Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπάθειές για παιδάκι 2


kaposetsi

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Kalimera Niki! Egw tha paw gia kafedaki me tin kolliti mou k meta tha rthw spiti na mageirepsw. Ponas poly otan adiatheteis?

Τον τελευταιο χρονο έχω ηρεμήσει παίρνω κ κανένα χαπι πιο πριν αλλά όταν βλέπω και ξεκιναω και που άσσο ως δυο μέρες πριν όσο να 'ναι θα  πονεσω λίγο παραπανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;  Εγώ εδώ στο πόνο ακόμα και τρέχω και με τις προετοιμασιες του γάμου. Πως περάσατε εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η sapereaude είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούργια και τώρα ξεκίνησα να διαβάζω το site. Απλά όσον αφορά την σαλπιγγογραφία, είναι συνταγογραφούμενη και μπορείς να την κάνεις σε κάποιο μεγάλο κέντρο. Εγώ την έκανα στο ΜΗΤΕΡΑ αλλά μπορείς και σε δημόσιο νοσοκομείο ( ΕΛΕΝΑ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ). Δεν θυμάμαι να πλήρωσα πάνω από είκοσι ευρώ.  Η διάρκεια ήταν είκοσι λεπτά και πήρα τα αποτελέσματα επιτόπου. Πόνο δεν ένιωσα πέρα μιας δυσφορίας απλά από το σκιαγραφικό.

 

 

 

Καλως ηρθες sapereaude εγω εκανα δυο φορες και δεν μου ειπανε πως γραφετε!!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η liaki88 είπε:

καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?? Εγώ μόλις έκανα το τεστ κ βγήκε αρνητικό..??

Μην απογοητευεσε παμε για τον αλλο μηνα!!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Μην απογοητευεσε παμε για τον αλλο μηνα!!!!!!?

μπα πλέον έχουμε δει τόσα να γίνονται που δεν μπορώ να απογοητευτώ άσε που δεν ειμαι τέτοιος άνθρωπος.. Δεν εχω μάθει έτσι.. Προσπαθώ να το πάρω χαλαρά κ όπως πάει... Να είμαστε καλά πρωτα κ όλα θα έρθουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η liaki88 είπε:

μπα πλέον έχουμε δει τόσα να γίνονται που δεν μπορώ να απογοητευτώ άσε που δεν ειμαι τέτοιος άνθρωπος.. Δεν εχω μάθει έτσι.. Προσπαθώ να το πάρω χαλαρά κ όπως πάει... Να είμαστε καλά πρωτα κ όλα θα έρθουν..

Ετσι bravo κοπελα μου θετικη σκεψη ,,, πιστη και ολα θα ερθουν ,,,????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Alitheia? Emena m eipan oti den grafetai! Pote tin ekanes? Egw ton Dekemvrio.

Και μένα μου είπαν ότι δεν γράφεται. Την έκανα σε ιδιωτικό και πλήρωσα εκατό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Angela mou ante ola kala na pane na gyriseis stin patrida mas! Mamakoulitsa perimenoume nea. Silvy m eisai oli mera sto myalo mou... Opws eipe k i love de tha afisoume kamia na t valei katw.

Τι να κάνω κορίτσι μου ευτυχώς δουλεύω καθημερινά και φεύγει από το μυαλό μου.. Οπως είπα θα το αφήσω για λίγους μήνες τουλάχιστον δεν θα έχω το άγχος κάθε φορά που περιμένω περίοδο και δεν θα στεναχωριεμαι.. Οταν νιώσω έτοιμη θα ξανά ξεκινήσω προσπάθειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τον Γενάρη που πήγα είχαμε δει δύο μικρά σαν κυστες ή ωοθηλακια θα δείξει να σιγουρευτουμε ότι δεν είναι ενδομητριωση η πρώτη προσπάθεια πάντως πήγε χαμένη και τώρα που έχω περίοδο ναι ήρθε κανονικά δεν είχα τρελό πόνο αλλά είδα κομμάτια μεγάλα καταλαβαίνεις. Πάντα είχα τέτοια αλλά αυτή τη φορά μου φάνηκαν λίγο πιο έντονα. Θέλω να δω αν είναι όλα καλά. Αν και πολύ φοβάμαι ότι είναι ενδομητριωση έχω όλα τα συμπτώματα της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιγό πριν μεινω εγκυος ειχά κανεί τεστ παπ κ υπερηχο κ ειχε δυο γιατρος μ δυο τρεις κυστουλες.μ ειπε πως δν ειναι τπτ κ πως αν κανω καλη διατροφη κ δεν αυξομειωνω συνεχως τα κιλα μ ελενγχονται κ επισης υπαρχει περιπτωσή κ να φυγουν..τον ρωτησα αν στ μελλον θα υπαρξει προβλημααν θελω να μεινω εγκυος κ μ απαντησε..οσο εχεις σταθερο κυκλο κ εισαι στ κιλα σμην φοβασαι τπτ ...κ ετσι εγινε..π εγω ειμαι πολυ ανγχωδης στ γυναικολογικα θεματα σ σημειο π εβαλα τα κλαματα νομιζοντας οτι με δυο κυστουλες θα εχω προβλημα..διοτι στ παρελθον δνε ιχα τπτ κ μ κακοφανηκε.ετσι εγινε παντως ξεκινησα να κανω καλη διατροφη κ φτιαξανε ολ κ ειχαν φυγει ηδη οταν ξαναεκαν υπερηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης το οτι σ βγαινουν μεγαλυτερα κομματια μπορει να σημαινει οτι φευγουν οι κυστουλες...παντως κ εγω ειχα παρα μα παρα πολυ εντονη περιοδο αλλαζα ενα καρο σερβιετρες την ημερα κ πονουσα αφανταστα σε σημειο ο γιατρος να μ χει πει ακινησια οταν εχω περιοδο.αλλα δν ειχα κατι τετοιο..απλως ειχα καθολου σιδηρό φαιρετινη αιματοκριτη κλπ...ααα κ προβλημα με την πηξη τ αιματος...ελπιζω να βοηθαω μ αυτα π γραφω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mariannazmyk είπε:

Ναι τον Γενάρη που πήγα είχαμε δει δύο μικρά σαν κυστες ή ωοθηλακια θα δείξει να σιγουρευτουμε ότι δεν είναι ενδομητριωση η πρώτη προσπάθεια πάντως πήγε χαμένη και τώρα που έχω περίοδο ναι ήρθε κανονικά δεν είχα τρελό πόνο αλλά είδα κομμάτια μεγάλα καταλαβαίνεις. Πάντα είχα τέτοια αλλά αυτή τη φορά μου φάνηκαν λίγο πιο έντονα. Θέλω να δω αν είναι όλα καλά. Αν και πολύ φοβάμαι ότι είναι ενδομητριωση έχω όλα τα συμπτώματα της 

Μαριάννα να υποθέσω έχεις μπει και διαβάζεις διάφορα γι'αυτο εχεις βγάλει αυτό το συμπερασμα..και δεν  ξέρω μήπως σε έχει φοβίσει κ ο γιατρός σου.. οτι κ να είναι πάντως είναι λάθος... μόλις σου τελειώσει ή περίοδος θα πας να  κανεις υπέρηχο για να δεις αν έχουν φύγει.

Μου έτυχε κ εμένα εναν μήνα πριν αρκετό καιρό να έχω ενα και να έχει φτασει 24εκ...εκείνον το μήνα είχα αγχωθει παρα πολύ γιατί είχα κάτι πόνους δεξια και μου είχε γράψει ή γιατρός διάφορες γυναικολογικες εξέτασεις και εγώ ή εξυπνη έμπαινα και εψαχνα τα παντα!!μεσα σε αυτές ηταν κ ή αίματος για την ενδομητριωση..καταλαβαίνεις είχα βάλει στο μυαλό μου διαφορα..τίποτα όλα ηταν καθαρά...μετα μου έγραψε κι αλλες ούρων,νεφρών κ.α. και τελικά μετα απο ενα μήνα που ετρεχα στους γιατρούς βρήκαμε στον υπέρηχο νεφρών οτι έχω ενα που έχει παει στα τοσα εκ.τα πάω στη γιατρό μου και μου λέει μόλις τελειώσει ή περίοδος να πάω να κάνουμε υπέρηχο για να δουμε αν έχει φύγει..άντε να περάσει ο καιρός ξεκίνησα διάβαζα αλλά..τελικά πήγα στη γιατρό κάναμε υπέρηχο κ εφυγε.και όλα ηταν απο το άγχος..

Γι'αυτο μην ακούς κανεναν και μην ψάχνεις τίποτα!!μόνο άγχος θα προκαλείς και τίποτε άλλο.στα λέω εγώ που μονο με την ιδέα νομίζω πως έχω κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!αντζελα καλη επιτυχια σε ολα!!!συλβι μου οπως σ ειπαν ολες..χαλαρωσε να ηρεμησεις..κοριτσια μ ολα.θα πανε καλα!!εγω εκανα τα τεστακια της ωορρηξιας!!βρηκα την ωορρηξια μου και εκανα τν προηγουμενη μερα σημερα ανημερα και αυριο!!ετσι μ ειπαν..θα δειξει τωρα..χωρις τεστ ωορρηξιας νομιζα οτι θα ναι στις 19 με σωστη μετρηση!σκατουλες!!τλκ 17 σημερα ειναι!ολες τεστ ωορρηξιας!!ουτε αγχωθηκα ουτε τπτ πανευκολο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Στελλα1986 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!!αντζελα καλη επιτυχια σε ολα!!!συλβι μου οπως σ ειπαν ολες..χαλαρωσε να ηρεμησεις..κοριτσια μ ολα.θα πανε καλα!!εγω εκανα τα τεστακια της ωορρηξιας!!βρηκα την ωορρηξια μου και εκανα τν προηγουμενη μερα σημερα ανημερα και αυριο!!ετσι μ ειπαν..θα δειξει τωρα..χωρις τεστ ωορρηξιας νομιζα οτι θα ναι στις 19 με σωστη μετρηση!σκατουλες!!τλκ 17 σημερα ειναι!ολες τεστ ωορρηξιας!!ουτε αγχωθηκα ουτε τπτ πανευκολο!!

Στέλλα ερώτηση..ποσο είναι ο κύκλος σου και ποτε και πόσες μέρες είχε θετικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον εχω 30-31 μερες κυκλο σταθερο..ηταν αχνο στην αρχη κ μονο μια μερα δλδ χθες ηταν πολυ εντονο..μονο οταν ειναι το ιδιο εντονο με τη γραμμη ελεγχου μονο τοτε μετραει κ σημαινει οτι μεσα σε 24-48 ωρες θα γινει ωορρηξια..σημερα ξαναεγινε αχνο γτ εγινε η ωορρηξια κ η ορμονη επεσε..μονο την πρωτη μερα θετικου δλδ σκουρας γραμμης μετραει..η δευτερη μερα π δειχνει θετικο απλα υπαρχει η ορμονη ακομα!!μονο τ πρωτο μετραει!κ κνς επαφες τη μερα τ θετικου κ τις 2 επομενες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως έχω διαβάσει πάρα πολλά και έχω τρομοκρατηθει μου είπε η γιατρός μπορεί να είναι θα το δούμε σε δύο μήνες περίπου δηλαδή Μάρτιο. Μακάρι να μην είναι τίποτα φοβάμαι πολύ. Θα κάνουμε τον υπερηχο και να δούμε. Προσπάθησα μια και για να μείνω και τίποτα αν έχω θα με ταλαιπωρησει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...