Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

καλημερα!

βαγκ μου με γεια την ψησταρια! εδω δεν εχουμε λεροι..... αυτη του πρακτικερ θα παρουμε την τριτη θα παμε.

το πανω σχαρακι ειναι για να διατηρεις ζεστα τα πρωτα που εψησες μεχρι να ψηθουν κ τα επομενα. αντε κ καλες μασες!

τωρα γραφω απο κινητο. τη δευτερα που θα πανε σχολειο θα μπω απο τον υπολογιστη να σχολιασω.

καλο Σ/Κ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

τι κανετε;

εμεις καλα απο υγεια ακομα

 

εχω πολυ τρεξιατακι αυτον τον καιρο

ολο γενεθλια -γιορτες και βαφτισια ειμαστε καθε σκ

 

δεν ξερω για τα πολιτικα τι να πω

εγω παλι σαν ιδιωτικος υπαλληλος και ελευθερος επαγγεματιας ο αντρας μου (ου περιμενει χρηματα μονο απο τον εοππυ) - διαφωνω να πληρονται μονο οι δημοσιοι υπαλληλοι και οι συνταξεις και ολοι οι υπολοιποι και οι προμυθευτες να χρωστανε τα απειρα γιατι μενουν απληρωτοι απο το δημοσιο.

ολοι δικιο εχουν - ολοι υπομονη κανουν 

ενι γουει γα τα λεφτα δεν αγχωνομαι -την υγεια μας να εχουμε να μην τα τρωμε στους γιατρους. 

 

παντως δεν ξερω φαινεαται οτι προσπαθει η κυβερνηση αυτη αν και δεν συμφωνω με οσα κανει. 

 

τωρα για τους λαθρομεταναστες ειμαστε και εμεις μην πω. 

αντε που παταμε [ανω στον πονο των αλλοω για να βγαλουνε χρηματα καποιοι

γνωστη με στρατιωτικο αντρα μου ειπε οτι ολα αυτα ειναι σχεον συφωνημενα

τα βουλιαζουν μονοι τους για ν περνουν τα χρηματα των ασφαλειων και να ,μην τους παινουν

ντροπη 

τοσο ανθρωποι νεκροι για να πλουτισουν 2-3

 

γιατι δεν μενουν τουρκια μπορει καποιος να μου πει εαν ξερει;

και ερχονται ολοι εδω; μενουν κανα 5αρι χρονια και μετα ολοι θελουν να φυγουν;

 

τελος τωρα γιατι πραγματικα επειδη δεν πολυασχολουμε κυριως συναισθηματικα σκεφτομαι

 

πηρα υλικα να φτιαξω τουρτογλυκο για το παιδικο του Αγγελου και θα κοψουμε τουρτιτσα με τους νονους -παπουδες - ξαδερφακια την πεμπτη , να μεινει το 3ημερο κενο. θα παραγγειλω γκουντις για τα πιτσιρικια να εχει και το δωρακι και για τους μεγαλους πιτσες

δεν φτιαχνω τιποτα βαριεμαι. 

 

 

νανα σο στελνω πμ το μειλ μου για τις φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Καλή βδομάδα.

Γειτόνισσα Καλημέρα, βάλε άλλη μία βάφτιση στις 17 Μαΐου.χαχαχα

Και εμείς καλά, πέρα από την αλλεργία τού Στ....

Ο μπεμπης πολύ ζωηρός, τώρα καταλαβαίνω πώς είναι να μην προλαβαίνεις τίποτα.....εσείς πώς τα προλαβαίνετε όλα?

Βαγκ τι βιβλίο για τον ύπνο έλεγες?

Νανά ωραίες οι φωτογραφίες και του χρόνου με υγεία.....

Επιστρέφω πάλι γκρινιάζει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι να σκασω....

ενω περασαμε μια υπεροχη Κυριακη, η Δευτερα ξημερωσε ασχημα.

χθες μας καλεσε στο σπιτι της στο Ρεθυμνο μια κοπελα που νοσηλευομασταν μαζι στην μαιευτικη κ γεννησε λιγες μερες μετα απο εμενα!καλεσε κ την 3η κοπελα του θαλαμου κ καναμε μπαρμπεκιου - ριγιουνιον!

μετα με την ευκαιρια πηγαμε απο τον νοικαρη που εχω 1 σπιτι στο Ρεθυμνο. εχει κ ενα αγορακι 1ης δημοτικου κ επαιξαν υπεροχα τα παιδια! φυγαμε απο Ηρακλειο 11 το πρωι κ επιστρεψαμε 23:30 το βραδυ... τα παιδια εννοειται κοιμηθηκαν με το που μπηκαν στο αμαξι. περασαμε πολυ ωραια! ωσπου η νυχτα ηταν με αγριο βηχα του Γιαννη κ γεματη μυξες κ μπουκωμα η μικρη... τα πηγα το πρωι παιδιατρο κ το πορισμα ειναι ο

γιαννης με βρογχιτιδα κ κολλησε την μπουμπου.... η μικρη εκανε 39 πυρετο το πρωι κ η γιατρος ειπε πως αν κανει καθε 4-5 ωρες πυρετο θα μπουμε νοσοκομειο... τωρα κοιμαται.

να σας πω κ κατι ευχαριστο;;;; βρηκαμε νονα!!! και ποια ειναι;;;;;;; η Σωσω μας! μου το προτεινε πριν λιγες μερες! πολυ χαρηκα γιατι τους εκτιμω οικογενειακως!

ξυπνησε η μπουμπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απαπα τωρα μπηκα σπιτι

 

εβαλα ψαροσουπα για αυριο και τα πιτσιρικια βλεπουν πεπα

λιγη ηρεμια φτου φτου

 

μπεμπακος ενοειτε οτι εχω σημειωσει απο τωρα

ετσι ειναι ολα τα παιδια ζωηρα - το πρωτο σου ηταν πολυ υσηχο χαχαχα

 

ολα γινονται μην σκας - προγραμμα θελει

 

περαστικα βρε μαρουλακι

αλλα βρε κοριτσι γιατι να πατε νοσοκομειο δεν καταλαβαινω; δεν μπορει να κρινει εαν χρειαζεται αντιβιωση ή οχι και στην τελικη γιατι να μην παρει αντιβιωσηνα δειτε πως θα παει και μετα εαν συνεχιστει να πατε νοσοκομειο.

το ακουω απο ποους που τα στελνουν νοσοκομειο οι παιδιατροι

και τι καταερνουν τελικως να τα ταλαιπωρησουν για να δωσουν ενδοφλεβια αντιβωση και επειδη ειναιμωρα τα κρατανε μεσα και καμια εβδ. 

εμας που δοξα το θεο εχουμε περασει απο πλυ μωρα ετσι 3 μηνων ηταν τα αγορια που πηραμε αντιβωση που μας κολησε  γιαγια , ουτε μια φορα δεν μας εχει πει για νοσοκομειο. 

 

τι να πω οπως και να χει οτι σου πει ο γιατρος σου αυτο πρεπει να ανεις φυσικα και ευχομαι να μην χρειαστει .

 

φιλακια στη μικρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω βρε Μαριλου ξινη η πολυωρη βολτα...ειναι και ο καιρος μια ζεστη μια αερακι.ευχομαι να μη χρειαστει νοσηλεια.Περαστικα και στα δυο!

Εμεις καλα...αδιαθετησα σημερα μετα απο 56 μερες..πηγα δουλεια μετα απο μια βδομαδα απουσιας λογω σεμιναριου...μια ομορφια δηλαδη...δοξα το Θεο τελειωσε η μερα και την εβγαλα μονο με ενα αναβραζον αχ αχ...

Σχολειο Τεταρτη εμεις γιοκ...ημεριδα λεει οι νηπιαγωγοι...τι αλλο θα ακουσουμε...

Σας φιλω...ξερη θα πεσω...

Χαρα με το καλο τα βαφτισια! Και το ονομα αυτου;

Μαριλου τυχερη η Σμαραγδα με τετοια νονα...τις χαρες της να παρει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ΜΑριλου τι σκωτσεζικο ντουζ μας εκανες;

απο τη μια τα ευχαριστα οτι θα κουμπαριασετε με τη Σωσω, απο την αλλη οι αρρωστιες!

θα συμφωνισω απολυτα με τη ΜΑρκερ σχετικα με νοσοκομεια... 

την ψησταρια τη συναρμολογησε ο αντρας, με λιγη βοηθεια και απο μενα φυσικα...

αλλα τσατιστηκαμε λιγο γιατι τελικα στο ραφακι απο κατω εχει σημα οτι απαγορευεται να βαλεις εκει τη μποτιλια! και μαλλον δε χωραει κιολας... δηλαδη τι; θα την εχουμε στο πλαι;;; θα πρεπει να την ξεσυνδεουμε οταν δεν τη χρησημοποιουμε;; οεο;;

 

ενυγουει...

Χαρα με το καλο η βαφτηση! φυσικα θα περιμενουμε φωτο;

χα! ο μικρος ειναι τσαρλατανακος;;;

εμ, αν ειχες πετυχει 2 στα 2 να ειναι ηρεμα αρνακια... θα επρεπε να γραψεις βιβλιο!!!

για τον υπνο μιλαω για το βιβλιο "κοιμησου παιδι μου" εκδοσεις Πατακη, 10Ε το ειχα παρει.

 

εμεις εδω καλα. Σαββατο 4-5 ειχαμε σκακι και μετα πηραμε και μια συμμαθητρια τους και τους πηγα σινεμα να δουμε τη Σταχτοπουτα...

ζαβλακωθηκαν!

δεν κοιμηθηκαν και μεσημερι...

αρχισαν οι διαφημησεις στις 6, μετα βαλανε ταιναι μικρου μηκους καινουρια Φροουζεν με τα γεννεθλια της Αννας, τοσο που μια μαμα νομισε οτι μπηκε σε λαθος αιθουσα και βγηκε εξω να ρωτησει!!!!

και μετα αρχισε το κανονικο εργο!

βγηκαμε 8:10!!! κανενα μικρο δε μιλουσε... ειχαν ζαβλακωθει ολα!

η ΜΑριαννα τον πηρε και ενα χερακι!!

κατα τα αλλα... εμενα με αρεσε το εργο παντως.

 

χθες περιμεναμε το απογευμα τους κουμπαρους που ηταν σ/κ Θεσ/νικη γιατι ο κουμπαρος πηγε στην Τουμπα να δει Παοκ, αλλα ανεβασε πυρετο η μικρουλα τους και ισαπου περασαν χωρις να κατεβουν απο το αμαξι να τουσ δουμε λιγο.

 

 

α! δε σας ειπα!!

σημερα το μεσημερι που πηγαμε για υπνο με λεει η ΜΑριαννα: μαμα να σου πω ενα μυστικο;; ο Δημοσθενης σημερα με φιλησε!!

που;; ρωταω... στο μαγουλο...

ενω παιζατε τιποτα;;

οχι, εκει που καθομασταν ηρθε και με φιλησε.

και εσυ τι εκανες;

τον φιλησα και εγω !

καγκελο η μανα!!! αγαλμα ο πατερας οταν του το ειπα!!! κρυφα βεβαια

ορε ππου ππαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ..... δυστυχως μπηκαμε νοσοκομειο :( μου εξηγησε και η δικη μου αλλα και η εδω παιδιατρος πως πρεπει να κανουμε εξετασεις για να δουμε το μικροβιο. καποιες σοβαρες ασθενειες ειναι ασυμπτωματικες σε τοσο μικρη ηλικια.

μολις με ενημερωσαν πως αποκλειστηκε η μινιγγιτιδα ευτυχως.

στο θαλαμο ειμαστε μονες.... ελπιζω να βγουν κ τα υπολοιπα αποτελεσματα καλα κ να φυγουμε αυριο.

πως θα κοιμηθω τωρα στην σκληρη πλαστικη καρεκλα; ειμαι πτωμα κ το κεφαλι μου δεν μπορω να το ακουμπησω στο κρεβατι γιατι εχει καγκελα...

τεσπα. καλο βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι εντελως φρικαρισμενη. σε θαλαμο 4κλινο εχει μονο 1 πολυθρονα. ειχε αλλη 1 αλλα χθες την πηρε μια γυφτισσα απο αλλο δωματιο. ειμαστε 2 παιδακια μονο ευτυχως γιατι ο χωρος ειναι μικροσκοπικος. τη νυχτα δεν την παλευα κ πηρα το στρωματακι απο το αδειο κρεβατι, το εβαλα στο πατωμα κ ξαπλωσα. δεν κοιμηθηκα παρα καμια ωρα. το ειχα δαγκωσει απο το κρυο! κ μου την ειπαν κιολας οι νοσοκομες. αντε στα τσακιδια. και επισης οι ηλιθιοι δεν εχουν ανοιχτη τη θερμανση κ ανοιγουν τον εξαερισμο κ παγωνουμε. ολα τα παιδακια ειναι με ζακετες. εγω με καλοκαιρινο πουκαμισο κ δεν κρατουσα ζακετα κ δεν υπηρχε πουθενα εδω μια κουβερτα. δραμα σας λεω... στανταρ θα φυγω αρρωστη απο εδω. α! και τουαλετα δεν εχει εδω, πρεπει να παω σε αλλο θαλαμο στο τελος του διαδρομου. γ@@@@@τα συνθηκες...

ο γιωργος σπιτι με τα παιδια κ δεν πινω ουτε νερο για να μην χρειαστω τουαλετα.

γεια σου ρε Μαριαννα με τις κατακτησεις σου!

νανα τελειες οι τουρτες!τις θυμαμαι απο περσυ.

νυσταζωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλα ρε μαριλού... κρίμα  το μωρό... κι εσύ φυσικά!!!

περαστικά να είναι!!!

 

θυμόμουν ότι η Σωσώ έλεγε ότι θα βαφτίσει το τρίτο σου παιδί, πριν καν μείνεις έγκυος..

αλλά δεν ήθελα να το αναφέρω μήπως και άλλαξε γνώμη...

μπράβο σας!

η τέλεια κουμπαριά!!!

 

ζήτω η Μαριάννα!!!

κ αγχώνεσαι για το φιλί στο μάγουλο;

ο Α έχει συμμαθητές που φιλιούνται στο στόμα.

άκου διάλογο μαμάς και γιου!

-μαμα η Χ μου ζητά να τη φιλώ στο στόμα.

-κι εσύ τι κάβνεις;

-ε αφού μου το ζητά, να ςτης χαλάσω χατίρι;

-η δασκάλα δε σας είδε;-

αφού κρυβόμαστε μάμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μιλαμε για νηπια;;;

πολυ προχω τα μερη σας!!!

βραζει το αιμα σας!

 

αχ βρε ΜΑριλου...

τελικα δεν το γλυτωσατε.

καλα φανταζομαστε ολοι οτι η κατασταση στα νοσοκομεια ειναι απαραδεκτη, αλλα αλλο να το φανταζεσαι και αλλο να το ζεις...

μακαρι να κανουν τις εξετασεις συντομα και να γυρισετε στο σπιτι σας πριν χρειαστεις και εσυ περιθαλψη!

δεν ειστε στο νοσοκομειο που δουλευει η Σωσω για να ειχατε τα μεσα;

το αλλο εφημερευε;

 

και τον συναδελφο που τον ειχε χτυπησει αμαξι πριν 11 μερες ακομα τον εχουν στο περιμενε στο στρατιωτικο νοσοκομειο!  τον εκαναν αξονικη 4 μερες μετα το συμβαν στο διπλανο πολιτικο νοσοκομειο γιατι το δικο τους ειναι χαλασμενο εδω και καιρο! δεν καταλαβαν τιποτα και ειπαν θα του κανουν μαγνητικη... τον κανανε χθες και ακομα δεν την εχουν δει οι γιατροι για να αποφασισουν αν πρεπει να τον χειρουργησουν για να του βαλουν βιδα... μεχρι να το αποφασισουν το οστο θα εχει δεσει μονο του!

 

σημερα τελευταια μερα της διαιτας... 3 κιλα σε μια βδομαδα ειναι σουπερ νομιζω! και επιτελους επεσα κατω απο το φραγμα των 80κιλων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω βρε Μαρουλακι πολυ στεναχωρηθηκα...τιποτα να μη του βρουνε του μωρου να σηκωθειτε να πατε σπιτακι σας...δυστυχως δημοσια νοσοκομεια δε προσφερουν και πολλα απο ανεσεις και φανταζομαι τοσο μωρο το χουν σε κρεβατακι με καγκελα για να ξαπλωνες μαζι.και μεις που καναμε αμυγδαλες κρεατακια τον Οκτωβρη μαζι της ξαπλωνα στο κρεβατι και η τουαλετα ηταν εκτος δωματιου επρεπε να ρθει καποιος δικος μου για να μεινει με τη μικρη να παω.Περαστικα!!!!!!!

Vag μπραβο για τα κιλα!Οσο για Μαριαννακι κι Ανθιμο με τα φιλια...α πα πα οι ερωτιλοι σας...εμεις ακομα περιοριζομαστε στο θα παντρευτω τον Αντωνη τον Νικολα τον ταδε...μεχρι εκει η τουλαχιστον τοσα ξερω...χα χα....

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

 

σημερα ειμαστε επισήμως 2 χρονων νταν

 

αυριο θα ερθουν οι νονοι και τα ξαδερφια να κοψουμε τουρτα

 

μπραβο για την κουμπαρια μαριλου

με το καλο να κουμπαρεψετε

 

πες νεα τι κανει το μωρο;

επιστρεψατε;

 

καλα φιλια κλπ εχουμε και εμεις

οχι τοσο σοκαριστικα οσο της νανας

αλλα εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑριλου να φανταστω οτι γυρισατε σπιτι;;;;

μακαρι Παναγια μου..

 

ΜΑρκερ ευτυχως ακουω οτι πολλα ειναι τα ερωτηλικα νηπια... για να μη τρελαινομαι!

ΜΑρντιο για περιμενε και εσυ να περασει μια χρονια και θα δεις και οι δικες σου οι ζουζουνες!

και εμανα περισυ μονο για γαμους ελεγαν... ο φετινος γαμπρος ειναι μαγκακος ομως!!!

 

Μαρκερ να τον χαιρεσαι και επισημα λοιπον! πολυχρονος και ΥΓΙΗΣ!!!

 

πωπω.. εκανα μια κοτοσουπα... μουρλια! παραγγελια των θηριων μου...

 

το πρωι ηρθε πρωτη μερασ τη δουλεια η συναδελφισσα που γυρισε απο ανατροφη..

μας εφερε και το υπεροχο τελειο μουρλια προφιτερολ της!!!

σε μπολ-σαλατιερα-λεκανη θα το ελεγα!! τζαμπο μεγεθος!!!

φυσικα δεν εφαγα μεσημεριανο στο σπιτι!

 

Χαρα... πανω που σε βρηκαμε.. μη χαθεις...

καλυτερα το παιδι;

 

καλα ειδαμε το world party στον Α με τσα παιδια!

τι τελειο! τους αρεσει πολυ η εκπομπη. ειδανε τον Αμαζονιο και τη φυλη των ινδιανων... και το ανακοντα... ξετρελαθηκαν!

χαλαλι που αργησαμε τον υπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρούσα!!!

Βαγκ δεν χάνομαι, έχω τρέξιμο με τη βάφτιση. Προσπαθώ να τακτοποιήσω το σπίτι, και έχω ένα μπέμπη που όλο το εικοσιτετράωρο ασχολούμαι μαζί του. Πολύ γκρίνιααααα.....

Ο στ...είναι χάλια πολύ βήχας....θα δούμε.....

Μαριλου πως είναι η μικρή?

Μπράβο στη σώσω, είναι η μεγάλη μού συμπάθεια. Να τής δώσεις χαιρετίσματα.

Νανά, μαρντιο, και γειτόνισσα θα σας σχολιάσω μετά πάλι κλαίει....Ήμαρτον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Χαρα... ακομα βηχα ο μεγαλος; γενικα και εδω παιζουν βρογχιτιδες.

αυτα να ειναι μονο... περαστηκα.

 

ΜΑριλου παριμενουμε ευχαριστα νεα...

 

που θα τον πιασετε το Μαη;;

εμεις εκει που θα τον πιαναμε στο σπιτι μας ηρεμα γιατι η βαρδια του αντρα ειναι πρωι (ΜΑριλου μην πονηρευεσαι!) τελικα πηρε ενα απο τα 5 ρεπο εξτρα που δωσαμε και ετσι θα παμε με εναν συναδελφο για μπαρμπεκιου πικ νικ στο βουνο εξω απο τη Γερακαρου (περιπου 20' ανατολικοτερα απο μας προς Ασπροβαλτα) το "κακο" ειναι οτι εχουν 2 αγορια και παλι η ΜΑριαννα θα μας πριξει που δε θα εχει κοριτσακι παρεα.... τι να κανουμε που οι περισσοτεροι που κανουμε παρεα εχουν αγορια;;;

 

πηραμε και το μιξερ! μεσα σε 4 μερες η ιντερνετικη τιμη του, η ελαχιστη που το πηραμε και εμεις, πηγε απο 97 σε 115ε! επιδη το ειχαμε παραγγειλει τηλεφ απο πριν μας το δωσανε με την παλια τιμη φυσικα.

δεν εχω ορεξη αποψε αν το ανοιξω... αυριο με ησυχια.

τωρα μαριναρα για αυριο πανσετες κλπ, εκανα τζατζικι και ετοιμασα τις φετες σαγανακι στα αλουμινοχαρτα.

 

 

Αντε... Καλη Πρωτομαγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marker να τον χαιρεστε τον Βενιαμιν σας!!

Καλο μηνα σε ολες!!

Εγω την εβγαλα φινα στο εξοχικο του πατερα μου.Ειχαμε κοσμο εκανα λαντζα μπολικη αλλα τουλαχιστον δεν αναλωθηκα στη κουζινα.Με εχει πιασει η μεση και τραβαει το ποδι μερες τωρα αλλα δε ξεκουραζομαι και καθολου δουλεια σπιτι δουλεια πολλα μαζεματα ρουχα παιχνιδια.

Τωρα ηρθαμε κουνιες αλλα εχει ψυχρα.

Vag μεγεια και το μιξερ!! Πολυ κουζινοαγορα επεσε μαζεμενη μιξερ, ψησταρια...

Οσο για το προφιτερολ τα σαλια μου τρεχουν...εφαγα lemon pie αλλα δε τρελαινομαι...αν δεν εχει σοκολατα το γλυκο...αχ πως θα βγουμε παραλιες....

Μαριλου πες οτι βγηκατε απο νοσοκομειο....

Χαρα κουραγιο μανα!!!

Νανα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε Μαρντιο, τωρα που ζεστανε σε μας κνει σε σας ψυχρα;;;

εμεις σημερα οικογενειακως φορεσαμε πρωτη φορα κοντομανικα, με φανελακι μεσα τιραντα.

 

η μεση τοσο χαλια;  το οτι προτιμας τη λαντζα απο τη μαγειρικη... καλη παρεα θα καναμε... εγω στην κουζινα εσυ στη λαντζα!

 

εμεις φυγαμε 10 το πρωι και πηγαμε σε ενα δασακι πανω απο το χωριο Γερακαρου. ειχε και ρυακι και δεντρα και ξωκλησια... τελικα ειμασταν πολλα ατομα ομως παρεα.  ηταν και ενας αλλος συναδελφος που ταν παλια στο τμημα μας με δικους του . αυτος πηγε απο το πρωι και επιασε θεση υπεροχη. σε υψωμα, μπροστα σε εκκλησακι Πετρου και Παυλου με χτιστα τραπεζια, παγκους και απο πανω σκεπαστο!  οτνα πηγαμε πηγε να φερει την οικογενεια.  

τα παιδια παιξανε, τρεξανε, εγιναν μεσα στη βρωμα, τους εκαψε λιγο και ο ηλιος αλλα το φχαρηστηθικαν. ψησαμε τοσα πολλα ομως που περισσεψε πολυ πραμα! τα σκυλια τους θα κανουν παρτυ! 

αλλα οι κυριες της λοιπης παρεας που δεν τις ηξερα... ΚΥΡΙΕΣ... στο στρωσημο του τραπεζιου και στο μαζεμα του ηταν βολτα στη φυση! τελος παντων... δεν ηταν στην ουσια δικη μας παρεα.

 

μετα πηγαμε στο σπιτι του δικου μας συναδελφου για καφε και κουβεντα, τα παιδια παλι ξετρελαθηκαν γιατι εχει τεραστια αυλη και ειναι σαν φαρμα! εχει κοτες, κουνελια, σκυλο, γατες... 2 θερμοκηπια για ζαρζαβατικα.... εφτιαξαν λασπη παιξανε, κυνηγισαν τις γατες, τις κοτες...  

φυσικα περιμενουν ηδη ποτε θα ξαναπαμε εκει!

 

περιττο να πω οτι ολα τα ρουχα τους τα βγαλανε εξω απο το σπιτι!

τους γεμισα τη μπανιερα να μουλιασουν να ξεβρωμισουν!

 

αυριο πρωι δουλεια...

 

αντε και του χρονου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανοιξε ο καιρος και αρχισατε τις βολτες ολες;;

ΜΑριλου ελπιζω εσεις να ειστε στο σπιτι σας ηρεμα...

 

εμεις το απογευμα με τον αντρα βαλαμε 3 ραφια στο δωματιο του Σπυρου για να βαζουμε τα μεγαλα πλειμομπιλ. δεν υπαρχει πια οφελειμος χωρος στο δωματιο του που να μην τον εχουμε βαλει κατι! μονο εκει που ειναι το κρεβατι του φυσικα δεν εχουμε βαλει κατι στον τοιχο καθαρα για προληψη σε περιπτωση σεισμου. το ιδιο και στη ΜΑριαννα.

να δω ποτε θα εχω χρονο και ορεξη να βγαλω φωτο τα δωματια τους να σας τα δειξω.

 

καλη Κυριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!

τελικα πεμπτη απογευμα βγηκαμε κ συνεχιζουμε αντιβιωση. η μικρη ειναι πολυ καλουλα μωρε!ολο γελαει ακομα κ στο νοσοκομειο!

τα αγορια ευτυχως ηταν αψογα οσο ελειπα αλλα γυρισα κ βρηκα ενα σπιτι βομβαρδισμενο μετα απο 4 μερες απουσιας. χθες βραδυ τελειωσα.

πηραμε κ την ψησταρια κ την αναψαμε την πρωτομαγια κ σημερα!πολυ ωραια ειναι!

μαρκερ να χαιρεσαι το μικρουλι!

αυριο θα μπω απο τον υπολογιστη να τα πουμε.

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε Μαριλου σας ειχα εννοια...Σιδερενια να ναι.

Χτες πηγαμε στη βαπτιση μιας μικρουλας κουκλιστικη ηταν...μου ρθε στο μυαλο η δικια σου...στη βαπτιση θα δωσεις ρεστα ειμαι σιγουρη...κορη και μανα θα λαμπετε!!

Πολυ ζεστη αποτομα κοσμος στις παραλιες.Δουλειες πολλες μαλλινα μπαλκονια μαγειρεματα...ξεκινα η εβδομαδα και νιωθω οτι δε ξεκουραστηκα αρκετα..

Φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

περαστικά και πάλι Μαριλού

απο εδώ και πέρα,όλο,χαρές

καλά για την ακαταστασία δεν το συζητώ

εδώ εμένα τα πεθερια κάθονται αντε 2ωρες και γυρίζω και όλο και κάτι είναι διαλυμένο.

γενικως έχασα τη σειρά με όσα γραψατε

εμείς με το παρτυ μια χαρα

αν και δεν είχαμε κλόουν παίξανε όλα πολύ καλα

3ημερο μετά στο εξοχικό

και γενικά καλα

αύριο έχουν σχολικξ φωτογράφιση στον παιδικο

να,ρωτήσω οι κοριτσομανες καθ αυτού

δλδ η μαρντ δεν έχουμε αλλη

έχετε γενικως θέμα,με το πως παίζουν τα κορίτσια με τα αγόρια ή γενικως έχετε κολλήματα με το πως παίζουν τα αλλα παιδιά με,τα κορίτσια σας;

δεν ξέρω αλλα παρατήρησα τρομερό θέμα προσκομησης στους,γονεις , φοβίες , ομαδικό παιχνίδι με,ένταση με,την καμια

και γενικως μαλώναμε τα αγόρια,συνέχεια για περιπτώσεις που δεν θα τα μαλωνεμε γενικως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι να χαίρεσαι τον αγγελακο σού.να είναι γέρος και τυχερός.

Εγώ είμαι αγορομανα δεν απαντώ.χιχι

Μαριλου σιδερένια η μικρή. Και να μην ξαναμπείτε σε νοσοκομείο.

Βαγκ αυτό το θέμα με τα παιχνίδια τούς...είναι βάσανο...εγώ δεν έχω καθόλου

χώρο...άσε...

Καλά ψησίματα, φάε και ένα κοψιδι για μένα.

Μαρντιο πώς πάει το πόδι και η μέση σού?

Ο στ....κοιμάται από τις 6 το καλό μού παιδάκι θα το πάρει σερί μέχρι το πρωί....τον άλλον το μικρό δεν ξέρω πότε θα πάρει ο ύπνος...

Όλο να τρέχει θέλει και να γκρινιάζει...και αν δεν γίνει το δικό τού τα πετάει όλα κάτω με νεύρα και ξαπλώνει στο πάτωμα και ξερενετε στο κλάμα...

Γκρίνιαααααααα

Νανααα πού είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ δε πολυκαταλαβα την ερωτηση.Εννοεις αν υπερπροστατευουμε οι κοριτσομανες τις κορες και τις εχουμε κουκλιτσες μπιμπελο μη μου απτου σε σχεση με τα αγορια;

Δε νομιζω οτι εχει να κανει με το φυλο αυτο εχει να κανει με τη μαμα η ισως με τις παρεες που συνηθιζουν να χουν απο μικρα τα παιδια.

Πχ εμεις εχουμε φιλους και με αγορακια και με κοριτσακια.δεν εχω πατατηρησει κατι διαφορετικο οταν παιζουν με τα μεν η τα δεν τα ιδια πανω κατω παιχνιδια θα σκαρφιστουν κυνηγητο χοροπηδηματα κλπ κλπ

Αν ρωτας εμενα σα μαμα τι κολλημα καλε να χω αν θα παιξουν με κοριτσια η αγορια;;; κανενα..

Αλλα μαλλον δε καταλαβα την ερωτηση καλα κατι αλλο εννοεις.

Χαρα απο τις 18,00 θα κοιμηθει και θα ξυπνησει το πρωι;;;; τι μου λες...ποτε δε μου χει συμβει αυτο στα παιδια μου!!! Τυχερη!!!

Αυριο εχουν λουλουδοφυτευση! Ζητησαν να στειλουμε φυτα να τα βαλουν στις αρτανες τους.

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστηκα ΜΑριλου!!!!

αλλο τετοιο δυσκολο να μη σας βρει!

σε εκανα ερωτημα με προσωπικο μηνυμα...

τι να την παρω;;; γενικα. ολα τα κανει μονη της, ολα τα ξερει καλυτερα , στ'αληθεια!!!

δεν εχω δυσκολευτει αλλη φορα για δωρο τοοοσο πολυ!!

 

Μαρκερ του δωσατε και καταλαβε! παρτυ, 3ημερο... αντε και του χρονου!

 

Μαρντιο πες μου οτι πηγες ηδη για μπανιο!!!!

και εδω κανει ζεστη, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

αλλα απ'οτι ειδα Σαββατο χαλαει και δειχνει και βροχες... ΠΑΛΙ;;;;;

 

Χαρα εννοεις οτι ο μεγαλος κοιμαται απο τις 6 το απογευμα σερι ως το πρωι;;;;;;;

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ;;;;;

ουαου!

 

εγω ειμαι ψωφια...

δεν κοιμηθηκαμε μασημερι και πηγαμε στα εμπορικα... ΙΚΕΑ, COSMOS, MEGA OUTLET, ο αντρας πηγε μονος και πρακτικερ.

μη φανταστειτε... πιο πολυ χια χαζεμα και οχι για ψωνια.

 

ΜΑριλου καλη η ψησταρια τελικα;;; αντε καλοφαγωτα!

και εμεις τη στησαμε, την αναψαμε δοκιμαστηκα αλλα εν ψησαμε.

 

νυσταζω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσι μου....μου ήρθε εχθές περίοδος...μάλλον ήταν βιοχημική γιατί έχω έντονη ροή....και ο γιατρός δεν το αποκλείει εφόσον είδα αχνές γραμμουλες που δεν σκουρυναν... Έχω παρα πολύ αίμα....Αλλά μπορεί και όχι ..δεν είμαστε σίγουροι εφόσον δεν έκανα χοριακη  Οπότε προχωράμε...
    • Κοριτσάκι μου η διαφορα φαινετε! Μεγάλη διαφορα θα βλεπεις κάθε δυο μέρες που αυξάνεται η χοριακη❤️ ειπαμεεεε ηρθεεεε για να μεινει αυτή τη φοραααααα❤️👶🏻
    • Ναι ναι αυτό μου είπε και ο γιατρός! Έπρεπε να φύγει ! Επίσης μου είπε ότι γεννιουνται τέτοια κοριτσάκια και έχουν πολλα προβλήματα εκτός το ότι είναι στείρα έχουν και αναπτυξιακά προβλήματα και νοητικά αλλά και παθολογικά όποτε καλύτερα που εφυγε😢 Θα μου στείλει το πιστεύω και εγώ αυτό! Και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω με τα υπόλοιπα αγγελάκια👼 σε όλες μας θα μας στειλει το ουράνιο τόξο μας🌈 Θα μου το στείλει το ουράνιο τόξο και σε έμενα και σε εσενα και σε όλες μας🌈 Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω ! Κορίτσι μου έτσι νοιωθω και εγώ μια σκέφτομαι θετικα μια με ποιανού τα κλάμματα! Μη δίνεις σημασία καθόλου στα σχόλια και στις ερωτήσεις αυτές απαντά με θράσος! Το ουράνιο τόξο είναι κοντα να το θυμασαι🌈 Μακάρι η επόμενη να είναι η τυχερη 🙏🙏🙏 θα έρθει σε όλες μας κάποια στιγμή που θα παειιιιιι❤️ ανταποδίδω την αγκαλια🫂   Σφίξει τα δοντια κοριτσάκι μου! Η καταιγίδα θα σταματήσει και θα βγει το ουράνιο τόξο! Κάθε εμπόδιο για καλό ! Δεν έχουν βγει τυχαία αυτές οι φράσεις και είναι βγαλμένες από την ζωή! Το μωρακι μας είναι στο δρομοοοο❤️🥰🌈 Ήθελα από την πρώτη στιγμή που απέβαλα να μάθω το φύλο ! Ηταν δυσκολο όταν μου το ανακοίνωσε καθώς ξεκίνησε με αυτό αλλά στη συνέχεια που μου είπε ότι είχε το σύνδρομο αυτό και ότι τα κοριτσάκια αυτά γεννιουνται και θα ήταν στείρο αλλά θα είχε και πολλα προβλήματα κάπως απάλυνε ο πόνος ! Το πήραν ψηλά ο θεος και όλοι οι άγιοι για να μη ταλαιπωριόνταν και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω μαζί με τα υπόλοιπα αγγελούδια 👼 εκτός ότι θα το έχω στην καρδιά μου μαζί με το άλλο αγγελούδι μου που εφυγε πολύ νωρίς θα τα αποτυπωσω και στο σώμα μου για να τα βλέπω καθημερινά και να κοιτάω ψηλά με χαμόγελο πλέον! 👼👼 καποια στιγμή θα μου φέρουν το αδερφάκι τους που θα είναι υγιης και θα το προσέχουν από εκεί ψηλά 🌈🤍🤍
    • Ευχαριστώ πολύ.με αγχωνει λίγο γιατί κάπου κάπου έχω πονάκια σαν περιόδου 
    • Χρόνια πολλά κορίτσι μου! Είναι πολύ νωρίς ακόμα, είσαι ουσιαστικά 8 μέρες από την εμβρυομεταφορα και είναι με τεστ ούρων που η συγκέντρωση της χοριακης απ όσο γνωρίζω δεν είναι το ίδιο με το αίμα. Που και αίματος να έκανες τωρα είναι νωρίς ακόμα. Μην απογοητευεσαι καθόλου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...