Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Τι λάθος κάνουμε δεν μπορώ να καταλάβω κ πιο πολύ ξερεις το φοβάμαι εχω φυσικά κ ζωντανό παράδειγμα εσένα...μην κρατήσουν ολα αύτα κ μετα τις 16 βδομάδες,τόσο κράτησαν στην μικρή...ΕΣΥ έκλεισες την 20 κ ακομα μα σταματήσουν σωστά;;η μαμά σου είχε το ιδιο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια!!!τι κανετε;;;ψηλοχαθηκα..περαστικα σας...θα σ πω κ εγ  τ ιδιο..ξερω ποσο σπαστικο ειναι αλλα καμε υπομονη..οταν περασει θα ηρεμησεις κ δν θα τα σκεφτεσαί ολα αυτα...κοριτσια δν νομιζω οτι ειναι κληρονομικο....εμενα η μανα μ δουλευε δυο δουλειες μεχρι 8 μηνων κ στις δυο μας..κ σε εμενα κραταγε κ μια γιαγια...οποτε κυλβαινετε..σηκωνε βααρη...κ γεννησε μια χαρα χωρις περιπλοκες...εγω;;;μεχρι τριων μηνων αιμοραγιες κραμπες στη μητρα κλπ...κ τωρα τελευταια αρχισα κ της ζαλαδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω το ξέρω απλά εύχομαι να περάσουν ειμαι λιγοψυχη κ εχω κουραστεί εδω κι 8 βδομάδες να ειμαι αρρωστη...θελω απλά να με βλέπει όρθια κ καλα η κορούλα μου!!!Μηπως εχεις χαμηλό αιματοκρίτη;;ποσω εβδομάδων εισαι κι εχεις ζαλάδες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!  Εγω εχω μια καταθλιψουρα. Σήμερα δεν αντεχω άλλο και είπα στο σύζυγό να βγούμε μετά το πρωινό του μαγείρεμα. Να πάμε μαζί με το μικρό καπου εξω. Να βρω εγώ καρέκλα κ εκείνοι να παίζουν. Σκέφτηκα ένα ανοιχτό παιδότοπο. 

Προσέξτε τις συσπάσεις και συζητήστε τες με τους γιατρούς σας. 

Και για να ευθυμισουμε παραθετω το παρακάτω link που μάλλον μας αντιπροσωπευει ολες:

https://youtu.be/i_hP4ZycbFU

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα fine μου!!! Πολύ γέλασα με το Λινκ πραγματικά είμαστε ολες μια ωραία ατμόσφαιρα...κατάθλιψη εσυ γιατι;;να βγεις έδω Θεσσαλονίκη εχει ωραίο ήλιο απο κρύο δεν ξέρω εδω μέσα κλεισμένη..,

Να περάσετε όμορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Χθες μου χε κολλησει το site δεν μπορουσα να μπω με τπτ! Υπομονη δευτερη φορα μανουλα κ κυριακη δεν μπορω να σας πω κατι αλλο..

Fine μου να βγεις κ να περασεις τελεια!!Εδω εχει τελεια μερα ειναι για πολλες βολτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Τι λάθος κάνουμε δεν μπορώ να καταλάβω κ πιο πολύ ξερεις το φοβάμαι εχω φυσικά κ ζωντανό παράδειγμα εσένα...μην κρατήσουν ολα αύτα κ μετα τις 16 βδομάδες,τόσο κράτησαν στην μικρή...ΕΣΥ έκλεισες την 20 κ ακομα μα σταματήσουν σωστά;;η μαμά σου είχε το ιδιο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη;;

καλημερα.

Χτες ειχε κολλησει κ δν με αφηνε να μπω.. 

Ειμαι 21 εβδ κ την τεταρτη μπαινω 22. Κ ακομα εχω. το καλο ειναι οτι χτες συζητησαμε με το συζυγο για το γεγονός οτι δν κανω του κεφαλιου μου (να βγω εξω μονη μου οσο κ αν το θελω κ ειδικα εφοσον ο γιατρος με την πιεση που εχω με εχει συμβουλεψει να μην κυκλοφορω μονη μου). Μου ειπε οτι ειναι πολυ χαρουμενος για αυτο κ που δν χρειαζεται να λειπει ολη μερα κ να ανησυχει μην παθω κατι. Κ οτι μετα θα κραταει το μικρο να βγαινω κ να κανω οτι θελω! Η αληθεια ειναι παντως οτι καλυτερα να φυλαγεσαι παρα να βαζεις τον εαυτο σου σε κινδυνο κ μετα να συμβει κατι κ να κλαις κ να φταιει η ξεροκεφαλια.. σημερα ξυπνησα καλυτερα απο αποψη ψυχολογιας αλλα ανακατευομαι.σε γενικες γραμμες παντως να ξερετε.. πως δν γκρινιαζω..κ μαλιστα απορει κ ο συζυγος για αυτο..κ εδω που τα λεμε.. εγω προσωπικα δν τα λεω με γκρινια αλλα γτ μιλαμε κ λεμε πως ειμαστε.. γκρινια ειχα μονο χτες..η οποια ηταν απλα κούραση..κ απογοητευση που περναει ο καιρος κ δν βελτιωνομαι πολυ. Σιγουρα ειμαι καλυτερα απο πριν αλλα οχι μεγαλη διαφορα..! Τεσπα.. εσεις τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δν θελω να νομιζετε οτι γκρινιαζω.. αν δν συζητησουμε μαζι το πως ειναι η καθεμια μας.. πως θα περασει ο καιρος;;; αν λεμε πως ειμαστε ολες καλα.. κ διανυουμε την καλυτερη μας φαση.. τι θα εχουμε να πουμε;;; :-/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μουυυ!!! Καλημερουδια:*

Εγω δεν μπορεσα να κοιμηθω καλα..ειχα πονουν στο στομαχι :/ 

Ξυπνησα με αναγουλες και ζαλαδες χαχα αυτα δεν τα ειχα στην αρχη της κυησης και θα τα εχω τωρα ;; Περιεγο μ φανηκε :*

naexetemiayperoxikyriaki.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Κοριτσια μουυυ!!! Καλημερουδια:*

Εγω δεν μπορεσα να κοιμηθω καλα..ειχα πονουν στο στομαχι :/ 

Ξυπνησα με αναγουλες και ζαλαδες χαχα αυτα δεν τα ειχα στην αρχη της κυησης και θα τα εχω τωρα ;; Περιεγο μ φανηκε :*

naexetemiayperoxikyriaki.jpg

Καλημερα!! Ισως να εφαγες κατι που σε πειραξε. Αν ειναι μεμονομενο περιστατικό μη δινεις σημασια. Εμενα πχ εχει εδραιωθει μερα παρα μερα.κ συνοδευεται κ από εμετο. Ακομα βεβαια σημερα δν εχω κανει αλλα μεχρι να τελειωσει η μερα δν ξερω τι θα γινει.?? αναγουλες εχω παντως. 

Ασχετο. Τι καλο θα φατε σημερα;; εμενα το προγραμμα λεει πατατες γιαχνι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κυριακη μου κι απο εμενα!!!

Εγω εχω πάψει να αναφέρω τα προβλήματα μου σε γνωστούς γιατι νομίζω τους κουράζω ο μόνος χώρος που αισθάνομαι άνετα κ μιλάω ειναι εδω..συμφωνώ απόλυτα πως δεν βιώνουμε ολες τη εγκυμοσύνη χωρις προβλήματα κ μόνο χαρά...εγω χαίρομαι που μιλαμε κ μοιραζόμαστε προβλήματα δυσκολίες χαρές γκρίνιες γιατι εγω ειμαι γενικώς γκρινιάρα.Ειμαστε εδω για ολα αυτα!!!Μπραβο στο σύζυγο σου ελπίζω να καταλάβει κι ο δικός μου συντομα...ελπίζω να βγω αυριο αφού με δει κ ψυχίατρος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η κυριακη03 είπε:

Καλημερα!! Ισως να εφαγες κατι που σε πειραξε. Αν ειναι μεμονομενο περιστατικό μη δινεις σημασια. Εμενα πχ εχει εδραιωθει μερα παρα μερα.κ συνοδευεται κ από εμετο. Ακομα βεβαια σημερα δν εχω κανει αλλα μεχρι να τελειωσει η μερα δν ξερω τι θα γινει.?? αναγουλες εχω παντως. 

Ασχετο. Τι καλο θα φατε σημερα;; εμενα το προγραμμα λεει πατατες γιαχνι! 

Εγω κορίτσια δεν ξέρω οτι εχει το μενού του νοσοκομείου!!Κυριακη με την τουαλέτα ολα καλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η κυριακη03 είπε:

Καλημερα!! Ισως να εφαγες κατι που σε πειραξε. Αν ειναι μεμονομενο περιστατικό μη δινεις σημασια. Εμενα πχ εχει εδραιωθει μερα παρα μερα.κ συνοδευεται κ από εμετο. Ακομα βεβαια σημερα δν εχω κανει αλλα μεχρι να τελειωσει η μερα δν ξερω τι θα γινει.?? αναγουλες εχω παντως. 

Ασχετο. Τι καλο θα φατε σημερα;; εμενα το προγραμμα λεει πατατες γιαχνι! 

Οχι εχω θεμα μ το στομαχι κ οτι με ενοχλει τ αποφευγω... 3-4 τα ξημερωμτ μ επιασε κ δε τ αντεχα με τπτ... Νοσηλευομαι καθε φορα γ αυτο... Ευχομαι ν μην κρατησει παραπανωω ηδη 2μερες με ποναει πφφ...

Γ εμετο ερχοταν κ εφευγε χαχα...Σας αηδιασα πρωι πρωι ?

Εγω δεν εχω ιδεεεεεα...

Μονη ειμαι οποτε κτ ευκολοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Εγω κορίτσια δεν ξέρω οτι εχει το μενού του νοσοκομείου!!Κυριακη με την τουαλέτα ολα καλα;;

Ακομα σημερα δν εχω παει. Ομως δν εχω αέρια καθολου!!! :-) κ δν νιωθω στουμπωμενη οπως προχτες. Αν μετα το φαγητο παω τουαλετα σημαινει οτι λειτουργει η διατροφη! Την ακολουθω πιστα! Το μονο που εκανα ηταν πως εφαγα τυρι κανονικο αντι λαιτ γτ δν πηρε ο συζυγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Οχι εχω θεμα μ το στομαχι κ οτι με ενοχλει τ αποφευγω... 3-4 τα ξημερωμτ μ επιασε κ δε τ αντεχα με τπτ... Νοσηλευομαι καθε φορα γ αυτο... Ευχομαι ν μην κρατησει παραπανωω ηδη 2μερες με ποναει πφφ...

Γ εμετο ερχοταν κ εφευγε χαχα...Σας αηδιασα πρωι πρωι ?

Εγω δεν εχω ιδεεεεεα...

Μονη ειμαι οποτε κτ ευκολοοο

Άννα μου καλημερα!!!Τι πρόβλημα εχεις με το στομάχι σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Ακομα σημερα δν εχω παει. Ομως δν εχω αέρια καθολου!!! :-) κ δν νιωθω στουμπωμενη οπως προχτες. Αν μετα το φαγητο παω τουαλετα σημαινει οτι λειτουργει η διατροφη! Την ακολουθω πιστα! Το μονο που εκανα ηταν πως εφαγα τυρι κανονικο αντι λαιτ γτ δν πηρε ο συζυγος.

Κυριακή αν όντως λειτουργεί θα έρθω Τρίπολη να μου βγάλει διατροφή ο δικός σου...θα με φιλοξενήσεις;;;Να ξερεις εγω εχω ακόμη αέρια...χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται βρε!!! Χαιρομαι που εχουμε την ιδια αποψη στο θεμα γκρινιας! Εγω παντως να ξερεις παλια ημουν πολυ γκρινιαρα. Τωρα πια ελάχιστα! Κ στα δυσκολα ακομα. Οσον αφορα τη διατροφη θα σου λεω τι τρωω να το τσεκάρεις κ εσυ!!! ;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Εννοειται βρε!!! Χαιρομαι που εχουμε την ιδια αποψη στο θεμα γκρινιας! Εγω παντως να ξερεις παλια ημουν πολυ γκρινιαρα. Τωρα πια ελάχιστα! Κ στα δυσκολα ακομα. Οσον αφορα τη διατροφη θα σου λεω τι τρωω να το τσεκάρεις κ εσυ!!! ;-)

Εχασα το ραντεβού νε την διατροφολόγο μου εγω και τωρα ξανά κενό σε κανα μήνα θα εχει...θα ψάξω κανέναν άλλον!!Αν δεν βελτιωθεί βέβαια ο εμετός κι η ναυτία δεν βλέπω πρόοδο κ στο έντερο..το πρωί δοκίμασα λίγη κομπόστα κ τρελάθηκε το έντερο πανω κάτω δεξιά αριστερά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Άννα μου καλημερα!!!Τι πρόβλημα εχεις με το στομάχι σου;;;

Με ενοχλουν πολλες τροφες και φρουτα και οτι εχει ανθρακικ!!

Καθε φορα π το παθαινω μια βδομαδα αυπνη (αληθ) κ ολη μερα ουτε μισο τοστ..δε μπορω να καταπιω τπτ! 

Ειναι κ η παλινδ τ οξεος π τ κανει χειροτερο...

Κ εγω ειμαι γκρινιαρα πολυ αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη δε ειμαι σχεδον καθολου!!!

Για να πηγαινετε ευκολα τουαλετα να τρωτε και ακτινιδιο κανει καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου ο γιατρός σπυ το ξέρει;;;Γιατι δεν σου δίνει κανένα σιροπι τύπου  maalox για τις καούρες;;ή κάτι που θα σε βοηθήσει;;;είχες θέμα κ πριν την εγκυμοσύνη;;;εννοώ γαστρίτιδες ή έλκος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχες πάρει κάμμια αγωγή πιο πριν Κυριακή μου;;;Εμενα μου είπαν στο νοσοκομειο να κανω μια ειδική εξέταση για το στομάχι γιατι ειχα κι εγω γαστρίτιδες κι αν βγει θετική η εξέταση να παρω αντιβίωση κ θα περάσουν ολα εμετοί ναυτίες τα παντα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Είχες πάρει κάμμια αγωγή πιο πριν Κυριακή μου;;;Εμενα μου είπαν στο νοσοκομειο να κανω μια ειδική εξέταση για το στομάχι γιατι ειχα κι εγω γαστρίτιδες κι αν βγει θετική η εξέταση να παρω αντιβίωση κ θα περάσουν ολα εμετοί ναυτίες τα παντα!! 

Λοιπον. Οταν γεννησα την κορη μου 6 μηνες μετα απο στεναχωρια κ αγχος οτι ετρωγα σφαδαζα στον πονο..μιλαμε για πολυ πονο.. εκανα γαστροσκοπηση κ βρηκε οξεια κ αιμορραγικη γαστριτιδα. 1 βδομ να αργουσα να παω κ θα παθαινα ελκος. Κ γαστροραγια. Τεσπα. Εκανα θεραπεια 4 μηνες κ πυκνα συχνα που με πονουσε καναμε παλι θεραπεια!!! Ειμαι καθαρη ας πουμε 3 Χρόνια περιπου. Προς το παρον δν κάνω καποια θεραπεια ομως σιγουρα οι αναγουλες κ οι εμετοι κ η παλινδρομηση που εχω συνεχεια οφειλονται κ εκει. Δν θέλω να παρω θεραπεια... οχι παλι.. εχω κουραστει με αυτα. Το παλευω με τη διατροφη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εννοειται τα ξερει ολα... Δε θελω να παρω ακομα αφου τα αντεχω εχω συνηθησει σε πολυ μεγαλυτερους πονους αν δυναμωσουν θα του πω να παρω!!!τα ειχα ολα αυτα πριν την εγκυμοσυνη ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...