Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

καλημέρα μαράκι μου, αντε καλές διακοπές, να ξεκουραστείς επιτέλους και να ζήσεις την κάθε στιγμή με τον άντρακλά σου στην κοιλίτσα μέχρι να τον πάρεις αγκαλίτσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια...τι κανετε???

εγω αναγουλες και αδιαθεσιες και υπνηλιες εχω...

περιμενω σε 2 εβδομαδες να παμε στο γιατρο...δε περναν οι μερες...

Joahna κι εσυ αγορακι?? μπραβοοο!!!

Μαρακι να την χαιρεστε την μικρουλα σας...τωρα μπηκα και δεν ειχα δει τη προσκληση

εμεις πηγαμε χαλκιδικη Κυριακη αλλα για βολτουλα...δε καναμε μπανακι...

Μαρια εγω εκανα το πρωτο αγορακι τωρα ας ειναι κοριτσακι δε πειραζει...και στο πρωτο ετσι οι πιο πολλες αγορια ειχαμε...μα που πηγαν τα κοριτσια??αχαχαχχαα αν και οτι να ναι ΓΕΡΟ ΝΑ ΝΑΙ!!!

φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εσεις που περιμενετε το δευτερο νιωθετε οτι και εγω??? οτι καμια φορα ξεχναω πως ειμαι εγκυος???απο το τρεξιμο για το πρωτο μωρο/???

αππαπαπα μας πηραν τα μυαλα !!!αχαχαχααααχαχαχχαα

 στη πρωτη εγκυμοσυνη ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ γυρνουσαν γυρω απο το μωρο...εως το 3ο μηνα ειχα παρει 5 κιλα και τωρα δεν εβαλα τιποτα δεν ασχολουμαι με την κοιλια μου ολη μερα και γενικα δε ξερω..αλλο συναισθημα!!!δεν εχεις τοσο αγχος... ξερεις τι θα συναντησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι μου παρομοίως και σε εσένα.

Υπομονή μωρουδένια και σε 4 εβδομάδες θα κοπούν όλες η αδιαθεσίες ως δια μαγείας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ξεκίνησα και φοράω τις καλοκαιρίνές μπλούζες του αντούλη μου, πολύ πολύ πολύ άνετες..οι δικές μουμου εγιναν πολύ στενές στην κοιλιά, στο πλάι είναι μια χαρά.....τα σορτσάκια του δε μου άρεσαν  με ενοχλεί το λάστιχο.΄.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έμενα είναι το πρώτο άλλα η κουμπάρα μου που είναι έγκυος στο δεύτερο είναι ακριβός οπός στην περιγραφή σου.

Εγώ πάλι ασχολούμαι συνέχεια με την κοιλιά μου, όποτε περνάω από καθρέφτη σταματάω για να δω αν μεγάλωσε(και συναντάω συχνά καθρέφτες γιατι έχω ολόσωμο στο μπάνιο και στο σαλόνι μου ), ακόμα και στα τζάμια του αυτοκίνητου μου την κοιλιά μου βλέπω χαχαχα

Νομίζω ότι είμαι για πολλά γέλια άλλα ευτυχώς ο άντρας μου κάνει ότι δεν το προσέχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς έμενα τα καλοκαιρινά μου είναι αρκετά άνετα και δεν έχω πρόβλημα ακόμα. ..

Αν και έχω σκοπό να πάω Ηράκλειο για μερικά ψώνια τώρα που σταμάτησα τη δουλειά...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλατε κιλακια εσεις Κατερινα και Μαρια και οι υπολοιπες???

Μαρια ναι επειδη ειναι το πρωτο σου....κι εγω ετσι εκανα...και φοβομουν να κουνηθω κιολας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ακόμα κιλάκια δε έχω βάλει, μπορει μονο ένα, δε μετραβάει  πλεον να φάω κάτι....ίσως επειδή ξέρω ότι σαν έγκυος μπορώ να φάω ότι θέλω άρα δεν τρώω, ενώ αν μου έλεγαν μη τρως θθα ΄΄ηθελα να τρωω όλη την ώρα....

μελιτσάνες και κολοκυθάκια με τραβάει να θέλω να τρώω όλη  όλη την ώρα.....

και εγώ συνέχεια κοιτάω την κοιλίτσα μου, πωπω όλο και μεγαλώνει.....βέβαια με εχω συνηθίσει με πολυ μεγαλύτερη κοιλιά αλλα και αυτή για ένα μωράκι είναι αρκετά μεγάλη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω βάλει 2 κιλά, τρώω κανονικά πολλά γεύματα και μικρά γιατί ανακατεύομαι αν φάω πολύ 

Επίσης τις τελευταίες μέρες τρώω πολλά φρούτα λόγο ζεστής.

Εσύ μωρουδένια έχεις βάλει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ακομη κανενα!!!

μια χαρα ειστε κοριτσια...εγω εως τον 5ο ειχα βαλει στην πρωτη 10 κιλα ...την πατησα και καταλαβα...οποτε τωρα ολα με μετρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στην προηγούμενη δεν είχα βάλει πολλά (14 κιλά σε δίδυμηη κύηση) και αυτό ήταν πολύ θετικό στην ξαφνική καισαρική άρα και τώρα θα προσπαθήσω να βάλω όσο το δυνατόν λιγότερα για την υγεία μου και μόνο, χωρίς βέβαια να στερούμαι τις γευστικές απολάυσεις που επιβάλλει μια εγκυμοσύνη......

νομίζω ότι 12-15 κιλά δε συστήνουν οι γιατροί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου εμενα ο γιατρος με ειπε 8-12 κιλα το πολυ....οποτε θελει μετρο!!!καλε πλακα με κανεις???14 σε διδυμη πολλα??

εγω 30 κιλα εβαλα και ευτυχως τα εχασα ολα και ξαναξεκινησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τοσα λίγα κιλά 8-12????εεεεεεε ενταξει δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση να β΄΄αλω μόνο τοσα λίγα....σκέψου ότι μόλις έφαγα αρκετά πακοτίνια........χιχιχι

θα προσπαθήσω να βαλω μέχρι 15, φυσικά θα ρωτήσω και τον γιατρό γιατί δε το συζητήσαμε καθόλου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες μαζευτηκαμε παλι ! εγω στη πρωτη εβαλα 25 κιλα και 14 ειχα χασει μολις σαραντησε το μωρο. ηταν ολα ομως κατακρατησεις. τωρα προς το παρων πηρα 2 κιλα προσεχω γιατι δε θελω παλι να γινω τεραστια! οποτε ολα με μετρο, και γλυκα δεν εχω ορεξη να φαω γιατι μετα εχω ξινιλες χαλια ειμαι. Εγω τωρα στη δευτερη εγκυμοσυνη που εχω ηδη τη κορη μου να ασχολουμαι, ειναι καπως διαφορετικα νομιζω οτι δεν το πολυ σκεφτομαι οτι ειμαι εγκυος, δεν εχει μεγαλωσει και η κοιλια μου σχεδον καθολου και δεν το εχω συνηδητοποιησει καλα καλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου πως είστε σήμερα? νιώθετε τα πόδια σας, γαμπες και τη μέση σας σαν να είναι πιασμένα? όταν ξαπλώνω πάνω από 8 ωρες αρχίζει να με πονάει μεση και πόδια???? μόνο εμενα ενοχλουν αυτα τα συμπτώματα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Κατερινα! εγω δεν νιωθω πιασμενη αν και κοιμαμαι κι εγω αρκετες ωρες και το μεσημερι ενα διωρο σιγουρα. Αυτο που με ενοχλει ειναι οτι τα ποδια μου τα νιωθω πολυ πρησμενα με αισθημα βαρους φταιει σιγουρα το οτι καταναλωνω αλμυρα τροφημα και σαλατες με αλατι αλλα πως να τα φαω ολα αναλατα δε ξερω.. κατα τα αλλα εκανε και την εμφανηση του ο πονοκεφαλος, ειχα χτες και απτο πρωι που ξυπνησα δε μου εχει περασει καθολου. και στη μικρη ειχα τους 3 πρωτους μηνες συνεχεια ημικρανιες και δε θελω να περνω συνεχεια ντεπον οποτε το υπομενω. Εσυ εχεις κατι σα κραμπες? βοηθαει πολυ το μαγνησιο, επερνα στη πρωτη εγκυμοσυνη και δεν ειχα τιποτα τετοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ιωάννα μου, παίρνω εδώ και δυο βδομάδες μαγνήσιο πρωι βράδυ απλά αντιληφθηκα ότι από την πολύ ξάπλα πονάει η μέση μου και αντανακλά στα πόδια, κάτι σαν πιάσιμο....τώρα που σηκώθηκα και κάθομαι μια χαρά είμαι.....παλιά φοβόμουν ότι ίσως είναι συσπάσεις και αντανακλά στη μέση τώρα πιστέυω με αυτά που διαβάζω στο ίντερνετ ότι μάλλοον χαλαρώνουν οι μυς τις μέσης ή επειδή φουσκωσε πολύ η κοιλίτσα μου εώ στο σώμα δεν πήρα κιλά ίσως αυτή η άνιση κατανομη βάρους να με πονάει στη μέση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες μου!Τι κανετε;Τις τελευταιες μερες δεν μπορεσα να μπω να δω τα νεα σας.Εγω εχω ακομα ναυτιες και κανω εμετους.Επισης αρχισα να απεχθανομαι τις ντοματες,οποτε τις βλεπω θελω να κανω εμετο..Τι ειναι παλι κι αυτο...Ααα εβαλα 1 κιλο...βασικα ειναι σαν να μην εβαλα επιδη μεχρι τωρα εχανα οποτε καλα ειμαστε για την ωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου γεωργία μου πως τα πήγες με την εξεταστική???

να θυμάσαι ότι οι ανακατοσουρες είναι σημάδι ότι όλα πάνε καλά με το μπεμπάκι σου, αυτό συνέχεια έλεγα στον εαυτό μου για να παρηγορούμαι......δεν θυμάμαι έκανες την αυχενική????είδατε τιποτα αναμεσα στα ποδαράκια του?

χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως τα κοριτσια μας!!!! Βλεπω επιτελους διαβαζω 2 σελιδες!!χαχα...

Για τα κιλακια που λετε εγω εβαλα 3,5 κιλα ...αλλα δεν μου φαινοντε γιατι ημουν πετσι κ κοκκαλο.τωρα για τα καλοκαιρινα εχω πολλα φορεματα κ ολοσωμα κ ειμαι μια χαρα μεχρι τον αυγουστο'πιστευω δλδ!!!μαρια κ εγω πολλα φρουτα κατεβαζω...τα ζηταει ο οργανισμος μου μαλλον!!

Τωρα που λετε για την κοιλια οταν εχεις ενα μικρουλη στο σπιτι δεν δινεις τοση σημασια στην κοιλια..αλλα οταν περναω απο καθρεφτη η αμαξι η βιτρινα την χαζευωωωωωω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στον γιο μου ειχα βαλςι 22 κιλα κ στην κορη μου 20 κιλα.. Κ σε αυτο το κοβω να βαζω πολλα αλλα δεν με πειραζει κ να μεινουν..εμενα το προβλημα ειναι οτι με πεθαινει το δεξι ισχυο οταν βαζω εστω κ 3 κιλα κ δεν μπορω να ξαπλωσω σωστα κ να σηκωθω απο το κρεβατι...κ το δευτερο αγχος μου ειναι ο ομφαλος μου..εχω ομφαλοκηλη κ οταν φουσκωνει η κοιλια απλα παρακαλαωω να ειμαι σπιτι οταν με πιανει ο πονος γιατι δεν αντεχεται κ δεν μπορω ουτε αναπνοη να παρω κ αυτο κραταει 10 λεπτα περιπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...