Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Οσο θα ειμαι στο μαιευτήριο θα μπορω να μπαίνω σίγουρα...μετα δεν ξέρω κοριτσια μου με δυο παιδιά σπίτι!ελπιζω η μικρή να ειναι σαν τον γιο μου κ να εχω λιγο χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχα γι αυτο σε ρωταω!!!λογο χρονου αν θα μπορεις!!!οπως και να χει οταν γεννησεις μπες να μας πεις την εμπειρια σου αν βρεις χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμενα μ ειπε ο γιατρος πως οντως τα δινουν μετα τον 5 ο μηνα...στ αληθεια!!!δλδ μινακι οταν εχεις καφεεκκρισεις δν σ αφηνει;;;μαριλια θελει να βγει το κοριτσακι σ δν κρατιεται..χαχαχα πρεπει να ειναι υπεροχο να πιανεις χερακια ποδαρακια....σε ζηλευωωωωωω!!!!ντινακι εσυ ολα καλα με τον μπεμπη ;;κλοτσαει κλοτσαει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω κάθε Πέμπτη Μαριλια!! Γωγω μου κλωτσαει κλωτσαει ο μικρούλης μου!!! Και μάλιστα πριν μιλαγε η μαμά μου δυνατά και ξεκίνησε να κλωτσαει για τα καλά!!! Λέτε να ακούει να τρελαθώ τελείως ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο την 21 εβδομαδαα κ μετα καπου ειχα διαβασει πως το μωρο ακουει...αντε να ερθω στην θεση σας...ποτε ειναι η πιθανη ημερωμηνια τοκετου σας κοριτσια;εμενα λεει 8 αυγουστο οι υπερηχοι μ..αν κ εχω ακουσει πως μετα την αυχενικη αλλαζει η ημερομηνια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινα μου ολα καλα πανε δοξα το θεο!εχω πονους και στα γονατα μα και η κοιλια μου ποναει που και που...εσυ τι κανεις;;;;??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Προσπαθώ να σας διαβαζω όσο μπορώ αλλα με τον μικρό που χρόνος; 

Εγω πάντως την πρωτη φορα θεωρουσα δεδομένο ότι θα εχω κορίτσι. Κ εγω νομιζα οτι για μια γυναίκα είναι πιο εύκολο να συνηθισει, να μεγαλώσει ενα κορίτσι. Τελικα με ενα αγόρι ο έρωτας είναι κεραυνοβολος!

Τωρα θεωρουσα πιο κοντά σε εμενα (εννοείται) το να εχω αγορι.οταν μ ειπε ο γιατρος 80% κοριτσι κουφάθηκα. 

Για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γωγω μου ΠΗΤ έχω στις 20 Μαΐου... Μινακι μου καλα ειμαι δόξα τον Θεό, ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου πιστα!! Fine μου εσύ τι κάνεις ??άλλη μια κοπέλα που το επιβεβαιώνει αυτό για τον κεραυνοβολο... Χαχαχα αλλά και πάλι είναι ο καθένας πως το βλέπει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟΒΟΛΟ ΕΡΩΤΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΥΓΕΙΗΣ!!! ΕΓΩ ΠΗΤ ΕΧΩ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ?ΜΑΡΥΛΙΑ ΝΑΙ ΜΠΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Σ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ. .ΕΙΔΙΚΑ ΕΜΕΙΣ Π ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΡΕΣ Κ ΔΝ ΕΧΟΥΜΕΞΑΝΑΓΕΜΙΣΕΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΖ...ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΙ...?ΜΙΝΑΚΙ ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΕΣΑΙ Γ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ..Κ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ..ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Κ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΞΑΠΛΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Κ ΑΥΤΟ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου!πως είστε σημερα;εγω καλυτερα!ειχα καιρό να κοιμηθω σερί ενα βράδυ!γωγω μου οπως τα λες ειναι!γερα παιδάκια..άλλωστε είτε αγόρια είτε κοριτσια ειναι τυχερά παιδάκια γιατι γεννιούνται μεςα σε οικογένειες που υπαρχει αγάπη!σκεφτειτε πόσες κάνουν παιδιά και τα παρατάνε...νευριάζω πολυ με τέτοιες καταστάσεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτςια !! Μα τι υπέροχη μερα εχει σημερα παρόλο το κρυο! Κι εγω καθε Πεμπτη αλλάζω εβδομαδα και πητ εχω 15.6. Διδυμακι! Στον τελευταιο υπέρηχο μας ειπε ο γιατρός πως οι μετρήσεις του ειναι μιας εβδομαδας μεγαλύτερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!!Εμείς περιμένουμε το δεύτερο παιδάκι μας!!!Έχουμε μια κορούλα που τον Μάρτιο γίνεται 3 χρονών!!! ΠΗΤ έχω στις 20/8 και εβδομάδα αλλάζω κάθε Παρασκευή...Αλλά βρε κορίτσια έχω τελείως διαφορετική εγκυμοσύνη!Ανακατωσούρες όλη μέρα κ τώρα μια βδομάδα κ κανα δυο εμετούς τη μέρα...Στη κόρη μου μόνο στο πρώτο 2μηνο είχα πρόβλημα με μυρωδιές κ με το κρέας...Τώρα έχω με τα πάντα ( μαλακτικά, αρώματα, φαγητό)...Γι αυτό τελικά έχουν δίκιο που λένε οτι κάθε εγκυμοσύνη ειναι κ διαφορετική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Σοφια! Να σου ζησει η κορούλα κ με το καλο να ερθει κ το δεύτερο! Κ εγω εχω ακουςει πως καθε εγκυμοσύνη ειναι εντελως διαφορετική. Εγω ειχα εμετους στο 1ο τρίμηνο και ακομα εχω απίστευτη δυσπεψία. Με μυρωδιές ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σ σοφια να σ ζησει το παιδακι σ και να εχεις μια τελειωμηνη εγκυμοσυνη!!!εγω αλλαζω εβδομαδα καθε δευτερα...τωρα ειμαι 11 και 1 μερα..κοριτσια τι σημαινει οταν το μωρο δειχνει μια εβδομαδα η κ δυο μεγαλυτερο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο γ την εγκυμοσυνη οντως καθε εγκυμοσυνη ειναι διααφορετικη..εγω με τα τοσα π ειχα ακουσει πιστευα πως οταν θα ειμαι εγκυος θα το καταλαβω απο τους εμετους κ απ αυτα π λενε....στην τελικη κατα 80% περισσοτερο απο ενστικτο το κτλβα...περα απο 4 φορες π εχω κανει εμτο σ ολο το τριμηνο δεν ειχα κανενα αλλο συμπτωμα...το μονο π μπορεις να πεις οτι με εβαλε σε σκεψεις κ το πηρα ως συμπτωμα γ να καταλαβω οτι ειμαι εγκυος ειναι οι συνηθως οταν περιμενα περιοδο εβγαζα σπυρακια στ προσωπο...κ ξαφνικα οχι μονο δε εβγαλα αλλα καθαρισε κ το προσωπο μου τελειως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω νονιζω πως σημαίνει πως ενω πχ εγω ήμουν στη 18η εβδομαδα οταν εκανα τον υπέρηχο κ το μωρο επρεπε να ειναι τοσα εκατοστά , αυτο ειναι σαν να ήμουν 19 βδομαδες έγκυος. Ειναι λιγο μεγαλύτερο. Νομιζω ειναι καλο σημάδι, καλη ανάπτυξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα ειναι σαν να ειναι πιο αναπτυγμενο...αυτο ειναι πολυ καλο!!!!!αχ αχ περιμενω πως κ πως να φτασω τις εβδομαδες σας ρε κοριτσια να φανει λιγακι η κοιλιτσα μ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια!!! Πως ειστε ??εγώ ξύπνησα πριν λίγο ?δεν ξέρω τι Έπαθα πάντως κοιμήθηκα 11 ώρες ?έχεις κρύο αλλά η μέρα είναι σούπερ!!! Τι θα Κάνετε σήμερα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστευω πως μπορεις να καταλαβεις ποσο σε ζηλευω...;;;απο την αρχη της εγκυμοσυνης σ καταφερνεις κ κοιμασαι τοσο πολυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχα στην αρχή της εγκυμοσύνης εκλεινα 12 ώρα για πλάκα!! Τώρα επίσης μπορώ να κοιμάμαι όλη μέρα αν μ αφήσεις αλλά έχω να κάνω δουλειές!!από μικρή έχω θέμα με τον ύπνο αλλά σε λίγο θα σταματήσει αυτό και το ξέρω οπότε γεμίζω μπαταρίες!!! Εσυ γιατί δεν μπορείς να κοιμηθείς ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dina μου όντως ειναι να σε ζηλεύουμε με τοσο υπνο!!!φτου φτου κοπελα μου να μην σε ματιάσουμε!!γωγω μου όπου να ναι θα φανεί η κοιλιτσα σου!κ εγω ετσι ανυπομονούσα κ με το που μπήκα 4ο ξαφνικά φουσκωσα!

Σοφακι να σου ζήσει η μικρή κ με το καλο το μωρακι σου!

Agelaki αυτο σημαίνει αλλα νομιζω οτι δεν πρεπει να ειναι κ πολυ μεγαλύτερο..μια εβδομάδα καλα ειναι..σημαίνει οτι ειναι οπως είπες πιο ανεπτυγμένο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dina καλημερα! Εξαιρετικα τα περι υπνου! Εγω νυσταζα καπως παραπανω στην πολυ αρχη αλλα μετα τιποτα..κανονικα ωραρια! Κριμα γιατι μ αρεσει κι εμενα ο υπνος! 

Μαριλια, ναι ναι δεν ειναι τιποτα φοβερο απλα χαρηκαμε που πηγαινει καλα και μεγαλωνει παρολο που ειχα πολλους εμετους ως και τον 4ο. 

Σκεφτεστε να κανετε μαθηματα ανωδυνου τοκετου? Δεν το εχω ψαξει αλλα λενε πως ειναι καλο! Σε βαζει στο κλιμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εφω παλι το ακρος αντιθετο...ακομα κ πριν μεινω εγκυος δν ημουν κ πολυ τ υπνου...κ οταν εμεινα αρχισα να εχω πιο πολλες αυπνιες..βεβαια με επιανεκ μεπιανει πια υπνηλια γυρω στις 10 το βραδυ...αλλα τι να το κανεις π πεφτω γ υπνο κ ξυπναω στις 3 4 κ μετα επειδη δεν μπορω να κοιμηθω καθομαι κ χυζουρευω αναγκαστικα μεχρι τις 7 π θα ξυπνησει ο αντρας μ μπας κ μπαμπαλισω λιγο ναπερασει η ωρα...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...