Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Γεια σας κουκλες, εχω χαθει τελειως αλλα δεν εχω καθολου χρονο, μπηκε ενας επιπλεον παραγοντας στη ζωη μου με πολυ δουλεια στο σπιτι συν ολα τ αλλα. Τελικα μου εδωσαν 10 ωρες την εβδομαδα, 5 την τριτη, 3 την τεταρτη και 2 την πεμπτη ολες μεσημερι προς απογευμα. Συνολικα ειναι 4 τελειως διαφορετικα μεταξυ τους μαθηματα που το καθενα θελει την προετοιμασια του. Και τα ετοιμαζω το πρωι το δυωρο που θα κοινηθει ο γιωργακης μετα τα φρουτα και οτι αλλο δεν προλαβω το βραδυ οταν παλι κοιμηθουν ολοι. Οι μαθητες μου δειχνουν φυσιολογικοι για την ωρα.

Τα μικρα μου καλα , ο γιωργακης με ξενυχταει τα βραδια, ξυπναει και δεν ξανακοιματε για μια μιαμιση ωρα δεν ξερω τι του φταιει, δοντια, αγχος αποχωρισμου, να σημερα ειμαι με 3,5 ωρες υπνο. Ο Νικολας μου λεει οτι ειναι πολυ καλος στο σχολειο, ο καλυτερος και τελειως διαφορετικος απο την Αγγελικη, και η ζουζουνα κανει τις γνωστες γκρινιες και ζηλιες της,

Αυτα πρεπει να ετοιμαστω για να φυγω, σας σκεφτομαι ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασω μπραβο για την πανα!!!! Περαστικα στον κουνιαδο σου τι να πω νεοτατος θα πρεπει να προσεχει. Για πες για την φιλιππινεζα καλη? πως τα πατε?

Μαγδα πως εισαι? αντε απο τον αλλο μηνα βαλε μπρος για μπεμπακι για να εχεις κανονικη καθυστερηση, μεγεια και τα ρουχαλακια σας.

Αννα Μαρια τι μας εγραψες στα ρωσικα? καλη αρχη

Το μενου ωραιο φαινεται κλεισατε εκει τελικα ? εδω παντως που εχει τυχει να εω βιτρινες σε εμπορικο κεντρο εχουν και χειμωνιατικα βαφτιστικα, βεβαια το ματι μου πεφτει στα αγοριστικα και βλεπω μπουφανακια σε πιο χειμερινα χρωματα και στα κοριτσιστικα δεν εχω προσεξει αν εχει μπολερο, γουνακι ´η παλτουδακια.

Καληνυχτα κοριτσακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Καγκουρακι αμαν ρε θηριο καλα και προλαβαινεις!μπραβο σου με 3 παιδια και μια δουλεια που χρειαζεται και προετοιμασια στο σπιτι!υποκλινομαι πραγματικα!

Για την Φιλιππινεζα που με ρωτησες, φαινεται καλη, καθαρη, η Ιωαννα δεν τη θελει αλλα πιστευω θα συνηθισει!και για μενα ειναι δυσκολο γιατι εκνευριζομαι οταν ειμαι σπιτι να κανει δουλειες και να μπλεκεται στα ποδια μου!θελει χρονο!ηδη αρχισα να τη συνηθιζω, κανει αρκετα καλα τις δουλειες, με την μικρη δεν πολυασχολειται γιατι και η Ιωαννα δεν την αφηνει να της κοντεψει η αληθεια να λεγεται!λιγο τις πρωτες 2 μερες πηγε να αλλαξει τοπους στα πραγματα μας κλπ και της ειπα εκει που εχω κατι εκει να το αφηνει!μονο αν της πω εγω να το μετακινησει να το κανει γιατι μετα τα ψαχνουμε και δεν τα βρισκουμε!συγυρισε τα ερμαρια, εκανε παραθυρα, βεραντες, σιδερο, βαζει πλυντηρια!την πιανει και ο αδερφος μου ο μικρος και λιγο η μαμα μου γιατι η μαμα μου εχει και την κοπελα του αδερφου μου του μεγαλου που την βοηθαει με τις δουλειες!

Αννα Μαρια ηρθαν οι ξενοι σας απ το Μαντσεστερ?αχχχ τι μου θυμισες...Μαντσεστερ σπουδαζα για 2 χρονια!τοτε δεν μου πολυαρεσε, τωρα ομως το νοσταλγω!κλαψ!Ρε συ πολυ ακριβα χρεωνει η κοπελα για την τουρτα και τα cupcakes!ελεος!300 ευρω μια τουρτα?θα καταξοδευτει!τελοσπαντων...και γω που βαφτισα τα κεραστικα τα εκανα εγω γιατι ηθελα!αλλα εδωσα γυρω στα 150 ολα μαζι!

Χτες πηγα γιατρο το μωρο Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία ειναι μια χαρα!κινητικοτατο οπως το ειδε κι ο γιατρος στο ultrasound!ειναι 2263 γραμμαρια!μια χαρα η αναπτυξη του μου ειπε!θα βγει πανω απο 3 κιλα λεει!για να δουμε!μονο που του ειπα οτι σφιγγει η κοιλια μου αρκετες φορες κατα τη διαρκεια της μερας και το ειδε κιολας γιατι ηταν σφιχτη κι εκεινη την ωρα που με εξεταζε!τελικα αρχισαμε ενεσεις για συσπασεις!τις primolut!μου εγραψε 10, 2 καθε βδομαδα μεχρι να γεννησω!μου εβαλαν τις 2 χτες και θα πηγαινω μια φορα τη βδομαδα για να βαζω 2 μαζι!ουφ πλεον!

Οσο για το αν ετοιμαστηκα, ναι τη βαλιτσα του μωρου σχεδον την τελειωσα!και η δικη μου προς το τελος βρισκεται!Αννα Μαρια εβαλα 10 φορμακια εξωτερικα για το μωρο, 10 εσωτερικα αλλα εβαλα και κοντομανικα εσωτερικα και μακρυμανικα!εβαλα πετσετα για το μπανιο, αφρολουτρο,κουβερτα λεπτη, πανια, πουδρα, sudocream,πιπιλα, τι αλλο?ξεχασα κατι βοηθησε με!για μενα εβαλα νυχτικα, εσωρουχα, πυτζαμες, σερβιεττες, πετσετα για το μπανιο, αφρολουτρο, σαπουνι για τα χερια, τι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε; 

Εμείς καλά.

Χτες τα έπαιξα, έκανα άπειρες δουλειές. Μαζέψαμε όλα τα παιχνίδια με τον άντρα μου, κάποια τα πήγα στο δωμάτιο, κάποια άλλα τα άφησα στο σαλόνι, γιατί δε θέλω να του εξαφανίζω όλα τα παιχνίδια και αν δεν τα έχει εκεί μπροστά του να κολλάει στον υπολογιστή. Με το που έρχεται απ' τον παιδικό, βλέπει τα παιχνίδια στα κουτιά, τα αδειάζει όλα στο τραπέζι και τους καναπέδες, επαναλαμβάνοντας ασταμάτητα "όχι δε θα συγυ-ίσεις μαμά, όχι δε θα συγυ-ίσεις μαμά"... 

Τέλος πάντων, δεν κοιμήθηκε και μεσημέρι, όλο τρέχαμε. 

Το απόγευμα ήρθαν οι οικογενειακοί φίλοι, ήρθαν κι οι γονείς μου, βέβαια, αφού είναι δικοί τους φίλοι, και κάθισαν γύρω στο δίωρο. Έβαλαν στο youtube ένα βιντεάκι με φωτογραφίες από το σχολείο, που τις είχε βάλει ένας συμμαθητής της φίλης της μάνας μου και τις έβλεπαν, ξέρετε τώρα, α, να η τάδε, πωπω πώς ήταν τότε, να εγώ, κοίτα τι φοράω, κλασικά!

Σε κάποια φάση ρώτησε η μάνα μου τη φίλη της μια λέξη σχετική με τη μαγειρική στα αγγλικά (επειδή αυτοί μένουν στην Αγγλία) και η συζήτηση πήγε γύρω από τις συνταγές στο ίντερνετ, και τους είπα ότι η συνταγή που ανέβασα για τις ντομάτες στο πιάτο μεταφράστηκε και στα αγγλικά, οπότε λέει η φίλη της ότι κι αυτή φτιάχνει αυτό το φαγητό, αλλά είναι άγνωστο στους περισσότερους, κι ότι βρήκαν τη συνταγή στο ίντερνετ κι ότι στην εισαγωγή λέει "αυτό το φαγητό το ξέρουμε η μάνα μου κι εγώ". Φυσικά, ήταν η δική μου συνταγή!!!

Ο Αντρέας έπαιζε με τους καλεσμένους μας, αλλά μόλις μπήκαν τους λέει "θέλω δώρο"!!! Εν τω μεταξύ, οι άνθρωποι φέρανε δώρα απ' την Αγγλία, αλλά τα είχε δώσει η γυναίκα στη μάνα μου πριν μέρες, και είχε η μάνα μου την ιδέα να τους πει να έρθουν σπίτι μας, οπότε, φυσικά, δε φέρανε τίποτε άλλο. Τον πήγε η μάνα μου στη ντουλάπα και του έδειξε τα ρούχα που του έφερε, αλλά δεν έμεινε ευχαριστημένος, και σήμερα το πρωί μου λέει "δε μου έφεραν δώ-ο"!

Η Γεωργία καθόταν την πιο πολλή ώρα στο ριλάξ και παρακολουθούσε τα πάντα.

Σήμερα έχω κάποιες εξωτερικές δουλειές και σίδερο. Δε θα κάνω τίποτε άλλο, μόνο το σίδερο, γιατί είναι πολύ... 

Καγκουράκι είναι σίγουρα κουραστικό το πρόγραμμά σου. Θα δεις ότι σιγά-σιγά θα εξοικειώνεσαι όλο και περισσότερο και θα χρειάζεσαι λιγότερη ώρα για την προετοιμασία. Εγώ έχω 24 ώρες στο σχολείο, αλλά ευτυχώς λόγω τοκετού έχω μείωση και θα κάνω τις 21! 

Κι ο Αντρέας τα έκανε αυτά με τα δόντια. Φάση είναι και περνάει, εμάς δεν κράτησε πολύ. 

Κι εγώ πλέον δεν κοιμάμαι και πολύ... Το πρωί που φεύγει ο Αντρέας δεν ξαναπέφτω όπως έκανα παλιά. Όσες φορές ξάπλωσα δεν μπόρεσα να κοιμηθώ γιατί συνήθισα, άσε που αρχίζω σχολείο τον άλλο μήνα και καλό είναι να είμαι συνηθισμένη με το πρωινό ξύπνημα.

Στα ρωσικά σας έγραψα "καλημέρα"! Δεν το μάθαμε, βέβαια, στο google translate το βρήκα.

Το κέντρο δεν το κλείσαμε ακόμα, αφήνουμε την απόφαση να ωριμάσει! :P

Για τα βαφτιστικά που λες, τα αγορίστικα έχουν σακάκια και μπουφανάκια. Τα κοριτσίστικα το κάνουν λες και είναι για πασαρέλα, γκρρρ... 

Σας φιλώ κόρες, θα θηλάσω την κυρία και μετά σιγά σιγά ετοιμάζομαι για τις δουλειές μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, μαζί γράφαμε!

Ήρθαν οι ξένοι, όπως έγραψα και πριν!

Η κοπέλα αυτή όντως χρεώνει πάρα πολλά! 150 ήξερα ότι χρεώνουν τα ζαχαροπλαστεία για τις τούρτες. Κάνει πολύ καλή δουλειά, αλλά έλεος, την τούρτα την τρως, δεν είναι και άγαλμα που θα το έχεις μια ζωή. Δεν αξίζει τον κόπο... 

Η κοπέλα μένει στο σπίτι σας; Κι εγώ δε θα μπορούσα με τίποτα να είχα έναν ξένο άνθρωπο μες στα πόδια μου όλη μέρα. Η Ιωάννα θέλει χρόνο να τη συνηθίσει, έτσι γίνεται συνήθως. 

Μια χαρά το μωρό! Σε σκεφτόμουν πριν και ήθελα να ρωτήσω και για το βάρος, αλλά μας το είπες εσύ! Μια χαρούλα!

Ενέσεις για συσπάσεις γιατί κάνεις; Είναι τόσο έντονες; Εγώ είχα συσπάσεις από 17 εβδομάδων περίπου. Ο γιατρός συνιστούσε ξεκούραση, αλλά τίποτε άλλο. 

Για τη βαλίτσα που ρωτάς, νομίζω ενυδατική κρέμα για το μωρό ίσως χρειαστεί, σουτιέν θηλασμού, επιθέματα στήθους, μια χοντρή κουβερτούλα για την πρώτα μέρα τουλάχιστον, αν και, αφού γεννάς Νοέμβριο, μάλλον θα χρειαστεί για όλες τις μέρες. Τι άλλο, σκουφάκια, γαντάκια και καλτσάκια για το μωρό, πετσέτα για τα χέρια για σένα, ρόμπα για να μην κυκλοφορείς με το νυχτικό!

Πούδρα χρησιμοποιείς; Εγώ δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ. Όσο για τη σουντοκρέμ, είχα ρωτήσει κι εγώ τότε που θα γεννούσα, και μου είπαν τα κορίτσια ότι είναι καλύτερο να μην χρησιμοποιείται σε νεογέννητα. Εγώ είχα πάρει κεραλοιφή, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έκανε και πολύ καλή δουλειά, οπότε πήρα μία από το φαρμακείο, seb media νομίζω ονομάζεται (κάνω διαφήμιση, γιατί παίρνω ποσοστά, :P :P :P).

Σας αφήνω, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ποια ενυδατικη κρεμα χρησιμοποιας για τη Γεωργία?καλτσακια γαντακια και σκουφακια εχω βαλει!Σουτιεν θηλασμου εχω απ την προηγουμενη εγκυμοσυνη!οι συσπασεις εινα εντονες και γι αυτο χρειαζονται οι ενεσεις για να μαι καλυμμενη βασικα!η κοπελα οχι δεν μενει μεσα στο σπιτι μας!μενει στα βοηθητικα κατω σε ξεχωριστο οικημα με την κοπελα που εφερε πριν 2 χρονια ο αδερφος μου!φιλιππινεζα ειναι και αυτη!απο κιλα εβαλα γυρω στα 15 μεχρι τωρα και μου μεινε ενας μηνας περιπου μεχρι την καισαρικη!το βαρος του μωρου τι λετε ειναι καλο?επειδη η Ιωαννα μου γεννηθηκε 38 βδομαδων 2440!αυτη τη φορα ειμαι στις 34 βδομαδες και ειναι ηδη 2260!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες,

Βασω μια χαρα ο μπεμπης σου κοντα στα 3 κιλα θα σου βγει ετσι λεω και εγω, και μενα η αγγελικη ειχε βγει 2650 και τα αγορια απο 3300. Νομιζω για την βαλιτσα εισαι οκ και για την sudocream συμφωνω ειναι καλη αν εχει συγκαει που το θεραπευει αμεσως, για αλλαγη πανας παρε μια πιο απλη μια και αυτη θεωρειται πιο φαρμακευτικη.

Θα συνειθησει η ιωαννα σιγα σιγα, παντως σημαντικο το οτι ειναι καθαρη και κανει οσα τις λες, μεγαλη βοηθεια θα εχεις.

Αννα Μαρια τι καλο αυτο με τη συνταγη, δηλ αν καταλαβα καλα δεν ηξεραν οτι ηταν δικια σου. Ασε και μονιμως εγω μαζευω τα παιχνιδια, ο Νικολας μαζευει αρκετες φορες η Αγγελικη παλι ποτε.

Τελικα απο δοντακι μαλλον ολο αυτο σημερα ειδα εχει σχιστει το ουλακι του οποτε σε κανα δυο μερες θα εμφανιστει το δοντακι μας, το τριτο. Εβγαλα και τα ρουχα σημερα τα χειμωνιατικα τα δικα μου και του αντρα μο, των παιδιων τα ειχα κανει το προηγουμενο σκ, οποτε μονο παπουτσια μου μενουν να αλλαξω θεσεις. Αυτα παω να ετοιμασω το ενα μαθημα της τριτης

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά!

Χτες πήγαμε εκδρομούλα εδώ κοντά, στο Πάρκο Καμηλών στο χωριό Μαζωτός. Περάσαμε πολύ ωραία, ο Αντρέας έπαιξε στην παιδική χαρά και στα παιχνίδια που βάζεις κέρμα, και μετά πήγαν με τον μπαμπά του στα ζωάκια. Εγώ είχα τη μικρή στο σλινγκ και περιφερόμασταν. Στα ζώα δεν πήγαμε, (α) γιατί βρωμούσαν και (β) γιατί φυσούσε πολύ εκεί. Ο Αντρέας ανέβηκε και σε πόνι! Τον κρατούσε ο μπαμπάς του, και το πόνι το κρατούσε ο υπάλληλος του πάρκου! Μόνος του το ζήτησε, και του άρεσε πάρα πολύ! 

Μετά πήγαμε στο διπλανό χωριό, το Κίτι και φάγαμε τέλεια σουβλάκια και τέλος πήγαμε σ' ένα θείο μου που μένει έξω απ' το χωριό για επίσκεψη. Με το που φτάνουμε, ανοίγει ο άντρας μου την πόρτα του αυτοκινήτου για να βγει, τρέχει πάνω του η σκυλλίτσα και μπαίνει μέσα στο αυτοκίνητο. Με το που τη βλέπω μέσα, εκσφενδονίζομαι έξω σε χρόνο dt, πέφτει και το σλινγκ κάτω. Καταφέρνει ο άντρας μου να τη βγάλει έξω, κάνει το γύρο και ξαναμπαίνει! Εγώ να τσιρίζω, ο άντρας μου να προσπαθεί να τη διώξει, κι ο θείος μου να έχει πεθάνει στα γέλια. Τελικά κατάφερε ο θείος μου να την πιάσει, αρπάζω τον Αντρέα και τρέχουμε πάνω στο σπίτι. Παίρνει κι ο άντρας μου το πορτ μπεμπέ, μετά βασάνων και κόπων καταφέρνουμε να μπούμε στο σπίτι, γιατί είχε κι άλλη σκυλίτσα μέσα, που μόλις μας είδε ήθελε να έρθει πάνω μας, μπαίνουμε και τρέχει και η μικρή, ζωηρή σκυλλίτσα μέσα, πηδούσε πάνω μου, εγώ στα πρόθυρα εγκεφαλικού, να τσιρίζω, τις βγάζει έξω ο θείος μου, πάω να πάρω τη μικρή να τη θηλάσω, και τι να δω; Το μωρό δεν ήταν στο πορτ μπεμπέ! Πάνω στον πανικό, νόμιζε ο άντρας μου ότι την κρατούσα εγώ, και την άφησε στο αυτοκίνητο! Ευτυχώς κοιμόταν και δεν κατάλαβε τίποτα!

Καγκουράκι για τη συνταγή που λες, όχι, δεν το είχαν καταλάβει ότι είναι δική μου! Ενθουσιάστηκαν όταν τους το είπα!

Ο Αντρέας καμιά φορά μπορεί να μαζέψει κανένα παιχνίδι, αλλά συνήθως εμείς τα μαζεύουμε, γκρρρ... Άντε ρε, μαζεύει ο Νικόλας και όχι η Αγγελική; 

Εμείς για χειμωνιάτικα αργούμε ακόμα, αφού έχει αρχίσει πάλι η ζέστη. Εδώ γύρω στα μέσα με τέλη Νοεμβρίου αρχίζει το πραγματικό κρύο.

Με γεια τα δοντάκια του Γιωργάκη! (Με γεια λέμε για τα δόντια;):)

Εμείς σήμερα έχουμε το γάμο της γνωστής μαθήτριας με τα μαύρα. Τον Αντρέα θα τον αφήσουμε στους γονείς μου μάλλον και θα πάρουμε τη μικρή. Εγώ θέλω να πάμε και στο γλέντι, ο άντρας μου θέλει μόνο στην εκκλησία. 

Πάω να κάνω αποτρίχωση, για να μην πάω αρκούδα στο γάμο. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου έχω χαθεί μιας και κλασικά τρέχω σπίτι δουλειά και στο ενδιάμεσο τρέχω σαν το Βέγγο

Με γεια το δοντάκι σας καλά καγκουρακι τρία παιδιά και δουλειά σε θαυμάζω

Ο Βασίλης ευτυχώς μάζευει τα παιχνίδια του είχε να μοιάσει το κατακουζινακι τζούνιορ

Άννα Μαρία έχεις θέμα με τα σκυλιά ? Τα φοβάσαι ?γέλασα που ξεχάσατε το μωρό

Ξεσκασατε και εκδρομή τέλεια

Εγώ σουντοκριμ έβαζε από την αρχή ως που μεγάλωσε δεν μου καιγοταν πότε μόνο μια δυο φορές συνολικά

Βασουλα έτοιμη και η βαλίτσα σα χτες μου φαίνεται έλεγες πότε θα μείνεις εγγυος

Εγώ σκ ψόφησα στις δουλειές σίδερο γενική στο σπιτι ψώνια ρούχα χειμωνιάτικα φαγητά γλυκά ολα τα κάνα λεπτό δεν έκατσα ο άντρας μου λέει είμαι η σούπερ γουμαν εγώ λέω είμαι η σούπερ ψόφια τα είδα όλα δύο μέρες ευτυχώς βοήθησε παρά πολυ και αυτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!τι κανετε?

Αννα Μαρια οπως τα περιγραψες τρομοκρατηθηκα...πιο μικρη ειχα και γω φοβια με τους σκυλους!το ξεπερασα οταν πηγα Αγγλια να σπουδασω και υπηρχαν τοσα αδεσποτα μεσα στους δρομους και ηταν ολα ημερα και ετσι εξοικειωθηκα!οχι εντελως...τωρα αν δω ενα λυκοσκυλο να τρεχει κατα πανω μου θα παθω σοκ!αλλα αν δεν εβλεπα το μωρο μεσα στο πορτ μπεμπε...ουφ ποσες λαχταρες θα περασουμε με τα παιδια!πηγατε στο Μαζωτο?λενε οτι ειναι πολυ ομορφα, δεν πηγαμε αν και οσοι πηγαν ενθουσιαστηκαν!

Καγκουρακι ηδη χειμωνιασε εκει?εμας οντως οπως λεει και η Αννα Μαρια επεστρεψε το καλοκαιρι!να φανταστεις εγω στη δουλεια εχω κλιματιστικο!βεβαια εχω και εξαψεις απ την εγκυμοσυνη και ισως γι αυτο να ζεσταινομαι περισσοτερο!πηρα και σουντο τελικα αλλα πηρα και μια ενυδατικη της proderm για την αλλαγη της πανας!

Μαγδουλα σουπεργουμαν οντως...και δουλειες και σπιτι και τον μικρο!ουφ!τωρα που εφερα την κοπελα ηδη νιωθω πιο ανακουφισμενη!και να φανταστεις καθημερινα δεν εκανα και πολλα!ειδικα τωρα που μαι και εγκυος, εβαζα κανενα πλυντηριο, απλωνα ρουχα,εστρωνα κρεβατια, συγυριζα αλλα οχι πολλα πολλα!αυτη τα χει γλυψει ολα!οκ θα ζοριζομαι λιγο οικονομικα αλλα ειδα την ευκολια μου!εδινα 120 ευρω το μηνα και ειχα μονο μια φορα την βδομαδα!τωρα την εχω καθε μερα και θα δινω γυρω στα 250, 100 ο μικρος μου αδερφος και γυρω στα 100 για τις κοινωνικες ασφαλισεις ο πατερας μου!αλλα η μαμα μου της δινει και φαγητο και μεσημερι και βραδυ!

Την Παρασκευη το βραδυ πηγαμε στον μικρο μου αδερφο μιας και ηταν τα γενεθλια της κοπελας του!το Σαββατο το πρωι πηγαμε με τη μικρη βολτα στα jumbo πηρα κατι μικροπραγματα που ηθελα, περασε και η ωρα!το απογευμα πηγαμε στο πανηγυρι Του Αγίου Επίκτητου εδω στο χωριο που γιορταζε χτες!δεν μειναμε στη Λειτουργια γιατι ειχε παρα πολλη κοσμο, προσκυνησαμε, αγορασε και η μικρη παιχνιδι μιας και τα βλεπε ολα και επαθε πανικο!χαχα!το βραδυ πηγαμε στην κουμπαρα μου που εκανε τραπεζι, τη μικρη την αφησα με τη μαμα μου!

Χτες πηγαμε το μεσημερι στην βαφτιστικη μου που ειναι η γιορτη της σημερα!επιστρεψαμε γυρω στις 5μιση και πηγαμε απευθειας παιχνιδοτοπο και μπηκαμε σπιτι κατα τις 7!εγινα πτωμα ομως...,τα ποδια μου φουσκωσαν παρα μα παρα πολυ!αναλυση για λευκωμα εκανα αλλα ηταν αρνητικη!εχει λίγο καιρο που την εκανα ομως....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Εμείς πήγαμε χτες στο γάμο της μαθήτριάς μου. Ήθελα να πάμε νωρίτερα, για να περάσουμε κι απ' το σπίτι της, αλλά δεν προλάβαμε. Φτάνουμε στο χωριό, βλέπουμε την εκκλησία από μακριά, καταφέρνουμε και τη βρίσκουμε, και δεν ήταν κανείς. Τελικά, έχει δύο εκκλησίες, η μία είναι της Ανάστασης του Σωτήρα και η άλλη της Μεταμόρφωσης του Σωτήρα. Ο γάμος ήταν στη δεύτερη κι εμείς πήγαμε στην πρώτη. Κατεβαίνω σ' ένα περίπτερο να ρωτήσω, και με το που μπαίνω πάλι στο αμάξι, βλέπουμε το στολισμένο αυτοκίνητο με τη νύφη να περνάει! Τους πήραμε από πίσω και φτάσαμε μαζί τους στην εκκλησία! Μόλις κατεβήκαμε κι εμείς κι αυτοί και με είδε, χάρηκε αφάνταστα!

Είχαμε πάρει μόνο τη Γεωργία, και όλοι ξετρελάθηκαν μαζί της! 

Στο γάμο είχε πολύ λίγο κόσμο, αλλά εμείς τα παίξαμε με τα πεθερικά. Η πεθερά είναι ΣΑΡΑΝΤΑ χρονών! Ο πεθερός είναι μικρότερος, αλλά είναι πατριός. Τους έβλεπα κι έλεγα "δεν μπορεί αυτοί οι άνθρωποι να παντρεύουν παιδί. Μοιάζουν συνομήλικοί μου". Όχι, λάθος! ΕΙΝΑΙ σχεδόν συνομήλικοί μου! Η πεθερά έκανε το γαμπρό 18 χρονών. Τώρα είναι αυτή 40 κι αυτός 22. Έχει κι άλλα τρία παιδιά, όλα αγόρια, που πηγαίνουν στο Δημοτικό.

Ήταν και μια άλλη μαθήτριά μου εκεί, από μικρότερη τάξη, αλλά μεγαλύτερη σε ηλικία. Τώρα πρέπει να είναι 29. Αυτή είναι από Ρουμανία, συζούσε με ένα Κύπριο αρκετά μεγαλύτερό της, χωρισμένο, και είχαν και παιδί, σε κάποια φάση πήρε το παιδί και πήγε στη μάνα της στην Ιταλία και την κυνηγούσε η Ιντερπόλ, τελικά γύρισε, τον χώρισε και το παιδί το κράτησε αυτός, γιατί αυτή δεν είχε λεφτά για να το συντηρεί. Αυτός την έπρηζε όλη μέρα, έκλαιγε μες στο δρόμο, την παρακαλούσε να γυρίσει, και τελικά αποφάσισε να τον παντρευτεί για να μην την πρήζει! Αλλά τον είχε γραμμένο τελείως. Τώρα φαίνεται τα ξαναβρήκαν, γιατί ήρθαν μαζί στο γάμο, και αυτή είναι έγκυος στο δεύτερο και φαινόταν πολύ χαρούμενη! ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ, μου λέτε;

Όταν τελείωσε ο γάμος βγάλαμε φωτογραφίες και μετά πήγαμε σπίτι τους για ένα ποτό, γιατί στο κέντρο θα πήγαιναν σε μία ώρα. Τα είπαμε εκεί, όλοι τρελαίνονταν με τη μικρή, και κατά τις εφτά φύγαμε, γιατί ήταν κι ο Αντρέας στους γονείς μου και τα είχαν παίξει κι αυτοί κι αυτός. 

Χάρηκα πολύ που πήγα στο γάμο, ξέρω πολύ καλά όλη την οικογένεια, και είδα πόσο χάρηκαν που πήγαμε!

Στους γονείς μου φτάσαμε κατά τις οκτώ παρά, πήραμε τον Αντρέα, ο οποίος δεν είχε κοιμηθεί μεσημέρι, κοιμήθηκε στο αμάξι, και ξύπνησε σήμερα το πρωί στις οκτώ! Κι όχι από μόνος του, ούτε καν απ' το ξυπνητήρι. Τον ξυπνήσαμε εμείς, κι ήθελε κι άλλο! Ήπιε γάλα, και μετά έκανε φασαρία γιατί δεν ήθελε να πάει σχολείο, αλλά στη γιαγιά. Πήγαινε να τον ντύσει ο άντρας μου, τον κλωτσούσε. Εγώ του ετοίμαζα το πρωινό, κι ο άντρας μου, μου έλεγε "έλα μωρέ, ας μην πάει σήμερα σχολείο, πάει αύριο". Του έβαλα τις φωνές. Του λέω "κάπως έτσι άρχισαν και τ' αδέλφια σου και τελικά παράτησαν το σχολείο". Για να καταλάβετε, τα αδέλφια του δε σηκώνονταν το πρωί για να πάνε στο σχολείο, έτσι οι γονείς του τα έβγαλαν απ' το πρωινό, τα έγραψαν στο εσπερινό και τα έβαλαν σε δουλειά το πρωί, με αποτέλεσμα να παραδέρνουν στα εσπερινά για χρόνια και κανείς απ' τους δύο δεν τελείωσε το σχολείο. Τελικά, τον έντυσα εγώ χωρίς να φέρει αντίσταση, και όταν ήρθε στο σαλόνι του έδειξα κάτι καινούριες κάλτσες που του αγόρασα, ενθουσιάστηκε, και του είπα να τις πάρει να τις δείξει στη δασκάλα του, έτσι πήγε μια χαρά στο σχολείο!

Τώρα έχω ένα σωρό δουλειές, γιατί τελικά οι θείες θα έρθουν σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα μόνο που διάβασα αυτά που έκανες κουράστηκα τρομερά. Καλά, πώς μπορείς και τα κάνεις όλα αυτά; Εγώ αν έχω να κάνω σίδερο, π.χ., δε θα κάνω κάποια άλλη βαριά δουλειά, να καθαρίσω ντουλάπι, ας πούμε. Αν έχω να κάνω βαριές δουλειές, δε θα κάνω περίπλοκο φαγητό, ή αν έχω περίπλοκο φαγητό, δε θα κάνω και γλυκό την ίδια μέρα. Αλλιώς δε θα άντεχα, δεν είμαι για πολλές δουλειές. 

Με τα σκυλιά έχω θέμα. Έχω σοβαρή φοβία. Βασικά, έχω φοβία με όλα σχεδόν τα ζώα. Δε φοβάμαι να βρίσκομαι στο ίδιο δωμάτιο με ένα σκυλί. Αλλά έτσι και τρέξει και πηδήξει κατά πάνω μου, παθαίνω αμόκ. 

Βάσω, και η Θεσσαλονίκη που ζούσα δέκα χρόνια ήταν γεμάτη αδέσποτα. Δεν είχα πρόβλημα να περπατάω στο δρόμο δίπλα από αδέσποτα. Μια φορά είχα περάσει ανάμεσα από μια ομάδα σκυλιών που τσακώνονταν γαβγίζοντας. Αλλά αν έρθουν κατά πάνω μου, ακόμα και για να παίξουν, θα τρελαθώ!

Καλά, δεν πανικοβλήθηκα που δεν ήταν το μωρό στο πορτ μπεμπέ! Στο αυτοκίνητο ήταν, που ήταν κλειδωμένο, και δεν έμεινε εκεί περισσότερο από πέντε λεπτά!

Στο πάρκο καμηλών έχουμε πάει τρεις φορές νομίζω μέχρι τώρα. Για τα παιδιά είναι ωραία, αλλά το φαγητό είναι χάλια. Γι' αυτό πήγαμε αλλού να φάμε.

Μια χαρά με τη γυναίκα! Κι εγώ λέω να τη φέρω για γενική, αλλά αυτό το μήνα ξεμείναμε από λεφτά, έτσι θα τη φέρω μέσα Νοεμβρίου λέω. Όσο πιο κοντά στη βάπτιση, τόσο το καλύτερο. Μόνο που θα πρέπει να κάνω εγώ γενική στο παιδικό, να τινάξω στρώματα, κ.λπ., για να βάλω τη μικρή στην κούνια.

Ωραία περάσατε το σαββατοκύριακο! Καλά, τη βαφτιστική σου πώς τη λένε και γιόρταζε χτες; Επικτητούλα; :P

Ο γιατρός τι λέει για τα πόδια; 

Πολλά φιλιά, πάω ν' αρχίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η βαφτιστικια μου ειναι Φλωρεντια και ειναι σημερα η γιορτη της Αννα Μαρια!

Για τα πόδια μου ειπε πριν λιγο καιρο κι εκανα αναλυση για λευκωμα!ηταν αρνητικη και μου ειπε μαλλον ειναι απο κατακρατηση υγρων κι απο το βαρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε ρε, γιορτάζουν οι Φλωρεντίες σήμερα; Πολύ σπάνιο όνομα! Έτσι λέγανε τη μάνα της κυρίας από το Μάντσεστερ που ήρθε της προάλλες.

Αφού ο γιατρός είναι καθησυχαστικός για τα πόδια, τότε μην αγχώνεσαι κι εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχαν φουσκώσει, αλλά όχι πάρα πολύ. Η διαφορά φάνηκε όταν ξεφούσκωσαν. Τότε κατάλαβα στ' αλήθεια ότι ήταν φουσκωμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα μου ειπε οτι τα φουσκωμενα ποδια οταν συνδυαζονται με ψηλη πιεση και λευκωμα τοτε ειναι επικινδυνο!η πιεση μου Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία δεν ειναι ψηλη!και λευκωμα εκανα αναλυση και δεν ειχα!δεν ξερω αν θα πρεπει να ξανακανω!θα τον ρωτησω στις 23 που εχω ραντεβου ή την Πεμπτη που θα παω για την ενεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει βρε, τότε τι ανησυχείς! Ξαναρώτα τον για να είσαι ήσυχη! 

Πότε βάλατε την καισαρική, θύμησέ μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!

Αννα Μαρια ειπαμε την πρωτη βδομαδα του Νιοβρη αλλα ακομη δεν ορισαμε ημερομηνια!οταν κοντεψουν οι μερες θα μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πού χαθήκατε όλες;

Εμείς καλά είμαστε! 

Χτες πήγαμε με την κουμπάρα μου να δούμε για βαφτιστικά, και τελικά κλείσαμε ένα. Είναι πολύ όμορφο, με τιράντα (το πήρα απόφαση πλέον ότι δε βρίσκω με μανίκι) και θα βάλουμε λευκό μακρυμάνικο ζιπουνάκι από μέσα. Είναι όλο με δαντέλες, πολύ κοριτσίστικο και απλό. Τη Δευτέρα που ήρθαν οι θείες, μία μας έφερε ένα παλτουδάκι-γουνάκι κατάλευκο, οπότε θα βάλει αυτό στη βάπτιση όταν θα βγαίνουμε έξω! Είναι για μεγαλύτερα παιδιά, βέβαια, αλλά δεν πειράζει. Δεν είναι ότι θα τρέχει και θα της πέφτει!

Σήμερα έχουμε ραντεβού στην Ελληνική Πρεσβεία για να δηλώσουμε τη Γεωργία. Γκρρρ... Αυτά τα γραφειοκρατικά δεν τα μπορώ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ... 

Σας αφήνω, αφού δεν έχω και τίποτα να σχολιάσω, γκρρρ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κοκονες μου να μαι κ εγω νόμιζα ότι θα μπω κ θα βρω κατεβατά αλλα τζίφος πιο έρημος κ απο τη σάχαρα εδώ το ποστακι μας

Βασούλα να χαίρεσαι τη βαφτηστηρουλα σου

Για τα πόδια κ εμένα είχαν πρηστεί αρκετά θυμάμαι τα δαχτυλάκια των ποδιών ο άντρας μου τα κορόιδευε λουκάνικα φρανκφουρτης κ οι αστράγαλοι μου μετα τη γεννά επανήλθαν ευτυχώς

Για τη γυναίκα τι καλα που έχεις 24 ώρη βοήθεια πολυ καλο αυτο τωρα κ με το μωρό σίγουρα χρειάζεται

Σε λίγο καιρό θα την γνωρίσεις κ καλύτερα κ θα ναι πιο βολικό ελληνικά μιλάει ;;

Ο κουνιαδος σου πως ειναι ;;

Άννα μαρια μεγεια τα βαφτιστικά ακούγονται πολυ όμορφα αν κ με την Γεωργία μέσα ολα θα δείχνουν όμορφα

Εγω απο νέα δεν εχω τίποτα απλά τρέχω σπιτι δουλεια διαρκώς μου και παλι πρόταση για καλύτερη θέση αλλα παλι αρνήθηκα μιας κ αυτόν τον καιρό δεν μπορώ να ανταπεξέλθω για ενα καρό λόγους χάρηκα όμως πολυ που αναγνωρίζεται η αξία μου κ η προσπάθεια μου

Κατα τα αλλα οι μέρες μου κυλούν ως εξής ξυπνάω ετοιμάζω παπί ετοιμάζομαι κ παραδίδω παπί στο σχολείο κ παω δουλεια παραλαμβάνω παπί κ επιστρέφω σπιτι τρώμε κοιμίζω κάνω δουλειτσες κ ξανά παλι δουλεια γυρνάω παίζω κάνω φαΐ δουλειτσες μπάνιο κ ξεραίνομαι γενικότερα τρέχω συνέχεια κ όταν ξαπλώνω στο κρεβάτι νιώθω τέτοια ανακούφιση λες κ γυρνάω απο τα κάτεργα

Ούτε εμένα μου αρέσουν οι δουλειές καθόλου όμως λατρεύω τις βόλτες κ το έξω

Απλά εχω ενα ελάττωμα δε μου αρέσει η βρώμικα κ η ακαταστασία τα θέλω ολα συγυρισμενα κ έτσι καταλήγω να κάνω δουλειές

Η κατακουζινα τον τελευταίο καιρό δε βοηθούσε έτρεχε στις εξωτερικές δουλειές κ στη δουλεια του οποτε ολα πέφτανε σε μένα

Τις τελευταίες μέρες ένιωσα πόνο στα πλευρά πήγα γιατρό κ είπε ότι ειναι θλάση κ έδωσε παυσίπονα κ επίσης ότι ο οργανισμός μου ειναι στα όρια υπερκόπωσης κ να χαλαρώσω

Οποτε τωρα άρχισε κ παλι όσο προλαβαίνει να βοηθά κ αυτός

κάτι ειναι κ αυτο

γιατί αυτός ο μήνας ήταν πολυ ζόρικος για μένα γενικότερα

Συναισθηματικά κ ψυχολογικά τωρα αρχίζω κ νιώθω πως ξαναβρίσσω τους ρυθμούς μου

Τι να σχολιάσω αλλο δε ξέρω σαν αγαπητό ημερολόγιο νιώθω χαχαχα

Ξύπνησε το λουκουμάκι μου το οποίο ειναι το καλύτερο παιδί του κόσμου αν εξαιρέσω κάποιες αταξίες ειναι το ποιο υπακούο κ καλο παιδάκι το ζουζουνα μου,,,

Το λατρεύω το μικρό μου...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Εμείς πήγαμε Λευκωσία στην πρεσβεία σήμερα, αλλά η δουλειά μας δεν έγινε. Είχε μαζέψει ο άντρας μου όλη τη χαρτούρα, αλλά το χαρτί της οικογενειακής μερίδας που μας έστειλε η μάνα του ήταν λάθος. Αντί να πάρει τη δική του οικογενειακή μερίδα, πήρε της δικής της οικογένειας, όπου φαίνεται μεν ο άντρας μου, αλλά δεν ήταν αυτήν που ήθελαν για να δηλώσουμε το μωρό. Το θέμα είναι ότι τον Αντρέα με το ίδιο χαρτί τον δηλώσαμε, παλιότερης έκδοσης, βέβαια, χωρίς να υπάρχει πρόβλημα, αλλά αυτή μας είπε ότι στην Ελλάδα ο άντρας μου φαίνεται άγαμος και χωρίς παιδιά, και μας άφησε να καταλάβουμε ότι για κάποιο λόγο δεν δηλώθηκαν τα έγγραφα και τα στοιχεία στο Ληξιαρχείο της Πάτρας. Στην πραγματικότητα, το μόνο πρόβλημα είναι ότι εμείς είχαμε το λάθος χαρτί. Αλλά πώς δηλώσαμε τον Αντρέα μ' αυτό το χαρτί, και τη Γεωργία δε γινόταν; Και αφού έβλεπε αυτή στον υπολογιστή της ότι είχαμε δηλώσει το γάμο, έβλεπε στην οικογενειακή μερίδα ότι ο άντρας μου δηλωνόταν έγγαμος, απλά δεν υπήρχε ημερομηνία διαγραφής από την οικογενειακή μερίδα του πατέρα του, και της είχαμε πάρει και πιστοποιητικό γάμου πρόσφατης έκδοσης, άρα δεν υπάρχει διαζύγιο, και όλες οι διαδικασίες είχαν γίνει σωστά και νόμιμα, δεν μπορούσε να δηλώσει το μωρό και να εκκρεμεί το χαρτί της οικογενειακής μερίδας;

Τζάμπα ταλαιπωρία, λοιπόν, αφήστε που ήταν αγενέστατη, και μόνο που δε μας έδειρε. Ελληνικό δημόσιο, τι να πει κανείς; 

Μετά πήγαμε για καφέ με ένα φίλο του άντρα μου και το γιο του που είναι ενάμιση έτους και είναι ένας γλύκας! Συνάντησα και μια γνωστή μου κυρία με την κόρη της στο Μολ που πήγαμε για καφέ, ήταν πολύ όμορφα! Αλλά εκνευρίστηκα, γιατί καθίσαμε στα Starbucks και είχε 5 ευρώ τη σοκολάτα, που δεν ήταν σοκολάτα, ήταν ένα ποτήρι με παγάκια, απ' τον πάτο ως το χείλος, και ελάχιστη σοκολάτα μέσα.

Τέλος πάντων, στο γυρισμό συναντήσαμε καταιγίδες, σε σημείο που δε βλέπαμε το δρόμο. Τον Αντρέα τον είχα πάρει οι γονείς μου απ' το σχολείο, και πήγαμε εμείς και φάγαμε σπίτι τους.

Τη Γεωργία την είχαμε μαζί μας εννοείται, και ήταν το πιο γλυκό πλασματάκι στον κόσμο! Δεν έκλαψε ποτέ, είτε κοιμόταν, είτε ήταν όλο χαμόγελα και γλύκες!

Καλά, μιλάμε τώρα έχει αρχίσει και γελάει δυνατά, όχι μόνο χαμόγελα, αφήστε που κλωτσάει συνειδητά τα κρεμαστά στο ριλάξ της για να κουνιούνται και κινείται τόσο πολύ όταν είναι στο ριλάξ, που παραλίγο να ακουμπήσουν τα πόδια της στο πάτωμα!

Το απόγευμα είχαμε τον αγιασμό του Κατηχητικού. Ήταν πολύ όμορφα, γέμισε η εκκλησία παιδάκια! Ήρθαν και μερικά καινούρια παιδιά, και, ενώ έλεγα φέτος να το βάλω καθημερινή για να έχω ελεύθερο το σαββατοκύριακο, δεν βόλευε καθόλου καθημερινή, γιατί τη μία μέρα δεν μπορούσε η μία, την άλλη η άλλη, η μία έχει βιολί την Τετάρτη, η άλλη χορό την Πέμπτη, η άλλη αγγλικά τη Δευτέρα, Τρίτη και Παρασκευή έχω εγώ Ρωσικά, οπότε καταλήξαμε και πάλι στο Σαββάτο.

Υπάρχει μια περίπτωση να κάνει κι ο άντρας μου Κατηχητικό στα αγόρια. Μου πρότειναν να τα πάρω εγώ στην ομάδα μου, αλλά τα περισσότερα είναι πέμπτη και έκτη δημοτικού, ενώ εγώ έχω από νηπιαγωγείο μέχρι τετάρτη δημοτικού, και θα χαθούν οι δικές μου με τους μεγάλους. Αφήστε που εγώ κάνω ένα σωρό χειροτεχνίες και τέτοια και δε νομίζω τα εντεκάχρονα αγόρια να ξετρελαθούν με τις χειροτεχνίες και το παίξιμο ρόλων!

Μάγδα συγχαρητήρια για την πρόταση που είχες στη δουλειά, άσχετο αν δεν αποδέχτηκες!

Καλέ, αυτό που έχεις δεν είναι πρόγραμμα μιας καθημερινής γυναίκας, είναι πρόγραμμα γυναίκας στα ΚΑΤΕΡΓΑ! Είναι δυνατόν;;; Φυσικά και είσαι στα πρόθυρα υπερκόπωσης! Όση μανία κι αν έχεις με την καθαριότητα, θα πρέπει να βάλεις λίγο νερό στο κρασί σου. Τι είναι πιο σημαντικό; Η ευτυχία και η χαρά της οικογενειακής ζωής, ή τα αστραφτερά πατώματα; Όλες κάνουμε, βέβαια, δουλειές, και σε όλες αρέσουν τα καθαρά σπίτια, αλλά δε θα καταστρέψουμε και την υγεία μας. Ή μήπως θες να καταλήξεις όπως τη μαθήτριά μου που έκανε τρεις εγχειρίσεις στη μέση της, τώρα έχει σοβαρό πρόβλημα με τον αυχένα, και όταν της είπαν ότι δε γίνεται να κάνει δουλειές όπως έκανε παλιά γιατί θα καταλήξει να κάνει εγχείριση στον αυχένα, έπαθε κατάθλιψη. Δεν αξίζει τον κόπο να χάνουμε τη ζωή μας για τα ντουβάρια.

Εγώ τον Αντρέα δε θα τον έλεγα και υπάκουο, αλλά έχει ηρεμήσει αρκετά! Έχει πολλή πλάκα, όμως, που όταν θέλει κάτι, μου λέει "μαμά, θα με αφήσεις να παίτσω με αυτό;" π.χ. Όχι πάντα, βέβαια, τις πιο πολλές φορές κάνει ό,τι θέλει...

Κι εγώ νιώθω ότι γράφω στο αγαπητό ημερολόγιο... "Μονολογώντας στο καφενεδάκι" πρέπει να είναι οπωσδήποτε ο επόμενος τίτλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

ερημιεςςςς!!!που χαθηκατε ολες?

Αννα Μαρια δεν εγινε η δουλεια σας?αμαν ταλαιπωρηθηκατε αδικα!δεν πειραζει κανατε και τη βολτα σας!η Γεωργια θα ειναι μια κουκλα μεσα στο φορεματακι της!στειλε καμια φωτο στο Inbox στο fb ή εδω για να τη δω αν θελεις!

Μαγδουλα το προγραμμα σου ειναι πολυ κουραστικο!και γω θα κατερρεα αν ειχα αυτο το προγραμμα!ο κουνιαδος μου βγηκε απ το νοσοκομειο αλλα ειναι σε καταθλιψη γιατι ειναι με 2 μηνες αδεια και δεν πρεπει να κουραζεται καθολου!

Αμαν κοριτσια καθως εγραφα τωρα με πηρε ο πατερας μου και μου ειπε οτι πεθανε ο πατερας της νυφης μου!ηταν αρρωστος για καιρο αλλα τελευταια τον ειχαν σπιτι, αντιμετωπιζε προβλημα με τους πνευμονες του, δεν ηταν μεγαλος κοντα στα 70!στεναχωρεθηκα παρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...