Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

ναι το τοξοπλασμα ειναι αυτο που ειπα εγω! 

για ουρεοπλασμα δε ξερω γτ δεν ειχα! 

συμπληρωμα διατροφης δε πηρα ποτε κ γενικα ειμαι κατα! σιδηρο κ ασβεστιο που παιρνουμε ειναι μια χαρα! τα υπολοιπα απο το φαγητο ειναι το καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εννοειται απο φαγητο... 

Αλλα ηδη ετρωγα αρκετα με βλεπει συνεχεια χλωμη και εξαντλημενη..! 

Οποτε τ παιρνω!!! 

Τωρα σταματησα και τ μαγνησιο.. Θα δουμε. Μακαρι να μην τ ξανα αρχισω:/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο γιατρος ειναι κατα κ του μαγνησιου γτ το δινουν λες κ ειναι καραμελες! συσπασεις πρεπει να κανει η μητρα γτ ετοιμαζεται κ μεγαλωνει! δλδ εγω μαγνησιο δε πηρα καθολου ποτε ! 

felicine πηρα μονο το α' τριμηνο ! κ μετα στο 2ο ξεκινησα σιδηρο ferum sanol! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συσπασεις ειχα αλλα δν θυμαμαι απ πια εβδομαδα ειχα...το φιλισιν εγω οποιο γυναικολογο εχω ρητησει σηνυθως τ δινουν σ ολη την εγκυμοσυνη γτ βοηθαει στην αναπτυξη τ εμβρυου..οσο γ τ σιδηρο τ ιδιο παιρνω κ εγω....γ τ μαγνησιο π λες οι γνωμες διηστανται...κ ποτε δν ξερεις πιο ειναι το σωστο....μερικοι τ ξκινανε μετα τον πεμπτο μην εχεις δν εχεις συσπασεις...αλλοι μονο οταν εχεις συσπασεις...κ αλλοι δν τ ξεκινουν καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω ειχα συσπασεις απο την αρχη απο την 5η εβδομαδα και αποκόλληση μαζι και επερνα 4 ουτροτζεσταν την ημερα μεχρι 12 εβδομαδα και μετα εκοβα 1 ουτροτζεσταν και το αναπληρωνα με μαγνησιο εως οτου τα αντικατεστησα με 3 μαγνησια την ημερα..

Επισης με πονουσαν πολυ τα γονατα και απο την ωρα που ξεκινησα τα τροφοκαρτ σωθηκα!!!

Ασβεστιο ξεκινησα απο 14η εβδομαδα γιατι ειχα παρα πολλες αναγουλες αλλιως θα ξεκινουσα πιο μπροστα..να φανταστείτε οταν εβγαλα το ημιμονιμο που ηταν σε χρωμα ειχαν ασπρισει τα νυχια μου!!

Ο καθε γιατρος εχει την δικη του γνωμη για το τι θα δωσει στον ασθενη του απλα πιστευω οτι ουτε ο σιδηρος ουτε το ασβεστιο μα ουτε και το μαγνησιο μπορούν να σου κανουν κακο κυριως στην εγκυμοσύνη που το μωρο σε στραγγιζει κυριολεκτικα!!!!

Φελισιν παιρνω απο την ωρα που ειδα το τεστ θετικο και σιδηρο απο 14η εβδομαδα και με καλο αιματοκρίτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το φιλισιν λενε κανει καλο και στ συλληψη τ εμβρυου .. ..

Τροφοκαρντ  παιρνω και γω δυο την ημερα και 3 σιδηρο!

Συμφωνω με τη μινα οσα μας δινουν ειναι γτ κανουν καλο στ μωρακια μας!

??????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι εχω ακουσει κι εγω αννα μου για το φελισιν ..

Εγω ενιωθα να καταρρεω ενιωθα πολυ αδύναμη πολυ εξαντλημενη χωρις να κανω και κατι μονο ξαπλωνα!!

Μολις ξεκινησα τα συμπληρωματα ενιωσα αλλος ανθρωπος!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως το ιδιο και γω .. Σηκωνομουν να παω τουαλετα και η καρδια μ χτυπαγε τοσο δυνατα ... Πολυ ομως ετσι!!! [smilie=dontknow.gi:

 

εφαγα τοστακι πριν μιση ωρα και καιγομαι ολοκληρη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω τον ιουνιο ειχα κανει εξετασεις αιματος κ ολα ηταν στν πατο..πλακωθηκα στις βιταμινες κ στην καλη διατροφη γ ενα εξαμηνο κ οταν εμεινα εγκυος ηταν ολα οκ!!! Λιγο πριν ξκινησω να παιρνω τα φαρμακα απ κει π ημιυν μια χαρα ειχα αρχισει να ζαλιζομαι..με τ π σηκωνομουν απ τ κρεβατι ηταν ολα θεοσκοταδα..κ εκει καταλαβα οτι εχει αρχισει κ τραβαει τ μωρο.ειναι αυτο π λεει μινα.οταν εισαι εγκυος το μωρο σ στραγκιζει κυριολεκυικα απ τους πρωτους κιολας μηνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minaki! είπε:

Εχεις καουρες;;

Μαλοξ παιρνεις;;

 

Δε παιρνω κατι τωρα...γιατι εχω ευαισθητο στομαχι! 

Και εχω παλινδρομηση γιαυτο παθαινω καθε μερα!!! Καντιβιωση δε κανει τωρα....

Το μωρο παιρνειοτι χρειαζεται απο μας!!!! 

Οταν τα παρει πολυ αρχιζουν κ φαινονταιιι στο σωμα μας κ στα κοκαλα μας η κουραση  κ οοοολα,!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια..μια κουραση που νιωθω σημερα... αλλο πραγμα.. δν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι.. εφαγα φρούτα εφαγα χαλβα αλλα τπτ.. μια βαβουρα στο κεφαλι..μια ατονια.. νιωθω χαλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Αχ κοριτσια..μια κουραση που νιωθω σημερα... αλλο πραγμα.. δν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι.. εφαγα φρούτα εφαγα χαλβα αλλα τπτ.. μια βαβουρα στο κεφαλι..μια ατονια.. νιωθω χαλια..

Πιες κανα γαλατακι ζεστο!!! Και προσπαθησε ν κοιμηθεις!! 

Ισωςςςςςς φταιει κ ο καιρος μια ηλιο μια βροχη :-??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δν ξερω τι φτιαιει..αλλα κ εμενα απ το απογευμα με εχει πιασει μια εντονη ατονιά.ειμαι ετοιμη να λυποθημισω  κ οσο κοιμαμαι νομιζω οτι γινομσι χειροτερα..μ εχει πιασει κ εντονος πονοκεφαλος...τ κεφαλι μ παει να σπασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Δε παιρνω κατι τωρα...γιατι εχω ευαισθητο στομαχι! 

Και εχω παλινδρομηση γιαυτο παθαινω καθε μερα!!! Καντιβιωση δε κανει τωρα....

Το μωρο παιρνειοτι χρειαζεται απο μας!!!! 

Οταν τα παρει πολυ αρχιζουν κ φαινονταιιι στο σωμα μας κ στα κοκαλα μας η κουραση  κ οοοολα,!!!!

Το μαλοξ το εδωσε ο γιατρος στην αδερφη μου για τις ξινιλες και καουρες ειναι ακίνδυνο εντελως!!!ρωτα τον θα σε ανακουφισει πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Αχ κοριτσια..μια κουραση που νιωθω σημερα... αλλο πραγμα.. δν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι.. εφαγα φρούτα εφαγα χαλβα αλλα τπτ.. μια βαβουρα στο κεφαλι..μια ατονια.. νιωθω χαλια..

ΦΙΛΕΝΑΔΑ ο γιατρος σου τι λεει για την τόση αδιαθεσία?

εγω πηγα γιατρό δεν μου εκανε μετρηση τραχήλου αλλα το μωρο εχει αναπτυχθεί καλα.σε 2 βδ παλι ραντεβου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annita2010 είπε:

Mommy που χαθηκες???

Ελευθερια όντως χάθηκα σήμερα.Γενικα οι Παρασκευες μου είναι πάντα δύσκολες γιατί σχολάω στις εφτά το πρωί και η μικρή μου δεν έχει παιδικό τις Παρασκευές.Οποτε είμαι όλη μέρα σαν φυτό στον καναπέ και την έχω δίπλα μου να παίζει.Ευτυχως όμως που κοιμήθηκε το μεσημέρι αρκετά και ετσι ξεκουράστηκα και εγώ λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Το μαλοξ το εδωσε ο γιατρος στην αδερφη μου για τις ξινιλες και καουρες ειναι ακίνδυνο εντελως!!!ρωτα τον θα σε ανακουφισει πολυ!!

  Ευχαριστω πολυυυ!!/θα τον ρωτησω σε μια βδομαδα που θα παω !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχ...τι τραβας κ εσυ ρε μαμμυ....πως τη παλευεις..κ εχεις μια ζωη μεσα σ να ξεκουρασεις...περα απ σενα..τις δουλειες πως τις προλαβαινεις;;;ειλικρινα σε θαυμαζω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fine μου πρωτη φορα με πιανει..τοσό πολυ κ δν εχω πει ακομα τπτ...εσυ ποσο εισαι τωρα;;επισης τι ρολο παιζει τραχηλος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fine τι σου είπε τελικά ο γιατρός;Μπορείς να σηκώνεσαι τώρα;Τελικά στο πάρτυ του μικρού σε άφησε να πας;

Κοριτσια για τα συμπληρώματα που λέτε εμάς εδω δεν μας δίνουν τίποτα μας προτείνουν όμως αν θελουμε να παίρνουμε τις πολυβιταμίνες Pregnacare που έχουν λίγο απ'ολα μέσα.

Λογω πολλών   συσπασεων και εγώ στην Ελλάδα όταν ήμουν έπαιρνα φυσικά τα Trofocard ετσι είπα να πάρω και εδω απο μόνη μου μιας και ο γιατρός που τον ρώτησα μου είπε ότι ούτε κάν ξέρουν εδω για την σχέση συσπασεων και μαγνησίου.Οποτε κοίταξα ένα κουτί μαγνήσιο χθες στο σούπερ μάρκετ και έλεγε τελείως διαφορετικά mg.Καμια σχέση με το τροφοκαρντ.Και στο πίσω μέρος στις οδηγίες έλεγε σε περίπτωση εγκυμοσύνης να μην το πάρουμε γιατί απαγορεύεται.Οποτε πάλι στα ίδια είμαι.Καλυτερα να μην κάνω του κεφαλιού μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...