημα εδω να παίρνουν τους συζύγους τους μέσα η τη μανα τους η και τους δυο αφου μέχρι δυο άτομα επιτρέπεται.Ειναι οντως τελεια εμπειρία και για τους δυο και τους ενώνει σαν ζευγάρι.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Αχ τι ωραίο όλο αυτό......... Αλήθεια του άρεσε πολύ ε;;;;μακάρι να έμπαινε κ εμένα μέσα 

Ναι βρε σου λέω ανυπομονει να το ζήσει ξανα???.Εχει και μια εκπομπή η τηλεοραση εδω μια φορα την εβδομαδα για γεννες και την βλέπει και αυτος ανελλιπώς μαζί μου.Εγω βασικά στην προηγούμενη κόρη μας νόμιζα πως θα φρικαρε αλλα τελικα του άρεσε πολυ και θεώρησε οτι και αυτος βοηθάει κάπως την ωρα του τοκετου η οτι παίζει ενεργό ρόλο τελος πάντων.Αλλα ειχε και πολυ γελιο τωρα που τα θυμάμαι που εγω απο τους πόνους του φώναζα του κακομοίρη και αυτος εκει διπλα μου.?Να μην πτοείται με τιποτα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η fine είπε:

Ευχαριστώ Μαγκι. Μηπως έρθω και εγώ

Ωραια θα κρατάω ενα κοκκινο τριαντάφυλλο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Μαγκι είπε:

Ωραια θα κρατάω ενα κοκκινο τριαντάφυλλο ???

Αχχααχ πρεπεΙ να κλεισω θεση ή ερχομαι κ ετσι; ποτε θα πατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Αννουλα ουτρε σ εμενα φαινοντουσαν..οταν τ εχεις παρει συνολικα δν φαινονται καθολου.απλα εγω ενιωθα οτι τ εχω παρει γτ ηξερα οτι πρωι μεσημερι βραδυ ετρωγα γλυκα και δυο κ τρεις φορες ενα πιατο σαν τ μεσημςριανο...συν κτ ενδιαμεσα τσιμπολογηματα....να ξερεις πως τρ ειναι π αν δεν προσεξεις αρχιζεις κ παιρνεις την κατω φορα στ κιλα...

New mam πητ εχεις 8.8.;

Ναι γωγω μου 8/8 πητ!!  Εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Αχ  θα παρω αν ειναι να μν τα κανω χειροτερα ..ηδη ποναει η μεση μου!!! Αλλα με παραξενεψαν τα κιλα αποτομα και δε φαινονταιιι κααααν χαχχαχ!!!! 

New mom λιονταρακιιιιι θα σ βγει ?

Λες ε;;;  αλίμονο μου κράνος θα βάλω!!  Χαχα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που χαθηκατε ολες βρε κοριτσια;;;;;;

Σημερα πηρα τις εξετασεις μου ολα καλα δοξα το θεο και η καμπύλη ζαχαρου τελεια!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η new_mom_2016 είπε:

Ναι γωγω μου 8/8 πητ!!  Εσύ; 

Και εγω 8.8.εχω.. !!!!γ αυτο!!!τελευταια περιοδο 2 νοεμβριου;;;εμεις κοντα κοντα θα γεννησουμε!!!χιχιχι.

Μινακι απ τρ σ εβαλε γκαμπυλη;;;νομιζα γυρω στη 26 27 εβδομαδα τ κανουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gwgw02 είπε:

Και εγω 8.8.εχω.. !!!!γ αυτο!!!τελευταια περιοδο 2 νοεμβριου;;;εμεις κοντα κοντα θα γεννησουμε!!!χιχιχι.

Μινακι απ τρ σ εβαλε γκαμπυλη;;;νομιζα γυρω στη 26 27 εβδομαδα τ κανουν

ναι ντεεε ! ! !  ετσι κι εγω 2 νοεμβριου τελευταια περιοδο !μαζι γενναμε βαση πητ!! τι ωραιαααα ! :xποτε εχεις ραντεβου για υπερηχο τωρα;;εγω Μ. Τεταρτη .Σε γιατρο νοσοκομειου πηγαινω.Λογικα θα κανουμε τη μεγαλη καμπυλη κι εμεις καπου εδω σωστα;Γιατι ουτε εγω την εχω κανει ακομη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Που χαθηκατε ολες βρε κοριτσια;;;;;;

Σημερα πηρα τις εξετασεις μου ολα καλα δοξα το θεο και η καμπύλη ζαχαρου τελεια!!!

 

συγχαριτηρια!!! σε ποια εβδομαδα κανουμε τη καμπυλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η new_mom_2016 είπε:

συγχαριτηρια!!! σε ποια εβδομαδα κανουμε τη καμπυλη;

Ευχαριστω πολυ!

Εγω την εκανα στην 24η ακριβως!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δν εχω κλεισει ραντρεβου ακομα αλλα ο γιατρος μ ειχε πει να παω τελη τ μηνος η μετα τ πασχα τ πολυ ξανα...συνηθως κλεινω ραντεβου 4 5 μερες πριν...αλλα απ οτι θυμαμαι τοτε μ ειχε πει οτι θα μ γραψει την καμπυλη!!!τι νινακι εχεις αγορακι η κοριτσακι;;;εγω κοριτσακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 κοριτσακι εχω κι εγω!!! το πρωτο μου ειναι! εμενα μου λεει απο μονος του ποτε θα με ξαναδει ακριβως. μαλιστα θα με εβλεπε μετα το πασχα αλλα θα λειπει εκεινη την εβδομαδα,κι ετσι μ εβαλε πριν!οροσημο θα εισαι για μενα χιχι! για να δουμε στον τερματισμο!!!:x

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κ εγω παρεα σας ειμαι!! Αχαχαχαχ τελευταια περιοδο 26/10 κ αναμενόμενη πητ 4/8!! Αλλα εγω εχω αγορακι!!! Επομενο ρντβ τριτη του πασχα κ τη Μ.Πεμπτη θα κανω την καμπυλη σακχάρου. Μου εχει γραψει τη μικρη καμπυλη! Αυτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την καλως την!!! μπραβο κυριακη κανε εσυ τον αντρακο να κανεις τη διαφορα ! ποσο χαιρομαι !! ισως τερματισεις εσυ πρωτη να παρουμε λιγο τα πανω μας εμεις που ερχομαστε απο πισω ! :x νομιζω ειχα διαβασει πως εχεις κι αλλο παιδακι σωστα; τη μικρη καμπυλη ειχα κανει κι εγω πιο μπροστα, τωρα πιστευω λογικα θα κανω τη μεγαλη ε; μπαινοντας στον 7ο αρχιζουν λιγο πιο συχνα ραντεβου στο γιατρο;μια φορα το μηνα με εβλεπε ως τωρα. επισης υπαρχει κι αλλη ''μεγαλη'' εξεταση εκτος απο την αυχενικη και τη β επιπεδου που καναμε; συγνωμη για τον βομβαρδισμο των ερωτησεων!! :oops:  η λαχταρα μου ειναι μεγαλη :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η new_mom_2016 είπε:

καλως την καλως την!!! μπραβο κυριακη κανε εσυ τον αντρακο να κανεις τη διαφορα ! ποσο χαιρομαι !! ισως τερματισεις εσυ πρωτη να παρουμε λιγο τα πανω μας εμεις που ερχομαστε απο πισω ! :x νομιζω ειχα διαβασει πως εχεις κι αλλο παιδακι σωστα; τη μικρη καμπυλη ειχα κανει κι εγω πιο μπροστα, τωρα πιστευω λογικα θα κανω τη μεγαλη ε; μπαινοντας στον 7ο αρχιζουν λιγο πιο συχνα ραντεβου στο γιατρο;μια φορα το μηνα με εβλεπε ως τωρα. επισης υπαρχει κι αλλη ''μεγαλη'' εξεταση εκτος απο την αυχενικη και τη β επιπεδου που καναμε; συγνωμη για τον βομβαρδισμο των ερωτησεων!! :oops:  η λαχταρα μου ειναι μεγαλη :x

Ξανα εκανες κ αλλη καμπυλη;;; γτ;;; εγω δν εχω κανει αλλη. Τωρα θα κανω. Οσον αφορα τωρα τη συχνότητα ναι απο οτι θυμαμαι σε κανα 2 βδομαδες απο τωρα θα κανουμε πιο συχνες επισκεψεις(2 το μηνα). Τωρα το ποτε ακριβως θα μου ξεκινησει να αυξανει τη συχνοτητα δν ξερω. Υποθετω ομως μεχρι τελη μαη θα αρχισει. Ναι εχω ενα κοριτσακι 9 ετων..! Αλλα επειδη εχω τελειως διαφορετικες κυησεις δν μπορω να σου πω κ πολλα.. αχαχχα μετα τη β επιπεδου ειναι το ντομπλερ που ομως δν θεωρειται κ τοοοοσο μεγαλη. Οι πιο μεγαλες ειναι αυτες οι 2. Απο εδω κ περα απλα ο γιατρος κοιταζει να περνει σωστα βαρος το παιδι κ να μην υπάρχει προεκλαμψια βασικα. http://vfclinics.gr/index.php/edvomades-egkimosinis δες κ εδω πιο αναλυτικα τι ακριβως συμβαινει σε καθε βδομαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μ ειμαστε κοντα κοντααα.ναι κ εμενα καθε φορα μ λεει ποτε περιπου αλλα δν κλεινουμε ραντεβου...π.χ. τωρα μ ειπε απο τις 28 μεχρι τις 4 πρεπει να ερθεις να σ ξαναδω.αχχχ θ εχει μεγαλωδει τ νινι τωρα π θα ξαναπαμε.ποσα γραμμαρια λετε να ειναι τωρα;;β επιπεδου ακριβως 22 εβδομαδων 488 γραμμαρια.τωρα;;;

Κοριτσια πια βδομαδα θεωρειται οτι κλεινουμε τν 6ο και μπαινουμε στν 7 μο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εισαι κατατοπιστικοτατη! σ ευχαριστω πολυ!η προεκλαμψια πως φαινεται στους υπερηχους;; γνωριζεις αν εχει συμπτωματα πιο πριν; πολυ τη φοβαμαι! με ειχε βαλει να κανω μικρη καμπυλη ζαχαρου καπου στον 3ο μηνα,δε θυμαμαι καλα.ηταν 50ml η γλυκοζη νομιζω και ειχε βγει καλη η εξεταση.μου πηρε αιμα μια πριν και μια μετα.αλλοι γιατροι δε το θεωρουν απαραιτητο,καποιοι αλλοι μαλλον ναι! τωρα μου εχουν πει οτι θα διαρκεσει πιο πολυ ωρα και θα ειναι πιο πολλη η δοσολογια της γλυκοζης...μπλιαχ! κι ας πεθαινω για τα γλυκα...αυτο ειναι αηδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...