Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Μαρουλάκι μου!!!

πρέπει να στρώσεις τον άνδρα σου!!!

τουλάχιστον, τα παπούτσια, πρέπει να βγαίνουν πριν μπει στο σπίτι...

δεν είσαι δούλα κανενός...

δεύτερον... καλά βρε πουλάκι μου... κάθε μέρα τρίβεις μπάνια και ξεσκονίζεις;

χαλάρωσε και δεν υπάρχει λόγος να καθαρίζεις τα καθαρά.

 

και τρίτον... θέλω τη συνταγή για τα καλτσούνια...

μου την είχες δώσει αλλά δεν τη βρίσκω.

χθες ταχτοποιούσα τις συνταγές μου και δεν την έβρισκα και ήθελα να σου στείλω μήνυμα και με πρόλαβες...

 

ούτε εμάς θα κάνουν γιορτή φέτος.

θα πάνε στη γιορτή του δημοτικό και θα συμμετέχουν με τραγουδάκια...

 

μπράβο στα παιδάκια που ξέρουν και συλλαβίζουν...

ο δικός μου δεν το κάνει.

συλλαβίζει προφορικά τις λέξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

ένα θαβπω

έχω και το Στέλιο με ξερατά παντοθ απο το μεσημερι

ο αγγελος ευτυχώς καλυτερα

αυριοωθα τους κρατήσει η μάνα μου , για να δουμε,πως θα πάει μιας και τα πεθερια είναι του θανάτου και αυτα

μα καλά βρε Μαριλού και εγώ αυτο θα ρωτοθσα , κάθε μέρα μπάνια και δουλειες τέτοιες;

με το ζόρι βαζω σκούπα κάθε εβδ 2φορες , ξεσκόνισμα όσα βλεπει η πεθερά κάθε μέρα όμως και σκούπα , σουιφερ κάθε μέρα. Σφουγγάρισμα 3φορες,την εβδ.

και πάντα βραδυ αφου έχουν κοιμηθεί ολα

σίδερο μια φορά,την εβδ τα στην κυριολεξία 15-20πλυντηρια την εβδ

ή Σάββατο ή Κυριακή για να φυλάει ο αντρας τα γορια

φέτος δεν θα φτιάξω τίποτα , ούτε τσουρέκια ούτε τίποτα. Λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω ούτε με,σφαίρες.

Μπράβο με το θηλασμό κρατα γερα

σου λύνει τα χέρια , ούτε μπιμπερα,αποστειρώσεις

εγώ στον αγγελο,σώθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δε θελει κοπο θελει τροπο...αστειευομαι...αλλα αν βαλεις ενα αυστηρο προγραμμα αυτοματοποιουνται πολλες δουλειες.

Πχ εγω σχολαω 15:30 παω τις παιρνω απο νηπιο τρωμε μαζευω (χωνω πιατα στο πλυντηριο) μαγειρευω καπακι για την επομενη αν εχουμε λογο-εργο παμε στο μαθημα γυριζουμε παιζουμε μπανια υπνο και ετοιμαζω ρουχα ταπερακια για ολοημερο επομενης και τελος η μερα.

Πλυντηρια μονο Παρασκευη και Σαββατο με το στεγνωτηριο εχω σωθει.Κυριακη πρωι ενα δυωρο σιδερο και ολα τα ρουχα στη θεση τους....

Σαββατο πρωι ενα δυωρο για καθαριοτητα ηλεκτρικη σφουγγαρισμα μπανιο κουζινα.Μπαλκονια- τζαμια δυο φορες το χρονο το χειμωνα.Σουπερ μαρκετ Σαββατο απογευμα ολα τα ψωνια της βδομαδας απο κρεατικα φρουτα λαχανικα μεχρι απορρυπαντικα γαλατα κλπ κλπ

Ακουγεται στρατιωτικο το προγραμμα αλλα στη πραξη αν το ακολουθησεις νιωθεις οτι εχεις χρονο να ρουφηξεις κι ενα καφε μες τη μερα...χα χα

Περα απο τη πλακα ομως οσο εισαι σπιτι γεννιουνται δουλειες οταν δουλευεις περιοριζεσαι στα βασικα.

Πχ εγω απο εξτρα φαγητα κολατσια γλυκα θα φτιαξω καθε Κυριακη ενα κεηκ καμια φανουροπιτα τα τυροκουλουρα της Vag.οχι καθημερινη τα εξτρα.

Ασε που αμα εισαι σπιτι θα δεις και τη δαχτυλια στο τοιχο να μπεις στο πειρασμο να τριβεις θα δεις και το χαλακι που θελει λιγο καρπεξ...αμα λειπεις τα πρωινα το μονο που θες ειναι να χορτασεις τα παιδια.

Μαριλου 24 αυριο θα τα κρατησουν μεχρι τις 11:00 κακως εγραψα 25.

Κρητη οντως να μαστε καλα λεμε για διακοπες και μαλλον Αυγουστο φετος να συνδυασουμε με φιλους του αντρα μου Αθηναιους που μονο τοτε μπορουν να παρουν αδειες.

Οποτε προβλεπεται το meeting....

Να το χαιρεστε το Γιαννιω σας!!! Πολυχρονος!

Οσο για τον αντρα ενα στρωσιμο το θελει...κρατα και λιγο μουτρα...ασε και μια μερα αμαγειρευτα...εμενα ηταν πολυ κσλομαθημενος απο τη μανουλα του αλλα στρωνει σιγα σιγα...μουρμουρα στη μουρμουρα....οχι οτι θσ νοιαστει τι θα φαμε η αν εχουμε πλυμμενα ρουχα στα συρταρια μας αλλα τουλαχιστον δε γενναει δουλειες που λες κι εσυ.

Χορτασε τα πσιδακια σου δε γυρνανε πισω οι στιγμες...τωρα που θα ανοιξει ο καιρος τη μπουμπου στο καροτσι ενα φαι στα γρηγορα και μια βολτα στη κοντινοτερη καφετερεια...εχετε και ωραιες εκει στους πεζοδρομους σας!!!! Και τα υπολοιπα μετααααα....Δε ξαναρχονται οι στιγμες...καλοφωτιστη η μικρη!!!

Vag που χαθηκες;;με το καλο η γιορτουλα σας!

Μαρκερ και ο Στελιος κολλησε;;; μανικι...

Ειναι κι ο καιρος μια ετσι μια γιουβετσι...περαστικα σας!!!!!

Πολλα εγραψα...

Καλο βραδι σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαθηκα ε;;;

εμ, δεν κοιμηθικα 3 σερι μεσημερια και νυσταζα νωρις καθε βραδυ η καλομαθημενη...

και μετα διαβαζω αυτα που γραφει η κρητικια και νιωθω... τοοοοσο... τεμπελα να πω.....;;;

ρε κοπελια με δυο πιτσιρικια, μια μπουμπου και εναν πασα και κανεις τοσα καθε μερα!!!! δεν υπαρχεις!!!!!

αλλα κανε λιγο κρατι... 

τη μικρη τη βλεπω φιγουρινι!! το πως βαριομουν να τη ντυσω με φουστανια κλπ....!!

 

Μαρκερ υπαρχει μικροβιακι που να μην το εχετε στην οικογενεια;;;

ρε συ κεφαλι δεν εχετε σηκωσει!

πως αντεχεις απορω! εγω θα ημουν στο κρεβατι με υπερκοπωση!

περαστηκα..

τα φιλια μου στη Χαρα!!

καλη ευκολια στη μετακομηση και να μεθουμε νεα της συντομα!

 

Νανα η ανοιξη εφτασε στο νησι σας;;; γιατι εδω... ουτε με κυαλια!

Πασχα θα ψησετε στην αυλη σας;;; ή ακομα δεν εχετε κανονισει;;

χθες που βλεπαμε το βόις σε μελετησα που ηταν καποιοι κυπριοι διαγωνιζομενοι.

αυριο ο Χρηστος θα παει το μπαμπα του στο χωριο στη Δραμα να δουν το σπιτι και να κανουν καποιες δουλειες... γιατι απο Τεταρτη θα βρεχει συνεχεια μεχρι το σ/κ... τι πρωτοτυπο για Δραμα!

 

Μαριλου και εσεις αρχισατε τις ποδηλαταδες και τα καφεδακια εξω;;;;

εμεις παρακαλαμε να αρχισει να βρεχει μετα τηνπαρελαση την Τεταρτη και να μη χαλασει τις εκδηλωσεις... κριμα ειναι...

 

χθες τους πηγα σινεμα στο Μπομπ Σφουγγαρακη... καλουτσικο...

επομενο θα ειναι η Σταχτοπουτα φυσικα....

σημερα το μεσημερι καναμε χειροτεχνειες. πηρα απο λιντλ χειροτεχνειες πασχαλινα καλαθακια. τελεια! ειναι για 12 καλαθακια και εχει μεσα τα παντα η συσκευασια! 5Ε. πηρα και απο τζαμπο φελιζολενια αυγα και τους εβαλα να τα βαψουν με τεμπερες και φτιαξανε απο ενα καλαθι με τετοια αυγα για το νονο και τη νονα, μιας και τα δυρα θα τα ανταλλαξουμε πριν τη Μ.Πεμπτη που θα βαψουμε αυγα. αν ειμαστε καλα θα παμε Καβαλα Κυριακη που εχουν τα γεννεθλια των δυο κοριτσιων τους. 

 

το απογευμα τους εβαλα να κανουνε απο μια ζωγραφια για το διαγωνισμο ζωγραφικης που διοργανωνει ο σκακιστηκος ομιλος που πηγαινουμε μαζι με την ιδιωτικη σχολη ζωγραφικης του χωριου. το θεμα ειναι να ζωγραφισουν κατι που να περιεχει στοιχεια του σκακιου.  

αφου συζητησαμε τι μπορουν και τι τους αρεσει να ζωγραφισουν καταληξαμε...

ο Σπυρος ηθελε εναν ιπποτη με το αλογο μεσα σε ενα δασος...

οποτε εκανε ενα δασος (3δεντρα) που ο κορμος των δεντρων ειναι σαν τον πυργο του σκακιου, εναν ιπποτη που εχει διπλα ενα αλογο σκακιου και στο πλαι ενα λοφο με εναν πυγο πανω....

η ΜΑριαννα ηθελε πυργο, βασιλισσα με βασιλια καρδουλες, πεταλουδες κλπ...

οποτε ειπαμε να κανουμε απο τη μια πλευρα εναν ασπρο πυργο, απο την αλλη εναν μαυρο και στη μεση μια ασπρη βασιλισσα με εναν μαυρο βασιλια πιονια σκακιου να πιανονται απο τα χερια, απο πανω καρδια κοκκινη, πεταλουδες ηλιο ουρανο κλπκλπ....

υπερπαραγωγες!

 

αυριο η γιορτη στο σχολειο.... στο αριστερο θα εχω την καμερα, στο δεξι τη μηχανη... χαμος!

οταν θα γυρισουμε εχω να στησω και τη νηστησιμη τουρτα για το γευμα της γιορτης μου.... εκανα απο σημερα τα παντεσπανια να ειναι κρυα να τα κοψω κλπ...

να δω τι θα βγει...

 

καλα οι αρβυλα αφιερωνουν σημερα!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νηστισιμη τουρτα;;; τι ειν τουτο παλι Σαλονικια θα μας τρελλανεις!!!

Μη περιγραφεις μονο ζωγραφιες φωτογραφησε και στειλε μαιλ μαζι με τη Μπουμπουλινα και το Κολοκοτρωνη σημερις...θα περιμενω.....

Καλη μερα σε ολες...παω δουλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

Βαγκ, τέλεις φαίνονται οι ζωγραφιές σας!

μπράβο!!!

 

κι εγω περίπου το πρόγραμμα της μαρντ έχω...

αλλά βοηθάει πολύ ο άνδρας μου...

 

χθες έπεσα από τιε σκάλες...

ευτυχώς στα τελευταία σκαλιά,οπότε γλίτωσε ο κόκκυγάς μου...

αλλά πονάνε όλα μου τα κόκαλα...

 

χθες πήγα γυναικολόγο και είδε μια μικρή κυστούλα...

αγχώθηκα λίγο.

με έβαλε να κάνω ορμονικές εξετάσεις και υπέρηχο μαστού γιατί έχω γάλα ακόμη...

 

τελικά και τα δικά μας θα κάνουν το κατι τις τους...

απ' ότι κατάλαβα από τις περιγραφές τους, θα κάνουν το κρυφό σχολειό...

 

Την Τετάρτη γιορτάζει και το Μαριουλάκι μου!

κάλεσα πεθερικά και κουνιάδια για μπακαλιάρο.

 

Βαγκ, κι εγώ θα βάλω ψεύτικα αυγά στο καλάθι του νονού γιατί θα πάνε ταξίδι πριν την Μ. Πέμπτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Νανα! πως επεσες;;;; και εγω το σκεφτομαι μερικες φορες που ανεβοκατεβαινω τρεχοντας και επιδη παντα ειμαι με καλτσες στο σπιτι... αλλα εχουμε βαλει τις αντιολισθητικες ταινιες στα σκαλα, αυτες που βαζουν στις πισινες και τα κοτερα (εμεις που δεν εχουμε ουτε βαρκα ουτε πισινα... ειπαμε να τις βαλουμε στις σκαλες!) και ακομα δεν εχει πεσει κανενας... που και τα παιδια με καλτσες κυκλοφορουν... δεν τις μπορω τις παντοφλες.... δεν τις μπορω!!! εχω φαει γκρινια και κατσαδες απο τη μαμα μου... απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου για τις παντοφλες!

εσυ κρατυσες τιποτα πραγματα ή βιαζοσουν;;;

καλα που εισαι μικρη και το τρανταγμα θα παρασει... αχ..... αλι στις σαρανταρες (που θα γινουν σε 5 μηηνες... για μενα λεω...) γιατι οσο περναν τα χρονια θα πρεπει να προσεχουμε και το πεσιμο και το .... ξερετε...!!

 

Μαρντιο η τουρτα απο εμφανιση.... σκιζει! αυριο θα δουμε απο γευση, αν και νομιζω θα ειναι καπως γλυκια γιατι πολλη αχνη ηθελε .... παντως η μαριαννα μεχρι και τα ψιχουλα ετρωγε απο το παντεσπανι και ο σπυρος καθαριζε το μπολ με την ψευτοκρεμα σοκολατας.

 

καλα το πρωι στη γιορτη.... αποθεωση!!!!

παμε στο σχολειο και η κυρια ειχε αγχος γιατι 3 παιδακια ηταν αρρωστα.... αλλα πιο πολυ για την Παναγια που ελειπε... λεει, τι να κανω... θα κανω και την Παναγια για να μπορεσει να πει και ο Αγγελος το ποιημα που ηταν σετ... και λεει η δικια μου... κυρια το ξερω και γω το ποιημα τις Παναγιας... κανουν μια προβα επι τοπου και να σου η δικια μου με διπλο ρολο!

και ειτε το πιστευτε ειτε οχι το ιδιο ειχε συμβει και σε μενα που ση γιορτη των Χριστουγεννων στα νηπια ειπα 2 ποιηματα επιδη ελειπε ενα κοριτσακι!

η ιστορια επαναλαμβανεται....

λοιπον η Μαριαννα ηταν τοσο χαρουμενη που ελαμπε!

κατοπιν εναθα οτι ηθελαν 3 κοριτσακια να ειναι Παναγιες και με κληρωση βγηκε ποια θα γινει.

να τραγουδαει ολα τα τραγουδια δυνατα... και οταν ηρθε η ωρα να χορεψουν τα κοριτσια τις σουλιωτισσες και στο τελος ανεβαιναν σε παγκακι και πηδουσαν φωναζοντας ελευθερια ή θανατος, ενω οταν στηθηκαν να ξεκινισουν η δικια μου ηταν προς το τελος, το σκεφτεται... και φευγει και παει πιανεται πρωτη! ωχ, λεω στη διπλανη μου θα εχουμε ιστοριες.... αλλα ευτυχως..... ολα τελεια!

με το που γυρισαμε επερνε γιαγιαδες και θειες τηλ και ελεγε... επι τελους σημερα το ονειρο μου εγινε πραγματικοτητα!!! εκανα την ΠΑναγια!! (επιδη απο τον παιδικο ηθελε να παρει τετοιο ρολο..) μετα ομως σκεφτηκε και το αλλο κοριτσακι που αρρωστησε και δεν ειπε το ποιημα και θελει να του δωσουμε δωρακι οταν γυρισει στο σχολειο για να μη στεναχωριεται...

 

αυριο μακαρι να κρατησει ο καιρος χωρις βροχη, να κανουν τη μινι παρελαση στο χωριο και να καταθεσει το αντρακι μου στεφανι....

το κακο ειναι πως με ηρθε περιοδος και θα ειμαι χαλια αυριο... δε θα ειναι μαζι μου και ο αντρας αφου θα ειναι μετρα στην παρελαση στην παραλιακη....

εις αυριον τα νεοτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag τρελη τρελη σαρανταρα Χρονια σου Πολλα!!!!!!!!

Εχεις μυαλα εικοσαρας μη μασας με τις ηλικιες καθεμια με τα καλα της και συ νομιζω εισαι στη πιο σουπερ φαση...ξεπεταχτηκαν τα μικρα και καμαρωνεις!!!

Βρε το Μαριαννακι μορφη και τι συμπτωση να χει γινει και σε σενα το ιδιο...ιδιο μουτρο τσαπερδονε ησουν και συ δηλαδη;;; σε ειχα για πιο ντροπαλη προς Σπυρο μερια!

Ελπιζω να απολαυσες και καταθεση στεφανων το αντρακι σας!

Νανα περαστικα...οσα φερνει η ωρα...ευτυχως δεν ηταν κατι σοβαρο.εγω επεσα απο τη σκαλα 7 μηνων εγκυος...σκιστηκε η σαγιοναρα...κουβαλουσα και τη τσαντα της θαλασσας και μου ρθε κολαρο!ευτυχως μονι η τρομαρα μου μεινε..

Αλλη Ευαγγελια Βαγγελακι εχουμε;;

Να τους χαιρεστε ολους!!

Και συ Νανα το Μαριουλη σου γερος δυνατος!!!

εδω ειχε ωραιο καιρο απολαυσαμε παρελαση...ειχε και αλογα με τσολιαδες και λαβαρα πρωτη φορα πολυ ωραια εμφανιση!καταχειροκροτηθηκαν!!

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με κανεις και κοκκινιζω... ευχαριστω!

εσεις εκει με λιακαδα και αλογα και μεις με ψιλοβροχο!

οι δασκαλες δεν ηθελαν και πολυ να γινει η παρελαση αλλα ολες οι μαναδες ελεγαν, τι τζαμπα τα ντυσαμε; θα τρελαθουν τα μικρα αν ακυρωθουν ολα!

εγιναν ολα σε γρηγορη κινηση.

το κακο ηταν οτι εγω...- ειχα 2η μερα περιοδο-δεν ειχα το Χρηστο για βοηθεια- στο αριστερο χερι ειχα κρεμασμενη ανοιχτη την τσαντα και κρατουσα ανοιχτη τη δικη μου ομπρελα και κλειστες τις 2 δικες τους- στο δεξι ειχα μια την καμερα και μια τη μηχανη (τις εβγαζα και τις εβαζα απο την τσαντα)-τους πηρα πλανα στο ξεκινημα, ετρεχα πισω απο τον κοσμο πανω απο την παλατεια να προλαβω να τους ξανατραβηξω κει μετα να προλαβω να σκαρφαλωσω στα γυρω ψηλα πεζουλια για να ειμαι ετοιμη για την καταθεση!φσικα εκει πανω ημου

ν μονο εγω γυναικα και μπαμπαδςε! μου'λεγαν οι αλλες, καλα πως ανεβηκες εκει πανω;;; εμ, γιάυτο εβαλα ισιες μποτες και οχι τακουνια! χα! (ξερετε ολες με τα ταγιερ και τα τακουνια... δηλ καμια σχεση με μενα....) αν δεν ηταν πρωτα να παμε εκκλησια με τζιν και μπαλαρινες στην καλυτερη θα πηγαινα! μη σε πω με σπορτεξακι!

 

τα παιδια φυσικα μπουφαν δε βγαλανε. μερικα οπως η Μαριαννα ουτε τις κουκουλες.... ο Σπυρος φορουσε το σκουφι του τσολια και βραικαν τα μπροστα μαλλια...

ηταν και τα πεθερια να καμαρωσουν τον εγγονο στο στεφανι.....

μετα ηρθαν σπιτι και περιμεναμε να τελειωσουν τα μετρα απο την παρελαση της Θεσσαλονικης για να σχολασει ο αντρας (που εγινε μουσκεμα και αυτος) να παει τουμπα να παρει τη μαμα και τη νουνα μου και φυσικα... το μπακαλιαρο! που συνοδευοταν απο σκορδαλια και ντολμαδακια!

η νηστησιμη τουρτα... ετσι και ετσι.... ενιωθες την αχνη μεσα και ηταν πολυ γλυκια... ισως να ξαναπροσπαθισω αλλα θα αλλαξω την εσωτερικη ψευτοκρεμα... κα κανω καμια με το φυτικο γαλα... και ισως καστερ;;;;; + κακαο+ βιταμ.... τι λετε;;; καμια ιδεα;;;

με πηρε και ο αντρας τουρτα για δωρο οταν γυρισε... μαλλον για να φαει ο ιδιος!!!!

τον εχουν παρει χαμπαρι και τα παιδια!!!!!

αυριο λεω να ξεκινησω τα ψωνια για δωρα...

πολυ γρηγορα σα να ερχεται το Πασχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικά

να πω χρόνια πολλά στον μικρό της παρεας

χρόνια πολλά , με υγεία , να ακουει μόνο γλυκομίλητο το ονομα,του

και μετά στη σαραντάρα μας

βαγγελιτσα , βαγγελιο

χόρεψε ένα,τρελο χορο

τώρα που,το ονομα σσ γιορταζει

και είσαι γυναικάρα όλο νάζι

όχι πες μου ότι δε θα γίνει σουξέ χαχα

καλέ τι υπερπαραγωγή 25η ήταν αυτή;

Μπράβο αντε τώρα να τα χαρείς και στην καλοκαιρινή γιορτη

Έλα βρε Νάνα

πωπω ελπίζω να μην χτυπησες

δεν έχω πέσει ποτέ όσο θυμάμαι από σκάλα

καλέ τι είναι αυτό το καλάθι του νονου έθιμο; εμείς ούτε κάνουμε ούτε μας κάνουν

καλύτερα δλδ

πάνω κάτω τα πασχαλινά θα βγουν 180€ χωρίς να πάρω παιχνίδι δωρο

το πασχα δε παίρνω.

έκανα αίτηση στο δήμο για τα μαθήματα γονέων 2ο κυκλο

σήμερα παρέλαση δεν πήγαμε έβρεχε καρεκλες

και επιτέλους,ήταν η πρώτη μέρα που όλα ήταν καλά

πήγαμε σε εμπορικό

και μετά μια,βόλτα από το πανήγυρι

παρήγγειλα μπλούζες για τα γεννέθλια του Αγγέλου

ν;βάλουμε όλοι ασορτί

φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

περάσαμε πολύ όμορφα χθες... ήταν και ο μπαμπάς μας στο σπίτι...

ηρθαν τα πεθερικά και τα κουνιάδια το μεσημέρι και το απόγευμα ήρθε ο νονός...

 

σήμερα πήγα και τον καμάρωσα στη γιορτούλα του...

μιλιά δεν έβγαλε... χαχαχα!!!

αλλά τι να σας πω... ήταν κούκλος!!!

με το τζηνακι του, τα άσπρο πουκάμισο, ζελέ στα μαλλιά...

αλλά μόλις τελειώσανε, έβγαλε το πουκάμισο και έβαλε μπλούζα...

πάντω,ς στο δημοτικό κάνανε πολλή όμορφη γιορτή!

μπράβο σε όλους!!!

 

για το πέσιμο τι να πω...ούτε έτρεχα και φορούσα και παντόφλες...

 

το Μαριαννάκι είναι όλα τα λεφτά!!!

αν ποτέ κάνω κόρη, έτσι την θέλω!!!

χαχαχα!!!

ΘΕΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε Νανα... να χαιρεσαι τον ΜΑριο! σας θυμηθικα σε καποια φαση αλλα το βραδυ που εγραφα τα απαντα παλι, το ξεχασα..... σνιφ...

τι καλα που ο ανθιμος θαλει να του βαζεις ζελε... ο ΣΠυρος μπα..... ασε που μολις νιωθει οτι μεγαλωσαν λιγο τα μαλια του στο μετωπο, δε λεμε να φτασουν στα φρυδια, ισα στη μεση του μετωπου, μας πριζει να τον κουρεψουμε! σαν εμενα ειναι αυτος. δε θελει τριχες να τον ακουμπανε στο προσωπο...

 

Μαρκερ ευχαριστω για το ασμα!

αδικευεσαι κοπελια! τι Φοιβος και τι...δεν ξερω ποιος...

ελπιζω να συνεχιζετε να ειστε ολοι υγειης!

αντε κουραγιο... απο Κυριακη σε μας ερχεται η Ανοιξη!!!!

απ'οτι ειδα στο μετεο, μεχρι Σαββατο μας μουχλιαζει στη βροχη ολη μερα οπως απο χθες, συνεχεια ομως! και αρχιζει να ανεβαινει θερμοκρασια. πρωταπριλια μεσημερι 21ο λεει!!!!!  ΝΑΙ !!!!!

 

ΜΑρκερ δεν ξερω για σας κατω, αλλα εδω, οπως λεει και η Νανα, το βαφτηστιρι κανει στη νονα καλαθακι με αυγα και τσουρεκι οταν αυτη του δινει τη λαμπαδα και το δωρο. για να την τιμησει βρε αδερφε. οχι μονο απο του παρε το χωριο...

 

και εγω σημερα ολο στα ψωνια ειμαι!

πηγα κοσμος το πρωι, στα ενερτζάιερς εχουν εκπτωση καθαρη 10Ε για καθε 50Ε που ψωνιζεις μεχρι 3/4. 

μετα ποα τηλ επικοινωνια με την κουμπαρα μου, πηρα το βαφτηστιρι μπλε υφασματινο, σαν ψιλοκαμπαρνινα υφασμα, παντελονι με κοντομανικο μπλουζακι πολο που ο γιακας ειναι σαν πουκαμισενιος, κοκκινο χρωμα με μπλε λεπτομεριες, συνολο 52Ε, με αλλα 51Ε πηρα: ενα μακο σετακι καλοκαιρινο για το βαφτηστιρι, ενα σετακι με λεπτο τζιν σορτσακι με στηθουρι και μπλουζακι για το νεογεννητο κοριτσακι της κουμπαρας και απο ενα σετ κολαν με μπλουζα κοντομανικη για τα 2 κοριτσια των νονων μας που, καλα να ειμαστε, θα παμε την Κυριακη Καβαλα που εχουν παρτυ γεννεθλιων. αρα αντι για 103Ε πληρωσα 83!!! καλο;;;;

μετα απο Η&Μ πηρα για το νονο που γιορταζει Αγιου Γεωργιου, ενα καρο πουκαμισο,μπλε-κοκκινο-ασπρο 20Ε και για να μη μεινει παραπονουμενη η νονα, ενα κρεμαστο για το λαιμο 7Ε.

 

μετα απο τζαμπο λαμπαδα, με τηλ επικοινωνια παλι, μπλε κερι με ρολοι πειρατικο 9,9Ε και 2 αμαξακια χοτ γουιλς που αλλαζουν χρωμα, απο 2Ε εκαστο.

 

το απογευμα πηαγμε οικογενειακως στα κινεζομαγαζα για συμπληρωματικα δωρακια. κοριτσια πουλανε αυτα που εχει το τζαμπο και αλλα μαγαζια τοπικα σε τιμες χονδρικης.  με 25Ε γεμισαμε το πορτ μπαγκαζ!

τι να πρωτο πω... απο τετραδια και μπλοκ ζωγραφικης γνωστων ηρωων ματελ και ντισνευ, σετ μολυβιων, στυλων, μαρκαδωρων, πορτοφολι με ρολοι, τις παιδικες τραπουλες uno με φιγουρες frozen, kitty, spiderman κλπ (1Ε !!) παζλ απλα και 3d, κουκλες-φιγουρες χελονωνιντζακια, frozen, little pony, lalalupsy, κοκαλακια, λαστιχακια και στεκες μαλλιων κλπ κλπ...

αυριο θα πρεπει να τα μοιρασω, αλλα για κουμπαρα στην Αθηνα, αλλα για κουμπαρους Καβαλα και αλλα για τα παιδια της ξαδερφης του αντρα στη Δραμα που θα περασουμε και αυτους να τους δουμε απου θα ειμαστε διπλα στην Καβαλα και αλλα θα τα κρατησω στο στοκ που εχουμε με δωρακια για να δινουμε οπου μας καλουν ή αν ερθει κανενα παιδακι στο σπιτι.

να παρω και κουτα απο το μινι μαρκετ για να τη γεμισω να την στειλουμε με κτελ παλι στο βαφτηστιρι...

 

καλο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

Βαγκ, δεν ξέρεις πόσο σπαστική είναι η φάση με το ζελέ.

έστω και μια τρίχα να πέσει ή να πετάξει... έχουμε δράματα...

 

ευτυχώς εδώ στην Κύπρο δεν κάνουν δώρο για το Πάσχα.

ένα αυγό μόνο.

εγώ έκανα ανακύκλωση αυτά που αγοράζω κατά καιρούς (σαν τη Βαγκ) για να έχω στο σπίτι.

πήρα σοκολατένια λαγουδάκια, τα τύλιξα με ένα παιχνιδάκι και έτοιμα τα δώρα...

 

εμείς θέλουμε να φτιάξουμε το δωμάτιο του Μ.

του Α το είχαμε φτιάξει από τη Νεοσέτ.

είχε στοιχίσει, τουλάχιστον, 2000 ευρώ...

για τον Μ βρήκαμε ένα με 249 ευρώ...

στην αρχή ένιωθα λίγες τύψεις, αλλά δεν έχουμε άλλη επιλογή...

είναι πολύ όμορφο, όμως...

έχει ένα κρεβάτι, ένα κομωδίνο, μια συρταριέρια και έναν καθρέφτη.

 

Ο Μ πήρε λαμπάδα με τον μίκη.

η νονά του Α με παρακλαέσε να του αγοράσω λαμπάδα και αυγό.

 τα τύλιξα με δακούλα, έβλα γραμματόσημα κτλ...

ενθουσιάστηκε το μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mppublic.com/sites/default/files/uploads/2015%2003%20MARCH%20FOUR%20DAY%20FLYER%20%20WEB(1).pdf

 

αν δε βαριεστε, δείτε λίγο το διαφημιστικό φυλλάδιο να μου πείτε τη γνώμη σας.

είναι η κρεβατοκάμαρα που έχει 248 ευρώ και 348 ευρώ με το πιο μεγάλο κρεβάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag ποσο θα θελα να σε ειχα νονα!!! Αυτο θα πει...δωρακια στα παιδια στους μεγαλους...αυτα ειναι...

Νανα..δε μου πολυαρεσει το χρωμα του ξυλου αυτου για παιδικο δωματιο.η τιμη πολυ καλη αλλα θα προτιμουσα λιγο χρωμα.εκτος αν παιξεις με τα αξεσουαρ μετα.κουβερτες φωτιστικα χαλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

κάτι,διάρροιες σήμερα αλλα καλά γενικως

απο αυριο αρχιζω να μποραζω στα βαφτιστηρια

ανέλαβα και κάτι προτζεκτ τρομάρα μου στη δουλεια

δλδ,μου τα ανέλαβαν γιατι ποιος αλλος μλκας θα τα έκανε τσάμπα

και θα έχω και σκ δουλεια

τελειαααααα

Μπράβο βρε βαγκ ψάχνεις και επενδύσεις σε ρούχα

να δω πότε θα αξιωθούμε να πάρουμε και εμείς στα αγόρια

καλοκαιρινά ειδικά δεν έχουν τίποτα

εμείς εδώ αληθεια δεν έχουμε τέτοια εθιμα

σαν μόνοι πάμε,στο βαφτιστήρι: λαμπάδα , ρούχα , παπούτσια , τσουρέκι , σοκολατένιο αυγο και αυγα βαμενα και ένα παιχνιδακι. Μιλάμε ότι βγαινουν γυρω στα 90€το βαφτιστήρι και με οικονομικά πράγματα. Στους νονους φτιάχνουμε συνήθως μια καρτουλα και εαν έχω φτιάξει κάνα κουλουράκι , τσουρακι κλπ να τους ετοιμάσω λίγα για το σπίτι.

Μπράβο πάντως που παίρνετε σε ολους απο κάτι. Σίγουρα είναι εκτιμηταιο.

εδώ καταιγίδες παντως

δεν ξέρω για την υπόλοιπη Ελλάδα αλλα εδώ χάλια

μαμά να μην νιώθεις τυψεις

και εμείς τα ίδια πολυωπαρακατιανο μιλαμε

δεν του παίρνω τίποτα του κακομοιρη με τα έτοιμα την βγαζει

αλλα τι να κανεις , αλλες εποχές τότε και άλλες οι υποχρεώσεις τώρα. Αγάπη να παίρνει και τα υλικά δεν τα βλεπει καν.

δεν το ανοιγει απο το κιν , όταν μπω στο,πισι θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε μαρκερ, μονο μια μερα μεινατε τελειως υγειης;

παρτε κατι να δυναμωσετε.

 

Νανα να σου πω την αληθεια το σετ, για μενα, ειναι καθαρο σετ κρεβατοκαμαρας ενηλικων. δε θα το διαλεγα για νηπιο. το δωματιο του Α απο τη νεοσετ ειναι τεοιο στιλ ή παιδικο κανονικο; γιατι αν ειναι ιδιο στιλ οκ. αλλα αλλιως.. δυσκολα.

ολο και καμια προσφορα θα βρεις για παιδικο. μια συναδελφισσα ειχε παρει ξεφτιλε τιμη κοριτσιστικο πωματιο με κρεβατι που εχει και ουρανο γιατι πηγαινοντας σε μαγαζια να δει, ειχαν το εκθεσακο για πωληση επιδη θα αλλαζαν διακοσμιση.

 

Μαρντιο ελα να σε υιοθετησω, χριστιανικα.  αλλα, σορυ κιολας, στην ηλικια σου θα σου επαιρνα μονο λαμπαδα και θα σε εδεινα κανενα 20αρικο να παρεις οτι σου αρεσει... αυγο δε θα σε επαιρνα για να μη χαλασεις τη σιλουετα σου!  ασε και τις χολιστερινες!!! ΧΑ!

 

πωπω... αδεια τελος...

αυριο δουλεια... σιτ.

σημερα και εδω για αλλη μια μερα δε σταματησε λεπτο να βρεχει!!!

ΦΤΑΝΕΙ !!!!!

και αυριο λεει μαι αποτα ιδια ως το απογευμα οποτε πιανουν αεριδες και... γεια σας!

Κυριακη ηλιο! αλλα τοσο νερο που εχει μαζευτει σε ολη την πεδιαδα, στα χωρταφια, μεχρι να στεγνωσουν θελει καινενα μηνα: οποτε καθε πρωι οι ομισχλες θα κοβονται με το μαχαιρι!

 

εκανα το απογευμα νηστησιμη μπουγατσα για να χρησημοποιησω το γαλα σαμοα, κομορα, πως το λενε αυτο το σουπερφουντ τελος παντων...

ενα θα σας πω... ενω στο παντεσπανι τις τουρτας με το κακαο ηταν οκ εδω εριξα 4 κουτακια βανιλια γι ανα μη βρωμαει και δεν ξερω αν τα καταφερα! κολωνω να δοκιμασω!

δε νομιζω να χαλασε κιολλας. πριν 4 μερες ακριβως ανοιξα το κουτι που κανονικα το ειχαν στο σουπερ εκτος ψυγειου για τι ειναι πολυ μακρας διαρκειας...

θα το δω και το πρωι... θα παρω να κερασω και στο τμημα. αν δεν το φανε και τα παμφαγα εκει... θα φαει σουτι!

 

καλα φανταζομαι παρακολουθειτε τι εγινε με το αεροπλανο!

ειναι δυνατον;;;;;;;!!!!!

δηλαδη απλα ειμασταν τυχεροι τις φορες που ταξιδεψαμε με αεροπλανο...

φρικαρα!

 

καλο σκ να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

και σημερα

με εμμετους παλι ο Αγγελος και διαρροια

μιλαμε εχω πεθανει

 

ενταξει μπορω να αυτοκτονησω τωρα πια

 

δεν τρωει τιποτα

και ολο γκρινιαζει

2η εβδ με γαστρεντεριτιδα

 

τι να σχολιασω εχω πολλα αλλα χρωστω στη νανα για το κρεββατι

εμενα παλι μου αρεσει 

το χρωμα ειναι εφηβικο - εχει φωτο το διπλο κρεββατι και αινεται μεγαλιστικο αλλα δεν ειναι

το μονο που δεν θα επαιρνα ειναι ```````````````` ο καθρεφτης με 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

αρρώστιες ακούω...

 

μη μιλάς για φαγητό Μάρκερ, κι έχουμε τεράστιο πρόβκλημα με τον Μ...

χθες δεν έφαγε τίποτα!!!

μόνο γάλα...

πεινούσε του θανατά και ζητούσε μπισκότα και φρυγανιές.

δεν του δίναμε...

κάθε φορά που ζητούσε κάτι, τον βάζαμε στο καρεκλάκι και του δίναμε το κριθαράκι... ήταν αδύνατο να φάει...

αργά το απόγευμα του έδωσε ο Π ένα γιαουρτάκι φράουλας...

στην τελευταία μπουκιά του έχωσε και 2 κόκους κριθαράκι... κόντεψε να πνιγεί...

είμαι απεγωσμένη με το φαγητό του λεβέντη μου...

κ έχω και τον Π να μην αντέχει να τον βλέπει έτσι και να θέλει να του δίνει βλακείες για να μη μένει νηστικός...

 

Βαγκ μου, το δωμάτιο του Α είναι εφηβικό.

είναι 1,5αρι και από κάνω έχει συρτάρι με 2ο κρεβάτι.

είναι ξύλινο στο φυσικό χρώμα του ξύλου.

 

από κοντά δεν ήταν καθόλου ωραίο.

το χρώμα δεν ήταν σκούρο αλλά η ποιότητα ήταν χάλια...

οπότε το αποκλείσαμε και ψάχναμε για κάτι άλλο...

βρήκε ο Π κάτι δερμάτινα με 99 ευρώ.

το είχε σε μαύρο και άσπρο.

ο Π διάλλεξε το μαύρο.

το αγοράσαμε και θα πηγαίναμε άλλη μέρα, με το διπλοκάμπινο της πεθεράς, να το πάρουμε.

δε μου καθότανε καθόλου καλά το μαύρο χρώμα για παιδικό δωμάτιο...

όταν πήγα σπίτι, ξανακοίταξα στο φυλλάδιο και είδα ότι είχε σε καφέ χρώμα αλλά 4 ποδών (120 εκ πλάτος).

τους τηλεφώνησα και άλλαξα την παραγγελία.

 

http://www.mppublic.com/sites/default/files/uploads/2015%2003%20MARCH%20FOUR%20DAY%20FLYER%20%20WEB(1).pdf

 

αν θέλετε να το δείτε είναι πανω από το προηγούμενο και δεξιά.

ούτε αυτό θα σας αρέσει... χαχαχα!!!

 

την Κυρ κάλεσε λίγους συμμαθητές του Α και ήρθαν με γονείς.

περάσαμε πολύ και ωραία και πιο πολύ τα παιδάκια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το αλλομου αρεσε πιο πολυ , αλλα για να λες οτι φαινοταν κακα τα ξυλα του καλυτερα να πατε σε κατι αλλο 

 

οσο για το φαι τι να σου πω

μακαρι να εχετε υπομονη γιατι εγω την εχω εξαντλησει

προσπαθω να μην φωναζω 

καλα και εγω σημερα το πρωι του εδωσα γιαουρτακι μπανανα - ουτε εμμετος του ηρθε ουτε τιποτα

για φρουτα ουτε για αστειο

του ελεγα θες μπανανα - οχι μπανανά μου εεγε - φτου κατω

 

μπραβο για τη μαζωξη -ειχες πολυ κοσμο;

 

βαγκ δεν το εχω ξανακουσει αυτο το γαλα πουλες

γενικως εγω δεν δοκιμαζω - φτιαχνω δεδομενα πραγματα

νηστευεται;

εμεις λογικα οχι - αντε οι μεγαλοι να κοψουμε το κρεας αλλα για τα παιδια ουτε για αστειο

 

σημερα στο σχολειο θα βαψουν αυγα

ζητησαν ασπρα αλλα δεν βρηκα - τους πηγα καφε

 

το παρακολουθω το αεροπλανο

παιδια ο κοσμος εχει απομουρλαθει 

δεν ξερω 

μακαρι και καλυτερα δλδ να ελεγαν στους συγγενεις επαθε ανακοπη δεν ξερω τι παρα οτι βαλαμε ενα τρελλο να πεταξει και σας τουςσκοτωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Goodmorning

 

σημερα καλα

ολοι σχολειο

 

ο Αγγελος εχω να πω οτι μαλλον εκοψε πανα

ενθες ολη μερα φορουσε βρακι και εκανε τσισα στο γιογιο -του αρεσε τοσο πολυ που με ενα πουλι εξω ηταν ολη την ωρα

μου εσπασε τα νευρα που δεν εβαζε παμπερσ με τιπτα

σημερα ξυπνησε και ου ειπε μαμα κακα μου - του εβγαλα το παμπερσ και πηγε μονος του και εκανε κακα και τσισα 

μακαρι

 

κατα τα αλλα εχθες πηγαμε ωριλα το νικο

ο οποιος πηγε μονος του παρακαλω για εξεταση

εγω ημουν στον ιδιο χωρο στην οφθαλμιατρο και ο νικος μεσα με τον ωριλα -καλα ειναι φιλοι μας

του εβγαλε κατι πραγματα απο το αυτι - μιλαμε το τερας - απορω πως ακουγε

εγω πιεση εννοειτε στα ματια παλι φουλ

πρεπει να κοιταξω και το αυχαινικο μου ειπε σιγουρα -μπορει αν ειναι κατι σοβαρο αι εκει και να επηρεαζει

αλλο παλι και αυτο

 

κατα τα αλλα εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ γενικό ρεκτιφιέ βλέπω...Και γω τις πάω κατά καιρούς στον ωρλ ή στο παιδίατρο ειδικά άμα παραπονιούνται ότι δεν ακούν και καθαρίζει το κερί και τρομάζω με τα κομμάτια που έχει μέσα αφού μετά μου λένε μαμά ξεβούλωσε!!!

Μπράβο στον Αγγελούκο για τη πάνα, διχρονίζει από ότι βλέπω είναι σούπερ και η ηλικία του και η χρονική περίοδος για να την κόψει που πλησιάζει καλοκαιράκι.

Νανά καλορίζικο το κρεβάτι σας! Μόνο κρεβάτι πήρατε ή χρειαζόσασταν και άλλο εξοπλισμό;

Εμεις καλά ήσυχα...φέρνουν διάφορα πασχαλινά από το σχολείο κατασκευές, σήμερα καλαθάκια με διάφορα καλούδια. Βάψαν και αυγά με κηρομπογιές πάνω από τη κόκκινη μπογιά. Μιλάμε πολύ ωραία ...αφηρημένη τέχνη αλλά πολύ γουστόζικα...

Σας καληνυχτίζω...φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι κι εγώ!!! Καλό μήνα και προσέξτε μην σας γελάσουν σήμερα, ε; χαχα!!!! 

Έχω να μπω μέεεεερες! Ευχαριστώ για τις ευχές για το Γιαννιώ μου και εγώ με την σειρά μου εύχομαι χρόνια πολλά στον Μαριούλη και στην Βαγκούλα!!!!! Χιλιόχρονοι να είστε και πάντα υγιείς!

 

Μάρκερ μπράβο στο αστεράκι σου!!! Και εμένα ο Γιάννης κάπως έτσι έκοψε την πάνα, αλλά 25 μηνών! Και μάλιστα δεν είχε ποτέ ατύχημα και έκοψε και την βραδινή μαζί! Του φορούσα το βράδυ αλλά ξυπνούσε στεγνός για 3-4 μέρες και αποφάσισα να μην του ξαναβάλω και μια χαρά τα πήγε! Ούτε τον σήκωσα ποτέ το βράδυ για τσίσα! Στην αρχή μόνο που 2 ή 3 φορές ενώ ξυπνούσε για τσίσα του έφευγαν πολύ λίγα στο κρεβάτι. Από κει και πέρα μόνος του κάποιες βραδιές ξυπνάει και πάμε τουαλέτα αλλά συνήθως πάει σερί μέχρι το πρωί. Με το καλό και εσείς λοιπόν χωρίς πολλά ατυχήματα και χωρίς πλυσίματα σεντονιών!

Και εύχομαι βρε κορίτσι τώρα πια να ηρεμήσετε λίγο με τις αρρώστιες... και να κοιτάξεις τα ματάκια σου. 

 

Μάρντιο μου μπράβο στα κορίτσια αλλά και στις δασκάλες για τις κατασκευές σας! Εμένα δεν μου έφεραν ακόμα τίποτα πασχαλινό.... σήμερα θα ξεκινήσουν να φτιάχνουν τις λαμπάδες τους και αυγά συνήθως βάφουν την Μεγαλοβδομάδα. 

 

Νανούκα μου με γεια το κρεβάτι! Ωραίο αλλά πολύ kinky για 5χρονο, αλλά δεν βαριέσαι! χαχα!!!! Σε 10 χρόνια θα το τιμήσει με άλλο τρόπο ;)  χαχα!!!! Δεν σε ξέχασα για την συνταγή..... στην δίνω επιτόπου: 

ΚΑΛΙΤΣΟΥΝΙΑ:

350γρ βούτυρο (ή 250γρ βούτυρο & 100γρ λάδι)

1 κούπα γάλα με 1 κ.γ. σόδα μαγειρικής

8 αυγά (χωριστά χτυπημένα)

650γρ ζάχαρη (εγώ βάζω 500γρ)

1 μπέικιν

2 βανίλες σκόνη

αλεύρι μαλακό όσο πάρει (περίπου 1 κιλό)

Γέμιση: 1 μυζήθρα γλυκιά και μαλακή, 2 αυγά, 150γρ ζάχαρη, μισό φακελάκι σκόνη άνθος αραβοσίτου βανίλια (ή 2 βανίλιες), κανέλα και λίγο ψιλοκομμένο δυόσμο.

Καλή επιτυχία!!!!!

 

Βαγκάκι χρυσοχέρα μου με τα νηστίσιμά σου!!!!! Μπουγάτσα πάντως νηστίσιμη έχει η Σωσώ (αύριο την περιμένω για καφέ! ) στο μπλόγκ της και είναι εξαιρετική! Την έχω κάνει πολλές φορές και νηστεία να μην υπάρχει! Και είναι με νερό και καθόλου γάλα ή αυγά αλλά δεν το καταλαβαίνει κανείς! Μαργαρίνη έχει μέσα αλλά είναι νηστίσιμη γιατί είναι φυτικό λίπος και όχι ζωικό. 

Πολύ σας χαίρομαι και σας ζηλεύω που πάτε συχνά θέατρο και σινεμά! Μπράβο σας!!!!! Εγώ δεν τα έχω πάει ποτέ..... ρε γαμώτο να δώσω 30€ για 3 άτομα στο σινεμά να να αποβλακωθούν και εκεί; μου φτάνει στο σπίτι τί τραβάμε..... αλλά η αλήθεια είναι πως είναι  άλλο πράγμα ο κινηματογράφος!!!! Θα τους αρέσει, κυρίως στον Χριστόφορο, και θα θέλουν συνέχεια! Αν και ο μικρός δεν γουστάρει ούτε τηλεόραση ούτε τίποτα..... το πολύ πολύ να κοιμηθεί εκεί και να μου κοστίσει ο ύπνος του 10€! χαχα!!! Τα εκπτωτικά κουπόνια εσύ που τα βρίσκεις;;;; 

Η πεθερά σε τί κατάσταση βρίσκεται; 

 

Η μπουμπού μου είναι μια χαρά!!!! Θηλάζει, κοιμάται καλά και ειδικά το βράδυ χτυπάει κάτι σερί 8ωρα ακόμα και 10ωρα που πάνε σύννεφο! Βέβαια γκρινιάζει αν την αφήνω ξύπνια στο ριλάξ ή οπουδήποτε αλλού. Θέλει να την έχω σε όρθια θέση και να παρατηρεί τον κόσμο! Α! και να μην είμαι στο ίδιο σημείο συνέχεια γιατί βαριέται! χαχα!!! Ειδικά όταν βλέπει τα αγόρια να παίζουν, να τρέχουν και να παλεύουν την βλέπεις και γουρλώνει τα μάτια και κουνιέται ολόκληρη από την χαρά!!!! χαχα!!!! 

Ο Γιαννάκης τι προάλλες μου ζητούσε μια κούκλα μωρό..... ε τελικά του πήρα παρά τις αντιρρήσεις του άντρα. Ήθελα να δω τη συμπεριφορά του μικρού πάνω στην κούκλα.... αλλά το χαϊδεύει και το νανουρίζει όπως κάνω εγώ στην μπέμπα! Μου είπε βέβαια χθες το κουλό οτι είναι η μαμά του μωρού και φρίκαρε ο Γιώργος..... λέει θα τον κάνω ντιγκιντάγκα! Νομίζω όμως πως απλά με μιμείται. Ρώτησα και την διευθύντρια του σχολείου που είναι και παιδοψυχολόγος και είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα σε αυτές τις ηλικίες να παίζουν όλα τα παιχνίδια. Εξάλλου ο σπάιντερμαν έχει την 1η θέση στην καρδιά του! χαχα!!!!  

Με το Χριστόφορο έχω θεματάκι μάλλον χοντρό .... σφίγγει και τρίζει τα δόντια του όταν κοιμάται.... όχι 1 και 2 φορές.... πολλές φορές μέσα στη νύχτα.....κάθε βράδυ το κάνει. Είναι πολύ κακό και για την γνάθο του αλλά και για τα δόντια.... ξέρετε που να απευθυνθώ;;; Παιδίατρο έχω για την μπουμπού την Μ. Δευτέρα και θα την ρωτήσω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα δώσει λύση στο πρόβλημα....

Επίσης έχει αλλάξει τα 2 κάτω μπροστινά δόντια!!!! Πολύ νωρίς μου φάνηκε αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Κουνάει τώρα και το πάνω μπροστινό. Και προχθές μου έλεγε πως δεν μπορεί να φάει γιατί πονάνε τα ούλα του και είδα πως του φυτρώνουν κάτω 2 τραπεζίτες, 1 σε κάθε μεριά! Πλέον λοιπόν έχουμε 22 δοντάκια!!! Μεγαλώνει το παιδάκι μου!!!!!! Εσάς άλλαξαν δόντια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε Μαριλου με το Σμαραγδι σου το κουτσομπολικο!

Για το σφιξιμο δοντιων το χα και γω μου χε πει αγχος η οδοντιατρος εφτιαξα ενα μασελακι σιλικονης το φορουσα νυχτα στον υπνο κανα μηνα και μου περασε.πονουσε η σιαγονα το πρωι που ξυπνουσα απο το σφιξιμο.πριν χρονια λεμε...νομιζω πανελληνιες εδινα.

Τωρα για τον μικρο να ναι αγχος...χλωμο...ισως κατι παιζει με την αλλαγη δοντιων.

Σε οδοντιατρο παρτε τον για αρχη.ο παιδιατρος τι να πει...ο καθενας στο ειδος του.

Για το Γιαννακη που ζητησε κουκλα επρεπε να του πεις οριστε σου φερα μια live κουκλιτσα τι την θες την imitation!

Λογικο το βρισκω να χουν αποριες και αθωωο να θελουν να μιμηθουν ειτε γυναικειους ειτε αντρικους ρολους.

Τωρα τελευταια ολο γονεις που φανατιζονται να μεγαλωσουν αντρακλες βλεπω και πολυ φοβαμαι οτι θα γεμισουμε τραμπουκους...αφηστε και κανα γιο με ευαισθησιες για μας τις κοριτσομανες...

Πολυ χαρηκα που βρηκες χρονι να μας γραψεις τα νεα σου...

Οι υπολοιπες; καλα;

Καλο μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι και γω...

 

καλα ΜΑρκερ τι να πω πια με τις αρρωστιες σας.. ελπιζω οι γιατροι να ειναι φιλοι σας και να μη σας παιρνουν λεφτα σε καθε απισκεψη...

εμεις παντως δεν τα εχουμε παει για ξεβουλωμα αυτιων... αν και ο Σπυρος εχει περισσοτερο κερι... 

 

Νανα καλοριζικα τα επιπλα! αλλα ρε συ ΜΑριλλου τι της λες της αγορομανας;;;;

οτι σε 10 χρονια θα το χρησιμοποιει... αλλιως;;;;

απαπα....

δε θελω να το σκεφτομαι!

 

ΜΑριλου τη μπουγατσα απο μενα την εχει τη συνταγη η Σωσω... χιχι... κανονικη γινεται αν βαλεις αντι νερο γαλα και 1 αυγο στο τελος ανακατεμενο γρηγορα και νηστισιμη με νερο ή φυτικο γαλα.

χθες ειπα να κανω πιτακια κιχι με χαλβα αλλα ηταν αποτυχια. πολυ ξερα και ο χαλβας τρυπισε το φυλλο και χυθηκε εξω.

θα το ξαναπροσπαθησω με το ζυμαρι για τα κουλουρια θεσσαλονικης που για λαδι θα βαλω σουσαμελαιο και καπως θα βαλω μεσα μετα χαλβα τρυμμενο..

να δω πως θα βγει.

 

Μαρντιο και μας αρχισαν τις πασχαλινες κατασκευες.

ζητησαν απο 4 σφιχτα αυγα και της ΜΑριαννας και μικρα σοκολατενια αυγουλακια.

τις υπερπαραγωγες θα τις δουμε την Παρασκευη μαλλον.

 

εγω αυριο μια μερα αδεια. ο αντρας πρωι, να μην τρεχουμε παλι...

και με την ευκαιρια θα επισκευθω στο διαβαλκανικο την κοπελα που γεννησαμε μαζι τα πρωτα, η οποια τη ΔΕυτερα γεννησε το δευτερο. εχω να της κανω και ντάιπερ κέικ αλλα βαριεμαι τωρα... θα τυλιξω μονο τις πανες και αυριο οταν τους παω σχολειο θα τη στολισω.

 

καλο βραδυ.... εδω εχει πιασει ενας τρελος αερας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...