Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Καταλαβα!!!/τοτε τ παθαινω και αλλαζω θεση!!!

Με βελευει στο πλαι (αριστερη πλευρα κιολασ)γιατι απο τ δεξια πλευρα εχω πιο εντονες καουρες!!!!

Το μαξιλαρακι το εχει παρει καμια απκ σας ;;;;??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δευτερη φορα μανουλα καλως σας βρηκα! Σ ευχαριστω κ για την βοηθεια οταν θα κοντευει η ωρα θα σου στειλω! Γρηγορα να αναρωσεις κ να βγεις απο το νοσοκομειο σ ευχομαι!Υπναρουδες κοιμηθειτε καλο κανει!!

Εμεις σημερα πηγαμε για περπατημα κ σταματησαμε για καλαμαρακια κ σαγανακι στην επιστροφη.. ???

Εγω ξαπλωνω απο τη δεξια μερια απο την αριστερη με τραβαει η κοιλια. Βασανο αυτο το κρεβατι μεχρι να βολευτω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

Εγω ξερω για 7ο μηνα 

Πολλα μωρα γυρνανε τελευταια στιγμη 8ο 9ο αναλογα το μωρο !!

Εχουμε καιρο μεχρι τοτε λοιπον!! Εμενα τωρα που πηγαμε στο γιατρο ειχε την κεφαλα της κατω ετοιμη να βγει χεχε❤❤❤

Αα κοριτσια ξεχασα να σας πω.. Ρωτησα για τη βαζελινη κ το γιατρο μ και στο φαρμακειο κ μου ειπαν οτι η βαζελινη δεν ενεχει κανενα κινδυνο στην εγκυμοσυνη κ ειναι κ οτι πρεπει για τις ραγαδες αρκει  να ειναι η παιδικη που ειναι υποαλλεργικη...η κλασικη οντως δεν κανει να χρησιμοποιειται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω παλι κοιμαμαι απο δεξια γτ απκ αριστερα νιωθω βαρια την κοιλια μου. Οταν ο μικρος ειναι απο δεξια νιωθω οτι με πιεζει αν ξαπλωσω απο αριστερα.. νιωθω πολυ κουρασμενη γμτ.. εξαντλημενη..μαρεσει που ηθελα να παμε βολτα με τη μικρη σημερα αλλα δν το βλεπω. Κ επειδη νιωθω κουρασμενη τα ποδια μου ειναι κρυα πολυ.. αλλα δν θελω να ξαπλωσω..γτ εχω στο μυαλο μου τις δουλειες κ δν θα ησυχασω αν δν τις κανω.. :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή καλησπέρα!!!

Με την επίσκεψη σου σε διατροφολόγο βελτιώθηκαν καθόλου τα συμπτώματα με εμετούς που είχες;;;Γιατι νιώθεις εξαντλημένη μήπως εχεις χαμηλό αιματοκρίτη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Κυριακή καλησπέρα!!!

Με την επίσκεψη σου σε διατροφολόγο βελτιώθηκαν καθόλου τα συμπτώματα με εμετούς που είχες;;;Γιατι νιώθεις εξαντλημένη μήπως εχεις χαμηλό αιματοκρίτη;;

Καλησπερα!! Η διατροφη ξεκινησε σημερα οποτε δν ξερω να σου πω ακομα. Σε κανα καμια βδομαδα θα σου πω.σημερα παντως πηγα τουαλετα κ το πρωι κ μετα το φαγητο.. αρα καλο σημάδι ειναι φανταζομαι.. εμετο σημερα δν εκανα. Ετσι κ αλλιως εκανα χτες αχαχαχ κ μεχρι τωρα παμε μερα παρα μερα. Οποτε αύριο θα δω. Οσον αφορα την εξαντληση.. χτες ειχαμε παει καλαματα να ψωνισω ρουχα(που τελικα δν βρηκα παρα μονο μια μπλουζα κ ενα σουτιεν θηλασμου) κ περπατησα αρκετα.. σκεψου οτι 23 νυσταζα κ δν αντεχα να μεινω ξυπνια με τπτ.. κ ειχα κοιμηθει κ το μεσημερι.. οπότε μαλλον ακομα δν εχω ξεκουραστεί.. μιας κ το πρωι οταν ξυπνησα εψαχνα να βρω που ειμαι τι μερα ειναι κ που ηταν ο συζυγος.. αφού δν ηταν διπλα μου(ηταν στη δουλεια) ???? τωρα ξαπλωσα λιγο να συνεχισω.. αλλα νιωθω παλι οτι νυσταζω.. αλλα δν μπορω να κοιμηθω γτ σε κανα μισαωρο θα φαω το απογευματινο..γτ εχω κ βραδινο..κ ελπιζω να καταφερω να τα φαω όλα! Παντως το μεσημερι εσκασα με αυτο που ειχα..κ το πρωι το φαγητο με κρατησε πολυ καλα. Για να δουμε κ το υπολοιπο!!! :-)

Τεσπα. Ο μιμικρουλημου κλωτσαει τωρα κ με ενοχλει να κανω δουλειες κ να κλωτσαει. Νιωθω οτι με εξαντλει. Μολις ηρεμησει θα σηκωθω παλι! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι που ρυθμίστηκε το θέμα τουαλέτα!!Επισης να μην κουράζεσαι συνεχόμενα δλδ αφού πηγές χθες για ψώνια άσε τις μισές δουλειές για αυριο δεν χάλασε κι ο κόσμος...σωστά;;Απο Σάιτ με ρούχα εγκυμοσύνης λες δεν θα βολευτείς;;;

Εγω παλι με τα κιλά που εχω χάσει τα ρούχα που εχω με κολυμπάνε...ευτυχώς εχω σουτιέν εγκυμοσύνης κ θηλασμού φυλαγμένα απο την πρωτη αφού μόνο αυτο ουσιαστικά μεγάλωσε...πρώτα παει βυζι μετα εγω...κοιλιά μηδέν...κι αυτή που εχω ειναι επειδή εχω να παω καμμια τρία μερες τουαλέτα...

εγω δυστυχως το ραντεβού με την διατροφολόγο το εχασα...αφού ειμαι ακομα στο νοσοκομειο...ενα θεός ξέρει ποτε θα βγω με τα σκαμπανεβάσματα που εχω...

Κυριακη εύχομαι να σταματήσουν κι οι εμετοί κι ολα να πηγαίνουν μια χαρά απο δω και πέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Κοριτσια πολλά νευρα σημερα... κ ολα ξεκινησαν γτ δν εχω κάποια πραγματα απο το σουπερ μαρκετ...! Κ δν μπορω να ηρεμησω... με μενα εχω θυμωσει που δν μπορω να παω αλλιως δν θα είχα αναγκη κανεναν...!!!! δουλειες δν εκανα αλλες κ θελω απο τωρα να παω για ύπνο!!! Τοσα νευρα εχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρέμησε Κυριακη μου δεν βγαίνει τίποτα με τα νεύρα..σε καταλαβαίνω...εύχομαι σε καλύτερες μερες για ολες...το θετικό ειναι οτι νυσταζεις...εμενα μου λείπει ο ύπνος!! 

Βάλε λίγη μουσική να χαλαρώσεις,κάνε κανένα χαλαρωτικό μπάνιο αν νιώθεις καλα...παιξε λιγάκι με την μικρή...εγω σκέψου εχω να την δω έξι μερες...:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχε κ αυτη νευρα με τα διαβασματα ομως κ τώρα πηρε μια φιλη της να παει να παιξουν κ θα έρθουν να την παρουν αφου ο συζυγος δουλεύει κ εγω δν μπορώ να την παω. Οποτε θα κλεισω κ τα ματια μου για μια ωρα μεχρι να ερθει. Ξαφνικα εχω εντονη συχνοουρια απο το μεσημερι. ενω ειχε σταματησει. Οσο για το μπανιο... δυστυχως δν μπορω να κανω αφου λειπουν ολοι μη ζαλιστω κ πεσω.. σε κανα μισαωρο θα φαω το βραδυνό μου κ θα περιμένω να έρθει η μικρη να παω για ύπνο.. μονο σκουπισμα εμεινε κ σιδερο.. αυριο το πρωι.. αναγκαστικα θα ξυπνήσω στις 8 γτ πρεπει να ακολουθω το προγραμμα διατροφης..οποτε θα εχω χρονο. Πιο πολυ εκνευριστηκα που δουλευει παλι ο συζυγος..που ηρθε στις 12.30 φαγαμε επεσε για υπνο στις 2.30 ξυπνησε 6.30 κ 7.30 ξανα έφυγε.. ευτυχως που ξυπνησα κ αργα... αλλιως θα μου ειχε στριψει απο το πρωι.(σηκωθηκα στις 9 εφαγα κ ξανακοιμηθηκα μεχρι 12 που σηκωθηκα). Φανταζεσαι να ημουν ορθια απο τις 8 κ ολη μερα μονη μου;;; θα τον σκοτωνα!!! :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη μου εγω ετσι ειμαι :/ ολη μερα μονη μ...

Φευγει 7:30 κ ερχεται 12 τ βραδυ σπανια θα ειναι σπαστος δηλ7:30-16:00 κ μετα 20:00 με 12:30...

Ειναι πολυ βαρετα μονη ολη μερα στ σπιτι!! 

Το κακο ειναι οτι ξυπναω οταν φευγει και μετα σπανια θα ξανα κοιμηθω .. :/ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα οσυζυηος λείπει απο τις 7 μέχρι τις 18 κάποιες μέρας και περισοοτερο...ευτυχώς εχω τους δικούς μου κ μου κάνουν παρεα κ φυσικά έχουν αναλάβει τα παντα αφού εγω ειμαι παντα πτώμα...Κυριακη ούτε να σηκωθείς ξάπλωσε κοιμήσου γλυκιά μου!!!Διωξε τα παντα με τον ύπνο!!!

Αννα σε καταλαβαίνω δεν πάλευεται η μοναξιά στο σπίτι...το καλοκαίρι ετςι δουλευει απο το πρωί έως τις 24:00!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Κυριακη μου εγω ετσι ειμαι :/ ολη μερα μονη μ...

Φευγει 7:30 κ ερχεται 12 τ βραδυ σπανια θα ειναι σπαστος δηλ7:30-16:00 κ μετα 20:00 με 12:30...

Ειναι πολυ βαρετα μονη ολη μερα στ σπιτι!! 

Το κακο ειναι οτι ξυπναω οταν φευγει και μετα σπανια θα ξανα κοιμηθω .. :/ :(

Α...δν είμαι η μονη δλδ...! Καλο κουραγιο κ σε σενα τοτε.. εγω στημ κορη μου κοιμομουν ολη μερα να μην νιωθω μονη.. τωρα δν μπορώ.. κ οταν βλεπω κ το σπιτι να θελει καποια πραγματα πχ ψωνια δουλειες κτλ νευριαζω που μεχρι τωρα τα εκανα μονη μου κ τωρα δν μπορω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κακο ειναι δουλευει τοσες ωρες και ο.μισθος μικρος...!:/

Αυτο.με τ σουπερ μαρκετ κ γω τοχω νευρα... Γτ οπως ειδες μονη μ να παω δε μπορω.. Αν παω θα παω για ελαχιστα πραγματα .....και παει ο ιδιος στ ρεπο του!!!

Υπομονη !!! 

Σε λιγους μηνες γενναμε και θα τα κανουμε ολα οπως πριν!!!

Κοριτσια ο μπεμπης μ σημερα παρτυ κανει... Τραβηξα παλι βιντεακι γτ χτυπιεται ολη την ωρα..εεεμ σαββατο σημερα [smilie=hello2.gif]

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δυστυχως δεν μπορώ τωρα τελευταια να κοιμηθώ...άλλο κακό που με βρίσκει με την κύηση...δεν μου έφταναν ολα τα αλλα...Κυριακή θα το ξαναπώ ο ύπνος θεραπεύει τα παντα...

τέτοια προβλήματα δόξα τον θεό κάθε μερα τα αντιμετωπίζουμε...δεν μου είπες η ζάλη ειναι κουσούρι απο το πρώτο τρίμηνο;;;ή εχεις χαμηλό αιματοκρίτη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου ποσο εισαι σημερα;;;εγω ούτε αυτήν την χαρά δεν μπορώ να νιώσω ακομα...ειναι μικρούλη...

χαχαχααχ Σάββατο θέλει βόλτα ο μικρός;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι κουσουρι απο το τη μερα που εκλεισα τον 4. Αχ κοριτσια.. Μεγάλη παρηγορια να ξερω οτι δν ειμαι μονη.. κ εμεις μικρο μισθο εχουμε κ κα ει κ 2 δουλειες.. Ανυπομονώ να τα κανω παλι ολα μονη μου.. ποσο μου λείπει ο εαυτος μου.. να τρεχω για ολα.. να προλαβαινω τα παντα...! Τον τελευταιο καιρό που ειχα κ το διπλωμα.. επερνα το αμαξι κ ημουν τελειως ανεξαρτητη..! Δν ειχα αναγκη κανεναν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχετο.. εμενα ηρεμος ο μικρος παλι.. μου άρεσε προχτες που τον ενιωθα συνεχεια.. 

Εν τω μεταξυ.. τρωω..κ πριζετε το ουλο μου πανω απο τον αριστερό κυνοδοντα κ μαυρίζει. Ετσι ξαφνικα! Μετα απο το μηλο που εφαγα.. εχετε να προτείνετε κατι;; θα τα πλυνω μετα αλλα πριν παω για υπνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Άννα μου ποσο εισαι σημερα;;;εγω ούτε αυτήν την χαρά δεν μπορώ να νιώσω ακομα...ειναι μικρούλη...

χαχαχααχ Σάββατο θέλει βόλτα ο μικρός;;

Σημερα ειμαι 22κ 2ημερων..ειναι πολυ νωρις για σενα!!! Εινακ πολυ μικρουλς ακομα !!

Βολτα θελει χαχαχ!!! 

Εγω διπλωμα μετα τ γεννα χαχα

Δε προλαβα πριν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή μου θυμίζεις τον εαυτό μου,τωρα τελευταια πήρα το δίπλωμα και πετούσα σε ολα...δουλεια σπίτι ψώνια δουλειές βόλτα τη μικρή...ποσο μου λείπει κι εμενα το τοτε...τωρα χάλια δεν βλέπω την μικρή μου κι αυτο με σκοτώνει...εύχομαι να περάσουν ολα όσα έχουμε κ να χαρούμε μια νορμαλ κύηση...τόσα πολλα ζητάμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η κυριακη03 είπε:

Ασχετο.. εμενα ηρεμος ο μικρος παλι.. μου άρεσε προχτες που τον ενιωθα συνεχεια.. 

Εν τω μεταξυ.. τρωω..κ πριζετε το ουλο μου πανω απο τον αριστερό κυνοδοντα κ μαυρίζει. Ετσι ξαφνικα! Μετα απο το μηλο που εφαγα.. εχετε να προτείνετε κατι;; θα τα πλυνω μετα αλλα πριν παω για υπνο..

στις πριν 4 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Ασχετο.. εμενα ηρεμος ο μικρος παλι.. μου άρεσε προχτες που τον ενιωθα συνεχεια.. 

Εν τω μεταξυ.. τρωω..κ πριζετε το ουλο μου πανω απο τον αριστερό κυνοδοντα κ μαυρίζει. Ετσι ξαφνικα! Μετα απο το μηλο που εφαγα.. εχετε να προτείνετε κατι;; θα τα πλυνω μετα αλλα πριν παω για υπνο..

κανένας μικρό τραυματισμός θα ειναι απο το μήλο...εγω φοβάμαι ακομα το  πολτοποιω για να το δώσω στην μικρή κι ειναι κ τρία χρόνων...

πλύνε καλα τα δόντια κ κάνε γαργάρες με στοματικό διάλυμα!!

αααα ξέχασα να σας πω εμενα ο σύζυγος δεν φτάνει που δουλευει ετςι πληρώνεται κ κάθε 3-4 μήνες!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ντε.. θελω να παρω το αμαξι κ τη μικρη να παω να ψωνισουμε να την παω βολτα ναπαω στις φίλες μου.. να απολαύσω κάτι.. ειναι αδικο γμτ.. κ δν περνανε κ οι βδομάδες ετσι.. εγω πυτε την κορη μου δν παω σχολειο πια.. Ούτε οταν ειμαι μονη κανω μπανιο.. βασικά δν σηκωνομαι πολυ αν ειμαι μονη.. σαν αρρωστη νιωθω..σαν παραλυτη.. κ φυσικα στεναχωριεμαι κ ψιλο γκρινιαζω. Οχι στο συζυγο..αλλα σε εσας. Στο σπιτι προσπαθω να ειμαι ηρεμη κ να μη διαταρασω την ισορροπία....κ ετσι πνίγομαι κοριτσια.. εγω βγαλει τα ματια μου στο κινητο.. ειναι η παρεα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

 

Στοματικο διαλυμμα δν χρησιμοποιω γτ μου καιει το μαγουλο απο μεσα. Θα τα πλυνω απλα καλα. Κοριτσια στο μεγκα εχει το κοιτα ποιος μιλάει!!! Τρομερη ταινια!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βλέπω Κυριακή!!!Σε καταλαβαίνω τίποτα δεν μπορώ να ευχαριστηθω αυτο το σώμα που κυκλοφορεί απλά δεν ειναι δικό μου...ετςι νιώθω,οσο για το μυαλό κολλημένο στον εμετό την ζάλη κ την αναγούλα!!Με την μικρή δεν μπορώ να παίξω δουλειές δεν μπορώ να κανω εχω συνεχώς φλέβα στο χέρι για ορο ή φάρμακα με τον σύζυγο ολο νευριάζω γιατι θεωρώ δεν με καταλαβαίνει αφού εχω σιχαθεί να ακούω την φράση ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!μονιμως εχω νεύρα κ θελω να περάσει ολο αυτο γιατι δεν ευχαριστιέμαι εγκυμοσύνη κορίτσια μόνο βάσανο ειναι...οσο για το μικρούλη δεν προλαβαίνω να το σκεφτώ δεν το αισθάνομαι καθόλου σκέφτομαι μόνο πως εχω ακομα πολλές εβδομάδες βάσανα...

κάποιες θα με πουν αχάριστη αλλα δεν ειναι ολες οι καταστάσεις το ιδιο για ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

 

Σε καποιες γυναικες το σωμα δν αντιδραει.. εμας αντιδραει..  δυστυχως δν μπορουμε να κανουμε τπτ.. παρα μονο υπομονή.. σε καταλαβαινει ο συζυγος σου.. αλλα δν μπορει να σου πει κ κάτι αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...