Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Εμένα μας έχει τύχει αρκετές φορές αυτό. Μια φορά τον είχα με το ζιπούνι και βγήκαν έξω, άσε, μιλάμε πήγαν πάνω στο φόρμα μου, στο πάτωμα, ένα χάλι... Τα βάζει ο άντρας μου σε κουβά και μουλιάζουν, βγαίνει η βρομιά και μετά τα βάζει στο πλυντήριο.

Κι εγώ προτιμώ βιβλιοθήκη, είναι πιο μαζεμένη και δε δίνει την εντύπωση της αποθήκης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γλοσιον χαχα

Κ β λεει κατι καλα ηθελε να πει αποτριχωση κ καλα ειχε βαλει ενα αυτοκολλητο στο μπαμπα του στο ποδι κ λεει. Ωωω σου κανα κ αποτιχωση!!!

Λεει μερικα αστεια τη λακουβα εξακολουθει να τη λεει λουκαβα τα διαροια διοδια τα στρουμφακια τρουφακια κ διαφορα που λιωνεις στο γελιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα! 

Πριν καμιά ώρα, όπως κοιμόταν στο κρεβάτι μας, ξύπνησε κι άρχισε να κλαψουρίζει. Ο άντρας μου στην κουζίνα έπλενε πιάτα, εγώ στο μπαλκόνι έπλενα τις καρέκλες της βεράντας, του φώναξα να έρθει από δω. Έρχεται στο σαλόνι, πέφτει με τα μούτρα σ' έναν καναπέ, και ξανακοιμάται με τα πόδια να κρέμονται κάτω! Τώρα ξύπνησε, ενώ πριν λίγο ήρθε ο τεχνικός για να κάνει συντήρηση στα παλιότερα κλιματιστικά που έχουν, τον πήρε χαμπάρι και πήγε από κει και τον πρήζει. Όπως ήταν ο άνθρωπος γυρισμένος πάνω στη σκάλα, λέει ο Αντρέας "είναι ένα κωλί"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουιιιιιι εγω τα πεταξα κ γλιτωσα ευτυχως ετυχε μια φορα αλλιως το παιδι μου θα χε μεινει χωρις ρουχα πετα πετα χαχα

Θελω θαλασσα αλλα ο ασθενης ετσι κ πω θα φυγω θα πεσει σε καταθλιψη τωρα που ναι αρρωστος χαχα

Τη κυριακη εχει γεννεθλια η ανιψια μου τι να της παρω που τα χει ολα;;

Θελω κατι πολυ ξεχωριστο γινεται δυο παιχνιδια εχει απειρα κ ρουχα παππουτσια το ιδιο γιατι της δινει η κουνιαδα μου απο τις κορες αρα εχει απειρα

Ποδηλατακι της πηρα περισυ..

...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του μαστορΑ το κωλι;;;;;χαχαχαχα

Η ειλικρινια των παιδιων κ η αθωοτητα τους με τρελαινει

Ο β περισυ φωναζε στη παραλια σε μια που κανε τοπλες μαμα βυζιαααΑαα βυζιαααααα κοιτα εχει εξω τα βυζιαΑαα!!!ειχε γυρησει ολη η παρεα

Ουτε εμενα ο αντρας μου ειναι του χορου τον καιρο που μασταν φιλοι ειχα δηλωςει πως αντρα που δε χορευει αποκλειεται να κανω κατι μαζι του θυμαμαι οποτε βγαιναμε χορευε ο καψερος μετα απο χρονια εμαθα οτι το κανε μονο κ μονο για να μου αρεσει χαχαχα

Ακομα κοιμουνται τα καμαρια λιωσανε

....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, ρεζίλι μας έκανε, όπως κι εσάς ο Βασίλης! 

Εμένα το βράδι όταν αλλάζω για ύπνο, βλέπει την κοιλιά μου και μετά τα βυζιά μου και ρωτάει τι είναι. Του λέμε "είναι βυζάκια" και λέει "είναι πολύ τομαχχτικά".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ξέχασα και το άλλο: την Παρασκευή, όταν τον έφερε ο άντρας μου απ' το σχολείο, βγήκε έξω ο γείτονάς μας ξυπόλυτος. Τον βλέπει ο Αντρέας κι αρχίζει "μα γιατί είναι τσυπόλυτος;". Το ρώτησε καμιά εικοσαριά φορές, και τελικά του λέει ο γείτονας "μ' αρέσει έτσι". Τώρα το έχει πάρει σκοινί-κορδόνι και ρωτάει συνέχεια "μα γιατί είναι τσυπόλυτος ο κύ-ιος Πάμπος;" κι εγώ του απαντώ "γιατί έτσι του αρέσει" και πάει, και πάει και πάει η ιστορία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποτε πες στον αντρικο θα τα κυνηγαει τα τομαχτικα βυζακια εμενα ερχεται κ τα ζουπαει κ γελαει

Τρελαινομαι που ναι τοσο απονηρευτα ακομα

Νιωθω πολυ πτωμα ο συζηγος πεθαινει σε ενα κρεβατι χαχα εχει ενα 38 αλλα κανει λες κ εχει 50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα δουλειες κ ενα κεκακι λυσαξε κ ο μικρος μαμακα μαμακα ο μεγαλος μαγκυυυυ μαγκυ με εβγαλαν οφ

Κ βαριεμαι τοσο αυριο να παω δουλεια το πρωι .. !!

Τρωω πατατουλες κ μετα νανι αυτη τη βδομαδα ολο πατατες τρωω αυτες οι ατιμες του κηπου ειναι τοσο τελειες!!!

Οταν βγω σε παραλια με τοσο τηγανητο θα κλαιω σνιφφφ

αλλα δε μπορω να αντισταθω στον πειρασμο..!

τις βλεπω μπροστα μου κ θελω να τις φαω ολες..!

Σας φιλω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Αντρέας: "είμαι γιατός και εσκετάζω όλο το κόσμο" (είμαι γιατρός και εξετάζω όλο τον κόσμο)!!!

Μάγδα κι ο δικός μου λες και έχει 50 κάνει, και δεν έχει τίποτα, απλά κουράστηκε, γιατί έκανε διάφορα σήμερα! Πάντως, είναι ό,τι χειρότερο να έχεις πυρετό μες στον καύσωνα. 

Εμάς ευτυχώς είχε δροσούλα σήμερα, φυσούσε ωραία μέσα στο σπίτι και δε ζεστάθηκα καθόλου.

Σας είπα το κορυφαίο: πήρε προχτές η πεθερά, και λέει θα στείλει δέμα, με δώρα για το καινούριο μωρό, κ.λπ., και ρωτάει τον άντρα μου τι θέλει αυτός να του στείλει. Τι θα του στείλει;;; Τι θα του στείλει;;;;; Όποια το βρει κερδίζει ένα δώρο διαλεγμένο από την πεθερά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 50 κ λιγα λεω εγω ετςι ημουν την προηγουμενη βδομαδα κ δεν εβαλα καν θερμομετρο αλλα οπως πρωιπα αντρες κ αςΘενειΑ ο χειροτερος συνδιαςμος αυριο αναρρωτικη κ τεταρτη πεμπτη ρεπο θα ανυπομονω να παω δουλεια να γλιτωνω!!!Λεοπαρ βρακια τιγρε πιτζαμες κ ζεβρε φανελακια;;;

Στη γεωργια παλι τα παντα σε ροζ!!!;;;

Τι κερδιζω σεξυ νεγκλιζε;;; Χαχαχα

Αντε καληνυχτα σας μωρα μου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χεχε,εμ τι άλλο!!!! Σώβρακα και φανελάκια!!! Δε γίνεται, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα! Καλά, τι νομίζει, ότι τα τρώει και του στέλνει συνέχεια; Τα συρτάρια του δε χωράνε τίποτα άλλο, ήδη ξεχειλίζουν. Τελείωσε, θα τον βάλω να πετάξει τα σώβρακα που έχουν χαλαρώσει τα λάστιχα, και τα παλιά φανελάκια θα γίνουν ξεσκονόπανα. Αν και, είναι πολύ δύσκολο, δεν πετάει ποτέ ρούχα... (κι αυτό απ' τη μάνα του το πήρε...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να καταλάβετε για τι πράγμα μιλάμε, αυτή τη στιγμή κυκλοφορεί με το τιγρέ γαλάζιο σώβρακο, διανθισμένο με γαλάζια κεφάλια τίγρης, και ένα φανελάκι, το οποίο ήταν κάποτε t-shirt, τρύπησε στις μασχάλες κι έγινε κόσκινο, έκοψε τα μανίκια, και του το σουλούπωσε η μάνα μου στη ραπτομηχανή, γιατί ήθελε να το φοράει και έξω! Και τώρα όντως το φορούσε όταν πήγε στο φούρνο για ψωμί... Γκρρρ... 

Έχει τη νοοτροπία, την οποία πήρε φυσικά απ' τη μάνα του, "καλοκαίρι είναι, θέλω να ντύνομαι άνετα για να μη ζεσταίνομαι" και κυκλοφορεί έξω με κάτι σορτσάκια που χρονολογούνται από το γυμνάσιο ή πλαστικές σαγιονάρες και από πάνω πανάρχαια  t-shirt με κυμματιστούς γιακάδες ή τρύπια στις μασχάλες ή το εκπάγλου καλλονής μπλουζάκι που περιέγραψα πιο πάνω. Κι όταν του λέω "επειδή είναι καλοκαίρι, δε σημαίνει ότι πρέπει να κυκλοφορείς και σα γύφτος" μου λέει το κλασικό "άσε με να φορέσω ό,τι θέλω, μη με καταπιέζεις". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε;; Εγώ έχω πάαααλι πεσμένη ψυχολογία...ΟΥΦ..Ο άντρας μου, μου λέει ότι είμαι σαν τη Μεγάλη Παρασκευή όλη την ώρα. Τρέχω όλη τη μέρα και μου τη δίνει που γεμάτος απορία μου λέει: "Σιγά, τι έκανες και κουράστηκες;;"..Τέλος πάντων. Το απόγευμα πήγαμε τα παιδιά στην πλατεία. Αύριο θα πάω με μια φίλη μου να πάρουμε τα παιδιά μας από τον παιδικό και μετά κατευθείαν στη θάλασσα. Μας βλέπω να γυρνάμε στις 10 το βράδυ. Θα την πρήξω βέβαια την καημένη γιατί έτσι κάνω με τις φίλες μου όταν δεν είμαι καλά ψυχολογικά..Θα ξεσκάσουμε πάντως.

Ο Πάνος έχει γίνει ο σούπερ γκρινιάρης, λέει σε όλα όχι, η Αλεξάνδρα είναι ησυχούλα σε γενικές γραμμές, αλλά και εκείνη γκρινιάζει πολύ άμα δεν γίνει το δικό της. Γενικά, όλη μέρα είμαι διαιτητής των παιδιών..

Χτες στο γάμο πέρασα σχετικά καλά γιατί είδα φίλες μου.Το κακό ήταν ότι έπαιζε και η εθνική και έτσι οι περισσότεροι ήταν προσηλωμένοι στον αγώνα. Η νύφη σε κάποια φάση έβαλε τα κλάματα γιατί δεν χόρευαν οι καλεσμένοι...

Πάντως κορίτσια, άξιες οι μανούλες που δεν δουλεύουν. Άξιες πραγματικά..

Σας ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια για τις τεράααααστιες φωτό που έβαλα στην ομάδα.

 

Μαγδούλα, εγώ σκέφτομαι τι γνώμη θα σχηματίσουν οι άλλοι για μένα, αλλά αυτό δεν με σταματά από το να κάνω αυτό που έχω στο μυαλό μου. Είμαι λίγο ενοχικό άτομο και "αυτομαστιγώνομαι" πολλές φορές..Αυτό είναι λίγο βασανιστικό.

Τα μαλλιά μου είναι σγουρά-όπως τα είδες στη φωτό- αλλά έχω το κόλλημα να τα ισιώνω, παρόλο που όλοι μα όλοι μου λένε πως τα σγουρά μου πηγαίνουν περισσότερο.

Χορευταράς και κούκλος ο Βασιλάκης σου! Πώς να μην κάψει τις καρδούλες των κοριτσιών;;

Τι κάνει ο ασθενής σύζυγος;;

 

Άννα Μαρία, πολύ γελάω με τον Αντρέα που μιλάει συνέχεια! Χαχαχαχαχαχα! Είναι και πολύ έξυπνες οι ατάκες του!

Ετοίμασες και βαλιτσούλα;; Πλησιάζει ο καιρός!! Με το καλόοοο!!!!

Η πεθερά και τα δώρα της μου προκαλούν απίστευτο γέλιο! Χαχαχαχαχχα! Και η δικιά μου αγοράζει στον άντρα μου φανέλες και σώβρακα και δεν έχω πού να τα βάλω. Ευτυχώς είναι πιο διακριτικά από τα δικά σας. Μαύρα, γκρι κλπ..

Με τα παιχνίδια έχω τεράααστιο θέμα... Έχω κουτιά, τα βάζω μέσα στην ντουλάπα ρούχων, στα συρτάρια του κρεβατιού και πάλι περισσεύουν. Ένα μπάχαλο είμαστε.

Η ιδέα σου για τα παιχνίδια του Αντρέα ακούγεται πολύ καλή! Θα συμμαζευτούν αρκετά!

Ούτε εγώ πετάω εύκολα ρούχα..Μπορεί ένα ρούχο να έχω να το βάλω 2 χρόνια και δυσκολεύομαι να το πετάξω..Όταν όμως το πάρω απόφαση, γεμίζουν οι σακούλες σκουπιδιών!

 

Βασούλα μου, πολύ καλά τα νέα σου και με το μπεμπάκι στην κοιλίτσα σου και με την μανούλα σου! Η αλήθεια είναι ότι μέχρι να διαβάσω ότι το φυσιολογικό για την καρδιά είναι το 50%, τρόμαξα κι εγώ λιγάκι.

Όσο για το όνομα, θα έβγαζα το γιο μου Χαράλαμπο και θα τον φώναζα Χάρη. Μπορεί το Χαράλαμπος να είναι άλλο όνομα, αλλά το Χάρης θυμίζει πολύ το Χαρίκλεια.

Πώς είναι η Ιωάννα σου;; Πολύ καλά κάνεις και δεν τη στέλνεις στο σχολείο. Δεν είσαι για τέτοια τώρα..Ειδικά για οστρακιά..ΜΠΡΡΡΡΡ....

 

Κατερινιώ μου, χάθηκες και μας έλειψες πολύ! Πάλι περήφανη σε έκαναν τα καμάρια σου; Συγχαρητήρια στο γιόκα σου που βγήκε 2ος! Έχουμε και έρωτες ε;; Χαχαχαχαχαχαχαχα! Πολύ μου αρέσουν οι έρωτες σε αυτή την ηλικία!Είναι όλα τόσο αθώα, τόσο όμορφα....

Κοκέτα κι εσύ ε;; Γυναίκες με τα όλα μας! Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

 

Κοριτσάρες μου σας αφήνω..Αύριο ξανά. Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη μου θα αρχισω με τις φωτο σας....τελειεςςς!καλα εσενα κιλο δεν σου εχει μεινει απ τις εγκυμοσυνες...μπραβο σου!κι εγω πιστευω τα σγουρα μαλλια σου πανε καλυτερα αλλα και με τα ισια θεα εισαι!η Αλεξανδρουλα μεγαλωσε πολυ...σου μοιαζει νομιζω!η αδερφη σου φανταζομαι ειναι μεγαλυτερη γιατι η κορουλα της φαινεται γυρω στα 11-12 και ειναι κουκλιτσα!απ την οικογενεια σας θα μοιαζει!οποτε διαβαζω μηνυμα σου λεω κι εγω καπως ετσι θα ειμαι με 2 μωρα...διαιτητης!εγω φοβαμαι και να μην ζηλεψει τρελα η μικρη!αν και την προετοιμαζω καθημερινα αλλα εξαρταται πως θα το παρει οταν το δει...!

Αννα μαρια ο Αντρικος θα βαλει σε ταξη τους μαστορες, τους γειτονες, τους παντες!χαχα!παλι βρακια και φανελακια θα στειλει η πεθερα σου?χαχα!πεταξε τα προηγουμενα να φοραει αυτα που θα του στειλει!η κι αυτα παμπαλαια θα ναι μαλλον!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδουλα αρρωστησε ο συζυγος?ωχχχ!χειροτερο απ το να αρρωσταινουν τα μωρα ειναι νομιζω!κανουν σαν βρεφη!θα ξεκουραστεις και συ στο σπιτι 3 μερες ...θα πας και τις θαλασσιτσες σου φανταζομαι!με το ονομα δεν ξερω ακομα τι θα κανω...επειδη το ονομα της μαμας μου δεν εχει αρσενικο ολοι μου λενε σαν και δεν βγαζω τη μαμα μου και βγαζω ουδετερο!πραγματικα ειμαι σε διλημμα!βλεπω και τον μπαμπα που προετοιμαστηκε ηδη να ακουσει παλι το ονομα του και δεν του πολυαρεσει η ιδεα του Χαρη και δεν μπορουμε να αποφασισουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια, τι κάνετε;

Εγώ πέθανα. Πήγαμε τώρα με τον άντρα μου για διάφορα ψώνια. Πήγαμε στο κατάστημα απ' όπου είχαμε αγοράσει το πολυκαρότσι για τον Αντρέα, για να μας βγάλουν το κάλυμμα απ' το καθισματάκι αυτοκινήτου, γιατί δεν μπορούσαμε να το βγάλουμε εμείς, και πρέπει να πλυθεί. Ευτυχώς μπαίνουν όλα στο πλυντήριο! Πήραμε και ριλάξ, γιατί αυτό του Αντρέα το σπάσανε μια μέρα που έπαιζαν (κάθισε πάνω ο άντρας μου...), και κάτι μικροπράγματα, δύο μπιμπερό, δυο πιπίλες, κάτι χτενάκια, ψαλιδάκι για τα νύχια, κ.λπ.

Μετά πήγαμε στο κατάστημα απ' όπου πήρα τις πετσέτες της Γεωργίας, γιατί όταν τις πλύναμε, έβγαλαν χρώμα. Ε, τώρα δε γίνεται κάθε φορά που βάζω τις πετσέτες στο πλυντήριο να βγάζουν χρώμα και να μου κάνουν όλα τα ρούχα γαλάζια... Ούτε και στο χέρι γίνεται να τις πλένουμε, βέβαια. Τελικά μου είπαν ότι μόνο την πρώτη φορά βγάζουν οι τυρκουάζ, και να τις ξαναπλύνουμε για να δούμε τι θα γίνει, κι αν ξαναβγάλουν να τους τις πάμε πάλι. Πήραμε κι άλλα σελτεδάκια, και μετά σε ένα βιβλιοπωλείο όπου είχα δει ένα παιδικό βιβλίο για τον ερχομό νέου μωρού στο σπίτι, κάτι τέτοιο, αλλά δεν το είχαν. Πήρα ένα άλλο για μένα (χιχι), και γυρίσαμε σπίτι. 

Ουφ, απίστευτη ζέστη έξω... Μέσα στο σπίτι ευτυχώς είναι ευχάριστα.

Πάω να τηγανίσω κάτι καλαμαράκια και θα επανέλθω με σχόλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα. 

Τηγάνισα τα καλαμαράκια και τα φάγαμε με τις χτεσινές φακές πιλάφι και ντοματοσαλάτα. Ευτυχώς η ντοματοσαλάτα και οι φακές αρέσουν πολύ στον Αντρέα. Μόλις έφαγε τον πήγα κατευθείαν τουαλέτα. Συνήθως κάνει κακά αμέσως μετά το φαγητό, καμιά φορά και κατά τη διάρκειά του, οπότε λέω, θα τον βάλω να καθίσει με το που θα φάει, μήπως τα κάνει στην τουαλέτα. Εννοείται ότι δεν έκανε τίποτα, αλλά ούτε και μετά στην πάνα. Γκρρρ... Σήμερα βρήκε να τον πιάσει δυσκοιλιότητα; Δε βλέπω φως πάντως, ούτε στο σχολείο κάνει, ούτε στο σπίτι. Αν δεν το πάρουμε ζεστά δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Είπα στον άντρα μου να ρωτήσει τη δασκάλα τι πιστεύει για το θέμα, μήπως είναι μάταιο να τον βάζουμε σ' αυτή τη φάση, αλλά την ώρα που πήγε να τον πάρει ήταν η άλλη δασκάλα εκεί, όχι η δική του. 

Ανθή είναι απελπιστικό να είσαι συνέχεια σπίτι με τα παιδιά... Εγώ ειδικά που δεν μπορώ να κάνω και τίποτα, είμαι όλη μέρα σπίτι... Δεν μπορώ να πάω περπάτημα, αφού θέλω να πάρω όλο το μήνα, δεν μπορώ να πάω για μπάνιο, άσε που ο άντρας μου βαριέται να πάμε οπουδήποτε, κι εγώ δεν μπορώ να πάρω το μωρό και να πάμε κάπου μαζί.

Τι γκαντεμιά έτυχε στη νύφη! Καλά, μου είχαν πει για γάμο που έγινε τη μέρα που έπαιζε ο τελικός του Euro του 2004. Δεν ασχολούνταν κανείς με το γάμο, ούτε οι καλεσμένοι, ούτε καν το ζευγάρι και οι γονείς! Όλοι τους δεν έβλεπαν την ώρα να δουν τον αγώνα!

Η πεθερά αγοράζει και διακριτικά σώβρακα, αλλά αγοράζει και όλα τα γελοία. Είχε πλάκα σήμερα στο κατάστημα που πήγαμε για τις πετσέτες, το οποίο είναι κατάστημα που πουλάει ρούχα, γυναικεία, ανδρικά και παιδικά και είδη προικός. Όλα τα πράγματα που φέρνει είναι ωραία, εκτός από τα γυναικεία ρούχα. Λέω στον άντρα μου ότι τα ανδρικά ρούχα είναι ωραία, αλλά τα γυναικεία είναι κάπως χωριάτικο το στιλ... χμ... "α, είναι σαν το γούστο της μάνας σου"! Δε διαφώνησε πάντως!

Ρούχα ούτε κι εγώ πετάω εύκολα, δεν έχω και πάρα πολλά, αλλά δε μιλάω για ρούχα που φοράς έξω, μιλάω για εσώρουχα, και τέτοια. Π.χ. ένα βρακί που θα γεμίσει τρύπες ή θα χαλαρώσει το λάστιχο, θα το πετάξω! Ο άντρας μου πάρα πολύ σπάνια να τα πετάξει κι αυτά... Ή τρύπιες κάλτσες, οι οποίες έχουν μπαλωθεί τόοοσες φορές που δεν μπορούν να ξαναμπαλωθούν, γιατί μπερδεύονται τα μπαλώματα μεταξύ τους και δημιουργούνται νέες τρύπες. Να πεις το κάνει για οικονομία, να πω άντε... Αλλά φυσικά δεν το κάνει γι' αυτό, αφού η μάνα του φροντίζει συνεχώς να τον εφοδιάζει με καινούρια. Είναι η νοοτροπία της μάνας του: "τα ρούχα (από λαϊκή) δεν είναι ποτέ αρκετά". Αφού σε κάποια φάση ήθελε να μας φορτώσει μια διάφορα ρούχα, τα οποία ποτέ δε θα φορούσα, και της είπα ότι δεν έχουμε αρκετό χώρο (μέναμε Θεσσαλονίκη τότε) και λέει "άντε ρε, σε σπίτι τριών υπνοδωματίων και δεν έχετε χώρο. Σιγά!". Το ότι, ας πούμε, δεν ήταν όλα τα υπνοδωμάτια φίσκα στις ντουλάπες και είχαμε μόνο δύο μικρές φοιτητικές ντουλάπες, δεν ήταν επαρκής λόγος. Τα ρούχα μπορούν να αποθηκευτούν σε σακούλες, σε καρέκλες, οπουδήποτε, κατά τη γνώμη της...

Βάσω, τα ρούχα που στέλνει η πεθερά είναι καινούρια, αλλά όχι και πρώτης ποιότητας! Κάτι φανελάκια που είχε στείλει πάντως ήταν επιτυχία. Ήταν λευκά, βέβαια! 

Το πιο κορυφαίο είναι τα ρούχα που στέλνει σε μένα, π.χ. κάτι γιλέκα (πέρασε η μόδα των γιλέκων, γιλέκα φορούσα στο Λύκειο...), ένα μακρύ μαύρο βελούδινο φόρεμα σε στιλ δεκαετίας '50, κάτι πανάσχημα παντελόνια. Ευτυχώς από τότε που ήρθαμε Κύπρο σταμάτησε να μου στέλνει τέτοια, και περιορίζεται στις νυχτικιές και τα καλσόν (και τι καλσόν!). Μια φορά που ήμασταν σπίτι της, μου έδωσε κάτι, το οποίο δεν ξέρω πώς ονομάζεται. Ήταν ένα πράγμα σαν ζώνη να το πω, στράπλες μπλουζάκι να το πω; Κάλυπτε μόνο το στήθος και μου είπε να το πάρω για να το φοράω όταν κάνω ηλιοθεραπεία. Της λέω "μα θα το βάζω αυτό στην παραλία;" και μου λέει "όχι, για το σπίτι". Καλά, τι νομίζει, ότι βγαίνω στη βεράντα και κάνω ηλιοθεραπεία ή ότι έχω ιδιωτική πισίνα και ξαπλώνω στο γκαζόν;

Για το όνομα κι εγώ έτσι το βλέπω, ότι είναι λες και δεν βγάζεις τη μαμά σου.

Φλασιά: Ανθή, γιορτάζει ο άντρας σου σήμερα; Να σου ζήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για πείτε ρε κορίτσια εσείς που ξέρετε: τι να κάνω, να περπατάω ακόμα ή είναι νωρίς; Όπως είπα, θέλω να πάρω όλο το μήνα, μη σας πω και λίγο παραπάνω, μήπως και γεννηθεί στις 22! :P Αλλά αν αρχίσω να περπατάω, σε πόσο καιρό κατεβαίνει το μωρό; Αν και, απ' όσο ξέρω, μπορεί και να μην επηρεάσει καθόλου το περπάτημα και η κούραση γενικώς.

Για πείτε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Μαγδα και Αννα Μαρια τσατ το κανατε το καφενεδακι!!! Χαχαχαχαχα δεν παιζεστε!

Λοιπον, διαβασα τις δυο τελευταιες σελιδες γιατι δεν προλαβαινω τοσο καιρο που εχω να μπω!

Αννα Μαρια κοντοζυγωνει η ωρα! Καλα οι ατακες του Αντρεα εχουν πολυ γελιο! Κι ειναι τοσο αθωα και αυθορμητα στην ηλικια αυτη! Σκετη γλυκα! Αν εκανε παρεα με το δικο μου που ειναι κι αυτος πολυλογας θα γινοταν του κουτσομπολιου το καγκελο! Καλε οι πετσετες αλλα και ολα τα ρουχα με εντονα χρωματα τις πρωτες 2-3 φορες βγαζουν! Κι εγω δεν το ηξερα καποτε και χαλασα κανα δυο μπουγαδες ωσπου να το μαθω! Τα δωρα της πεθερας χρησιμα, πετα τα παλια και μην ρωτησεις καν! Αντικατεστησε τα με καινουργια και τελος! Εμεις τα παιχνιδια τα εχουμεμεσα στο παρκο του χυμα και ξεχειλισαν πια! Και βεβαια παντου στο σπιτι αυτοκινητα, ποδηλατα και μπαλες! Το ειχα καθαρισει το παρκο κατα το Πασχα και ειχα πεταξει 2 σακουλες σκουπιδιων, αλλα παλι εχει τιγκαρει, λεω να παρω κουτες και να τις βαλω μεσα στο παρκο και να τα ριχνω τουλαχιστον στις κουτες, γιατι χυμα στο παρκο γινεται χαμος! Κι ολο του παιρνουν κι ολο φωναζω! Βιβλιοθηκε εχει στο δωματιο του, αλλα δεν αφηνει τιποτα πανω εκτος απο βιβλια! Ο,τι αλλο βαζω, κουκλακια κλπ παει και τα παιρνει!

Μαγδα μου κι εσυ χορευταρου! Κι εγω το ιδιο! Καλα ο γιος και κουκλι και χορευτης, ε ρε καρδιες που θα καουν! Οι αντρες εχουν πολυ πλακα οταν αρρωσταινουν! Περαστικα! Φιλια!

Βασω μου γιος! Με το καλο! Καλα μην αγχεσαι απο τωρα με το ονομα, εχεις πολυυυυ καιρο!

Ανθη μου εισαι κουρασμενη και για αυτο γκρινιαζεις! Υπομονη, πλησιαζουν οι διακοπες!

Αληθεια κοριτσια που θα πατε; Εμεις μαλλον πουθενα, αλλα θα δουμε! Γκρρρρ! Θελω διακοπες! ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ!

 

Σας φιλω γλυκα, επιστρεφω στη δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού ήσουν ρε Χριστίνα τόσο καιρό; Πού εξαφανίστηκες; Τι γίνεται; Ο άντρας σου βρήκε δουλειά; Εσύ καλά; Ο μικρός;

Εμείς πήγαμε σούπερ μάρκετ, και κουράστηκα πολύ, ουφ! Πήρα διάφορα πράγματα που μου χρειάζονταν για τη βαλίτσα της κλινικής, για να μην τρέχω τελευταία στιγμή να πετάω μέσα οδοντόβουρτσα και σαμπουάν.

Πετσέτες δε μου έτυχε ποτέ να ξαβάψουν. Άλλα ρούχα ναι, αλλά πετσέτες όχι... Για να δούμε όταν τις ξαναπλύνουμε...

Εμείς το πάρκο δεν το έχουμε πλέον, αφού μας το ζήτησαν αυτοί που μας το είχαν δώσει πριν από ένα χρόνο! Βιβλιοθήκη είχε στο δωμάτιό του, αλλά τη βγάλαμε στο διάδρομο τώρα που βάλαμε την κουκέτα, και έχουμε και την κούνια στο δωμάτιο, αλλά είναι γεμάτη βιβλία. Στο ένα ράφι έχει παιχνίδια, τα οποία πετάει συνέχεια κάτω, και από πάνω έχουμε στοιβάξει διάφορα παιχνίδια σε κουτιά, π.χ. παζλ και τέτοια, τα οποία, όμως, όσο πάνε γίνονται και πιο πολλά, και κάποια στιγμή δε θα μπορούμε να βάλουμε άλλα... 

Καλέ, τι να αντικαταστήσω απ' τα δώρα της πεθεράς; Την άλλη φορά του πέταξα ένα ζευγάρι κάλτσες που είχαν ξεχειλώσει και είχαν γίνει σχεδόν διαφανείς απ' το φόρεσε-φόρεσε, και τις πήρε απ' τον κάδο των σκουπιδιών και τις έβαλε για πλύσιμο, και μου είπε να μην του ξαναπετάξω δικό του πράγμα χωρίς να τον ρωτήσω... 

Γκρρρ... Πριν λίγο βλέπω τον Αντρέα να κάθεται κάπως και τον ρωτάω αν θέλει να κάνει κακά για να πάμε στην τουαλέτα. Μου λέει όχι, και σε δύο λεπτά μου έρχεται μπόχα από κακά. Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ.......................................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα αγαπες μου

22 γεννα αννα μαρια ειναι η μερα που γιορταζω!!!!

Εγω που περπαταγα απειρα χλμ καθε απογευμα στον 9 μηνα κ πηγαινα κ θαλασσα μεχρι κ 3 μερες πριν γεννησω πηρα ολο το μηνα κ μπηκα με προκληση τελικα αρα ισως να μην ειναι απολυτο το περπατημα

Οπως κ να χει εσυ να ξεκουραζεσαι..

Χριστινιω επιτελους που σαι καλε χαμενη πες κανα νεο;;;

Εμεις διακοπες μαλλον κερκυρα κ καπου αλλου δε ξετω που εχω δυο βδομαδες κ ο συζηξ καθε μερα αλλαζει προορισμους ουφφφ

Ευτυχως ξεαρρωστησε γιατι οριακα μου τη γλιτωσε να τον καριδωσω σα μωρο εκανε κ λιγα λεω

Θα ξσναμπω παω για μαμ κ επιστρεφω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εμενα μου αρεσει να πεταω ρουχα δενομαι συναισθηματικα εχω παρα πολλα παιρνω συνεχεια κ οι ντουλαπες μου ειναι φισκα

Εσωρουχα κ καλτσες πεταω καλτσες ειδικα ετσι κ χαλασει λιγο πεταμα

βρακια παλι εχω κολημμα κ εχω τρια συρταρια τεραστια γεματα κ ολο παιρνω κ αλλα χαχα

Εχω μερικα ακομα με ταμπελακια αφορετα

Ανθουλι μου τι κριμα για τη νυφη με τον παλιοαγωνα μα ειχε τιβι στο τραπεζι του γαμου;

Γιατι εισαι πεσμενη;;

Τι να πω εγω που χα μια κωλομερα κ παλι ηθικο ακμαιο εχω

Το μεσημερι με πηραν απο τον παιδικο ο μικρος κουτουλησε με ενα συμμαθητη

Πρηστηκε το μαγουλο το ματι μισοκλεισε εγινε μωβ μπλε

Κ εχει κ αμυχες απο τα δοντια του αλλου παιδιου

Τον βλεπω κ ποναει η καρδια μου αλλα κιχ ρε παιδια αφου κ η δασκαλα δε το πιστευε ποσο σκληρος ειναι παρηγορουσε το αλλο παιδι ο δικος μου που τσιριζε γιατι ματωσαν τα δοντια του..

Στο σπιτι δε ξαναδιαμαρτυρηθηκε απλα οταν κοιτα καθρεφτη λεει πως εγινα ετσι γαμωτο!!

Χαχαχα

Επισης πεμπτη μου κλεισε η πεθερα ραντεβου για το βυζι σε μια φιλη φιλης της χειρουργο να κανω παρακεντηση δε λεω εχει αγχωθει κ το κανει απο ενδιαφερον αλλα ξαφνικο μου ρθε

Τι να πω 8.30 εχω ραντεβου ο θεος να με βοηθησει κ να πανε ολα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...