Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η livel είπε:
στις πριν 2 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Έπινα με τους τόνους εγω αναψυκτικά τωρα τα έκοψα μαχαίρι γιατι με πειράζουν...πρήζομαι...η υπερεμεση όπως λέγεται επιστημονικά ειναι απο τις πιο δύσκολες επιπλοκες ατην αρχή της κύησης κ συνδέονται κατα κανόνα με υψηλά ποσοστά κατάθλιψης...

Ειναι περίπλοκο το ζήτημα κ κανεις πολύ καιρο να το ξεπεράσεις φυσικά εφόσον πούμε οτι σταματάνε στο τελος του τέταρτου μήνα...αλλιώς...

Κυριακη ακομα πιο δύσκολα για εσένα που εισαι κ μόνη τις περισοοτερες ωρες...τα ίδια ημουν εγω στη πρωτη κύηση..εισαι στην 20 η εβδομάδα;;;

και στην πρωτη ετςι ;;

Οχι τοσο πολυ. Σταματησαν οι εμετοι στο 3 μηνα κ μετα στον 6 ειχα συσπασεις κ επεσα στο κρεβατι μεχρι τελος. Απο 4 μεχρι 6 ημουν πολυ καλα.κ βολτες κ δουλειες κ ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εύχομαι να σταματήσουν γρήγορα όσα μας ταλαιπωρούν οχι τίποτα μας στερούνται κ τα αλλα αγγελούδια μας..αυτα κι αν δε φταίνε σε τίποτα...

απο το μεσημέρι εχω αναγούλα με γύροφέρνει να κανω εμετό και τίποτα εκει να με παιδεύει...μέχρι να ξυπνήσω κ να μην βλέπω που εχω την λεκάνη...

πφφφφφφφ δεν γίνεται μόνο να γεννάω παιδιά...;;;;να τα κυοφορεί  άλλος;;;

απο ύπνο πως τα πας Κυριακή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα προς το παρον. Αγαπαω κ τον υπνο κ τον εχω στο τσεπακι. Με τοση αδυναμία που νιωθω κοιμαμαι πολλες ωρες. Ετσι ήμουν κ στην κορη μου. Κ εγω ξανα ανακατευομαι αλλα δν με νοιαζει. Εφαγα αμυγδαλα κ χαλβα αν ειναι ας τα βγαλω. Τη γεύση μου την πηρα! Αχααχαχαχα παντα κοιμομουν ευκολα. Πόσο μαλλον τωρα.. στην κορη μου ξυπνουσα μονο να φαω να παρω τα φαρμακα κ ξανα υπνο αχαχαχ ο αντρας μου μου ελεγε πως αντεχω να κοιμαμαι έτσι!! Αχαχαχα εγω να κοιμαμαι σα βοιδι κ εκεινος να μην μπορει κ να στριφογυριζει. Κ ομολογω οτι κ οταν γεννησα.. κοιμομουν μαζι με το μωρο. Αχαχαχα ανα 2 ωρες ξυπνουσα ταιζα κ ξανα κοιμομουν. Κ εβλεπα κ ονειρα παρακαλω!! Αχαχαχα το ιδιο κανω κ τωρα. Αν νυσταζω παω νανι κ ότι με θελει η μικρη μου λεει σηκωνομαι το κανω κ ξανα πεφτω κ σε δευτερολεπτα εχω ξανα κοιμηθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xristina_ είπε:

Μαρία μου δεν φαντάζεσαι ποσό πολύ σε καταλαβαίνω.Απο την έκτη εβδομάδα που άρχισαν οι εμετοί δυστυχώς δεν γλίτωσα τα αντικαταθλιπτικά και ευτυχώς εδω και ενα μήνα που συνήλθα σε μεγάλο βαθμό τα κόβω σταδιακά.Βεβαια εγώ εχω και αλλά θέματα που με κάνουν επιρρεπή στην κατάθλιψη αλλά το θέμα με τις ναυτίες ήταν ενα δραμα.Να ξερνάω ότι τρώω και ότι πίνω εκτός απο το τελευταίο γεύμα της μέρας γιατί πήγαινα κατευθείαν για ύπνο.Να μένω σε μια ξένη χώρα χωρίς καμία βοήθεια και χωρίς έναν άνθρωπο να μιλήσω έστω και να ξεχάστω για λίγο.Να μένω μόνη με ενα μωρό 20 μηνών όλη μέρα και να μην μπορώ ούτε τα βασικά να της προσφέρω και να την ταΐζω μπισκότα και πατατακια.Απαραδεκτο το ξέρω αλλά ναι το έκανα.Να μετράω όχι τις μερες αλλά τις ώρες.Και ομως έφτασα 23  εβδομάδων και όχι δεν είμαι τελείως καλα.Σημερα πχ έκανα παλι εμετό.Αλλα καμία σχέση με το πως ήμουν.Γιαυτο και εγώ το μόνο που θα σου πω είναι υπομονη και να σκέφτεσαι τις όμορφες στιγμές που θα ερθου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Κυριακή. Μου να και κάτι ευχάριστο!!!Εγω δυσκολεύομαι να κοιμηθώ στην πρωτη εγκυμοσύνη λόγω κατάθλιψης παρέμενα ξύπνια για παρά πολλές μερες...μην σου πω βδομάδες...ειχα ΟΛΕΣ τις φοβίες του κόσμου.Σε αυτήν ειναι καλύτερα κοιμάμαι κάποιες μερες αφού ξερασω κ κάποιες άλλες οχι...οταν κοιμάμαι δεν θελω να ξυπνήσω...Κυριακή με την τουαλέτα πως τα πας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ολες λίγο πολύ δραματικές καταστάσεις ζούμε...μομμυ μου σε καταλαβαίνω απόλυτα...ειμαι κοντά στο να ζητήσω βοήθεια ψυχολόγου νιώθω οτι πρεπει να το κανω να προφυλάξω αυτο το μικρούλη τουλάχιστον απο όσα δεν προφύλαξα την μικρή μου.Δεν σε παρεξηγεί καμμια για τα πατατάκια που ταΐζες την κόρη σου,ίσα ίσα θα σου πω κ μπράβο γιατι εγω με την μανουλα μου διπλα μου συνεχεια απορώ πως τα καταφέρατε ΟΛΕς εσεις μόνες σας.πργαμτικα σας θαυμάζω κι εύχομαι να σταματήσουν εδω και τωρα σε ολες μας τα δυσάρεστα της κύησης!!!

Κανω υπομονη μετρώντας μερες βδομάδες κι ωρες....κι έχοντας κατα νου οτι σίγουρα άλλο παιδί δεν πρόκειται να κανω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμ.. μερα παρα μερα.. αλλα ειναι πολυ κολλωδες.. κ με ενοχλουν. Τρωω λαχανικα αλλα δν βοηθανε.. 

Ασχετο. Κοριτσια αν πιεσετε το στηθος σας..βγαζει γαλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω προς το παρόν οχι.εγω με την τουαλέτα εχω μαλώσει...κάθε βδομάδα τα λέμε με την διατροφή που κανω...εκει να δείτε ζόρια κ πόνο...πινώ κάτι σακουλάκια αλλα δεν κάνουν τίποτα...μόνο πρήζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα Μαρία και εγώ ετσι έλεγα μετά το πρώτο και δες με τώρα με τέτοια χάλια που έφτασα στο πέμπτο.

Κυριακη εγώ δεν χρειάζεται να πιέσω το στήθος η μπλούζα της πιτζάμας μου που δεν φοράω σουτιέν στο σπίτι έχει όλο μπαλώματα.Αν το πιέσω παλι δεν είναι διάφανα είναι άσπρο σαν το γάλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα βγαζει διαφανο προς ασπρο μονο το αριστερο. Το δεξι οχι. Κ ελεγα να πειραξω κ το δεξι να ειναι ιδια να ειναι έτοιμα για το μωρακι μου αχαχαχ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η κυριακη03 είπε:

Εμενα βγαζει διαφανο προς ασπρο μονο το αριστερο. Το δεξι οχι. Κ ελεγα να πειραξω κ το δεξι να ειναι ιδια να ειναι έτοιμα για το μωρακι μου αχαχαχ ???

Δε κανει να τα πειραζεις... αστα στην ηδυχια τους ??...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Ολες εχουμε τα ζορια μας!!!αλλα υπομονη!!!

Εγω δε υπεφερα απο εμετους καθολου.. Ειχα μονο αναγουλες και πονους στη μεση και πονο στον ενα γοφο..

Το να εισαι καπου μακρυα απο τους δικους η απο καποιον να σε βοηθαει ειναι πολυ ασχημο!

Κ γω μια απο τ ιδια σε μια πολη μου 17 ωρες μονη μ γτ ο αντρουλης μ δουλευει και καθομαι σπιτι κ βαριεμαι αφορητα! Απο σαλονι σε μπανιο μετα κουζινα και παλι σαλονι!

Και τις δουλειες ολες εγω να τς κανω γτ ερχεται 12 τ βραδυ κουρασμενος..

Μπορει να τα κανω αντι γ 2ωρες π θα τς τελειωνα να με παρει κ 4-5ωρες . γτ τωρα υπαρχουν τα διαλλειματα χαχαχαχχα!!!

Γερα τα αστερακια μας κ χαλαλι οτι γινεται πιστευω...

Ιταν θ τα αντικρισουμε θ τα ξεχασουμε ολα !!! 

Μετα θα εχουμε αλλες ανησυχειες ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Χθες με πήρε ο ύπνος αλλά σας διάβασα όλες! Livel ναι από το άλλο φόρουμ είμαι..

Βρε κορίτσια τι τραβατε; Και έλεγα εγώ ότι ταλαιπωριομουν στην αρχή... Υπομονή τι να κάνετε;Εισαστε στα μισά θα υποχωρήσουν οι εμμετοι κάποια στιγμή που θα πάει; Κάντε θετικές σκέψεις και οσς δεν μπορείτε να σηκωθείτε πηγαινετε μια βόλτα με το αμάξι ίσα να δείτε λίγο κόσμο να παρετε λιγο αερα..βοηθάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως χριστινα φτασαμε στα μισα και κοντευουμε να συναντησουμε τα θαυματακια μας!!! ?????

Σημερα τι θα κανετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα και καλη Σαρακοστή κι απο εμενα!!!

Ευχομαι σε ολες μας οτι δυσκολία υπάρχει να ξεπεραστεί και στο μυαλό μας να φωλιάζουν μόνο θετικές σκέψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σαρακοστη!εγω περιμενω το Πασχα να πω οτι εφυγαν τα δυσκολα!Θα ειμαι στις 30 βδομαδες κ ισως να σηκωθω τοτε. Σημερα ηρθα καναπε. Να αλλαξω παραστασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα κοριτσια κ απο εμενα!!!Καλη σαρακοστη να εχουμε... Εμενα γυρισε απο υπηρεσια κ ο συζηγος! Χθες ημουν μοναχουλα κ σημερα εχουμε οικογενειακο τραπεζι!!! Θα ερθουν τα πεθερικα μου με την κουνιαδα μου σπιτι!!!

Η φασολαδα βραζει!!! Θαλασσινα θα εχουμε,λαγανα! Τι αλλο??? Εσεις τι θα κανετε σημερα???

Παντως εμεις για χαρταετο δεν θα παμε με τετοιο καιρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η κυριακη03 είπε:

Εμενα βγαζει διαφανο προς ασπρο μονο το αριστερο. Το δεξι οχι. Κ ελεγα να πειραξω κ το δεξι να ειναι ιδια να ειναι έτοιμα για το μωρακι μου αχαχαχ ???

Κυριακη δεν κανει να το πιεζεις γιατι κανει συσπασεις η μητρα! Και εγω βγαζω διαφανες υγρο απ'την 20η εβδομαδα!!! Αλλα κ εγω το πειραζω οχι εσκεμμενα αλλα τοσο που ποναω νομιζω πως οταν το πιεζω κ βγαζω λιγο κ το πασαλιβω πανω στη θηλη οτι καπως με περναει... Βλακειες κανω βεβαια αλλα ποναω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σαρακοστή! Εμείς ήταν να βγούμε οικογενειακά αλλά λόγω καιρού αναβλήθηκε..γίνεται χαμός έξω!!Σκέφτομαι να κάνω καμία μακαροναδα με σάλτσα για μεσημέρι.. Και λαγανα με τέτοιο καιρό για τους δύο μας δεν βγαίνουνε να πάρουμε..

Και μένα το ένα στήθος μου βγάζει μέσα μέσα ένα διαφανές υγρό αλλά δεν το πειραζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμενα! Καλώς σας βρήκα! Ειμαι 22 εβδομάδων.. και περιμενουμε κοριτσακι.. Υπομονή σε όλες μας! Και θετική σκεψη(το λεω να το ακουω εγω)..

Καλή Σαρακοστή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε όσες δεν είπα,εγω σπίτι και σημερα θα βλέπω τους άλλους να τρώνε...για εμενα το μενού εχει φιδέ αν εχω όρεξη αλλιώς με νεράκι λιγοστό θα την βγάλουμε κ σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα. Καλε δν τα πειραζω αχαχαχα απλα με έκαιγαν προχτες κ το πηρα χαμπαρι.Αφήστε που μεγαλωσαν! 

Εγω δυστυχως κοριτσια παλι ξυλνησα νε ανακατωσουρες γμτ.. μαγειρεψε ο συζυγος.. στο κρεβατι ειμαι ακομα.. ανακατευομαι αρκετα..εφτιαξε χταποδακι με μακαρονακι κοφτο. Λαγανα εφτιαξε ο ιδιος προχτες! Εχει γινει εξπερ στην κουζινα. Εκει που μαγειρευε λιγα πραγματα τωρα κάνει σχεδον τα παντα. Μονο παστιτσιο δν φτιαχνει κ τετοια μπελαλιδικα αν κ μου ζητησε η μικρη να φτιαξω.. 

Οσο για τον καιρο.. χαλια εδω.. κρυο κ ψιλοβροχο. Οπότε που να παμε.. συν οτι δουλευει στις 18.. σκατουλες. 

Για πρωινο(πριν λιγο???) εφαγα λιγο χαλβα με λιγη λαγανα. Ισα που 2 δαγκωνιες κ ο μικρος αρχισε να με κοπαναει στον αφαλο κ ενιωθα τρανταγμα. Τι κριμα να μην μπορουν να το νιωσουν κ οι αλλοι...! ? βρε κοριτσια.. πότε θα το νιωσουν κ αυτοι;; σε ποια βδομαδα;;; τους λυπαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ameliev είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμενα! Καλώς σας βρήκα! Ειμαι 22 εβδομάδων.. και περιμενουμε κοριτσακι.. Υπομονή σε όλες μας! Και θετική σκεψη(το λεω να το ακουω εγω)..

Καλή Σαρακοστή!

Καλωσηρθες στην παρεα μας!! Εχεις καλη εγκυμοσυνη;;; υποθετω οτι το ακους τωρα ε;; το πρωτο σου παιδακι ειναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...