Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Και εγώ πρέπει λίγο να μειώσω τις μεγάλες ποσότητες κορίτσια.Ετσι που τρώω το καταπέτασμα φανταστείτε εγώ τι δυσφορίες νοιωθω.Αλλα ολο λόγια είμαι χαχα.Δεν μπορώ με τίποτα να αντισταθώ στο φαγητό.Ελευθερια μόλις έφαγα και το τελευταίο απο το παγωτό σου.Τελεια η συνταγή σου.Χθες είχα πάρει και στη δουλειά το βράδυ και τρώγαμε στο διάλειμμα.Αναρπαστο έγινε.Livel κοντευεις εσυ κορίτσι μου.Πουε γεννάς;Τον αλλο μήνα έχεις ΠΗΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στο ΙΑΣΩ!  πητ εχω 24 απριλιου που ειναι κ η τελευταια μερα 9ου μηνα! αλλα 26 του μηνος μπαινω στο μηνα μου! αγχωνομαι!!!!!!!!!!!!!!!

πωπω κ εγω προχθες εφαγα παγωτο κ τωρα θελω παλι αλλα κανω κρατη γτ ηδη εχω παρει κιλα κ δε θελω αλλα!

εσυ mommy σε ποια εβδομαδα εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Εγω το εχω απο τωρα αυτο γμτ.. πραγματικα αν δεις την κοιλιά μου εχει φτάσει ψηλα στο στομαχι..οτι τρωω μετα εχω καουρα.. κ μετα το ασβεστιο το απογευμα αποφευγω να τρωω για τον ιδιο λογο.. εχω που εχω δυσκολια να βολευτω λογω κοιλιας.. εχω κ ασθμα.. τι θα κανω;; κ ειμαι μολις 18 εβδ. Στην κορη μου απο τις 25 εβδ κ μετα κοιμομουν σχεδον ορθια στο κρεβατι λογω δυσπνοιας κ άσθματος..κ φυσικα ολα προερχονταν απο τα πολλα κιλα κ τη μεγαλη κοιλιά.. τωρα που δν εχω ακομα κιλα πολλα αλλα εχω μεγαλη κοιλιά.. ξεκινησαν απο πιο νωρις... κ αγχωνομαι αρκετα.. γτ αν ζοριζομαι τωρα.. το καλοκαίρι με τη ζεστη τι θα κανω;;; σε καταλαβαινω απολυτα..

στην πρωτη σου εγκυμοσυνη ποσα κιλα πηρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η livel είπε:

τα εχασες ευκολα μετα? λες να φτασω κ εγω τοσα πολλα? ισχυει πως τωρα απο 8 εως τελος παιρνεις τα πιο πολλα?

Τα εχασα σε 1.5 χρονο αλλα εφυγαν μονα τους. Δν προσπάθησα κιολας! Αχααχαχα δν με απασχολουσε τοτε ιδιαιτερα.. τωρα για τον 8 που λες δν ξερω.. δν θυμαμαι... σιγουρα εξαρταται κ ο οργανισμος κ το μωρο κ η διατροφη κ ολα.. εγω ετρωγα πολυ στην πρωτη εγκυμοσυνη. Κ πολλα γλυκα.. κ για αυτο το εχω παρει απο φοβο τωρα.. ξερω πως ειναι να δυσκολευεσαι στα παντα.. ειμαι κ κοντη.. οποτε ημουν σαν μπαλα.. μαρτυριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τα πηρα με πολλη προσπαθεια αυτα τα κιλα! ετρωγα σε σημειο που κ εγω απορουσα! θα επρεπε ηδη να εχω βαλει καμια 20αρια! καθημερινα πολλα γλυκα ..οχι ενα! τεσπα! 

ελπιζω με γυμναστικη ,...τρεξιμο λογω μπεμπη κ διατροφη να καταφερω να τα χασω αμεσα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η livel είπε:

εγω τα πηρα με πολλη προσπαθεια αυτα τα κιλα! ετρωγα σε σημειο που κ εγω απορουσα! θα επρεπε ηδη να εχω βαλει καμια 20αρια! καθημερινα πολλα γλυκα ..οχι ενα! τεσπα! 

ελπιζω με γυμναστικη ,...τρεξιμο λογω μπεμπη κ διατροφη να καταφερω να τα χασω αμεσα!

 

Ολα θα γινουν.. προς το παρον εύχομαι να ειμαστε εμεις καλα για να ειναι κ τα μωρακια μας καλα.. τα υπολοιπα θα ερθουν σιγα σιγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η livel είπε:

στο ΙΑΣΩ!  πητ εχω 24 απριλιου που ειναι κ η τελευταια μερα 9ου μηνα! αλλα 26 του μηνος μπαινω στο μηνα μου! αγχωνομαι!!!!!!!!!!!!!!!

πωπω κ εγω προχθες εφαγα παγωτο κ τωρα θελω παλι αλλα κανω κρατη γτ ηδη εχω παρει κιλα κ δε θελω αλλα!

εσυ mommy σε ποια εβδομαδα εισαι?

Εγώ είμαι 22η εβδομάδα Livel και μου φαίνεται βουνό ακόμα χαχα.

Παντως και εγώ τρώω παρά πολύ και η αλήθεια είναι πως απορώ που έχω βάλει τρία ως τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια μου ήρθε πρόσφατα με το ταχυδρομείο ένα φυλλάδιο που το έλεγε αυτό αν θελουμε δηλαδή να έρθει κάποιος και να τα συλλέξει δωρεάν φυσικά για δωρεά όπως είπες και εσυ.Δεν ασχολήθηκα παραπάνω και ίσως κακώς έκανα.Εσυ τι θα κανείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δε γνώριζα τίποτα για το συγκεκριμένο θέμα κ μου το.είπε.πριν λίγες μέρες ή φίλη μου που είναι έγκυος. Άκου το κόστος είναι μεγάλο γύρω στα 1800 ευρω αλλά χτυπα ξύλο μπορεί να χρειαστούν στο παιδάκι σε περίπτωση λευχαιμιας ή διαβήτη ή  κ πολλά αλλά. Αλλιώς τα δωριζεις κ προορίζονται γι άλλους. Ούτως ή άλλως δε κοστίζει κάτι κ μπορει να βοηθησεις κόσμο. Εγώ όταν μείνω έγκυος θα δω τι θα κανω. Αλλά άμα χρειαστούν? Αυτο ειναι το θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια.. το θεμα βλαστοκυταρρα το σκεφτομαι κ εγω.. αλλα καπου διαβασα πως η αξιοποιηση τους ειναι ακριβη. Δλδ εμεις τα δινουμε δωρεαν κ αυτοι το εκμεταλλευονται στο επακρο για κερδο.. θα το εκανα μονο αν μου πει ο γιατρος μου πως η αξιοποιηση τους θα ειναι για καλο σκοπο κ οχι μονο για την τσεπη των πλουσιων.. ολοι εχουμε αναγκη απο υγεια.. κ σιγουρα δν θα εκανα κατι που θα ωφελουσε μονο την υγεια αυτων που ειναι πιο ευκαταστατοι....θα το συζητησω με το γιατρο μου.. κ αναλογως τι θα μου πει θα αποφασισω.. στις 15 που θα παω ια τον ρωτησω. Εχω ηδη τρια ερωτηματα.. αχαχα θα τον ζαλισω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;;;

Εγω σημερα τρωω ολη την ημερα γλυκα για να κουνηθει ο μπεμπης μου αλλα δεν με ακουει???

Η αδερφη μου κρατησε τα βλαστοκύτταρα της ανιψιας μου σε δημοσιο νοσοκομειο στο Παπανικολάου θεσσαλονικης ..την ειπαν πως αν τα χρειαστουν θα τα παρουν και θα την δωσουν αλλα θεος φυλαξει να μην τα χρειαστει κανενα παιδακι!!!!!

Ξερετε καμιά περιπτωση που χρησιμοποιησαν τα βλαστοκύτταρα τους;;

Εγω δοξα το θεο δεν εχω ακουσει τιποτα!!

Μηπως γινονται ολα για τα λεφτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι κ εγω αυτο λεω.. κατα ποσο γίνεται ολο αυτο για τα λεφτα.. κ κατα ποσο αν τα εχει καποιος αμεση αναγλη τα δινουν οπως τα δινουμε εμεις δωρεαν.. απο οτι ξερω χρησιμοποιουνται σε παθήσεις οπως καρκινος διαβήτης λευχαιμια κτλ. Ακομα κ για αναπλαση δέρματος αν δν κανω λαθος.. θα ρωτησω το γιατρο ου να ενημερωθώ κ θα σας πω.. η φυλαξη τους ειναι ακριβη.. αλλα αν ειναι να δωρισω κατι.. ας δωριστει κ αυτο σε καποιον που το εχει αναγκη οπως γίνεται με τα οργανα..Αλλιώς δν θεωρω οτι αξιζει να βοηθησουμε τις εταιριες ουσιαστικα να θησαυριζουν εκμεταλλευομενοι τη δικη μας ευαισθησια για το συνανθρωπο μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρωτα σε παρακαλω ..

Θα ρωτησω κι εγω και θα συγκρινουμε τις αποψεις των γιατρων!!

Θα χαιρομουν παρα πολυ να βοηθουσα καποιον που το χρειαζεται !!

Αλλα δεν θα εδινα κατι απο το παιδι μου για τα συμφεροντα αλλων και ενα παραπανω φοβαμαι γιατι ειναι το Dna του μεσα στα βλαστοκύτταρα και ετσι οπως εχουν γινει οι ανθρωποι πλεον δεν εμπιστεύομαι ΚΑΝΕΝΑΝ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω μαζι σου ειμαι... στις 15 εχω ρντβ. Μέχρι τότε θα το ψαξω κιολας. Αν βρω κατι χρησιμο θα ενημερωσω!!παω νανι... το μικρο τον ενιωσα λιγο το απογευμα.. αντε να περασει ο καιρος να τον νιωθω πιο συχνα.. αχ... να κ τωρα το νιωθω!!!! Επιτελους!!! Αχαχαχαχα Φιλάκια πολλα!! Μιλαμε το πρωι!!! Καλο ξημερωμα σε ολες μας κοριτσια.. σας στελνω την αγαπη μου κ τη θετικη μου ενεργεια!!! Μουτς!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια κυριακη και γω εχω ασθμα , παλι καλα στην εγκυμοσυνη δεν παιθαινουμε κρισεις ε? Απιστευτο!!!

Χθες τσικνισμα οικογενειακα χαλαρα και παλι καλα δεν εφαγα πολυ κ ειχα λιγες καουρες:roll:

 

Κοριτσια να σας πω και ενα νεο χθες ενιωσα πρωτη φορα τον μπουρμπουληθρα μου χαχαχαχα

Και μετα το βραδυ και τωρα το πρωι σαν μια φουσκα που ανεβαινει και σκαει ετσι ηταν..χαχαχα

Ο γλυκουλης μου :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια!!!μπραβο κουκλα μ!!καλημερα σας τι κανετε;;;;εμεις χθες φαγαμε τ κοψιδια μας τ πανσετακια μας τα λουκανικακια μας τα ψητα πατατες τιγανιτες χορτα που τρελαινομαι τα μπριζολιδια κ περιττω να σας πω εσκασαααα!!!στ τελος χτυπησα κ 2 πορτοκολια κ δν μπορουσα να παρω ανασα...κοριτσια αυτη τη δυσφορια π λετε οσο κ να εχω φαει δν θυμαμαι να την εχω νιωσρι ποτε..μηπως ειναι στν καθε οργανισμο;;;

Μαμμυ πως καταφερες να παρεις τοσα λιγακιλα μεχρι 5 μιση μηνων;;;εγω ειμαι 4 και..νκ εχω παρει ηδη τρια!!!!αλλα ημουν κ ξαπλα δν κινιομουν ιδιαιτερα..κ αναλογως μ αυτα π τρωω ειμαι ευχαριστημενη..ας μην ειμαι κ απλιστη. ?? 

Επισης σημερα το πρωι πηγα γ εξαιτασεις αιματος..π μ χε γραψει ο γιατρος μ...εγω εχω να τ ακουσω απο χθες τ απογευμα ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην κορη μου παθαινα συνεχεια κρισεις ασθματος κ για αυτο προσεχω λιγο τα κιλα...αλλα χτες εφαγα τουρτα παιδια..κ ολη νύχτα ματι δν εκλεισα.. ενιωθα μια ανησυχία στην κοιλια μου.. οχι κλωτσιες μιας κ δν το ακουω ακομα συνεχεια αλλα ανησυχια.. γυρνουσα γυρω γύρω... πρωτη κ τελευταια ηταν κοριτσια.. δν την ξαναπαταω.. εχασα τον υπνο μου.. κ ηταν κ όλη σοκολατα. Την Κυριακή στα γενέθλια της μικρης θα παρω μικρη αναμεικτη να φαω για το καλο ενα μικρο κομμάτι το μεσημερι που θα την κοψουμε κ τελος. Αφηστε που νιωθω πως απο την πολυ δόση ζαχαρης θα με παει διάρροια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!
παλι με την απορια μειναμε. αγορακι ειναι ή κοριτσακι;
πηγαμε στο γιατρο μας, αλλα καναμε μουτρακια και ειχαμε γυρισμενη πλατη.
βρε απο εδω βρε απο εκει τπτ!!
σε 2 βδομαδες παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...