Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Με τα κιλά κι εγω εχω παρει 2 αλλα γενικα ειμαι προσεκτική. Κοιλιτσα δε φαινεται πολύ. Δηλαδη δε με περνανε για εγκυο! Το στηθος μου φουσκωνει αισθητα! Ειμαι κ κοντουλα και φανταζομαι πως οταν θα αρχισει να φουσκωνει η κοιλια θα ειμαι σαν μπαλιτσα αλλα τι να κανουμε :oops: Κ εμεις ανυπομονουμε για τη Β επιπεδου που θα γινει στις 20.2. Εκει θα το δουμε παλι και θα γινουν και οι απαραιτητες μετρησεις του. Παντως δε φανταζομουν ποτε την προσμονη που εχω για να δω το μωρακι καθε μηνα στον υπερηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχχ...ανυπομονω γ τγν επομενη πεμπτη...κ εσυυυυ αγορακι;;;;;αντε να σου ζησει!!!νομιζω οτι εχω μαζευτει 4 5 αγορακια μπεμπακια στην παρεα μας....μαρυλια απ οτι κτλβαινεις κρατας γερα εχεις τα πρωτια!!!χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κι εμενα γνωστες μου κυοφορουν αγορακι! Θα ειναι δυσευρετα τα κοριτσακια! Θα εχουν να διαλεξουν απο μεγαλη ποικιλια! 

Το νιωθω ηδη απο τη 16η εβδομαδα σαν πεταρισμα που γινεται ολο και πιο εντονο! Το θεμα ειναι να το ακουσει και ο αντρας μου! χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τη 16 εβδομαδα;;;πολυ νωρις το ακουσες εε;;;ειπα σ λιγο γτ οι περισσοτερες τ ακουνε μετα τον 4 μηνα...σ ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια!! Κυριακή μου πολύ χάρηκα για τα νέα σου!! Μπράβο σου!! 

Γωγω μου υπομονή λίγο ακόμα και θα έχεις και εσύ ευχάριστα νέα να μας πεις!! 

Τα κορίτσια που είναι ρε παιδιά???όλες αγοράκια! ?ελπίζω η γωγω να κάνει τη διαφορά που θέλει κιόλας με έναν κοριτσαρο !! 

Angelaki εγώ πρώτη φορά το άκουσα 18 εβδομαδων και από τότε κάθε μέρα καταλαβαίνω όλες τις κινήσεις και αν κάτσει ο αντρας μου ώρα να το παρατηρήσει κάνει η κοιλιά κάτι σαν πέταγμα που ξαναμαζευει!! Αυτό τώρα το παρατήρησα στην 21 

Κορίτσια κοιμομουν απ τα δεξιά και λίγο προς τα μπρουμητα και ξύπνησα και γύρισα ανάσκελα και η κοιλιά μου στην αριστερά πλευρά ήταν λες και είχε πάθει κραμπα!! Θα χε μαζευτεί ολόκληρο το μωρό από κει Χαχαχαχαχαχα ξύπνησα τον άντρα μου να το δει γιατί αν του τα λέω μετά δεν θα πιστεύει και τον πιάσανε τα γέλια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω, σ ευχαριστω πολυ! Κ  σε σενα ευχομαι το ιδιο μ ενα γερό μωρό! Dina, αυτος ο υπνος ειναι θεμα! Κ εμενα μ αρεσει να κοιμαμαι μπρουμυτα αλλα πλεον δεν μπορω! Και ετσι ανασκελα και στο πλάι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γερο να ναι και να κατουραει καθιστο...χαχαχαχα...ευχαριστω πολυ κ τις δυο σας παντως...ντινακι οπου να ναι ποστευω θα αρχισει να κουνιεται απο μονη της η κοιλιτσα σ!!!!αν δεν εχει ξεκινισει ηδη....αχ ποιος περιμενει μεχρι την επομενη πεμπτη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω μόνο μπρουμητα κοιμομουν και τώρα πλάι και ανάσκελα, βάζω το πόδι μου πάνω στον άντρα μου τον καημένο και έτσι κοιμαμαι!!τι τραβάνε κι αυτοί ρε γαμωτο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχ κοριτσια κ εγω ετσι κοιμομουν μονο μπρουμιτα..κ τωρα πια λογω της εγκυμοσυνης επειδη ο γιατρος μ ειπε να σταματησω να κοιμαμαι μπρουμιτα απ δω κ στ εξης....δεν τν παλευω....ειναι δυσκολο να ξεσυνηθισεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω ναι!!! Και γω στην αρχή πιανομουν αλλά εδώ και κάνα 2 μηνο κοιμάμαι μια χαρά!! Πείτε καμία ιδέα για φαγητό κορίτσια!! Όχι με ζυμαρικά και κρέας όμως!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι γωγω μου τρώω κρέας απλά θα το ελαττωσω τώρα για να μην πάρω αλλα κιλά... 

 

Έλα Μαριλια μου! 'τι κάνεις ???εγώ καλά είμαι.. Ούτε εγώ νυστάζω από τώρα... Αύριο είναι μεγάλη μέρα σωστά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλια μ σ ευχομαι μια υπεροχη γεννα...κ περιμενουμε ολες οι κοπελες νεα σ...!!!κοριτσια οντως ισχυει πως μετα τον 5ο μηνα παιρνεις πιο ευκολα κιλα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ τώρα που διανύω τον 5ο, δεν εχω δει διαφορά στα κιλά. Ισως βεβαια ειναι πολυ νωρίς...Θα σου πω σε 2-3 βδομάδες! Λέω να ξεκινήσω και καποιο προγραμμα ηπιας γυμναστικής που ισως βοηθησει. Προς το παρόν μου έχει παρουσιαστεί πρόβλημα δυσκοιλιότητας :oops: και υποθέτω πως ειναι απο το σίδηρο που παίρνω. Πάντως εχω πολύ φουσκωμα και αυξομείωση στα υγρά εξαιτίας αυτού. Συν βεβαια πως ειναι σουπερ ενοχλητικό!!! :mad: 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο να το πεις στ γιατρο σ....κ θα σ πει τους τροπους αντιμετωπισης..γτ κ εγω το ιδιο παρουσιαζα..οσο πιο πολλα φρουτα κ γενικοτερα λαχανικα κλπ τρως δν θα εχεις προβλημα...επισης ο γιατρος μ μ ειπε ενα ακτινιδιο κ 4 αποξηραμενα δαμασκηνα την μερα ειναι οκ!!!εγω απο τοτε δν εχω κανενα θεμα...ελπιζω να σε βοηθησα ☺τωρα μεχρι τον πεμπτο ποσα εχεις παρει;;αμα σ αφηνει ο γιατρος θα μπορουσες να ξεκινησεις περπατημα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι! Αποξηραμενα βερικοκα και δαμασκηνα! Μετα βεβαια που το γυρναει σε διαρροια ( ωραια κουβεντα!) Μηπως να αρχισω το καπνισμα :roll: ? Ως τωρα εχω παρει 2 κιλακια.. Ναι περπατημα ειναι ιδανικο! οπως και πιλατες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καπνισμα μην ταρχισεις....εγω καπνιζα κ με το π εμαθα οτι ειμαι εκυος το σταματησα.... (εγω π καπνιζω απ τ 13 κ εκανα δυο πακετα τη μερα)εμενα προσωπικα δν μ τ εχει γυρισει σε διαρροια...κ πινω κ τουλαχιστν 4 λιτρα νερο την μερ..γ μενα καλο θα ηταν να κινησαι...θα σ κανει παρα πολυ καλο κ σ σενα κ στ παιδι..το θεμα ειναι ομως να ρωτησεις ποση ωρα την ημερα μπορεις να περπατας....εγω ειμαι ξαπλα..μολις σηκωθωωω!!!ουυυυ εχω να ριξω περπατημααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προφανώς και ηταν αστειο το σχόλιό μου περί καπνίσματος :oops: ! Δεν κάπνισα ποτε, ποσο μαλλον τωρα! Ο γιατρος μου ειπε να περπαταω οσο μου αρεσει και οσο δεν κουραζομαι. Δηλαδη να ακουω τις αντοχες μου και να κινουμαι αναλογα. Επειδη γυμναζομουν και πριν την εγκυμοσυνη καθως ειμαι και φρεσκοπαντρεμενη και ειχα το κινητρο του καλοκαιρινου γαμου, μου ειπε πως μπορω να κανω ο,τι εκανα πριν αλλα οχι στην υπερβολη και σαφως πιο ηπια. Οποτε σκεφτομαι απο βδομαδα να ξεκινησω ξανα χαλαρά και οπως παει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...