Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οποτε ξεκινα περπατημα ...εχω καφε ολο το τριμηνο κ ευχομαι τωρα π θα παω να κανω την αυχενικη να εχουν σταματησει γτ δν τ αντεχω αλλο.. ο γιατρος μ εχει πει ξαπλα....διοτι το εχω συνεχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακι μου! Ευχομαι ειλικρινα να περασουν και να σηκωθεις και να περπατας! Εγω ειχα τρομερους εμετους και ακομα μεγαλυτερη δυσπεψια.. Τελικα ολες κατι εχουμε! Αλλα μεχρι το πρωτο τριμηνο ειναι..Αντε μεχρι τον 4ο. Μετα ολα βελτιωνονται! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι κουκλα μ...αλλα το καφε σ χαλαει πολυ την ψυζολογια νομιζω....ειναι κ η πρωτη μ εγκυμοσυνη κ δν ηξερα απο αυτα...κ καθε μερα νομιζα πως χανω το παιδι...οποτε εβλεπα αυτα τα καφε....οσο γ τους εμετους εγω δοξα το θεο μεχρι στιγμης εχω κανει μονο 4 φορες...αλλα ειναι πολυ σπαστικο κ κουραστικο το να ειμαι ξαπλα ολη την ωρα....εχω πιαστει ολοκληρη...ενα μιση μηνα κυριολεκτικα πηγαινω τουαλετα κρεβατι...?και σαν να μην φτανει μονο αυτο...τις τελευταιες μερες με επιασαν κ κραμπες στην μητρα κ μ εδωσε κ μαγνησιο εκτος απο outratzestan....εσενα ποτε αρχιζε να φουσκωνει η κοιλιτσα σ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη στενοχωριεσαι και το μωρακι σου ειναι μια χαρα, θωρακισμενο και προστατευμενο! Και μενα η πρωτη μου εγκυμοσυνη ειναι και παω στα τυφλα. Η κοιλια μου αρχισε να φουσκωνει τη 16η εβδομαδα. Αποτομα :shock: ! Πολυ αποτομα! Κ εχω ενα μικρο φουσκωματακι απο τοτε! Να σου πω την αληθεια, δεν προσδοκω τη στιγμη που θα φουσκωσει πολυ και θα εχω δυσφορια και δε θα μπορω να περπατησω. Εχω σκωλιωση και ηδη νιωθω καπως βαρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα ειναι κ το οτι αλλαζει το σωμα αποτομα κ παιρνει αποτομα βαρος οταν υπαρχει εγκυμοσυνη κ αυτα υπαρχουν παντα...απλα εδυ λογικα θ τ εχεις σε πιο εντονο βαθμο....εγω ζω γ την στιγμη π θα το ακουσω...κ π θα βλεπω την κοιλια μ να κουνιεται μονη της...χαιρομαι πολυ π παει καλα η εγκυμοσυνη σ...αλλα παντα θα πρεπει να υπαρχει προσοχη κ να μην επαναπαυεσαι...οχι πολλες δουλειες σκυψιματα κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E προσπαθω απλα εγω ειμαι παρα πολλες ωρες στη δουλεια και αυτο απο μονο του ειναι θεμα. 

Θα το ακουσεις! Εισαι κοντά! Θα περασουν οι μερες! Υπομονη και αγαπη! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!εμενα ο γιατρός μου το ακύρωσε γιατι ειχε γεννά και θα παω αυριο το μεσημέρι..πφφφφ!!!!τσαμπα το άγχος μου ολη μερα χτες!Αντε να κοιμηθω παλι αποψε!!!

νομιζω βρε angelaki πως η φάση που εισαι τωρα ειναι η ωραιότερη της εγκυμοσύνης...ούτε πολυ φούσκωμα οπως λες,κινεισαι κ πιο εύκολα!ασε που νοιωθεις κ το μωρο κ ξερεις οτι ειναι καλα!η φάση της Γωγώς ειναι η πιο άχαρη γιατι ούτε φαίνεσαι εγκυος ούτε νοιωθεις το μωρο!

ας μην μιλήσω για το τρίτο τρίμηνο....ταλαιπωρία!!!!!χαχαχαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια μου!!! Τι κάνετε???σήμερα όλη μέρα ήμουν βόλτα μετά σπίτι για δουλειές και τώρα έκατσα!! 'γωγω μου μην έχεις αγωνία θα γίνουν όλα στην ώρα τους.... Angelaki και γω έχω σκωλιωση και έχω Θέμα!!! Κορίτσια έχασα 1 κιλό!!θα προσπαθήσω να χάσω αλλά 2-3 μέχρι την 28 η εβδομάδα!! Τρώω λαχανικά φρούτα και καθόλου αλάτι και πίνω πολύ νερό!!! Μίλησα και με το γιατρό και μου είπε ότι το παιδί παίρνει όλες τις θρεπτικες ουσίες έτσι κι αλλιώς και πως μ αυτά που τρώω το βοηθάω πιο πολύ!! Μαριλια μου άλλο ένα βράδυ αγωνίας αλλά θα περάσει κι αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοπελαααα μου!!!!!χαιρομαι γ σενα...εγω μολις κοιταζα την κοιλια μ κ εχει μεγαλωσειιι....ειχα πολυ επιπεδη κοιλια κ τωρα εχει αρχισει κ κανεί το φουσκοματακι της...ειμαι πολυ χαρουμενη....ρε ντινακι γτ να χασεις;;;απλα να κανεις σωστη διατροφη!!!ποσα ειχες παρει σ ολη την εγκυμοσυνη σ;;;εγω κοριτσια σημερα μ αρεσει π κοκορευομουν οτι εχω κανει μονο 4 φορες εμετο σ ολη μ την εγκυμοσυνη κ τουλαχιστν απ αυτο το θεμα ειμαι καλα....εεε κ μολις πηγα να σηκοθω απ τ κρεβατι γ να παω τουαλετα...ξαφνικα μ ερχετε αποτομα εμετος...!!χωρις καν να με προηδοποιησει...εστω μια αναγουλα βρε παιδι μ κατι...καλα π ειχα διπλα μ τη λεκανη (μπορει να μην κανω συχνσ αλλα παντα την εχω διπλα μ καλου κακου)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν έχω κάνει ούτε ένα εμετό!! Χιχιχι έχω πάρει 6 κιλα αλλά δν θέλω να πάρω αλλα εκτός απ αυτά του μωρου!! Είδες που ξεκίνησε η κοιλιτσα να φαίνεται ??σε κάνα μήνα να δεις τι όμορφη κοιλιτσα θα έχεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαινεται μονο σ αυτους π με ξερυν καλα..καποιος π δν με ξερει δν κτλβαινει πως ειμαι εγκυος...6 κ εισαι στον6 οποτε ειναι μια χαρα...αλλοστε οι γιατροι λενε μεχρι 12....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα

εχω μια απορια...ως πιο εμπειρες οι πιο πολλες απο μενα εδω μεσα σιγουρα θα ξερετε..

πηγα για υπερηχο σημερα λογο το οτι πονουσα πολυ παλι.επεμενε ο γιατρος μου..

ειδαμε το σακο που μεγαλωσε αρκετα κοριτσια..γι αυτο και οι πονοι..και μεσα στο σακο κατι ασπρες τελιτσες που μου ειπε ειναι ρα εμβρυικα στοιχεια..

συμφωνα με τη τελευταια περιοδο  ο υπερηχος με βγαζει 8 εβδομαδες

 ο γιατρος επειμενει πως λογο που δεν εχω σταθερο κυκλο ειμαι γυρω στις 6.. αυτες τις κουκιδες της ειδα και τη προηγουμενη εβδομαδα τωρα δε θα επρεπε να ειναι καπως αλλιως??

φοβαμαι πολυ οταν παμε να ακουσουμε καρδια και δεν ακουσουμε τιποτα..εχω διαβασει τοοοσα πολλα που δε ξερω τι να σκεφτω πια.

μπορει να μου πει καποια τι εβλεπε στον υπερηχο την εκτη εβδομαδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός σου έχει δίκιο εφόσον δεν έχεις σταθερό κύκλο!! Όλα καλά θα πάνε ζωή μου απλά ηρέμησε!! Και γω όταν πήγα στην 6η δεν άκουσα τίποτα και έβλεπα άσπρες κουκιδες και μετά από 4 μέρες που πήγα άκουσα καρδιά!! Ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωη μ τη 6 εβδομαδα περιπου πηγα γ τν πρωτο μ υπερηχο καο εγω ειδα αμνυακο σακο με μια κουκιδιτσα σαν φακη οποτε μην ανγχωνεσαι...

Ντινακι υπομονη κανω...οσο γ τ νευρα δν θα το ελεγα...πιο πριν ημουν πιο νευρικη ενω τωρα εχω γινει πιο ευαισθητη...εσυ αν εχεος μην ανγχωνεσαι λογικα ειναι θεμα ορμονων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεύρα μου είναι κουρελια ειδικά αυτή την εβδομάδα!! Δεν ξέρω πως να το διαχειριστω... Μου φταίνε όλα!! Μακάρι να χα τον μπεμπη μου και δεν θα με νοιαζε τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δν σας εγραψα σημερα γτ παλι δν ειμαι καλα...ευελπιστω αυριο..κ τα αλλα κοριτσια καλα ειναι..το προβλημα απο κινητο συνεχιζει να υφισταται..δν μας αφηνει να γραψουμε εκτος απο ταμπλετ λαπτοτ 'η  pc..αυτα...θα σας στειλω αυριο κ ελπιζω να ειμαι καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωσε χαιρετησματα σ ολες κ ας μην προλαβα να μιλησω με μερικες...περαστικα σ κ περιμενουμε μηνυμα σ ξανα κυριακη μ!!!!

Ντινακι οποτε εχεις νευρα απλα να σκεφτεσαι το μωρακι σ...το οποιο νιωθει τις στεναχωριες σ τα νευρα σ τα παντα σ κ οτι συναισθημα γενικοτερα σ διακατεχει....κ δν το θες αυτο...το μωρακι σ θες να νιωθει μονο την χαρα σ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Αχ μακαρι....περιμενω με ανυπομονησια...τι δουλεια κανεις αν επιτρεπεται;;

Με ναυτιλιακα ασχολούμαι. Πολλες ωρες αλλα δεν παραπονιέμαι - μ αρεσει! 

Dinaki, εγω δεν ειχα νεύρα αλλα στην αρχη ειχα καποια σκαμπανεβάσματα διάθεσης. Τωρα ολα καλα! 

Απόψε ο αντρας μου ένιωσε το μωρο! Ειχε το χερι του στην κοιλια μου και το μωρο κουνήθηκε πολυ έντονα και πετάχτηκε! Ειχε  τόση πλακα! Του φάνηκε τοσο περίεργη αίσθηση ! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χαιρεται..ξυπνησα καλα σημερα κ κανω δουλιτσες. Εσεις τι κανετε; αγχωνομαι λιγο να προλαβω γτ αν αυριο παλι δν ειμαι καλα...μενουν ολα πισω..τι να πρωτοκανει κ ο αντρας μου...;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...