Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια , καλη σαρακοστή...πως ειστε? εμενα άρχισαν οι εμετοι, απο την μια δεν μπορώ απο την αλλη χαίρομαι γιατι ειναι σημάδι οτι ολα πανε καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 λεπτά, ο/η izambella είπε:

καλησπερα κοριτσια , καλη σαρακοστή...πως ειστε? εμενα άρχισαν οι εμετοι, απο την μια δεν μπορώ απο την αλλη χαίρομαι γιατι ειναι σημάδι οτι ολα πανε καλα! 

Καλη σαρακοστη κ σε σενα!!!

Καλο κουραγιο κοριτσακι μου!!! Κ εγω παθουσα ειμαι... σε ποια εβδομάδα εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η κυριακη03 είπε:

Καλη σαρακοστη κ σε σενα!!!

Καλο κουραγιο κοριτσακι μου!!! Κ εγω παθουσα ειμαι... σε ποια εβδομάδα εισαι;;

καλησπέρα κυριακη ,ευχαριστω, ειμαι στην 6η ειμαι , θα κρατήσει καιρο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η izambella είπε:

καλησπέρα κυριακη ,ευχαριστω, ειμαι στην 6η ειμαι , θα κρατήσει καιρο ?

Εγω ειμαι 20 εβδ με κοιλια 100cm κ δυστυχως εχω ακομα. Οχι τοσο οσο ειχα..αλλα εχω ακομα..το χειροτερο μου ειναι οι λιποθυμιες.. οι οποιες αρχισαν πριν 1 μηνα.. αλλα κ παλι ειναι αναλογα τον οργανισμο..στην κορη μου ειχα μεχρι τον τριτο μηνα.. τωρα συνεχίζονται κ εχω γιο.. θα δείξει..το πρωτο σου ειναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο εμενα Isabella κ Κυριακή!!

Κι εγω μια απο τα ίδια ειμαι σημερα Κυριακή έφαγα λίγη λαγάνα και δεν εχω όρεξη για τίποτα άλλο...εκανα μπάνιο με βοήθεια κ τωρα θα ξαπλώσω...

izabella κι εγω παθούσα ειμαι απο την 6η εβδομάδα σχεδον ξεκίνησα τωρα ειμαι 12+6 και προσεύχομαι να περάσουν γρήγορα...να τρως λίγο οχι πολλα υγρά κι οσο μπορεις μαλακες τροφές Γιαννα μην δυσκολεύεσαι στην εξαγωγή τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σαρακοστη... ο καιρος  ειναι για τζακι κ οικογενεια. . Εμεις μολις τελειωσαμε το τραπεζι κ ξαπλωσα γτ ποναω πολυ.. να δω αυριο στη δουλεια τι θα κανω! 

Καλα να περασετε ολες σημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες μ!!!καλη σαρακοστη κ απ μενα..εμεις σημερα ειχαμε απ ολα...μας ειχε καλεσει ενα θειος τ αντρα μ στ σπιτι κ ειχε καλεσει κ ολο τ σοι...οποτε καταλαβαινετε..τζερτζελες. ειχε χαλβα,χταποδακι ψητο στο τζακι,χταποδακι με κοφτο μακαρονακι λαγανα ρυζι με διαφορα λαχανικα γαριδες καλαμαρακια κ αλλα πολλα...εφαγα τ σκασμου περιττο να σας πω...το νινι μ κλωτσαγε συνεχως σημερα..ποτε θα γινουν πιο δυνατες;;;;; ???Κυριακη μ εμενα ο αντρας μ μια φορα π εβαλε τ χερι τ στην κοιλια μου προλαβε κ τ ενιωσε..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου.Καλη Σαρακοστή να έχουμε.Καλα τόσο χάλια ο καιρός εκεί κάτω;Εδω παραδόξως έχει πολύ ωραία μέρα.Αλλα και παλι δεν πήγαμε πουθενά.Δουλεύω το βραδυ όποτε μόνο ξεκούραση χρειάζομαι.

Χθες έφτιαξα λαγάνα γιατί φυσικά δεν έχει εδω τέτοια πράγματα και ευτυχώς βρήκα και λίγη έτοιμη ταραμοσαλάτα.Οποτε αν και στην ξενιτιά πήρα και εγώ λίγη γεύση απο καθαρά Δευτέρα.

Να καλωσορίσω και το καινούριο κορίτσι στην παρέα μας.Με το καλο σου εύχομαι το νινακι σου.

Οσο για τις κλωτσιές της μικρής και ο δικός μου δεν τις αισθάνεται πάντα στο χέρι του αλλά έχουμε βρει αλλο κολπάκι.Ακουμπαω την κοιλιά μου στην πλάτη του όπως είμαστε ξαπλωμένοι με αναςηκωμενες τις μπλούζες και ετσι τις νιώθει όλες.Αλλα ετσι κι αλλιώς τώρα πια μπορεί και τις βλέπει κιόλας γιατί η κοιλιά μου φαίνεται ότι κουνιέται όταν στριφογυρίζει η μικρή εκεί μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η κυριακη03 είπε:

Καλωσηρθες στην παρεα μας!! Εχεις καλη εγκυμοσυνη;;; υποθετω οτι το ακους τωρα ε;; το πρωτο σου παιδακι ειναι;;

Ή κύηση είναι ή δεύτερη ( γέννησα πρόωρα την Άνοιξη και το χασαμε).. Δυστυχώς εύχομαι να μην το ζήσει κανείς αυτό που ζησαμε.. Κυηση υψηλού κινδύνου..και γενικώς προσεχω πολύ.. Τις τελευταίες μέρες την ακούω συχνά.. Αν και θα ήθελα συνέχεια για να είμαι ησυχη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ameliev καλωσορισες!!Μια καλη κ τελειωμηνη εγκυμοσυνη!!

Εγω παρ οτι ειναι πρωτη εγκυμισυνη 17η εβδομαδα την ακουσα πρωτη φορα και τωρα δεν βαζει κωλο κατω..Ο αντρας μου εδω κ δυο βδομαδες την καταλαβαινει με το χερι κ την τελευταια βδομαδα την βλεπει κιολας βαζει δυναμη η ατιμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι δραστηριος. Κ πολλες φορες με τρανταζει... αλλα οταν τους βαζω το χερι πανω μου μαζευεται κ σταματαει... τι να πω...;;; κ οσο περνει το χέρι τους τη θερμοκρασια της κοιλιας μου χτυπαει ο κυριος ισα που για να μην τον καταλαβαινουν. Με το που βγαζουν το χερι αρχιζει πιο δυνατες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Θα ρθει κ αυτη η ωρα...???σου ριχνει δυνατες κλωτσιες; ειναι δραστηριος γενικα ή δεν τον καταλαβαινεις πολυ ακομα;

Χριστινα απο που εισαι;; ποτε εχεις πητ εσυ;; νιωθεις καιρό το μωρακι σου;; θυμησε μου.. αγορι ειναι ή κοριτσάκι;; το πρωτο σου;; ειχες καλη εγκυμοαυνη ως τωρα...;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ameliev είπε:

 

Καταλαβα κοριτσακι μου. Ολα καλα θα πανε. Θετικη σκεψη.. εμενα μαλλον ο δικος μου παιζει παιχνίδια. Κλωτσαει συνέχεια αλλα απαλα απαλα. Να μη με πονεσει κιολας αχαχα αλλα με τετοια κοιλια που εχω.. ποδοσφαιρο θα παιζει εκει μεσα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια κι απο εμενα!!!

Κυριακη ηθελα να σε ρωτήσω...ποτε άρχισες να τον καταλαβαίνεις;;;Πως ηταν η μερα σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ameliev καλώς μας ήρθες!!!Μια τελειομηνη, καλη εγκυμοσύνη και με ενα γερό μωράκι κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Καλησπερα κορίτσια κι απο εμενα!!!

Κυριακη ηθελα να σε ρωτήσω...ποτε άρχισες να τον καταλαβαίνεις;;;Πως ηταν η μερα σου;;;

Απο τη 16 βδομαδα. Η μερα μου δν ηταν καλη δυστυχως.. κ το χειροτερο.. ενω εφαγα..νωρις.. κ λιγο ακομα ρευομαι κ μου ερχεται εμετος..εφαγα ενα αγγουρι τωρα.. κ θα φαω κ ενα γιαουρτι ακτιβια μπας κ ηρεμησω. Κ φυσικα απο την ξαπλα εχω πονοκεφαλο σημερα. συν του οτι το πρωι ανακατευομουν πολυ εντονα παλι..

Εσυ πως περασες τη μερα σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η κυριακη03 είπε:

Απο τη 16 βδομαδα. Η μερα μου δν ηταν καλη δυστυχως.. κ το χειροτερο.. ενω εφαγα..νωρις.. κ λιγο ακομα ρευομαι κ μου ερχεται εμετος..εφαγα ενα αγγουρι τωρα.. κ θα φαω κ ενα γιαουρτι ακτιβια μπας κ ηρεμησω. Κ φυσικα απο την ξαπλα εχω πονοκεφαλο σημερα. συν του οτι το πρωι ανακατευομουν πολυ εντονα παλι..

Εσυ πως περασες τη μερα σου;;

Οχι πολύ καλα Κυριακή απο το πρωί αναγούλες έφαγα λίγη λαγάνα μόνο νερό απο εκει και πέρα...ε πριν λίγο εκανα εμετό οτι είχε απομείνει...δεν ηταν καλη ημέρα κ το ιδιο πιστεύω θα ειναι ξ το βραδυ μου...η αναγούλα δεν σταματάει κ η ζάλη το ιδιο...το μεσημέρι κατάφερα κ κοιμήθηκα λιγάκι το βραδυ δεν νομίζω να τα καταφέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Οχι πολύ καλα Κυριακή απο το πρωί αναγούλες έφαγα λίγη λαγάνα μόνο νερό απο εκει και πέρα...ε πριν λίγο εκανα εμετό οτι είχε απομείνει...δεν ηταν καλη ημέρα κ το ιδιο πιστεύω θα ειναι ξ το βραδυ μου...η αναγούλα δεν σταματάει κ η ζάλη το ιδιο...το μεσημέρι κατάφερα κ κοιμήθηκα λιγάκι το βραδυ δεν νομίζω να τα καταφέρω...

Σε καταλαβαινω...κ εγω με κοβω να τα βγάζω παλι. Νιωθω ακριβως οπως χτες το απογευμα που εφαγα τα φρουτα κ μετα τα εβγαλα όλα...μαζι κ το ασβεστιο το οποιο ακομα δν το εχω παρει.. δν εχω χωνέψει ακομα το μεσημεριανο.. κ για αυτο ειπα ναφαω κ το γιαουρτι. Το πολυ πολυ να σκάσω κ να τα βγαλω ολα...αι στο καλο... κ ηταν ωραιο το χταποδι γμτ..κριμα να το βγαλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή τι χάπια παίρνεις εκτός απο ασβέστιο;;ΔΕΜ εχω καθόλου όρεξη ούτε για νερό...ακομα δεν έκλεισες την 20η εβδομάδα;;

να δουμε μέχρι που θα παει η βαλίτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχει περίπτωση να σε πειράζει κάτι απο αυτα;;

χαχαχα κι εγω Τρίτη αλλάζω εβδομάδα αυριο μπαίνω 13η εύχομαι να ξυπνήσουμε κ να έχουν περάσει ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη πρωτη εγκυμοσυνη στις 23 εβδομαδες ειμαι τωρα κ την ακουσα πρωτη φορα στην 16 εβδομαδα την μικρουλα..Στην αρχη ειχα εμετους και ζαλαδες αλλα οχι σε βαθμο που λετε εσεις εδω..μια φορα τη μερα και συνηθως βραδυ δεν μπορουσα να χωνεψω τα φαγητα. Απο τον 3ο μηνα κ κατι ευτυχως υποχωρησαν κ ειμαι μια χαρα μεχρι σημερα..Στις προτιμησεις στα φαγητα εχετε καμια αλλαγη λογω εγκυμοσυνης; Εγω δεν αντεχω την μπεσαμελ που την λατρευα και τσακιζω τα κολοκυθακια που δεν ηθελα ουτε να τα βλεπω..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...