Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες 2016!!!


Recommended Posts

Μινακι η κοπελα ειναι σε προχωρημενη κυηση γ αυτο..θα ερθει η στιγμη π θα το νιωσουμε κ εμεις.απλα θεωρω πως την ωρα του τοκετου δν πρεπει να υπαρχει ανγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έιμαι καινούργια στην παρέα.... είμαι έγκυος στο δεύτερο....εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα! Ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει καμιά σας τον Λάσκαρη, να μου πει εντυπώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gwgw02 είπε:

Μινακι η κοπελα ειναι σε προχωρημενη κυηση γ αυτο..θα ερθει η στιγμη π θα το νιωσουμε κ εμεις.απλα θεωρω πως την ωρα του τοκετου δν πρεπει να υπαρχει ανγχος!!!

Κι αυτες οι μερες βρε γωγω μου δεν περνανε με τιποτα!!!!θα σκασω θελω να το νιωσω καλα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Γωγώ! Την κόρη μου την γέννησα στο Γαία... επειδή είμαι μαία έχω περάσει από το Έλενας ( πριν κάτι χρόνια....) και μου πρότειναν τον συγκεκριμένο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ρωτησω τν ξαδερφη μ....ισως να εχετε κ τν ιδιο γιατρο!!!κ θα σ πω...γτ στ ελενας γεννησε και θα γεννησει οπου να ναι το δευτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια;;; εγω βγηκα εξω με τον αντρουλη μου και πηγαμε για μακαροναδα!!!

Πλεον δεν μπορω να κατσω με το βαρος προς το τραπεζι ..ποναω! Κι εσεις το ιδιο ειστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ τι ωραιααα μαζευομαστεεε πολλες εγκυουλες:* :* :* οπου ναναι θα τ νιωσετε συντομα στη πρωτη κυηση μετα τν 17 εβδ τ νιωθουν συνηθωςς..

:* 

Μινακι μουυυ και μεις πριν λιγο ηρθαμε.  Για μακαροναδα ειχαμε παειιι χαχαχαχ.. Και νιωθωπως θα εκραγωωωωω..και εννοειται πως δυσκολευομαι στ τραπεζι...ισως τ παθαινουμε επειδη εχουμε τς πονους στη μεσουλα μας.... :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα λιλα μου εμενα με ποναει και κατω χαμηλα στην κοιλια...

Εφαγα ταλιατέλες με 4 τυρια 2χρωμες πιπεριες μπεικον και μανιταρια και μια σιζαρ !!

Δεν μπορουσα να περπατησω μετα απο τετοιο φαγητο!!!!!!

Αυτο που νιωθω στην κοιλιτσα μου ειναι να πετρωνει σε σημεια διαφορα .. Δεν νιωθω κλοτσια και γυρισματα?

Περιμενω πως και πως να τον νιωσω για να ησυχάζω οτι ειναι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι μου μην ανησυχεεεις...

Ακριβως τ ιδιο παθαινω και τωρα.. Ποναωωω χαμηλα χαμηλα πολυυυ.. Οπου ναναι θα τ νιωσεις μην αγχονεσαιιι:* :* :* μια χαρα ειναι τ νινι σ μες τ σακο τουυυ:* :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μην αγχωνεστε κ εγω πονουσα κ ποναω ακομη! φυσιολογικο ειναι! 

επισης αυτα τα πετρωματα σε διαφορα σημεια για λιγακι μπορει να ειναι επειδη τεντωνεται κ πιεζει το μωρο.. το αισθανομουν κ εγω εντονα κ τωρα καταλαβαινω πως αυτο ηταν ! 

να ξεκουραζεστε οταν πονατε κ θα περναει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Καποια απο τα κορίτσια θα μ θυμάστε. ΕΕίδα ότι πλεον είμαστε πολλές στο γκρουπ! 

Είμαι 20+4 με μικρο τραχηλο, ακινησία, στεναχώρια αλλά και ελπιδα-πιστη!

Εσας οι γιατροί σας σας μετρούν τράχηλο, αμνιακα υγρα, εχετε πονακια?

Βασικά ελπιζω οχι. απλά ρωτάω για να κάνω τις συγκρίσεις μιυ.βλεπεται η πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχε καμία σχέση. .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα fine μου...

Για το αμνιακο υγρο μου λεει για τραχηλο δεν μου ειπε τιποτα...

Εγω μπηκα στην 17η εβδομαδα....

Οταν λες μικρο τραχηλο σε τι κανει κακο αυτο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Καλημερα fine μου...

Για το αμνιακο υγρο μου λεει για τραχηλο δεν μου ειπε τιποτα...

Εγω μπηκα στην 17η εβδομαδα....

Οταν λες μικρο τραχηλο σε τι κανει κακο αυτο;;

Επειδη ειχα πονακια...οχι κατι το ιδιαιτερο μη φανταστειτε μου εκανε κολπικο υπερηχο.εχω κανει χιλιους δυο....τελικα πρεπει να παιζει γυρω στο 2.2εκ(22χιλ).αν εχεις μικρο τραχηλο εχεις φοβο για προωρο τοκετο κ ισως πολυ προωρο....ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου σου ευχομαι ολα να πανε καλα!!! Μην το εχεις στο μυαλο σου καθολου αυτο και σκεψου μονο το μικρο σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας..κοριτσια ...fine υπομονη..κατα τ αλλα τ μωρο σ ειναι οκ;;;αν ειναι οκ μην το φοβασαι...οσο γ τ πονακια τα εχω κ εγω απ την αρχη της εγκυμοσυνης οταν καθομαι γ πολυ ωρα...κ οταν σηκωνομαι κ περπαταω ειμαι οκ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα μου μετραει αμνιακο υγρο παντα κ τραχηλο με τσεκαρε κολπικα τελευταια φορα κ ειχα αν θυμαμαι καλα 33! 

δε μου εχει αναφερει κατι ! προς το παρον ολα καλα! εγω βεβαια κοντευω την 32 εβδομαδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιβελ ερχεται η ωρατ το κετου...ελπιζω οταν με το καλο γεννησεις να μας γραψεις την εμπειρια σ για να αρχιζουμε να προετοιμαζομαστε κ εμεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται θα σας γραψω! οσο πλησιαζει ωρα με πιανει ενα αγχος να πανε ολα καλα!

ευτυχως τα εχω ολα ετοιμα οποτε απλα αναμενω τοκετο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο..κουκλα μ..σ ευχομαι οτι καλυτερο..καθε γυναικα στην θεση σ θα ειχε αυτο το ανγχος.ποσο ειναι το μωρο σ τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
    • Είναι ταλαιπωρία το ταξίδι και όσο περναει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο δύσκολο είναι η αλήθεια Ωχ γιατί σου είπαν όχι για το μπάνιο στην θάλασσα ;    εγω τον καινούργιο γιατρό δεν τον ρώτησα αλλά ο παλιός μου είχε δώσει το οκ στην πρώτη εγκυμοσύνη τουλάχιστον..για αυτήν δεν ρώτησα θέλει τον άλλο μήνα που θα πάω να το ρωτήσω  και εμείς έχουμε ζεστουλα, σκόνη λίγη για την ώρα δεν με ενοχλεί 
    • Ωωωω άντε καλά αποτελέσματα να έχεις!!!να μας πεις την εμπειρία σου κ τα αποτελέσματα (δεν ξέρω αν βγαίνουν αμέσως)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...