Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Αγοράκι περιμένω.... Δεν ξέρω πάντως φοβηθηκα ότι δεν θα ξαναμεινω έγκυος επειδή μου είχε πει η γιατρός τώρα που είναι η μήτρα καθαρή θα μείνεις έγκυος γρήγορα..... Αγγουρια...... Τίποτα..... 

Να σου ζήσει!! Μη με βρίσεις, έκανα τεστ.. Αρνητικό φυσικά... Τώρα πάμε για τον Ιούλιο.. :( Δεν πειράζει, όλα οκ.. Γιατί πόσο καιρό μετά την ατυχία έμεινες πάλι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ μπαίνω στη βδομάδα αναμονής περιόδου... Δε νοιώθω τπτ περίεργο οπότε εν αναμονή της ακατανόμαστης μακάρι να κάνω λάθος αλλα δε νομίζω... Ρε κορίτσια διάβασα κάπου ότι ο πόνος στο στήθος ειναι διαφορετικος οταν εισαι εγκυος σε σχεση με της περιόδου ισχυει??? Σε ιατρικά σαιτ ομως λέει ότι είναι ίδιος γι αυτό πολλές μπερδεύονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Να σου ζήσει!! Μη με βρίσεις, έκανα τεστ.. Αρνητικό φυσικά... Τώρα πάμε για τον Ιούλιο.. :( Δεν πειράζει, όλα οκ.. Γιατί πόσο καιρό μετά την ατυχία έμεινες πάλι;;

Ευχαριστώ μωρό μου.....γιατί έκανες τεστ;;;; Τρεληηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lia_ki88 είπε:

εγώ μπαίνω στη βδομάδα αναμονής περιόδου... Δε νοιώθω τπτ περίεργο οπότε εν αναμονή της ακατανόμαστης μακάρι να κάνω λάθος αλλα δε νομίζω... Ρε κορίτσια διάβασα κάπου ότι ο πόνος στο στήθος ειναι διαφορετικος οταν εισαι εγκυος σε σχεση με της περιόδου ισχυει??? Σε ιατρικά σαιτ ομως λέει ότι είναι ίδιος γι αυτό πολλές μπερδεύονται...

Εγώ ξερω ότι τα συπτοματα εγκυμοσύνης μοιάζουν πάρα πολύ με τις περιόδου  (όσες έχουν συπτοματα περιόδου) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Εγώ ξερω ότι τα συπτοματα εγκυμοσύνης μοιάζουν πάρα πολύ με τις περιόδου  (όσες έχουν συπτοματα περιόδου) 

ναι παντού αυτά διαβάζω αλλα σε ένα άλλο φορουμ διάβασα ότι κάποιας το στήθος πονουσε διαφορετικά απ' ότι στην περίοδο.. Κ λέω λες να παίζει κάτι τέτοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η lia_ki88 είπε:

ναι παντού αυτά διαβάζω αλλα σε ένα άλλο φορουμ διάβασα ότι κάποιας το στήθος πονουσε διαφορετικά απ' ότι στην περίοδο.. Κ λέω λες να παίζει κάτι τέτοιο?

Είναι αναλόγως ας πούμε εμένα το στιθος μου δεν πονάει μόνο παίζετε το μόνο σιπτοματα που έχω στην περιοδο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Πωπω έλεος βρε κορίτσια τι πράμα είναι αυτό με κάποιους ανθρώπους;;; Εγώ πέρα απ τη φιλενάδα μου που με ενθαρύνει κανείς δε ξέρει τπτ! Ούτε η μάνα μου, αυτό είναι κάτι πολύ προσωπικό που αφορά μόνο το ζευγάρι!! Και είναι μια περίοδος που χρειαζόμαστε μόνο θετική ενέργεια γύρω μας.. Δεν αφήνω κανέναν να με καταβάλει με αρνητική ενέργεια πια..

πραγματικα τα ακουγα και δεν πιστευα στ αυτια μου! Ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι,σ αυτη την φαση πρεπει το ζευγαρι να ειναι ενωμενο και μαζι να αντιμετωπιζουν καθε κατασταση,οσο πιο λιγοι το ξερουν τοσο καλυτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κοριτσια είπαμε ότι θα το ανακινοσουμε μετά από τον 5 6 μήνα σε σόγια και στα πεθερικα γονείς στον 4 με 5 μήνα.. όταν θα ερθει με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4-5 μήνα πολυ δεν είναι?? Εγώ στη μάνα μου νομίζω θα το πω κατευθείαν δε θα αντέξω κ στα αδέρφια μου εννοείται ο άντρας μου ας κάνει ότι θέλει.. Στους υπόλοιπους σίγουρα μετά τον 3ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η lia_ki88 είπε:

4-5 μήνα πολυ δεν είναι?? Εγώ στη μάνα μου νομίζω θα το πω κατευθείαν δε θα αντέξω κ στα αδέρφια μου εννοείται ο άντρας μου ας κάνει ότι θέλει.. Στους υπόλοιπους σίγουρα μετά τον 3ο

ναι κ εμεις ετσι λεμε,γονεις να το πουμε αμεσως μολις ακουσουμε καρδια και στους υπολοιπους μολις κλεισω το πρωτο τριμηνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η lia_ki88 είπε:

4-5 μήνα πολυ δεν είναι?? Εγώ στη μάνα μου νομίζω θα το πω κατευθείαν δε θα αντέξω κ στα αδέρφια μου εννοείται ο άντρας μου ας κάνει ότι θέλει.. Στους υπόλοιπους σίγουρα μετά τον 3ο

Εμεις θα την καρατισουμε μυστική.. όσο πιο πολύ μπορουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κάθε ζευγάρι ξέρει σιγουρα καλύτερα...

4μερουλες ακόμα κορίτσια δε κρατιέμαι... Το στήθος μου πονάει ,το σουτιέν μου λίγο σαν να ειναι πιο μικρό.. μπορεί να ειναι κ ιδέα μου ?.. Κ νοιώθω φούσκωμα κάτω χαμηλά.. Θα φανεί.. Σε αναμονή λίγες μερες ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lia_ki88 είπε:

το κάθε ζευγάρι ξέρει σιγουρα καλύτερα...

4μερουλες ακόμα κορίτσια δε κρατιέμαι... Το στήθος μου πονάει ,το σουτιέν μου λίγο σαν να ειναι πιο μικρό.. μπορεί να ειναι κ ιδέα μου ?.. Κ νοιώθω φούσκωμα κάτω χαμηλά.. Θα φανεί.. Σε αναμονή λίγες μερες ακομα

Λία μου είμαστε ακριβώς στις ίδιες μέρες! Κι εγώ περιμένω μέχρι Παρασκευή! Είχα πόνους σε κοιλιά και μέση, εξάντληση και τώρα το στήθος πάει να σκάσει! Μοιάζουν όμως τόσο πολύ τα συμπτώματα με αυτά της καταραμένης που δεν είσαι πότε σίγουρη! Για να δούμε... Πάντως από καρδιάς σου εύχομαι να έχεις καλά νέα!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλησπέρα είμαι νέο μέλος!!είμαι παντρεμένη από τον Αύγουστο του 12..Μετά από εξετάσεις κ εγώ κ ο άνδρας μου είναι όλα κομπλέ!!Έκανα κ ένα χειρουργείο τον Γενάρη του 14 + μια θεραπεία με αβερκαπ  375 διότι είχα ενδομητριωση κ ποληποδες!!από τον Ιούνιο του 14 που μου ξανά ήρθε η περίοδος το Νοέμβριο  του 14 επιτέλους έμεινα  έγκυος αλλά στης 7 εβδομάδες το έχασα!!ολική αποβολή του εμβρύου..ξαναμανα εξετάσεις γιανα δούμε αν είναι όλα καλά από εμας..ο άνδρας μου μια χαρά..κ εγώ μια χαρα..μόνο που πήγα πριν 4 μηνες σε ενδοκρονολογο γιανα δούμε για θυροιδη..δεν είχα πολύ 3 κ κάτι..αλλά παρόλα αυτά μου έδωσε τ 50 να περνώ + Glucophage  τον 1000 mg. κ τωρα ο νέος μου γυναικολογος μου έδωσε να περνώ κ τα salospir 100mg..μέρα παρά μέρα από την 21 κύκλου της περιόδου μου!!!Βρε κορίτσια μετά από αποβολή πότε ξανά πιάσατε παιδάκι? ??:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Ευχαριστώ μωρό μου.....γιατί έκανες τεστ;;;; Τρεληηη

Καλησπέρα... Ήμουν στην δουλειά χθες για αυτό δεν απάντησα.. Να σου πω γιατί το έκανα.. Η λογική μου λέει ότι θα μου ρθει η κυρία και για αυτό είπα να δω και το αρνητικό να το πάρω απόφαση.. :) Παρήγγειλα βέβαια και 5 τεστ της hometest για να φάω την κρυάδα να ηρεμίσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η αρετουλα ♡♡♡♡ είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα είμαι νέο μέλος!!είμαι παντρεμένη από τον Αύγουστο του 12..Μετά από εξετάσεις κ εγώ κ ο άνδρας μου είναι όλα κομπλέ!!Έκανα κ ένα χειρουργείο τον Γενάρη του 14 + μια θεραπεία με αβερκαπ  375 διότι είχα ενδομητριωση κ ποληποδες!!από τον Ιούνιο του 14 που μου ξανά ήρθε η περίοδος το Νοέμβριο  του 14 επιτέλους έμεινα  έγκυος αλλά στης 7 εβδομάδες το έχασα!!ολική αποβολή του εμβρύου..ξαναμανα εξετάσεις γιανα δούμε αν είναι όλα καλά από εμας..ο άνδρας μου μια χαρά..κ εγώ μια χαρα..μόνο που πήγα πριν 4 μηνες σε ενδοκρονολογο γιανα δούμε για θυροιδη..δεν είχα πολύ 3 κ κάτι..αλλά παρόλα αυτά μου έδωσε τ 50 να περνώ + Glucophage  τον 1000 mg. κ τωρα ο νέος μου γυναικολογος μου έδωσε να περνώ κ τα salospir 100mg..μέρα παρά μέρα από την 21 κύκλου της περιόδου μου!!!Βρε κορίτσια μετά από αποβολή πότε ξανά πιάσατε παιδάκι? ??:roll:

Καλησπέρα και καλός ήρθες. Για την ερώτηση σου ποτέ έρχεται παιδάκι δεν ξέρω να σου απαντήσω..σου το εύχομαι να έρθει σύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η αρετουλα ♡♡♡♡ είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα είμαι νέο μέλος!!είμαι παντρεμένη από τον Αύγουστο του 12..Μετά από εξετάσεις κ εγώ κ ο άνδρας μου είναι όλα κομπλέ!!Έκανα κ ένα χειρουργείο τον Γενάρη του 14 + μια θεραπεία με αβερκαπ  375 διότι είχα ενδομητριωση κ ποληποδες!!από τον Ιούνιο του 14 που μου ξανά ήρθε η περίοδος το Νοέμβριο  του 14 επιτέλους έμεινα  έγκυος αλλά στης 7 εβδομάδες το έχασα!!ολική αποβολή του εμβρύου..ξαναμανα εξετάσεις γιανα δούμε αν είναι όλα καλά από εμας..ο άνδρας μου μια χαρά..κ εγώ μια χαρα..μόνο που πήγα πριν 4 μηνες σε ενδοκρονολογο γιανα δούμε για θυροιδη..δεν είχα πολύ 3 κ κάτι..αλλά παρόλα αυτά μου έδωσε τ 50 να περνώ + Glucophage  τον 1000 mg. κ τωρα ο νέος μου γυναικολογος μου έδωσε να περνώ κ τα salospir 100mg..μέρα παρά μέρα από την 21 κύκλου της περιόδου μου!!!Βρε κορίτσια μετά από αποβολή πότε ξανά πιάσατε παιδάκι? ??:roll:

καλως μας ηρθες! λοιπον καλη ερωτηση γιατι κ εγω ειχα αποβολη στην 9η εβδομαδα,προσπαθουμε εδω και 8 μηνες τωρα αλλα τιποταα ενω ειμαστε και οι δυο υγιεις ,απαντηση δεν εχω. Υπομονη και στις δυο μας λοιπον :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/6/2016 at 1:11 ΠΜ, ο/η ReadRideRock είπε:

Άστα να πάνε.. έρχεται ο άντρας μου κάθε τόσο και μου λέει.. μίλησα με τον τάδε .. μάντεψε! Περιμένουν παιδί! Ζουλεύω... κι εγώ θέλω! Αλλά πρόβλημα γαρ.. εξωσωματική!

επιδημια τελευταια κοριτσια! καθε μερα κ απο μια εγκυμοσυνη μαθαινω .Mono εμενα με αποθαρυνει αραγε αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

επιδημια τελευταια κοριτσια! καθε μερα κ απο μια εγκυμοσυνη μαθαινω .Mono εμενα με αποθαρυνει αραγε αυτο?

Κι εγώ μια από τα ίδια με της εγκυμοσυνες αλλά δεν με ενοχλεί πλεων λέω θα ερθει και η δικιά μου συρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Λία μου είμαστε ακριβώς στις ίδιες μέρες! Κι εγώ περιμένω μέχρι Παρασκευή! Είχα πόνους σε κοιλιά και μέση, εξάντληση και τώρα το στήθος πάει να σκάσει! Μοιάζουν όμως τόσο πολύ τα συμπτώματα με αυτά της καταραμένης που δεν είσαι πότε σίγουρη! Για να δούμε... Πάντως από καρδιάς σου εύχομαι να έχεις καλά νέα!!!?

κ στις 2μας το εύχομαι.. Άσε αυτές τις μερες πάλι στην τσίτα εκεί που είχα ηρεμήσει.. Άντε να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lia_ki88 είπε:

κ στις 2μας το εύχομαι.. Άσε αυτές τις μερες πάλι στην τσίτα εκεί που είχα ηρεμήσει.. Άντε να δούμε..

Κι εγώ στην τσίτα, όπως το λες! Κάτι έχουν πάθει και όλοι και με κοιτάνε στην κοιλιά... Έχω και κάτι υγρά... Ουφφφφφ!!!!!!!! Θα σκασω αυτή την εβδομάδα!!!!!!!!!?????? Τουλάχιστον έχω και τη δουλειά και ξεχνιέται. Από την άλλη εβδομάδα να με δω που σταματάει κι η δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:

επιδημια τελευταια κοριτσια! καθε μερα κ απο μια εγκυμοσυνη μαθαινω .Mono εμενα με αποθαρυνει αραγε αυτο?

Κι εμένα με αποθαρρύνει κάπως. Με την έννοια ότι νιώθω πως είμαι η μόνη γυναίκα που δεν της συμβαίνει αυτό το θαύμα! Όλες μα όλες γύρω μας είναι έγκυοι!!!! Αφού με το που ακούμε για άλλη μία εγκυμονούσα με τον αντρουλη μου, κοιταζομαστε και λέμε κι οι δυο μαζί "μας κάνει πλάκα ο Θεός"! Μέχρι κι η γυναικολόγος μου είπε ότι την άνοιξη ανθίζουν όλα τα λουλούδια και όλες οι γυναίκες... Εγώ πάντως...δεν το βλέπω ...?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η maria1405 είπε:

Κι εμένα με αποθαρρύνει κάπως. Με την έννοια ότι νιώθω πως είμαι η μόνη γυναίκα που δεν της συμβαίνει αυτό το θαύμα! Όλες μα όλες γύρω μας είναι έγκυοι!!!! Αφού με το που ακούμε για άλλη μία εγκυμονούσα με τον αντρουλη μου, κοιταζομαστε και λέμε κι οι δυο μαζί "μας κάνει πλάκα ο Θεός"! Μέχρι κι η γυναικολόγος μου είπε ότι την άνοιξη ανθίζουν όλα τα λουλούδια και όλες οι γυναίκες... Εγώ πάντως...δεν το βλέπω ...?????

ειλικρινα εχει κανενα μηνα που ολος ο περιγυρος μου ανακοινωνει χαρμοσυνα,καλα να ειναι βεβαια ολες και τα μωρακια τους,αλλα με πιανει το παραπονο.... δεν περιμενα ποτε οτι θα ενιωθα ετσι! Μονο ο αντρας μου πιστευει οτι εμεις θα ειμαστε οι επομενοι,μακαρι να ειχα την αισιοδοξια του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θα δείτε σε λίγο καιρό θα μιλάτε για εγκυμοσύνη.. για όλες μας έχει ενα παιδάκι.... υπομονη θέλει κορίτσια και επιμονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να μας έρθει ένα μωράκι κι εμάς!!!!??????? Σε όλες τις κοπέλες που το περιμένουν τόσο πολύ!!!!! Με πιάνει όμως μία απαισιοδοξία... Σκέφτομαι πόσο θα φάω τα μούτρα μου όταν μου έρθει... Γκρρρρρρρρρρρρ!???????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...