Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες 2016!!!


Recommended Posts

Όντως πολύ ωραία τα ταξιδάκια.Εγω στον πρώτο μου γάμο είχα πάει Ταυλανδη.Τωρα όμως που μένω εξωτερικό το μόνο που με νοιάζει είναι να έρχομαι Ελλαδιτσα για να κάνω και μπανακια αλλά δυστυχώς δυσκολο?

Αννιτα μου ναι δεν σκάω και πολύ για τα κιλά.Ουτως η άλλως δε νομίζω να κάνω άλλο παιδάκι όποτε μετά την γεννά έχω όλο τον χρόνο μπροστά μου να τα χάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mommy 5 είπε:

Όντως πολύ ωραία τα ταξιδάκια.Εγω στον πρώτο μου γάμο είχα πάει Ταυλανδη.Τωρα όμως που μένω εξωτερικό το μόνο που με νοιάζει είναι να έρχομαι Ελλαδιτσα για να κάνω και μπανακια αλλά δυστυχώς δυσκολο?

Αννιτα μου ναι δεν σκάω και πολύ για τα κιλά.Ουτως η άλλως δε νομίζω να κάνω άλλο παιδάκι όποτε μετά την γεννά έχω όλο τον χρόνο μπροστά μου να τα χάσω 

Σωστη σε βρισκω !!!:) πανω απο ολα να ειναι καλα τα παιδακια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται πάνω απολα τα παιδάκια.Απλα για όσες είναι το πρώτο σας να προσέξετε όσο μπορείτε.Εγω έχασα τη μπάλα από το πρώτο κιόλας παιδάκι μου.Τριαντα έβαλα,ήμουν και μικρή 21χρονων και χάλασα από τότε.Απο θέμα ραγάδων δηλαδή.Τα κιλά τα έχασα όλα όπως και στις υπόλοιπες εγκυμοσύνες.Μονο στην τελευταία δυσκολεύτηκα λίγο και για αυτό μου είχαν ήδη μείνει ως τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κανεις και μας τα λες να ξερουμε ,εχεις εμπειρια :)

Εγω βαζω πρωι βραδυ κρεμουλα για τις ραγαδες απο τωρα κι ας μην φουσκωσα πολυ ,ειμαι και αθλητρια πολλα χρονια  απο μικρη και πιστευω θα επανελθω γρηγορα και στα αθληματα μου και στα κιλα μου μετα !

Φαντασου στην αρχη ημουν εγκυος δεν το ηξερα και πηγαινα γυμναστηριο και τι δεν εκανα ,παναγια μου αυτο το παιδακι το φυλαξε ο θεος ,δεν περιμενα να ερθει τοσο γρηγορα οποτε δεν προσεχα στην καθημερινοτητα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η fine είπε:

καλημερα σε ολες! κ εγω στο ζαβο κανω αλλα εμενα 120 μου παιρνει..... :mad:

Fine μου μου παιρνει τοσα γτ με πηγε ο γιατρος μ σε αυτον... Καταλαβες.. !! Πες μ ομως δε ειναι υπεροχος???? :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σώμα σου θα είναι σίγουρα σφιχτό όποτε δεν θα έχεις και πρόβλημα να ανοίξεις.Οσο για την γυμναστική λένε ότι αν έκανες ούτως η άλλως πριν μείνεις έγκυος δεν παθαίνεις τίποτα.Εχει μάθει ο οργανισμός σου.Αν όμως πχ εγώ που δεν πάω γυμναστήριο άρχιζα ξαφνικά στην εγκυμοσύνη εκεί θα ήταν θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο εγω δεν αρχισα τς κρεμουλεες!!!!! Απο δευτερα γρηηηηγορα.....

Ο γιατρος σας τα προτεινε ηηη μονες σας;;;

ελευθεριααπιστευω θα επανελθεις πολυ γρηγορα μετα τ γεννα!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρος ειπε οτι μπορω να βαζω εαν θελω και η αδερφη μου που ειχε διδυμακια οποτε εκανε μεγαλη κοιλιτσα,

εγω βαζω πρωι της frezyderm κρεμουλα και το βραδυ ενα γερμανικο λαδακι για ραγαδες για προληψη .

Λενε μετα τον 3ο μηνα μπορεις να βαζεις .

Αλλα να ξερετε οσο κ να  βαζετε μια δυο θα γινουν σιγουρα τους τελευταιους μηνες η αδερφη μ προσεχε κ εκανε 2 μεγαλες μου ειπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Ισχυει οσα κ να βαλουμε ενα σημαδι θα μεινει!!!!! 

 

Να τς ζησουν τα μωρακια :* :* 

Ευχαριστούμε πολυ!!! Η μαμα μ λεει εσυ μην κανεις διδυμα με τη μια..χαχαχα τρομαξε.εχουμε κληρονομικοτητα γι αυτο.μπορει στη δευτερη εγκυμοσύνη:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2016 at 4:13 ΜΜ, ο/η annita2010 είπε:

Ευχαριστούμε πολυ!!! Η μαμα μ λεει εσυ μην κανεις διδυμα με τη μια..χαχαχα τρομαξε.εχουμε κληρονομικοτητα γι αυτο.μπορει στη δευτερη εγκυμοσύν

Ωραιο ειναι απο την μια ομως!!!! Με μια εγκυμοσυνη δυο μωρακια !!!! 

:*

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε ρε κοριτσια ολες κοιμοσαστε;;;;;;;

Εγω μολις μετρησα το ζαχαρο μου και ειναι σουπερ...

Αυτο σημαινει βουρρρρρρρρ για ενα παγωτο τεραστίων διαστάσεων! !!!!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν κοιμάμαι αλλά βαριέμαι πολυυυυ σήμερα.Δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα.Γιατι μετράς το ζάχαρο Μινακι;Έχεις διαβήτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω βαριεμαι πολυυυυ!!!

Οχι μαμμυ μου δεν εχω διαβητη ..το μετραω προοληπτικα για να μην κανω διαβητη ..

Το μετραω συστηματικα δηλ...

1 μερα το μετραω πρωι σε εντελως νυστικο στομαχι την επομενη το μεσημερι 1 ωρα μετα το φαγητο... Την αλλη μερα παλι πρωι και παει λεγοντας!!

Μιλαω με τον γιατρο του λεω τα αποτελεσματα και αναλογα πρατουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα όποτε αφού δεν έχεις διαβήτη όντως βουρ για παγωτό χαχα.Εχω και εγώ κάτι χωνακια στην κατάψυξη αλλά σαν το χύμα που έπαιρνα από εκεί δεν έχει.

Πολυ κρύο βρε κορίτσια μου σήμερα εδώ.Και το χειρότερο απολα που μου σπάει τα νεύρα είναι ο μόνιμος αέρας.Εκει τι καιρό έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανοιξιατικη οντως η μερα σημερα..??

Εγω ομως απο τ μεσημεριιιιι νιωθω μια κοπωση μεγαλη..

Εχω εναν πονοκεφαλο βαζω κ θερμομετρο κ εχω δεκατα :(

Καθε μηνα το ιδιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εννοείς κάθε μήνα κοριτσάκι μου;Κάθε μήνα κανείς δέκατα;Για ποιο λόγο;Εγω έχω από την Δευτέρα που την άρπαξα άσχημα με πυρετό πόνο στα κοκκαλα μπούκωμα και καταρροή.Να δω ποσό θα μου κρατήσει αυτή τη φορά γιατί τα Χριστούγεννα που αρρώστησα πάλι ήμουν έτσι 3-4 εβδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξερω γτ το παθαινω!

Καθε μηνα σχεδον γ 5 μερες!! Ξεκιναω με δεκατα και καταληγω μεβηχα κρυαδες πονολαιμο πονοκεφαλο και ζαλαδες!

Αυτο απο τοτε π εμεινα εγκυος πιο πριν οχι!!! 

Εχω κουκουλωθει τουλαχιστον να μην γινω χαλια!!! Να μου φυγει γρηηηηγορα!! 

:(

Αρχες φεβρουαριου πηγα 38,5 και ολα οσα ειπα! Τρομαξα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Τι εννοείς κάθε μήνα κοριτσάκι μου;Κάθε μήνα κανείς δέκατα;Για ποιο λόγο;Εγω έχω από την Δευτέρα που την άρπαξα άσχημα με πυρετό πόνο στα κοκκαλα μπούκωμα και καταρροή.Να δω ποσό θα μου κρατήσει αυτή τη φορά γιατί τα Χριστούγεννα που αρρώστησα πάλι ήμουν έτσι 3-4 εβδομάδες 

Κανε ενα μπανακι!!! Και τσαι!!!!! 

Εγω χαλαρωνω επισης οταν βαζω τα ποδια μ σε ζεστο νερο!!

Περαστικα σου :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ και εσένα περαστικά σου.Ελπιζω όντως να μην χειροτέρεψεις και εσύ.Το έχω στο προγραμμα να γεμίσω τη μπανιέρα και να μείνω μέσα να χαλαρώσω αλλά τώρα δεν μπορώ έχω την μικρή.Οταν έρθει ο μπαμπάς της θα την κρατήσει να κάνω τα μποτε μου Χιχι.Μια φορά την εβδομάδα το κάνω αυτό με τη μπανιέρα.Νερο μέχρι επάνω μπόλικο αφρόλουτρο βάζω και μουσική και ξεχνάω να βγω στο τέλος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχχσχ... Εγω δε μπορω να τ κανω αυτο!!! Νιωθω ασφιξια :(

 

Παντως εχακουσει χαλαρωνει πολυ!!!

Διαβασα καπου οτι δε κανει να κανουμε μπανιο με καυτο νερο::/// εσεις τ εχετε ακουσει???

Ισχυει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασφυξία στην μπανιέρα;;;;χαχα Ναι όντως δεν κάνει να είναι καυτό το νερό απλά ζεστό.Να πω την αλήθεια ίσως το βάζω λίγο πιο ζεστό από όσο πρέπει εγώ αλλά σιγά σιγά κρυώνει και είναι οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...