Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

ειναι σουπερ γιατρος απλα εγω δν θελω να ενοχλώ ακαταλληλες ωρες... κολληματα παιδι μου τι περιμενεις;;; αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κ εγω με τα τρεχάματα μου επέστρεψα. Μαζεψαμε δέντρα κ ο μικρος ήθελε να το ξαναστολισουμε! Να καλωσορισω τα νεα μέλη! Με το καλό να σας φερει ο Θεουλης γερα μωρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μαι κ εγω...ευχαριστουμε πολυ..κ εσεις με το καλο....κοριτσακια με τη ψυχολογια ξεστολιζεται;;;;εγω καθε χρονο τ ιδιο προβλημα..πεφτει η ψυχολογια μ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι η Κωνσταντίνα είμαι 20 χρόνων και είμαι έγκυος στην 20η εβδομάδα είμαι από παλιά στο forum απλά συστηνομαι στα καινούργια κορίτσια! Εύχομαι ότι καλύτερο για εσάς, τις οικογένειες σας και τα μωράκια σας!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια τι κανετε;;;;μινακι ειμαι πολυ καλυτερα απ οταν αυξησα τη δοσολογια...κατα αρχην απο σκουρα καφε εγιναν καφε κ δ εχω πια πηγματα...επισης μειωθηκε κ η ποσοτητα τους..!!εσυ πως εισαι;

 

Ντινακί καλημερα κ σ εσενα..ειμαστε ισα στην ηλικια ..?μικροπαντρεμενες κιολας...απ οτι ειδα παντρευτηκες προσφατα κ πηγες κ ταξιδι τ μελιτος δημητσανα...εκει δουλευα το καλοκαιρι...κ παντρευτηκα κ εγω 4 ιανουαριου...με το καλο σε ολες μας μια τελειωμηνη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!αχχχχ ποσο μικρουλες ειστε μπραβο σας!!ντινα μου ολα καλα να πανε και θα πανε γιατι εχεις ξεφύγει εντελως τον κίνδυνο αφου αισίως εφτασες στην 20η εβδομαδα!!!!

Γωγω μου πολυ χαιρομαι για εσενα αυτο σημαινει οτι ολα πανε καλα..?εμενα δοξα το θεο τα καφε σχεδον εξαφανιστηκαν αυριο θα παω το πρωι στο γιατρο και ελπιζω να πανε ολα ΚΑΛΑ!!!!με εχει πιασει κι ενα φτερνισμα ολη την ημερα τριβω την μύτη μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου να ζήσετε και εσείς.. Πολύ φρεσκοπαντρεμενες θα έλεγα!!σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι εσύ?Ναι, Δημητσανα πήγαμε και ήταν φανταστικά!! Εσείς πήγατε πουθενά?

Μινακι με καθυσηχαζουν τα λόγια σου αρκετά γιατί πάντα μου δημιουργούνται αγχη, έχω τη β'επιπεδου όπου να ναι που είναι ο μεγαλος υπερηχος και όσο να ναι κάτι με αγχώνει..όσο για το φτερνισμα που έχεις με πιάνει κάθε πρωί απ την αρχή σχεδόν της εγκυμοσύνης απλά κοιτάω να μαι ξαπλωμενη στο πλάι για να φευγει γρήγορα και να αποφεύγω τους κραδασμους  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μ να προσεχετε πολυ με τ φτερνισμα...εγω την δευτερη αποκολληση τν επαθα απο φτερνισμα...οποτε σας ερχετε να πιανετετην κοιλια σας κ να πρσεχετε τους κραδασμους...εσυ μινακι επειδη κοντευουν να σταματησουν μην επαναπαυεσαι...για τρεις 4 μερες να μεινεις κ αλλο στν κρεβατι..εμενα ετσι μ χε πει ο γιατρος μ κ δ τν ακουσα..γτ μια φορα σχεδον δν ειχα τπτ κ εγω νομιζα οτι επιτελου τελειωσαν τ καφε!!!κ σηκωθηκα ολο χαρα να περπατησω..και ξανα τα ιδια....

Ντινακι π να παμε;;;;1 μηνα Είμαι στο κρεβατι με καφε..σκεψου στ γαμο στην καρεκλα με βαλανε να κατσω λογό τού προβληματος π εχω με τα καφε...μην ανγχωνεσαι γ τπτ..δικιο εχει τ μινακι...εχεις αποφυγει τν κινδυνο ...στην εβδμαδα π εισαι....διανυω την 10η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μ....κ την τριτη θα παω κ εγω στ γιατρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια σηκώνομαι συνέχεια γιατι εχω συχνουρία ?το θεμα ειναι οτι πιάνομαι και γυρναω συνεχεία πλευρό ασε δε με τον υπνο που ξαπλωνω στα πλαγια και ξυπναω μπρούμυτα οπως να ναι!!!!ευτυχως ο γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα!!!!εχω ενα άγχος για αυριο!!!!!!γωγω μου ο γιατρος μου ειπε οτι δεν πρεπει να σηκωθω ακομα με ΤΙΠΟΤΑ το θεμα ειναι οτι κολλάει μονο αν η αποκόλληση ειναι μικροτερη απο 1/3 η πρωτη ηταν μικροτερη η δικη μου η δευτερη ηταν μεγαλη ομως!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειράζει γωγω μου θα πάτε ταξίδι με το μωρό σας του χρόνου πρώτα ο Θεός! Με πολιτικό ή με θρησκευτικό παντρεύτηκες ?θα ναι όλα μια χαρά είμαι σίγουρη!! Εγώ θα πάω την Πέμπτη!! Ευτυχώς κλωτσαει εδώ και κάνα 2 εβδομάδες και τον ακούω κάθε μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι με τον ύπνο μην αγχώνεσαι καθόλου!! Όσο μπορείς να κοιμάσαι μπρουμητα κοιμησου γιατί σε λίγες εβδομάδες δεν θα μπορείς απ την κοιλιά σου, εγώ εδώ και κάνα μήνα δεν κοιμάμαι μπρουμητα και γύρισα καταλαθος ανάποδα και ακουμπησα με δύναμη την κοιλιά στο κρεβατι και πετάχτηκα απ τον πόνο! Στην αρχή μόνο μπρουμητα κοιμομουν και δεν είχα θέμα!! Να κοιμάστε όσο μπορείτε απ τα αριστερά γιατί αιματωνεται καλύτερα η μήτρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ κ εγω ειχα αλλα τ διεγραψα γτ δν με αφηνε ο αντρας μ ουτε εμενα...τι εννοεις μινακι;;;εχεις μεγαλη αποκολληση;;;κ ποτε θα σ αφησει να σηκωθεις..;;ντινακι απο πια εβδομαδα εσυ ακουσες τ μωρο;;;εγω παντρευτηκα με πολιτικο ....μετα τή γεννα λεμε με το καλο γαμοβαφτηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πρωτη αποκόλληση ηταν μικροτερη απο το 1/3 η δευτερη εγινε μια εβδομαδα μετα στο κρεβατι και ηταν μεγαλη την ειδα κι εγω στον υπερηχο!!αχ τι καλα να πανε αυριο ολα καλα!!!σημερα θα με κανει κουρα ομορφιας ο αντρας μου ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα...μινακι εσυ ποσο χρονων εισαι;;;κ εμενα θα μ κανει την δευτερα.....χαχαχαχχα...ποτε θα πας γιατρο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο γωγω μου και γω με πολιτικό!! Ο θρησκευτικός πολύ αργότερα!! Τον άκουσα στις 18 εβδομάδες και.... Ομοιοπαθουσα και εσυ με το Facebook χιχιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω κ το μινακι...οι ζηλιες βλεπεις...τι και εσυ τα ιδια εχεις;;;δεν σε αφηνει;;;; ?ααα το ακουσες πολυ νωρις το μωρο...πως ενιωσες την πρωτη φορα π τ ακουσες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι παιδί μου δεν με αφήνει.. Είμαι εκτός Facebook πάρα πολύ καιρό και στην αρχή δεν μ έλεγε τίποτα αλλά το τσεκαρε αλλά μετά με έβαλε και το έσβησα!!όχι δεν το άκουσα και πολύ νωρίς γιατί το ακούνε και στις 16 εβδομάδες! Είχα πάει τη 17η στο γιατρό και με είχε ρωτήσει και του πα όχι και μου είπε ότι επειδή είναι μεγάλος θα τον άκουγα όπου να ναι!!!εγώ στην αρχή δεν ένιωσα πεταλούδες και τέτοια που λένε απλά σαν κάτι να βράζει μέσα στην κοιλιά μου, νόμιζα ότι ήταν το εντερο και μετά από λίγο το ένιωσα και αλλού και μετά συνέχεια και τώρα κάθε μέρα αρκετές φορές! Είναι κάπου στα 17 εκατοστά σκέψου οπότε είναι φυσιολογικό!το συναίσθημα πάντως ΔΕΝ ΥΠΆΡΞΕΙ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απίστευτη αίσθηση να νιωθεις το παιδι σου!!!!!οταν το νιωθεις ησυχάσεις γιατι ξερεις οτι ειναι καλα!εγω τρέμω απο τον φοβο μου!!μακαρι να μας αξιωσει ο θεος να το ζησουμε ολο αυτο το θαυμα ως το τελος και να γεννησουμε υγιεστατα μωρακια!!!!γωγω μου 33 χρονων ειμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό να λέγεται μινακι μου!!ξέρεις ότι είναι καλά έτσι αλλά σκέψου ότι όλες περνάμε απ τη φάση του άγχους.σε λίγες εβδομάδες θα το ακούς κάθε μέρα και εσυ! Μέχρι τότε υπομονή και μην έχεις άγχος!! Αυχενικη ποτε θα κάνετε κορίτσια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...