Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Ο Αντρέας: σκαρφαλώνει στον καναπέ και μου λέει "βλέπω τη βακούλα" (έχουμε ένα καραβάκι στο μπαρ). "Έχει και πανιά". Του λέω "ναι, αλλιώς πώς θα ταξιδέψει η βάρκα χωρίς πανιά;". Αντρέας: "Όχι μάμα. Έκανες λάθος. Η βάκα μπαίνει μόνο στη θάλασσα".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ουμφ... Βάζω τον Αντρέα στην τουαλέτα...

Κάθεται, διαβάζουμε παραμύθι, μιλάμε, κ.λπ. Σε κάποια φάση ζητά να κατέβει, για να πατήσει το καζανάκι. Το πατάει και μετά ανοίγει τη βρύση του μπάνιου. Ε, κάπου εκεί, κατουράει στο πάτωμα... Σημειωτέον ότι του είχα ανοίξει προηγουμένως τη βρύση του νιπτήρα, μήπως και του έρθει να κάνει τσίσα, αλλά τίποτα. Μόλις τον βλέπω να κατουράει, τον βάζω κατευθείαν στην τουαλέτα, να συνεχίσει εκεί. Τίποτα. Του λέω ότι σιγά το πράγμα, δεν πειράζει, τον ρωτάω αν θέλει να κάνει τσίσα στην τουαλέτα, και μου λέει "όχι, μόνο εδώ" και μου δείχνει το πάτωμα. Μετά μου είπε ότι θέλει να κάνει "εδώ, εδώ κι εδώ", δείχνοντας διαδοχικά την τουαλέτα, το πάτωμα και την μπανιέρα... 

Λέτε ρε κορίτσια να μην είναι έτοιμος ακόμα; Λέτε να μην μπορεί να ελέγξει τους σφιγκτήρες ακόμα; Αλλά άμα δεν μπορούσε, δε θα του έφευγε έστω και μία φορά να κάνει τσίσα στην τουαλέτα; Ουφφφ... Λέτε να συνεχίσω να τον βάζω και κάαααποια στιγμή θα κάνει; 

Δε με πείραξε που έκανε τσίσα κάτω, απλά βλέπω ότι δεν υπάρχει καθόλου πρόοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε; Το Σάββατο βγήκα με μαθητές και συναδέλφους-όπως σας είπα- και πέρασα ΤΕΛΕΙΑ. Μα ΤΕΛΕΙΑ. Γύρισα σπίτι στις 3.30 το βράδυ..Μάλλον το πρωί..Χαχαχαχαχα. Τον Πάνο τον είχε πάρει η μαμά μου και ο άντρας μου κοιμόταν αγκαλιά με τη μικρή στο διπλό. Σήμερα πήγα για καφεδάκι με την αδερφούλα μου! Ο άντρας μου πήρε τα δυο παιδιά και πήγαν να πάρουν ποδήλατο στον Πάνο. Πήρε ένα πολύ μεγάλο και παρόλ' αυτά το πηγαίνει μια χαρούλα το αστεράκι μου! Εγώ κοριτσάκια μου δεν την αντέχω την κλεισούρα. Θέλω λίγη ώρα να ηρεμώ κιόλας. Είπα λοιπόν στον άντρα μου πως τώρα που δεν δουλεύω θα πηγαίνω για τα καφεδάκια μου, με κοίταξε λίγο περίεργα αλλά δεν είπε τίποτα..χιχιχιχιχιχι.Πραγματικά γυρίζω άλλος άνθρωπος σπίτι. Με υπομονή και το χαμόγελο στα χείλια!

 

Μαγδούλα μου, σε ποια σημεία έκανες λέιζερ;; Δεν ξαναβγήκαν ποτέ τριχούλες;; Το σκέφτομαι πολύ γιατί τις αποτριχώσεις τις βαριέμαι πολύ. Όσο για μαγαζιά και καλλωπισμό τρελαίνομαι. Θέλω να είμαι πάντα περιποιημένη, με βαμμένα νυχάκια, χτενισμένα μαλλάκια κλπ. Θα ήθελα να έχω ένα δωμάτιο-ντουλάπα γεμάτο με ρούχα και παπούτσια και να σου πω την αλήθεια τρέμω στην ιδέα πως θα γεράσω...Κάθε ηλικία βέβαια έχει τη χάρη της αλλά όπως και να το κάνεις άλλο να είσαι νέος, όμορφος και δυνατός και άλλο γέρος...

Εγώ έχω κατάμαυρα μαλλιά (το φυσικό μου είναι αυτό, δεν τα βάφω ακόμα), αλλά παρόλ' αυτά το δέρμα μου είναι πολύ άσπρο.

Πάλι αγοράκι θες ε;; Αν δεν έκανα μια κόρη θα πάθαινα κατάθλιψη.. Πεθαίνω για τα κοριτσάκια!

Μια χαρά τα νέα από τη δουλειά! Αλήθεια, γιατί είπες ότι δουλεύετε 8,5 άτομα;; Ποιος είναι ο μισός;;Χαχαχαχαχαχα

Την έκανα τη μαστογραφία Μαγδούλα μου και όλα είναι ΟΚ. Μου είπε η γιατρός ότι τώρα πρέπει να ξανακάνω σε ένα χρόνο και ακόμα περισσότερο γιατί είμαι νέα ακόμα! Εννοείται ότι θα το ψάχνω βέβαια. Δεν παίζουμε με αυτά.

 

Άννα Μαρία, έτσι τα λέει ο άντρας σου. Θέλει δεν θέλει θα βοηθάει τώρα που θα γεννηθεί και η Γεωργία. Έτσι και αλλιώς πάντα γκρινιάζει αλλά στο τέλος βοηθάει! Εσύ κοίτα να μην συγχύζεσαι, αν και ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αυτό αν κρίνω και από τον εαυτό μου που είμαι μονίμως συγχυσμένη εκτός αν είμαι βόλτα.

Πολύ συγκινητική η χειρονομία των μαθητών σου!

Θηριάκι ο Αντρέας! Έκανε αισθητή την παρουσία του στον παιδότοπο! Οι ατάκες του εντωμεταξύ δεν παίζονται.

Με την τουαλέτα μην απογοητεύεσαι. Θέλει υπομονή. Κάνε εσύ την προσπάθειά σου και όποτε γίνει. Είναι σπαστικό βέβαια να κάθεσαι μέσα σε μια τουαλέτα..Κι εγώ το θυμάμαι με φρίκη αυτό. Εγώ έκανα βλακεία και δεν προσπάθησα με την Αλεξάνδρα, παρόλο που μου έδωσε καλά σημάδια.. Η ευκολία μου πάνω απ' όλα. Πρέπει σιγά σιγά να κάνω κι εγώ μια προσπαθειούλα. Βέβαια σκέφτομαι να το αφήσω για όταν πάμε Ρόδο για να κατουράει το πάτωμα της πεθεράς και όχι το δικό μου...Χαχαχαχαχαχαχα!

 

Βασούλα μου, σας λαχταρά συνέχεια η Ιωάννα σας..Έχει το ρίσκο μέσα της. Ο παιδότοπος απαράδεκτος κατά τη γνώμη μου. Αν γινόταν κάτι θα ήταν αποκλειστικά δική τους ευθύνη. Οφείλουν να έχουν τα μάτια τους 14 και να μην αφήνουν κανένα παιδάκι να βγαίνει έξω.

Είναι πράγματι πολύ δύσκολο να μην δουλεύεις. Εγώ προσωπικά δεν το μπορώ..Δεν αντέχω την κλεισούρα, θέλω να κάνω πράγματα και για μένα. Θα πω και κάτι που μπορεί να ακουστεί κάπως αλλά είναι η αλήθεια. Μου τη δίνει πολύ να ακούω ανθρώπους να λένε πως ο μοναδικός λόγος ύπαρξής τους είναι τα παιδιά τους..Το θεωρώ πολύ μίζερο. Ένας άνθρωπος πρέπει να έχει και τη δική του ζωή, τα δικά του ενδιαφέροντα. Οφείλουμε να δώσουμε στα παιδιά μας τα κατάλληλα εφόδια για να είναι ανεξάρτητα και έτοιμα να αντιμετωπίσουν τη ζωή, αλλά πρέπει να έχουμε και τη δική μας ζωή γιατί διαφορετικά όταν τα παιδιά μας ανοίξουν τα φτερά τους να πετάξουν θα πάθουμε κατάθλιψη ή θα τα καταδυναστεύουμε μια ζωή. Ε όχι....

 

Αυτά τα νεάκια μου και για σήμερα. Καλό βράδυ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία είδα τις φωτογραφίες!!! Είσαι μια κομψότατη και σέξι εγκυούλα και έχω να πω ότι σου πάνε πολύ περισσότερο τα μαλλιά μακριά. Ο γιος σου είναι ένα κουκλί και με τις ζωγραφιές του έπαθα πλάκα! Έχει ταλέντο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!τι μου κανετε?

Ανθη μου ειδες αμα κανεις τις βολτουλες σου, να πινεις τα καφεδακια σου θα νιωθεις αλλος ανθρωπος!σιγουρα χρειαζομαστε και το δικο μας χρονο...και γω συμφωνω...τα παιδια σε καποια φαση της ζωης τους θα φυγουν απο κοντα μας, θα αποκτησουν τη δικη τους ζωη και τα δικα τους θελω!σιγουρα αγαπαμε τα παιδια μας αλλα δε συμφωνω να εξαρταται η ζωη μας αποκλειστικα απο αυτα!γι αυτο εχει καποιες μαμαδες κυριως των αγοριων που οταν παντρευτουν η μαμα τους δεν θελει τη νυφη γιατι πιστευει οτι της εκλεψε το γιο της!ελεος!ελπιζω να μην το νιωσω ποτε αυτο το αισθημα και να αφησω τα παιδια μου να κανουν οτι θελουν φτανει να ειναι ευτυχισμενα!

Μαγδουλα πως εισαι?η δουλεια?ο Βασιλακος?

Αννα Μαρια ειδα τις φωτο...και γω συμφωνω με την Ανθη!σου πανε καταπληκτικα τα μαλλια σου μακρια!και ο Αντρεας σου μοιαζει πολυ, ειναι κουκλακι!οσο για τις ζωγραφιες, μπραβο του!ειναι πολυ μπροστα παντως!εμας η Ιωαννα με τιποτα να ζωγραφισει κατι συγκεκριμενο!οκ σε σχεδια προτυπωμενα ζωγραφιζει μεσα στις γραμμες αλλα να κανει τετοια σχεδια αποκλειεται!εχει ταλεντο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Καλά, εμείς χτες είχαμε μαραθώνιο! Έρχεται η γυναίκα για το σίδερο, με το που αρχίζει, χαλάει το σίδερο! Δηλαδή δε χάλασε, απλά μαζί με τον ατμό έβγαζε και νερό με σκουριά. Το είχε ξανακάνει αυτό παλιά, αλλά μετά σταμάτησε. Τώρα δεν ξέρω τι το έπιασε πάλι. Τελικά πήραμε τους γονείς μου και μας έφεραν το δικό τους σίδερο. Μετά της είπα να σιδερώσει πρώτα τις κουρτίνες, κι έκανε τουλάχιστον μία-μιάμιση ώρα, οπότε μαζί με την καθυστέρηση για το σίδερο, καταλαβαίνετε πόση ώρα πέρασε. Μετά σιδέρωνε, σιδέρωνε, σιδέρωνε, και η στοίβα με τα ρούχα δεν κατέβαινε. Τελικά κατά τις οκτώ πήρε τηλέφωνο η θεία μου και ρωτούσε τι κάνει τόση ώρα η γυναίκα σπίτι μου (είναι η οικιακή βοηθός της και μένει σπίτι της), και της είπε να γυρίσει. Είμαι σίγουρη ότι την ήθελε να της κόψει σαλάτα για να φάει ή κάτι παρόμοιο, γιατί η θεία μου δεν μπορεί ούτε το απλούστερο πράγμα να κάνει, όχι επειδή είναι άρρωστη ή κατάκοιτη ή έχει κάποιο πρόβλημα, απλά γιατί δεν ξέρει! 

Τελικά έμειναν αρκετά ρούχα, τα οποία μαντέψτε ποιος θα πρέπει να σιδερώσει... Ουφφφ...

Ανθή μια χαρά οι έξοδοί σου! Θα ήθελα κι εγώ να έβγαινα έτσι. Σήμερα θα πάω στο σχολείο που θα έχουμε πάρτι με σούβλες, χιχι!

Πολύ καλά κάνεις που βγαίνεις, είναι απαραίτητο αυτό. Εγώ το Σαββάτο Κατηχητικό πήγα και ένιωσα άλλος άνθρωπος, χαχα!

Άντε, μια χαρά και η μαστογραφία!

Ο Αντρέας είναι όντως πολύ ζωηρό παιδί. Χτες που ήταν εδώ η γυναίκα έριξε όλες τις μαξιλάρες των καναπέδων στο πάτωμα και σκαρφάλωνε πάνω. Με ρωτούσε "ν' ανέβω;" του έλεγα όχι, μου απαντούσε "καλά" και ανέβαινε! Εν τω μεταξύ, μ' αρέσει που μιλάει με απολύτως ολοκληρωμένες προτάσεις. Κάθε απόγευμα περνάει απ' το σπίτι μας το αυτοκίνητο που πουλάει παγωτά, που εδώ το λένε "ο παγωτάρης". Χτες ήταν με τον άντρα μου στο γραφείο, πάει ο άντρας μου στο σαλόνι, κι ακούω τον Αντρέα στο διάδρομο να έρχεται προς το σαλόνι και να του λέει "μπαμπά, μήπως είδες τον κύ-ιο παγωτά-η;". 

Η τουαλέτα είναι όντως κουραστική, γιατί ο Αντρέας κάθε λίγο θέλει να κατεβαίνει και να πατάει το καζανάκι, να παίρνει το βουρτσάκι και τέτοια. Εγώ πρέπει να κάθομαι σ' ένα χαμηλό καρεκλάκι που με κουράζει και κάνει και ζέστη... Ουφφφ, ελπίζω να τα καταφέρει σύντομα...

Καλέ, κάνε την προσπάθεια με την Αλεξάνδρα, είναι κρίμα αφού πήγαινε τόσο καλά! Μην το αφήνεις!

Αυτό που γράφεις εμένα δε μου φαίνεται καθόλου μα καθόλου κάπως. Έχω διαβάσει τα τέρατα στο διαδίκτυο, κάτι δηλώσεις του τύπου "περιέφερα την ύπαρξή μου άσκοπα στη γη, μέχρι που γέννησα τον πρίγκηπά μου", κι άλλα τέτοια, και κάθε φορά που πέφτω πάνω σε τέτοια λόγια τρομάζω. Οι άνθρωποι αυτοί ήταν απολύτως κενοί πριν κάνουν παιδιά, και πραγματικά δε νομίζω ότι γέμισαν αποκτώντας τα. Το ίδιο κενοί παραμένουν, κι αυτήν την κενότητα θα τη μεταφέρουν και στα παιδιά τους, τα οποία θα υποστούν πολλή υπερπροστατευτικότητα, υστερίες, και καταπίεση λόγω "αγάπης". Κάνουν τα παιδιά τους εικονίσματα και τα προσκυνούν, αλλά στην πραγματικότητα προβάλλουν πάνω τους ό,τι δεν κατάφεραν οι ίδιοι. Βλέπω κι η Βάσω περίπου τα ίδια γράφει, άρα συμφωνούμε! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια για τις φωτογραφίες! Τα μαλλιά έχω αρχίσει να τα μισώ, είναι σαν χαλί και σκάω τώρα το καλοκαίρι. Τα μαζεύω, αλλά δεν πιάνονται τελείως, και πάντα κρέμονται διάφορα τσουλούφια δεξιά κι αριστερά. Αλλά λυπάμαι να τα κόψω, όλοι με αποθαρρύνουν και μου λένε ότι είναι ωραία έτσι μακριά.

Όσο για τον Αντρέα, όλοι μα όλοι μου λένε ότι δε μου μοιάζει καθόλου μα καθόλου και ότι είναι ίδιος ο άντρας μου. Να σας πω την αλήθεια, εγώ δε βλέπω ομοιότητα ούτε μ' εμένα, ούτε με τον μπαμπά του! Χαχα! Άλλο παιδί μου έδωσαν στο μαιευτήριο; :P

Ο Αντρέας όντως είναι πάρα πολύ προχωρημένος στη ζωγραφική για την ηλικία του. Κάνει, βέβαια, και μουτζούρες, αλλά κάνει και κατανοητά αντικείμενα. Δεν ξέρω αν αυτό δείχνει ταλέντο στη ζωγραφική ή κάποια άλλη δεξιότητα, πάντως και η μάνα μου και εγώ ζωγραφίζαμε πολύ καλά. Βιβλία με έτοιμα σχέδια για να ζωγραφίζει μέσα στις γραμμές δεν του έχω δώσει. Δεν ξέρω αν κάνουν στο σχολείο, πάντως τον έχω δει να χρωματίζει κάποια κομμάτια από δικά του σχέδια και να μένει λίγο-πολύ στις γραμμές. 

Άντε, σας αφήνω, πάω να κάνω λίγο σίδερο και να φτιάξω ομελέτα φούρνου, κλαααψ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες μου ειπα να πω ενα καλησπερα διαβασα τα παντα παω να κανω λιγο νανι κ επιστρεφω με νεα κ σχολιασμο

Φιλια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα εδω εδω μη βαλετε απουσια

Ξεκινω δυναμικα με την κορμαρα αννα μαρια βρε συ μονο κοιλιτσα εχεις κιλο δε φαινεται να πηρες

Καλα για το μαλλι στο χα πει κ πιο παλια ειναι τελεια τωρα που ναι μακρια ακομα πιο ομορφα

Λατρευω τις μπουκλες ειχα την ελπιδα μπας κ τις κληρονομησει ο γιος απο τον μπαμπα του γιατι κ αυτος εχει αψογο μαλλι δυνατο γυαλιστερο μπουκλα αλλα ο πεντοτριχας πηρε τα δικα μου που πιο ισια δε γινονται γκρρρ

Ο μικρος πικασσο ολα τα λεφτα ρε συ δεν νομιζω κανενα παιδι της ηληκιας του να ζωγραφιζει τοσο ευδιακριτα...

Ο γιος μου παντως κατι καλικαντζαρους κανει κ εχει την απαιτηση να καταλαβω κ τι ειναι κ αν δε το βρω παρεξηγειται κιολας χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσι τοσο γκαντεμια με το σιδερο ε ξαναφωναξε τη μια μερα ακομα να στα τελειωσει που θα σιδερωνεις εσυ με την κοιλια τουρλα ο συζηξ απο τον 6 που εβλεπε την κοιλια μου χε απαγορεψει το σιδερο μη κ καει ο γιος του αλλο που δεν ηθελα οι γιαγιαδες βαραγανε υπερωριες χαχα

Με την τουαλετα δεν το χω ζησει αλλα σαν ανυπομονος χαρακτηρας θα δυσκολευομουν τρελα

Η πεθερα μου λεει τα βαζε ορθια στη μπανιερα το χαν βρει παιχνιδι κ μαθανε λεει πολυ γρηγορα τα τσισα ορθια

Παραδοξο αλλα δε κανεις κ κει καμια αποπειρα;;

Καλα οκ λατρευω το βασιλη αλλα τα χω ξαναπει θεωρω αρρωστες καταστασεις αυτες τις δεσμευσεις αυτες τις πνικτικες αγαπες

Η μανα ειναι μανα αλλα πρωτα απο ολα γυναικα ανθρωπος κ μετα μανα

Ημαρτον κ παναγια μου δλδ να αναπνεουμε μονο για τα παιδια κ αν αυτο καποιες φορες συμβαινει πρεπει να ξυπναμε δε μας κανει καλο

Εγω παντως πολυ μου αρεσει να βγω μονη αν ξερω οτι περνα καλα κ ο γιος εκει που ναι δε με νοιαζει καθολου

Ανθουλι μου εμεις οι δυο στο χω πει ταιριαζουμε τρελα πολλες φορες ειναι λες κ διαβαζω εμενα

Λατρευω περιποιηση ψωνια βολτες παθαινω κριση κλεισμενη στο σπιτι κ οταν βγω κ γυρησω ειμαι η καλυτερη νυκοκοιρα μανα κ συζηγος γιατι εχω φορτισει μπαταριες

Πολυ χαιρομαι που ξεσκασες μπραβω θα δει κ ο αντρας σου πως αυτο θα κανει καλο κ στους δυο θεμα χρονου ειναι

Μεγεια το ποδηλατο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μαυρα μαλλια κ λευκη κουκλαρα σαν τη χιονατη θα σαι..

Εγω δε ξερω να βαλω φωτο στην ομαδα...

Τριχες ειχα ελαχιστες γενικα δλδ ειχα γαμπες( μονο κατω απο το γονατο) μασχαλες κ πιπι

Εκανα λειζερ( δωρο της πεθερας) κ οταν το χα κανει ηταν κ πανακριβο τωρα εχουν πεσει πολυ οι τιμες

Το πιο αστειο ηταν που ηταν μεσα (μιας κ ηταν φιλη της η δερματολογος ειχαν τελειωσει ιατρικη μαζι κ μετα η μαια τελειωσε μαια κ η αλλη χειρουργος δερματολογος)κ ελεγε λιγο πιο πανω λιγο πιο κατω κ εγω με τα ποδια 200 μοιρες ανοιχτα χαχα

Ειχα κανει συνεδριες πηγα καμια 10αρια φορες δε ξαναβγηκαν ποτε

Αξιζει τα λεφτα 100/100

Αν ειχα κορη κατευθειαν αυτο θα κανα ξεμπερδευεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μπραβω για τη μαστογραφια εγω δε θα το γλιτωσω μαλλον το χειρουργειο αλλα αφου ειναι κατι απλο δε πειραζει σεπτεμβρη θα το δρομολογησω λογικα ισως κ νωριτερα

Καλα για το δωματιο ντουλαπα ασε ονειρο ζωης εχω ενα φιλο πολυ πλουσιο κ θυμαμαι στο πατρικο του ειχαν διαφορα δωματια

Πχ βιβλιοθηκη μονο βιβλιοθηκες το λεγομενο γκαρνταρομπα ρουχα παππουτσια το γυμναστηριο κ τετοια οταν ειχα παει μου χε πεσει το σαγονι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα ο παιδοτοπος απαραδεκτος ειδες οσα φερνει η στιγμη θα τα φερνει ο χρονος ολος παλι καλα που δε βγηκε εξω το ιωαννουλι να τρεχετε!!!

Περασε ο λαιμος ο αντρας μου λεει ειναι που τρωω πεντε πεντε τα παγωτα λαιμαργα δεν εχει κ αδικο μαλλον

Τωρα πχ καταβροχθησα μισο οικογενειακο χαχα αφησα το αλλο για το βραδυ αδυναμιες τι να κανω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απο νεα χαλαρα δουλειτσα

χτες πηγα για νυχια στη φιλεναδα μου απολαυσα ενα 4ωρο κους κους τα πιτσιρικια παιχνιδι

Κυριακη θαλασσα

Σαββατο ομορφα...!

8μιση ατομασημαινει οτι το ενα ειναι 4ωρο κ μετρα μισο χαχα

Τωρα που χω κ τον παλιο πρακτικαριο βοηθο ποιος με πιανει χιχι

Φιλια ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσούδια! Τι κάνετε;

Εγώ τώρα γύρισα απ' το σχολείο! Περάσαμε καταπληκτικά! Έφαγα πάρα πολύ, δηλαδή όχι και τόσο πολύ, ένα πιάτο, αλλά ήπια και πολύ νερό, μετά φέρανε και γλυκά, και φούσκωσαααα...!!!

Ένας συνάδελφος έφερε μπουζούκι και τραγουδήσαμε, είδα τους μαθητές μου και αποχαιρετηθήκαμε (κλαψ), ουφ, πού θα ξαναβρώ τέτοιο σχολείοοοοοο;;;;;

Πριν λίγο γύρισα σπίτι, και μόλις μπήκα άκουσα ροχαλητά. Φυσικά πήγε ο άντρας μου να κοιμήσει τον Αντρέα, και αποκοιμήθηκε κι αυτός! 

Μάγδα τελικά έκανα το περισσότερο σίδερο, καθιστή φυσικά, και το απόγευμα έκανε η μάνα μου κάτι λίγα που έμειναν. Με κούρασε πολύ πάντως...

Ο Αντρέας άρχισε να ζωγραφίζει φατσούλες πριν κλείσει δύο χρονών και τώρα έχει προχωρήσει κι άλλο, χεχε!

Το να μάθει να κατουρά όρθιος στην μπανιέρα μου φαίνεται χαζομάρα. Το θέμα είναι να κατουρά στην τουαλέτα, στη μπανιέρα, στο πάτωμα και οπουδήποτε αλλού δε χρειάζεται εκπαίδευση, τα κάνει κι από μόνος του...

Πολύ καλή φάση ακούγεται το λέιζερ. Εγώ παλιότερα που πήγαινα στην αισθητικό για αποτρίχωση, έβλεπα άλλες που έκαναν λέιζερ, και ρωτούσα αν είναι μόνιμο, και μου έλεγε η αισθητικός ότι δεν είναι πάντα. Μετά έφεραν και μια άλλη τεχνολογία, νομίζω τη φωτόλυση, αλλά να σας πω την αλήθεια, τα φοβάμαι και λίγο αυτά, πόσες παρενέργειες έχουν. Η φίλη μου πάντως η αισθητικός μου είχε πει τότε ότι, τουλάχιστον για τη φωτόλυση, ακόμα δε γνωρίζουν αν έχει παρενέργειες. Βέβαια, άλλο να κάνεις στην αισθητικό κι άλλο σε γιατρό δερματολόγο. Πάντως είναι σπάσιμο η αποτρίχωση.

Εγώ σήμερα έκανα αποτρίχωση με τη μηχανή, έρχεται ο Αντρέας, με ρωτάει τι κάνω και του λέω "κάνω αποτρίχωση, βγάζω τις τρίχες απ' τα πόδια μου, γιατί αυτό απαιτεί η κοινωνία από τις γυναίκες". Μένει λίγο και με κοιτάει και μου κάνει "άντε μπγιάβο μάμα". Ανθή, θυμήθηκα εσένα που παίρνεις την Αλεξάνδρα μαζί σου στην αισθητικό! Καλά, εγώ έτσι κι έκανα τέτοιο πράγμα, θα είχε γκρεμίσει το ινστιτούτο!

Εγώ δωμάτιο ντουλάπα δε θα ήθελα ποτέ να έχω, αλλά ένα δωμάτιο γεμάτο βιβλιοθήκες θα το ήθελα. Χμ... μισό λεπτό... Α! Το έχω ήδη! Χεχε.

Άντε βρε, θα κάνεις χειρουργείο τελικά; Τι σου είπαν;

Ουφ, τα νεύρα μου... Τι ήθελα και γύρισα σπίτι και δεν έμενα στο σχολείο; Με ρωτάει (για χιλιοστή φορά) ο άντρας μου τι ώρα θα πάει αύριο να πάρει την καθαρίστρια. Του λέω μόλις πάρει τον Αντρέα στο νηπιαγωγείο, μετά θα πάει να την πάρει, και μου λέει "καλά, απ' τις εννιά; Δε γίνεται τουλάχιστον εννιάμιση; Να φάω τουλάχιστον πρωινό". Τι του λες τώρα;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα η μέρα είχε μόνο βόλτα στην πλατεία με τα παιδιά! Ο Πάνος δεν ήθελε να κατέβει από το ποδήλατο και η μικρή γυρνούσε πέρα δώθε. Μου ήρθε και μια μπάλα στο κεφάλι και είδα αστράκια...Ακόμα ζαλίζομαι..Πάλι καλά που δεν την έφαγε η Αλεξάνδρα. Είχε φέρει και μια φίλη μου το γιο της και κουσκουσάραμε! Γυρίσαμε σπίτι στις 10 το βράδυ, τα έκανα μπάνιο και κοιμήθηκαν. Άυριο μια από τα ίδια..Λέω να αφήσω λίγες μέρες μέχρι την επόμενη σόλο έξοδό μου γιατί θα φάω ξύλο στο τέλος! Χαχαχαχαχαχαχα!

 

Μαγδούλα, με έβαλες στην πρίζα με το λέιζερ..Έκανες και πιπί με την πεθερά παρούσα;; Χαχαχαχαχαχαχαχα! Πάντως η αποτρίχωση στο σημείο αυτό πονάει περισσότερο και από γέννα. Μακάρι να είχα κι εγώ ίσια μαλλάκια. Τα δικά μου είναι σγουρά και τα ισιώνω συνέχεια στο κομμωτήριο. Γενικώς μου λένε ότι μου πάνε περισσότερο τα σγουρά αλλά βαριέμαι να τα περιποιούμαι. Πράγματι ταιριάζουμε! Μας σκέφτεσαι να βγούμε παρέα στα μαγαζιά;; Θα τα σηκώσουμε! Η ξανθιά και η μαυρομάλλα!!! Σαν τη χιονάτη ε;; Δεν το είχα σκεφτεί! Χαχαχαχαχαχα! Πιο πολύ μου τη δίνει η ασπρίλα που έχω στα πόδια. Τώρα που φοράω φορεματάκια και σορτσάκια συγχύζομαι όταν βλέπω την ασπρίλα μου..

Αααα κατάλαβα γιατί είπες 8,5 άτομαι! Χαχαχαχαχαχα! Τώρα με τον πρακτικάριο θα γίνετε 10,5..Αυτός πιάνει για δύο λόγω εμφάνισης! Χαχαχαχαχαχα!

Τελικά δεν το γλιτώνεις το χειρουργείο;; Σίγουρο;;

Μάγδα έχεις fb;;;Εκεί ανεβάζουμε φωτό πιο εύκολα.

 

Άννα Μαρία, πολύ σπαστικό που η θεία ζήτησε να φύγει η κοπέλα. Μα καλά δεν κατάλαβε ότι λόγω κατάστασης την είχες περισσότερη ανάγκη;;Τι να πω;; Αφού τα τελειώσατε, πάλι καλά. Ο Αντρέας είναι πράγματι ταλαντούχος στην ζωγραφική!

Εγώ όταν έκανα αποτρίχωση ήμουν ξαπλωμένη σε ένα κρεβάτι και είχα δίπλα μου την Αλεξάνδρα ανεβασμένη στο ίδιο κρεβάτι να με ρωτάει αν πονάω..χαχαχαχαχα. Δεν κουνήθηκε ρούπι. Εντωμεταξύ, αφού άρχισε η διαδικασία της αποτρίχωσης ξεφούρνισε η αισθητικός ότι έχει γαστρεντερίτιδα..Μου ήρθε να την βαρέσω..Ευτυχώς δεν κολλήσαμε τίποτα..

Καλέ, εννοείται ότι δεν θα κόψεις τα μαλλιά σου...Είναι τέλεια έτσι!

Δεν θα ήθελες δωμάτιο-ντουλάπα;;;;; Μα πώς γίνεται;; Χαχαχαχαχα!

Ο Αντρέας νομίζω ότι μοιάζει περισσότερο στον άντρα σου πλέον. Όταν ήταν πιο μικρούλης μου θύμιζε κι εσένα.

 

Βασούλα μου, έχεις δίκιο σε όσα γράφεις, όπως και η Άννα Μαρία. Ακριβώς τα ίδια πιστεύω κι εγώ! Πρέπει να έχουμε ισορροπημένη προσωπικότητα για να μεγαλώσουμε και ισορροπημένα παιδιά. Θέλω να πιστεύω πως ποτέ δεν θα σκεφτώ ότι μια γυναίκα μου έκλεψε το γιο...Αν όμως δω ότι δεν του συμπεριφέρεται καλά...καλύτερα να τρέξει να σωθεί..Χαχαχαχαχαχαχαχα

 

Σήμερα στον παιδικό μου έδωσαν ένα μεγάλο κουτί με τις εργασίες του Πάνου από όλη τη χρονιά! Έκαναν πάρα πολλά πραγματάκια στη διάρκεια της χρονιάς και είμαι πολύ χαρούμενη! Είχε μέσα και ενθύμιο που έγραφε ότι αποφοίτησε από το προνήπιο!

 

Αυτά φιλενάδες μου! Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη μπραβο στον Πανουλη για τις εργασιες του στον παιδικο...τον Σεπτεμβρη παει πρωτη ταξη δημοτικου?πωπω πως μεγαλωνουν!απιστευτο!εγω αποτριχωση κανω κοιλια, χερια, μουστακι και φρυδι!δεν κανω ποδια τα εκανα 1-2 φορες πιο μικρη, πονεσα παρα πολυ και ετσι τα κανω ξυραφι!αν και το βαριεμαι τρελα καθε 2-3 μερες τωρα το καλοκαιρι πρεπει να τα κανω!δεν παιρνω αποφαση να τα κανω και αυτα αποτριχωση!

Αννα Μαρια ωραια περασατε και στο παρτυ...μια χαρα!οι αντρες δεν θελουν να ζοριζονται... εγω αυτο καταλαβω!αμα τους ζορισεις λιγο ή τους πεις να κανουν κατι τοτε αρχιζουν τα αυριο και την γκρινια...!το πρωινο πανω απο ολα και εμενα το πρωι θελει να πιει τον καφε του και το τσιγαρο του και μετα να λειτουργησει!

Μαγδουλα θα κανεις χειρουργειο τελικα?πηρες και 2η γνωμη?οσο για ψωνια και γω λατρευω τις αγορες...τρελαινομαι κυριως για ρουχα, κοσμηματα, παπουτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΡΘΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕ ΔΟΥΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Όπως θα καταλάβατε, ήρθε η γυναίκα (γιούπιιι!!!). Καθάρισε τη βεράντα (έπιπλα, σκούπισμα, σφουγγάρισμα), μετά έκανε τις μπαλκονόπορτες και το παράθυρο του σαλονιού (αλουμίνια και τζάμια), ανέβηκε και καθάρισε τους ανεμιστήρες οροφής και τα φωτιστικά τους, τίναξε τους καναπέδες και τους καθάρισε με ηλεκτρική σκούπα, έτριψε με σφουγγαράκι την πολυθρόνα, ξεσκόνισε, καθάρισε ένα ξύλινο σαν γείσο που έχουμε πάνω από το μπαρ, ξεσκόνισε την τραπεζαρία, έβαλε ηλεκτρική σε σαλόνι, τραπεζαρία και κουζίνα, μετακινώντας τα πάντα, τα σφουγγάρισε όλα αυτά συν το διάδρομο και έπλυνε το μπάνιο. 

Δυστυχώς μένουν πολλά ακόμη να γίνουν, έχουμε τις κρεβατοκάμαρες, το γραφείο, την κουζίνα και το μπάνιο γενική, πλακάκια και τέτοια, και σε δυο βδομάδες μπορεί να ξανάρθει... Ααααααααααααααααααααα.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλέ, θα γεννήσω!!!!!!!!!!!!! Πήρα τώρα την κουμπάρα μου, που πηγαίνει σπίτι της κάθε Τρίτη, μήπως μου την παραχωρούσε την επόμενη Τρίτη, και λέει "μααααα, δεν μπορώωω, και δεν ξέρωωωω, και θα γίνουν όλα χάλιααααα" και τα λοιπά. Γκρρρρρρρρρρρ..........................................................

Μετά απ' όλα αυτά, ο άντρας μου αισθάνεται πολύ κουρασμένος λέει και σήμερα δε θα κάνει απολύτως τίποτα, γιατί θέλει να ξεκουραστεί. Εν τω μεταξύ, όλη μέρα δεν έκανε απολύτως τίποτα. Το πρωί πήγε το μωρό στο σχολείο και μετά πήγε και πήρε τη γυναίκα και όλο το πρωί καθόταν στον υπολογιστή. Μόνο μου έκανε πρωινό και πήγε-ήρθε κάποιες φορές για να φέρει κάποια πράγματα στη γυναίκα. Μετά, πολύ πιο αργά πήγε στη φρουταρία, πήγε και πήρε το μωρό απ' το σχολείο και μετά πήγε και πήρε τον Αντρέα στους γονείς μου και τη γυναίκα στο σπίτι της, και πέρασε κι απ' το Καρφούρ για κάτι ψώνια. Τώρα λέει ότι πρέπει να προσέχω εγώ τον Αντρέα το απόγευμα γιατί θέλει να ξεκουραστεί, γιατί λέει, θα λιποθυμήσει απ' τη ζέστη, και να σέβομαι τον κόπο του άλλου. ΠΟΙΟΝ ΚΟΠΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Πόσο κουράστηκε δηλαδή;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Τι έκανε και κουράστηκε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Η κακομοίρα η γυναίκα θα έπρεπε να είναι στην εντατική τώρα με τόσες δουλειές που έκανε, και μια χαρά την είδα! Αυτός για να κάνει ένα σφουγγάρισμα το κάνει ολόοοοοκληρο θέμα, και μετά πέφτει να πεθάνει απ' την κούραση. Άμα δούλευε; Τι θα έκανε; Θα κατέληγε στο νοσοκομείο δηλαδή;;; Δεν πάμε καλάααα... Μα καθόλου καλάααααααααααααααααααααα................................................................. Αφού τώρα σκέφτομαι να πάω σχολείο για να ξεκουραστώ, για να καταλάβετε δηλαδή...

Ανθή καλά, τι έπαθες με την μπάλα... 

Εντάξει βρε, είπαμε να βγαίνεις μόνη σου, αλλά δεν είναι ανάγκη και κάθε μέρα!

Κι εγώ είμαι κάτασπρη, αλλά μ' αρέσει!

Η θεία μου είναι πολύ περίεργος άνθρωπος και ιδιότροπη. Γεροντοκόρη γαρ, και καλο (κακο) μαθημένη...

Ο Αντρέας δεν υπήρχε περίπτωση να μείνει σ' ένα κρεβάτι περισσότερο από πέντε λεπτά. Τι είπα; Πέντε λεπτά; Πέντε δευτερόλεπτα ήθελα να πω... 

Καλά, τώρα που γύρισε απ' το σχολείο και ήρθε τη γυναίκα, άρχισε να κάνει ΤΙΣ βλακείες. Δεν ξέρω πώς λέτε αυτό που πιάνει τα μωρά, όταν δουν κάποιον ή ότι τα πιάσει η τρέλα και αρχίζουν και κάνουν χαζομάρες. Εμείς το λέμε "αππώθηκε". Κυλιόταν κάτω, κυλιόταν στους καναπέδες, τον ρώτησε η γυναίκα πώς λένε το σχολείο του κι έλεγε "Μανιταούλη λη λη λη ΛΗ ΛΗ ΛΗ", έβγαινε έξω, έπιανε το ένα, πετούσε το άλλο, δεν μπορείτε να φανταστείτε... 

Η αισθητικός ό,τι να 'ναι πάντως...

Τι να το κάνω καλέ το δωμάτιο-ντουλάπα; Μου φαίνεται ό,τι πιο άχρηστο! Δεν έχω και τόσα πολλά ρούχα! Αυτό που θα ήθελα θα ήταν μια αποθηκούλα για να βάζω όλα τα πράγματα που πρέπει να μπαίνουν σε μια αποθηκούλα, π.χ. την ηλεκτρική σκούπα, τις σόμπες το καλοκαίρι, τους ανεμιστήρες το χειμώνα, τα ρούχα του μωρού που μικραίνουν, κ.λπ.

Βάσω, ο Πανούλης δε θα πάει δημοτικό καλέ, θα πάει νήπιο, δηλαδή αυτό που λέμε εμείς προδημοτική! 

Ξυράφι;;; Έχω πάαααααααααααααααααρα πολλά χρόνια να κάνω αποτρίχωση με ξυράφι. Είναι ό,τι χειρότερο. Καλά, εσύ δεν πονάς στην κοιλιά και πονάς στα πόδια; Τίποτα δεν είναι! 

Οι άντρες δε θέλουν να ζορίζονται, αλλά να ζοριστούν. Κι εγώ δε θέλω να ζορίζομαι, αλλά κάποιες φορές απλά δε γίνεται διαφορετικά. Σόρι κιόλας, δεν τα κάνουμε μόνες μας τα παιδιά, ούτε στο σπίτι μένουμε μόνο εμείς. Μου έλεγε να προσέχω τον Αντρέα το απόγευμα, του εξηγώ ότι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΙΜΑΤΩΝΕΤΑΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟ ΜΩΡΟ και αντί να μου πει "εντάξει, φυσικά, θα τον προσέχω εγώ", μου κάνει "ε, σιγά, γιατί δηλαδή πιστεύεις ότι θα κουραστείς αν προσέχεις τον Αντρέα; Βάλ'τον να ζωγραφίσει, βάλ'του λίγα μίκυμάους, όπως κάνω εγώ". Του λέω κι εγώ "αφού τα κάνεις εσύ αυτά και ΔΕΝ κουράζεσαι, γιατί δεν τα κάνεις και τώρα;". Ε μα... Αλλά άντε να συνεννοηθείς. Πριν μου λέει "να σέβεσαι τον κόπο του άλλου, όλα αυτά τα αγαθά που έχεις στο σπίτι εγώ πήγα και τα πήρα". ΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ, ήθελα να του πω, αλλά θα τσακωνόμασταν, και λέω, άσε, δε βαριέσαι, αφού ό,τι και να του πω, δεν πρόκειται να καταλάβει με τίποτα.

Εσένα τουλάχιστον θέλει καφέ και τσιγάρο για να λειτουργήσει. Εμένα απλά ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΠΟΤΕ.

Άντε, σας αφήνω, σας έπρηξα σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου

Μια γεματη μερα κ σημερα κ οπως εχω ξαναπει συνεχιζω σε τρελους ρυθμους κ τρελα κεφια ειμαι καλοκαιρινος τυπος οποτε εξηγειται καπως η χαρα μου χαχα

Αποτριχωση εχω κανει στο πιπι στο παρελθον κ οντως ο πονος ειναι απαισιος

Στο λειζερ δε καταλαβαινεις κατι η δερματολογος αυτο που χα κανει τοτε μας ειχε βεβαιωση ειναι ακινδυνο τωρα ποιος ξερει τι δεν ειναι επικυνδινο πια

Θα το συνηστουσα στανταρ παντως

Ανθη οντως θα χουμε πλακα στα μαγαζια λογω αντιθεσης θα πιανουμε ολα τα γουστα χαχαχα

Εγω παλι βλεπω την ασφυκτικα φουλ ντουλαπα μου ζητημα αν φοραω τα μισα ονειρευομαι το ντουλαποδωματιο

Αποθηκη εχω κ μεγαλη αννα μαρια αλλα δε τρελαινομαι χαχα προτιμω τα κοκετιστικα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...