Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

καλο μηνα! καλο καλοκαιρι!

φωτισμενα να ειναι ολα τα παιδακια μας!

 

ευτυχως ΝΙκολ μια χαρα ειναι η Μαριαννα. πηγαμε και στο παρτυ το απογευμα...

ο ενας απο τα διδυμα ακομα τρελη αγαπη την εχει! απο πισω της ολη την ωρα! ηθελε να την παει και πανω στο δωματιο του!!!! την ξεμοναχιασε πισω αποτ κατι σκαλες κα μιλουσαν! και η δικια μου εδειχνε να το απολαμβανει η σκατουλα! τελικα οι γυναικες απο τα γενοφασκια ιδιες ειμαστε!

ο αλλος απο τα διδυμα ευτυχως την ξεχασε την αγαπη του γιατι παλια ειχανε μαλωματα για το ποιος θα την παντρευτει! τρελαθηκαν να παιζουν ποδοσφαιρο με το Σπυρο. εσταζε ο δικος μου!

 

Μαρντιο και εδω τα μαγαζια φετος ηταν ανοιχτα. αλλες χρονιες με αποφαση της Νομαρχιας ειχαν ολοι αργια και ηταν πιο ωραια.... μαζευοταν παρεες στα σπιτια, ψηνανε... φετος τιποτα.... πολυ ηρεμια... και εγω δουλευα το πρωι, αλλα λιγες ωρες λογω αργιας.

 

βλεπω στο Ντισκαβερι τσανελ ντοκιμαντερ για το σειεμο στο Νεπαλ που εγινε τελη Απριλιου... καλα... απιστευτα!

 

αυριο παμε εκδρομη με το νηπιαγωγειο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!

 

Νικόλ είμασταν σε άλλα γενέθλια εμείς...

εν τω μεταξύ, είχε και μια εγκυούλα στο πάρτυ που είμασταν... χαχαχα!!!

 

ώστε έτσι το σπιτικό τεστ... χαχαχα!!!

 

εμείς δεν κάναμε τίποτα το τριήμερο διότι δούλευε ο άνδρας μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

μπράβο που είστε καλύτερα βαγκ

πωπω δεν θέλω να ακουω για άλλες αρρώστιες,κουράστηκα

και εδώ υπάρχει κρούσμα γαστρεντερίτιδας

με,παιδάκια στο νοσοκομειο

και ξέρετε ποιο είναι το καλο

ο αγγελος άρρωστος δεν μπορεί να πάει παιδικο

η συνηφαδα μουθελει να τις κρατήσουν τα παιδιά γιατι έχουν γαστρεντερίτιδα και εγώ δουλεια και αυτη δουλεια γιατι οι γονεις της θελουνε να φυγουν

ο πεθερός έκατσε με,τον αγγελο και η πεθερά με τα κοριτσια

θα γινω δυστηχως μυγιαγκχτη αλλα δεν αντεχω να κολλήσει και γαστρεντερίτιδα γι αυτο τους είπα να μην τα κρατήσουν μαχι

δεν είπαν τίποτα οι ανθρωποι να είναι καλα

το ξέρω φαίνομαι,σπαστικιά αλλα δεν,πάει αλλο έχει ταλαιπωρηθεί ήδη ο αγγελουκος φέτος.

μπράβο βρε κοριτσαρα αγοράκι ε; πολύ νωρίς στο είπε

εμένα φτάνανε να γεννήσω για να το πει .

ο,βουδας είναι το chinesse baby κάτι , κάπως έτσι παρά το και θα στο βγαλει.

εδώ μια χαρά καιρό καλοκαιρι

καλό μήνα κιολας

μαρντ εαν πας σε στον της μπενετον βρισκεις ποωκαλες τιμές και απο h&m

εμάς μας,έχει σωσει η κάρτα στα ορκεστρα.

και έχουμε σαφάρι γιορτο γενεθλίων παλ

σήμερα δώσανε βεβαιώσεις στο ποδόσφαιρο και δωρο ένα σορτσάκικαταχαρηκαν

τους αρςλεσει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Καλο μηνα και καλο καλοκαιρι !! Αντε οπως ηρθε να φυγει γρηγρα γρηγορα ναι το καταλαβατε μισω το καλοκαιριρι, ο Θεος μου εδωσε μια ευκαιρια να το συμπαθησω και γεννηθηκα 14 Αυγουστου αλλα εγω το μισησα περισσοτερο..

Marker περαστικα σας ελπιζω να ειναι ο τελευταιος κυκλος απο αρρωστιες αυτος για ολες μας !

Ευη πωςωπερασαν τα παιδακια στην εκδρομη ?

Mardio και γω το ειχα παεξηγημενο το μπενετον αλλα στις εκπτωσεις βαζει καλες τιμες τουλαχιστον στα παιδικα γιατι εγω εχω κατι αιωνες να ψωνισω. Παντως ενα h&m μας χρειαζεται η αληθεια.

Νανα δε φαναζομαι ο αντρας σου να ειναι στρατιωτικος αν επιτρεπεται κιολας γιατι εμενα σημερα εχει υπηρεσια και οποτε λειπει ουτε εγω κοιμαμαι. Φταιει το πολυ criminal minds που βλεπω και ας μενουμε και πανω απο τη μαμα μου.

Καληνυχτα σας η μαλλον καλο ξημερωμα να χουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλο μηνα αν κ δεν μας μπηκε ουτε ο Ιουνιος καλα...

ο Χριστοφορακος μου εχει τελικα πνευμονια. κ τους ελεγα κ εγω πως κατι παραπανω απο απλη ιωση εχει γιατι δεν μου αρεσε ο τοσο υψηλος πυρετος κ τελικα ατινογραφια του εβγαλαν μονο προχθες επειδη το παιδι ειχε φοβερους πονους στη δεξια μερια του θωρακα.

2 αντιβιωσεις για 10 μερες κ καθολου εξω απο το σπιτι, ουτε καν στο μπαλκονι. καμια επαφη με αλλα παιδια για να μην αρπαξει κανενα αλλο μικροβιο κ τρεχουμε. αυτα!

νικολου συγχαρητηρια για τον γιο!με το καλο κοριτσι μου!

μαρκερ μου περαστικα κ σε εσας κ εννοειται καλα εκανες κ ειπες να κρατανε χωριστα τα παιδια.

κ εμεις ορκεστρα κ αγιος ο θεος!κ για εμας αλλα κ για δωρα!

βαγκ μου χαιρομαι που ειστε καλυτερα! αντε να ηταν η τελευταια σας φορα!

μαρντιο μου με γεια τα ρουχα!

χρονια πολλα κ στις Μαρθες! να χαιρεται η Σωσω την κορη κ την αδερφη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Νικόλ... και πως να σου αρέσει το καλοκαίρι εφόσον το περνάς στην Κύπρο;

εγώ από τώρα αγχώνομαι... χαχαχα!!!

 

έλα ρε Μαριλού... κρίμα το μωρό... να μην κολλήσει και η σμαραγδένια σας...

 

εμείς πήγαμε στο δημοτικό σήμερα.

ο διευθυντής μας έκανε προυσίαση με φωτογραφίες και power point...

τα παιδάκια πήγανε στην τάξη της 1ης Δημοτικού και παρακολουθήσανε μάθημα.

τους είχαν κάνει καρτελίτσες τα ονόματα τους και τους είχαν δώρο από μία τσαντούλα που πλάλι είχε γραμμένο το όνομά τους...

 

τους χαρίσανε από ένα τετράδιο, ένα μολύβι, χάρακα, ένα τραγούδι, ένα έτοιμο σκίτσι και κομμένα χαρτάκια (μέσα σε σακουλάκι) για να το κάνουν κολλητική, μπισκότα...

το κάθε παιδάκι του δημοτικού έφτιαξε από μία ζωγραφιά και έγραψε λίγα λογάκια στο κάθε παιδάκι της προδημοτικής... τα πλαστικοποίησαν...

 

στο τέλος τους κεράσανε και από έναν χυμό από το κυλικείο του δημοτικού.

ήταν πολύ ενθουσιασμένα...

 

του αγόρασα και λίγα ρούχα από το σχολείο για να μην τα έχω όλα το Σεπτέμβρη...

για όσες δεν το γνωρίζουν, στην Κύπρο ισχύει ο θεσμός της στολής...

οπότε, το παιδάκι μου, του χρόνου, θα φοράει στολή...

 

νευρίασα όμως και λίγο...

για να μπορέσουμε να ζητήσουμε κάποιο παιδάκι να είναι στην ίδια τάξη με το δικό μας, πρέπει να έχουμε και τη συγκατάθεση του γονέα του άλλου παιδιού...

η μαμά του κολλητού μας σα να μη θέλει να τους βάλουμε μαζί...

η αλήθεια είναι ότι τσακώνονται κάποιες φορές... αλλά και ποιοι φίλοι δεν τσακώνονται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

Νικολού λογικά απο τις ορμενες είναι ή αγρυπνία , ε δε το λες και σκιαχτικοντο κριμιναλ

Του εκ ες το Βούδα;

Καρόλου οτι και ν α πω είναι λιγα. Σε καταλαβαίνω

Την παρασκευή θα πάω παλι τον άγγελοι γιατρο λογικά πάλι αντί βίωση

Αυτή ή διπλή είναι πολύ καλη μην σκιαχτεις οτι είναι πολύ

Κανει καλή δουλειά

Νάνα τωρα τι να πω

Μην φυγει ποτε

Μωρέ μπράβο τους , αυτο μάλιστα

Ευχομ αι να περασετε μια πολύ καλη σχολική χρόνια.

Εδώ ενθουσ ια ηκα εγ ως. Μια χαρά είναι ή στολή , εγώ την γουσταρω. Βέβαια οι ψυχολόγοι διαφωνούν αλλά ας ειναι καλό το σχολειο και ας φοράνε στολή.

Καλά Νάνα και αυτά είναι λιγα , στα δημοτικά γίνονται στα σόδομα μεταξύ γονέων. Είμαι μέσα στο δημοτικό και τι ακούνε τα αφτιά μου δε λέγεται.

Παντω μλκια της, παιδάκια ειναι και θα μαλωσουν και θα παίξουν. Εμείς τα κάνουνε κι κομλπεξικά μ τέτοιες ατιδρασεις.

Νας φίλος των αγοριών βρίζει. Δεν έχω πει ποτε μην τον κάνετε παρέα. Λέω είναι κακό εμείς δεν μιλάμε

Ε έτσι στου φιλους ή πουθενά αλλου και ελθζω κάτι να συγκρατήσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα !!

Maryloo περαστικα στο Χριστοφορο κοριτσι μου , ευτυχως που δε χρειάστηκε να νοσηλευτει και θα του περασει με την αντιβιωση.

Marker το κανα αν εχω καταλαωει καλά ειναι εκεινο με το μηνα και την ηλικία ? Και κεινο μου βγαζει αγορι και στην κορη το ειχα κανει και ηταν σωστο Μονο στο γιο δεν ηταν σωστο.

Νανα αστην εκεινη τη μητερα καμια κομπλεξικια θα ειναι. Παιδια ειναι και ο τσακωμις ειναι μιρφη παιχνιδιού σε αυτη την ηλικία. Ποιος της εγγυαται οτι δε θα τσακωνεται με αλλον.

εΕγω εχω λιγο πονοκεφαλο απο το χσεσινο ξενυχτι γυρω στις 3 δεν αντεξα και περιμενω να κοιμηθουν τα παιδια να ξαπλωσω μιας καιι ο αντρουλης εχει εξοδο απόψε και την Παρασκευή μεκδικειται που ειχα βγει τις προαλλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Μαριλου περαστικα σας! Πω πω το παιδι ταλαιπωρειται καλοκαιριατικο...ευτυχως που επεμενες για περισσοτερες εξετασεις και το προλαβατε με νοσηλεια στο σπιτι.ο μπαμπας μου το παθε περσι και παραπονιοταν για πολυ πονο στο στηθος.

Νανα τι ωραιο"εθιμο" αυτο με τα πρωτακια να υποδεχονται τα νηπια! Πολυ μου αρεσε ως ιδεα.

Και γω πηγα σημερα τις εγραψα στο νεο νηπιαγωγειο...εμεις εχουμε μια χρονια ακομα για τις δικες σας συγκινησεις!

Μικροτεροι χωροι απο αυτο που ειμαστε τωρα αλλα ελπιζω να τυχουμε πιο ορεξατες εκπαιδευτικους!με απασχολει πιο πολυ....

Να τη χαιρεται τη Μαρθουλα η Σωσω...Μαριλου μεταβιβασε ευχες στη κουμπαρα κι ας εριξε μαυρη πετρα χωρις αντιο...

Vag που χαθηκες; πως ειναι το Μαριαννακι;

Σας φιλω...κλεινουν τα ματια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι και γω...

δε φταιω που χαθηκα. ο αντρας ειχε παρει αγκαζε το νετ μπουκ μου για τις προβες της βυζζαντινης μουσικης....

 

Μαριλου περαστηκα σας!! καλα και Ιουνιο παιζουν πνευμονιες; δεν το ηξερα.

και σε σας Μαρκερ... αλλα φετος σας εχει ξεσκισει ρε συ...

 

Νικολ μισεις το καλοκαιρι;;;;!!!!!

εγω το λατρευω! αντιθετα δεν αντεχω το κρυο!!

και ειμαι και εγω γεννημενη 17/8! αλλα σε ριχνω καμποσα χρονια!!

 

Νανα ενθουσιαστηκα με την υποδοχη στο δημοτικο! και τα ειπα και στον αντρα και αρχισε με τα χαλια μας εδω...

πηγε σημερα να τους γραψει στο δημοτικο και τον διευθυντη δεν τον βρηκε και πολυ οκ... του ειπε να τα βαλουν μαζι στην ταξη και εκεινος αρχισε τα δεν ξερω κλπ! καλα πως γινεται ολα τα αλλα διδυμα τα προηγουμενα χρονια να ειναι μαζι χωρις προβλημα και φετος σε μας να το παιζουν δυσκολοι. τον αγριεψε ο αντρας και τον εβαλε να το γραψει πανω στο χαρτι να ειναι μαζι.

μαλλον θα τα γραψουμε και ολοημερο μπας και καμια φορα χρειαστει. ειχαμε ακουσει οτι καλυτερα να γραφονται πολλα παιδια στο ολοημερο και ας μην πηγαινουν για να παρουν περισσοτερους δασκαλους για ειδικοτητες για το ολοημερο.

 

η Μαριαννα μια χαρα ηταν. τελικα την περασαμε χαλαρα. στην εκδρομη περασαμε ωραια. εκανε και καλο καιρο και το μερος ηταν γεματο πλατανια οποτε ουτε καπελο δε χρειαζοταν να φορεσουν. αλλα κλασσικα οι μισες σχεδον μανες με το που φτασαμε, αντι να δουν που θα παιζουν τα παιδια και να τα τακτοποιησουν, να δουν μαζι το χωρο, τους εννοιαζε που θα βρουν να κατσουν αυτες να πιουν τον καφε τους! 

 

σας εστειλα πολλες φωτο απο την αρχη της χρονιας... σας χρωστουσα....

 

παω για υπνο... ο αντρας περιμενει...

ελπιζω να μην περιμενει και το κουνουπι που χθες βραδυ με καταρουφηξε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!

 

τι κάνετε;

 

καλά Βαγκ... τι γλυκό φατσουλίνι είναι αυτή η Μαράννα σου;

φτου φτου φτου!

ο Σπράκος άλλαξε πάρα πολύ!!!

έγινε αντράκι βρε παιδί μου...

ο άνδρας σου είναι ίδιος ο μπαμπάς του...

 

τέλειες φωτό σας βγάζουν τα παιδιά σας!

μια χαρά!!!

 

εμείς έχουμε τη γιορτούλα μας σήμερα...

αύριο θα σας στείλω φωτό τον βρακά μας...

 

νικόλ, το κρατούσε μανιάτικο ο σύζυξ;

χαχαχα!!!

 

Μάρκερ, γιατί οι ψυχολόγοι λένε όχι στη στολή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάααααα

Εμείς ανάσα δεν έχουμε πάρει....γαστρεντεριτιδα ο Κωνσταντίνος..μετά γαστρεντεριτιδα βαρβατη εγώ...αν δεν ερχόταν η αδερφή πού που είναι νοσηλεύτρια να μού φέρει χάπια θα πήγαινα στο νοσοκομείο σίγουρα...να είναι καλά...

Σήμερα είχαμε και τη γιορτή στο σχολείο...τον στέφανο τον έπιασε το πείσμα τού πάλι και δεν ήθελε να πει το ποίημα τού...είχε κολλήσει πάνω μού...εγώ να έχω αγκαλιά τον Κωνσταντίνο ξέχασα το καρότσι...να έχει χεστει...εμένα να με κόβει κρύος ιδρώτας...και να λέω τώρα θα λιπόθυμησω....και των στέφανο να μού τραβάει την μπλούζα...πέρασα την κόλαση μού σήμερα....

Και το άλλο δεν τον άφησα σήμερα στο σχολείο, γιατί μετά θα τα πήγαιναν στο δημοτικό να δουν το χώρο..και να παρακολουθήσουν πως είναι το μάθημα, επίσης με ποιά παιδάκια θα είναι στο τμήμα μαζί...

Και επειδή δυστυχώς δεν θα είναι σε αυτό το σχολείο θεώρησα ότι δεν υπάρχει και λόγος να το δει όλο αυτό...

Έχω στεναχωρηθη πού θα ξαναπεράσει πάλι το σημείο τής προσαρμογής. Ξανά καινούριο μέρος, ξανά καινούριοι άνθρωποι..κρίμα είναι να τα περνάει όλα αυτά χωρίς να φταίει...και πάλι καλά που αντιδρά έτσι...είναι καλό παιδί....

Σας διαβάζω και επανέρχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Χαρα τι ηταν κι αυτο το σημερινο;;; μονο που περιεγραφες το σκηνικο με το μωρο αγκαλια να θες τουαλετα και το μεγαλο στη μπλουζα πανιασα εγω οχι εσυ!

Περαστικα σας.

Εγω παλι νομιζω τα παιδια σε αυτες τις ηλικιες ειναι ευπροσαρμοστα σε νεα περιβαλλοντα.Μη σου πω βαριουνται κιολας ευκολα και επιζητουν το νεο ειτε αυτο ειναι νεος χωρος νεα δασκαλα νεοι συμμαθητες.

Και γω τις αλλαζω φετος νηπιο και περσι το ιδιο αγχος ειχα που πηγαν απο παιδικο νηπιο αλλα ολα μια χαρα πιο πολυ αγχος ειχα εγω.

Vag επιτρεπεται να δηλωσεις ολοημερο και να μη πας; πρωτη φορα το ακουω.εδω καταρχην για να λειτουργησει ολοημερο θελει εναν ενδεικτικο αριθμο παιδιων που δεσμευονται να το παρακολουθησουν και απαξ και γινει εχει υποχρεωτικη ωρα αναχωρησης 15:30. Δεν ανοιγουν οι πορτες νωριτερα.Εντυπωση μου κανει.εδω δινουν μαχη με τη πρωτοβαθμια εργαζομενες να γινουν κλασικα νηπιαγωγεια ολοημερα.

Αφου τους χωρισες στο νηπιο γιατι δε τους χωριζεις και δημοτικο;

Μη τα ξαναλεω ειναι κουκλια! Και σεις πολυ ταιριαστο ζευγαρι!

Και γω του καλοκαιριου παιδι αν και γεννηθηκα καταχειμωνο..

Συγκρινεται καλε...λιγα ρουχα ευκολες μετακινησεις ολη μερα εξω θαλασσες ωραιες βραδιες..η καθε εποχη με τη χαρη της βεβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε φτυστε μας!!!

 

ΜΑρντιο και εμας μας εδωσαν το χαρτι να δηλωσουμε για ολοημερο αν θα φευγουν 3:30 ή 4:15 και λεει οτι η φοιτηση θα ειναι υποχρεωτικη αλλα απο πειρα ξερω οτι πχ τα διπλανα οταν δε θελουν ή εχει αδεια καποιος γονιος δε μενουν ολοημερο. και περισυ που ηταν η γιαγια τους εδω να τους φροντιζει, μεχρι που εφυγε το Πασχα ποτε πηγαιναν και ποτε οχι.

για τα νηπιαγωγεια συμφωνω οτι υπαρχει προβλημα και γινεται κληρωση για τις θεσεις αλλα στο δημοτικο απ'οτι ξερω δεν υπλαρχει περιορισμος στον αριθμο θεσεων.

θα μιλησουμε και με το γειτονα και θα δουμε τι θα κανουμε. δε βιαζομαστε.

οσο για το γιατι δεν τους συνεχιζουμε σε χωρια ταξεις...

α) γιατι θα σαλταρω να κανω 2 διαφορετικων δασκαλων μαθηματα

β) πιθανο να μη συμβαδιζουν στην υλη

γ)καθε δασκαλος εχει τον τροπο και τη μεθοδο που διδασκει κατι

δ)οταν καποιο απο τα 2 ειναι αρρωστο και λειπει απο το μαθημα δε θα χρειαζεται να ψαχνουμε συμμαθητες να μας δωσουν τα μαθηματα και τις εργασιες που τους εδωσε η δασκαλα

ε)μπορει η μια δασκαλα να κανει απεργιες η αλλη οχι και να καθεται το ενα στο σπιτι ενω το αλλο να πηγαινει σχολειο

στ) δε θα εχουμε θεμα στα καλεσματα πχ για γεννεθλια να καλουμε συμμαθητες του ενος ή της αλλης... καμια 15αρια θα ειναι ολα κιολα στην ταξη

ζ)ειναι διαφορετικου φυλου και ηδη εχουν ξεχωρισει τους ρολους και τις παρεες τους και δεν ειναι κολημενοι μαζι.

θελεις και αλλα;;;;;

σιγουρα τα 3 χρονια που ηταν χωρια τους εκανε καλο αλλα νομιζω ειναι αρκετο

 

Χαρα περαστηκα και σε σας! αμαν βρε παιδι μου! τι ταλαιπωρια!

που εκαναν επισκεψη στο δημοτικο και σε ποιο σχολειο θα πατε του χρονου;

για περιοχη μιλαω.

 

Νανα δεν ξερω αν θυμαμαι καλα, γιατι και εγω ειχα διαβασει καπου για στολες στα σχολεια, νομιζω οτι εννοουν οτι και καλα η στολη δεν αφηνει να προβληθει η προσωπικοτητα του καθε παιδιου, ατομικοτητα κπλ κλπ...

παλι ομως υπαρχει και ο αντιλογος οτι με τη στολη δε μπορει καποιο παιδι που οι γονεις του δεν ειναι ευποροι να νιωθει ασχημα επιδη δε θα φοραει μαρκες οπως οι οικονομικα ευκαταστατοι συμμαθητες του.

 

εμας μας επιασε η κακοκαιρια... εσας;

εχουμε καταιγιδα τωρα. επλιζω να μην τους ξυπνησουν τα μπουμπουνιτα γιατι καηκαμε...

αντε βρε καλοκαιρακι... απο την αρχη μας τα χαλας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

καλά, είχαμε μια γιορτή χθες... άλλο πράμα!!!

 

ο βρακάς μου ήταν υπέροχος!!!

χόρεψε, τραγούδησε... είπε το ποίημα...

κάνανε πολλή καλή δουλειά οι δασδκάλες!!!

 

είχε και κλου στο τέλος.

τραγούδησαν παραδοσιακά κυπριακά τραγούδια και βιολάρηδες ήταν οι πιο διάσημοι βιολάρηδες της Κύπρου!
θα τους ξέρει η Νικόλ!

είναι αυτοί που παίζουν στο ΡΙΚ...

 

αχ βρε Χαρούλα μου...

αγχώθηκες πάλι...

δν πειράζει, πέρασε...

είσαι τυχερή που έχεις τόσο καλό παιδάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες !!

Ακουγεται πολυ ωραια η γιορτη σας Νανα, ηταν κατι διαφορετικο και θα το θυμαστε γα παντα ! Ηταν εκεινος με το μουστακι στους βιολαρηδες ?

Ευη συμφωνω μαζι σου με τα διδυμα φυσικα εδω στην Κυπρο απο οτι ξερω περιπτωσεις δυο φιλων μυυ δε σε αφηνουν να τα εχεις μαζι γθα να αναδειξει ο καενας τις δικες του ικανοτηες κσι ταλεντα ταχα μου.

Περαστικα και στυς δυο Χαρα, παντως χαρας στο κουραγιο σου και τα εβγαλες περα !Δεχομαι παντως Ευη να μας στειλεις την κακοκαιρια λιγο εαπο δω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ευχαριστώ κορίτσια!!!

Αν και σήμερα έχουμε καινούρια χωρίς υπερβολές....

Μού ήρθε Περίοδος, ο Κωνσταντίνος μού έκανε πυρετό το βράδυ, και ο στέφανος Διάρροια πρωί, πρωί....

Λέω να πάρω τα όρη τα άγρια βουνά η μάνα, δεν αντέχω άλλο....

Βαγκ εγώ φωτογραφίες? Κλαψ κλαψ, δεν πήρα....

Γιατί καλέ να χωρίσουν τα παιδιά...αν είναι δυνατόν....μην το αφήσετε να περάσει έτσι...

Ήμασταν Γαλάτσι...και τώρα πήγαμε αγίους Αναργύρους...οπότε και άλλο σχολείο και αλλα παιδάκια...προσαρμογή από την αρχή...

Νικολου εμένα μού αρέσει πολύ το καλοκαίρι...αλλά όχι εδώ στην Αθήνα με την πολύ ζέστη...σε επαρχία που μπορείς να καταλάβεις τη φύση...και να κανεις της βόλτες σού και τα μπάνια σου....

Μακάρι μαρντιο να προσαρμοστουν αμέσως...

Καλέ στο δημοτικό στο ολοήμερο πρέπει να είσαι εργαζόμενη για να το πάρουν? Γιατί στο Νηπιαγωγείο δεν χρειαζόταν...

Μαρκερ πώς είναι ο Άγγελος?

Μπράβο Νανά μού με τον βράκα σου...και του χρόνου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε

περαστικά στα λιοσια

μας ψεκαζουουουν!!!!

ο ηοατροςδεν,διέγνωσε βροχικα αλλα έχει ρνα βήχα,άθλιο και ανέβασε πυτετ

του έδωσα αντιβίωση ε,δε γινετε τον έχω μια εβδ σπίτι και δε βελτιώνεται στο ελάχιστο.

μπράβο για τη γιορτή σας και,του χρόνου νανα μου.

όντως χαρά μανίκι η γιορτη δεν τοσυζητω.

εδώ μπουμπουνητά.

καλά σήμερα τι διαβασα

γραφει μια ότι βγήκαν στο σχολείο τα παιδιά στο φευγα και έβγαλαν τα πουλιά τουςεξω και κορόιδευαν ένα συμμαθητη

και ρωτούσε τι να κάνει που είναι ζωηρα

πείτε με βάρβαρη. Θα τα είχα ξυλοφορτώσει μες τον κόσμο. Μιλάμε μόνο που το φαντάζομαι φρικάρω.

καλά ούτε που τα τολμούσαν βεβαια να κάνουν κάτι τέτοιο

ναι βαγκ μαζί μια χαρά θα είναι.

θα ξαναδιαβάσω και επιστρεφω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω φωτο το βρακα να δω και γω τη στολη που δε τη ξερω...

Εμας σημερα εδωσαν χαρτι αν συνενουμε για φωτογραφηση και ειδα ετοιμαζαν και φακελους με τις εργασιες της χρονιας να μας παραδωσουν.

Vag πολυ πρακτικα σκεφτεστε για το διαχωρισμο των διδυμων σας και γω συμφωνω.ολα αυτα που αναφερεις ειναι αντικειμενικες " δυσκολιες" που νομιζω οι ψυχολογοι που προτεινουν διαχωρισμο δεν τις λαμβανουν υποψη.Ειναι που ειναι η καθημερονοτητα μαε απαιτητικη ας μη τη κανουμε απαιτητικοτερη...

Θα παμε σε μια παρασταση παιδικη τωρα παιζει ο Ελευθεριου αυτος που διαφημιζει τα piceti που ειναι στο Λαζοπουλο συχνα αν ξερετε.Μου παν ειναι πολυ καλο.Για να δουμε...κατι με τις μουσικες της Ευρωπης εχει λεει σχεση...για να δουμε...θα ρθει και μια κοπελα απο τη δουλεια με τη μικρη της.Της εκλεισα και δοκιμαστικο για κολυμβηση...για να δουμε φετος τι ψαρια θα πιασω...γιατι περσι...ουτε να τη θυμαμαι την απροθυμια τους!!

Καλο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marker περαστικα ο Αγγελουκος...Χαρα τι να πω...ευχελαιο!!!

Μαριλου πως παει ο δικος σου με τη πνευμονια; ανακαμψε καθολου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψεκασμενες αθηναιες τις ευχες μου για γρηγορη ανακαμψη της υγειας των παιδιων σας!

αλλα ως ασχετη απο πρωτευουσα, με μπερδεψατε....το 

Γαλατσι και οι Αγιοι Αναργυροι ανηκουν στα Λιοσια;;;; τα Ανω ή τα 'Κατω;;;

και μην ξεχνατε οτι ειμαι βαμμενη ξανθια!

 

Νανα τι υπερπαραγωγη γιορτη;;; με live μουσικους;;;

ρε σιγουρα ειναι δημοσιο το σχολειο σας;;;

φυσικα περιμενουμε φωτο!

αντε και του χρονου!

 

Χαρα φυσικα και σου εστειλα φωτο...

θα ξαναδοκιμασω να τις προωθησω αποψε.

 

Νικολ οση βροχη θες σε στελνω γιατι φετος ολη τη χρονια μας μουχλιασε!

και δυστυχως συνεχιζει...

και το αστειο ειναι πως με τοσες βροχες φετος μας εχουν ηδη αρχισει μετρα πυρασφαλειας!!!! χελόου!!!! ααχχ... ποσες τζαμπα εργατοωρες!

 

Μαρντιο μακαρι φετος να την παρουν με το καλο την κολυμβηση...

μηπως να ψαξεις μπας και υπαρχει καμια διοργανωση κολυμβησησης στο νησι να τις πας να δουν τους αγωνες με τα αλλα παιδακια μπας και αρεστουν;

 

οσο για το ολοημερο που ρωτησατε, εδω σε μας στο νηπιαγωγειο που ειναι λιγες οι θεσεις προηγουνται οι εργαζομενες. αλλα στο δημοτικο δεν εχει περιορισμους.

μιλησα με κατι αλλες μανες και ειπαν οτι τα γραφουν στο ολοημερο αλλα μπορει να τα αφηνουν σπανια και ας λεει η αιτηση οτι ειναι υποχρεωτικη η φοιτηση.  αν δεν υπαρχει ζητηση για το ολοημερο το υπουργειο θα το σταματησει απο το χωριο και μετα αντε να κανεις αιτηματα να το ξαναβαλουν!

ασε που προσλαμβανονται και δασκαλοι.... καλο κανουμε.

 

το απογευμα μας καλεσε για παιχνιδι στην αυλη η μαμα φιλου του Σπυρου... πηγαμε με τα ποδηλατα αλλα φυγαμε νωρις γιατι ερχοταν καταιγιδα. τελικα μονο ψιχαλισε σε μας... 

 

το μεσημερι οταν σχολασαν τα πηρα στο τμημα γισατι και ο αντρας ηταν πρωι και η ΜΑριαννα αφιερωσε...

τη ρωτουσε ενας συναδελφος πως λενε τους κατοικους καποιων χωρων, πχ, Γερμανια, Γαλλια κλπ τα ηξερε. στους κατοικους πολεων κολουσε και τη βοηθουσαν πχ, Αθηνα-αθηναιοι κλπ... και τη ρωτανε... Μοσχα;;; και τι ειπε..... ΜΟΣΧΑΡΙΑ !!!!!

ξεσκιστηκαν στο γελιο ολοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τι κανετε ? Τα αρρωστουλικα τα παιδάκια ειναι καλυτερα ?

Ευη ευχαριστω για τη βροχη την Παρασκευή μας εριξε μια μπόρα και το ευχαριστηθηκα. Γέλασα πολύ με τα μοσχαρια σαν ανεκδοτο μου ακουγεται.

Να εχετε ενα όμορφο απόγευμα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

εμείς εδώ καλα

φτου φτου

αυριο τον πάω για εμβόλιο , γιουπιιιι μετά απο 5 μήνες αναρρωσαμε

καλέ έχω κάτι νευραααααα

ο Κως αλτζχαιμερ

τα αγόρια γενικως καλα

αλλα δεν ξέρω δεν έχω υπομονη

δουλεια,φφουλ

γιορτες,φουλ παντου

βαγκωγρλασα με το μοσχαρι

τους έκανα και εγώ το τεστ και ο Νίκος απαντησε και αυτος μοσχάρι χαχαχατους άκουγε και μια γειτόνισσα και είχε λυθει

το Γαλάτσι καμια σχεση

Λιόσια λεγόταν παλιά η περιοχη

πάλι καμια σχεση

πλέον είναι ιλιον, μια περιοχή , αγιοι Ανάργυροι αλλη περιοχή αλλα μας,χωρίζει ένας δρόμος , είναι διπλανές. Είμαστε αδερφες περιοχές χαχα

έχω κρανιαστει με το σχολειο

ειπανβ2-3 μαμάδες να κάνουμε ομαδικό δώρο στη δασκάλα

λέω οκ είναι μεσα

να δωσουμε μου λέει απο 5€ , λέω οκ όταν είναι πειτε

τοβλεμε εκεί και κάποιοι δεν θέλανε οπότε είπαν όποιος θέλει και όσα θέλει.

μου λεεει την πεμπτη ότι μαζεύει χρήματα

τις λέω δεν έχω τώρα θα στα δωσει ο πεθερός μου αυριο οκ ; οκ

του δινω το 5€ και πάει και του ζητάει 10 γιατι λέει ότι είναι 2 παιδιά.

πήρα τηλ μια γνωστη μαμά και μου είπε ότι αν και δεν θεωρεί ότι χρειαζετε να της πάρουμε,δωρο έδωσε 4€.

πήγα σήμερα και ντροπή ξεντροπη τη ρώτησα εαν έκανε λάθος και μου είπε ότι επειδή είναι 2 θεώρησε έτσι , τη ρώτησα εαν έχουν δώσει όλοι και μου είπε όχι σχεδονωοιωμισοιωκαι μαζεύονται 50€απο ταοποια τα 10 ήταν δικα μου.

τις τα ζήτησα ποσά και της είπα ότι με 15€ έβρισκα κάτι πολύ όμορφο και προσωπικό δώρο να της πάρω. Δεν με,πείραξε το 5€ αλλα η κίνηση. Δλδ,δεν σου φτάνουν να,πάρεις αυτο που θες , θέλει να πάρει σβαροφδκιβμε καμια 80€ και πρέπει να τα δώσω εγώ;

ενι γούρι.

αυτα εμείς.

σκ ήταν φουλ , επισκέψεις γιορτες

έκθεση φωτογραφίας

μιλάμε αντε να τελειώσει η δουλεια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με αυτα που γραφεις ρε ΜΑρκερ ολο και σιγουρευομαι οτι την ψεκαζουν την περιοχη σας!!! οχι μονο με τις αρρωστιες αλλα και με τη συμπεριφορα γενικα των κατοικων!

δεν ανηφοριζετε στα μερη μας να ηρεμισετε;;;;;

μιας που τωρα μοιραζουμε βροχουλες μεχρι και στην Κυπρο!!!

με τις υγειες σας Νικολ!

 

και εμεις ειχαμε γεματο σ/κ

Σαββατο απογευμα παιδικο παρτυ απο συμμαθητη του Σπυρου, Κυριακη γαμος στρατιωτικος απο τους μονους γειτονες των πεθερικων που εχουν σχεσεις και γλεντι μετα.

καλα ηταν. ευτυχως δεν εβρεξε στην εκκλησια παρα μονο αργα στο γλεντι.φυγαμε κατα 11:40 αν και η Μαριαννα ηθελε να τελειωσει πρωτα το γλεντι και μετα να φυγουμε! ολο στην πιστα ηταν και χορευε! ποιους εμοιξε αραγε... και ο Σπυρος χορεψε αλλα οχι τοοοσο πολυ!

αλλα τα συμφωνισαμε... τους ελεγα... μην τυχον το πρωι που θα σας ξυπνησω για σχολειο ακουω γκρινιες... ξανα ουτε γλεντι ουτε ξενυχτι θα δειτε...

μεχρι να κανουμε ντουζ, γαλα κλπ 12:30 κοιμηθηκαν αλλα το πρωι... μπορει να παραπατουσαν αλλα κιχ δεν ακουσα!

ΧΑ!

 

πριν λιγο διαβασα μειλ που με εστειλε ενας γερμανος αστυνομικος που ειχαμε συνεργαστει στο παρελθον που ηταν στην πρεσβεια στην Αθηνα και κτατησαμε επαφες...

τωρα ειναι στο Λαγος της Αφρικης...τρεχα γυρευε...

και εχει παντρευτει μια αφρικανα και εχει και αγορακι.

θελει να ερθουν για ολιγοημερες διακοπες Θεσσαλονικη για να μας δουνε κιολλας και ρωταει αν θα εχει προβλημα να ερθει στην Ελλαδα επιδη ειναι γερμανος!!!

καλα τι τους λενε τα γερμενικα καναλια;;;

δεν το πιστευω!

επιδη λεει εχουμε προβλημε με τη Μερκελ μηπως εχει προβλημα αυτος με την οικογενεια του εδω!!!

αν ειναι δυνατον!

πως μας παρουσιαζουν δηλαδη;;;;

τα πηρα κρανιο...

του τα ειπα βεβαια...

να δουμε αν θα ερθουν...

 

αυριο πρωι κανει εγχειρηση η πεθερα...

μακαρι να πανε ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γέλασα πολύ με τα μοσχάρια και προσγειώθηκα με την εγχείρηση της πεθεράς...

καλή επιτυχία να έχει η γυναίκα!!!

 

Μάρκερ πολύ καλά ξηγήθηκες...

της άξιζε...

 

κι εμείς περάσαμε ωραία το ΣΚ.

το Σαβ είχανε πανηγυράκι στο δημοτικό και την Κυριακή πήγαμε Λεμεσό.

θέλαμε να δούμε τη νέα μαρίνα αλλά πιο πριν περάσαμε από τη θάλασσα για μια βουτίτσα.

μόνο τα μωρά μπήκανε λίγο θάλασσα... όλη την ώρα ήταν στην αμμουδιά...

αλλά γέλασα πολύ...

όταν φεύγαμε, μου λέει ο Α

-μαμά, τώρα θα πάμε στη Χριστίνα;

σκέφτομαι ποια πορεί να είναι αυτή η Χριστ'ίνα...

-Α μου μήπως εννοείς τη μαρίναι Λεμεσού;

-ναι μάμα!!! είναι η μάμα του Στέλιου;

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...