Μετάβαση σε περιεχόμενο

ισως εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Γεια σας και απο εμενα κοριτσια...ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα την βοηθεια σας .....συντομα ααααν γινεται......θελω να μεινω εγκυος προσπαθω τωρα απο την προηγουμενη εβδομαδα....στις 2 του μηνα ειχα περιοδο και τελειωσε τις 7 του μηνα κανουμε με τον συζυγο μου ελευθεργ επαφη τις γονιμες μερες δηλαδη10,11,12,14,16,και 17 του μηνα στις δεκαεξι εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε αρνητικο και εκανα ξανα στις18  και βγηκε παλι αρνητικο...μηπως το εκανα πολυ νωρις;;;;;γιατι θελω να μεινω εγκυος...υποψιν επομενη περιοδος εχω  στις 29 .....πειτε μου τη γνωμη σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου , η αλήθεια ειναι οτι το έκανες παράααα πολυ νωρίς . Τι να δείξει έτσι ούτε η εμφύτευση δεν θα εχει γίνει . Περίμενε λιγο κ κανε την ημέρα που περιμένεις περιοδο για σίγουρα . ΔΟΥ εύχομαι τα καλυτερα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.!! ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα να μου απαντησετε σε κατι που με προβληματιζει....:dry:

Ειμαι 19 χρονων.Στις 14 ιουνιου ειχα καποια συμπτωματα οπως ευαισθησια στηθους, πρηξιμο στηθους,λιγο αιμα, εκκρίσεις βλεννων (σορυ γι αυτο :P) και ενιωθα εξαντλημενη... παρ ολα αυτα μεχρι στιγμης μου εχει ερθει 2 φορες περιοδος...καποια στιγμη αρχισα να συχαινομαι το τσιγαρο, και μεχρι τωρα εχω πριξημο στην κοιλια και χθες που πηγα να σηκωσω τη λεκανη με τα ρουχα με επιασε δυνατος πονος χαμηλα στην κοιλια....δεν εχω κανει τεστ λογω περιοδου αλλα και γιατι τους τελευταιους μηνες το εχω πολυ στο μυαλο μου και φοβαμαι μηπως ειναι η ιδεα μου...  αλλα πλεον αρχιζω και ανησυχω....ειχε καποια απο εσας κατι παρομοιο?? παρεμπιπτωντος σε 6 μερες περιμενω περιοδο...... ειμαι πολυ μπερδεμενη και θα ηθελα τη βοηθεια σας...ευχαριστω εκ των προτερων.!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριανθη μου ναι υπαρχει περιπτωση νασε εγκυος........εχω ακουσει πολες τετιες περιπτωσεις..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ομως δεν εχω πρηξιμο στο στηθος ουτε πονο...και αν ειμαι εγκυος τωρα θα πρεπει να ειμαι στον 2ο...δεν θα επρεπε να εχει πρηστει το στηθος μου? μηπως ειναι και κατι παθολογικο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριανθη για να ειμαι ειλικρινής δεν πιστεύω οτι ειςαι εγκυος με όσα γράφεις . Έχουν αναφερθεί κάποιες περιπτώσεις αλλα τελικα αν υο ψάξεις η ροή του αίματος ήταν πολυ μικρότερη απο περιοδο . Για να μην Αγχωνεσαι κανε ένα τεστ απλά να σου φύγει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ9 εύχομαι να είσαι έγκυος και να πάνε όλα καλά!! Άλλα από δική μου εμπειρία σου λέω ότι δε χρειάζεται άγχος και να μετράς τις μέρες.. Εμείς προσπαθούσαμε 6 μήνες και δεν έμενα.. Επειδή είχα πολυκυστικές και έπινα αντισυλλυπτικα και για να έχω 14η με 16η  μέρα ωορεξία  έπινα και ένα βοήθημα και κάθε φορά που αδιαθέτουσα στεναχωριόμουν πολύ!! Πήγα λοιπόν στο γιατρό μου για το ετήσιο τσεκ και μου είπε ότι πρέπει να κάνει ο άνδρας μου σπερματογράφημα, και του είπα ότι έκοψα αυτό που έπινα.. Όταν είπα στον καλό μου για την εξέταση μου είπε ΟΧΙ χωρίς δεύτερη κουβέντα!! Δεν μπορώ να σου περιγράψω πως ένιωσα αλλά τον δικαιολόγησα γιατί δεν είναι εύκολο να λες σε έναν άνδρα ότι πρέπει να ψαχτεί και ότι έχει πρόβλημα. Για να μην πολυλογώ τον επόμενο μηνά μετά την επίσκεψη μου στο γιατρό έμεινα έγκυος γιατί απλά το είχα πάρει απόφαση ότι χρειαζόμασταν την εξέταση και δεν είχα άγχος σε κάθε επαφή και δεν μετρούσα τις μέρες..Επίσης έμεινα έγκυος σε μέρα που ήμουν σίγουρη ότι δεν είναι γόνιμη!!!!    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σε μερες περιοδου ειχα αιμα κ δεν ειχα καταλαβει πως ειμαι εγκυος!!απλα υποψιαζομουν γτ πονουσαν πολυ θηλες κοιλια! να κανεις τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ μαρια μου.......ευχομααι τα καλλα σου λογια να πιασουν..........εγω πηγα στο γιατρο και μου ειπε........εισαι μια χαρα.......αλλα εχω αγωνια,,,,ξερεις ταχουμε περασει ολες..........παντος τα τεστ βγενουν αρνητικα μεχρι τωρα σε 7 μερες θαρθει η αακατανομαστη..... serf clear  αυτο λενε αν εισαι το διχννει 5 μερες μετα τη συληψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σημερα εκανα τεστ και βγηκε η γραμουλα που διχνει οτι εισαι εγκυος πολυ αχνη ροζ......τη θελει να πει αυτο;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...