Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lia_ki88 είπε:

αν δε σου έρθει κάνε ένα τηλέφωνο στον γιατρό σου να δούμε τι θα σου πει... Έχεις πολλές μερες καφέ κ δεν είναι φυσιολογικό.. Εγώ τους δυο πρώτους μήνες προσπαθειών είχα καθυστέρηση κ γύρω στις 4μερες καφέ.. Εγώ που ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι τα καφέ υγρά ειναι βρόμικο αίμα που καθαρίζει η μήτρα δεν είναι κακό.. Τωρα για τόσες μερες δε ξέρω... Να το δεις ομως μη το αφήσεις..

Ναι θα το ψαξω Λιακι μου! Ευχαριστώ πολύ! Καλό Σ-Κ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλή Κυριακή σε όλες...

έκανα τεστακι δε κρατήθηκα κ φυσικά βγήκε αρνητικό... Πως ξεγελιόμαστε έτσι με τα συμπτώματα ρε κορίτσια... Τα δημιουργούμε μονες μας ή υπάρχουν κ εμείς τα βλέπουμε αλλιώς?? Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η lia_ki88 είπε:

Καλημέρα καλή Κυριακή σε όλες...

έκανα τεστακι δε κρατήθηκα κ φυσικά βγήκε αρνητικό... Πως ξεγελιόμαστε έτσι με τα συμπτώματα ρε κορίτσια... Τα δημιουργούμε μονες μας ή υπάρχουν κ εμείς τα βλέπουμε αλλιώς?? Τι να πω...

Καλημερα κοριτσι μ...οπως ξαναειπα μονες μας τα δημιουργουμε απο την λαχταρα μας να γινουμε μανουλες.φυσικα κ υπαρχουν συμπτωματα αλλα ειναι ιδια με της περιοδου.απλα αυτο που σε μενα συνεβη κ το εχω ξαναπει ειναι οτι απο τοτε που αρχισαμε τις προσπαθειες εχουν αλλαξει διαφορα στο σωμα μου και στα συμπτωματα κ εγω τα μετεφραζα ως "ειμαι εγκυος αυτη την φορα"...νομιζω αν καθησετε να σκεφτειτε απο τοτε που αρχισατε να προσπαθειτε θα δειτε οτι εχουν αλλαξει τα συμπτωματα..μην απογοητευεσαι καποια στιγμη θα ερθει το νινι που θα παει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lia_ki88 είπε:

Καλημέρα καλή Κυριακή σε όλες...

έκανα τεστακι δε κρατήθηκα κ φυσικά βγήκε αρνητικό... Πως ξεγελιόμαστε έτσι με τα συμπτώματα ρε κορίτσια... Τα δημιουργούμε μονες μας ή υπάρχουν κ εμείς τα βλέπουμε αλλιώς?? Τι να πω...

Καλή Κυριακή Λιακι μου?

Η αλήθεια είναι ότι το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια!!!! Μη σε παίρνει από κάτω!! Υπομονή! Κι αν θες να με ακούσει, πετά τα τεστ εγκυμοσύνης και συνέχισε με τον άντρα σου τις προσπάθειες χαλαρά! Τα λέω να τα ακούω κι εγώ!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι καλησπέρα ! Όχι, δεν ήρθε ακόμα, αλλά σίγουρα δεν είμαι έγκυος-το εψαξα... Θα περιμένω μέχρι τη Δεύτερα κ μετά θα πάω στη γυναικολόγο μου... 

Εσύ πώς τα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Λιακι καλησπέρα ! Όχι, δεν ήρθε ακόμα, αλλά σίγουρα δεν είμαι έγκυος-το εψαξα... Θα περιμένω μέχρι τη Δεύτερα κ μετά θα πάω στη γυναικολόγο μου... 

Εσύ πώς τα πας;

εμενα μου ήρθε τη δευτέρα η ακατανόμαστη.. Κλασσικά έκανα το τεστ βγήκε αρνητικό χαλάρωσα κ την επόμενη ήρθε... Καλέ πόσες μερες έχεις καθυστέρηση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πολλές! Το εψαξα όμως κ δεν ειμαι. Μάλλον τρελάθηκε ο κύκλος μου! Την άλλη εβδομάδα θα πάω να με δει η γυναικολόγος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Έχω πολλές! Το εψαξα όμως κ δεν ειμαι. Μάλλον τρελάθηκε ο κύκλος μου! Την άλλη εβδομάδα θα πάω να με δει η γυναικολόγος. 

καλα θα κανεις Μαρακι! κ εγω ετσι,ειχα αρκετες μερες και τελικα απορυθμιστικε λογο αγχους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nantia_14 είπε:

καλα θα κανεις Μαρακι! κ εγω ετσι,ειχα αρκετες μερες και τελικα απορυθμιστικε λογο αγχους 

Ναι, όλα τα είχαμε αυτό μας έλειπε!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η maria1405 είπε:

Ναι, όλα τα είχαμε αυτό μας έλειπε!!!!?

αυτο ξαναπες το! ειχα ρολοι κυκλο και μολις αρχισαμε  προσπαθειες,παει κ αυτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Friday, June 10, 2016 at 8:15 ΜΜ, ο/η lia_ki88 είπε:

μαρακι τι έγινε? Ακομα σε αναμονή.. Εγώ σήμερα περιμένω αλλα ακομα τπτ.. Νοιώθω το στήθος μου διπλάσιο από αύριο ξεκινάω το μέτρημα..

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια... Βάφουμε το σπίτι κ τωρα βρήκα χρόνο να σας γράψω.. Εύχομαι να είστε όλες καλά.. ?

Καλησπέρα κι σε εσένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μ!!Τι κανετε πως ειστε??,κανα ευχαριστο νεο εχει καμια????????

Καλησπέρα κι σε εσένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλημέρα.. είπα να ξανά μιλήσω εδώ να δω τι γίνεται πόσες έχετε αποκτήσει τα μωράκια σας... ; 

Ήθελα να μιλήσω κάπου... 

Για άλλη μια φορά θα ανοιχτώ με βασανίζει μήνα και.. Πριν από κάπου στης 14 Ιουλίου λέω να κάνω ένα τεστ έτσι να μου φύγει από το μυαλό μιας και δεν έχουμε και πολλές επαφές.. ελα όμως που κάνω ένα τεστ και βγάνει αχνο θετικό μέσα μου λέω μπα η ιδέα μου είναι ξανά κάνω το επόμενο πρωί πάλι το ίδιο λέω χαλάσαμενα θα είναι.. Δεν λέω τίποτα στον άντρα μου λέω θα πάω να κάνω β-χοριακη και φυσικά βγήκε αρνητική δεν έκανα μόνο μια έκανα 3 στο σύνολο να δω μπας και έναν λάθος.(πριν κάνω τα τεστ είχα κάτι ψιλό ενοχλήσεις όπως ναυτία αποστροφή στο φαΐ και αναγουλες για αυτό έκανα και το τεστ επέμενε και ο άντρας μου να το κάνω αλλά δεν του είπα τίποτα και όταν με ρώτησε τι έγινε του λέω δεν το έκανα γιατί θα έρθει μου έχει δώσει σημάδι αλλά τι να έλεγα..) Η απογοήτευση στο φουλ μιλάω με τον γιατρό μου του λέω ότι είδα κάτι σαν ροζ στο σκούπισμα και ότι ετοιμαζόμαστε να πάμε διακοπές του λέω ότι έκανα τεστ και ότι βγήκε θετικό και ότι η χοριακη αρνητική μου λέει δεν πειράζει και μου δίνει χάπια να αδιαθετισω περνώ κανονικά και όταν γυρίσαμε από διακοπές ήρθε.. κανονικά.. αλλά τόσο μεγάλη απογοήτευση δεν έχω ξανά πάρει μέχρι που είπα ότι τα μάτια μου κάνουν πλέων πουλάκια σε αυτές της μέρες είχα μια μικρή ελπίδα ότι κάτι ήταν λάθος αλλά δεν ήταν.. Η χοριακη για άλλη μια φορά μίλησε.. Όπως κάθε φορά.. αλλά μέσα μου υπήρχε ένα 10% μπας και είναι σωστό αλλά πήγα σε 3 διαφορετικά κέντρα και έκανα το ίδιο έριξαν.. μέσα μου λέω μπας και έκανα κάτι λάθος που πήρα τα χάπια χωρίς να πάω να με δει αλλά αυτά που περνώ για να αδιαθετισω δεν δημιουργούν θέμα σε τυχόν εγκυμοσύνης και κάθε φορά πριν τα πάρω κάνω χοριακη για σιγουριά (θα μου πείτε γιατί πήρες χάπια μα αφού σου ήρθε κανονικά από μόνη της πήρα ξανά χάπια για το λόγο ότι δεν πρέπει να αφήνω μεγάλο διάστημα χωρίς περίοδο και τα πήρα στης 70 ημέρες από την οροφή μέρα της περιόδου αν θα ερχόταν από μόνη της θα έκανε σύνολο 110 ημέρες που αυτά δεν είναι καλό...) Από τότε δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου όλο αυτό με ρίχνει ψυχολογικά πλέων.. Θέλω κάτι να κάνω να μην κάθομαι άλλο και να προσπαθούμε στον αέρα μιας και πλέων ρύθμισα τα θέματα μου με τον θυροιδη και είδα περίοδο από μόνη μου μετά από 1 χρόνο και 2 μήνες είναι κάτι καλό αυτό.. 

.Δεν έχω πει τίποτα στον άντρα μου γιατί ήξερα σίγουρα ότι ήταν λάθος και δεν ήθελα να χαρεί και μετά απογοήτευση.. βλέπω πλέων ότι πέρασαν 34 μήνες 34 χαμένη μήνες τώρα τον Σεπτέμβριο θα ξανά πάμε στον γιατρό μου να σου με πως θα μας βοηθήσει.. συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο ήθελα να τα πω κάπου και θυμήθηκα αυτό τι θέμα που είχα ανοίξει τα Χριστούγεννα του 2014.. 

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο....!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Στην προσπάθεια για δεύτερο μωράκι και γω την πάτησα τον προηγούμενο μήνα. 7 μέρες καθυστέρηση. Απόλυτα σίγουρη ότι είμαι και τελικά τζίφος!!!!

Δεν πειράζει....την πρώτη φορά μου πήρε ένα εξάμηνο....αυτή θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! 

Στην προσπάθεια για δεύτερο μωράκι και γω την πάτησα τον προηγούμενο μήνα. 7 μέρες καθυστέρηση. Απόλυτα σίγουρη ότι είμαι και τελικά τζίφος!!!!

Δεν πειράζει....την πρώτη φορά μου πήρε ένα εξάμηνο....αυτή θα δείξει!

Εκτός από καθυστέρηση είχες κανένα άλλο σύμπτωμα? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! 

Στην προσπάθεια για δεύτερο μωράκι και γω την πάτησα τον προηγούμενο μήνα. 7 μέρες καθυστέρηση. Απόλυτα σίγουρη ότι είμαι και τελικά τζίφος!!!!

Δεν πειράζει....την πρώτη φορά μου πήρε ένα εξάμηνο....αυτή θα δείξει!

Καλημέρα.. με το καλό να έρθει και σύντομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NikhNikh στοχευμενες προσπάθειες με παρακολούθηση ωορρηξιας έχετε κανει? Με Ενέσεις πρόκλησης ωορρηξιας κτλ? Κανείς ωορρηξια καταρχήν?? Ο γιατρός θα πρέπει να σε ενημερώσει για κάτι τόσο βασικό! Μου φαίνεται ότι πρέπει να ρυθμιστεί ο κύκλος σου κ η ωορρηξια σου για να δεις αποτέλεσμα! Επίσης ελπίζω να έκανες πολλά μπάνια γιατί βοηθάνε πολύ! Εγώ έμεινα έγκυος μετά από 2 χρόνια αμέσως με το τέλος του καλοκαιριού που έκανα πολλά μπάνια! Κ δύο φορές μάλιστα αλλά παλινδρομησαν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

NikhNikh στοχευμενες προσπάθειες με παρακολούθηση ωορρηξιας έχετε κανει? Με Ενέσεις πρόκλησης ωορρηξιας κτλ? Κανείς ωορρηξια καταρχήν?? Ο γιατρός θα πρέπει να σε ενημερώσει για κάτι τόσο βασικό! Μου φαίνεται ότι πρέπει να ρυθμιστεί ο κύκλος σου κ η ωορρηξια σου για να δεις αποτέλεσμα! Επίσης ελπίζω να έκανες πολλά μπάνια γιατί βοηθάνε πολύ! Εγώ έμεινα έγκυος μετά από 2 χρόνια αμέσως με το τέλος του καλοκαιριού που έκανα πολλά μπάνια! Κ δύο φορές μάλιστα αλλά παλινδρομησαν... 

Από όσο έχω καταλάβει δεν κάνω ωορρηξία λογο μεγάλου κύκλου Τώρα θα πάμε τον Σεπτέμβριο να δούμε πως θα συνεχίσουμε ήταν να πάω Ιούλιο αλλά λέω μετά από το καλοκαίρι...να μπούμε δυναμικά θα του πω για την ωορρηξία. Μπάνια έχω κάνει φέτος πάρα πολλά...!! Μου είπαν για να φτιάξει σωστά ο κύκλος μου πρέπει να αδυνατίσω πάρα πολύ που αυτό δεν είναι καλό για εμένα γιατί είμαι ψηλή και αν πάω στα κιλά που λένε πάει χάθηκα.. αυτό μου το είπε η ενδοκρινολογος μου.. ξέρω κοπέλα που έκανε εξοσοματικη και είχε 1 φορά το χρόνο περίοδο. Και έπιασε με την πρώτη φορά αυτό θέλω να δω μπορώ να συνεχίσω για να έρθει..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Από όσο έχω καταλάβει δεν κάνω ωορρηξία λογο μεγάλου κύκλου Τώρα θα πάμε τον Σεπτέμβριο να δούμε πως θα συνεχίσουμε ήταν να πάω Ιούλιο αλλά λέω μετά από το καλοκαίρι...να μπούμε δυναμικά θα του πω για την ωορρηξία. Μπάνια έχω κάνει φέτος πάρα πολλά...!! Μου είπαν για να φτιάξει σωστά ο κύκλος μου πρέπει να αδυνατίσω πάρα πολύ που αυτό δεν είναι καλό για εμένα γιατί είμαι ψηλή και αν πάω στα κιλά που λένε πάει χάθηκα.. αυτό μου το είπε η ενδοκρινολογος μου.. ξέρω κοπέλα που έκανε εξοσοματικη και είχε 1 φορά το χρόνο περίοδο. Και έπιασε με την πρώτη φορά αυτό θέλω να δω μπορώ να συνεχίσω για να έρθει..  

Κοριτσι μου πρέπει οπωσδήποτε να δείτε τι γίνεται με την ωορρηξια! Μόλις ξεκαθαρίσει αυτό θα ξέρεις που κινείσαι.. Εγώ θα σου έλεγα να αδυνατησεις  για να έχεις περιθώριο να πάρεις κιλά στην εγκυμοσύνη, που ΣΊΓΟΥΡΑ θα έρθει! Μπράβο για τα μπάνια! Εγώ πλέον τα θεωρώ θαυματουργά :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κοριτσι μου πρέπει οπωσδήποτε να δείτε τι γίνεται με την ωορρηξια! Μόλις ξεκαθαρίσει αυτό θα ξέρεις που κινείσαι.. Εγώ θα σου έλεγα να αδυνατησεις  για να έχεις περιθώριο να πάρεις κιλά στην εγκυμοσύνη, που ΣΊΓΟΥΡΑ θα έρθει! Μπράβο για τα μπάνια! Εγώ πλέον τα θεωρώ θαυματουργά :):)

Έχω χάσει 5 κιλά όπως είπε ο γυναικολογος μου άντε να χάσω αλλά 5 αλλά παραπάνω δεν πρέπει λογο ύψους και ότι έχω φόντο σκελετό και βάρη μου το είχε πει και διαιτολόγος που είχα πάει.  καλά άμα μείνω έγκυος έτσι και αλλοιως δεν θα πρέπει να πάρω πολλά κιλά για το λόγο ότι θα έχω θέμα με τι ζάχαρο που ήδη έχω αλλά είναι από άλλη τέτοια που εκδηλώθηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...